PZC Peter Blangé begint aan nieuw boek Gelijkspel voor driebandenteams WK dammen voor vrouwen in Zoutelande De Bruijn en Habraken nog altijd ongeslagen Squasher (20) uit Koudekerke streeft naar plaats in wereldtop Topbowlers in Middelburg uitslagen m agenda donderdag 9 oktober 2003 Sponsor Fysiek Gold Race voor vrouwen afgelast Voormalige wereldtopper moet van Rotterdam volleybalstad nummer één maken Opmerkelijk Sportprijsvragen Tennis Darts Antwerprace met 250 jachten Wielrennen door Koen de Vries ZOUTELANDE - Na vier edi ties van het SNS Zeeland Open, twee NK's voor vrouwen en één EK voor mannen staat de stichting damevenementen Zeeland voor een nieuwe krachtproef. De stichting houdt van 24 november tot en met 7 december in het Beach Hotel in Zoutelande het WK dammen voor vrouwen. Het heeft voorzitter Aart Wal- raven en zijn commissieleden veel moeite gekost het WK naar Zeeland te halen. De toe wijzing van het evenement door de wereld-dambond (FMJD) was al lange tijd rond, maar de financiering van het evenement kostte de nodige hoofdbrekens. Aart Walraven: ,,De deadline lag begin oktober en we bleven zitten met een gat van 3000 euro. Dat vond het bestuur te hoog. Uiteindelijk hebben enkele grote sponsors uit de Nederlandse damwereld het gat gedicht." Het gaat hierbij om de dam- mecenassen Meurs, Hildring (zij sponsoren ieder een dam- team uit de Nederlandse eredi visie) en Harm Wiersma. Wiersma is van deze drie na tuurlijk de bekendste, omdat hij zich tot wereldkampioen heeft laten kronen. Het budget voor het toernooi bedraagt in totaal zo'n 30.000 euro. Het toernooi wordt gespeeld in het Beach Hotel aan de Duin weg in Zoutelande. Dit hotel heeft zich meteen opgeworpen tot sponsor, waardoor het WK officieel het Beach Hotel WK dammen voor vrouwen 2003 heet. Ook de gemeente Veere, de provincie Zeeland, NOCNSF, het ministerie van WVC en de stichting Sportto- talisator hebben het WK moge lijk gemaakt. Op het titeltoernooi, dat eens in de drie j aar wordt gehouden, is plaats voor veertien vrouwen. Titelverdedigster is de Russin Tamara Tanzjikusjina, die het onder meer moet opnemen te gen vier Nederlandsen. Eén van hen is Nina Hoekman. Zij werd begin dit jaar in Zoute lande Nederlands kampioene en behoort tot de kanshebbers voor de titel. Een andere favo riet is de Letse Zoja Golubjeva, die in Domburg vorig jaar al actief was op het EK voor man nen, en in Goes op het SNS Zeeland Open. Piëdro Schweertman zet hoog in door Jasper Harthoorn KOUDEKERKE - Hij wil de ab solute top in de squashwereld bereiken en daar moet veel voor wijken. „Bijna alles staat bij mij in het teken van het squashen", zegt Piëdro Schweertman. „Ik wil uitgroeien tot een toptien speler op de wereldranglijst." Om zijn doel te verwezenlijken speelt de 20-jarige Koudeker kenaar dit seizoen op het hoog ste niveau, bij Fris/de Wadden en is hij fulltime bezig met zijn sport. De Nederlandse squashcompe- titie geldt als de beste ter wereld en dus was er voor Schweert man veel aan gelegen om daarin uit te komen. „Vorig seizoen speelde ik bij Victoria in Rotter dam, in de eerste divisie. Daar won ik al mijn partijen, dus was het nodig om een stap hoger te gaan. Je leert meer van wed strijden die je verliest, dan