Vrouw sterft na confrontatie met medewerkers supermarkt ATTENTIE Aly Wisse hoog op Europese VVD-lijst Politie rolt drugslijn op in Vlissingen ipiinii bin 16 Verloofde Johan Friso is overtuigd van onschuld oud-ambassadeur VN Hoge opkomst bij stemming in Californië 9,10,11 OKTOBER €B GEBR. DOMINICUS BV n9n uit Museum over Charlie Chaplin Nederland betaalt minder aan Unie Opgegeven man gered in België Drie medailles voor Nederland Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 14° 113 W6 Enige regen 246e jaargang no. 240 ivoensdag 8 oktober 2003 los nummer 1,20 Toeverlaat Nu gratis bij Mona Yokidrink. te- Sectie UNIEKE HAPPENING IN GOES GROTE HAARDENSHOW de Jonge Hoek van Dijke Louis Hemelaar Palladio van der Poel Bekendheid 71168 8 555530" Vooral vanmiddag perioden met regen. Een (vrij) krachtige wind en vanavond stevige buien met onweer. Mabel bepleit vrijlating Sacirbey joorAnsBouwmans »n Hans Jacobs NEW YORK - Mabel Wis se Smit zet zich in voor de irijlating van Muhamed Sacirbey. De verloofde pan prins Johan Friso is overtuigd van de onschuld pan haar ex-vriend. Sacirbey (47) zit in een cel in (Jew York in afwachting van een «erechtelijke beslissing over Uitlevering aan Bosnië. De voormalige minister van Buitenlandse Zaken zou als ?N-arabassadeur in 2000 voor ruim 2,4 miljoen dollar hebben verduisterd. De betrokkenheid van Wisse Smit, die indien haar huwelijk met Friso wordt goedgekeurd door het parlement onder de mi nisteriële verantwoordelijkheid zal vallen, weerspreekt eerdere berichten dat zij met 'Mo' Sacir bey had gebroken. Volgens de broer van Sacirbey heeft Wisse Smit 'de zaak van Mo' onder 'de aandacht ge bracht bij ambassadeurs en an dere mensen uit het internatio nale circuit'. „Daar zijn we haar dankbaar voor", zegt Omar Sa cirbey. De vrouw van Muhamed Sacirbey, Susan, vertelt dat Mabel 'op discrete wijze haar mondelinge steun heeft geuit'. Mabel Wisse Smit zei bij de aan kondiging van haar verloving met prins Friso eind juni dat ze premier Balkenende had geïn formeerd over haar 'relatie' met Sacirbey. Ook heeft ze hem 'haar professionele contacten' uitgelegd. Susan Sacirbey geeft hoog op over Mabel en haar werk voor de Bosnische zaak. „Ze deed ontzettend veel voor Bosnische vluchtelingen. Ze is een briljant en goed mens." Wisse Smit wil geen commen taar geven op de uitlatingen van de familie Sacirbey, zo liet zij gisteravond via de Rijksvoor lichtingsdienst weten. Zij geeft geen verklaringen meer in af wachting van het onderzoek van Balkenende, dat vorige week is aangekondigd naar aanleiding van de beweringen over de aard van haar 'contac ten' met Klaas Bruinsma. Susan en Omar Sacirbey ont kennen dat er destijds sprake was van een 'romantische rela tie' tussen Muhamed en Mabel. Wisse Smit kent Sacirbey sinds ze in 1993 stage liep bij de Ver enigde Naties. Ze heeft hem ja renlang bij zijn werk gesteund. Ook nu haar man gevangen zit, is Mabel een steun en toeverlaat, zegt Susan Sacirbey. „Ze geeft mij morele steun. Ze respecteert hem (Sacirbey, red.) en gelooft in zijn onschuld." Omar zegt dat verschillende Nederlanders in brieven aan de rechter getuigd hebben over het karakter van Muhamed. „Maar ik durf niet te zeggen dat Mabel daar iets mee te maken heeft gehad." Volgens hem heeft Mabel zelf geen brief geschreven. De voormalige Ne derlandse VN-ambassadeur Niek Biegman, nu vertegen woordiger van de