PZC Peter Blangé begint aan nieuw boek Karateleraar geefi feestelijke trainin WK dammen voor vrouwen in Zoutelande Plezier staat voorop bij winnaar van Grand Prix-biljarttoernooi Topbowlers in Middelburg uitslagen donderdag 9 oktober 2003 Sponsor Bewuste keuze Gold Race voor vrouwen afgelast Voormalige wereldtopper moet van Rotterdam volleybalstad nummer één maken Bezigheidstherapie Darts Honkbal Tennis Voetbal Volleybal Antwerprace met 250 jachten Wielrennen Vleeswond Van Damme door Koen de Vries ZOUTELANDE - Na vier edi ties van het SNS Zeeland Open, twee NK's voor vrouwen en één EK voor mannen staat de stichting damevenementen Zeeland voor een nieuwe krachtproef. De stichting houdt van 24 november tot en met 7 december in het Beach hotel in Zoutelande het WK dammen voor vrouwen. Het heeft voorzitter Aart Wal- raven en zijn commissieleden veel moeite gekost het WK naar Zeeland te halen. De toe wijzing van het evenement door de wereld-dambond (FM- JD) was al lange tijd rond, maar de financiering van het evenement kostte de nodige hoofdbrekens. Aart Walraven: „De deadline lag begin oktober en we bleven zitten met een gat van 3000 euro. Dat vond het bestuur te hoog. Uiteindelijk hebben enkele grote sponsors uit de Nederlandse damwereld het gat gedicht." Het gaat hierbij om de dam- mecenassen Meurs, Hildring (zij sponsoren ieder een dam- team uit de Nederlandse eredi visie) en Harm Wiersma. Wiersma is van deze drie na tuurlijk de bekendste, omdat hij zich tot wereldkampioen heeft laten kronen. Het budget voor het toernooi bedraagt in totaal zo'n 30.000 euro. Het toernooi wordt gespeeld in het Beach hotel aan de Duin weg in Zoutelande. Dit hotel heeft zich meteen opgeworpen tot sponsor, waardoor het WK officieel het Beach Hotel WK dammen voor vrouwen 2003 heet. Ook de gemeente Veere, de provincie Zeeland, NOCNSF, het ministerie van WVC en de stichting Sportto- talisator hebben het WK moge- lijk gemaakt. Op het titeltoernooi, dat eens in de drie jaar wordt gehouden, is plaats voor veertien vrouwen. Titelverdedigster is de Russin Tamara Tanzjikusjina, die het onder meer moet opnemen te gen vier Nederlandsen. Eén van hen is Nina Hoekman. Zij werd begin dit jaar in Zoute lande Nederlands kampioene en behoort tot de kanshebbers voor de titel. Een andere favo riet is de Letse Zoja Golubjeva, die in Domburg vorig jaar al actief was op het EK voor man nen, en in Goes op het SNS Zeeland Open. De Kraker kent geen druk meer door Peter Snelders HOEK - Trainen doet hij niet. Toch wist Jean-Paul de Kraker onlangs op overtuigende wijze het eerste Grand Prix-toernooi driebanden van dit seizoen te winnen. „Als ik de kans krijg om in een toernooi te groeien, moe ten de mensen rekening met mij houden", zegt hij. Het is 1986. InEedeis de biljart zaal van het plaatselijke multi functionele centrum goed be volkt. Dat is niet zo vreemd, want het Nederlands kampi oenschap extra klasse libre voor de jeugd wordt er afgewerkt. Het is een klasse waarin de moy ennes tussen de elf en twintig liggen. Het gros van het deelne mersveld gaat er echter over heen. Met name een klein ventje van ongeveer vijftien jaar valt op. Hij komt tot de een na de andere indrukwekkende