word je op je tekortkomingen gewe zen." Fris/de Wadden is een club uit Koog aan de Zaan. De ploeg is tot nu toe één van de zwakkere broeders in de eredivisie.,Het is voor deze club te duur om bui tenlandse toppers aan te trek ken. Daarom spelen er veel Ne derlandse jongens. Het komt mij wel goed uit. Ik heb in elk ge val de zekerheid dat ik speel." Om zich beter te kunnen ont wikkelen is de squasher in Utrecht gaan wonen. „In Zee land ben je beperkt in je trai ningsmogelijkheden. Toen ken nissen van ons mij de kans gaven om bij hen in te komen wonen, heb ik die met beide handen aangepakt. Ik woon nu bij een gezin waar de vader goed bezette toernooien organiseert en de beide zonen ook op hoog niveau squash spelen. En in Utrecht zitten veel meer jongens van mijn niveau waarmee ik kan trainen. Bovendien is het min der lang reizen naar Koog aan de Zaan en naar toernooien die in het land gehouden worden." Schweertman wil in de toe komst dolgraag lid worden van de Professional Squash Associ ation (PSA). „Dan kan ik mee doen met toernooien over de he le wereld, maar ik heb veel geld nodig om lid te kunnen worden. De PSA betaalt je accommoda tie als je in het hoofdtoernooi te rechtkomt, maar de vliegtickets komen voor eigen rekening. Als je bijvoorbeeld in de eerste ron de van een toernooi eruit vliegt, kost het alleen maar geld. Daar om wil ik eerst nog beter worden en ook nog wat door sparen." Squash is een sport waar fysiek, techniek en tactiek bij elkaar komen. „Die combinatie vind ik prachtig." Schweertman blinkt onder meer uit door zijn fysieke kracht, opgedaan tijdens het ju do, toen hij nog jong was. Ook op het technische vlak staat de Koudekerkenaar zijn mannetje. Qua tactiek daarentegen kampt hij nog met een achterstand. „Ik ben later begonnen dan de meeste anderen, dus daarom loop ik op tactisch niveau nog wat achter. Ervaring is in deze sport zo belangrijk. Het tactische aspect is vooral het proberen uit te spelen van de tegenstander. Daarvoor moet je de slagen van je tegenstander goed in kunnen schatten. „Je leert in te zien hoe hard iemand een bal slaat, waar de bal te rechtkomt, en hoe je het beste kunt lopen om de bal optimaal terug te slaan. Dat leer je alleen door heel veel te squashen." In een eerder interview vertelde Schweertman al eens dat hij ei genlijk helemaal geen talent heeft. Achter die uitspraak staat hij nog steeds. „Er zijn zo veel spelers die net zoveel kun nen als ik. De kunst is alleen om er alles uit te halen." Dat doet hij door te knokken tot het laat ste punt. „Je ziet vaak dat spe lers hun koppie laten hangen bij een grote achterstand of een weggewerkte voorsprong, daar put ik dan weer moed uit Schweertman beseft dat zijn mentale weerbaarheid één van zijn sterkste punten is. Hij blijft altijd rustig, laat nooit blijken dat hij zich ergens aan ergert. Je zult hem ook nooit zien protes teren tegen dubieuze beslissin gen van scheidsrechters. „Na een domme fout of dubieuze be slissing van de scheidsrechter ga ik gewoon door met de wed strijd. Ik kan de knop omdraai- door Koen de Vries MIDDELBURG - Organisator Rens Vader maakt komend weekeinde een voorzichtig be gin met de veertiende editie van de Open ^Middelburgse' bow lingkampioenschappen. Op- de