PZC Brand verwoest bedrijf Redivo in Geersdijk Brandweerploegen binden strijd aan in Nieu w-Namen PZC Sportpunt krijgt modern aanzien Nota moet Vlissinger bij politiek betrekken 13 Gemeente vreest precedentwerking agenda w woensdag 8 oktober 2003 Bouwleges Duobaan directie Nehalennia Automobilist valt in slaap Vlissingen heft reserves op Toch voorstelling in Sportpunt Geen straf voor illegaal jagen Jongeren leren voor zichzelf koken Klankbordgroep Vrachtwagen rijdt lesauto aan Parkeerruimte Middelburg vecht vonnis leges aan Hnnr Ab van derSluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg stelt cassatie in bij de Hoge Raad tegen een uit spraak van het Gerechtshof over de heffing van bouwleges. Het hof stelde in juni van dit jaar het echtpaar Zandee aan de Kinderdijk in het gelijk in een rechtszaak. De gemeente Mid delburg gaat in beroep, omdat zij bang is dat ook andere inwo ners leges terug gaan vragen als de uitspraak van het hof over eind blijft. In juni van dit jaar kwam na twee jaar een voorlopig einde aan een conflict over de heffing van bouwleges. De gemeente Middelburg verleende in 2001 een bouw- en monumentenver gunning voor de restauratie en verbouwing van de woning aan de Kinderdijk. Als bouwkosten gaf het echtpaar Zandee een be drag van tien mille op voor de 'plaatsing van twee dakramen en een lichtpui. Al het andere werk beschouwde de familie als groot, achterstallig onderhoud, want de dakconstructie bleef precies hetzelfde. De gemeente was het niet eens !met die stellingname. Uit de verleende vergunning bleek dat allerlei balken van de kap en de vloeren vervangen werden, een schoorsteen opgemetseld en ge stript werd en op het dak een dak-isolatie werd toegevoegd die er eerst niet was. Volgens de gemeente was dus sprake van éénmalige werkzaamheden, die een constructief karakter had den. Het college vroeg bouwle ges van iets meer dan duizend euro. Het echtpaar Zandee stapte daarop naar de Belas tingkamer van het Gerechtshof. Die stelde het paar in het gelijk. Afgezien van de plaatsing van de dakramen en de lichtpui, was niet anders dap groot of achter stallig onderhoud uitgevoerd. De gemeente moest iets meer dan negenhonderd euro terug storten op de bankrekening van de familie Zandee. Het college besloot gisteren cas satie in te stellen. Volgens B en W zijn onderhoudswerkzaam heden klusjes die regelmatig te rugkeren, zoals schilderen, het repareren van kapotgewaaide dakpannen of het vervangen van lekkende dakgoten. Het college blijft van mening dat het vrijwel geheel vervangen van de kap van de woning niet behoort tot de normale onderhouds werkzaamheden. Voor zulke veranderingen is en blijft een bouwvergunning nodig en moet er leges betaald worden. Naar aanleiding van de uit spraak - en de daarmee gepaard gaande publiciteit - hebben zich bewoners uit de Gortstraat ge meld die ook vinden dat zij te veel leges hebben betaald voor restauratie van hun woning. Het college is bang dat als het niet in cassatie gaat, nog meer bewoners aankloppen voor te ruggave. Ook stellen B en W dat het in de toekomst moeilijker zal worden bouwleges te vragen als de uitspraak van het Ge rechtshof niet verandert. door Carla van de Merbel GEERSDIJK - „Het is ge beurd", verzucht L. Remijn. Hij staat te kijken hoe de schuur van zijn bedrijf Redivo in Geersdijk afbrandt en ziet in dat er niets meer te redden valt. Een uitslaande brand heeft gis termiddag de golfplaten loods aan de Provincialeweg ver woest. In de schuur werden kat tenbakkorrels gemaakt en verpakt. Redivo is een twee- mansbedrijf vanL. en A. Remijn uit 's-Heerenhoek. Ze hebben geen personeel in dienst, omdat het meeste werk machinaal ge beurt. Toen de brand uitbrak, was L. Remijn alleen in de loods aan het werk. Hij zegt niet te weten hoe de brand heeft kun nen ontstaan. Mogelijk is er iets misgegaan toen de silo, via een lopende band, gevuld werd met zaagsel. Hiervan worden