Grensrechters eisen hoofdrol op RIA W. pareert harde speelwijze Corn Boys Vogelwaarde bezorgt Axel eerste nederlaag 17 Zondag-eersteklass er mist twee strafschoppen en verliest van Rillandia veel te sterk voor SSV maandag 13 oktober 2003 Eerste zege voor badmintonners Lachspieren Capaciteiten Schaarse uitval Hoek 2 wint ook van AZW 2 Verrassende zege Terneuzen Al HVV'24 Al ruim langs de Boys B-junioren stellen weer teleur Vasseur kaapt titel voor neus van Visser weg J Terneuzen maakt pas op de plaats Hnnr Peter van Kouteren TERNEUZEN - Reservekeeper Frans van der Veen kwam hoofdschuddend van het veld, mompelde dat het niet gekker moest worden en verdween snel in de kleedkamer. Doelman Erik de Koeijer wandelde naar zijn ffSC-collega, die niet veel later met waterige oogjes nauwelijks besefte wat er allemaal was ge beurd. Terneuzen slaagde er voor de derde keer op rij niet in te scoren en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd: 0-1. De Zeeuws-Vlamingen maak ten daardoor een pas op de plaats. Terneuzen begon de competitie met de doelstelling om binnen een tijdsbestek van één jaar terug te keren naar de hoofdklasse. Paul Telussa, na het achtste verliespunt in drie wedstrijden: „Ik moet met mijn ploeg maar eens in de spiegel kijken wat we ervan hebben ge maakt. Er gaan te veel jongens gebukt onder het feit dat we MIDDELBURG - BC Terneuzen 1 heeft de eerste zege veiligge steld in de tweede klasse van de badmintoncompetitie in het district Zuid-West. Het Middel burgse Sinar'75 2 werd in eigen huis met 5-3 geklopt. Indeenkelspelen waren er over winningen voor Patrick van Straten, Armanda van Putten en Brigitte van de Water. Alleen de geblesseerde Frank van Wambeke moest zijn partij inle veren tegen Pieter Karman. Het gemengd dubbel Van de Wa ter/Van Straten pakte eveneens winst voor Terneuzen en dat gold ook voor het vrouwendub- bel Van Putten/Van de Water. Door een tactische zet probeer de Terneuzen in het mannen- dubbel de blessure van Frank van Wambeke nog te ontlasten. Dat leek aanvankelijk succes vol, maar uiteindelijk moest Terneuzen toch buigen. moeten." De trainer van de te genpartij was niettemin vol lof over de kwaliteit van Terneu zen, maar dat werd ongetwij feld gevoed door een goed ge voel. Staartploeg WSC (volgens voorzitter Ton Elings met een gemiddelde leeftijd van negen tien jaar) boekte ten koste van Terneuzen de eerste competitie zege en verliet Zeeuws-Vlaan- deren niet onfortuinlijk als een dief in de nacht. „Terneuzen is één van de betere ploegen in de ze klasse", vond trainer Schou- wenaar. „Ze hadden ook ge woon moeten scoren. Maar als je twee strafschoppen mist Makkelijker kun je het toch niet krijgen?" Wie helpt de rood-zwarten aan een speler met scorend vermo gen? Mamadouba Gueye (in de vierde minuut) en Mike But (in de 89e minuut) faalden van elf meter, nadat scheidsrechter J. Vos uit Rosmalen een handsbal had bestraft. WSC besliste het duel in de toegevoegde tijd van de eerste helft. Joeri de Wit ver zilverde wel een penalty, nadat Nico van der Meer de bal in een duel met de hand had beroerd. De uitstekende scheidsrechter Vos uit Rosmalen zei na afloop nooit eerder in een wedstrijd drie strafschoppen te hebben toegekend, maar de beslissin gen van de arbiter stonden in geen van beide kampen ter dis cussie. Vos: „Ik zit altijd kort op de bal, vooral in de 'zestien'. Ze waren voor mij alledrie terecht. Ik vond ze alledrie slecht geno men. De keeper van Terneuzen zat er ook maar een halve centi meter vandaan." De thuisploeg kwam flitsend uit de startblokken en was in de eerste vijf minuten inclusief de strafschop drie keer dicht bij een doelpunt. De 22-jarige doel man