PZC t Giro 4007 Kerkkoor Axel zingt tijdens jubileumdienst Honderd vijftig huizen Axel krijgen riolering Dorpsraad verzamelt klachten en wensen Geef om vrijheid A.I.S. te lijf. Giro 100 000 Ga spierziekte Den Haag www.juconi.nl PvdA Hulst vindt trage verwijdering vrijgekomen asbest teleurstellend Kranslegging FAMILIEBERICHTEN donderdag 9 oktober 2003 Spirituele kring Afspraak Nasleep brand in loods afgerond door Frank van Cooten VOGELWAARDE - De nasleep van de brand op 6 december vo rig jaar in een loods aan de Bos- sestraat in Vogelwaarde komt eindelijk tot een einde. Tijdens de brand kwam asbest vrij. De Partij van de Arbeid-fractie in Hulst vindt dat er in tien maan den weinig is gebeurd om de as best af te voeren. Het terrein rondom de schuur is inmiddels asbestvrij. Een onaf hankelijk laboratorium heeft dit onlangs vastgesteld. In de schuur zelf liggen nog wat as besthoudende platen van het dak. Deze platen worden voor 18 oktober op de wettelijk voor geschreven manier afgevoerd. „Met de eigenaar van de schuur is een plan van aanpak ge- EEDE - Ongeveer twintig leden van het West Zeeuws-Vlaams verzet in Nederland leggen van daag om 15.30 uur een krans bij het Nationaal Monument in Eede. Kinderen van de plaatselijke Sint Jozefschool leggen bloe men bij het monument dat eer der door de school werd geadop teerd. Burgemeester Sala houdt bij de herdenkingsplechtigheid een korte toespraak. De kranslegging is onderdeel van een reünie van de verzets mensen die plaatsvindt in Zaal Wijffels in Schoondijke. Die be gint om 10.15 uur. Na de lunch maakt de groep een rondrit door Zeeuws-Vlaanderen. OOSTBURG - De spirituele kring Guirlande houdt deze maand twee bijeenkomsten in het hervormd kerkcentrum in Oostburg. Frans Vandermeiren houdt woensdag 15 oktober een lezing over handlijnkunde. Lut Rodts leidt vrijdag 31 oktober een workshop mandala's teke nen. Beide bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur. maakt. De afspraken worden keurig nagekomen", zegt wet houder B. Pauwels. Pauwels reageert hiermee op schriftelijke vragen van raads lid R. de Kort van de PvdA. De Kort vroeg tijdens de laatste raadsvergadering al naar de stand van zaken maar kreeg naar eigen zeggen geen fatsoen lijk antwoord. Daarom heeft hij nu schriftelijke vragen aan het college gesteld. „Ik wil de waar heid boven tafel krijgen. De ei genaar zegt bijna alles opge ruimd te hebben maar daar klopt geen meter van. Ik hoor andere verhalen." De Kort vindt de nasleep van de brand daarom zeer teleurstel lend. „Meer dan tien maanden na de brand is nauwelijks iets opgeruimd en ligt er asbest open en bloot verspreid." De Kort wil daarom onder meer weten wanneer aan de afdeling voor de eerste keer is gemeld dat tijdens de brand asbest is ver spreid, welke maatregelen toen zijn genomen, welke stappen vervolgens in die tien maanden zijn gezet en of er een analyse of certificaat is dat aantoont dat buiten de loods geen asbest meer ligt. Ook wil hij weten of en wanneer een sloopvergun ning is verstrekt, of de oprui mingswerkzaamheden zijn ge beurd door een gecertificeerd bedrijf en wat het college ervan vindt dat nu meer dan tien maanden na de brand de zaak nog steeds niet is opgeruimd. „Als alles in orde is, vind ik dat prima. Ik wil dat echter graag weten." Volgens wethouder Pauwels wordt dus keurig gevolg gege ven aan het plan van aanpak. Dit wordt onderschreven door eigenaar E. van de Wielen van de bewuste loods. „Conform de afspraak met de gemeente zijn alle stukjes asbest buiten de loods opgeruimd. Verder zijn al le loszittende materialen van het dak verwijderd. Wat De Kort beweert, klopt absoluut niet. Ik heb op 10 september een gesprek gehad met de wethou der. Toen is afgesproken dat voor half oktober alles opge ruimd moet zijn. Ik hou me keu rig aan deze afspraak." Dat de sanering bij elkaar tien maanden duurt, heeft volgens Van de Wielen diverse oorzaken. „Eerst moest ik overeenstem ming bereiken met een gespeci aliseerd bedrijf over de prijs van de sanering en vervolgens mochten de medewerkers van het bedrijf niet werken onder een temperatuur van vijf gra den. Zodoende is pas in april be gonnen met de schoonmaak. Daarnaast moest ik een sloop vergunning aanvragen. Die had ik pas op 18 september. Ik ga de AXEL - Het kerkkoor Samen Op Weg (SOW) Axel viert zondag de jubilea van de twee muziekgezelschappen waaruit het koor ont stond. Het Samen-Op-Wegkoor ontstond drie jaar geleden uit een fusie van de koren van de Hervormde Kerk en de gereformeerde