Navo in Mace donië, en advocaat Phon van den Biesen deden dat wel, zo meldt Omar. Bosnië vroeg de VS begin 2002 al om uitlevering van Sacirbey. Pas in maart dit jaar kwam er een Amerikaans arrestatiebevel en werd hij opgepakt. Volgens Sacirbey deugt er niets van de aantijgingen aan zijn adres noch van de uitleveringsproce dure. „Ik kan me niet voorstellen dat Sacirbey geld in eigen zak heeft gestoken", zegt Van den Biesen. Hij is sinds 1993 voor Bosnië ad vocaat bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Van den Biesen bevestigt dat 'Mo' en Mabel, in tegenstelling tot wat Susan Sacirbey zegt, wel dege lijk een liefdesrelatie hadden. „Het is geen geheim dat er meer was." GPD pagina 3: Kamer houdt kruit droog pagina 4: vragen rond arrestatie LOS ANGELES - Bij de 'recall-vote' waarin kiezers in Californië zich kunnen uitspreken over de vraag of gouverneur Gray Davis al dan niet moet worden afgezet, lijkt de opkomst zeer hoog te worden. Dat meldden gisteren Amerikaanse media. Vol gens de jongste schattingen zouden meer dan tien miljoen mensen hun voorkeur kenbaar wil len maken van de in totaal vijftien miljoen kies gerechtigden. Twee miljoen van hen hebben hun stem van tevoren al uitgebracht per post. De laatste stembussen zouden afgelopen nacht om 5.00 uur worden gesloten. Een hoge opkomst kan voordelig zijn voor gouverneur Davis, zei den politieke waarnemers. De steun om hem af te zetten zakte de afgelopen dagen flink in na onthullingen over misdragingen door de be langrijkste Republikeinse kandidaat Arnold Schwarzenegger (midden op foto). Mochten de kiezers beslissen dat Davis mag aanblijven, dan wordt het deel van de stembiljetten waardeloos, waarop de namen staan van alle mogelijke op volgers van Davis. foto Brendan McDermid/EPA Advertentie door Eric Wendel AMSTERDAM - Een 43-jarige vrouw, Anja Joos, is maandag avond overleden nadat zij kort daarvoor gewond was geraakt hij een mishandeling in Amster dam. De politie vermoedt dat winkelpersoneel de vrouw heeft afgetuigd, nadat zij bier zou hebben gestolen. De politie maakte gisteren de arrestatie bekend van vier min derjarige personeelsleden. Het is nog onduidelijk of de vrouw Advertentie Woensdag is de lekkerste dag van de week! Want met Mona Yoki drink kun je kaartjes sparen voor de bioscoopfilm Pipo en de P...p...parelridder. De eerste 1500 inzenders krijgen twee kaartjes voor de exclusieve voorpremière op woensdag 19 november en we geven ook nog 1500 extra filmkaartjes weg voor een volgende voorstelling! Spaar dus snel drie actiezegels van de Yokidrink verpakkingen en check www.delekkerstedag.nl ...de 2 ui veis te ver we oners stierf als gevolg van de confron tatie met de supermarktmede werkers, waarbij ook derden betrokken zouden zijn geweest. Volgens de recherche heeft de vrouw waarschijnlijk gestolen bij Dirk van den Broek op het Marie Heinekenplein in de Am sterdamse wijk De Pijp. De poli tie weet wel zeker dat de vrouw rond 20.30 uur achterna is geze ten door enkele jeugdige mede werkers van de super. Op de hoek van de Daniël Stalpert- straat en het Gerard Douplein kwam het tot een confrontatie, waarbij over en weer met een stoel werd gegooid en ook ge schopt en/of geslagen zou zijn. De vrouw raakte onwel en viel op de grond. De politie vond haar, maar de overige betrokke nen waren toen al gevlogen. De vrouw overleed na aankomst in het ziekenhuis. Sectie