töC etergde Vos haalt zijn gram Duiveland komt met de schrik vrij Bruse Boys zakt steeds dieper weg 17 'innende treffer voor Zierikzee komt van voet gepasseerde spits nappe zege an ZSC'62 DFS voert de ranglijst aan 1 maandag 13 oktober 2003 Onzekerheid X Moeilijker Zierikzee Al bijt van zich af Zonnemaire na rust weggetikt Rillandia vergroot zorgen SSV Big Boss behoudt de leiding SKNWK blijft in spoor van koploper Z.f°.ert GneP <Dau- WIK'57 krijgt te weinig in duel met lijstaanvoerder Opluchting Venijn Botsing [rBenHameeteman SIKZEE - Op het juiste mo- ntstreek trainer John de Frel Ifjen op sportpark Den Ho- Blok met zijn hand over het l.De bevrijdende treffer te- een stug spelend BSC, uit isendaal, bleef maar uit. Tot moment dat De Frel de tot irKlaas Verspoor I HARENDIJKE - ZSC'62 be- i zichzelf in de derde klasse i an het zaterdagvoetbal een >dedienst. De ploeg uit Scha- dijke klopte MZVC met 2-0. i jner Kees Kommer was te- den. „We speelden anders ivorige week tegen SKNWK. zijn iets eerder bij elkaar ge nen om alle afspraken in het [eens goed door te spre ader de geblesseerde Werner assen en Martin Kiesenberg ;on ZSC'62 met John Dorre- nals laatste man. Na een on- nnig begin hield Dorreman idefensie keurig op orde. thuisploeg kwam via Niels ideMoezel aan de enige ech- rotekans van de eerste helft. VC daarentegen vond bij aanvallen de attent kee lde Sander Vaane op zijn ie tweede helft kwam ZSC'62 voorsprong. Kasimier Snoek urde na elf minuten Wouter nle de diepte in. Vanaf links ilde Fioole de bal in het doel: Na een fout van MZVC-li- Michel Ridderhof besliste C'62 daarna het duel. Niels ideMoezel onderschepte de en ging op de doelman af. arbij behield hij goed het rzicht en bood Van der Have niet te missen kans: 2-0. :'62-MZVC 2-0 (0-0). 56. Wouter iel-0,65. John van der Have 2- 'cheidsrechter: M. P. Bruynes uinisse). Aantal toeschouwers: dan toe om disciplinaire rede nen aan de kant gebleven Tho mas Vos inbracht. Vos, enigszins getergd, greep meteen zijn kans en bezorgde Zierikzee vier mi nuten later de 1-0-zege. Na afloop legde De Frel uit waarom Vos niet in de basis stond. „Thomas was vanmiddag te laat bij de voorbespreking en stond er om die reden naast. Maar ik wilde toch graag win nen vandaag en heb hem daar om toch maar erin gebracht. Hij had naar mijn idee zijn lesje toch al geleerd. En dan zie je me teen zijn meerwaarde: hij benut meteen zijn kans." „Het was gewoon een misver stand", zei de spits. „Ik dacht dat we er om kwart over één moesten zijn, maar dat bleek één uur te moeten zijn. Vandaar dat ik te laat was." Toen Vos in viel, stond hij meteen op scherp. „Ik was wel extra gemotiveerd, ja." Binnen vijf minuten na zijn invalbeurt sprintte Vos achter een diepe bal aan van Colin van Oeveren. Hij wrong zich vervolgens tus sen een paar verdedigers door, omspeelde de uitkomende kee per en trapte beheerst de zo later bleek winnende treffer tussen de palen. OefenmeesterDeFrel: „Wehad- den op dat moment natuurlijk al ruim voor moeten staan. Maar omdat een treffer uitbleef, zag je de onzekerheid in de ploeg slui pen. De diepgang en de durf wa ren weg, in plaats daarvan ging het balletje steeds maar breed. Het verschil tussen Zierikzee en BSC was echter dat