PZC Streektaal trekt volle zaal spierziekte A.L.S. te lijf. Laadbak zandschip vast bij Yerseke Steun voor wethouder in conflict rond docent op school Vlissingen Giro 100 00e Unieke spierbalsem werkt binnen 5 minuten! 2,- KORTING Schepen ziet samenwerking Zeeland Seaports met Rotterdam als bedreiging donderdag 16 oktober 2003 Halloween party Bromfietser breekt been bij ongeval Herfstmarkt Zeesluis Ziek Interventie Rechte pad t.n.v. A.L.S. Centrum-Amsterdam Nieuwe China Balsem met verkoelende dieptewerking van 15,95 voor 13,95 2 VERPAKKINGEN VOOR 25,- Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6; Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 15; Renesse: DA Drogisterij Renesse, Zoom 7 Gent vreest voor toekomst haven door Wout Bareman GENT - Het havenbedrijf en het stadsbestuur van Gent ma ken zich zorgen over de nauwe samenwerking tussen het ha venschap Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam in de Exploitatiemaatschappij Schelde Maas (ESM). Het zou kunnen leiden tot een verwijde ring tussen met name de havens van Gent en Terneuzen. De Gentse schepen van de ha ven, D. Termont, beschouwt ESM zelfs als een regelrechte bedreiging voor de Gents- Zeeuwse samenwerking, die in DREISCHOR - De dorpsraad Dreischor geeft in samenwer king met het beheer van het dorpshuis vrijdagavond 31 ok tober voor de leerlingen van ba sis- en voortgezet onderwijs een halloween party in het dorps huis in Dreischor. Het is de bedoeling dat alle deel nemers verkleed in de sfeer van halloween naar het festijn ko men. De party voor de basis schoolleerlingen duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De oudere leerlingen kunnen vanaf 21.30 tot 01.00 uur terecht. ZIERIKZEE - Een zestienjarige bromfietser heeft bij een onge val in Zierikzee diverse been breuken opgelopen. De jongen reed gistermiddag over de parallelweg van de Weg naar de Val in de richting van Goes. Doordat hij niet genoeg rechts hield kwam hij in aanrij ding met de hem tegemoet ko mende auto, bestuurd door een dertigjarige man uit de gemeen te Noord-Beveland. Vervolgens reed de bromfietser het talud af. De jongen is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. april van dit jaar nog werd vast gelegd in een protocol. Termont maakt er geen geheim van dat de toekomst van de Gentse haven over de grens ligt, in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Hij lonkt al jaren naar de 400 hectare braakliggend haventerrein in de Autrichepolder, net over de grens langs het Kanaal Gent- Terneuzen. Als het Gentse Klui zendokproject op de westelijke oever over een kleine tien jaar is ingevuld, rest Gent nauwelijks nog ruimte voor verdere uitbrei ding. Maar de Autrichepolder is inmiddels door Zeeland Sea ports ingebracht in ESM en dat betekent dat de gronduitgifte mede gestuurd wordt vanuit Rotterdam. En dat kan de moge lijkheden voor Gent beperken. Schepen Termont ventileerde zijn zorgen gisteren tijdens in formeel overleg met burgemees ter J. Lonink van Terneuzen en havengedeputeerde G. de Kok. Lonink: „Gent hecht heel erg aan de grensoverschrijdende samenwerking in de Kanaalzo ne. Begrijpelijk, want we zijn allebei voor een groot deel af hankelijk van het kanaal. Maar we hebben Termont er wel op gewezen dat onze prioriteit nu, zolang het dossier Westerschel- de Container Terminal nog op tafel ligt, bij ESM ligt. Zolang over die terminal geen helder heid bestaat, is het dus voor zichtig manoeuvreren." Dat hoeft samenwerking met Gent op ander vlak overigens niet in de weg te staanAl eerder werden afspraken gemaakt over ZIERIKZEE - De Vrijzinnige Gemeente in Zierikzee houdt zaterdag een herfstmarkt onder de Beuze. Naast een snuffel- markt met onder meer huishou delijke artikelen, glaswerk en boeken zijn er tal van verkoop stands. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan het te reali seren hospice op Schouwen- Duiveland. De herfstmarkt duurt van acht tot vier uur. de gezamenlijke aanpak op bij voorbeeld het gebied van de infrastructuur (nieuwe sluis, kanaalaanpassing, spoorver bindingen). Lonink: „Termont heeft ons wat voorbeelden gege ven van mogelijkheden die hij ziet om, naast ESM, toch ook op commercieel gebied gezamen lijke initiatieven te ontplooiïen. En ook op de arbeidsmarkt zou den we samen dingen kunnen aanpakken. Dat gaan we nu verder onderzoeken." Voor Gent heeft de bouw van de nieuwe zeesluis en in afwach ting daarvan de vervanging van de huidige klapbruggen over de zeesluis door rolbruggen nog steeds de hoogste prioriteit. Naar verwachting kan de eerste spa voor de nieuwe zeesluis over een jaar of tien de grond in. Termont vindt dat het antwoord op de vraag of direct daarna het kanaal moet worden verbreed en uitgediept, moet worden ge geven door de volgende genera tie. Wil Vlaanderen een kanaal met een diepgang van iets meer dan 18 meter, dan moet daar mee in het plan voor de bouw van een kanaaltunnel bij Sluiskil wel al rekening worden gehouden. Nederland gaat uit van een tunnel op ruim 13 meter diepte, die zo'n 200 miljoen euro kost. De meerkosten (50 mil joen) zouden moeten worden betaald door de Vlaamse rege ring. Termont vindt dat een zaak voor de landsregeringen. - Sf v-, YERSEKE - Voor de haven van Yerseke liep maandagavond het binnenvaartschip Atlantis vast. Het schip duwde 2300 ton zand in twee laadbakken voort. Het schip en één van de laadbakken kon de schipper zelf vlot trek ken bij hoog water, maar de andere bak met zand zat gistermiddag nog vast voor de kaai. De schipper loste gisteren een deel van de vracht, zodat de bak vandaag mogelijk op eigen kracht los kan ko men bij hoog water. foto Willem Mieras door Edith Ramakers VLISSINGEN - De raadscom missie samenleving van de ge meente Vlissingen vindt dat het schoolbestuur van de Stedelijke Scholengemeenschap Schelde- mond zorgvuldig heeft opgetre den in de kwestie rond een leer kracht/vertrouwenspersoon en een veertienjarige leerlinge. De commissie meldde dat het be stuur, waarvan onderwijswet houder C. de Keijzer voorzitter is, volgens de regels heeft ge handeld. De commissie vindt het terecht dat de docent, die enkele maan den onder andere intieme sms- jes en emails uitwisselde met een leerlinge, niet langer mag optreden als vertrouwensper soon. Daarmee is voor de commissie de kous af. Commis sieleden keuren het af dat ver trouwelijke documenten zijn gelekt naar de pers en raadsle den. Een dag nadat de commissiele den tot dit besluit kwamen, ont vingen zij een brief van de scheidend directeur van Schel- demond, F. van der Avert. Zijn brief had waarschijnlijk niet tot een ander resultaat geleid, wan neer het schrijven vóór de ver gadering was verstuurd. Zowel PvdA, SP als LPV blijven achter de persverklaring staan. Van der Avert noemt Schelde- mond 'een zieke organisatie'. „Het probleem is als een kan kergezwel dat niet uit zichzelf weggaat maar alleen met rigou reuze maatregelen verwijderd kan en moet worden." Van der Avert gaat in op uitspra ken die de voorzitter van het schoolbestuur deze week in de PZC heeft gedaan. Wethouder De Keijzer stelde juridisch te zwak te staan om de docent te ontslaan. Van der Avert: „De di rectie van Scheldemond had kunnen verklaren niet langer vertrouwen te hebben in de do cent. Dan is schorsing en direct ontslag mogelijk." Deze aanpak was geadviseerd door juristen. „Ik had de permissie van de di recteuren op papier, toen De Keijzer in zijn rol van bestuuu voorzitter de directieleden sa voor een benaderde. Enké» hebben hun uitspraak terifc nomen." De Keijzer merkte dezeweeb dat de docent niet eerder ee formele berisping heeft gek;; Van der Avert: „Dat is juist, ft is wel zo dat er al jarenlangs» nalen kwamen dat de man ij] omgang met leerlingen een 0, merkelijk gedrag vertoonde Voor oud-interimdirectfs H. Mulders was dat de belat», rijkste reden om het vertro®-, lijke rapport aan de raadslede te sturen. Van der Avert: „E® le j aren geleden heb ik de doeg