PZC SINGLE ALBUM Top-dj's komen naar dancefeesten Renesse Polleke schept orde in ingewikkeld leven 27 Outkast levert meesterwerk Door de strot rammen Nieuw leven in klassiekers Fat Truckers hakt er in Pepsi Chart Live is rond Tiësto ook in België beste woensdag 8 oktober 2003 1. Dj Tiesto Traffic f7) 2. Nena Kim Wilde - Anypla- ce, Anywhere,Anytime f2) 3. The Black Eyed Peas - Where Is The Love f1 4. Lorna - Papi Chulo (3) 5. Outlandish - Aicha (6) 6. Kim-Lian - Teenage Super star 8 7. Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (5) 8. Elvis Ft. Paul Oakenfold - Rubberneckin' (4) 9. Dewi - Left Of Center (9) 10. The Rasmus - In The Sha dows (23) 11.Gareth Gates - Spirit In The Sky< 16) 12. Dido - White Flag (17) 13. Lumidee - Never Leave You (Uh-Oooh) (11) 14. Christina Aguilera - Can't Hold Us Down 09) 15. K3 - Oya Lele 02) 16. Rene Shuman Angel-Eye - Don't Be Cruel (25) 17. Daniel Bedingfield - Never Gonna Leave Your Side 08) 18. Marieke - Just Be Happy 0 0) 19. Frans Bauer - 'N Ons Geluk 03) 20. Rolling Stones - Sympathy For The Devil 05) 21. Hind - Summer All Over Again (-) 22. Scooter Vs. Marc Acardipa -1 Like It Loud (20) 23. The Cooldown Cafe Ft. Ger - The Lion Sleeps Tonight (49) 24. 4 Girlz - Go Dance! (24) 25. Nelly/P.Diddy/Murphy Lee - Shake Ya Tailfeather (26) 26. The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 (14) 27. R Kelly - Thoia Thoing/Snake (21) 28. Kelly Clarkson - Miss Inde pendent (27) 29. Metallica - Frantic (22) 30. Guus Meeuwis - Ik Wil Je/ Geef Me Je Angst (33) 31-Blu Cantrell Ft. Sean Pau - Breathe (28) 32. Birgit - Everybody Wants To Be.. (38) 33. Earforce Ft. Wesley Dj - Zoene! Zoene! (32) 34. Thomas Berge Als Jij Alles Kon Overdoen (44) 35. Sean Paul - Like Glue (29) 36. Limp Bizkit - Eat You Alive (39) 37. Westlife - Hey Whatever (30) 38. Benny Benassi Pr. The Biz - Satisfaction (31) 39. Dj Jean Supersounds (35) 40. Jim - This Love Is Heal (36) 41. Kane Ilse Delange - Before You Let Me Go (37) 42. Holy Ghost - Superman (48) 43. Chingy - Bight Thurr (45) 44. Jewel - Intuition (34) 45. Evanescense - Going Under (42) 46. Dj Boozywoozy - Raise Ya Hands Up Uh Oh) (50) 47. Soulvation Reset Your Brain (40) 48. Sting - Send Your Love (43) 49. Eminem - Business (41 50. Mick Harren - Don't Let Me Be Misunderstood (-) 1.K3 -Oya Lele (V 2. Dido - Life For Rent (48) 3. Sting - Sacred Love (3) 4. Robbie Williams - Live Sum mer 2003 (41) 5. Frans Bauer - 'N Ons Geluk (-) 6. Muse - Absolution (2) 7. Bzn - LeefJe Leven (23) 8. Bief - Omarm (6) 9. Simply Red - Home (5) 10. Genesis - Turn It On Again - The Hits (9) 11. Limp Bizkit - Results May Va ry (15) 12. Kane - What If (4) 13. Nickelback - The Long Road (11) 14. Norah Jones - Come Away With Me (8) 15. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (12) 16. Sean Paul - Dutty Rock (13) 17. Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (7) 18. R. Kelly - The R. In R&B Gr. Hits Coll. Vol. (50) 19. Blof - Blauwe Ruis (21) 20. Robbie Williams - Escapolo- gyno) 21. Enigma - Voyageur (16) 22. Seal -Seal Iv (18) 23. David Bowie - Reality (14) 24. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (38) 25. Iron Maiden - Dance Of Death (26) 26. The Neptunes - The Neptu nes Present... Clones (24) 27. Gloria Estefan - Unwrapped (47) 28. Dmx The Grand Champ (32) 29. Helmut Lotti - Pop Classics In Symphony (58) 30. Justin Timberlake - Justified (28) 31. Beyonce - Dangerously In Lo ve (19) 32. Peter Malick Ft. Norah Jo - New York City (34) 33. A Perfect Circle - Thirteenth Step (17) 34. Eros Ramazzotti - 9 (29) 35. Evanescence Fallen (33) 36. Jewel - 0304 (20) 37. Rolling Stones 40 Licks (36) 38. Celine Dion - One Heart (30) 39. Heather Nova - Storm (22) 40.50 Cent Get Rich Or Die Trying (44) 41. Obie Trice - Cheers (43) 2. Emmylou Harris - Stumble Into Grace (54) 43. Christina Aguilera - Stripped (45) 44 Ilse Delange - Clean Up (27) 45. Jim - Impressed (25) 46. Gareth Gates - Go Your Own Way (81) 47. Ub40 - Labour Of Love 1,2 3 (37) 48. Erykah Badu World Wide Underground (42) 9. Alessandro Safina - Musica Di Te (-) 60. Starsailor - Silence Is Easy (35) Tim van Nieuwaal (middenvoor) mag als winnaar van de Wetenschapsquiz met zijn klas naar Naturalis. foto Marijke Folkertsma Tim waagde ook gokje Een hele zomer lang elke week twaalf vragen be antwoorden, sommen ma ken of proefjes doen, je moet er maar zin in hebben. Tim van Nieuwaal, bijna elf jaar, uit groep acht van de Ooster burcht in Oosterland had er zin in. En had succes. Samen met zijn klasgenoten mag hij naar Naturalis in Leiden. Tim won met de Zomerquiz Wetenschap uit een krant de extra scholierenprijs. Acht weken lang beant woordde Tim van Nieuwaal de vragen van de Zomerquiz Wetenschap. Elke week twaalf sommen, opdrachtjes of andere vragen. Zijn moeder zorgde er voor dat de antwoorden op tijd naar de krant werden opge stuurd. ,,De vragen die ik niet meteen wist, zocht ik op inter net op", vertelt Tim. „Maar toen we in Frankrijk kampeerden ging dat niet en moest ik gok ken. Gelukkig waren er vriend jes uit Limburg die me geholpen hebben. Alleen kon ik dat Lim burgs niet zo goed verstaan." Tim moest ook gokken bij het proefje waarbij twee blikjes co la in een emmer water gelegd moesten worden. Het ene blikje moest gewone cola zijn, het an dere light. De vraag was of light ook echt lichter was en beter zou drijven of niet. Tim: „Mijn moe der wilde geen blikjes cola ko pen, daar is zij tegen. Zij dacht dat het niet uit zou maken en dat hebben we ingevuld, maar light blijkt echt lichter te zijn." Andere proefjes mocht Tim wel doen. Het leukst vond hij het proefje met een tampon, vaseli ne, lipbalsem en vuur. „Ik moest de tampon uitpluizen en insme ren met vaseline en lipbalsem. De vraag was of je dat met één lucifer kon aanstekenHet luk te niet met een lucifer maar wel met een paar. En toen het een maal brandde, bleef de tampon dat zeker vijf minuten doen. „Het wordt dan een soort aan maakblokje", weet Tim nu. Ook de proef met het gekookte ei en het rauwe ei heeft de acht ste groeper onthouden. „Ik moest beide eieren ronddraaien en dan even afstoppen met mijn hand. Vervolgens moest ik kij ken wat er gebeurde. Met het ge kookte ei dus niets, maar het rauwe ei ging weer draaien." Ook voor sommen waarbij bij voorbeeld een duif heen en weer vliegt tussen twee vrienden die naar elkaar toe fietsen, en dan de afgelegde afstand berekenen, draaide Tim zijn hand niet om. „Zelfs mijn neef die op het vwo zit, wist het antwoord niet pre cies", vertelt hij tevreden. Zijn broertje Robert van acht hielp Tim wel eens. Zo wist Ro bert dat het antwoord op een vraag over een komodovaraan (de grootste