11 Goesenaren trots op eigen theater Wagon verhuist naar museum SGB Voorwaardelijk en fikse werkstraf voor beeldstormer Gemeenten twijfelen aan opvangen tekort welzij nsorganisatie Tennisbaan vormt splijtzwam Berg Tijdelijk onderkomen moet ruimtegebrek polikliniek oplossen 00 Vrijspraak Kapellenaar na drinken glas whisky www.eyecenter.nl zeeuwse almanak V) d&Êx££?l BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 11 oktober 2003 Een eigentijdse kijk op Wonen www.eyecenter.nl Informatiebijeenkomst woensdag 15 oktober 0117-440.390 Handtekeningen STOKKE Noodgebouw bij ziekenhuis Goes rfnnrRobPaardekam GOES - Het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes kampt met ruimtegebrek. Vooral de poli kliniek heeft dringend behoefte aan uitbreiding. Daarom wil het bestuur tussen de twee vleugels de achterzijde van het zie kenhuis een noodhuisvesting realiseren. Het Oosterscheldeziekenhuis werd in 1987 in gebruik geno men. Sinds die tijd is er in de veel veranderd. Zo liggen mensen korter in het ziekenhuis worden steeds meer ingrepen poliklinisch verricht. Maar er zijn meer oorzaken die maken dat de polikliniek te klein is ge worden. „Er zijn veel medewer kers en specialisten bijgeko men. Maar ook de eisen die aan zorg worden gesteld zijn veran derd", legt clustermanager A. Hommel uit. „Tegenwoordig is er meer nodig dan alleen een spreek- en een onderzoekska- mertje." Aan de achterzijde van het ziekenhuis komt een twee verdiepingen tellend noodge bouw met een totaal vloerop pervlak van ruim duizend vier kante meter. Het gebouw gaat plaats bieden aan de interne po- Advertentie woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 24-jarige inwoner van Kapelle vrijgesproken. De man reed in de auto van zijn moeder toen hij 20 juli dit jaar in Aagte- kerke betrokken geraakte bij ten eenzijdig ongeval. Bij een vriend belde hij de poli tie. Hij dronk nog een schrik- borrel voordat een blaastest bij lem werd afgenomen. Die wees 120 microgram uit. Na een her- berekening kwam het alcohol percentage uit op 540 micro gram. De discussie ging gisteren over ie vraag hoeveel whisky de Ka pellenaar had gedronken na het tngeluk. Zelf repte hij over een '°1 glas. Getuigen hielden het )p een half glas. Dfficier van Justitie L. Boogert held vast aan de 540 microgram eiste 500 euro boete. Raads- uan H. Dunsbergen pleitte voor iljspraak, omdat het gissen tleef over de hoeveelheid whis ky die zijn cliënt had ingeno men. „En gissen is missen", ver zekerde de strafpleiter. De politierechter ging mee met ie raadsman, omdat hij een ichte aarzeling had om ver lachte te veroordelen. ,,Ik zou iet in het vervolg anders doen", laf hij de Kapellenaar als advies nee. likliniek en de poliklinieken voor longgeneeskunde en der matologie. In het bestaande ge bouw worden enkele kleine aanpassingen verricht, zodat het noodgedeelte vanuit het zo geheten hart van het ziekenhuis gemakkelijk bereikbaar wordt. Hommel verwacht dat het noodgebouw zo'n vijf jaar ge bruikt zal worden. Wat er na die tijd gebeurt, is nog niet duidelijk. Bekeken zal wor den of een efficiëntere indeling van het huidige gebouw enig soelaas biedt, maar uiteindelijk lijkt permanente uitbreiding onontkoombaar. Dat kan door een nieuwe vleugel aan het zie kenhuis te bouwen, maar ook een vrijstaand gebouw voor be paalde afdelingen behoort tot de mogelijkheden. Volgens Hommel is de problematiek rondom de huisvesting lang vooruit geschoven door de on derhandelingen over een fusie met het ziekenhuis in Vlissin- gen. „Als die fusie door was ge gaan, hadden we gezamenlijk naar oplossingen gezocht. Nu duidelijk is dat we alleen verder moeten, hebben we de proble men zelf weer opgepakt." De vergunningsaanvraag voor het noodgebouw ligt al bij de ge meente. Hommel hoopt dat het begin volgend jaar gerealiseerd kan worden. Overigens kampen ook de apo theek en de dialyse-afdeling met ruimtegebrek. Bij die laat ste is inmiddels een kleine ver bouwing begonnen. De dialyse afdeling is bovendien met vier stoelen uitgebreid tot achttien. Voor de apotheek worden op termijn nieuwbouwplannen ge maakt. Het Oosterscheldezie kenhuis heeft de afgelopen maanden drie anesthesiologen, een intensive care-specialist, GOES - De voorstelling, het gebouw, de sfeer. Er klinkt dezer dagen veel lof in De Mythe, het nieuwe theater aan het Bleekveld in Goes. Muziektheaterge zelschap GO V brengt er nog tot en met morgenmiddag de eerste serie publieksvoorstellingen. Het gezelschap heeft zich voor het eerst gewaagd aan een opera: Carmen van Georges Bizet. De reacties zijn onverdeeld enthousiast. Na de première van donder dagavond stond het publiek direct als één man op voor een ovatie. Grote waardering was er onder meer voor de prestaties van de solisten en voor de verstaan baarheid, mede dankzij de goede akoestiek van de zaal. De Franse teksten zijn voor iedereen goed te vol gen dankzij de 'boventiteling'. Niet alleen de voor stelling, ook het nieuwe gebouw krijgt alle eer. Vooral de intimiteit van de theaterzaal en de sfeer van de foy er worden geprezen. Verder is onder de eerste bezoe kers vooral de trots voelbaar dat Goes, na een jaren lange periode zonder schouwburg, weer een eigen theater heeft. Carmen wordt nog zowel vanavond als morgenmiddag opgevoerd voor een uitverkochte zaal. De voorstelling is zaterdag 18 oktober te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg en zaterdag 25 oktober in het Scheldetheater in Terneuzen. De Mythe wordt donderdag 23 oktober officieel ge opend met een optreden van Mini en Maxi. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - De Stoomtrein Goes- Borsele (SGB) heeft gisteren een bijna honderd jaar oude trein wagon verhuisd van Bergen op Zoom naar Goes. Het rijtuig werd geschonken door de fami lie Van Meel. Die gebruikte de wagon als woonhuis in de bos sen van Bergen op Zoom van 1946 tot 1998. De spoorwegen bouwden de af gedankte bagagewagen om tot woonhuis, vanwege de woning nood in de jaren net na de oor log. Meer dan een halve eeuw la ter trok de laatste bewoonster uit de bijzondere woning. Zij besloot de wagon te schenken aan dé SGB. Het was een wens van haar in 1998 overleden echtgenoot dat de oude wagon ooit nog eens op de rails zou ko men te staan. De enige voor waarde die ze stelde, was dat het museum zelf voor het transport naar Goes zou zorgen. Gisterochtend begonnen de ver- huiswerkzaamheden in de bos sen van Bergen op Zoom al om acht uur. Daar werd een kraan opgezet, die het 17.500 kilo gram zware gevaarte op een twintig meter lange dieplader moest tillen. Zowel het optake len van de wagon als de reis naar Goes verliep zonder problemen. V. Sparacino, hoofd materieel werkplaats van de SGB, is ge lukkig met de aanwinst. Hoe lang gaat het duren voordat de wagon weer gaat rijden? ,,Ik verwacht dat we over drie jaar klaar zijn. We gaan er metvrij- willigers aan werken. Het moet allemaal gebeuren in onze vrije tijd. Maar gelukkig is de wagen goed intact gebleven." twee kinderartsen, een vaatchi- rurg en een kinderpsycholoog aangetrokken. Door de komst van de derde ic-specialist is het mogelijk 24 uur per dag medi sche ondersteuning te geven op de intensive care en verder in vulling te geven aan de uitbrei ding van die afdeling. Twee jaar geleden groeide de IC al van ne gen naar zestien bedden. Het is de bedoeling dat er op termijn 26 bedden komen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een misselij ke streek, zo noemde gisteren de Middelburgse politierechter G. van Unnik het verstoren van een kerkdienst in Oud-Vossemeer. Een 22-jarige inwoner van die plaats had op 5 juli de kerkgan gers schrik aangejaagd door tij dens de dienst als een razende tekeer te gaan. Onder de dienst was hij de ka tholieke kerk binnengestormd en zorgde hij voor een ravage door een kruisbeeld te vernie len, met stoelen en een brand blusser te gooien en tegen een deur te schoppen. Dit ging ge paard met scheldwoorden. Als reden voerde de man aan dat hij niet kon slapen door het geluid van de kerkklokken. De politie rechter wees hem op de impact. „Een misdienaartje ,ran tien jaar is door uw gedrag bedplas- ser geworden." De man moest zich gisteren sa men met twee verdachten, een negentienjarige inwoner van Sint Annaland en een 22-jarige Scherpenissenaar, ook nog ver antwoorden voor zijn betrok kenheid bij een vechtpartij op 19 april dit jaar in Sint Maar tensdijk. De inwoner van Oud-Vossemeer werd