later de korrels geperst. Remijn: „Ineens was er brand. Ik heb geprobeerd om zelf te blussen, met poeder, maar dat lukte niet. Ik kon niet meer bij de telefoon binnen en in het eer ste huis hier op de dijk was nie mand thuis. Maar iemand die langs kwam, kon wel de brand weer bellen." Rond vier uur kwam de melding binnen; zo'n tien minuten later was de brandweer van Noord- Beveland met twee voertuigen ter plekke. „De schuur stond toen al vol in de vlammen", zegt brandweercommandant E. Hol. Zorg was er gisteren vooral om de dakplaten, die mogelijk as best bevatten. „Onze aandacht is erop gericht verspreiding te voorkomen. Maar het gaat om witte asbest en gebonden plaat Een uitslaande brand heeft gistermiddag de golfplaten loods aan de Provincialeweg verwoest. materiaal; dat vervliegt niet zo snelDe wind stond wel de goe de kant op, van het dorp af. Eigenaar L. Remijn kon gisteren nog niet zeggen hoe groot de schade is. In de loods stonden onder meer machines en twee heftrucks. „Eén van de hef trucks heb ik er nog uit kunnen rijden, maar de andere is dus verloren." Bij de brand raakte niemand gewond. Redivo had al vergevorderde plannen te verhuizen naar het Sloegebied. Op de plaats van de schuur zijn vijf vrijstaande woningen ge pland. Het bedrijf heeft de afge- - - -> foto Dirk-Jan Gjeltema lopen jaren heel wat weerstand opgeroepen in Geersdijk. Om wonenden van het bedrijf stoor den zich aan het stof dat bij de fabricage van kattenbakkorrels vrijkwam. MIDDELBURG - M. Wagensveld-Heeren en R. Hubrechsen worden samen de nieuwe directie van de vestiging van scho lengemeenschap Nehalennia aan de Breeweg. Ze nemen het werk over van locatiedirecteur en plaatsvervangend rector G. Heerebout. Heerebout is directeur geworden van het Histo risch Museum de Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuse um in Kapelle. Wagensveld blijft daarnaast afdelingshoofd van het vwo, Hubrechsen blijft hoofd van de afdeling havo. De tweekoppige directie is in ieder geval een jaar in functie. Na dit schooljaar wordt besloten of het duo-directeursschap wordt voortgezet. VEERE- De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een slapende automobilist op de bon geslingerd in Veere. Hij werd om 1 uur 's nachts aangetroffen op de Polredijk in Veere. De man had zijn auto aan de kant van de weg gezet, maar was met draaiende motor in slaap gevallen. Uit een ademanalyse bleek dat hij 3,5 maal te veel had gedronken. Hij is meegeno men naar het bureau. De man kreeg een rijverbod van acht uur en een proces-verbaal. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heft voor ruim 800.000 euro aan reserves op. Het college wil het bedrag ge bruiken voor extra afschrijvingen. Ook wordt de gemeente raad voorgesteld om eens in de vier jaar de stofkam te halen door het aantal reserves. In totaal heeft de gemeente Vlissin gen voor bijna veertig miljoen euro in een spaarpotje zitten. GOES - De kindervoorstelling 'Ernst, Bobbie en de rest' op donderdag 23 oktober in Sportpunt Zeeland in Goes mag toch doorgaan. Het college van B en W besliste dat gisteren. Maan dag was het nog onzeker of er een vergunning zou worden ver leend voor het evenement. De gemeente Goes wilde aanvan kelijk geen vergunning afgeven, omdat de voorstelling niet strookt met het bestemmingsplan. Daarin staat dat er in het sportcentrum alleen sportevenementen mogen worden ge houden. Gisteren bleek echter dat er in het verleden afspra ken zijn gemaakt tussen de gemeente Goes en Sportpunt Zee land. Hierdoor mogen er wel kleinschalige evenementen plaatsvinden, die niet concurreren met de Zeelandhallen. TERNEUZEN - Een 39-jarige man uit Hengstdijk is gister ochtend door de Terneuzense kantonrechter schuldig ver klaard zonder verdere strafoplegging voor het verboden beja gen van houtduiven. De man erkende dat hij fout had gezeten toen hij januari vorig jaar op zijn eigen grond achter de boer derij