Michael Heeren groeide al vroeg in de wedstrijd, stopte niet alleen de eerste penalty, maar had ook twee keer een pri ma redding op een inzet van Ni co van der Meer. De keeper speelde verder een puike partij, maar Van der Meer viel met talloze anderen na de doorWim de Vos SAS VAN GENT - De velden van Corn Boys en RIA W. liggen amper vijf kilometer van elkaar verwijderd. Wat gisteren in Sas van Gent een fijne burenstrijd had moeten worden ontaardde in een kaartenfestival. Corn Boys was daarin de winnaar met één rode en vijf gele kaarten, maar toen de eindafrekening gemaakt moest worden waren het toch de bezoekers die met de volle winst naar huis mochten trekken: 1-3. „Wij hebben gewoon te weinig voetbalcapaciteiten om het RIA lastig temaken", zei Corn Boys trainer Jean-Pierre Hubregsen naafloop. „Daarom moeten wij het op een andere manier probe ren en daarin proberen we in derdaad het randje wel eens op te zoeken. Dat is voor ons de eni gemanier om in dergelijke wed strijden overeind te blijven." Com Boys ging echter verschil lende keren over dat randje heen en moest soms met zware overtredingen een beweeglijke speler als Darryl Rawidjan stui ten. Dat resulteerde vlak voor rust dan ook in het wegzenden met een rode kaart van Corn Boys speler Martijn Marcelis na een nieuwe aanslag op Rawidjan. Dat had voor diezelfde Rawid jan echter ook een keerzijde. In de slotfase beging hij een lichte overtreding, amper goed voor een gele kaart, die door de zwak RILLAND - Rillandia was za terdag veel te sterk voor SSV'65. e geplaagde hekkensluiter in e eerste klasse kwam er niet aan te Pas tegen de debutant. Na en 2-0-ruststand zegevierde Kulandia met 4-0. djlan Koopmans zorgde vijf 'n^ten voor rust op aangeven 'an Guus Heijmans voor 1-0 en eijmans zorgde enkele minu- n later zelf vanaf elf meter voor 2-0. een klein uur zette Koop- ns zijn ploeg via een prachtig e Punt °P 3-0. Hij kapte zijn genstander bijna op de ach- n„Jntrit en verschalkte keeper P°ley vervolgens met fV ku i tiel stiftballetje. Giel in ri bePaalde de eindstand °e minuut op aangeven Michiel van Trijen op 4-0. leidende scheidsrechter even eens werd 'beloond' met rood. „Die jongen heeft vandaag zo veel moeten incasseren en dan bij het minste wat hij doet krijgt hij rood. Ik moet zeggen dat ik mijn spelers moet complimente ren dat ze zo rustig hebben ge reageerd op het spel van Corn Boys. Ik was er vooraf voor ge waarschuwd, maar dit overtrof zelfs mijn verwachtingen", al dus RIA-trainer Rudie Rietjens. De ploeg met de meeste voet- balinhoud won gistermiddag in Sas van Gent, maar dan wel in een wedstrijd die niet om aan te zien was. Daarvoor kregen de bezoekers te weinig de gelegen heid om hun capaciteiten te ont plooien. RIA was wel het meest aan de bal en het leek een kwes tie van tijd of de ploeg van trai ner Rudie Rietjens zou op voor sprong komen. Nikki de Wolff en Geert jan de Smet waren de regisseurs op het middenveld en Arno Verlinde en Darryl Rawid jan stichtten als spitsen veel ge vaar. Een treffer van Rawidjan werd wegens buitenspel gean nuleerd en diezelfde spits schoot alleen voor doelman Er- toy Hidayet naast het doel. Toch werd het 0-1 toen Geertjan de Smet in het strafschopgebied werd opgevangen en de arbiter daar een strafschop voor toe kende. Arno Verlinde maakte vanaf elf meter geen fout. Wie dacht dat de bezoekers toen zouden doordrukken kwam be drogen uit. Corn Boys kwam te rug via Xavier Herman maar moest, toen RIA in een overtal- situatie was gekomen, toch ca pituleren door treffers van Lud- wig van Gremberghe en Vincent Bendijk. Corn Boys-RIA W. 1-3 (1-1). 