PZC ALBUM Housefeest organiseren levert studiepunten op Bl0f reist naar Kenia 27 Ironie van antihelden Sterk debuut Oceansize Dido zingt honingzoet Elbow is fascinerend woensdag 15 oktober 2003 elbow J 1. Nena Kim Wilde - Anypla- ce, Anywhere,Anytime (2) 2. Dj Tiesto - Traffic (1 3. The Black Eyed Peas - Where Is The Love (3) 4. Lorna - Papi Chulo (A) 5. Kim-Lian - Teenage Super star (6) 6. The Rasmus - In The Sha dows no) 7. Outlandish - Aicha (5) 8. Chipz - Chipz in Black Who You Gonna Cal (7) 9. Dido - White Flag 02) 10. Dewi - Left Of Center (9) 11. Hind - Summer All Over Again (21) 12. Rene Shuman Angel-Eye - Don't Be Cruel CI 6) 13 Gareth Gates - Spirit In The Sky C11 14.Christina Aguilera - Can't Hold Us Down C14) 15. Elvis Ft. Paul Oakenfold - Rubberneckin' (8) 16. Marieke - Just Be Happy C18) 17. Beyonce Ft. Sean Paul - Baby Boy C80) 18. K3- Oya Lele CI 5) 19. Daniel Bedingfield - Never Gonna Leave Your Side C17) 20. Lumidee - Never Leave You (Uh-Oooh) CI 3) 21.4Girlz- Go Dance! 24) 22.50 Cent - PJ.M.P. C83) 23. Nelly/P.Diddy/Murphy Lee - Shake Ya Tailfeather C25) 24. Frans Bauer - 7V Ons Geluk C19) 25. Scooter Vs. Marc Acardipa -1 Like It Loud (22) 26. Rolling Stones - Sympathy For The Devil (20) 27. The Cooldown Cafe Ft. Ger - The Lion Sleeps Tonight C23) 28. R Kelly - Thoia Thoing/Snake (21) 29. Mark - Tegen Beter Weten In (-) 30. The Underdog Project - Sa turday Night (-) 31. Kelly Clarkson - Miss Inde pendent C28) 32. Stacie Orrico - (There's Gotta Be) More To Life C59) 33. The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 C26) 34. Birgit - Everybody Wants To Be.. (32) 35. Chingy - Right Thurr C43) 36. Veldhuis Kemper - Bijzon der C58) 37. De Dijk - Huil Maar Niet (-) 38. Thomas Berge - Als Jij Alles Kon Overdoen C34) 39. Fabolous Ft. Tamia - Into You (56) 40. Guus Meeuwis - Ik Wil Je /Geef Me Je Angst (30) 41.Live - Run Away (64) 42 Mick Harren - Don't Let Me Be Misunderstood (50) 43. Blu Cantrell Ft. Sean Pau - Breathe C31) 44. Oliviya - It's A Shame (52) 45. Jim - This Love Is Real (40) 46. Driftwood - Anything Goes C78) 47. Metallica - Frantic (29) 48. Henk Damen - Voor Jou (-) 49. Earforce Ft. Wesley Dj - Zoene! Zoene! (33) 50. Paul De Leeuw - Kabouter Opperdepopj (-) ELI: 1. Frans Bauer- 'NOns Geluk(5) 2. Dido Life For Rent (2) 3. Robbie Williams Live Sum mer 2003 (4) 4. Sting - Sacred Love (3) 5. K3 - Oya Lele (1 6. Bzn - LeefJe Leven (7) 7. Blaf - Omarm (8) 8. R. Kelly - The R. In R&B Gr. Hits Coll. Vol. (18) 9. Muse - Absolution (6) 10. Simply Red - Home (9) 11. Limp Bizkit - Results May Va ry CO) 12. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (15) 13. Sean Paul - Dutty Rock (16) 14. Genesis - Turn It On Again - The Hits (10) 15. Norah Jones - Come Away With Me (14) 16. Alessandro Safina Musica DiTe (49) 17. Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (17) 18. Nickelback - The Long Road (13) 19. Kane- What If (12) 20. Helmut Lotti - Pop Classics In Symphony (29) 21. Intwine - Intwine (71) 22. Enigma Voyageur 21) 23. Robbie Williams - Escapolo- gy (20) 24. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (24) 25. Frank Boeijen - Schaduw Van De Liefde (-) 26. Christina Aguilera - Stripped (43) 27. Justin Timberlake - Justified (30) 28. Elvis Presley - 2nd To None (-) 29. Seal -Seal Iv (22) 30. 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (40) 31. Celine Dion - One Heart (38) 32. Iron Maiden - Dance Of Death (25) 33. The Neptunes - The Neptu nes Present... Clones (26) 34. Eros Ramazzotti - 9 (34) 35. Beyonce Dangerously In Lo ve (31) 36. Evanescence - Fallen (35) 37. Gloria Estefan - Unwrapped (27) 38. Petra Berger - Mistress (70) 39. David Bowie - Reality (23) 40. Gareth Gates - Go Your Own Way (46) 41. Dmx - The Grand Champ (28) 42. Nena Ft. Nena - 20Jahre Nena (53) 43. Jacques Brel - Infiniment (-) 44. Rolling Stones - 40 Licks (37) 45. Blof Blauwe Ruis (19) 46. Jan Smit - Op Eigen Benen (52) 47. Metallica - Sf. Anger (74) 48. Jewel - 0304 (36) 49. A Perfect Circle - Thirteenth Step (33) 30. Obie Trice - Cheers (41 Picasso geeft inspiratie Terwijl buiten de zon schijnt en het gejoel van kinderen klinkt, zitten in het atelier aan de Beddeweeg in Zierikzee zo'n acht kinderen ingespannen te werken. De lano Modde (7) uit Zierikzee, Jorn van Asten (9) uit Dreischor en Rozemarijn de Bruin (8) uit Oosterland zijn bezig met gemengde tech nieken. „Die Picasso is best grappig. Zelf maak ik ook wel gekke tekeningen." Delano, Jorn en Rozemarijn zitten op de teken- en schil derclub van Galerie Beddeweeg in Zierikzee. Alle drie vinden ze tekenen heel leuk. Zo leuk dat ze op woensdagmiddag liever een paar uur tekenen of schilderen dan buiten spelen. „Tekenen is mijn lievelingsvak", zegt Dela no. „Jammer genoeg mogen we in de klas van de juf bijna nooit met verf of krijt. Dat wil ieder een wel en dan maken we ruzie wie het eerst mag." Hij laat een figuurtje zien dat hij even tussendoor heeft getekend. Het is duidelijk wie hij, met een springtouw, heeft uitgebeeld. „Ik zie Jan Peter Balkenende heel vaak op tv. Dan zit ik rustig naar mijn programma te kijken en pakt mijn moeder de af standsbediening om naar Jan Peter te kijken. Dat vind ik niet leuk." Delano maakt vaak zelfportret ten. Het liefst eerst met potlood en daarna met verf. Gelpennen zijn ook populair, vooral als er glitters inzitten. Hij heeft zich zelf geleerd hoe hij het perspec tief kan toepassen. „Dan zie je ook de zijkant van bijvoorbeeld een huis. En een beetje van bo ven. Dus niet alleen de voor kant. 3-D kan ik ook." Hij schetst gauw wat hij bedoelt. Jorn is net klaar met een verfte- kening a la de kunstenaar Pablo Picasso. Met dikkezwarte lijnen heeft hij de contouren van de te kening uitgezet en de vlakken zijn ingekleurd met heldere to nen. „De uitleg die we kregen over Picasso vind ik wel handig. Ik teken veel thuis en soms weet ik niet meer wat ik moet tekenen. Dan ga ik overtrekken of iets na tekenen. Maar door Picasso heb ik weer een heleboel nieuwe ideeën." Jorn houdt wel van gekke vormen, maar op school moet hij toch meestal tekenen wat de juf zegt. Dat is soms leuk en soms niet. „We hebben een Rozemarijn de Bruin aan het werk: „Het liefst werk ik met verf, gewoon meteen iets op papier maken". foto Dirk-Jan Gjeltema verj aarskalender gemaakt met verschillende materialen zoals sitspapier en houtskool. Dat vond ik wel leuk." Ook Rozemarijn vond de verha len over Picasso wel leuk. „Die man maakte grappige dingen, daar hou ik wel van. Zelf maak ik ook graag gekke vormen." Rozemarijn heeft net ontdekt dat krijt met waterverf en dan er in krassen een leuk resultaat op levert. „Ze noemen dat gemeng de techniek. Het liefst werk ik met verf, gewoon meteen iets op papier maken. Dus niet eerst met potlood tekenen. En dan maakt het niet uit wat het wordt. Eigenlijk is alles wel leuk." De kinderen van de teken- en schilderclub zijn nu net een maandje bezig. Elke woensdag middag krijgen ze iets te horen over een kunstenaar en over een manier van tekenen of schilde ren. Over twee maanden, als de lessen voorbij zijn, houdt de ga lerie een expositie van de best geslaagde werken. „Dat wordt vast mooi", weet Delano zeker. Inge Heuff Houseliefhebbers komen in Zeeland te weinig aan hun trekken, vinden Louk Peperkamp (17) en Jo wan de Haan (20) uit Vlissin- gen. Tijd voor de vrienden om daar verandering in te brengen en zelf een dance- party te organiseren. Groove to Chill barst vrijdagavond om negen uur los in jonge rencentrum De Piek in Vlis- singen. Louk en Jowan zijn al vele ja ren helemaal gek van house muziek. Ze reizen door heel het land om party's bij te wonen.,Je komt steeds vernieuwende din gen tegen en er zijn veel ver schillende stijlen. House heeft geen kledingstijl en een heel verschillend publiek. Je komt mensen tegen van wie je hele maal niet verwacht dat ze bij voorbeeld van technomuziek houden", verklaren de jongens hun interesse. Vooral technohouse spreekt ze erg aan. „Techno