banen van bowlingcentrum de Kruitmolen aan de Kruitmolen- laan in Middelburg laat hij za terdag en zondag de eerste voor ronden spelen. Een week later gaat het toernooi pas goed van start. Van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 oktober worden dagelijks voorronden afgewerkt in drie verschillende klassen: de mannenmasters, de vrouwenmasters en de klasse 2, voor de wat mindere goden op bowlinggebied. Zaterdag 25 ok tober is de finaledag, waaraan de beste zestien bowlers uit de voorronden van elke klasse deelnemen. Uiteindelijk blijven de beste acht over, die strijden om de eindzege. Voor de winnaar van de master- klasse mannen ligt 550 euro te wachten, de hoofdprijs bij de vrouwen bedraagt 300 euro en de winnaar in de klasse 2 krijgt 400 euro. In totaal is tijdens de Open Middelburgse 5580 euro te verdelen. Op het toernooi is plaats voor 170 deelnemers, Rens Vader verwacht op zijn minst 140 inschrijvingen. Inmiddels heeft zich al een flink aantal topbowlers gemeld. On der hen bevinden zich winnaars van vorige edities, zoals kracht bowler Nico Thienpondt (win naar in 1993), Erik Kok (1996) en Gertjan van Baest (1999 en 2001). Over de deelname van de winnaar van vorig jaarde Duit ser Harold Punessen, is nog enige onzekerheid. Ook de MAASTRICHT - De Amstel Gold Race voor vrouwen wordt volgend jaar niet meer verre den. De hoofdsponsor Amstel heeft besloten de koers, die vorig jaar voor het eerst de wereldbe- kerstatus had, om marketing technische redenen te schrap pen. Volgens Leo van Vliet, directeur van de mannenkoers, geeft de sponsor voorrang aan de toer- versie voor recreanten, die voor het eerst een dag voor de Gold Race wordt verreden. Dit jaar namen aan dat evene ment al 6000 wielerliefhebbers deel. ANP Zeeuwen Erik van Sabben (Wolphaartsdijk) en meervou dig wereldkampioen Erwin Groen (Goes) hebben zich ge meld. Groen heeft al verschil lende keren aan de eindzege ge roken, maar zag de hoofdprijs steeds op het laatste moment voor zijn neus weggekaapt. Piëdro Schweertman, een squasher met ambities. foto Lex de Meester door Bart Boerop ROTTERDAM - Meedoen om de prijzen, Rotterdam dé volleybalstad van het land maken en spelen voor een volle zaal: de ambities van Ortec Nesselande liegen er niet om. „Dat spreekt me aan. Ik houd er niet van om me te verstoppen," zegt Peter Blangé, de nieuwe coach. Nesselande, dat zaterdagavond de com petitie begint met een wedstrijd tegen Capelle, trok de 38-jarige inwoner van Oegstgeest aan om die doelen te verwe zenlijken. Dat lijkt veel gevraagd van een man die in het volleybal nog helemaal niets heeft gepresteerd, althans als coach. Als speler won Blangé bijna alle grote prijzen die er te winnen zijn. Olympisch goud, Europa Cups, landskampioen schappen in Italië en Nederland en het Europees kampioenschap, om er maar een paar te noemen. Maar als coach be gint de voormalig spelverdeler op nul. „Dit is niet het volgende hoofdstuk in mijn leven, maar een compleet nieuw boek. Ik ben bezig aan de inleiding en aan het eind van dit seizoen is het eerste hoofdstuk klaar." Eind april tekende Blangé een contract voor twee seizoenen bij Nesselande. Dat ging op een eigenaardige manier. Blangé kwam naar Rotterdam om over spelers te