serie. De ken ners zijn het er over eens. Die jongen gaat heel ver komen. Misschien is hij wel een aanko mende topper in biljartland. Het talent is Jean-Paul de Kra ker. Met een algemeen gemid delde van ruim zestig wordt hij nationaal kampioen in Eede. Zeventien jaar later. Jean-Paul de Kraker is inmiddels 32 jaar en maakt indruk in een drieban- dentoernooi in Sint Jansteen. Hij moet 35 caramboles halen. Hij komt gedurende de Grand Prix nauwelijks in de proble men. De Kraker wint het toer nooi uiteindelijk met een alge meen gemiddelde van 0,781. Het is een aardig moyenne, maar het staat echter in geen verhouding met de verwachtingen van ze ventien jaar geleden. Wat is er toch gebeurd met één van Zeelands grootste biljartta lenten? „Na dat nationaal kam pioenschap in Eede ben ik nog twee seizoenen serieus doorge gaan", vertelt De Kraker. „Ei genlijk was het maar één sei zoen, want in dat tweede was de motivatie al grotendeels ver dwenen. In het eerste seizoen na die titel heb ik nog meegespeeld in de toekomstklasse jeugd. Ik dacht dat ik toen een moyenne speelde van tussen de dertig en veertig. Dat was dan wel met de grote hoek en bij vastliggen moest je opnieuw van acquit. Ik heb daarna ook nog een keer ka der meegespeeld. De drijfveer werd echter steeds minder. Nee, het had niets met spanning te maken. Het was een combinatie van verminderde interesse, school en werk. Daarom ben ik ermee gestopt." Spijt van die stap heeft hij nooit gehad. „Het was een bewuste keuze. Op mijn twintigste ben ik een eigen drukkerij begonnen. Mijn vader stopte ermee. Ik was al in dat beroep werkzaam en wilde er verder mee gaan. Tot op heden ben ik content met die keuze. De zaken gaan goed. Het is soms wel eens hard werken, maar dat is ook weer een goed teken." Toch nam hij zes jaar ge leden de keu weer ter hand. „Ik zocht een hobby en dan is het niet zo onlogisch dat biljarten in beeld komt. Het librespel en de kaderspelen, maar ook het bandstoten heb ik meteen afge zworen. Daar moet je te veel voor trainen om een zeker ni veau te bereiken. Vooral als je net als ik vroeger een bepaald niveau gespeeld hebtwil j e toch meer dan zomaar een beetje ca ramboleren. Driebanden was dus voor mij de optie. Het is een spelsoort, waar je niet te veel voor moet trainen om het niveau te bereiken wat ik nu speel. Ver der is het ook een spel waarin het spanningsveld niet zo na drukkelijk aanwezig is. Je kunt onbevangen spelen, en je wat meer uitleven." Hij won drie j aar geleden al eens een Grand Prix. Vorig jaar werd hij in Sint Jansteen tweede en dit jaar was hij wederom de sterkste. De Kraker: „Ik neem alleen deel aan de Grand Prix-toernooien door Koen de Vries MIDDELBURG - Organisator Rens Vader maakt komend weekeinde een voorzichtig be gin met de veertiende editie van de Open Middelburgse boty- lingkampioenschappen. Op de banen van bowlingcentrum de Kruitmolen aan de Kruitmolen- laan in Middelburg laat hij za terdag en zondag de eerste voor ronden spelen. Een week later gaat het toernooi pas goed van start. Van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 oktober worden dagelijks voorronden afgewerkt in drie verschillende klassen: de mannenmasters, de vrouwenmasters en