is vrij harde muziek die zich kenmerkt door herhalingen. Toch is het goed doordacht in elkaar gezet," vin den de organisatoren van het dancefestijn. Tijdens Liberty Dance, afgelo pen bevrijdingsdag in De Piek, waren de jongens het er snel over eens om zelf een feest te or ganiseren. „Er werd een dj con test gehouden. Het was erg ge zellig. De Piek zat stampvol", herinnert Louk zich. Dat hun feest in de Piek moest plaatsvinden, stond voor het tweetal als een paal boven wa ter. „De Piek is vrij intiem. Er is plaats voor ongeveer tweehon derd mensen. Het is de eerste keer dat we zoiets organiseren. Het feest is echt een experiment. Dan moet je niet direct groots beginnen", vindt Jowan. Nadat Louk en Jowan toestem ming hadden gekregen van het jongerencentrum, legden ze contact met dj's en zorgden zij dat flyers werden gedrukt. Dj Fong, dj Erik en dj Joeri Ver sluis, zij deden ook mee aan de dj contest, draaien op het feest. Door bemiddeling van de vroe gere assisent-scheikunde van Louk, treedt de dancewinnaar van de Zeeuwse belofte, 110 Volt Lovers, ook op. „Mijn vroegere assistent-schei- kunde is net als wij housef anaat Jowan de Haan (links) en Louk Peperkamp organiseren Groove to Chill in jongerencentrum De Piek. foto Ruben Oreel en is lid van 110 Volt Lovers", verklaart Louk. Dat de optredende disk-jockeys allemaal uit de buurt van Vlis- singen komen, was een verras sing voor de houseliefheb bers We wisten niet dat er in de buurt zoveel mensen zijn die zich met house bezighoudenWe hebben dus echt de mogelijkhe den om met mensen uit de omge ving hier een feestje te houden", zegt Jowan. De jongens verwachten geen problemen met drugsgebruik tijdens het feest. „De sociale controle in De Piek is groot." Medewerkster Natasja Koole laat weten dat het gebruik van drugs in het jongerencentrum verboden is. „Dat wat verbor gen gaat, kunnen we echter niet tegenhouden." De Piek is blij met het initiatief van de jongens. „Het was een goed doordacht plan. De gasten weten vaak precies wat zij zelf willen", zegt Natasja. Een feest organiseren is een hele klus merkten Jowan en Louk. Dat Jowan, hij studeert vrije- tijdsmanagement in Breda, met het organiseren van het evene ment punten verdient voor zijn studie is mooi meegenomen, maar het was niet de reden om een party te organiseren. Hij heeft wel gezien dat het er in de praktijk anders aan toegaat dan in de theorie. „Op school moeten we allerlei plannen maken. We zijn nu niet in de papieren ver zeild geraakt, maar hebben het overzichtelijk gehouden." Tienke Wouda Meer informatie over het feest, waaronder de voorverkoop adressen en een forum, is te vin den op www.groovetochill.nl Het Schotse gezelschap Belle And Sebastian werd een jaar of vijf, zes geleden met veel enthousiasme binnengehaald. Zeker in Groot-Brittannië, waar de groep werd vergeleken met The Smiths. Inmiddels is de door zanger/gitarist Stuart Murdoch geleide band al weer toe aan de zesde cd, het door Trevor Horn (o.a. Frankie Goes To Hollywood) geproduceerde Dear Catastrophe Waitress. En ook wie nu pas kennismaakt met deze introverte en fijnge voelige antihelden, moet wel meteen het gevoel krijgen iets bijzonders te horen. De teksten verraden een oorspronkelijke, ironische kijk op de wereld, zo als alles rond deze voormalige studenten wel iets quasi intel lectueels uitstraalt. Het muzi kale universum is even zacht moedig (het lieflijke, door violiste Sarah Martin gezongen Asleep On A Sunbeam) als won derlijk. Wat dat betreft is het idioom nog hetzelfde en balan ceert het zevental lustig voort, ergens tussen tijdloze, bij vla gen mierzoete kamer- en folk- pop. Peter van der Heide Belle And Sebastian 'Dear Ca tastrophe Waitress' (Cycle/Konkurrent) Speelduur: 48.27 min. Nu het tweede album van The Cooper Temple Clause, de psychedelische roek-ontdek king van vorig jaar, een beetje tegen blijkt te vallen, richten de ogen en oren van de Britse mu- ziekpers zich op Oceansize. Terecht, want deze jonge