veroordeeld tot 150 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Aan een van de slachtof fers van de vechtpartijdie hij in zijn vinger beet, moet hij scha devergoeding betalen. Na zijn aanhouding had hij de politie uitgescholden voor "tering kan kermongolen" en de schuifdeur van de politiebus vernield, waarvan de schade op hem is verhaald. De politierechter vond dat ver dachte in totaal 2647 euro scha devergoeding, waarvan 1700 euro voor de parochie, aan de gedupeerden moet betalen. De schade van het kruisbeeld moet nog worden vastgesteld door een kunstexpert, hoewel vol- Ai gens een lid van het kerkbestuur geen enkel bedrag met de emo tionele waarde van het beeld kan wedijveren. De jongste verdachte kreeg voor openlijke geweldpleging hon derd uur taakstraf opgelegd, terwijl zijn kompaan uit Scher- penisse tot 120 uur werkstraf werd veroordeeld. Hij heeft een strafblad. Beiden moeten ook schade vergoeden aan een slachtoffer. In de straffen van de drie vechtersbazen werden leerstraffen training agressie- beheersing en alcoholdelin- quentie opgenomen. Het trio verkeerde onder in vloed van alcohol toen in het dorpshuis van Sint Maartens dijk een opstootje de aanleiding gaf tot een massale vechtpartij. Daarbij lieten de verdachten zich niet onbetuigd. Ook toen ze naar buiten waren gewerkt de den ze er alles aan om terug het dorpshuis binnen te gaan. Ze vernielden daarbij ruiten. Officier van Justitie L. Boogert stelde vast dat de drank een be hoorlijke rol had gespeeld bij de confrontatie tussen de verdach ten en een groep leeftijdgeno ten. Hij eiste tegen twee van hen hogere straffen dan ze kregen opgelegd. De raadslieden B. Vermeirssen en W. Dieleman za gen hun verzoek tot strafmati- ging ingewilligd. De honderd jaar oude wagon wordt op een onderstel getakeld. foto Willem Mieras ten verenigt, bespreekt woens dag 15 oktober de afhandeling van de jaarrekening. Het voor stel is in elk geval de extra huis vestingskosten (44.000 euro) te vergoeden. Een deel van het te kort (39.000 euro) moet SMWO zelf opvangen. In hoeverre het vertrek van de directeur wordt betaald, moet het bestuur nog beslissen. Hoe groot die bereidheid is, hangt vooral af van de financiële toe komst van SMWO. Er ligt een plan op tafel om het maatschap pelijk werk vanaf volgend jaar op een andere manier te subsidi ëren. Daarbij is het uitgangs punt dat de begroting zo actueel mogelijk moet zijn, zodat de ge meenten later niet meer voor verrassingen komen te staan. Het Samenwerkingsverband wil daarnaast veel meer inzicht krijgen in wat het maatschap pelijk werk met het geld doet. Dat betekent onder meer dat SMWO moet aangeven wat een 'product' kost. Verder wordt de vaste verdeling per gemeente losgelaten, zodat het niet meer hoeft voor te komen dat de wachtlijst in het ene gebied veel langer is dan in het andere. Bovendien wordt verlangd dat de salarissen van het manage ment binnen de perken worden gehouden. door Rolf Bosboom GOES - Het is nog de vraag in hoeverre de gemeenten de fi nanciële tekorten bij het maat schappelijk werk voor hun re kening nemen. Een voorstel dat komende week wordt bespro ken, laat verschillende moge lijkheden open. Vooral de kost bare afvloeiingsregeling van de voormalige directeur is omstre den. De jaarrekening 2002 van de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SM WO) laat een tekort van bijna twee ton zien. De betrokken ge meenten (de vijf Bevelandse, Tholen en Schouwen-Duive- land), die de stichting financie ren, is gevraagd dat bij te pas sen. Deaarzeling is echter groot. Bij de jaarrekening ontbreekt bovendien een verklaring van de accountant. Het tekort van vorig jaar blijkt vooral te zijn veroorzaakt door de afvloeiingsregeling van de vorige directeur, wat 126.000 euro heeft gekost. Deingebruik- name van een dependance heeft bovendien de huisvestingskos ten aanzienlijk doen stijgen. Het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterscheldere gio, dat de betrokken gemeen- BGC 6 f D I n k b r*i-+ IIIKnorst eye center Oogcorrectie d.m.v. laserchirurgie om 20 uur Antonius Ziekenhuis Oostburg o\Mj U/W brii Meer weten? Bezoek onze website: of bei ons tussen 8 en 15 uur op nr.: ter verrjerterkv! door