wij wilden winnen en BSC genoegen nam met een punt. En ik denk dat we uiteindelijk verdiend hebben gewonnen." Collega Jacco The- unisse van BSC was het daar niet mee eens. „BSC heeft vol gens mij in de tweede helft meer kansen gehad dan Zierikzee. Wij verzuimen ze echter af te maken, dat is ons grootste pro bleem dit seizoen. Misschien dat op basis van het positiespel de punten wel terecht in Zierikzee zijn gebleven." Zierikzee begon Jifc, .m Zierikzee-speler Rutger Kooman in duel met een tegenstander van BSC. Matthijs Hage kijkt op de achtergrond toe. foto Dirk-Jan Gjeltema gisteren met vlot aanvallend voetbal. Spits Rutger Kooman, een echte handenbinder voor de Brabantse verdediging, had al binnen een minuut de openings treffer op zijn schoen. Hij miste echter. De Zierikzeese drang naar voren werd na het gebles seerd uitvallen van linksback Serge Berrevoets ineens minder. „Dat was wel een domper toen Serge uitviel. Hij is een type spe ler die als linksback toch regel matig opkomt en de beslissende pass kan geven. Het ergste is dat hij waarschijnlijk zijn enkel banden heeft gescheurd. Als dat zo is, is hij wel voor een paar maanden uitgeschakeld", aldus De Frel. Ook de sluitpost van de rood zwarten, Jaco van der Schee, vond dat het wegvallen van Ber revoets zijn weerslag kreeg op de prestaties. „We kregen het toen toch moeilijker. Zeker in de opbouw. We speelden in een an dere opstelling, natuurlijk. BSC vond ik overigens geen slechte ploeg." In de 28e minuut na de hervat ting zorgde Thomas Vos dus voor de eerste en enige Zierik zeese treffer. Na vijf duels staat de teller van de rappe aanvaller zodoende op even zoveel doel punten; vijf. „Vorig seizoen schoot ik er gedurende het gehe le seizoen maar vier in. Dit team draait dan ook heel goed met die nieuwe spelers. Ik merk dat ik zelf daardoor ook beter ga spe len." Zierikzee-BSC 1-0 (0-0). 73. Tho mas Vos 1-0. Gele kaarten: Elmar Verhage ZierikzeeRaymond van Gent, Marinjo Wagemakers, Jeroen Benjert (allen BSC). Scheidsrech ter: M.J.C. Hermus (Etten-Leur). Aantal bezoekers: 300. Zierikzee: Jaco van der Schee; Jarno Vermeulen, Michel Winkels, Barry Hage, Serge Berrevoets (25. Colin van Oeveren); Robbert Roggeband, Lee Mol, Benjamin Verwest (69. Thomas Vos); Mathijs Hage, Rutger Kooman (90. Patrick Roggeband), Elmar Verhage. ZIERIKZEE - In een stevige pot voetbal bleven de A-junioren van Zierikzee wederom overeind. Het duel in de hoofdklasse met Madese Boys Al werd door de ploeg van trainer Leen Koster met 3-2 gewonnen. Het was een zwaarbevochten overwinning. „Maar wel ver diend", oordeelde Koster. Al na vijf minuten zorgde Leon Sin- ke op aangeven van Merlijn Lems voor 1-0. Madese Boys han teerde vooral de lange bal en was attent op de afvallende bal. Het leidde na een halfuur indirect tot de gelijkmaker. Uit een strafschop, nadat Sven Hage zijn tegenstander vloerde, kwam de ploeg uit Made op gelijke hoogte. Kort voor rust scoorden de bezoekers ook nog 1-2. Koster riep zijn ploeg in de rust op om de mouwen op te stropen en dat gebeurde ook. De eerste twintig minuten na rust waren voor de thuisploeg. Eerst schoot Martijn van Grunsven de 2-2 binnen en daarna maakte Merlijn Lems 3-2. „Een wereldgoal. Een lob vanaf de