Geen geld voor onderhoud poepplaatsen PZC Zeeuwse lemmerhengst eindelijk opgeknapt Nog een dag gratis spelen in Speeltuin Oranjekwartier ONA 15 SP'ers richten comité Red de solidariteit op Gemeentebestuur maakt haast met sanering agenda donderdag 16 oktober 2003 Alcoholfabriek Vragen over boekingscentrale In de sloot na uitwijken voor kat Kind loopt hoofdwond op Kosten theater in januari bekend Wethouder past voorstel 13/IX aan Meisje gewond bij aanrijding Weggedeelte winkelcentrum Hulst verbeterd Gedenkplaat VV Terhole valt onder Kuitaart Herfstbingo doorEusène Verstraeten ^NEUZEN - De gemeente ftrneuzen heeft niet genoeg eeld om de hondenuitlaatplaat- senin de gemeente vaak genoeg schoon te maken. Dat blijkt uit de pas gepresen teerde gemeentebegroting voor volgend jaar. „Gelet op het toe nemend aantal klachten is het reinigen van dertien hondenuit- laatplaatsen en het winkelcen- trum in Axel dringend gewenst", zo schrijven burge meester en wethouders. De kos ten worden geraamd op 60.000 euro, maar op de gemeentebe groting is dat geld echter voor alsnog niet beschikbaar. Wethouder P. Hamelink bena drukt dat de hondenuitlaatter- reinen wel degelijk worden schoongemaakt. „Daar hebben we in de begroting zo'n 30.000 euro voor gereserveerd. Het pro bleem is echter dat er steeds meer uitlaatplaatsen zijn bijge komen, terwijl het beschikbare bedrag niet verder is verhoogd. Gezien de niet zo rooskleurige financiële positie van onze ge meente hebben we binnen het college van B en W het stand punt ingenomen dat we het met dat geld moeten doen in 2004. Tenzij de gemeenteraad straks in de begrotingsvergadering be sluit om alsnog meer geld voor de uitlaatplaatsen uit te trek ken. Maar dan moet de raad ook aangeven waar we dat extra geld moeten halen." Omdat met hetzelfde budget meer hondenuitlaatplaatsen moeten worden onderhouden zal het reinigen wat minder fre quent gebeuren. Hamelink sluit dan ook niet uit dat het aantal klachten volgend j aar zal toene men. De wethouder benadrukt dat de gemeente de zaken zeker niet op Woonwagens Sas moeten weg HnorConny van Gremberqhe SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Terneu zen willen op korte termijn een saneringsplan laten maken voor het woonwagencentrum aan de Iweekwartweg bij Sas van Gent. Het woonwagenkamp vlakbij de Sasse zetmeelfabriek Cerestar had begin jaren negen tig al opgeheven moeten wor den. maar de toenmalige ge meente Sas van Gent maakte - zeertegen de zin van het provin ciebestuur - weinig haast met een sanering. Het college noemt deopheffing van het centrum nu onontkoombaar. Volgens wethouder A. van Waes (volkshuisvesting) zal binnen kort een saneringsplan worden gemaakt. Tevens wordt onder zocht, waar de huidige bewo ners opnieuw gehuisvest kun nen worden. In totaal zijn hiervoor vijftien nieuwe stand plaatsen elders nodig. Gisteren zei burgemeester J. Lonink van Terneuzen dat de sanering van het centrum direct te maken had met de bouw van de alcoholfabriek van Nedalco. Zoals bekend wil dit bedrijf uit Bergen op Zoom dit jaar nog be ginnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de fa briek, die een kleine dertig men sen werk zal bieden. Volgens Lonink zijn de planologische voorbereidingen voor de be drijfsvestiging al begonnen. Wethouder Van Waes sprak gis teren tegen dat de sanering van Tweekwartweg voortkomt uit nieuwe industriële activiteiten in het gebied ten noorden van Sas van Gent. „De aanwezig heid van het centrum vormt geen enkel beletsel voor de bouw van de Nedalco-fabriek. De noodzaak om het centrum te saneren, dateert al van veel ja ren geleden. Alle gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen hebben be gin jaren negentig grotere woonwagencentra gesaneerd en de bewoners ondergebracht in kleinere centra. Dat is in Koe wacht gebeurd, maar ook in Ax el, Westdorpe, Hoek, Sluiskil en Zaamslag. Sas van Gent is des tijds niet aangepakt, maar dat had wel moeten gebeuren. De provincie heeft in een eerder stadium ook al aangedrongen op een spoedige sanering", al dus Van Waes. Tot 2000 verkeerde het woon wagenkamp in Sas van Gent in deplorabele staat. Ook stonden er tot dat jaar vrij veel illegale wagens op het terrein. De situa tie verbeterde aanmerkelijk toen het nieuwe centrum in Westdorpe in gebruik kon wor den. Een deel van de Sasse woonwagenbewoners verhuis den toen naar daar. Geruime tijd heeft er in de toenmalige ge meente Sas