Appelwangen door onderzoek naar herfst PZC Jachtseizoen geopend Steun voor wethouder in conflict Vlissingse school Gemeente voor rechter wegens niet betalen van schadevergoeding Belgen weten tunnel nog niet te vinden b 15 provincie maakt bouw extra dienstwoning bij De Paardekreek mogelijk agenda donderdag 16 oktober 2003 Zaetedag Landhuizen Vragen over boekingscentrale Rijbewijs kwijt na dronken rit Kosten theater in januari bekend Wethouder past voorstel 13/IX aan Kleding gestolen uit winkel Dieven reclamebord betrapt Interventie Camping mag fors uitbreiden 1 MIDDELBURG - Camping De 'paardekreek in Kortgene krijgt 'van de provincie groen licht Lor de uitbreiding van het kampeerterrein met honderd 1 vakantiehuisjes. Het college ran Gedeputeerde Staten ne- „eert met de goedkeuring het advies van de Provinciale Com- 1 missie Omgevingsbeleid (PCO), 'jieGS adviseert. De PCO betwijfelt of A. Brink man, de eigenaar van De Paar dekreek, financieel in staat is 'om 6,5 hectare compensatiebos aantéleggen. Aanleg daarvan is verplicht, omdat voor de uit breiding van de camping een stuk bos wordt gekapt. Verder ziet de PCO niets in de le galisering van een westelijk van de camping gelegen dienstwo ning. Deze wordt volgens de mmmissie al bijna tien jaar ille gaal als burgerwoning gebruikt. Het bestrij den van woningbouw in het buitengebied staat al ja ren hoog op de agenda van de [provincie. Vertegenwoordigers van de ge meente Noord-Beveland, die GS hebben gevraagd het ver nieuwde bestemmingsplan voor camping goed te keuren, en irinkman zelf slaagden er be- oktober in GS voor hun zaak te winnen. Zo kon Brinkman aantonen dat zijn bedrijf ruim lertienduizend euro heeft gere- serveerd voor de aanleg van het bos. Ook is er geld in kas om de benodigde grond te kopen. De gemeente gaf aan dat er op dit moment met de eigenaar van die grond wordt onderhandeld. Het gaat om een perceel tussen de camping en Kortgene. Daar had de gemeente ook enkele landgoederen gedacht, maar daarvoor blijkt het terrein te krap. Om verkoop van de grond voor de eigenaar toch interes sant te maken, wil de gemeente het planologisch mogelijk ma ken om aansluitend aan de dorpskern vijf landhuizen te bouwen. Daar heeft het college van GS geen bezwaar tegen. Zeer tegen de zin van de PCO hebben de provinciebestuur ders nu besloten om een weste lijk van de camping gelegen dienstwoning definitief de be stemming burgerwoning te ge ven. Dit ondanks het feit dat de woning verder van de camping ligt dan door het toen geldende bestemmingsplan werd toege staan. GS vindt net als de gemeente Noord-Beveland dat de betref fende woning niet gunstig ligt om verder als dienstwoning te fungeren. Daarom mag Brinkman op terrein van de camping nog een dienstwoning bouwen. ÏERSEKE - In dorpshuis De Zaete in Yerseke wordt zaterdag de Zaetedag gehouden. Hetinitiatief voor het behoud van het dorpshuis begint om 13.00 uur met een ballonnen wedstrijdvoor de jeugd. Daarna zijn er optredens van de Koenc- kelpotfanfare, de dweilband van Mozart, de Inspin en een clown. Verder is er levend gan zenbord en gratis mosselen eten Om 16.00 uur wordt de Zaete dag afgesloten. GOES - Het is weer tijd voor appelwangen, de jacht op tamme kastanjes en er is weer zelfgemaakte soep. En daarom mochten kinderen tussen de zes en tien jaar gistermiddag op het terrein van de Hollandsche Hoeve in Goes de herfst onderzoeken. Onder leiding van een deskundige van Milieu Educatie Centrum De Bevelanden bekeken de kinderen onder meer vruchten, zaden en paddestoelen. Met verrekijkers werden de verrichtingen van trekvogels gevolgd. En natuurlijk was er chocolademelk, veel chocolademelk. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De CDA-Statenfractie maakt zich zorgen over de toekomst van het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ). Door het verdwijnen van de Zeeuwse boekingscentra le, die opgaat in een landelijke centrale, gaan bij het BTZ ba nen verloren. Het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan GS om meer inzicht te krijgen in de consequenties. De fractie wil weten hoeveel banen verdwijnen. Ook over de financiële gevolgen voor het BTZ verlangt zij meer duidelijkheid. Om dat te kunnen beoordelen, heeft het CDA de winst- en verlies rekeningen over de laatste drie jaren opgevraagd. Gedepu teerde G. de Kok maakte het verdwijnen van de boekingscen trale uit Zeeland ruim een week geleden bekend in een vergadering van de Statencommissie economie en mobiliteit. ZIERIKZEE - Een 57-jarige man uit Heinkenszand heeft dinsdagavond bij Zierikzee zijn rijbewijs moeten inleveren omdat hij met te veel drank achter het stuur was gekropen. De man reed rond tien uur 's avonds over De Weg naar de Val bij Zierikzee, toen hij door de politie aan de kant werd gehaald vanwege zijn rijgedrag. Bij de blaastest bleek dat hij 3,5 keer meer alcohol had gedronken dan wettelij k is toegestaan in het verkeer. De politie nam zijn rijbewijs in en gafhem een dag vaarding mee. MIDDELBURG - De totale kosten voor de bouw van het nieu we theater in Middelburg zijn in januari bekend. Dan is de aanbesteding achter de rug. Dat zegt het college van B en W in antwoord op vragen van de CD A-fractie. Die partij had het college gevraagd de raad op de hoogte te houden van de aan besteding. Overigens is het benodigde geld voor de exploita tie van het theater nog niet bij elkaar. Het college vindt dat geen reden om de aanbestedingsprocedure te stoppen. MIDDELBURG - Het college van B en W heeft een nieuw raadsvoorstel gemaakt voor geld voor onderzoek naar het Centrum Aldo en Hannie van Eyck. De gemeenteraad had wethouder A. de Vries daarom gevraagd. Vooral het CDA vond het vorige voorstel niet goed onderbouwd. In het nieuwe voorstel wordt meer uitleg gegeven. Voor onderzoek naar de haalbaarheid van de bouw van het centrum wordt nog steeds 260.000 euro gevraagd. De gemeenteraad beslist op 27 okto ber of het onderzoek door mag gaan. DOMBURG - In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in een kledingzaak in Domburg. Er is voor duizenden euro's aan kledingstukken en schoenen meegenomen. De toe gang tot het pand werd geforceerd. MIDDELBURG - De politie heeft woensdagochtend vroeg twee mannen aangehouden die eerder op de avond een recla mebord hadden gestolen bij een horecagelegenheid op de Markt in Middelburg. Het gaat om een 22-jarige Fransman en een 22-jarige Middelburger. Ze werden rond kwart over één uur aangehouden in de Sint-Jansgang. Het duo bekende de diefstal en kreeg een bekeuring mee. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13,00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES Oosterscheldeziekenhuis, 10.00-12.00 uur: Inloopochtend voor whiplashpatiënten;Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur: Bedrijvenbeurs Contac- ta; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- ïiiorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; DeVroone, 13.30 uur: Sociëteit; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00uur: Wandeltuinen met Orangerie- planten en waterpartijen geopend voor publiek; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor pu bliek; WEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, '3.00 uur: Sociëteit en sjoelen; VERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde; REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdagstot 12.00 uur door Mieke vari der Jagt GOES - Zoals elk jaar op de helft van oktober, is het jacht seizoen weer geopend. Dat wil niet zeggen dat iedereen overal maar op alle beesten mag gaan schieten. Op lang niet alle dier soorten mag worden gescho ten, zeker niet die soorten die beschermd zijn. Het jachtsei zoen geldt voor kleine zoogdie ren als konijnen en hazen, en voor vogels als fazanten en eenden. Niet iedereen met een geweer mag zijn kostje bij elkaar ja gen. Wie wil schieten, moet zijn aangesloten bij een wildbe- heerseenheid, die in feite een vergunning heeft voor een be paald gebied. Meestal zijn dat aaneengesloten landbouwper- celen die een voldoende groot oppervlak moeten vormen. Voor natuurgebieden is in de meeste gevallen een aparte vergunning nodig, die alleen wordt verstrekt als in omlig gende gebieden wildschade wordt veroorzaakt. De wildbeheerseenheden