band uit Manchester, die toerde met TCTC en Engeland vertegen woordigde op het South by Sou th-West Festival in Austin (Texas), levert met Effloresce een veelzijdig en ijzersterk de buut af. Ambient klankland schappen, melancholische gitaarpop met elektronica, beu kende (nu) metal-riffs, disso- nante gitaren en gierende noise- erupties met een hoog Mogwai- en Sonic Youth-gehalte, Ocean size bestrijkt het hele spectrum. In twaalf epische nummers met een gemiddelde lengte van 6,5 minuten, met een geluid dat - in derdaad - groots en overweldi gend is als de oceaan en met tek sten over de liefde voor iemand met één arm en vrouwen die van mannen houden die van drugs houden. Rob Broere Oceansize 'Effloresce' (Beggars Banquet/V2) Speelduur: 75.34 Dido verkocht van haar de buut No Angel wereldwijd maar liefst twaalf miljoen exemplaren. Met dank aan rap per Eminem, die een sample van haar gebruikte in zijn hit Stan. Nu, drie jaar later, levert de 31- jarige Engelse soulvolle zange res (echte naam Florian Cloud de Bounevialle Armstrong) de opvolger af, Life For Rent. Daarmee weet ze haar topstatus als popchanteuse te verstevi gen. Niet alleen de huidige sin gle White Flag is een prachtige popsong, de hele plaat is een plezierige luistertrip vol zoet verlangen en melancholieke on dertoon. Het is - oneerbiedig ge zegd - verantwoorde consump tiepop, die met behulp van broerlief Rollo (Faithless) vak kundig is gearrangeerd en ge produceerd. Mellow en erg gladgestreken, maar niettemin bijzonder smaakvolle honing voor de oren. De met de liefde worstelende Dido durft zich daarnaast in haar teksten op volwassen wijze bloot te geven. En mede daarom zal ze weder om miljoenen (leef)tijdgenoten aanspreken. Peter van der Heide Dido 'LifeForRent'(Cheeky/A- rista/BMG) Speelduur: 54.04 De titel van het tweede al bum van de Britse band El bow, Cast of Thousands, kan letterlijk genomen worden. Voor het nummer 'Grace Under Pressure' werd een ware men senmenigte gemobiliseerd om de woorden 'we still believe in love, so fuck you' mee te zingen. Een exemplarisch zinnetje. Op het succesvolle debuutalbum Asleep In The Back kwam het woord liefde niet voor, maar op Cast of Thousands is de liefde alomtegenwoordig. De toon is ook wat optimistischer, maar op de elf meest ballad-achtige songs worden ook dreigende, vervreemdende muzikale paden ingeslagen. Die combinatie ge voegd bij de transparante, wel haast vrolijke stem van zanger Guy Garvey maakt het allemaal razend spannend met het num mer Fugutive Motel als abso luut hoogtepunt. Het wat bom- bastische geluid van Elbow doel sterk denken aan Coldplay. Maar dan wel gelardeerd met d( duistere intimiteit van Tinder- sticks. Fascinerend. Job van Schail Elbow 'Cast of Thousands' (V2 Music Limited) Speelduur: 50.11 minuten. Blof reist deze maand naar Kenia om de aandacht te vestigen op problemen met de waterhuishouding van dat land. De groep doet dat in dienst van de organisatie Plan Nederland, het voormalige Foster Parents Plan. Het bezoek maakt deel uit van de landelijke scholierenac tie Schaatsen en Zwemmen voor Water. Tussen 10 en 15 no vember zullen ongeveer 37.000 gesponsorde scholieren geld in zamelen door rondjes te schaat sen en baantjes te zwemmen. Het geld wordt gebruikt voor projecten waardoor de bevol king van Kenia toegang krijgt tot veilig en schoon drinkwater. „We reizen naar Kenia om ter plaatse muziek te maken, onde meer met kinderen" stelde Blof gisteren in een verklaring. „Vai onze ervaringen daar zullen we een verslag maken. Op die ma nier willen we de waterproble men van Kenia in Nederland la ten zien en verduidelijken, in d hoop dat er ook op korte termij: echt iets aan gedaan wordt. Alt wij daar door het maken van muziek aan kunnen bijdragen dan zou dat natuurlijk prachtij zijn. Uiteindelijk zullen we oul een optreden geven in Kenia, e dat lijkt ons bijzonder span nend." De band vertrekt maan dag 20 oktober. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27