de klasse 2, voor de wat mindere goden op bowlinggebied. Zaterdag 25 ok tober is de finaledag, waaraan de beste zestien bowlers uit de voorronden van elke klasse deelnemen. Uiteindelijk blijven de beste acht over, die strijden om de eindzege. Voor de winnaar van de master- klasse mannen ligt 550 euro te wachten, de hoofdprijs bij de vrouwen bedraagt 300 euro en de winnaar in de klasse 2 krijgt 400 euro. In totaal is tijdens de Open Middelburgse 5580 euro te verdelen. Op het toernooi is plaats voor 170 deelnemers, Rens Vader verwacht op zijn minst 140 inschrijvingen. Inmiddels heeft zich al een flink aantal topbowlers gemeld. On der hen bevinden zich winnaars van vorige edities, zoals kracht bowler Nico Thienpondt (win naar in 1993), Erik Kok (1996) en Gertjan van Baest (1999 en 2001). Over de deelname van de winnaar van vorig jaar, de Duit ser Harold Punessen, is nog enige onzekerheid. Ook de MAASTRICHT - De Amstel Gold Race voor vrouwen wordt volgend jaar niet meer verre den. De hoofdsponsor Amstel heeft besloten de koers, die vorig jaar voor het eerst de wereldbe- kerstatus had, om marketing technische redenen te schrap pen. Volgens Leo van Vliet, directeur van de mannenkoers, geeft de sponsor voorrang aan de toer- versie voor recreanten, die voor het eerst een dag voor de Gold Race wordt verreden. Dit jaar namen aan dat evene ment al 6000 wielerliefhebbers deel. ANP Zeeuwen Erik van Sabben (Wolphaartsdijk) en meervou dig wereldkampioen Erwin Groen (Goes) hebben zich ge meld. Groen heeft al verschil lende keren aan de eindzege ge roken, maar zag de hoofdprijs steeds op het laatste moment voor zijn neus weggekaapt. Jean-Paul de Kraker sluit niet uit dat hij nog eens zal toeslaan in een Grand Prix-toernooi. foto Peter Nicolai door Bart Boerop ROTTERDAM - Meedoen om de prijzen, Rotterdam dé volleybalstad van het land maken en spelen voor een volle zaal: de ambities van Ortec Nesselande liegen er niet om. „Dat spreekt me aan. Ik houd er niet van om me te verstoppen," zegt Peter Blangé, de nieuwe coach. Nesselande, dat zaterdagavond de com petitie begint met een wedstrijd tegen Capelle, trok de 38-jarige inwoner van Oegstgeest aan om die doelen te verwe zenlij ken. Dat lij kt veel gevraagd van een man die in het volleybal nog helemaal niets heeft gepresteerd, althans als coach. Als speler won Blangé bijna alle grote prijzen die er te winnen zijn. Olympisch goud, Europa Cups, landskampioen schappen in Italië en Nederland en het Europees kampioenschap, om er maar een paar te noemen. Maar als coach be gint de voormalig spelverdeler op nul. „Dit is niet het volgende hoofdstuk in mijn leven, maar een compleet nieuw boek. Ik ben bezig aan de inleiding en aan het eind van dit seizoen is het eerste hoofdstuk klaar." Eind april tekende Blangé een contract voor twee seizoenen bij Nesselande. Dat ging op een eigenaardige manier. Blangé kwam naar Rotterdam om over spelers te praten van wie hij de belangen behartig de, maar vertrok met een contract als coach in zijn achterzak. Hij zegt niet ver rast te zijn door het aanbod dat Nesse lande hem deed: „Ik volgde het nieuws, wist dat Guillermo Boogers net ontsla gen was". Maar zijn aanstelling als coach was