PZC 2! W®0°U®DngpD1]g Bollenclubs zitten in een dipje F errari-maskerade Henk Habraken steelt de show Fortis profiteert van misstap concurrent in strijd om de titel Verstappen gokt verkeerd Duitser wordt levende legende door WK Formule I voor zesde keer te winnen Gebrekr aan condooms Racefiets RUGNUMMER maandag 13 oktober 2003 Vals Topzwembad voor Eindhoven Vierde klasse Schumacher schrijft geschiedenis door Ivo Op den Camp DEN HAAG - Nooit eerder in zijn Formule I-loopbaan was Michael Schumacher zo geluk kig met een achtste plaats. Een plekje waar de Duitser bij de Grand Prix van Japan lang en zeer heftig voor moest knokken, maar het was wel dat ene WK- puntje dat hem de zekerheid verschafte dat hij een halve eeuw na Juan Manuel Fangio een levende legende zou wor den: de eerste Formule I-cou- reur met zes wereldtitels. Achteraf had de 34-jarige Fer- rari-coureur het WK-punt niet nodig omdat teammaat Rubens Barrichello een fabuleuze over winning behaalde. Maar, zo zei Schumacher na afloop: „Het blijft autosport, dus je weet nooit wat er nog op de laatste meters gebeurt." Een stuurfout van Barrichello of een defect aan diens Ferrari zou Kimi Rai- kkonen immers de overwinning bezorgen. De Fin was de enige overgebleven concurrent van Schumacher, maar de McLa- ren-coureur kon alleen wereld kampioen worden als hij zelf won en de Duitser niet bij de eerste acht zou finishen. ,,In de slotfase, toen ik eenmaal op plaats acht reed, heb ik alles gedaan om de auto heel te hou den", bekende Schumacher. „Bij elke trilling en elk vreemd geluidje, vreesde ik het ergste. Ik ben helemaal leeg en weet nog geen raad met mijn emo ties", pufte hij in de microfoons. Opluchting alom dus, want even zag het er slecht uit voor Schu macher, die door beginnende re genval bij de kwalificatie slechts de veertiende startplek had veroverd. Een lichte touché met Takuma Sato betekende dat Schuma cher al snel in de race een niet geplande pitstop moest maken voor een nieuwe voorvleugel op zijn Ferrari. Raikkonen stoom de - geholpen door het uitvallen van Montoya en Alonso - rich ting front, nam in de twaalfde ronde de leiding en was op dat moment virtueel in het bezit van de wereldtitel. Eén rondje later moest de Fin, die de jongste kampioen ooit had kunnen wor den, gepland naar de pits voor benzine en banden en verloor zijn leidende positie weer. Schumacher heeft er voor moe ten knokken dit jaar. Wie gaf er door Ivo op den Camp DEN HAAG - Kansloos was hij toch al in de inferieure Minardi PS03. Daarom maalde na afloop van de Grand Prix van Japan in Suzuka niemand om het verkeerd uitgepakte gokje van Jos Ver stappen, dat resulteerde in een vijftiende en voorlaatste plaats. Verstappen besloot zaterdag de kwalificatie te rijden met een vrij wel lege benzinetank. De Limburger wilde inspelen op de weers vooruitzichten, die een grote kans op regen tijdens de race aanga ven. Verstappen wist dat hij al na de formatieronde naar de pits zou moeten om bij te tanken, maar in het geval het inderdaad zou rege nen, had dit een voordeel kunnen zijn. In dat geval had Minardi de tank tot de nok toe bij kunnen vullen met brandstof en mogen hopen zonder verdere pitstop de race uit te rijden. Het bleef echter droog en daarmee waren alle voordelen van de kwalificatie met een vrijwel lege tank meteen verdwenen. Wat rest te was trachten zijn teamgenoot Nicolas Kiesa voor te blijven, een klusje dat de Nederlander zonder al te veel problemen klaarde. De vijftiende plaats betekent dat Verstappen het Formule I-seizoen is geëindigd met geen enkel WK-punt. Verstappen vertrekt waar schijnlijk bij Minardi. Hij is in onderhandeling met Jaguar en Jor dan om volgend j aar voor een van die twee teams uit te komenGPD