middenlijn. De doelman trapte verkeerd uit en verwachtte vanaf die afstand geen schot op goal", beschreef Koster de winnende treffer. Nadat Sinke een kans op 4-2 om zeep had geholpen, moesten de bezoekers met tien man verder. Een spe ler deelde een elleboogstoot uit aan Maarten Bolier. ZONNEMAIRE - De cijfers spraken gisteren boekdelen na de wedstrijd tussen Zonnemaire en Zeelandia Middelburg 4. Halverwege stond het nog 1-1maar na negentig minuten was het 6-1 voor de ploeg uit Middelburg, die zijn status als koplo per waarmaakte. Volgens Zonnemaire-coach Adrie Geelhoed werden de Schouwenaren in de tweede helft weggetikt door het ervaren Zeelandia Middelburg. De openingstreffer in de eerste helft was voor Zonnemaire. Peter van Mourik was de doelpuntenmaker. RILLAND - SSV'65 kwam er zaterdag in de derby tegen Ril landia niet aan te pas. De Goese eersteklasser verloor kans loos: 4-0. Voor Rillandia was het de eerste thuiszege van dit seizoen, SSV leed de vierde nederlaag. SSV'65 miste vijf spelers en daardoor moesten de eveneens geblesseerde routiniers Paul Bom en Wim Westenberg nood gedwongen spelen. Het duo haalde het einde niet. Het gehan dicapte SSV'65 had ook de pech dat het een ploeg trof waarte gen weinig eer viel te behalen. Rillandia beschikt over een evenwichtig team en heeft met nieuweling Guus Heijmans (ex-RBC) en Arjan Koopmans een uitstekend aanvalskoppel. RiIlandia-SSV'65 4-0 (2-0). 40. Arjan Koopmans 1-0, 45. Guus Heij mans 2-0, 58. Arjan Koopmans 3-0, 78. Giel Dubbeld 4-0. Scheids rechter: D. Kroon (Hardinxveld-Giessendam)Gele kaart: Wilfred Poley en Antoine Kunst (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 200. ZIERIKZEE - De volleyballers van Big Boss hebben de lei ding behouden in poule A van de recreatieve competitie in Zierikzee. De ploeg won enigszins moeizaam van WEA/Me- vo'80: 1-2. Naaste achtervolger Profile Tyrecenter Rinus Roon ging in de fout. De formatie verloor met 3-0 van VC Lob, dat na vier duels nu op gelijke hoogte staat met Profile Tyre center Rinus Roon. Big Boss heeft inmiddels vijf duels ge speeld en twaalf punten. In poule B is Connexxion de leider. De ploeg versloeg in een rechtstreeks duel concurrent Fixet Schuddebeurs. Na een spannend duel werd het 2-1. De vrouwen van WEA/Mevo'80 voeren in poule DA de ranglijst aan, met twaalf punten uit vijf duels. te ï- i- ;n )- in in ïr 3r st Lg lf le 1- al le re Is Is IJ i- )- i- d r t n n n door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SKN WK kan ook uit winnen. De ploeg van Cees Wil lemse sloot de uitwed strijd in de derde klasse A tegen Dauwendaele af met een 2-0-overwinning. „Een verdienstelijke wed strijd van de hele ploeg", vond Willemse. SKNWK blijft door de winst in het spoor van koploper De Meeuwen dat ■één wedstrijd meer speel de en drie punten meer heeft. SKNWK heeft dus kansen op de eerste-pe- „riodetitel. Willemse zag Dauwendaele in het eer ste kwartier sterk spelen. Door een omzetting, Maarten Padmos ging in plaats van Gert-J an Tierie op Jorrit Schuurman spe len, kreeg SKNWK na een kwartier de wedstrijd on der controle. Een lange hal van Léon Quik stond aan de basis van de 0-1. Een Dauwendaele-verde- d'ger en keeper Ramon elussa gingen in de fout en Emiel