26. Ar no Verlinde 0-1, 34. Xavier Herman 1-1, 68. Ludwig van Gremberghe 1-2, 85. Vincent Bendijk 1-3. Scheidsrechter: D. Kersten (Zierik- zee). Rode kaart: Martijn Marcelis (Corn Boys), Darryl Rawidjan (RIA W). Gele kaart: Mario Bogaert, Mark Maes, Michel van de Akker, Stefan. Burbach, Manuel Dhondt (allen Corn Boys). Aantal toeschou-' wers: 250. Corn Boys: Ertoy Hidayet; Dennis Winne, Manuel Dhondt, Martijn van de Boom, Mario Bogaert; Xavier Herman, Mark Maes, Martijn Mar celis, Stijn Buysse; Michel van de Akker en Stefan Burbach. RIA W.: Erwin de Roover; Steve Kestelijn, Arjan de Meij, Boj Teunis- sen, Vincent Bendijk; Ruud Aude- naerd, Nikki de Wolff, Geertjan de Smet; Ludwig van Gremberghe, Ar no Verlinde en Darryl Rawidjan. Terneuzen-speler Nico van der Meer stopt een inzet van een WSC-speler met de hand, waarna de toegekende strafschop wordt benut. foto Wim Kooyman beginfase ver terug. De medede ling dat de middenvelder door een jury tot man van de wed strijd was uitgeroepen - een paar minuten voor tijd - wekte dan ook bij veel van de slechts in geringe getale opgekomen aan hangers op de lachspieren. Paul Telussa: „We speelden vooral voor rust inderdaad in een veel te laag tempo. Eric-Jan Naudts speelde een prima par tij. Zeker acht, negen mensen zaten niet goed in hun vel. Ik was in de rust ook verre van te vreden over de instelling. We speelden zeker niet groots. Dat kwam door die eerste gemiste penalty. Daarna zijn we alleen maar slechter gaan voetballen." Het resulteerde in een duel met lage kijkcijfers, veel onderbre kingen, meer balbezit voor Ter neuzen, maar weinig dreiging. De thuisploeg, met Matti Buijs- se voor de gelegenheid op links, ontbeerde vooral voor rust diepgang en speelde in een veel te laag tempo de bal rond. Tech nisch manager Fons Baart in de rust: „Zó slecht heb ik Terneu zen nog niet zien voetballen. Ze kunnen nog geen bal naar el kaar spelen." Voorzitter Elings (WSC): „Maar als je in de eerste vijf minuten op 1-0 komt, wordt het meer.Trainer Roger Schou- wenaar (WSC): „Als ze binnen het eerste kwartier twee keer scoren, dan wordt het zeker 5-0." Scheidsrechter Vos: „Ik dacht dat het net als vorige week (bij Geldrop-Halsteren) 4-0 of zo zou worden. Maar Ter neuzen had zijn kruit in de eer ste tien minuten verschoten." Na de hervatting wilde Terneu zen wel, maar kon de ploeg nau welijks een vuist maken. Slechts in de slotfase drongen de rood-zwarten opnieuw fel aan. Mike But (verraderlijk schot, gestopt door de keeper), Ronald van Sliedregt (kopbal op de lat) hadden het geluk ech ter niet aan hun zijde, waarna de jonge doelman Heeren een strafschop van But in de voor laatste minuut klemvast pakte. Terneuzen-WSC 0-1 (0-1). 45. Joeri de Wit 0-1 (strafschop). Scheids rechter: J.P.A. Vos (Rosmalen). Gele kaart: Gunther van Esch, Mark van Alphen (beiden WSC). Aantal toe schouwers: 275. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Danny Magito, Danny ter Steege, Roel Alberti (46. Hilary Chukbugwo); Eric-Jan Naudts, Mamadouba Gueye, Nico van der Meer; Ronald van Sliedregt, Mike But, Matti Buijsse (68. Maik de Wolf). p£ -11 H W'24-aanvaller Hans van Darame maakt het Steen-doelman Job van Dorsselaer lastig. door Jack Begijn HULST - Twee buitenspeldoelpunten, een afgekeurde treffer en een niet toegekende strafschop. Het waren slechts enkele ingre diënten die het competitieduel tussen HVV'24 en Steen tot een ware derby maak ten. Trainer Eddy van der Hooft van HW'24 had er na afloop nog de meeste smoor in. „Als we hadden verloren, dan was ik in mijn adem gebleven", zei hij geëmotio neerd. De rol van de grensrechters stond bij vriend en vijand ter discussie. De assistenten van de scheidsrechter hadden naar de mening van de ruim achthonderd