aangesproken over een soon? lijk incident. Hij gaf toe dat; mogelijk te ver was gegaane; heb hem gewaarschuwd. Ot het schoolbestuur is steedsda mij op de hoogte gesteld enh» mij gesteund." Vanaf het moment dat de zede politie de school had geïnfa meerd over de relatie tussen docent en een leerlinge eni: der Avert besloot dat ereeng tern onderzoek moest kom werd hij, naar eigen zegge door De Keijzer in de wielengs reden. „Hangende dat onde zoek wilde ik dat de docent j week thuisbleef. Door intens tie van De Keijzer mocht den alsnog terugkomen. Ik heba maand lang toegekeken hos praktijken van de docenten leerlinge werden voortgezet Een onterechte beslissing:: De Keijzer, concludeert Vani Avert. De onderzoekscomms adviseerde de docent en deles ling onmiddellijk uit elkaat halen. De fractievoorzitter van 1 CDA merkte deze week op: de sfeer op Scheldemond tastisch is'. Van der Avert:., gaat voorbij aan alle rappoit die er liggen en die het tegend aantonen. Naar aanleiding: die rapporten heb ik geprobei om de dominante positie van docenten bovenbouw havo/v in de school en vooral ook in medezeggenschapsraad tot s ceptabele proporties terug brengen." Rachel van de Vreede vertelt humoristische verhaaltjes over onder meer een Willem die niet zo onder de indruk is van de kookkunst van zijn vrouw. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Willem en Mie- ne tijdens de broodmaaltijd voor ouderen, een ode aan de mooie Zeeuwse dijken met bo men, het roddelen tijdens het garnalenpellen, belang van een rampmonument en verha len over kleine diefstalletjes op een dorp waar iedereen weet van heeft. Het zijn slechts enkele onderwerpen die gis termiddag tijdens een ont spanningsmiddag voor oude ren in het MFC in Zierikzee de revue passeerden. Onder het motto 'Goed Zeeuws goed rond' biedt de provinciale ouderenorganisa- tie POSO in samenwerking met de Stichting Scoop oude ren in de provincie een pro gramma met verhalen en lied jes in de streektaal aan. Gistermiddag vond de eerste editie daarvan in Zierikzee plaats. De Zeeuwse taal blijkt goed in de markt te liggen. De grote zaal in het MFC was vrij wel geheel gevuld met belang stellenden. Daar POSO noch Scoop iemand beschikbaar had om de ouderen welkom te heten, deed directeur J. de Looff-de Wild van de Stich ting Welzijn Ouderen Schou- wen-Duiveland dat namens deze twee organisaties. Groot aandeel in het program ma hebben Frans van der Heij- de en Rachel van de Vreede. Beiden zijn lid van de Verha lenkring Midden-Zeeland. Zangeres Anja Kopmels brengt een serie liedjes in Noord-Bevelands dialect. Zij treedt op in de plaats van Ag nes van den Dries, de zangeres van oude Zeeuwse liedjes die POSO en Scoop aanvankelijk hadden aangekondigd. Van der Heijde vertelt op boei ende wijze over onder meer de hechte huwelijksband tussen Willem en Miene en over de wijze waarop Miene haar echt genoot keurig op het rechte pad weet te houden. De vertel ler doet dat in sappig Walchers dialect. „Zuid-Bevelands klinkt mooier", vindt zijn kringgenote Van de Vreede. Zij tracht haar gehoor van die voorkeur te overtuigen met een paar humoristische ver haaltjes onder meer over weer een andere Willem die niet zo onder de indruk is van de kookkunst van zijn vrouw Trui. Ook weet deze vertelster de lachers op haar hand te krij gen met haar anekdotes over Marien die twee dakpannen steelt en over Jan Patate. Anja Kopmels brengt in haar liedjes met eigen gitaarbege leiding een eerbetoon aan de schoonheid van vooral het Noord-Bevelandse land. Zij zingt onder meer over 'Het kind van het water', over gul zige meeuwen, verpauperde windmolens en moderne windturbines. Met een aange name vleug cynisme stelt ze ook de dorpsroddels aan de kaak als ze het geklets onder het garnalen pellen bezingt. De tweede middag 'Goed Zeeuws Goed Rond' wordt ge houden op woensdag 29 okto ber in De Parel in Domburg. Ir» samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds «t Kijkt u ook wel eens met