Kuijten scoorde de 0-1. Hierna kreeg SKNWK nog een aantal kansen. Jan-Jaap Padmos en hroer Maarten zagen sehoten echter niet tot treffers leiden. Na een goede actie van Jacky de «uine was het in de 30e ■™nuut toch raak. Jan- JaaP Padmos schoot op aangeven van De Bruine de 0-2 achter Telussa. e" overwinning van SKNWK kwam in het ver- g van de eerste en in de dele tweede helft niet neer in gevaar. [Wvendaele-SKNWK 0-2 17- Emiel Kuijten 0-1, Jan-Jaap Padmos 0-2. Ge- ïtJ*nart' ^ark den Haan jorrit Schuurman r r f Scheidsrechter: Daems (Gilze). Aan- ^oeschouwers: 100. ?hi ,K: Léon Qmk' sVtze p«Y' He Bruine, Johan h*/* MaTk den Haün' p U "e Bruine, Maarten a m.J> Gert-Jan Tierie en onald van Vossen (61. Rob- i D°n er Zande); Jan- ,"ap ^dmos en Emiel Kuij- Vossenj Christian van door Klaas Verspoor KERKWERVE - Een voorbeel dig optreden leverde WIK'57 in de streekderby tegen Duiveland niets op. Het geluk was met de koploper: 1-2. Beide kampen waren het er na afloop over eens dat de uitslag niet in overeen stemming met het wedstrijd beeld was. Het had zo anders kunnen lopen in de topper tussen de nummer één (Duiveland) en drie (WIK'57). Tot het allerlaatste fluitsignaal van scheidsrechter Koeijvoets had WIK'57 een punt binnen bereik. Zo kreeg WIK-speler Wilco Kooman ze ven minuten in blessuretijd de allerlaatste kans van de wed strijd, maar hij liet die onbenut. „De bal kwam hard voor. Ik had misschien met links moeten schieten, maar ik moest de bal in één keer nemen", aldus Kooman die met rechts voorlangs schoot. „Wij hebben hier met z'n allen geknokt. Ik vond dat een gelijk spelletje op zijn plaats was ge weest. We hebben Duiveland goed partij gegeven." Aan Duivelandse kant heerste opluchting. Aanvoerder Lex Zwangs woorden lieten niets aan duidelijkheid te wensen over. Duiveland speelde abso luut niet goed. „Dit was niks in vergelijking met vorige week. Wij kwamen hier een paar keer goed weg." Zwang doelde onder meer op een situatie, één minuut na de 2-1, toen Theo Wittenberg in het strafschopgebied gevloerd werd door Mark IJzelenberg. Er was duidelijk contact, maar Koeijvoets liet doorspelen. „Als hij 'm geeft heb je niks te zeg gen", vond Zwang. De arbiter drukte zijn stempel op de wedstrijd want bij de 1-2 negeerde hij een vlagsignaal van assistent-scheidsrechter Kesteloo. WIK-speler Richard Verhage verloor kort daarvoor op het middenveld een duel van Leo Burgers. Vervolgens werd Ronald Zwager op links, al dan niet in buitenspelpositie, weg gestuurd en hij schoot diago naal in de verste hoek raak. De vreugde was enorm. En vlagger Kesteloo? Hij smeet van kwaad heid zijn vlaggenstok naar de grond. Ging het toch nog mis voor WIK'57. Trainer Jaap de Ridder van WIK verklapte vooraf al Duiveland Marco Ganzeman van WIK grijpt Marcel de Bruine vast. weinig speelruimte te gunnen. Achterin haalden vooral Gert- -Jan Broere en Arjan Berre voets voor rust een vette acht. De twee beten zich vast in hun directe tegenstanders Ronald Zwager en Barry Steenpoorte en gaven nauwelijks iets weg. WIK'57 opende de wedstrijd brutaal en via Marco Ganzeman en Theo Wittenberg was de thuisploeg als eerste dicht bij een treffer. Duiveland kwam in de negende minuut voor het eerst in een kansrijke