op de duiven aan het schieten was. De landbouwer uit Hengstdijk voerde op de zitting aan, dat hij zichzelf al zwaar genoeg gestraft voelde. Hij was namelijk zijn jachtvergun ning een jaar lang kwijt geweest en moest bovendien zijn ge weren bij de politie inleveren omdat hij niet meer over een gel dige jachtakte beschikte. Daarnaast moest hij ook nog een keer de houtduiven ongemoeid laten, die schade veroorzaak ten aan zijn gewassen. De transactie van 75 euro die de man eerder was aangeboden, had hij dan ook niet betaald. Officier van Justitie J. Zondervan eiste schuldigverklaring zonder straf omdat hij al genoeg negatieve gevolgen had ondervon den. door Frank van Cooten NIEUW-NAMEN - In Nieuw- Namen worden zaterdag de jaarlijkse Zeeuwse brandweer wedstrijden gehouden. In totaal doen 34 Zeeuwse vrijwillige brandweerploegen mee aan de zewedstrijden. De jaarlijkse brandweerwed strijden zijn een gelegenheid om de vaardigheden te oefenen. Te vens is het een ontmoetingsdag voor brandweerlieden. Het kleine korps van Nieuw- Namen wordt gevormd door veertien vrijwilligers. Dit korps neemt al dertig jaar deel aan de brandweerwedstrijden. Het korps heeft dit jaar de organisa tie van de Zeeuwse wedstrijden i op zich genomen. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Het scenario van de wedstrijden wordt steevast stil gehouden. De specifieke ligging van Nieuw-Namen als grensdorp heeft bij de organisatie zeker voor de nodige inspiratie ge zorgd. De opdracht kan variëren van een ongeval met beknelde per sonen tot een incident waarbij gevaarlijke stoffen zijn betrok ken. Ook samenwerking met politie, ambulance en andere diensten kunnen onderdeel zijn van het scenario. Een jury beoordeelt de teams. Deze let onder meer op het rijge drag van de chauffeur, het be dienen van de pomp, de omgang met de ademluchttoestellen, de veiligheid en tactiek tijdens de inzet en de behandeling van de slachtoffers. Ook de tijd die no dig is om de slachtoffers te red den en de totaaltij d van de inzet tellen mee voor de score. Elk deelnemend team bestaat uit een bevelvoerder, vier man schappen en een chauffeur/ pompbediener. Net als bij een echt alarm, rukt een team tij dens de wedstrijden uit met een volledig bepakt blusvoertuig. VLISSINGEN - De Foyer de Jeunesse in Vlissingen, waar een aantal jongeren begeleid op ka mers woont, is begonnen met een cursus Internationaal Ko ken. Vandaag en 22 oktober krijgt de cursus een vervolg. De bijeen komsten beginnen om 18.30 uur in de Foyer de Jeunesse aan de Walstraat in Vlissingen. De jongeren betalen drie euro per persoon. Voor dat bedrag kunnen ze meekoken, mee-eten en kennis opdoen over de exoti sche keuken. Ook jongeren die niet in de Foyer wonen, kunnen meedoen. Het is de bedoeling deze cursus in de toekomst een vervolg te geven met andere, in ternationale keuken, zoals Grieks, Turks of Marokkaans. In de Foyer de Jeunesse wonen 24 jongeren tussen de 17 en 23 jaar. Zij krijgen begeleiding bij het leren om zelfstandig te wo nen en te leven. Ambtenaren K. van de Beek (links) en P. Stok schreven een nieuwe nota over burgerparticipatie: „We hebben kritisch durven kijken naar de resultaten van de huidige wijkaanpak." foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De communi catie tussen de Vlissingse bur ger en het gemeentehuis moet worden verbeterd. Om dat te be reiken, hebben de ambtenaren P. Stok en K. van de Beek een startnotitie Burgerparticipatie geschreven. Deze notitie is ver stuurd naar circa zestig instel lingen en wordt eind van deze maand in de gemeenteraadsver gadering behandeld. „Burgers moeten op verschil lende manieren hun mening kunnen geven. We denken aan een forum via internet, het in voeren van een burgerspreek uur voor het voltallige dagelijks bestuur en we staan open voor particulier initiatief uit de wij ken. We hebben kritisch durven kijken naar de resultaten van de huidige