PZC Sassenaren moeten zich laten horen PZC Handtekeningen voor Oekraïense scholier b ïtM Lange bruiloft dankzij de spertijd Koegorscomité vraagt hulp Tweede Kamer Een bruiloft...? 13 Weinig geld voor opknappen voetbalaccommodaties agenda bij nader inzien woensdag 15 oktober 2003 n de wachtkamer Scouts zoeken contact via radio en internet Aiie info op: www.nieuwvliet-bad.nl Zorg woningen voor cliënten Tragel Boete en taakstraf voor dievegges Aanrijding tussen bus en scooter Drugsbezitters moeten betalen Kapotrijden spiegel kost 250 euro ^Harold de Puysseleijr sAS VAN GENT - De bevolking ïan sas van Gent moet zich na drukkelijker laten horen met suggesties voor een betere leef omgeving, want alleen op die manier kan de Stadsraad zijn rol als klankbord voor de ge meente goed vervullen. Dat is vrij vertaald de bood- jchap van stadsraadsleden van ■Sas van Gent, Henny Janse en Ben Voermans aan de inwoners. De Stadsraad verspreidde eind september bij ruim duizend adressen een enquêteformulier met het verzoek aan te geven of mensen ergens overlast van on dervinden en zo ja, waarvan. „Maar we hebben er nu nog maar 140 ingevuld teruggekre gen", zeggen Janse en Voer mans. De beide bestuursleden van de Stadsraad roepen de be volking van Sas op de moeite te nemen het formulier in te vul len. „Want dan kunnen wij zien wat de grootste frustratie in Sas van Gent is en vervolgens met de gemeente om de tafel over de aanpak van de problemen." De Stadsraad vergadert maan delijks en nodigt daarbij telkens de gemeente uit aanwezig te zijn. „We zijn pas in januari ge start, maar tot nu toe zijn onze ervaringen met de gemeente po sitief", aldus Janse. „Het is niet zo dat de gemeente geen oor voor ons heeft. We zijn daar erg over te spreken." De voorzichtige eerste resulta ten van de enquête tonen aan dat er klachten zijn over over last door bromfietsers en auto's die te hard door de straten rij den. Ook vandalisme en over last door rondhangende jeugd worden genoemd als knelpun ten. Opvallend weinig klachten zijn er nog over de industrie (Zuid-Chemie en Cerestar), en ook hinder van de goederen spoorlijn die dwars door de kern loopt, scoort tot op heden nau welijks. Sassenaren kunnen het vragen formulier nog tot eind oktober inleveren bij de Stadsraad. Die maakt daarna de balans op. Terneuzen laat kleine clubs vallen toConnyvan Gremberghe TERNEUZEN - De voetbalac commodaties van de verenigin gen Koewacht, Spui en Biervliet tomen voorlopig niet in aan merking voor een opknapbeurt of uitbreiding. De gemeente Terneuzen ontbeert de middelen om aan de wensen van de klei nere clubs te kunnen voldoen. De gemeente trekt wel zo'n 21 miljoen euro uit voor de her schikking van de sportaccom modaties in de kern Terneuzen. Bovendien zal de gemeente aan de exploitatie van dit nieu we complex in de wijk Oude Vaart op jaarbasis 45 mille meer kwijt zijn dan eerst werd ge raamd. De clubs AZW, Sluiskil en Zaamslag kunnen voor de mo dernisering van hun accommo daties wel rekenen op financiële steun, maar nu is ook al duide lijk dat voor een club als Zaamslag de beschikbare mid delen voor een extra veld ontoe reikend zullen zijn. Wethouder J. Luijcks (sportza ken) zei enkele weken geleden tegemoet te willen komen aan wensen van de kleinere clubs, omdat bij een inventari satie van de staat van onder houd van de verschillende voetbalaccommodaties in de gemeente is gebleken dat som mige opstallen echt niet meer voldoen aan de eisen van de tijd. Het college heeft gelet op de zwakke financiële toestand waarin de fusiegemeente ver keert keuzes gemaakt. TERNEUZEN - De Terneuzense scoutinggroep EOS/Sint Hu- bertus neemt komend week einde deel aan de jaarlijkse in ternationale Jota en Joti-activi- teiten. Jota staat voor 'Jamboree on the air'. Met behulp van radiozen ders wordt contact gezocht met scouts uit de hele wereld. Joti is de afkorting voor 'Jamboree on the internet' en is een moderne variant van Jota. Via internet worden contacten gelegd met scouts in andere wereldde len. Ongeveer 120 Zeeuws-Vlaamse scouts - variërend in leeftijd van vijf tot achttien jaar - doen aan de activiteiten mee. Het programma aan de Zuider- parklaan in Terneuzen begint zaterdag rond 10.00 uur en eindigt op zondagmiddag om 12.00 uur. Ook in de nachte lijke uren zijn activiteiten ge pland. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Ba reman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Zaamslag, AZW en Sluiskil worden het eerst geholpen. Koe wacht, Spui en Biervliet zijn in de wachtkamer gezet. In de ge meentebegroting voor 2004 stelt het college simpelweg dat 'momenteel geen budget be schikbaar is'. Of dat budget er de komende jaren wel zal zijn is de vraag. Zonder belastingver hogingen of beleidsombuigin gen zal de gemeente namelijk ook de komende jaren met een begrotingstekort blijven wor stelen. De gepasseerde clubbesturen zijn dan ook teleurgesteld in het college en hebben volgens Spui- voorzitter P. Oggel hun hoop nu gevestigd op de gemeenteraad. „Wellicht handelt die verstan diger dan het college", zegt een gedesillusioneerde Oggel. Spui probeert de gemeente Ter neuzen al vijf jaar te overtuigen van de noodzaak van een twee de veld. De acht elftallen van de vereniging hebben sinds jaar en dag slechts de beschikking over een trainingsstrook en een hoofdveld van niet al te beste kwaliteit. Het veld heeft boven dien het hoogste hellingsper centage in Zeeland. „Al jaren voeren we onderhandelingen met de gemeente over uitbrei ding. Verschillende varianten hebben de revue gepasseerd. Bovendien zijn er - met name in de verkiezingsperiode - ver wachtingen gewekt, omdat di verse fracties zich voor onze plannen hebben uitgesproken. Ja, en dan dan hoor je dit. Dat is zeer teleurstellend. Dit college heeft klaarblijkelijk weinig geld over voor de volkssport voetbal", aldus de Spui-voor- zitter. Wethouder J. van Schaik (fi nanciën) kan best begrijpen dat de kleine clubs teleurgesteld zijn. „Wat ze echter niet mogen vergeten is dat we gewoonweg momenteel geen geld hebben om aan alle wensen tegemoet te komen. Zouden we in moeten gaan op die wensen, dan zouden we op zijn minst een half mil- j oen euro extra binnen de begro ting moeten vinden. Die ruimte is er niet. Als de raad die ruimte wel denkt te kunnen vinden, dan horen we dat graag", aldus Van Schaik. Leerlingen van het Reynaertcollege steunen Maxim Kumanchenko. door Frank van Cooten HULST - Leerlingen uit gymnasium 2 van het Reynaertcollege in Hulst hebben binnen een dag bijna 1300 handtekenin gen verzameld voor hun Oekraïnse klas genoot Maxim Kumanchenko. Het gezin Kumanchenko verblijft mo menteel in het asielzoekerscentrum in Zuiddorpe en wordt met uitzetting be dreigd. De handtekeningenactie is be doeld om de uitzetting te voorkomen. Maxim en zijn ouders zijn uitgeproce deerde asielzoekers en moeten daarom het land uit. Armand de Coene, afdelingsleider van het vwo, schrijft een brief naar minister Verdonk van Vreemdelingenzaken en In tegratie. Bij deze brief zitten de handte keningenlijsten. De Coene stelt in de brief dat Maxim vol doende bewijzen van integratie heeft geleverd. „Meteen na aankomst in Ne derland, zo'n vier jaar geleden, is het hem gelukt onvertraagd van de basisschool in Zuiddorpe via de havo/vwo brugklas van onze school door te stoten tot de tweede klas van de afdeling gymnasium. Maxim praat beter Nederlands dan ik", zegt de geboren en getogen Vlaming. De Coene bezocht het gezin Kumanchen ko deze week in het asielzoekerscen trum. „Het is onvoorstelbaar wat Maxim presteert. Hij is dertien jaar en was con stant aan het tolken tussen zijn vader en foto Wim Kooyman mijOok weet hij al heel goed hoofd- van bijzaken te scheiden. De vent moet echt superslim zijn. Daarom zou het zo zonde zijn als hij met zijn familie het land wordt uitgezet." De Coene wil ook een beroep doen op burgemeester en wethouders van de ge meente Terneuzen. Het asielzoekerscen trum staat immers op grondgebied van Terneuzen. Een kopie van de handteke ningen gaat ook naar het Terneuzense college. door Fred Rabout GROEDE - De tuin heeft hij een speciale beurt gegeven. „Het moet toch gezien kunnen wor den." Henk Cijsouw, 82 jaar jong en Betsy Keijmel, 81 jaar jong, woonachtig in Groede herdachten gisteren hun zestig jarige huwelijksdag. De eerste contacten werden gelegd in de Lutherse kerk in Groede. Henk zong toen al in het koor, (hij is nog steeds actief nu in de Cantorij Groede/Schoondijke/ Waterlandkerkje) keek neer op de kerkgangers, zij keek naar boven en het was 'gepiept'. Het was liefde op het eerste gezicht. Op 14 oktober 1943 werd ge trouwd. In een rijtuig naar het gemeentehuis in Breskens, want Betsy kwam van de buurtschap Nieuwe Sluuze wat onder Bres kens viel. Daarna naar de