toeschouwers een te beslissende rol gespeeld in het spelver- loop. Van der Hooft spaarde zijn eigen grensrechter, William van Nispen, niet. „Twee keer buitenspel, terwijl hij niet één keer vlagde", legde de trainer vol onbegrip uit. „De wedstrijd is vanmiddag bepaald door de grensrechters. In de tweede helft wordt een glaszuiver doelpunt van ons afge keurd wegens buitenspel, terwijl de voorzet vanaf de achterlijn gegeven wordt. Dat we in blessuretijd nog gelijk maken is daarom zwaar verdiend." De streekderby speelde zich af in een sfeer vol decor. Het publiek roerde zich danig, vooral bij de felle duels tussen Davy van de Berg van HW'24 en Steen-aanvaller Wer ner Bisschop. Op momenten dat de bal niet in de buurt was, vochten de aanvaller en verdediger menig robbertje met elkaar uit. Bisschop vormde samen met Pascal Lensen het gevaar aan Steen-zijde. Zowel Lensen als Bisschop scoorde voor de rust voor de be zoekers. HW'24 had het beste van het spel, maar het was dus Steen dat de kansen be nutte. Op de openingsfase na kon Steen geen vuist maken tegen de fel opererende thuisploeg. Vooral op het middenveld wa ren de gastheren heer en meester. Omdat Steen opportunistisch speelde met de doorschuivende Eddy van de Bosch, kreeg de thuisploeg voorin ruimte om naar hartelust aan te vallen. De Steen-verdedi ging, die zonder rugdekking speelde, had weinig controle op de aalvlugge Jorden Takiddine. Daarnaast maakte vrije verde diger Michiel Vink een onzekere indruk en was doelman Job van Dorsselaer niet bal vast. Talrijke hachelijke momenten voor het Steen-doel waren het gevolg. Nog voor de rust maakte HW'24 de ver diende aansluitingstreffer. Davy van de Berg ging goed door, zag vanuit zijn oog hoek Jorden Takaddine vrijstaan en leverde de bal op maat af. De inzet van Takiddine belandde op de paal, maar werd door Mi chiel Vink in eigen doel geduwd. De gasten konden zich slechts beperken tot een schaarse uitval. Het wachten was op de ge lijkmaker van de mannen uit Hulst, maar een kopbal van Maarten Scheerders werd door Rudy Govaert van de lijn gehaald. Direct na de rust kon Serge Merckx het defi nitieve vonnis vellen over HW'24, maar HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek waren zaterdag ook te sterk voor AZW 2. Op eigen veld bleef de ploeg van trainer Arie Dekker met 2-0 aan de goede kant van de score. „Door de problemen bij het eerste stonden we er vandaag mis schien wat minder op", zei Dekker na afloop. „Maar op de overwinning viel niets af te dingen." In het duel met de hekkensluiter was er een opvallende rol voor Ferdi Kabal. De middenvelder opende na een halfuur spelen in de eerste helft de score en was halverwege de tweede helft nog eens doeltreffend: 2-0. Voor AZW 2dat opnieuw aantrad met een aantal spelers van nauwelijks zestien jaar oud, was het alweer de zesde opeen volgende nederlaag op het hoogste niveau voor resereve- teams. HALSTEREN - De A-junioren van Terneuzen lieten zich za terdag, voor het eerst eigenlijk deze competitie, van hun beste kant zien. Uit tegen koploper Halsteren Al boekte de ploeg een 3-1-overwinning. „We speelden vandaag heel goed", ju belde trainer Dennis Sanches na afloop. „De trainer van Hal steren zei ook: 'Terneuzen is het beste team dat ik tot nu toe heb gezien'Door een doelpunt uit een strafschop kwam Ter neuzen in de eerste helft nog wel op achterstand, maar nog geen minuut later tekende Maik de Wolf alweer voor de ge lijkmaker. Vervolgens waren de Zeeuws-Vlamingen in de tweede helft heer en meester. Tim Bogaart bracht Terneuzen na een kwartier spelen op voorsprong en toen Halsteren ach terin één-op-één ging spelen, benutte Maik de Wolf de ruimte om