opmerkelijk, omdat hij een paar maanden eerder een aanbod van Piet Zoomers/Dynamo om Toon Gerbrands op te volgen naast zich neerlegde. „Dynamo kwam op een verkeerd mo ment," zegt de recordinternational met 500 caps. „Ik stond op het punt aan een nieuwe baan te beginnen." Blangé stopte in 2001 met volleyballen en volgde in de zomer een verkorte trainerscursus. „Ik wilde als coach aan de slag, maar werd niet gevraagd. Ik deed iets in spelersbe geleiding, maar was op zoek naar vastig heid." Blangé vond werk als vertegenwoordiger van een bedrijf in industriële smeermid delen, maar kon het volleybal niet achter zich laten. „Dat kwam ook doordat ik bij de bedrijven die ik bezocht eerst altijd moest uitleggen waarom ik niets meer in het volleybal deed. Het was geen onaar dig werk, maar ik realiseerde me dat ik er niet thuishoorde. Nesselande kwam op het juiste moment." En Nesselande was ook de juiste club voor de perfectionist. „Ik wilde een club met mogelijkheden, niet een waar vol leybal niet meer is dan een bezigheids therapie. Omniworld, Dynamo en Nesse lande waren de enige clubs die in aan merking kwamen, omdat er daar iets van te maken valt. Er is veel te winnen bij Nesselande. De club heeft een paar te leurstellendejaren achter de rug, smacht naar succes en heeft ook de middelen en de organisatie om successen mogelijk te maken." Daar moet Blangé een centrale rol in spe len. „Ik kom stellig over, maar er blijft al tijd onzekerheid. Op zoveel zaken kan ik geen invloed uitoefenen: de vorm van de tegenstander, een van mijn spelers kan door zijn enkel gaan. Als het niet loopt, verwachten de jongens van mij een op lossing. Als speler kon ik een ploeg op sleeptouw nemen. Nu moet ik mijn wil door anderen laten uivoeren. Dat is las tig en soms sta ik me c te vreten langs de lijn, maar tegelijkertq I vind ik het een heel interessant proces. Dat uitgerekend Peter BI igé koos voor een baan als coach, is op "~kelijk, om dat hij in zijn rijke carrière als speier zo vaak met coaches overhoop 'ag. Bonds coach Joop Alberda bijvoorbeeld, moest het flink ontgelden toen Oranje met Blangé in de aanloop naar de gouden Spelen van 1996 in Atlanta steeds maar bleef hangen op de tweede plaats. In het openbaar stelde Blangé de kwaliteiten van Alberda ter discussie. Na de gouden medaille noemde Blangé hem overigens de beste coach die hij ooit had gehad. „Zo zwart wit is sport," lacht Blangé om de verhalen van toen. „Uiteindelijk draait het alleen maar om winnen. Het maakt niet uit hoe dat gebeurt." Zou coach Blangé het pikken als een speler zo tegen hem tekeer gaat, als hij vroeger zelf deed? „Als de speler op die manier bij draagt aan succes, zou ik het pruimen, maar het moet wel gaan op basis van res pect. Er moet altijd een behoorlijke spanning zijn tussen spelers onderling en met de coach. Als je te 'closewordt, kun je elkaar de waarheid niet meer vertel len, durf je niet met iemand af te reke nen." Zijn enkels zijn kapot en zijn rug is ver sleten, maar als het nodig is vult hij tij dens de training een gaatje op in het veld. En nog altijd weigert hij te verliezen. Blangé vraagt veel van zijn jongens, zo als hij altijd veel van zichzelf en zijn me despelers