praten van wie hij de belangen behartig de, maar vertrok met een contract als coach in zijn achterzak. Hij zegt niet ver rast te zijn door het aanbod dat Nesse lande hem deed: „Ik volgde het nieuws, wist dat Guillermo Boogers net ontsla gen was". Maar zijn aanstelling als coach was opmerkelijk, omdat hij een paar maanden eerder een aanbod van Piet Zoomers/Dynamo om Toon Gerbrands op te volgen naast zich neerlegde. „Dynamo kwam op een verkeerd mo ment," zegt de recordinternational met 500 caps. „Ik stond op het punt aan een nieuwe baan te beginnen." Blangé stopte in 2001 met volleyballen en volgde in de zomer een verkorte trainerscursus. „Ik wilde als coach aan de slag, maar werd niet gevraagd. Ik deed iets in spelersbe geleiding, maar was op zoek naar vastig heid." Blangé vond werk als vertegenwoordiger van een bedrijf in industriële smeermid delen, maar kon het volleybal niet achter zich laten. „Dat kwam ook doordat ik bij de bedrijven die ik bezocht eerst altijd moest uitleggen waarom ik niets meer in het volleybal deed. Het was geen onaar dig werk, maar ik realiseerde me dat ik er niet thuishoorde. Nesselande kwam op het juiste moment." En Nesselande was ook de juiste club voor de perfectionist. „Ik wilde een club met mogelijkheden, niet een waar vol leybal niet meer is dan een bezigheids therapie. Omniworld, Dynamo en Nesse lande waren de enige clubs die in aan merking kwamen, omdat er daar iets van te maken valt. Er is veel te winnen bij Nesselande. De club heeft een paar te leurstellende jaren achter de rug, smacht naar succes en heeft ook de middelen en de organisatie om successen mogelijk te maken." Daar moet Blangé een centrale rol in spe len. „Ik kom stellig over, maar er blijft al tijd onzekerheid. Op zoveel zaken kan ik geen invloed uitoefenen: de vorm van de tegenstander, een van mijn spelers kan door zijn enkel gaan. Als het niet loopt, verwachten de jongens van mij een op lossing. Als speler kon ik een ploeg op sleeptouw nemen. Nu moet ik mijn wil door anderen laten uitvoeren. Dat is las tig en soms sta ik me op te vreten langs de lijn, maar tegelijkertijd vind ik het een heel interessant proces." Dat uitgerekend Peter Blangé koos voor een baan als coach, is opmerkelijk, om dat hij in zijn rijke carrière als speler zo vaak met coaches overhoop lag. Bonds coach Joop Alberda bijvoorbeeld, moest het flink ontgelden toen Oranje met Blangé in de aanloop naar de gouden Spelen van 1996 in Atlanta steeds maar bleef hangen op de tweede plaats. In het openbaar stelde Blangé de kwaliteiten van Alberda ter discussie. Na de gouden medaille noemde Blangé hem overigens de beste coach die hij ooit had gehad. „Zo zwart wit is sport," lacht Blangé om de verhalen van toen. „Uiteindelijk draait het alleen maar om winnen. Het maakt niet uit hoe dat gebeurt." Zou coach Blangé het pikken als een speler zo tegen hem tekeer gaat, als hij vroeger zelf deed? „Als de speler op die manier bij draagt aan succes, zou ik het pruimen, maar het moet wel gaan op basis van res pect. Er moet altijd een behoorlijke spanning zijn tussen spelers onderling en met de coach. Als je te 'closewordt, kun je elkaar de waarheid niet meer vertel len, durf je niet met iemand af te reke nen." Zijn enkels zijn