Her vormde kerk in Groede om het verbond ook kerkelijk gestalte te geven, de woonplaats van Henk Cijsouw. Ondanks de oor logstijd kwam er een leuk feest. Omdat het spertijd was, moest men wel feesten tot vier uur in de morgen, 's nachts mocht men immers niet op straat ko men. Henk zou van zijn vijftiende tot zijn zesenzestigste de smederij op de hoek van de Brouwerij straat runnen. Eerst met zijn va derlater alleen. Zijn zoon Henk jr. zette net buiten Groede het bedrijf voort. Henk sr. is er pas sinds vijf jaar wat aan het af bouwen. Moeder Betsy zorgde voor de kinderen, hield de boel kraak helder en had handwerken als hobby. Ze kregen zes kinderen van wie er nog vijf in leven zijn, dertien kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. De kinde ren bleven in de buurt, de verste in Goes, de rest zwierf uit. Een achterkleinkind werkt en woont in Ierland. „Een mooi leven" geeft Henk Cijsouw te kennen. „Met zoals voor iedereen wat pieken en da len maar het gaat goed ondanks dat mijn vrouw een paar zware operatieve ingrepen heeft ge had. We plukken iedere dag." Henk die erg actief was in diver se instellingen in Groede werd daarvoor al koninklijk onder scheiden. „Ligt in de kast, loop ik niet mee te koop." Advertentie dé toplocatie aan de Zeeuwse kust. r Diotel formatie: Nieuwviiel-Had Voor meer informatie: Tel. 00 31 (0) 117 37 20 20 1maili nfo@nieuwvliet-badnI HULST - Aan de Van der Maelstedeweg in Hulst worden zorg- woningen voor cliënten van Stichting Tragel gebouwd. Het plan omvat de bouw van 23 zorgappartementen, verdeeld over vier gebouwen. Stichting Tragel streeft naar een betere integratie van de ge handicapten in de samenleving. Dit gebeurt onder meer door cliënten in de gelegenheid te stellen te wonen in gewone hui zen verspreid over diverse woonwijken in de regio. De zorg- woningen aan de Van der Maelstedeweg passen in dit streven. Een van de vier gebouwen heeft naast appartementen ook een dagcentrum. De bouw is voorzien op de plek van het voorma lige bloemen en plantenbedrijf De Bruijn-Nagelkerke. Om de zorgwoningen te kunnen bouwen, is een vrijstelling van het ter plaatse geldende bestemmingsplan nodig. In het kader van de zogenaamde artikel 19 procedure ligt het plan ter visie tot en met 6 november. Stichting Tragel huurt na op levering de appartementen van de Woonstichting Hulst. MIDDELBURG - Een 33-jarige vrouw uit Terneuzen is giste ren in Middelburg voor winkeldiefstallen veroordeeld tot 25 uur taakstraf. De verdachte stal op 26 augustus dit jaar bij Schoenenreus in Vlissingen vier paar schoenen. Op 25 februa ri had ze in haar woonplaats bij C1000 levensmiddelen en toi letartikelen weggenomen. De Terneuzense verscheen niet op de zitting van de politierechter. Een 42-jarige inwoonster van Hulst was eveneens niet op de zitting verschenen. De vrouw moet voor het stelen van een fles limonade en een pakje saus, 15 februari ditjaarbij GolffMol inHulst, 150 euro boete beta len. HOEK - Op de kruising van de Hoekseweg met de Provinciale weg N252 in Hoek zijn gisterochtend rond half negen een bus en een scooter op elkaar gebotst. Een 16-jarige jongen uit Ax el reed over het fietspad parallel aan de N252. Hij reed de kruising op juist toen de bus passeerde. De jongen botste te gen de zijkant van de bus, de passagier op van de scooter had een licht gekneusde hand. TERNEUZEN - Twee mannen van 23 en 26 jaar uit de ge meente Hulst hebben in de nacht van maandag op dinsdag rond kwart over een ieder een bekeuring van 100 euro gekre gen voor het in bezit hebben van softdrugs. De auto van de 23- jarige man werd op de Haarmanweg in Terneuzen gecontro leerd. Hierbij werd een sterke henneplucht geroken. Het tweetal beweerde niets bij zich te hebben, maar na controle van het voertuig vonden de agenten zes gram hash, acht gram hennep en twee joints. Beiden werden aangehouden en over gebracht naar het bureau. Daar betaalde het tweetal de boete en leverde de drugs in. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige man uit Axel voor het doorrijden na een on geval bij verstek veroordeeld tot 250 euro boete. De Axelaar was op 18 februari dit jaar in Hulst doorgereden, nadat hij met zijn auto de buitenspiegel van een busje eraf had gereden. Tegen de politie had hij verklaard niets te hebben gemerkt, maar de politierechter vond het tegendeel bewezen. De boete was conform de eis van de officier van justitie. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bridge en koersbal; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten: Bibliotheek, 18.30 uur: Schrijfavond Am nesty International; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14 tiur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schietirag; 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwer ken; 19.00en 20.00 uur: Dames gymclub: 19.30 uur: Bijeenkomst stichting huur- dersbelangen van RZVW; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bridge drive; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 9.30 uur: Computeren; 10.00 uur: Biljart- les heren; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljarten en computeren; 13.30 uur: Bingo; 14.15 uur: Zangkoor; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 14.15 uur: Kindervoorstel ling 'Mijn fiets is een boot'; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 20.00 uur: Bijeenkomst dorpsraad Koewacht; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 11.00 uur: Yoga; 13.30 uur: Koersbal en kaarten: OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13-17 uur: Soos vanaf 12 jaar; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance gevorderden; Café de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9.30-10.00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dansclub de Regen boog; 10.00-11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volks dansen voor kinderen; 19.00 uur: Dans club Lencor; 19.00 uur: N-train en scene ry modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.45 uur: Hutselfrutsel bijeenkomst; 18.30 uur: Yoga; St. Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uui SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; 13.30 uur: Korenmid dag voor senioren; ST. JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten: 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren; 13.30 en 15.00 uur: Kreatieve Vor ming Kinderatelier; 14.00 uur: Fietstocht; 19.30 uur: KVO jaarvergadering; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Ziekenhuis de Honte, 14.00 uur: Contact bijeenkomst over dystonie; 't Schelpenhoekje, 14.00-15.30 uur: Kin derclub 4 tot en met 7 jaar; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen ouderen gym; 15.45 uur: Meer bewegen ouderen volksdans; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uui Koersbal. Hotel Restaurant Bar/Lounge Terras Bowling Kegelen Sauna Fitness Zwembad Henk Cijsouw en Betsy Keijmel. foto Wim Kooyman door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De stichting Houdt Woonomgeving Koe- gorspolder Leefbaar heeft de hulp van de Tweede Kamerfrac ties ingeroepen in de hoop als nog een bezwaarprocedure te kunnen beginnen. Het agent schap Laser van het ministerie van Landbouw verleende dit voorjaar de gemeente Terneu zen een ontheffing op de Flora- en Faunawet, waardoor Ter neuzen kon beginnen met infra- strucurele werkzaamheden in de Koegorspolder. De stichting, die ageert tegen de voorgenomen herinrichting van de Terneuzense polder, had te gen de ontheffingsaanvraag be zwaar willen maken, maar dat kon niet meer omdat Laser had verzuimd het verzoek van Ter neuzen openbaar te maken. De gemeente Terneuzen meldde nadat de ontheffing was ver leend, dat Laser dit had gedaan en stelde in die kennisgeving te vens dat daartegen nog bezwaar kon worden aangetekend. De stichting deed dit, maar kreeg vervolgens van Laser te horen dat het bezwaar niet-ontvanke- lijk werd verklaard, omdat het niet op tijd was ingediend. Laser had echter zelf verzuimd om de bezwaartermijn kenbaar te maken aan belanghebben den. Het stichtingsbestuur is nu van mening dat door het falen van het rijksagentschap omwo nenden in hun democratische rechten zijn geschaad. De stich ting heeft dit inmiddels ook de minister van Landbouw ge meld. De bewindsman en de ka merfracties worden nu ge vraagd om de fout van het agentschap te herstellen, waar na het bezwaarschrift van de stichting alsnog in behandeling kan worden genomen. Boven de aankondiging voor een zilve ren jubileumviering van een dameskoor is gisteren abusievelijk een verkeerde kop geplaatst. Het dameskoor wordt zon dag in de kerk in Zuiddorpe gehuldigd. Het koor komt ook uit Zuiddorpe en niet uit Zuidzande, zoals de kop deed gelo ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41