Ich- thuskerk. Het Hervormde Kerkkoor is opgericht in 1943 door toenmalig do minee P. van Oeveren, de latere burgemeester van Axel. Het Ich- thuskoor zag in 1983 het levenslicht. Beide koren zouden zonder fu sie dit jaar een jubileumfeest hebben gevierd. Het huidige SOW- koor, dat 55 zangers telt, wil die vervallen verjaardagen niet hele maal aan zich voorbij laten gaan. Tijdens de dienst, die om 10 uur in de SOW-kerk aan de Axelse Koe straat begint, zingt het door dirigent Bert de Jonghe geleide koor acht liederen, het dubbele aantal van een normale dienst. De Oost- Vlaamse pianist M. Joly voorziet als gastmuzikant de zang van ex tra cachet. foto Peter Nicolai schuur overigens niet afbreken. Het is immers geen bouwval. Wat ik ermee ga doen, doet nu niet ter zake. Er is in ieder geval geen enkele reden om paniek te zaaien." door Euqène Verstraeten AXEL - Meer dan honderdvijf tig woningen in het buitenge bied van de voormalige gemeen te Axel worden aangesloten op de riolering. De gemeente Ter- neuzen is inmiddels begonnen met de werkzaamheden. Het gaat om een omvangrijk karwei, want er moeten voor dit drukrioleringssysteem onge veer honderdtwintig rioolge- maaltjes en eenentwintig kilo meter persleiding worden aangelegd. Bij dit systeem wordt het afvalwater in pomp putten opgevangen. Vervolgens wordt het water in persleidin gen gepompt om uiteindelijk uit te monden in de rioolwaterzui veringsinstallatie (rwzi) van het waterschap. Zes bedrijven die samen de Aannemings Combi natie Terneuzen (ACT) hebben gevormd voeren het karwei uit. De werkzaamheden zijn nu be gonnen in de polders ten westen van Spui en Magrette, waaron der de Graaf Jansdijk. Deze moeten eind oktober gereed zijn. Ook in de St. Janstraat en Canisvlietstraat bij Zuiddorpe is het werk begonnen. Hier loopt de uitvoeringstermijn tot november. Van half oktober te begin december is het gebiedte oosten van Magrettt (Zaamslagseweg, Plattedijk a Capellestraat) aan de beur Vervolgens wordt van eind oi tober tot eind januari de Oude. polder tussen Zuiddorpe a Overslag aangepakt en van eis februari tot eind mei de p ten oosten van Axel (Beoosten, blijssestraat en Oude Zeedijk) Vanaf eind februari wordt ooi de riolering in de polders tusse Axel en Zuiddorpe (Waterhuis, straat en Bonte Koe) aangeleg en begin april zijn de wed. zaamheden in de polders vj Koewacht gepland (Fortdijk Kruispad, Berlaerstraat Grens weg). Slecht weer 1® roet in het eten van deze plat. ning gooien. De betrokken bewoners in 4 polders zijn van de gepland, werkzaamheden op de h gebracht. Het streven is ome, aanleg van de riolering zoveé mogelijk te combineren me eventuele werkzaamheden van nutsbedrijven. Zo legt nutsbe drijf Delta op een aantal plaat sen meteen ook kabeltelevisie aan, zoals in de St. Janstraat. door René Hoonhorst ZUIDDORPE - De dorpsraad van Zuiddorpe inventariseert deze maand de klachten, wen sen, gevoelens en ideeën van dorpsgenoten. Tussen maandag 20 en vrijdag 24 oktober krijgen de Zuiddor- penaren een nieuwsbrief en een enquêteformulier in de bus. De vier commissies die de dorps raad heeft ingesteld, geven in de nieuwsbrief al een voorzet door een aantal knelpunten en wen sen op te sommen. De commissie woonvoorzieningen pleit voor een woonzorgcentrum in de Lindenhof. De commissie ver keersveiligheid inventariseerde alvast een aantal verkeerson- veilige situaties in en om het dorp. De commissie groen pleit onder meer voor beter onder houd van speelweiden en ber men, terwijl de commissie cul tuur het cultuur-historisc! erfgoed meer onder de aandacU wil brengen. Het bestuur van de dorpsraat beschouwt het werk van commissies als een aanzet voor een meer complete inventarisa tie van wensen en klachten. He! definitieve enquêteresultaat geeft de dorpsraad ook hand vatten voor het overleg met de gemeente Terneuzen en 'kern- wethouder' A. van Waes. Een week na verspreiding van c quêteformulieren haalt de raad ze weer op. Tijdens de openbare vergade ring van de dorpsraad op derdag 3 0 oktober hoopt het be stuur een eerste evaluatie te kunnen houden. Ma rï Gelijk het gras is ons kortstondig leven. In zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft God van ons weggenomen onze innig geliefde zoon en onze lieve broer LEENDERT JOHANNES VOOGDT Leon geboren 17 november 1984 overleden 6 oktober 2003 Hzendijke: lohan en Addy Voogdt-Deij (olanda (in herinnering) Johnny Corine Jacco Ineke (in herinnering) Sander Christine 6 oktober 2003 Pyramide 15, 4515 SL IJzendijke De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. worden gehouden op zaterdag 11 oktober om 10.