heeft geëist. „Topsport is kei hard. Als je geluk hebt, kun je aan het einde van je carrière terugkijken op een paar momenten van extreme euforie. Een paar momenten die alle pijn goed maken." GPD en speel met het team van SBC in de B2-klasse. Trainen doe ik niet meer. Doordat ik nu via de teamwedstrijden wat meer in actie kom dan in de voorgaande seizoenen ben ik wel wat vaster geworden. Ik sluit niet uit dat ik dit seizoen in de Grand Prix- toernooien nog eens voor een stunt kan zorgen." van onze sportredactie TERNEUZEN - Het is alweer 35 jaar geleden dat Wim van de Leur Zeeuws-Vlaanderen liet kennismaken met een sport die hij zelf toen ook nog volop aan het ontdekken was: karate. Op zondag 9 november wordt hij door zijn twee trouwste leerlin gen geëerd met een trainings dag, die voor iedereen toegan kelijk is. Hoe veel Zeeuws-Vlamingen hij in de loop der jaren de beginse len van karate heeft bijge bracht? Wim van de Leur, in middels 58 en woonachtig in Bergen op Zoom, durft zich wel aan een schatting te wagen. „Het zijn er vele honderden ge weest, misschien wel een paar duizend." In november 1968, drie jaar na dat hij in aanraking was geko men met de uit Japan overge waaide vechtkunst, begon Van de Leur op kleine schaal met het geven van lessen in Terneuzen. Eerst in een bovenzaaltje op de Markt, later in de sportzaal van Staf de Moor. „In Goes was er iemand met de bruine band, verder was er in Zeeland nog bijna niets", herin nert Van de Leur zich. „Ik begon in 1965, toen de sport net in Ne derland was geïntroduceerd. Ik had er wel eens iets over gelezen in een boekje, maar ik wist er natuurlijk nog geen fluit van! De opleiding is langzaam maar zeker gestructureerd: de één leerde van de ander en er kwa men Japanners naar Nederland om ons te helpen." Van de Leur groeide uit tot een grootheid in eigen land met de zevende dan karate en de zesde dan kobudo. Ook is hij shihan (grootmeester) kobujutsu (ka rate met wapens). In de hoogtij dagen onderhield hij zeven sportscholen, verdeeld over Zeeland en West-Brabant. Twee leerlingen uit de begintijd zijn nog altijd actiefTheo Lind- green en Eddie Bosschaert. Lindgreen heeft de Shotokan Karate Club Terneuzen overge nomen van Wim van de Leur, terwijl Bosschaert een club in Hulst leidt. Samen namen ze het initiatief tot de trainingsdag, Huisleague bowlingvereniging Sas van Gent. De Splitters-The Flintstones 0-4, The Killers-'t Stremijn 1 4-0. Stand: 1The Killers 7-3322,2. The Flintsto nes 7-2135, 3. 't Stremijn 2 4-3188, 4. De Splitters 4-2957, 5. 't Stremijn 1 1-2988. Hoogste gamegemiddelde mannen: Franz Roeb 180,67 pins. Vrouwen: Ann Koster 161,89. Hoogste game mannen: Johan de Leux 234. Vrouwen: Ann Koster 209. Teams: 't Stremijn 2 594. Hoogste serie mannen: Frans Roeb 563. Vrouwen: Ann Koster 537. Teams: The Killers 1709. Tussenstand zaterdagleague. Teams: 1. The Killers 5-2438, 2. 't Stremijn 4-2415, 3. Spare Ribs 3-2405, 4. Take Four 3-2367, 5. De Kneusjes 2-2313, 6. Dow/De Vlaanderen 2369. Hoogste gamegemiddelde mannen: Alex de Vrieze 189,50. Vrouwen: Nancy van Oosten 173,25. Eerste speeldag ZVDB-competitie. Ratt- lesnakes-Mad House 6-7, Double Trouble- La Bamba 2 5-8, Jagershuis-Marinet 1-12, De Pub-Centrum 6-7. Stand: Marinet 12-1, La Bamba 2 8-5, Mad House 7-6, Centrum 7-6, Rattlesnakes 6-7, De Pub 6-7, Double Trouble 5-8, Jagershuis 1-12. Havana. Oefenwedstrijd. Santiago de Cuba - Nederland 4-1. Sportprijsvragen Lucky Day 3221. 