van Gent een dis cussie gelopen over de bouw van nieuwe centra in Zandstraat of Philippine. Ook het voormalige Jac Hermansterrein aan de Sas se Canadalaan was enige tijd in beeld als alternatieve locatie voor een nieuw centrum. Die vroegere mogelijkheden zijn nu volgens Van Waes niet meer aan de orde. Het locatie-onderzoek dat het college wil laten aanvoe ren, moet nieuwe alternatieven aandragen. zijn beloop laat. „We houden de vinger aan de pols. Als zich op een gegeven moment excessen voordoen zullen we uiteraard ons uiterste best doen om die problemen op te lossen. Binnen de benodigde extra 60.000 euro valt ook de schoon maak van het Axelse winkel centrum. Daar maken bezoe kers er nogal eens een rommeltje van. Maar voorlopig is er ook daarvoor geen geld om de reini gingsactiviteiten op te voeren. MIDDELBURG - De CD A-Statenfractie maakt zich zorgen over de toekomst van het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ). Door het verdwijnen van de Zeeuwse boekingscentra le, die opgaat in een landelijke centrale, gaan bij het BTZ ba nen verloren. Het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten om meer inzicht te krijgen in de precieze consequen ties. De fractie wil weten hoeveel banen gaan verdwijnen. Ook over de financiële gevolgen voor het BTZ verlangt zij meer duidelijkheid. Om dat te kunnen beoordelen, heeft het CDA tevens de winst- en verliesrekeningen over de laatste drie jaren opgevraagd. Gedeputeerde G. de Kok maakte het verdwijnen van de boekingscentrale uit Zeeland ruim een week geleden bekend in een vergadering van de Statencom missie economie en mobiliteit. CLINGE - Een 47-jarige Belg is afgelopen dinsdagavond met zijn auto in de sloot naast de Molenstraat in Clinge beland om het leven van een overstekende kat te sparen. De man pro beerde de kat te ontwijken en minderde vaart. Hij dacht dat er rechts van de weg een fietspad lag, maar dat bleek de sloot te zijn. Zowel de Belg als de kat bleven ongedeerd. HULST - Bij een ongeluk op de Grote Kreekweg in Hulst is af gelopen dinsdagavond een zevenjarig jongetje gewond ge raakt aan zijn hoofd. Een 38-jarige automobiliste uit de ge meente Hulst reed omstreeks zes uur over de Grote Kreekweg. Voor haar in dezelfde richting reed een 40-jarige automobilist uit Hulst. De automobiliste had te laat in de gaten dat hij af ging remmen en botste tegen hem aan. Haar inzittende, het jongetje, raakte hierbij gewond. MIDDELBURG - De totale kosten voor de bouw van het nieu we theater in Middelburg zijn in januari bekend. Dan is de aanbesteding achter de rug. Dat zegt het college van B en W in antwoord op vragen van de CDA-fractie. Die partij had het college gevraagd om de gemeenteraad op de hoogte te houden van de aanbesteding. MIDDELBURG - Het Middelburgs college van B en W heeft een nieuw raadsvoorstel gemaakt voor geld voor onderzoek naar het Centrum Aldo en Hannie van Eyck. De gemeente raad had wethouder A. de Vries daarom gevraagd. Vooral het CDA vond het vorige voorstel niet goed onderbouwd. In het nieuwe voorstel wordt meer uitleg gegeven, maar de essentie blijft hetzelfde. Voor onderzoek naar de haalbaarheid van de bouw van het centrum wordt nog steeds 260.000 euro ge vraagd. De gemeenteraad beslist op 27 oktober of het onder zoek door mag gaan. HOEK - Op de Molendijk in Hoek is afgelopen dinsdag een driejarig meisje gewond geraakt. Het kind rende plotseling achterlangs een geparkeerde auto de straat op. Een veertigja rige automobiliste kon haar niet meer ontwijken. Het meisje liep een hoofdwond op en is naar het ziekenhuis vervoerd. HULST - Een stuk weg van ongeveer negentig meter ter hoogte van garagebedrijf Van der Poel in Hulst wordt opge knapt. Het gaat om de resterende scha kel tussen de nieuwe infrastruc tuur rond het BACK-centrum en het aan te leggen Scharnier. De werkzaamheden starten de ze week. Eerst wordt de riole ring ter plaatse vernieuwd. Ver volgens wordt de bestrating aangepakt. Voor de supermarkt EDAH is een laad- en losplaats voorzien. Aan de zijde van garage Van der Poel wordt een parkeerstrook met daarnaast een trottoir aan gelegd. Gelijk met deze werkzaamhe den wordt aan het bestaande parkeerterrein op het Stations plein een nieuwe weg aangelegd voor brouwerij De Halve Maan. De reconstructie duurt onge veer vijf weken. redactie zeeuws-vlaandereim Willem Alexanderlaari 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het nog op te