kapot en zijn rug is ver sleten, maar als het nodig is vult hij tij dens de training een gaatje op in het veld. En nog altijd weigert hij te verliezen. Blangé vraagt veel van zijn jongens, zo als hij altijd veel van zichzelf en zijn me despelers heeft geëist. „Topsport is kei hard. Als je geluk hebt, kun je aan het einde van je carrière terugkijken op een paar momenten van extreme euforie. Een paar momenten die alle pijn goed maken." GPD en en vol gaan voor het volgende punt. Als je je aan iets blijft er geren is dat alleen maar nade lig." Schweertmans manier van spe len levert hem veel respect op. „Op een toernooi in Antwerpen kreeg ik eens een prachtig com pliment. Een man vond dat ik mooi gespeeld had, en goed dat ik geen ruzie zocht met de scheidsrechter. Hij wilde dat zijn zoon zo zou spelen. Dat deed me wel wat ja." door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebandenteams van 3BSD 2 en Korenbeurs/'t Kaaitje kwamen beide tot een gelijkspel. 3BSD 2 deed dat in een duel met Super de Boer. Ko renbeurs/'t Kaaitje kwam remi se overeen met 't Pleintje. 3BSD 2-Super de Boer 4-4: De Schouwse biljarters waren niet helemaal tevreden met het ge lijkspel. Er had meer ingezeten. Nadat Piet Kox Evers had ver slagen (16-25 na 38 beurten) maakte Sjaak de Visser een ge weldige klapper tegen Staal- tjens. In 23 beurten bereikte hij de finish (20 punten), goed voor een moyenne van 0.869. Zijn te genstrever bleef steken op vijf punten. Philip van der Male en Jan Suykerbuyk hadden voor de volle winst moeten zot» maar redden het niet. Suyit buyk verloor met 30-28 inj beurten. Van der Male liet het- een matige partij afweten te» Martens: 25-21 na 65 beurten 't Pleintje-Korenbeurs/'t Ka, tje 4-4: Voor de pauze verl« Piet Schrier kansloos vanP.ft stijlen: 25-10 na 34 beurten!) Westdorp herstelde het eva wicht: 19-25 na 58 beurten.^ Raas kon het niet bolwerken: gen J. Verstijlen: 20-14 na! beurten. Kimmo Pankowmoe in een heroïsch gevecht metQ briëls een punt zien veilig stellen. Dat lukte wondenr- Bij een tussenstand van 2?-; voor de gastheer gaf niemaj nog een cent voor de kansenvj de bezoekers. Pankow herret kwam terug tot 28-28 en maai te direct daarop het karwei a 29-30 na 55 beurten. door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de nieuwkomers bij Delta/Ockenburgh krijgt de ontmoeting van zondag tegen Rokx Transport uit Etten Leur een extra dimensie. Zowel Jean Paul de Bruijn als Henk Habra ken bleef tot nu toe ongeslagen. Beiden willen dat zo houden. De kans hierop is met tegenstan ders als Anno de Kleine en Ad Broeders zeker aanwezig. Na twee uitwedstrijden op rij treden de driebanders van Del ta/Ockenburgh zondag weer eens in eigen huis aan. Tegen stander Rokx Transport komt naast De Kleine en Broeders met Eddy Merckx en Jan Ar- nouts naar Goes. De formatie uit Etten-Leur is het seizoen sterk begonnen. Met twee gelij ke spelen tegen de topteams van Crystal Kelly en Van Wanrooij en winst op T-Tac nestelde de ploeg zich in de kop van het klassement. Zondag leed de ploeg een nederlaag tegen René Degenkamp. Bowlen Goes. Maandagleague. Hossers United-Los Ballos 3-1, The Homy Guys-EasyScore 2-2, JoosseFranse Combinatie-De Peenbuikers 4-0, De Tweede Jeugd-Walonibi 