hagedis) in een monsterboek stond dat de broertjes hebben. Robert, uit groep vijf, mag dan ook mee naar Naturalis op dertig okto ber. En omdat groep acht van de Oosterburcht uit maar dertien kinderen bestaat, vond de orga nisatie van de Zomerquiz We tenschap het goed dat de dertien kinderen van groep zeven ook mee komen. „Toen de kinderen uit mijn groep hoorden dat ik deze prijs gewonnen had, trok ken ze zowat mijn hoofd van m'n lijf, zo blij waren ze. Ik denk dat het een heel leuke dag wordt." Inge Heuff Pompende bassen, spec taculaire mixen. Lief hebbers van Nederlandse dance, trance en techno kun nen deze winter hun hart op halen in Renesse. Na een kleine proef vorig jaar heeft Dance Club Trinity voor dit seizoen een serie Nederland se top-dj 's naar Zeeland we ten te halen. Met DJ Jean wordt nog onderhandeld, maar ondermeer Erick E en DJ Jurgen komen zeker. Bij wijze van probeersel heeft club-eigenaar Martin van Oeve- ren vorig jaar Lady Dana naar Renesse gehaald. Meteen een vette vis. Want als één van de toonaangevende dj's in de hard- style-scene is Dana toch vooral achter de draaitafels te vinden van grote nationale en interna tionale danceclubs en die van dance-events als Mystery Land. Gekoppeld aan de proef zet Van Oeveren een enquête uit onder zijn gasten. Dance-feesten met goede dj's komen als één van de trekkers uit de bus. Vanwege de grote belangstel ling voor de Dana-avond en als reactie op de uitslag van de en quête heeft Van Oeveren voor komend winterseizoen een com pleet programma met dj's met (inter-)nationale allure samen gesteld. De vrijdagavonden zijn met dj's als Dark Raver en Neo phyte ingeruimd voor de hard core en hardstyle house. Op de zaterdagen nemen de toppers uit het Nederlandse dj-circuit plaats achter de draaitafels. „Best een heel gebeuren. Sinds maart zijn we er mee bezig ge weest ze naar Renesse te ha len." De aftrap wordt zaterdag gege ven door Erick E, één van de voormalige huis-dj 's van de Amsterdamse club Roxy. Op 1 november is DJ Jurgen in disco theek Trinity te horen, waarna op 13 december Mark van Dale de speakers laat dreunen. Ook Michel de Hey, Marco V en Ronald Molendijk zullen in deze winter vol dance niet ont breken. Wegens succes gepro longeerd zal Lady Dana op nieuw in Renesse te bewonderen zijn. Famke van Loon Voor info: www.danceclubtrinity.nl/ Het elfjarige meisje Pol leke leeft in een inge wikkelde wereld. Dat blijkt als ze op een feestje bij haar Marokkaanse buren pro beert uit te leggen dat ze wel broertjes en zusjes heeft, maar dat die allemaal ver schillende ouders hebben. Voor Polleke wordt het be staan echter pas echt moei lijk, wanneer ze verliefd wordt op haar Marokkaanse buurjongen Mimoun (Ma- moun Elyounoussi), die mooie ogen heeft 'zo zwart als Afrika'. Cultuurverschil len en een dreigende uithu welijking in Marokko drei gen de prille liefde te versto ren. Alsof dat allemaal nog niet ge noeg is moet Polleke ook nog re gelmatig de volwassenen in haar omgeving tot de orde roe pen. Haar vader Spiek (Daan Schuurmans) is verslaafd aan de drugs en glijdt langzaam maar zeker naar de goot. Haar wilde moeder Tinus (Halina Reijn) maakt een puinhoop van haar relaties met mannen, en legt het tot Polleke's afgrijzen aan met de schoolmeester (Frank Lammers). Gezegend met een stevige portie wils kracht, en