richten comité 'Red de solidari teit' wil in Zeeuws-VIaanderen actie gaan voeren voor beter be leid op terreinen als de zorg, het onderwijs en sociale voorzie ningen. De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Socialistische Partij (SP) staat aan de wieg van het comi té. De officiële oprichting is voorzien op maandagavond 20 oktober. Dan komen SP-Ka- merlid H. van Bommel en sena tor R. van Raak naar Terneuzen voor een gesprek met een lokaal publiekspanel. In De Triangel bespreken ze wat de regering betekent voor zorg, onderwijs, sociale zekerheid en veiligheid. Kamerleden van de SP bezoe ken wekelijks steden en dorpen in heel het land om op openbare avonden te praten met pu bliekspanels. De panels bestaan uit mensen die in de dagelijkse praktijk ervaren wat de maatre gelen van het kabinet Balke nende inhouden. Te denken valt dan aan leraren, politiemensen, vrijwilligers, verplegers of on dernemers. In Terneuzen be staat het panel uit P. Lindhout, voormalig bestuurslid van de Zeeuwse stichting voor gehan dicaptenbeleid, ex-verpleeg ster M. de Meijer die nu in de wao zit, en P. Reijnders die ac tief is in de milieubeweging. De bijeenkomst in de Triangel (Korte Kerkstraat 2) begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur, de toegang is gratis. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden en handvaardigheid; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; BIERVLIET Annelot ter Walle, 14.00- 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoelen en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN- BO hobbymiddag; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; Café de Herberg, 20.00 uur: Blues avond; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15 uur: Bingo; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmiddag; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Gymnastiek en Engelse les; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken en koersbal; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 10.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd en tekenclub; SAS VAN GENT De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter poppen; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Techniek bijeenkomst; De Speye, 14.00 uur: Open dansmiddag voor senioren van dansclub Lencor; 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent: 19.00 uur: Jeugdca- baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avan- ti; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos Derde Jeugd; 15.30 uur: Kinderatelierte- kenen; 19.00 uur: Engelse les; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Bingo; Ziekenhuis de Honte, 19.30 uur: Lezing over erfelijkheid en kanker door klinisch geneticus van de Erasmus Universiteit; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; IJZENDIJKE - Mauritshof, 19.30 uur: Het toepassen en behandelen van vaste planten, door Willem Willemsen van Groei en Bloei; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 10.30 uur: Yoga; 13.45 uur: Koersbal; door Wout Bareman BOEKHOUTE - De oude Zeeuwse lemmerhengst Bou 8-Isabella is na jaren bakke leien eindelijk gerestaureerd. Het houten vissersscheepje werd in de jaren 70 als visse rijmonument op het droge ge takeld en in een parkje naast de kerk van het grensdorp Boekhoute geplaatst. Het groeide uit tot het symbool van de oude vissershaven, die tot begin jaren vijftig aan de Braakman lag. Maar al snel vertoonde het scheepje tekenen van verval. Het gemeentebestuur van As- sende, waartoe Boekhoute be hoort, verloor zich echter in jarenlang politiek gepalaver over de restauratiekosten en toen de kogel eindelij k door de kerk leek, greep gouverneur H. Balthazar van Oost- Vlaanderen in. De aanbeste ding van de opknapbeurt was niet volgens de regels geschied en de gouverneur floot het schepencollege terug. Een scheepstimmerbedrijf in Breskens, dat al met de res tauratie was begonnen, werd daarvan de dupe. Eind 2001, na een wisseling van de poli tieke wacht, werd alsnog be sloten de Bou 8 onderhanden te nemen en nu gebeurde het allemaal wél volgens de re gels. Met het karwei was ruim 70.000 euro gemoeid. Het ge meentebestuur vond dat een verantwoord bedrag, immers, jaarlijks trekt het monument tientallen bussen vol met toe risten. De Zeeuwse lemmerhengst liep in 1928 van stapel op de werf Moed en Trouw van scheepsbouwersfamilie Ver ras in Walsoorden. Na 44 jaar trouwe