1-3, EasyS- core 2-Saloniki Goes 3-1, Autobedrijf Lou- werse-Autorijschool Conny 2-2, Good Luck 40+-Moonlight Bowlers 2-2, DWS Zeeland- Baan 9 4-0. Stand: 1. JoosseFranse Combi natie 21, 2. EasyScore 2 18, 3. The Horny Guys 18,4. Hossers United 16,5. DWS Zee land 16, 6. Saloniki Goes 15, 7. Autobedrijf Louwerse 5, 8. Los Ballos 10, 9. Moonlight Bowlers 10,10. Baan 910,11. Walonibi 9,12. Good Luck 40+ 8,13. Autorijschool Conny 7, 14. EasyScore 6,15. De Tweede Jeugd 6,16. De Peenbuikers 6. Dinsdagleague. Intoro- Pro-Hair4-0, Dolmans Spec. Reiniging-De Eendracht 1-3, Adams Family-Saloniki 2-2, Breadflowers-Sagro Zeeland BV 0-4, Is da wa-Aahejo 4-0, De Daltons-Glashandel Me- lieste 1-3, Bison International-Eetcafé Dorpszicht 1-3, SSK Keukens Kapelle-Top- form Meubelen H'zand 3-1Stand: 1. Eetcafé Dorpszicht 18.5, 2. De Eendracht 15, 3. Dol mans Spec. Reinig 14.5, 4. Sagro Zeeland BV 14, 5. SSK Keukens Kapelle 13, 6. Intoro 13, 7. Pro-Hair 13, 8. Adams Family 11, 9. Glashandel Melieste 11, 10. Breadflowers 10, 11. Bison International 10, 12. Saloniki 10,13. Topform Meubelen H'z 10,14. De Dal- tons 10,15. Aahejo 10,16. Isdawa9. Bij Delta/Ockenburgh zijn J® Paul de Bruijn en Henk Habn ken nog altijd ongeslagen. V» Habraken is het de eerste thiiii wedstrijd. De Brabander is en gebrand zijn aanhang iets teli ten zien. Ook al kreeg Habrala als kasteleinszoon het biljarte met de paplepel ingegoten, ta duurde het tot 1984 voordatzii carrière een serieuze vluc! kreeg. Hij schreef toen drie eü) rankingtoernooien op zj naam en werd twee keer tweei in de nationale ranking, acta Dick Jaspers. Habraken wasi eerste speler die een set vanvi;! tien caramboles in een bee uitmaakte. Verder was hij tui jaar achtereen de beste vierd man in de eredivisie. Habrake „Dat zou ik in dienst van Dd ta/Ockenburgh nog wel wille worden. Dat zou een prima bij drage voor het team zijn." Al hij en De Bruijn erin slagend ongeslagen status te handhi ven, is de zege dichtbij. Marts Spoormans en Rolaii Forthomme moeten voor de at- dere punten zorgen. De m strijd begint om 13.00 uur. lesnakes-Mad House 6-7, Double Troubl La Bamba 2 5-8, Jagershuis-Marinet 1' De Pub-Centrum 6-7. Stand: Marinet 12- La Bamba 2 8-5, Mad House 7-6, Centrum 6, Rattlesnakes 6-7, De Pub 6-7, Doé Trouble 5-8, Jagershuis 1-12. Lucky Day 3221. 6-8-9-12-26-27-32-33-35-36-39-44-46-444 64-66-68-70-80. Peter Blangé, de nieuwe coach van Nesselande: „Dit is niet het volgende hoofdstuk, maar een compleet nieuw boek." foto Joep van der Pal/GPD Eerste speeldag ZVDB-competitie. Ratt- GOES - De Antwerprace gaat zaterdag van start met het maximale aantal van 250 zeil jachten. De zeilwedstrijd van Breskens (grote schepen) of Ter- neuzen (middenmaat en kleine schepen) naar Antwerpen wordt voor de zestiende keer ge houden. Vanuit Breskens zullen de eerste boten om half tien vertrekken. In Terneuzen varen de eerste bo ten om kwart over tien uit. Naar het moment dat de koplopers Antwerpen binnen varen blijft het vooralsnog gissen. Roy van Aller, voorzitter van de water sportvereniging Breskens: „Dat is afhankelijk van het weer. We hebben het al meegemaakt dat we de finishplaats moesten ver anderen omdat het nagenoeg windstil was. De Antwerprace is slechts één