na de Grand Prix van Hongarije eind augustus immers nog een cent voor de titelkansen van Schumacher? Hij leidde het WK weliswaar nog met één punt voorsprong op Montoya en twee op Raikkonen, maar de twee achtervolgers waren op dat mo ment in veel betere doen. Maar na de in Hongarije begonnen controverse over te brede Mi- chelin-banden (Montoya en Raikkonen rijden ermee) die de Franse firma ertoe noopte ande re banden te fabriceren, kwam de ommekeer. Met het behalen van de zesde wereldtitel heeft Michael Schu macher alle relevante records in handen, maar de Formule I is nog niet van hem af. Hij ver lengde onlangs zijn contract bij Ferrari tot eind 2006 en zijn wil om te winnen lijkt nog altijd niet te temmen. Die onverzadigbaarheid heeft hem niet louter vrienden opge leverd. Vooral niet omdat de Duitser in het verleden diverse malen de schijn wekte vals te spelen op momenten dat het niet liep zoals hij wilde. Zo was er zijn aanrijding met Damon Hill in 1994, waardoor beiden uitvielen maar Schuma cher zijn eerste wereldtitel greep. .En zijn (mislukte) po ging om rivaal Jacques Ville- neuve van de baan te rammen. Dan waren er nog die befaamde zig-zag-starts waarbij Schu macher zo vaak van spoor wis selde dat de concurrentie ge vaar liep. En niet te vergeten de teamor ders binnen Ferrari, die Schu macher contractueel had laten vastleggen en die hem de onbe twiste voorrang op zijn teamge noot verschaften. Dat leidde tot twee keer toe tot een gênante vertoning, waarbij de snellere Barrichello kort voor de finish op zijn rem ging staan. Zijn talent en stuurkunst zijn onomstreden, maar de vele on toelaatbare escapades op het asfalt om zijn wil door te drij ven, hebben Schumacher even bewonderd als omstreden ge maakt. GPD De Afrikaanse Spelen in de Nigeri- aanse hoofdstad Abuja kampen met veel gebreken. Toeschouwers zijn er amper, de schulden stapelen zich op en na een week is de organisa tie ook al door de condoomvoorraad heen. De voorbehoedsmiddelen werden bij het begin van de Spelen verspreid on der 6000 sporters, 1200 officials en 1500 journalisten. „We dachten dat we ruim voldoende hadden ingesla gen, maar we zullen toch echt een nieuwe vracht moeten bestellen voor de tweede week", verzuchtte een ver baasde vrijwilliger. Kasgeld is evenwel niet meer beschik baar. Van alle kanten melden zich bo ze schuldeisers. Zo moesten tientallen atleten in de nacht van vrijdag op za terdag enkele uren buiten hun hotels verblijven. Zij werden de straat opge stuurd door de eigenarendie geld wil den zien van de organisatie. Een telefoonmaatschappij dreigde1 met het afsluiten van 6000 lijnen op het hoofdkantoor van de Spelen als de rekeningen niet onmiddellijk werden betaald. Dankzij bemiddeling van de Nigeriaanse regering zijn de acute problemen opgelost. Niettemin is de schuldenlast opgelopen tot enkele miljoenen euro's. De verkoop van zevenhonderd BMW's, speciaal voor het vervoer tij dens de Spelen aangeschaft, tegen de helft van de prijs aan regeringsmede werkers kan wellicht nog voor enige verlichting zorgen van de financiële druk. Op geld uit recettes hoeft de organisa tie niet meer te rekenen. Na enkele akelig stille dagen in de stadions is be sloten om de wedstrijden vrij toegan kelijk te maken voor het publiek. De Afrikaanse Spelen duren tot 18 okto ber. ANP/RTR door Frits Bakker Het walhalla van het amateurvoet bal ligt in de bollenstreek, waar gerenommeerde clubs als Quick Boys, FC Lisse, Noordwijk, Katwijk en Rijnsburgse Boys al vele jaren mee draaien in de top. Het stadion van Quick Boys is het mooiste van het land en niet voor niets traint het Neder lands elftal voor een thuiswedstrijd regelmatig op het hool'dveld van Noordwijk. Zaterdag zullen er