moet vandaag duidelijkheid ver schaffen over de doodsoorzaak. Dirk van den Broek zegt dat het tegen de regels is dat medewer kers buiten op straat winkeldie ven proberen te pakken. „Op het moment dat de dief buiten is, doen we aangifte", zegt de woordvoerder. De supermarkt keten wil hangende het politie onderzoek nog niet inhoudelijk reageren op de zaak. De vier aangehouden medewer kers worden verhoord. De poli tie sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen worden verricht. Het slachtoffer was volgens buurtbewoners verslaafd aan alcohol en drugs. Zij zeggen dat de jongens die achter haar aan zaten, opgefokt waren omdat ze eerder op de dag een winkeldief moesten tegenhouden. In Amsterdam deden zich het afgelopen jaar drie incidenten voor waarbij supermarktmede werkers dieven achterna zaten en mishandelden. Eén van die zaken trok veel aandacht omdat prins Bernhard de boete van 300 gulden betaalde voor een ver oordeeld personeelslid. De prins was er boos over dat men sen die criminelen durven aan pakken worden gestraft. ANP Advertentie Een gedeelte van de persoonlijke uitnodigingen aan onze gezamen lijke Binnenuit klanten zijn helaas verlaat verzonden. Wij nodigen U alsnog van harte uit op onze unieke Mode Meubelshow a.s. donderdag- en vrijdagavond. U bent welkom vanaf 19.00 uur! Voor informatie kunt U bellen: 0113-561482/ 215838. OP SHOWDAGEN 10% HAARDENKORTING DO./VR. VAN 9 TOT 21 UUR EN ZA. VAN 9 TOT 16 UUR VERRIJN STUARTWEG 10 GOES WWW.DOMINICUS.NL modern living easy living BANG OIUFSEN Loewe buitenmeubelen buitenkleding home textiel parket Schouwersweg 7, Heinkenszand: pal naast de A58. www.binnenuit.nl door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Aly Wisse- Maat uit Colijnsplaat is als zes de geplaatst op de ontwerp- kandidatenlijst van de WD voor de Europese verkiezingen van 10 juni 2004. De VVD heeft momenteel zes Europarlemen tariërs. Politieke ervaring heeft de 48- jarige Noordbevelandse niet, maar dat was geen belemme ring. „Ik beschik over veel maatschappelijke ervaring." Aly Wisse stond in 1989 aan de wieg van hevige boerenacties tegen de verlaging van de graanprijzen. Tractoren trok ken naar Den Haag. „Mijn poli tieke belangstelling is in die tijd gewekt." Haar naam was gevestigd. Ze won later regionaal aan be kendheid dankzij het Omroep Zeeland-programma 'Met Aly de boer op'. „In die tijd, toen ik als journalist werkte, vond ik dat ik niet politiek actief kon zijn." Aly Wisse werkt nu als zelfstan dig adviseur plattelandsver- De villa in Montreux bij het Meer van Genève waar eens Char lie Chaplin woonde wordt ingericht als museum. De nazaten van de beroemde filmkomiek hebben daar voor allerlei attributen van hem afgestaan. Nederland kan vanaf 2007 waarschijnlijk aanspraak maken op een automatische korting op de nettocontributie aan de Europese Unie. Deze meevaller kan oplopen tot een miljard euro per jaar. Bruënaar Ton Rehorst is een gelukkig man. Met twee tumoren in de buik werd hij opgegeven door de Daniël den Hoedkli niek in Rotterdam. Hij liet het er niet bij zitten en vroeg een second opinion in Leuven. Dat werd zijn red ding. Op de openingsdag van het WK wielrennen op de weg in het Canadese Hamilton won Nederland gisteren bij de junioren drie medailles op het onderdeel tijdrijden. Loes Markerink (links) pakte zilver bij de junior-vrouwen en het brons was voor Iris Slappendel. Niels Scheuneman won een zilveren medaille bij de renners tot 23 jaar. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 9; zeeland: 11, 12, 13,15 en 17; sport: 18 en 19; trends: 21,22 en 23; jong: 26 en 27 door Ron Magnée VLISSINGEN - Met de aanhou ding van vier verdachten heeft de politie een omvangrijke drugslijn opgerold. De hoofd verdachte is een 36-jarige Suri namer uit Vlissingen. De aan houdingen zijn gisteren door het openbaar ministerie bekend ge maakt. Op 18 september werd in een woning aan de Adriaan Brou werlaan in Vlissingen hard drugs in beslag genomen. In to taal vond de politie 220 gram cocaïne en 50 gram heroïne. De 29-jarige hoofdbewoonster van het pand werd gearresteerd, evenals de hoofdverdachte, een 36-jarige uit Suriname afkom stige man. Het openbaar ministerie ver denkt de man ervan vanuit Suriname en de Nederlandse Antillen drugstransporten te hebben geregeld. Daarvoor werden bolletjesslikkers inge zet. Hij was een belangrijke le verancier van Vlissingse drugs dealers. Ook de 29-jarige Vlissingse wordt ervan verdacht aan de drugstransporten te heb ben Meegewerkt. In Amsterdam werden twee vrouwen van res pectievelijk 32 en 20 jaar oud aangehouden. Beiden worden ervan verdacht drugs te smok kelen door bolletjes te slikken. De 32-jarige vrouw werd op het vliegveld Hato op de Antillen betrapt met bolletjes cocaïne in haar maag. De 20-jarige vrouw is op Schiphol aangehouden. Ze had in 93 bolletjes in haar maag met een totaal gewicht van 1,3 kilo. Het was de tweede keer in korte tijd dat ze tegen de lamp liep. Van de vier aangehouden ver dachten zitten er nog drie vast. De 32-jarige Amsterdamse vrouw is inmiddels heengezon den. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. Advertentie PZC nieuwing voor de gemeente Noord-Beveland. „Om het plat teland leefbaar en mooi te hou den is subsidie van de overheid nodig, maar mensen moeten óók durven te ondernemen." Ze is actief in onder meer de WD- schaduwfractie van de Noord- Bevelandse gemeenteraad en landelijk voorzitter van de stichting Blij met een ei, een or ganisatie van de legkippensec tor. Een politieke functie heeft ze niet gezocht. „Ik ben door de WD-afdeling Noord-Beveland kandidaat gesteld." Ze denkt goed te kunnen werken in het Europees Parlement. „Ik ben er diverse keren geweest, kon me er uitstekend bewegen en ken er inmiddels ook veel mensen." Eind november is bekend of de Colijnsplaatse haar verkiesbare zesde plaats houdt. De landelij ke VVD stelt dan de definitieve lijst samen. Mocht Aly Wisse verkozen wor den en D66-Europarlementari- er Johanna Boogerd blijven, dan is Zeeland in het Europees Parlement straks vertegen woordigd door twee boeren vrouwen. Wisse: „Landbouwers hebben altijd al veel interesse voor politiek gehad." voorletters: straat:nr postcode: plaats: telefoon: email: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: I I I I I I 1 I I I c noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Ci per maand met automatische incasso 19,45). D per kwartaal met automatische incasso 56,60). c per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) RtMber. ét w® tiaar® gaal «wxjr riani Vssaïak IS" <x® fMirfctia't.iittr i ia -carsa- iuuel wier ée »<ocms£ta£-.. «inifêxt- «i iQnxa kV fee* BtAtü üesrujuratn Vwvëwwe t-V JSSfc IS tOkwalcujttSk tci. #19$ 5*»I22LV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1