dienst was de Bou 8 ei genlijk rijp voor de sloop, maar oud-burgemeester E. Stockman haalde het scheepje naar Boekhoute, liet het op het droge takelen, plaatste er drie zware betonnen pijlers onder en bombardeerde het tot monu ment. Op 5 juni van dit jaar werd het opgeknapte vissersscheepje officieel als monument er kend door de Vlaamse rege ring. Enkele weken geleden onderstreepte Vlaams minis ter Paul van Grembergen van Binnenlandse Aangelegenhe den (en toevallig ook burge meester van buurgemeente Evergem) die status met de onthulling van een gedenk plaat. De BOU 8, de monumentale Zeeuwse lemmerhengst in Boekhoute, is na jaren bakkeleien over de restauratie in oude glorie hersteld. foto Peter Nicolai. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Speeltuin Oranjekwartier sluit zaterdag 25 oktober de speel tuin op de hoek van de Maurit- slaan en de Koninginnelaan in Terneuzen. De kinderen uit de buurt en verre omstreken mo gen op de laatste dag van het speeltuinseizoen traditoneel gratis van de attracties gebruik maken. De Stichting nodigt 25 oktober ook de Terneuzense raads- en collegeleden uit. Vooral, en dat wordt stilaan ook een traditie, om de bestuurders te laten zien dat het Oranjekwartier meer geld nodig heeft. De jaarlijkse subsidie is vorig jaar wel ver hoogd, maar net voor de herin- TERHOLE - Wie in het tele foonboek onder Terhole het nummer van de plaatselijke voetbalvereniging wil vinden, kan lang zoeken. De VV Terhole is onder Kuitaart terug te vin den. De voetbalvelden en de daarbij horende accommodatie liggen aan de Molenstraat 2 in Terhole. De postcode van de Molenstraat hoort echter bij Kuitaart en niet bij Terhole. Dit veroorzaakt nogal wat verwarring. Het dagelijks ge meentebestuur van Hulst wil dit euvel oplossen door de accom modatie van de voetbalvereni ging een postcodeadres van Ter hole (4583) te geven. Dit kan echter alleen door een wijziging van de straatnaam en met de medewerking van TPG Post. Als het deel van de Molenstraat tussen de Notendijk en de Koedamstraat een andere naam krijgt, kan TPG Post worden verzocht deze straat op te ne men onder het postcodenum mer van Terhole. Het college stelt de raadscommissie Ruimte voor aan dit deel van de Molen straat de naam Molenhoek toe te kennen. De naam Molenhoek is ter plaatse reeds een begrip. De raadscommissie behandelt het voorstel in de vergadering van 6 november. deling is geen definitief besluit meer genomen over een extra bijdrage gedurende enkele ja ren. De stichting is er dan ook nog niet in geslaagd om de ach terstand in het onderhouds- en opknapschema in te lopen. Van de benodigde veertig mille is slechts zo'n 1250 euro binnen gehaald. „Het is wel belangrijk dat we meer geld binnenhalen, omdat de eisen voor speeltuinen in het Attractiebesluit sterk zijn aan gescherpt. Het is elk jaar weer spannend of de controleurs al onze toestellen goedkeuren. Als er iets aan moet gebeuren, loopt het al snel in de papieren", be nadrukt secretaris P. Roelands van de speeltuinstichting. Fondsenwerving blijft dan ook van levensbelang voor de groot ste particuliere, ouderwetse speeltuin van Zeeuws-Vlaande ren. De stichting denkt er dan ook aan om een donateursvereni ging, een 'Vrienden van Oranje kwartier', te beginnen om extra geld binnen te brengen, meldt Roelands. De bankrekening van de speeltuin-stichting krijgt overigens op de slotdag nog een injectie. De accountants en ad viseurs van Schipper OAZ bie den ter gelegenheid van de ope ning van hun nieuwe kantoor een bedrag aan. De plechtige overhandiging van de cheque, waarvan het speeltuinbestuur de waarde nog niet kent, is voor zien om 14.00 uur. De speeltuin is zaterdag 25oktobervanl3.00 tot 17.00 uur open. SAS VAN GENT - De Vrienden van zorgcentrum de Redoute houden zaterdag een herfstbin go vanaf 19.00 uur. Er worden vijf ronden gespeeld. Voor deel nemers aan alle eerste vier ron den is deze laatste ronde gratis. n Advertentie 1UZIEK: WILLEM BREUKER M M MUZIEK: WILLEM BREUKER m K STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG do. 23, vr. 24 en za. 25 okt. 20.00 uur 50 medewerkenden met supersterren als JASPERINA DE JONG, DENISE JANNAH Info/ kaartenverkoop tel 0900.3300033 www.nieuwe-muziek.nl foto Peter Nicolai Het woonwagencentrum in Sas van Gent werd, in tegenstelling tot veel andere centra, in de jaren negentig niet opgeheven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51