vra gen van hun leden een zekere kennis en vaardigheid. De ja gers moeten de wet kennen, weten op welke soorten ze wanneer mogen schieten en ze Het jachtseizoen op, onder meer, fazanten is geopend. moeten het geweer ook kunnen worden opgezet voor jagers en hanteren. Daarvoor worden honden. cursussen gehouden, die ook De jacht roept elk jaar weer protesten op van mensen die het doden van dieren als hobby verfoeien. De jagers houden foto Willem Mieras echter vol dat ze in hun wildbe heerseenheden de fauna juist beschermen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De raadscom missie samenleving van de ge meente Vlissingen vindt dat het schoolbestuur van de Stedelijke Scholengemeenschap Schelde- mond zorgvuldig heeft opgetre den in de kwestie rond een leer kracht/vertrouwenspersoon en een veertienjarige leerlinge. De commissie meldde dat het be stuur, waarvan onderwijswet houder C. de Keijzer voorzitter is, volgens de regels heeft ge handeld. De commissie vindt het terecht dat de docent, die enkele maan den onder andere intieme sms- jes en emails uitwisselde met een leerlinge, niet langer mag optreden als vertrouwensper soon. Daarmee is voor de commissie de kous af. Commis sieleden keuren het af dat ver trouwelijke documenten zijn gelekt naar de pers en raadsle den. Een dag nadat de commissiele den tot dit besluit kwamen, ont vingen zij een brief van de scheidend directeur van Schel- demond, F. van der Avert. Zijn brief had waarschijnlijk niet tot een ander resultaat geleid, wan neer het schrijven vóór de ver gadering was verstuurd. Zowel PvdA, SP als LPV blijven achter de persverklaring staan. Van der Avert noemt Schelde- mond 'een zieke organisatie'. „Het probleem is als een kan kergezwel dat niet uit zichzelf weggaat maar alleen met rigou reuze maatregelen verwijderd kan en moet worden." Van der Avert gaat in op uitspra ken die de voorzitter van het schoolbestuur deze week in de PZC heeft gedaan. Wethouder De Keijzer stelde juridisch te zwak te staan om de docent te ontslaan. Van der Avert: „De di rectie van Scheldemond had kunnen verklaren niet langer vertrouwen te hebben in de do cent. Dan is schorsing en direct ontslag mogelijk." Deze aanpak was geadviseerd door juristen. „Ik had de permissie van de di recteuren op papier, toen De Keijzer in zijn rol van bestuurs voorzitter de directieleden een voor een benaderde. Enkelen hebben hun uitspraak terugge nomen." De Keijzer merkte deze week op dat de docent niet eerder een formele berisping heeft gehad. Van der Avert: „Dat is juist. Het is wel zo dat er al jarenlang sig nalen kwamen dat de man in de omgang met leerlingen een op merkelijk gedrag vertoonde." Voor oud-interimdirecteur H. Mulders was dat de belang rijkste reden om het vertrouwe lijke rapport aan de raadsleden te sturen. Van der Avert: „Enke le jaren geleden heb ik de docent aangesproken over een soortge lijk incident. Hij gaf toe dat hij mogelijk te ver was gegaan en ik heb hem gewaarschuwd. Ook het schoolbestuur is steeds door mij op de hoogte gesteld en heeft mij gesteund." Vanaf het moment dat de zeden politie de school had geïnfor meerd over de relatie tussen de docent en een leerlinge en Van der Avert besloot dat er een ex tern onderzoek moest komen, werd hij, naar eigen zeggen, door De Keijzer in de wielen ge reden. „Hangende dat onder zoek wilde ik dat de docent een week thuisbleef. Door interven tie van De Keijzer mocht de man alsnog terugkomen. Ik heb een maand lang toegekeken hoe de praktijken van de docent en de leerlinge werden voortgezet." Een onterechte beslissing van De Keijzer, concludeert Van der Avert. De onderzoekscommissie door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is door de rechtbank in Middelburg ge dagvaard. Tegen de gemeente wordt bij deurwaardersexploot geëist om vijfduizend euro t te betalen als schadevergoeding voor de kosten, die door A. Ha- gesteijn uit Scharendijke zijn gemaakt in de strijd tegen een verleende bouwvergunning voor een horecabedrijf. Inhetnajaarvan2001 gaf dege- meente met een bouwvergun ning aan De Wig BV toestem ming voor de bouw van een nieuw