6-8-9-12-26-27-32-33-35-36-39-44-46-48-52- 64-66-68-70-80. (onder voorbehoud) Lyon. Mannen, 800.000 euro. Eerste ronde: Mahut (Fra) - Grosjean (Fra/2) 4-6 6-3 opga ve, Malisse (Bel) - Pavel (Roe) 5-7 6-3 6-4, Clément (Fra) - Saretta (Bra) 6-3 6-4, Sricha- phan (Tha/3) - Sanchez (Spa) 6-1 6-1, Schütt- ler (Dui/1- Mathieu (Fra) 6-2 6-2. Tweede ronde: Youzhny (Rus) - Hrbaty (Slw) 1-67-66-2. Wenen. Mannen, 765.000 euro. Eerste ron de: Koubek (Oos) - Davidenko (Rus) 6-2 4-6 7-6, Mirnyi (WRu) - Gambill (VSt) 6-4 6-2, Kiefer(Dui)-Peya (Oos) 7-57-5, Costa (Spa/8 - Sargsian (Arm) 6-4 6-4, Moya (Spa/2) - Gonzalez (Chl) 6-4 6-7 6-1. Filderstadt. Vrouwen, 600.000 euro. Eerste ronde: Mauresmo (Fra/5) - Shaughnessy (VSt) 7-6 6-2, Dementieva (Rus/6) - Petrova (Rus) 6-3 6-3, Sugiyama (Jap) - Pistolesi (Isr) 6-2 6-1Myskina (Rus/8) - Stevenson (VSt) 0- 6 6-1 4-0 opgave, Rubin (VSt/7) - Zvonareva (Rus)m 1-66-4 6-3. Tasjkent. Vrouwen, 121.000 euro. Eerste ronde: SerraZanetti (Ita) - Okamoto (Jap) 6-3 6-0, Parra (Spa) - Sucha (Slw) 6-4 6-4, Zheng (Chn) - Isroilova (Oez) 6-4 7-5. Tweede ronde: Kostanic (Kro/8) - Kirilenko (Rus) 6-4 7-5, Gagliardi (Zwi/2) - Wartusch (Oos) 6-1 7-6, Sjavronskaia (Rus) - Widjaja (lno/7) 7-6 6-1, Ruano Pascual (Spa/4) - Fo- retz (Fra) 6-3 6-1, Craybas (VSt/6) - Bejgel- zimer(Oek)4-67-6 6-3. Quito (Ecu). Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Wassen (Ned) - Agaev (Aze) 6-1 6-3. Velsen. Oefenwedstrijd: Stormvogels/Tel star-Nederland (onder 19)2-2 (0-2). 1. Wis se 0-1,14. Babel 0-2,89. Bono 1-2,90. Prein 2-2. Peter Blangé, de nieuwe coach van Nesselande: „Dit is niet het volgende hoofdstuk, maar een compleet nieuw boek." foto Joep van der Pal/GPD Rio de Janeiro. WK vrouwen. Groep G: Ka- dijk/Leenstra (Ned) - Jobst/Stragliotto (Can) 2-0 (21-18 21-7), Jordan/Davis (VSt) - Wiig/ Josefsen(Noo) 2-0 (21-1421-11). Eindstand: 1. Jordan/Davis 3-6 (6-0), 2. Ka- dijk/Leenstra 3-4(4-2), 3. Jobst/Stragliotto 3- 2 (2-4), 4. Wiig/Josefsen 3-0 (0-6). Terneuzen. Bevobo-competitie. Eerste klasse A: Jacobs Tuin—NHI Terneuzen 1-2 (25-16 21-25 22-25), Rest.'t Oud Sas-Delta die op zondag 9 novemberva, 10.30 uur in de TerneieJ sporthal 't Zwaantje wordt houden. Geassisteerd door een aa> collega's geeft Van de Lett les in allerlei onderdelen, t karate en kata's tot zelfverde ging.,Het is een open stagen iedereen", zegt Van de Lt „Natuurlijk hopen we ook® oude leden te mogen begroetf In die 35 jaar zijn er heeln leerlingen geweest die ik gn weer eens zou zien." GOES - De Antwerprace ji zaterdag van start met maximale aantal van 250 a jachten. De zeilwedstrijd t Breskens (grote schepen) ofI> neuzen (middenmaat en klei schepen) naar Antwerp wordt voor de zestiende keer; houden. Vanuit Breskens zullendeeen boten om halftien vertrekki In Terneuzen varen de eerste) ten om kwart over tien uit. Ni het moment dat de koplops Antwerpen binnen varen bi het vooralsnog gissen. Royi Aller, voorzitter van de wat sportvereniging