positie. Na een voor zet van Steenpoorte zette Zwang met zijn kopbal WIK- doelman Ronnie Janson aan het werk. Jansons reactie was goed, maar Erik de Vlieger moest er aan te pas komen om de bal uit de doelmond te werken. WIK'57 toonde zich scherper dan Dui veland en voetbalde frank en vrijWittenberg was voorin het aanspeelpunt en speelde zeer sterk. Duiveland kreeg maar geen vat op hem. Keer op keer kon Wittenberg de aanval een goede voortzetting geven. In de 26e minuut was WIK'57 dicht bij de 1-0 maar uit een corner van Ganzeman kopte Wilco Kooman over. Het venijn zat hem daarna in de blessuretijd van de eerste helft. Na vijftig minuten was het Bar ry Steenpoorte die uit een voor zet van Wilmar van der Sande de 0-1 scoorde. Twee minuten later was het Van der Sande die in zijn eigen strafschopgebied Erik de Vlieger in de rug duwde. Vanaf elfmeter zorgde Witten berg voor de 1-1-ruststand. Na rust schakelde Duiveland- trainer Jan Heikamp over op een systeem met drie spitsen. „Zo kwam er meer ruimte", oor deelde hijTot veel kansen leid de het echter niet. Marcel de Bruine was na een klein uur in de buurt van de 1-2. Janson kreeg zijn hand echter nog tegen de bal waardoor die via de paal het veld weer in caramboleerde. Via de sterk spelende Elmar de Kok was het daarna de beurt aan WIK'57 maar ook hij kwam niet tot een treffer.Duiveland scoorde daarna dus wel en WIK'57 zette aan voor een slot- offensiefVia De Kok en Ganze man was de ploeg nog in de buurt van een verdiend punt maar gescoord werd er niet meer. „We hebben te weinig ge kregen", vond Arjan Berre voets. „Ik moet de ploeg een door Ko de Ridder BRUINISSE - Bruse Boys zakt steeds dieper weg in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal. De ploeg verloor in een bar slechte wedstrijd met 2-0 van koploper De Meeuwen. De thuisclub begon voortva rend. De organisatie was goed. In de 1 le minuut was er een goe de individuele actie van George Geluk. Hij slalomde door de de fensie van Meeuwen, maar zag de bal na een schot net voorbij de paal gaan. Kort daarna moest trainer Olaf Filius noodge dwongen de zaak achterin om zetten. Alex Andeweg kon niet verder spelen vanwege een bles sure. Het initiatief kwam in handen van De Meeuwen. Na 25 minu ten viel de eerste echte kans te noteren. De fraai genomen vrije trap van Arnold Krijger ver dween echter aan de verkeerde kant van het doel. Het duurde tot de 34e minuut, voordat Pa trick Koppejan de 0-1 scoorde. Hij schoot de bal langs doelman Mark Giljam. Ook de thuisclub kreeg nog een goede kans. Eric Bleiji bracht de bal vanaf de rechterflank scherp voor de goalmaar Johan Benard was niet bij machte zijn linkerbeen er tegen te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema compliment maken, maar dit doet pijn", zei trainer De Ridder. WIK'57-Duiveland 1-2 (1-1). 