horecabedrijf in Scha rendijke. Hagesteijn, uitbater van café-brasserie De Zonde bok, was het daar niet mee eens en tekende bezwaar aan tegen dit besluit. Het college wees dit bezwaar in eerste instantie af, maar in beroep stelde de Mid delburgse rechter de Scharen- dijkse ondernemer alsnog in het gelijk. En vernietigde daarmee de ongegrondverklaring van het bezwaarschrift door de ge meente. Hagesteijn heeft kosten ge maakt om juridische hulp in te schakelen in deze kwestie. In het beroep voor de rechtbank heeft hij al gevraagd deze kos ten voor rekening van de ge meente te laten komen, maar in de uitspraak gaat de rechter daar niet op in. Via zijn advocaat probeert hij nu alsnog bij deurwaardersex ploot die gemaakte kosten op de gemeente te verhalen. Schou wen-Duiveland voelt er weinig voor die schadevergoeding van vijfduizend euro te betalen. De gemeente is daarom gedagvaard door de rechtbank. Om via deze weg de gemeente, de provincie of het Rijk te laten opdraaien voor de gemaakte kosten, is omslachtig en sinds maart 2002 niet meer mogelijk. Toen heeft Den Haag de nieuwe Wet 'kosten bestuurlijke voor procedure' vastgesteld. Be zwaarmakers kunnen die kos ten nu alleen nog bij de overheid in rekening (proberen te) bren gen, wanneer ze daar in het eer ste bezwaarschriftom vragen. Hagesteijn kan nu nog wel deze oude weg bewandelen omdat hij zijn bezwaarschrift voor vast stelling van de nieuwe wet heeft ingediend bij de gemeente. De zitting is op verzoek van de gemeente uitgesteld. De zaak staat vooralsnog op de rol. adviseerde de docent en de leer ling onmiddellijk uit elkaar te halen. „Ik werd opnieuw onder uit gehaald door de bestuurs voorzitter, toen ik op basis van het rapport de docent wilde ont slaan." De fractievoorzitter van het CDA merkte deze week op dat de sfeer op Scheldemond 'fan tastisch is'. Van der Avert: „Ze gaat voorbij aan alle rapporten die er liggen en die het tegendeel aantonen. Naar aanleiding van die rapporten heb ik geprobeerd om de dominante positie van de docenten bovenbouw havo/vwo in de school en vooral ook in de medezeggenschapsraad tot ac ceptabele proporties terug te brengen." In vijf jaren Scheldemond is hem opgevallen dat angst re geert. De angst bij docenten om hun standpunt naar voren te brengen en de angst bij leerlin gen en ouders om de problemen die leerlingen hebben met do centen bespreekbaar te maken. „Vaak genoeg zijn zaken door ouders op mijn bureau gedepo neerd met het verzoek of ik er iets aan wilde doen, zonder hun naam te noemen." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlamingen weten de weg naar de Wester- scheldetunnel bij Terneuzen nog niet goed te vinden. Vooral in de grensstreek op Vlaams grondgebied wordt de route naar de tunnel niet of nauwe lijks aangegeven. De bewegwij zering begint pas óver de grens. Gedeputeerde Staten hebben het verzoek om de bewegwij zering te verbeteren nu schrif telijk herhaald. Vooral weg gebruikers in de regio Gent/ Zelzate hebben problemen met het vinden van de juiste weg. Hoewel direct na de opening van de tunnel, half maart van dit jaar, werd aangenomen dat het ging om sluipverkeer, blijkt het achteraf vooral te gaan om 'verdwaalde' automobilisten en vrachtwagenchauffeurs Woordvoerder I. de Moor van de NV Westerscheldetunnel is blij met het verzoek van GS 'omdat de situatie aan de Vlaamse kant van de grens zeker voor verbete ring vatbaar is'. De tunnelex ploitant voert campagne om de Vlamingen te wijzen op de tun nel. „Maar bewegwijzering is natuurlijk niet onze taak." Rijkswaterstaat, provinciale waterstaat en de NV Wester scheldetunnel evalueren over enkele weken de resultaten van de plaatsing van tijdelijke ver wijzingsborden langs de A58 tussen Bergen op Zoom en Vlis singen. Die extra borden moes ten vooral toeristen de juiste weg naar de tunnel wijzen. De Moor: „Ik heb wel de indruk dat ze aan hun doel hebben beant woord. Nu is de vraag of we die tijdelijke borden moeten weg halen en volstaan met de be staande bewegwijzering, of dat webesluiten tot extra, perma nente wegwijzers." Hiil'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37