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Oost burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Oostburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de kerk. Liever geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Door een tragisch ongeval is uit onze familie wegge rukt, onze lieve kleinzoon en neef LEON VOOGDT Wij wensen Johan en Addy en de kinderen heel veel sterkte en kracht toe om dit verlies te dragen. Schoondijke: L. Deij A. Deij-Verhelst Sliedrecht: Wim en Annie de Ruyter-Deij Erica, Léan, Wilco, Arina Oostburg: Jaap en Suzy Pladdet-Deij Daniëlle, Jacky, Benny Gouda: Simon en Ineke Kuypers-Deij Adriana, Janke-Riemke, Klaas-Jan, Leonard Oostburg: Kees en Evelien Fieret-Deij Gijs, Leo, Corné Geschokt zijn wij door het overlijden van onze neef LEON VOOGDT Wij wensen Johan, Addy en de kinderen veel sterkte toe. Zuidzande: 1. A. Voogdt Kinderen en kleinkinderen Diep geschokt zijn wij door het overlijden van onze buurjongen LEON, we zullen je spontane groet en vrolijke lach missen. Wij wensen Addy en lohan. Johnny, Corine, Jacco, Sander en Christine veel sterkte toe. De buren van de Pyramide: Wout, Maja, Talitha, Matthias, Niek, Ann, Firmain, Hermien, Vivian, Frank, Leonie, Marije, Jo, Dilia, Teun, Gijs, Maartje, Jeannice, Frans, Jopie LEON, We kennen je nog maar kort maar je was het zonnetje in huis. Altijd vrolijk en opgewekt en nog zo jong. We zullen je missen. We wensen de familie Voogdt veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Wendy, Richard, Jennie en Rob de Kievit Tot onze grote ontsteltenis vernamen wij het plotse ling overlijden van LEON VOOGDT oud-leerling en broer van Sander en Christine, leer lingen van onze school. Wij bidden de familie Gods kracht toe in deze moeilijke tijd en leven met de hele schoolgemeenschap met jullie mee. Bestuur, team, s.c, o.c, p.c. basisschool De Wegwijzer te Schoondijke Heel bijzonder, heel gewoon, gewoon een heel bijzonder mens Wij zijn heel erg verdrietig dat MARC de man van onze collega en juffrouw Petra en de vader van onze leerlingen Babette en Foeke, is overleden. Wij leven met jullie mee en proberen er voor jullie te zijn. Team en leerlingen van O.B.S. de Meerpaal, Terneuzen Verdrietig hebben wij kennisgenomen van het over lijden van MARC VAN DEN BERGEN echtgenoot van juffrouw Petra, leerkracht van onze school Wij wensen Petra, Babette en Foeke veel sterkte toe. Medezeggenschapsraad Ouderraad Overblijfcommissie O.B.S. de Meerpaal Je mist één enkel mens en de wereld is leeg. Den Haag: Terneuzen: i Bedroefd, verdoofd en vol onbegrip hebben wij af scheid moeten nemen van mijn lieve man. schoon zoon, onze broer, zwager en oom GUSTAAF HERMAN LOUISA MARIA VAN MOSSEVELDE echtgenoot van Maria Josephina Clothilde Smet Herman is 67 jaar geworden. Terneuzen: Marja van Mossevelde-Smet Discovery: Greetje en Anton van den Bergen- (Zuid-Afrika) van Mossevelde Marianne en Greg en kinderen Paul en Ina Arnhem: Han en Hetty van Mossevelde-Joosten Hans en Lilly en kinderen Alexandra en Rob en kinderen Paul en Elna en kinderen Albert van Mossevelde Ria en Ad Hijmans-van Mossevelde Mitjam en Eduard Terneuzen: Willy van Mossevelde Erik en kind Alexander Terneuzen: Irene Ysebaert-van Mossevelde Frits Ysebaert t Caroline en Rob en kinderen Maria Huub en Martine John en Mariëlle Gerarda Smet-Bauwens Frans en Anja Smet Rutger f Arno Mieke Jo en Betty Smet-de Munter Michiel Eefje Robbert 8 oktober 2003 Churchilllaan 1048, 4532 JJ Terneuzen U kunt afscheid nemen van Herman op vrijdag 10 oktober om 20.15 tot 21.00 uur in Monuta Rouw- centrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6 te Terneuzen. De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op zaterdag 11 oktober om 10.30 uur in de Emmaüskerk van Elisabeth Parochie te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats aan de Bellamystraat 28b te Terneuzen. Gelegenheid tot persoonlijke condoleance na de begrafenis in het Churchill Hotel, Churchill laan 700 te Terneuzen. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Nieuw Namen Breda Delft: HERMAN (ome Hein) Lieve, lieve vriend, waarom ook jij? We zullen je nooit vergeten. Maddy en kinderen 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Bjjn AMNESTY E|9 International Support our fight for human rights t.n.v. A.I.S. Centrum-Amsterdam Stichting Hoop voor Straat- en Zwerfkinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 48