op de kraker tussen Quick Boys en Katwijk wel weer vijf duizend mensen afkomen, maar toch gaan de bollenclubs dit jaar ook ge bukt onder de economische malaise en de verminderde belangstelling van het publiek. Ruud Bröring, trainer en spraakwaterval bij FC Lisse, bekende zaterdag na de wedstrijd tegen Hoek: „Wij gaan niet meedoen voor het kam pioenschap, want we zitten in een fi nancieel dipje." Dat heeft geleid tot een kleine uittocht van spelers, zodat er nu een vrij nieuw elftal in het veld staat. En wat er werd ingekocht, is nog niet goed genoeg voor de top. „Ik ben jaloers op wat Hoek aan topspelers heeft lopen", zei Bröring, die niettemin door de 2-1- overwinning van FC Lisse stiekem in zijn vuist mocht lachen. De bollenclubs, verwend door grote toeschouwersaantallen, moeten het langzamerhand ook met wat minder doen. Katwijk tegen Achilles Veen trok vorige week 275 kijkers, Ter Jan Ullrich heeft de zesvoudig we reldkampioen Michael Schuma cher een racefiets geschonken. De nummer twee van de afgelopen Ronde van Frankrijk was onder de indruk van de historische prestatie van zijn landgenoot. „Wanneer je met me wil fietsen, ben je uitgenodigd", sprak Ullrich. De wielrenner hoefde niet lang te wachten op een antwoord. Vanuit Japan liet Schumacher weten 'enorm blij' te zien met de rood-zwarte fiets. De Formule-I-coureur wil dan ook graag met Ullrich een training maken. „Ik hoop dat 't niet te saai voor je wordt", zei een lachende Ferrari- coureur tegen de wielrenner. ANP/DPA Leede (de koploper) tegen ASWH driehonderd en zaterdagmiddag Stonden er amper vijfhonderd toe schouwers bij Lisse tegen Hoek, van wie er nog een kleine honderd vanuit Hoek waren meegereisd. „Het publiek haakt af", was de con clusie zaterdag in Lisse, waar al lang niet meer zo veel reclameborden staan als in andere gloriejaren. Maar wat zijn de oorzaken? Jankees Faas, voor zitter van de supportersclub, weet er wel een oplossing voor. „Het wordt tijd dat we de boel uit elkaar trekken", stelt hij voor. „Wij hebben geen zin meer in die verre uitwedstrijden en zijn uitgekeken op de Rotterdamse clubs." De bollenjongens willen liever wor den ingedeeld bij de clubs van de Ve- luwe. Bij Dovo, GVW en Bennekom, om er maar eens wat te noemen. „Want als we met de supportersbus naar Hoek moeten, wil er niemand meer mee." Nog een oorzaak: de onherkenbaar heid van het elftal. Veel te veel spelers komen van buitenaf, dat schept geen band meer met de supporters. Je zou het aan de FC Lisse trouwens nog niet zeggen, dat de club in zwaar weer is beland. Ben Huitema, de voor zitter, is een bijzonder aimabele en gastvrije man, die na een wedstrijd de pupil van de week hartelijk toe spreekt, een tas met cadeau's over handigt en de tegenpartij altijd als eerste uitnodigt voor een uitgebreid buffet. Hoek maakte er gretig gebruik van, alleen aan Johan Ballegeer was het niet besteed. De trainer bedankte vriendelijk voor het aanbod en ver dween snel uit het bestuurshome. „Ik heb na zo'n wedstrijd geen honger." KERPEN - De neven Markus (links) en Thomas Grondstra schuiven hun bewondering voor Formule I-coureur Mi chael Schumacher niet onder stoelen of banken. In diens geboorteplaats Kerpen viert het tweetal, passend beschil derd te midden van 1500 medesupporters de zesde WK- eindzege van de Duitser. foto Roland Weihrauch De military is in Nederland een sport in de marge. Gert Boonzaaijer eindigde tijdens de Miltary Boekelo pas op de 45e plaats, maar werd. daarmee wel nationaal kampioen. Van con currentie voor die titel had hij overigens geen last, alle andere Nederlanders werden uit de strijd gehaald. Ferrari-teammanager Jean Todt draagt zijn coureur Michael Schumacher ook letterlijk op handen. foto