Breskens:.! is afhankelijk van het weer.' hebben het al meegemaakt! we de finishplaats moesten a anderen omdat het nagem windstil was. De Antwerpn is slechts één keer helemaali gelast, vanwege zeer did mist." Als favorieten tipt Van AI Piet Vroon, die met zijn Toni! de Breskens aanwezig zalz: Ook schippers als Willy \V: scharts (de Asterix), Dirk H: (de Tenace), Frans Maas (deC pella) en Gerard Cok (Secoi Love) worden als kanshebbt gezien. Hans Bouscholte, die ziek eerder nog als kanshebber za| heeft zich afgemeld. Bousch te: „Ik moet vanwege mijnm voor het watersportverta aanwezig zijn bij het open 5: derlands kampioenschap va de olympische ploeg." 3-0 (25-15 25-14 25-12), Dow-Zau Sport 2-1 (25-21 25-20 23-25). Stand: Dees Sport 6-12, Dow 6-12, Zarr Sport 6-9, Rest.'t Oud Sas 6-8, Delta4 NHI Terneuzen 4-2, JacobsTuin4-2. Eerste klasse B: PSOVZ-Scheldespo# Echo Audio-BN/De Stem 0-3, BN/De S3 2-De Pooter2-1. Stand: BN/De Stem 4-12, Scheldek 4-10, Wim de Waal 5-8, De Pooterij PSOVZ 4-6, BN/De Stem 2 5-6, Echo Ad 5-0. Tweedeklasse A: Dow2-TeVoRe2-1,Dtl 2-URS 3-0. Stand: Dow 2 5-10, Delta 2 5-9, De Hm 4-8, TeVoRe 4-7, Rabobank 4-7, URSH Garage Vervaet 4-0. Tweede klasse B: Visser Smit nab-Dow32-1,Scheldesport2-WBAZM Stand: Dees Sport 2 4-11, El. Van Fraeye hove 5-11, Gemeente 4-8, Dow 3 6-6,tl ser Smit Hanab 5-5, WBAZ 4-4, Scheu sport 2 4-3. Derde klasse A: PSOVZ 2-Henno CysM 0-3 (regl.l, NHI Terneuzen 2-BN/DeSter 2-1, Zeeland Seaports-V&K C1000 HI 0-3. Stand: NHI Terneuzen 2 5-13, HennoCf ouw 5-11, V&K C1000 Hoek 5-9, IVIO 1 BN/De Stem 4 4-4, Zeeland SeapoitsF PSOVZ 2 5-0. Derde klasse B: V&K Cl 000 Hoek2-Hyd(ol Partner 2-1 (26-24 25-21 29-311, PS® 3-Yildiz 2 2-1, BN/De Stem 3-Yildiz0-3. Stand: PSOVZ 3 5-13, Yildiz 6-12, V&K l« Hoek 2 5-7, Hydro Is Partner 5-4, BW Stem 36-1. Waterpolo Belgrado. EuroLeague mannen, twW kwalificatieronde, eerste dag: Vasas-Pa Budapest (Hon) - AZ&PC (Ned) 164(2-1' 5-3 5-0), CN Barcelona (Spa) - AVKT# Kranj (Slv) 13-3, Partizan Belgrado (Sen Vouliagmeni NC (Gri) 4-2. Hamilton. WK wielrennen. Individueleti] rit. Vrouwen: 1. Joana Somarriba - 28.23,23 2. Judith Arndt (Dui) 10.783.Zct fia Zabirova (Rus) 26,25 4. Karin Thu' (Zwi) 27,13 5. Geneviève Jeanson (Car 48,49 6. Jeannie Longo (Fra) 58,957.14 Kozlikova (Tsj) 1.01,61 8. Deirdre Demni -Barry (VS) 1.16,29 9. Teodora RuanoS; chon.Spa 1.22,1610. Edita Pucinskaitel 1.24,92 11Edwige Pitel (Fra) 130,26 OlgaZabelinskaja (Rus) 1.37,7413. Kris Armstrong (VS) 1.41,20 14. Mirjam Mt chers(Ned)+1.43,9515. Lyne BessetteP 1.48,6834. LoesGunnewijk(Ned)+3.™ Junioren: 1. Ignatiev (Rus) 20,8 km in27: (46,193 km/u), 2. Grabovskii (Oek) 0.21, Renang (Zwe) 0.22, 4. Cornu (Bel) 02< Walker (Aus) 0.46,6. Kreuziger (Tsj) 0.55, Stamsnijder 1.07,20. Reus 1.20. BRUSSEL - Ajacied Jelle van Damme heeft in het trainingskamp van de Belgische voetbalploeg een flinke vleeswond op gelopen. De verdediger gleed gis termorgen bij het zwem bad onderuit. Hij moet de komende dagen rust hou den, maar is waarschijn lijk wel beschikbaar voor de beslissende kwalifica tiewedstrijd voor het Eu ropees kampioenschap, zaterdag in Luik tegen Estland. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 50