keer helemaal af gelast, vanwege zeer dichte mist." Als favorieten tipt Van Aller Piet Vroon, die met zijn Tonnere de Breskens aanwezig zal zijn. Ook schippers als Willy Wal- scharts (de Asterix), Dirk Rinz (de Tenace), Frans Maas (de Ca- pella) en Gerard Cok (Second Love) worden als kanshebbers gezien. Hans Bouscholte, die zichzelf eerder nog als kanshebber zag, heeft zich afgemeld. Bouschol te: „Ik moet vanwege mijn werk voor het watersportverbond aanwezig zijn bij het open Ne derlands kampioenschap voor de olympische ploeg. Dat is heel jammer." Lyon. Mannen, 800.000 euro. Eerster»» Mahut (Fra) - Grosjean (Fra/2)4-6 6-3op ve, Malisse (Bel) - Pavel (Roe) 5-7 6-39 Clément (Era) - Saretta (Bra) 6-3 6-4, Sneïi phan (Tha/3) - Sanchez (Spa) 6-16-1, Sd» Ier (Dui/1) - Mathieu (Fra) 6-2 6-2. Twee* ronde: Youzhny (Rus) - Hrbaty (Slwl HP 6-2. Wenen. Mannen, 765.000 euro Eerster» de: Koubek (Oos) - Davidenko (Rus) 6P- 7-6, Mirnyi (WRu) - Gambill (VSt) 6-46. Kiefer (Dui) - Peya (Oos) 7-5 7-5, CostalSpal - Sargsian (Arm) 6-4 6-4, Moya (Spat Gonzalez (Chl) 6-4 6-7 6-1. Volleybal Rio de Janeiro. WK vrouwen. GroepGJi dijk/Leenstra (Ned) - J o bst/Strag I i otto (Car 2-0 (21-18 21-7), Jordan/Davis (VSt)-* /Josefsen (Noo) 2-0 (21-14 21-11). EW stand: 1. Jordan/Davis 3-6 (6-0), 2. Kalf /Leenstra 3-4 (4-2), 3. Jobst/Stragliottoli (2-4), 4. Wiig/Josefsen 3-0 (0-6). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Veren- ging. Eerste klasse: Tecona-EastmanL Eastman-Auto de Voogd 3-5, Rabo Be-: land-Pulse audio 2-6, Pulse audio-Arditos. 8. Tweede klasse: WEA/Dauwendaele door karting 7-1, Indoor karting-AKZveffi keringen 2-6, Piet Voskamp/'tZand-LWH LVV-Delta consult/Dauwendaele 4-4. Da" klasse: SVA/Kodde-Provincie Zeeland 4/ Schoonen elektro/MZ-RTC de Singel 0-- Vierde klasse: SV Duo/Pare central-W man 2 4-4, PZC-Nehalennia 5-3. VijfdeUss se: HZ sport 2-Bandoeng 4-4, De Voogd-P': vincie Zeeland 2 5-3, ROC Zeeland-B» Walcheren 2-6. Vrouwen. Eerste klasse Voskamp/Dauwendaele-Begijn makelaar* 6, LVV-Jachtwerf Goes 6-2, Tence/te- wendaele-Sinke schoenmode/SVS 7-1.1» tube-Smith kaas 5-3. Tweede klasse Reus en van Heemst-Befit4-4, DVC pluk» groep zorg 4-4. Derde klasse: Breedijk/SVS Bakker Schrieks/MZ 8-0. Hamilton. WK wielrennen. Individuele#» rit. Vrouwen: 1. Joana Somarriba ISP 28.23,23 2. Judith Arndt (Dui) 10.783.Z» fia Zabirova (Rus) 26,25 4. Karin» (Zwi) 27,13 5. Geneviève Jeanson (Canr 48,49 6. Jeannie Longo (Fra) 58,957 La-- Kozlikova (Tsj) 1.01,61 8. Deirdre Der* -Barry (VS) 1.16,29 9. Teodora RuanoSa chon.Spa 1.22,1610. Edita PucinskaiM» 1.24,92 11. Edwige Pitel (Fra) 1 -30,26 Olga Zabelinskaja (Rus) 1.37,7413. Kris Armstrong (VS) 1.41,20 14. Mirjam» chers (Ned)+1.43,9515. Lyne Bessette U 1.48,68 34. Loes Gunnewijk (Ned) 3.20 A Junioren: 1Ignatiev (Rus) 20,8 km in 27.0' 3ii. i. lyiiciiicv (ituo/ (46,193 km/u), 2. Grabovskii <0ek) 0.2T# Renang (Zwei 0.22, 4. Cornu (Bel) 0.2 Walker (Aus) 0.46,6. Kreuziger (Tsj)0.5b, Stamsnijder 1.07,20. Reus 1.20. donderdag Ij Damme" PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse Tholen/DSVF-Aagtekerke. 19.30 uur. Aanvang Promotieklasse B: vVS'92-H6r#u'es (Baskensburg Vlissingen, 20.30 uurl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20