gesteund door lieve grootouders probeert de eigen wijs kijkende Polleke alle pro blemen het hoofd te bieden. Het verhaal van Polleke werd geschreven door de jeugdboe- Mamoun ElyounoussiDaan Schuurmans en Liv Stig op een bakfiets in Polleke. fotoGPD kenauteur Guus Kuijer. Ineke Houtman maakte er een film van, zoals ze ook had gedaan met Kuijers populaire Made- lief-boeken. Houtman kan de toon licht houden, terwijl ze toch de problemen van haar hoofdpersonen voortdurend se rieus blijft nemen. Haar schil dering van een multiculturele buurt in Amsterdam is realis tisch zonder grimmig te worden. In de getoonde omgangsvormen tussen de verschillende bevol kingsgroepen is Houtman licht idealistisch, zonder te vervallen in prekerigheid. Alleen in de uitvoering laat de film af en toe te wensen over. Zo is Daan Schuurmans een iets te frisgewassen acteur voor een junkie. De kleine onvolkomen heden worden voldoende ge compenseerd door sterke rollen van Halina Reijn, als Polleke's prettig gestoorde moeder en Helmert Woudenberg als de oer- vriendelijke opa. Maar het is de blonde Liv Stig die met haar na tuurlijke spel de film draagt. Haar Polleke is een sprankelen de jongedame die innemend en eigengereid orde schept in haar ingewikkelde leventje. Als je de bioscoop verlaat heeft het meis je zich in je hart genesteld, en wil je weten hoe het nu verder zal gaan met Polleke, haar Ma rokkaanse vriendje en haar cha otische maar bijzondere fami lie. Fritz de Jong Polleke: regie Ineke Houtman, met Liv Stig, Halina Reijn, Ma- moun Elyounoussi en Daan Schuurmans. Leeftijdsindica tie volgens Cinekid: 6+. Te zien in Vlissingen (Cine City), zater dag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag den, zou hier naar moeten luis teren. Dit maakt van 50 Cent een kinderachtige kleuter en van Eminem een drammerige zeikstraal. Dit is verbluffend geniaal. Peter van der Heide Outkast 'Speakerboxxx' (Ant- wan 'Big Boi' Patton)/'The Love Below' (André '3000'Benjamin) (Arista/BMG) Speelduur: 56.26 min. en 78.33 min. Speakerboxxx/The Love Be low is de vijfde cd van het Amerikaanse Outkast. Een dubbelaar ditmaal en Antwan 'Big Boi' Patton en André '3000' Benjamin vulden ieder een schijf. Onderling verschillend, maar als geheel een meester werk. De basis is hiphop, maar de 38 tracks zijn zo gevarieerd dat een genreaanduiding niet op de plaats is. Het is ook rock, R&B, techno, jazz, soul, funk en pop. De mannen uit Atlanta, Georgia, borduren niet alleen avontuurlijk voort op de nala tenschap van George Clinton, Curtis Mayfield, Sly Stone en Prince, ze tillen en passant de hele - want niet alleen zwarte - muziekgeschiedenis naar een hoger niveau. Daarmee verne deren ze wannabees die het zon der blikken of blozen aandur ven met minder ambitieuze en intelligente werkstukken op de proppen te komen. Iedereen die nooit van hiphop heeft gehou- Je kunt als band lekker mu ziek maken en hopen dat je op een dag wordt opgepikt. Je kunt ook familie en vrienden vragen radiostations plat te bellen met verzoekjes om je single. Dat laatste deed Nickelback. En het legde de Canadezen geen windeieren. Zo bijzonder is hun commerciële postgrunge nooit geweest, maar met hun agres sieve verkooptechniek wisten ze eind jaren negentig wel het gro te publiek te bereiken. Gewoon een kwestie van door de strot rammen. Nickelbacks