jaloerse blik naar de voetballers op TV? Het ene moment rollen ze kermend van de pij' over het veld. Korte tijd later hollen ze weer fier en vrolijk met de bal aan de voet verder. Het geheimzinnige spuit busje van de verzorger heeft blijkbaar wonderen verricht. Misschien zult u zich wel eens moedeloos afvragen waarom dit middeltje niet gewoon bij uw drogist of reformhuis te koop is? U wilt toch immers ook zo snel mojf lijk van uw spierpijn af? Er bestaat inderdaad een groot verschil tussen de spuitbus van de sportverzorger en de tientallen spieroliën die overal verkrijgbaar zijn. Deze populaire middeltjes verwarmen enkel en alleen de huid, waardoor het bloed uit de spierea naar de oppervlakte wordt getransporteerd. Dat voelt weliswaar al binnen een paar minuten heel prettig aan, maar na een kwartier zal de spierpijn in alle hevigheid terugkomen. De doorbloeding van het aangetaste spierweefsel is dan immers zo slecht geworden, dat vocht en afvalstoffen geen kant meer op kunnen. Deze ophopingen oefenen een pijnlijke druk op de zenuwuiteinden van de spieren uit. Betere doorbloeding "De inhoud van onze spuitbus heeft juist een verkoelende dieptewerking op de gekwetste spieren. Dat is de enige methode om de doorbloeding in het spierweefsel weer snel op gang te brengen. Bij een ernstige blessure schrijft ee» huisarts toch ook koude kompressen voor?" aldus een bekende fysiotherapeut van een Nederlandse topclub. "Door verkoeling van de spieren wordt er extra bloed naar het weefsel getransporteerd. Daardoor kunnen vocht en afval stoffen snel èn eenvoudig worden afgevoerd. De pijn neemt vervolgens direct af, omdat er niet langer meerdrul wordt uitgeoefend op de zenuwuiteinden van de spieren. Daarom kan een voetballer binnen enkele minuten weer verder. En tobben mensen in het normale leven vaak dagenlang met stijve of pijnlijke spieren. Heel eenvoudig, omdat ze de verkeerde spierolie gebruiken." Onmiddellijke verlichting Nieuwe China Balsem is de eerste spierhersteller die volgens dit beproefde principe uit de sport is samengesteld. Deze etherische balsem wordt vervaardigd uit 9 Oosterse kruiden, die een verkoe lende dieptewerking teweeg brengen. Binnen 5 minuten geeft China Balsem dan ook een perfect resultaat bij alle soorten spierpijn, stijve spieren en bloeduitstortingen. Het evenwicht in de spie ren wordt immers direct hersteld, zodat de doorbloeding weer op gang komt en afvalstoffen en vochtophopingen kunnen worden afgevoerd. Dit zorgt onmiddellijk voor verlichting bij allerlei spierongemakken, zodat u - net als een voetballer - weer razendsnel de draad kunt oppakken.Ie kennismaking is verbeterde China Balsem tijdelijk verkrijgbaar met een gespierde korting. www.chinabalsem.nl Verkrijgbaar bij: Wmm Volendamse Fysiotherapeut Gerald Röben: "Met China Balsem kun je jezelf genezen" "Spierpijn, zelfs spierscheurtjes kunnen in de meeste gevallen weer honderd procent gene zen, maar vaak is daar wel een duwtje van buitenaf bij nodig." zegt de fysiotherapeut Gerald Röben, die ondermeer verbonden is aan de Volendamse sportschool Toptraining en in die hoedanigheid al vele sportmensen heeft behandeld. "Een Fysiotherapeut zal de spier masseren of met stroom behandelen, maar steeds meer masseurs en therapeuten ontdekken nu dat China Balsem net zo goed werkt. En dat het zelfs preventief kan zijn! Geen wonder dat de spelers van Feyenoord en Willem II China Balsem een vaste plaats in het medicijnkastje hebben gegeven. "Fysiothera peut Gerald Röben gebruikt het middel vaak in zijn behandelkamer, maar het liefst nog ziet hij dat zijn cliënten het middel thuis gebrui ken. "Ze komen een maal in de week in mijn praktijk, maar voor een optimale werking, zou je China Balsem beter een- of tweemaal per dag moeten opbrengen. Je zult zien hoe snel het probleem dan verholpen is." 0> Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 90 ml-verpakking China Balsem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44