er 1-3 van te maken. TERNEUZEN - De A-junioren van HW'24 bleken zaterdag een maatje te groot voor Terneuzense Boys. In Terneuzen werd het 1-5 voor de ploeg van trainer Honny Claessens, die daarmee zijn derde opeenvolgende overwinning mocht be groeten. HW'24 nam na ruim een kwartier spelen een voor sprong door een doelpunt van Jari Vyane en verdubbelde de marge nog voor de rust door Evert van den Berg. De laatste vertolkte in de tweede helft een hoofdrol door nog eens twee keer te scoren. Ruben van der Hoeven bepaalde de eindstand ten slotte op 1-5. Voor Terneuzense Boys scoorde Ali Eryürük tegen toen HW'24 al met 0-3 leidde. ROSMALEN - De B-junioren van HW'24 en Terneuzen stel den ook zaterdag teleur. HW'24 verloor in Rosmalen met 5-1 van OJC Rosmalen en Terneuzen kwam op eigen veld tegen het puntloos onderaanstaande ODC BI niet verder dan een 1-1-gelijkspel. HW'24 speelde in het duel met OJC Rosmalen nog niet eens zo slecht, maar werd afgetroefd waar het het benutten van kansen betrof. Halverwege de wedstrijd was het nog 1-0, maar daarna liep OJC snel weg naar 3-0, voordat Tim Meche- link kon tegenscoren. In de laatste vijf minuten werd het ver volgens nog 4-1 en 5-1. Terneuzen BI hoopte tegen ODC zijn eerste overwinning van dit seizoen te mogen begroeten, maar kwam niet verder dan 1-1. In de eerste helft nam de thuisclub nog wel een 1-0-voor- sprong door een doelpunt van Michiel Standaerd, maar toen daarna een handvol mogelijkheden onbenut bleef, rook ODC zijn kans. Kort na de hervatting werd het 1-1. Hoewel Niels Burm daarna de lat nog wel trof werd duidelijk dat meer dan een gelijkspel niet in het verschiet lag. foto Wim Kooyman zijn lobbal was net niet subtiel genoeg om doelman De Keijzer te verschalken. Met nog twintig minuten te gaan werd de lichtge- blesseerde Ayhan Atmaca vervangen door de meer aanvallend ingestelde Jeroen Claessens. HW'24 kon daardoor nog meer druk zetten en lieten Steen niet meer in het hoofdstuk voorkomen. Na een vlotte actie van Hans van Damme scoorde Percey Ver linden, maar grensrechter Jen Franke had buitenspel geconstateerd. Als goedmakertje wuifde Filius vijf minu ten later een zuivere penalty voor Steen weg. Tot op het allerlaatste moment bleef het ongemeen spannend. In een laatste wan hoopsoffensief laadde HW'24 zich nog één maal op. Uit een scrimmage gaf Johnny Lensen het beslissende tikte en bezorgde daarmee zijn ploeg het meer dan verdiende punt. HVV'24-Steen 2-2 (1-2). 23. Pascal Lensen 0-1, 27. Werner Bisschop 0-2, 35. Michiel Vink 1-2 (ei gen doelpunt), 90. Johnny Lensen 2-2. Scheids rechter: H. Filius (Goes). Gele kaart: Davy van de Berg, Kees Duitemeijer, Jorden Takiddine (allen HVV'24) en Pascal Lensen (Steen). Aantal toe schouwers: 800. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Ayhan Atmaca (70. Jeroen Claessens), Davy van de Berg, Kees Duitemeijer, Hans Goethaü; Percey Verlinden, Kieran Ö'Shea, Hans van Damme, Maarten Scheerders; Jorden Takiddine en Johnny Lensen. Steen: Job van Dorsselaer; Michiel Vink, Rudy Govaert, Eddy van de Bosch, Peter Lernout (46. Danny van Daalen); Serge Merckx, Marco Ottjes, Gino van de Broecke (75. Tom Lernout); Werner Bisschop, Wouter de Neijs en Pascal Lensen (85. Peter de Bot). door Peter Snelders TERNEUZEN - Axel heeft in de vijfde klasse A van het zondag voetbal de eerste nederlaag moeten incasseren. Vogelwaar de versloeg de koploper in een' attractief treffen met 3-4. Axel-Vogelwaarde 3-4: Axel begon voortvarend en nam de leiding via Randy Zandstra. Nog voor de pauze boog Vogel waarde die achterstand om in 1-2 door doelpunten van Jeroen Vervaet en Wim Delaere. Binnen vijf minuten in de tweede helft stond Axel