vierde al bum The Long Road is alweer geen bijster avontuurlijke, laat staan vernieuwende plaat. We derom wordt links en rechts ge citeerd uit de rock-, punk-, me tal- en grungehistorie, zijn de ballads voorspelbaar en hebben de emotionele uithalen van zan ger Chad Kroeger een hoog sta diongehalte. Behalve in Ano ther Hole In The Head dan, dat nogal lijkt op Nirvana's Territo rial Pissings. Gelukkig heeft het grote publiek een gewillige strot. Rob Broere Nickelback 'The Long Road' (Road-runner/CNR) Speelduur: 50.55 min. De organisatie van het 'Ame rican roots'-festival Take Root, zaterdag in Assen, was van plan Ryan Adams naar de Drentse hoofdstad te halen. Maar de eigenzinnige Ameri kaan eiste een stem in de pro grammering. En dus komt niet Ryan Adams, maar zijn vriend Jesse Malin. Van die rootsrocker ligt nu The Wendy EP in de win kels, een schijfje met zes liedjes en een videoclip. Opvallend ge noeg kiest de getalenteerde lied jesschrijver ervoor een aantal klassiekers - onder meer Death Or Glory van The Clash en Springsteens Hungry Heart - nieuw leven in te blazen. Dat gaat hem goed af: zijn benevel de, half-neuriënde zang geeft een onverwachte draai aan het moderne countryrockgeluid. Maar voor wie Jesse Malin nog moet ontdekken, is zijn debuut, The Fine Art of Self Destruc tion, een betere kennismaking. Martin Groenewold Jesse Malin 'The Wendy EP' (Fargo) Speelduur: 21.20 min. videoclip 1B£ ^«/Vpy Droge, elementaire beats, moddervette baslijnen, scheurende vintage synthesi zers en staccato zang. Het zijn de belangrijkste kenmerken van electroclash, de hybride van electro, synthipop en new wave die zo goed gedijt in de huidige eighties-revival. Het Britse trio Fat Truckers bedient zich ook van bovenstaande, alweer bijna kapot gerecyclede stijlelemen ten, maar voegt er punk-, avant- garde- en rock-'n-rollinvloeden en knarsende dan wel fluitende bijgeluiden aan toe. Het de buutalbum Fat Truckers mag er zijn. De monotone opener Teen age Daughter, de hit Superbike met zijn bezwerende, aan Cramps-zanger Lux Interior re fererende vocalen, het zagende I Love U Son, de ongecompliceer de instrumental Roxys en de punkstamper met gitaren Fix It, ze hakken er allemaal even lek ker in. En, belangrijker nog, ze blijven ook hangen. Fat Truc kers speelt 30 oktober in Para- diso tijdens het Amsterdam Dance Event. Rob Broere Fat Truckers 'Fat Truckers' (In ternational Deejay Gigolo/ Lowlands) Speelduur: 47.05 min. Sita, Fontane, Birgit, Bow Wow, The Rasmus en Skate the Great staan zaterdag 18 ok tober op het podium tijdens de Pepsi Chart Live in Ahoy' Rot terdam. Daarmee is de pro grammering rond. Eerder al werden optredens van Pink, Da niel Beddingfield, de Suga- babes, Di-rect, Jim, Jamai, De wi en Thicke bekend. Stacie Orrico heeft afgezegd wegens verplichtingen in het buiten land. ANP DJ Tiësto is heeft een Vlaam se TMF Award mee naar huis mogen nemen. Hij won de prijs in de categorie Beste Dance Act Internatio naal. Hoewel hij al eens be noemd is tot beste deejay van de wereld, zegt hij wel vereerd te zijn met de prijs. Bij de Ne derlandse TMF Awards wist hij begin dit jaar al de prijzen voor Beste Dance Act Nationaal en Beste DJ Nationaal in de wacht te slepen. Nationaal ge zien was de groep Milk Ine het best.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27