45. Barry Steenpoorte 1-0, 45. Theo Wittenberg 1-1, 78. Ronald Zwager 2-1. Gele kaart: Arjan Berrevoets (WIK'57) en Wilmar van der Sande (Duiveland). Scheidsrechter: H. C. P. Koeijvoets (Gapinge). Aantal toe schouwers: 125. WIK'57: Ronnie Janson, Erik de Vlieger, Patrick de Broekert, Gert- -Jan Broere (78. Maurice de Vlieger) en Arjan Berrevoets (64. Bram Bla- kenburg); Elmar de Kok, Richard Verhage, Wilco Kooman en Marco Ganzeman; Richard Stouten en Theo Wittenberg. Duiveland: René Zwart, Mark IJze lenberg, Bart van der Hulle, Leo Burgers en Marnix van der Hulle; Marcel de Bruine (90. Jan-Willem de Valk), Leen IJzelenberg (46. Den- nie le Comte), Lex Zwang en Wilmar van der Sande; Barry Steenpoorte en Ronald Zwager. Op slag van rust kwamen Ruben van den Berg van Bruse Boys en Meeuwen-aanvaller Michel Brouwer met elkaar in botsing. Brouwer gleed buiten de lijn en kwam vervolgens met zijn hoofd tegen de stenen dug-out van Bruse Boys. Een flinke hoofdwond was het gevolg. Na verzorging in de rust kon hij de wedstrijd vervolgen. In de tweede helft werd er nau welijks nog gevoetbald. Er was sprake van veel onderlinge irri tatie. Het resultaat was een waar kaartenfestival. Scheids rechter Fase deelde zes gele kaarten uit. Nog eenmaal wijzigde Olaf Fili us de tactiek. Hij ging één-op- één spelen. Good-old Jacob Muller werd nog in gebracht, maar het mocht niet baten. De Meeuwen maakte gebruik van de extra ruimte. Michel Brouwer maakte in 87e minuut de verlossende 0-2. Pa trick Koppejan had toen inmid dels al rood gezien. Hij kreeg twee keer geel. Trainer Filius: „Als de spelers zien dat er strijd wordt geleverd, gaan ze er met z'n allen voor. Maar als het even tegenzit, gaan de kopjes gelijk hangen." De Meeuwen-collega Evert Wisse: „De wedstrijd verdient niet de schoonheidsprijs, maar wij heb ben wel terecht gewonnen." Bruse Boys-De Meeuwen 0-2 (0-1). 34. Patrick Koppejan 0-1, 87. Mi- chiel Brouwer 0-2. Gele kaart: Ru ben van den Berg, Johan Benard en George Geluk (Bruse Boys), Wilco Dingemanse en Wim-Jan Brasser (De Meeuwen). Rode kaart (2x geel): Patrick Koppejan (De Meeuwen). Scheidsrechter: P. A. Fase (Oud- Vossemeer). Aantal toeschouwers: 100. Bruse Boys: Mark Giljam; Wilko Hanzen, Ralph van den Ouden, Ru ben van de Berg, George Geluk, Ar jan Stoutjesdijk, Johan Benard, Eric Bleiji, Marco Ketting, Alex An deweg (20. Leon Bal, 82. Jacob Mul ler), Niels van den Ouden. De Meeuwen: Danny de Vries; Wim- Jan Brasser, Michiel Köther, Mar tijn Hengst, Eddy Matthijsse, Ro gier Sinke, Michiel Brouwer, Wilco Dingemanse (72. Jurrian Janse), Pa trick Koppejan, Arnold Krijger, Jan-Pieter de Vries. GOES - DFS voert in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal samen met Spui de ranglijst aan. De ploeg won met 2-0 van Wissenkerke. Wissenkerke-DFS 0-2: DFS was de betere ploeg. Remco Rot te opende na 20 minuten de sco re en Bas Hogestein zorgde een kwartier voor tijd op 0-2. De thuisclub kon er niets tegenover stellen. Spui-Colijnsplaatse Boys 4-0: Rem co Hamelink 1-0, Ludwig Kalis vaart 2-0, Alex Meyer 3-0, Mark van Minnen 4-0. Wemeldinge-Cadzand 1-1: Chris Kole 1-0, Peter Nieskens 1-1. Nieuwland-Bevelanders 2-1: Ro bert Mast 0-1, Carsten Feleus 1-1, Mike van Kleef 2-1. Apollo-Hoedekenskerke 3-1: Eef Boelhouwer 1-0, Jan Wijnhorst 1-1, Richard Bal 2-1, Sander Nagelkerke 3-1. Borssele-Wolfaartsdijk 0-4: Perry Eveleens 0-1, Leon Tavenier 0-2 (strafschop), Arnold van Gemerden 0-3, Harm Fluijt 0-4. SVD-Krabbendijke 1-3: Johan Pe- kaar 0-1, Ronald Zuidweg 0-2, Mar tijn van de Does 1-2, Danny Weber 1-3. f UltOBfDRUF 1|. ill DIB HiVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29