Patrick Hertzog/AFP V f door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh heeft in een niet al te hoogstaande wed strijd tegen Rokx Transport een 6-2-overwinning behaald. De ploeg uit Goes handhaaft zich daardoor in de kopgroep. Op vallend was het eerste thuisop- treden van Henk Habraken. In een wervelende partij overrom pelde hij Ad Broeders volledig. Voor het Goese publiek kan Henk Habraken niet meer stuk. Hoewel hij vooraf behoorlijk gespannen was geweest, speelde de anders zo flegmatieke Bra bander fantastisch. „Ik was be hoorlijk gespannen. Het was toch een soort vuurdoop voor mij. Ik heb hier wel vaker ge speeld, maar nu was het ineens voor eigen publiek. Ik had niet gedacht dat ik daar nog last van zou hebben, maar het bleek toch zo te zijn. Maar ik kwam al snel lekker in de match en dan is het fijn spelen. Hier ben ik heel blij mee." Dat hij lekker in de partij zat, blijkt uit de statistieken. In de vijfde beurt scoorde Habraken een serie van zeven, en in de der tiende deed hij dat nog eens dunnetjes over. Het slot van de partij mocht er ook zijn. Een zes in de 22e beurt werd gevolgd door nul, nul, zes, zes en één. Ad Broeders die een moyenne van 1.111 haalde, werd volledig overvleugeld door Habraken die zijn eerste optreden voor ei gen publiek bekroonde met een moyenne van 1.851. Jean Paul de Bruijn bleef op nieuw ongeslagen. Al ging het dit keer wat moeizaam. Niet dat hij veel last ondervond van zijn tegenstander Anno Kleine, maar lichamelijk ongemak zorgde ervoor dat de Hulstenaar niet lekker in de match zat. Een overwinning stond dat echter niet in de weg. Daarvoor speelde De Bruijn te goed en Kleine te zwak. Middels een serie van tien halverwege de partij was de oud-voetballer al verloren. Uit eindelijk werd het 50-28 in 43 beurten. Martin Spoormans haalde na afloop van zijn partij tegen Jan Arnouts (50-38 in 54 opgelucht adem. Hij wasnièj vreden over zijn spel, maart, over de zege. Spoormans:, begon veel te gespannen aan partij. Ik had dit seizoens niet gewonnen. Ik wilde l graag dat ik verkrampte. Ge lukkig voor mij kon Arnoutsot niet imponeren en is de eers overwinning binnen. Ik kan- rustig voortdoen." Kopman Roland Forthonm deed het minder goed. Een ft sende seizoensstart deed fe beste vermoeden. Maarnaove winningen op Blomdahl e talis zakte de Belg echter die weg. Vorige week tegen V; Uum liep het ook al voor get meter. En ook nu was het mei een gevecht tegen zichzelf da tegen Eddy Merckx. Met 29-5 in 40 beurten was de buit binne voor de bezoeker. De overwinning bleef echter Goes. EINDHOVEN - Tweevoui| olympisch zwemkampioenP» ter van den Hoogenbandistrci op het definitieve ontwerp va het topzwembad in Eindhora „Er gaan daar records gebrokt worden", glunderde hij dag bij de presentatie. Het zwemstadion zal words gebouwd naast het zwempan dijs Tongelreep, waar Vand Hoogenband nu al traint bij zij vereniging PSV. Na de bouwza het zwembad voldoen aan a eisen voor international zwemwedstrijden. Het doora- chitectenbureau Koppert+Kos nis ontworpen zwemstadia krijgt een tienbaans vijftig-me terwedstrijdbad, een 25-mete: bad met duiktoren beweegbare bodem en een vijl tig-metertrainingsbad met vit zwembanen. Dat laatste heeft ten opzichte van een te der ontwerp een baan erbij. 