weer aan de positie ve kant van de score door twee treffers binnen een minuut van Jordy Bolleman. Een sterk Vo gelwaarde trok daarna het initi atief naar zich toe. In de 55e mi nuut scoorde Björn Vermeers- sen 3-3 en vijf minuten voor het einde was hij opnieuw trefzeker. Philippine-SDO'63 4-0: Philip pine was het grootste gedeelte van de wedstrijd sterker en kreeg eveneens de betere doel kansen. Bij rust was het 1-0 door een treffer van Marnix Schie man. Hij nam in de tweede helft ook de 2-0 voor zijn rekening uit een strafschop. Ostar Dieleman en Wesley Visser verruimden de score naar 4-0. Schoondijke-Biervliet 1-4: Schoondijke werd in de eerste helft op achterstand gezet door doelpunten van William Faes en Angelo Coone. Een kwartier na rust scoorde Edwin van de Velde de aansluitingstreffer voor de thuisploeg. Toen Biervliet via Rens Gielliet 1-3 scoorde was de strijd beslist. William Faes leg de de 1-4-eindcijfers vast. Groede-Graauw 3-4: Graauw liep binnen een halfuur uit naar 0-2 door goals van Ronald Vael en Patrick Jansen. Nog voor de pauze kreeg Groede aansluiting via Bram Verkruijsse. Ronald Vael zorgde in de tweede helft voor 1-3, maar Angelo Sinack bracht de spanning terug door 2-3 te scoren. Toen Ronald Vael in de 90e minuut de 2-4 voor zijn rekening nam leek de wedstrijd beslist. Een minuut later zorgde Bram Verkruijsse nog voor 3-4. Terhole-Hulsterloo 1-5: Nadat Jan Bosman voor 0-1 had ge zorgd bracht een eigen doelpunt van Hulsterloo de thuisploeg nog langszij. Slechts enkele mi nuten later stonden de bezoe kers opnieuw aan de leiding. Nu door een eigen doelpunt van Terhole. Nog voor de pauze liep Hulsterloo uit naar 1-4 door doelpunten van Cristoph Praet en Jan Bosman. Laatstgenoem de bepaalde na de pauze de eindstand op 1-5. Hoofdplaat-Sluis 4-1: Hoofd plaat speelde voor rust een su blieme partij en bereikte de rust met een 4-0-voorsprong door doelpunten van Alf Waatjes, Pascal Pijcke (2x) en Barry Su- tin (fraaie vrije trap). Na rust nam de thuisploeg wat gas terug en had Sluis een licht veldover- wicht. Dat resulteerde in 4-1 door Pieter Jan Labath. KLOOSTERZANDE - Benny Visser leek in het kampioen schap eerste klasse driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond na vijf ronden op de ti tel af te stevenen. Het vrijwel onmogelijke gebeurde echter toch. Niet hij, maar Patrick Vas seur van TMW Sluis werd na af loop gehuldigd. Benny Visser was uitstekend op dreef. Hij reeg de winstpartijen aaneen en was in de zesde ronde erg dichtbij de eindzege. Zijn te genstander Frank de Rijk maakte de 30 caramboles in 60 beurten vol. Nog niets aan de hand, want Visser stond op 2 9 en had de nabeurt nog tegoed. Maar hij faalde en daardoor moest hij het karwei in de slot- partij tegen medetitelkandi daat Patrick Vasseur klaren. Door het falen in de zesde ronde leek de druk op Visser alleen maar toe te nemen. Toch viel daar nauwelijks iets van te mer ken in het beslissende duel. In één van de beste partijen van het kampioenschap bleef Visser goed volgen. Het scorebord wees 20-20 aan toen de beslis sende wending zich manifes teerde. Een ietwat gelukkige eerste carambole bracht de be slissing. Patrick Vasseur caram boleerde daarop verder en sloeg met een reeks van vijf een kloof: 25-20. Die werd niet meer ge dicht. In slechts 30 beurten won Vasseur met 30-25. Voldoende voor het kampioenschap. De kortste partij kwam op naam van zowel Vasseur als Lacante. Beiden hadden 29 beurten no dig om de 30 caramboles te vol tooien. Vasseur presteerde dit overigens tot twee keer toe. De hoogste serie was met negen ca ramboles wel voor Benny Visser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37