Freek Janssen COLIJNSPLAAT - De Lawn Tennis Club Noord-Beveland speelt vanaf komend seizoen geen wedstrijden meer in Co- lijnsplaat. Onder een aantal le den uit het dorp heeft dit geleid tot grote onvrede. Zij overwe gen nu zich af te splitsen. Voorheen speelde de club zowel in Kortgene als in Colijnsplaat. Donderdagavond besloot een meerderheid van de leden tij dens een vergadering om de twee banen in Colijnsplaat van de hand te doen, omdat het on derhoud te veel geld kost. De club, die al jaren kampt met een teruglopend ledenaantal, kan het geld niet meer opbrengen. Vanaf komend seizoen worden daarom alle wedstrijden ge speeld op de tennisbanen die de vereniging heeft in Kortgene. Er mag wel nog recreatief worden getennist in Colijnsplaat. Het idee van de sluiting is niet nieuw. Vijf jaar geleden lag dit voorstel er ook al, maar het is toen weggestemd door de leden. Sindsdien is het ledenaantal echter verder teruggelopen, dus is er nu ook minder geld om de banen te onderhouden. jHet bestuur heeft met de ge meente kunnen regelen dat een van de twee banen behouden wordt. Voorzitter R de Fouw: „De aangrenzende voetbalclub ontfermt zich over een baan. De andere moet helaas verdwij nen." Maar één baan is niet genoeg, zegt clublid J. Verburg. „Als je wedstrijden wilt spelen, kan dat nog maximaal met vier perso nen. En dat is niet te doen." Ze kan de beslissing wel enigszins begrijpen, maar vindt dat het niet helemaal eerlijk is gegaan. „De club heeft veel jeugdleden en de meeste daarvan wonen in Colijnsplaat. Zij zijn hier het meeste door gedupeerd, maar ze hebben geen stemrecht. Hadden ze wel mogen stemmen, dan denk ik niet dat het voorstel was aangenomen." Om hun wedstrijden te spelen, moeten de kinderen in het ver volg zo'n zeven kilometer fiet sen. Bovendien liggen de Kort- geense tennisbanen een stuk buiten het dorp. Volgens lid P. Versluis zijn de banen in Co lijnsplaat ook kindvriendelij ker. „Die liggen midden in het dorp, daar is altijd controle. Ze zijn ook beter verlicht." Ze heeft met een aantal andere leden actie gevoerd voor het be houd van de tennisbanen. Alle bewoners van Colijnsplaat zijn op de hoogte gesteld van de plannen door middel van een flyer. Daarna is er een handte keningenactie gehouden, waar mee zo'n 570 steunbetuigingen zijn opgehaald. Versluis zegt dat de bestuursle den niet blij waren met de actie. „Ze zeiden tegen ons: 'Jullie hadden het samen met ons moe ten doen.Maar ja, die actie was natuurlijk tégen het bestuur ge richt, hoe kan je dat nou samen doen?" De actie heeft niet mogen baten. „Maar we laten het er niet bij zitten. We gaan nu proberen on der de vlag van de voetbalver eniging verder te gaan, met wat financiële hulp van lokale on dernemers. Om wedstrijden te spelen, hebben we echter een li centie nodig van de tennisbond KNLTB. En die is erg duur." Het is denkbaar dat veel jonge ren nu hun lidmaatschap van de LTC opzeggen. In het bedrijf in Terneuzen is hij al jaren de kop van Jut. Collega's nemen hem dage lijks wel enkele keren op de hak. De zestigjarige conciër ge is dan ook een dankbaar object. Hij tuint werkelijk óveral in, zelfs in de flauwste grap. En... hij kan er zelf ont zettend om lachen. De kolen die ze hem stoven Ach, van die melige mopjes zoals 'hoe ver loopt een hond het bos in? Tot de helft, want daarna loopt hij er weer uit'. Hij weet nooit het antwoord, maar komt niet meer bij. Laatst hadden ze er weer zo één: „Wat was de hoogste berg ter wereld toen de Mount Everest nog niet was ontdekt?" Het antwoord, och arme: „De Mount Everest, maar die was nog niet ont dekt!" Deze week kwam er plots een eind aan de pesterijen, nadat één van de collega's in de krant op een piepklein be richt was gestuit. Het ging over de dood van twee Franse bergbeklimmers, die in het Himalayagebergte in Tibet door een lawine waren ge troffen. Het bericht meldde dat de alpinisten op dat mo ment de 'tachtigduizend me ter hoge berg Xixbangma, niet ver van de Mount Eve rest' beklommen. Ze hebben de conciërge hun excuses aangeboden, al dacht die dat ze opnieuw een grapje maakten. Advertentie ÊtUUJM eke w.bruundebeer.nl TRAPP® n: Peter Opsvik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47