1 is gebeurd na overleg metonii anderen Van den Hoogenbaii De bouwkosten bedragen ongt veer 24 miljoen euro. De 1 begint in 2004. ANP door Jan Roovers GOES - De korfbalploegen van overgangsklasser Fortis en tweedeklasser TOP hebben de eerste helft van de landelijke competitie veldkorfbal zater dag afgesloten met een over winning. Fortis won in eigen huis met 13-12 van Vrienden schaar en zit koploper SDO op de hielen, TOP won uit bij Kor- bis (15-20) en voert in de tweede klasse G de ranglijst aan. Eersteklassers Swift en Tjoba komen maar niet op gang en de len in 1G de laatste plaats. In de derde klasse won Ondo de vier puntenwedstrijd van BKC Breskens met 19—13, Togo ver raste met de 10-8-overwinning uit bij SDO. Fortis-Vriendenschaar 13-12: Overgangklasser Fortis staat na zaterdag steviger op de tweede plaats. Dat komt doordat Vrien denschaar, dat tot zaterdag met de Souburgers op de gedeelde tweede plaats stond, met 13-12 werd verslagen. Fortis kende een goede eerste helft en leidde bij rust met 9-5. In de tweede helft was het spel van de ploeg van Ralph Gillissen iets minder verzorgd, maar de thuisploeg hield stand. Scores Fortis: Jouri van de Broeke 5, Chaïm Koole, Wander Koole en Rob Sanderse 2, Elze Blankenburgh en Marieke de Rijke 1 Albatros-Tjoba 12-10: Scoren is een kunst. Eens temeer bleek dat Tjoba dat facet van de sport niet beheerst. In een qua veld spel zeker gelijkwaardige partij mankeerde het Tjoba zeker niet aan inzet. Na 10-6 leek de tus- sensprint naar 10-9 een punt op te zullen leveren, maar bij 11-9 brak het verweer. Scores Tjoba: Chandra Goedegebu- re 3, Mark de 'Schipper en Gerben van Boven 2, Jojanneke Fokke, Wil fred van der Meer en Marcel de Dreu 1. Swift-Ondo G 8-11: De uitslag spreekt voor zich: de afwerking laat bij Swift te wensen over. „Beter gezegd, die was er eigen lijk helemaal niet", zei coach Marianne Marinissen. In de eer ste helft kon de thuisploeg nog aardig bijblijven en bood 6-6 perspectief. Zeker na 7-6 me teen na de pauze. Maar daarna scoorde Swift in de hele tweede helft nog maar één doelpunt. Scores Swift: Richard Geldof 3, Ivo de Hond 2, Claudia Fritz, Mabel van de Velde en Pascal Castenmillei'. Korbis-TOP 15-20: De eersti helft gaf twee gelijkwaardig ploegen te zien. De 8-8-tussen- stand gaf dat ook aan. Debezoe- kers haalden in het middenstuk van de wedstrijd beslissend ui: 8—10 bij de rust en 11—14 toendé tussensprint werd doorgetrok ken. Scores TOP: Leon Kloet 9, Ad Beu- mer 4, Hannuel Kramer 3Jantm Meulmeester, Niels Wattel, Mijn- Kloet en Marlies Nieuwenhuyzel DSO-Togo 8-10: Met vierpo ten uit de laatste drie wedstrij den haalt coach Wim Voorre veld zijn gelijk als hij zegt datde ploeg 'er aan zit te komen'. Mar DSO in eigen huis verslaan toch een kunststukje dat telt Snel naar 0-3 speelde Togoeei bekeken wedstrijd, ging ik 3-6 rusten en hield daarna tegenstander tactisch af. Scores Togo: Martin Crucq 3, Bot< Schipper en Johan Koss 2, Esthe Lobbezoo, Johanneke Vleugel f Corne van Rooyen 1. Ondo-BKC 19-13: In de wed strijd om de toppositie liet de thuisploeg er geen twijfel over bestaan meer in huis te hebber, dan de tegenstander. De blik- semstart leverde 5-0 op, in het vervolg naar de rust toe hielc Ondo de tegenstander af: 10-® De demarrage waar de bezoe kers mee uit de kleedkai» kwamen, leek bij 11-9 de span ning terug te brengen. MaarOn- do had een antwoord klaar 16-10. Scores Ondo: Martijn Walraven* Wim Allaart 5, Mirte Hoogwerff" Iwan de Pagter 3, Joris Hoogwerf Seolto-Stormvogels was van de eerste tot de laatste mini® spannend. Beurtelings kwam® de ploegen op voorsprong, maar de thuisploeg bleek tenslo'^ over de langste adem te bes® ken: 12-11. Blauw Wit-Ku was een matige wedstrijd. ^or de thuisploeg stond aansluit® bij de middenmoot voorop- KVK weet na de promotie dar het op dit niveau mee kan. ff motivatie van de thuisploeg bleek goed voor de 12-9-over winning. Zaamslag-A"a' bracht twee gelijkwaardig^ ploegen in het veld. Atlasza- wel steeds aan de goede kan van de score en won met 12- In de vierde klasse B hield 0 harding uit stand tegen Nikan tes, maar verloor nipt: 16-1°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22