wijkaanpak", zegt Stok. Het burgerspreekuur is geen no viteit. Burgemeester A. van Dok-van Weele ontvangt jaar lijks circa zeventig Vlissingers. Op maandagmiddag houdt ze spreekuur. Zij was tot op heden de enige van het college. „Het idee is dat ook de wethouders een vast spreekuur krijgen", zegt Van Dok, die burgerpartici patie/algemene bestuurlijke za ken in haar portefeuille heeft. Het college van B en W be schouwt de notitie Burgerparti cipatie als een discussiestuk. „In dit duale stelsel willen we geen dichtgetimmerde nota's aan de gemeenteraad aanbie den", merkt Van Dok op. „De nota bevat veel open vragen. Daarop kunnen de raadsleden en instellingen zich uitleven. De opvattingen zullen we verwer ken in de inhoudelijke nota die dit voorjaar terugkomt in de ge meenteraad." De huidige wijkaanpak steunt op een gedachte uit 1993. Uit die periode dateert de wijkaanpak met verantwoordelijke wethou ders per wijk, wijkambtenaren, wijkbemiddelaars en wijkwin kels. Vlissingen is opgesplitst in vijf delen: Souburg/Ritthem, Paauwenburg, Groot-Lamme- renburg, het Middengebied en de Binnenstad. „Het is geen wet van Meden en Perzen dat de wijkwethouders verantwoorde lijk zijn voor het reilen en zeilen in hun wijk. Het college be strijdt de problemen met elkaar. De wijkwethouder zal wel een soort contactpersoon blijven." Het VIP-project is aangestipt in de nota. Dat is een project dat uit de koker van het CDA komt en onlangs is ingevoerd. Maan delijks wordt een aantal Vlis singers aangeschreven om een raadsvergadering bij te wonen. Zij worden behandeld als 'very important persons' en krijgen informatie over de manier van besluitvorming in Vlissingen. „Het is een goed initiatief, waarmee we nog meer burger participatie kunnen bereiken", verwacht Van Dok. „De raad houdt zich al met de uitwerking van het VIP-project bezig." De regels voor burgerinitiatief moeten nog worden opgesteld. Als een groep burgers een pro bleem wil aankaarten of een ini tiatiefvoorstel heeft, dan zal het onderwerp bij voldoende be langstelling op de politieke agenda worden gezet. Ook bij grote projecten, zoals de her structurering van het terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG), kan ruimte ge maakt worden voor burgers. „Burgers kunnen in een soort klankbordgroep zitting nemen voor de inrichting van het KSG- terrein. We zullen vaker op pro jectmatige basis werken." De gemeente stelt 62.500 euro ter beschikking voor de uitvoe ring van het project. MIDDELBURG - Op de Rent meesterlaan in Middelburg vond gistermiddag rond vijf uur een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen met op oplegger en een lesauto. Toen de bestuurder van de truck, een 41-jarige man uit Lierop, vanaf de Rentmeester laan de Joh. C. Mathiasstraat indraaide, hield hij niet vol doende rechts. Daardoor raakte hij de lesauto, met daarin een achttienjarige Middelburger, die stond te wachten tot de com binatie de draai had gemaakt. De achterkant van de combina tie boorde zich daarbij in het portier van de auto. door Rolf Bosboom GOES - De voorkant van Sport punt Zeeland in Goes krijgt bin nenkort een heel ander aanzien. Er wordt een nieuwe gevel van twee bouwlagen tegenaan ge zet, zodat het sportcentrum veel moderner oogt. Het plan heeft niet alleen een cosmetische achtergrond. Sportpunt Zeeland ondergaat vanaf volgende maand een om vangrijke verbouwing, die tot volgend jaar september gaat duren en bij elkaar een investe ring van twee miljoen euro vergt. Directe aanleiding vormen de ontwikkelingen bij sportoplei- ding Cios, onderdeel van het Re gionaal Opleidingencentrum (ROC) Zeeland. De nieuwbouw van het ROC aan de Bessestraat biedt onvoldoende ruimte om het Cios te huisvesten. Daarom is besloten de sportopleiding, die al doordeweeks de sporthal len en een deel van het zwembad van Sportpunt Zeeland huurt, grotendeels te concentreren bij het sportcentrum. De leslokalen en andere ruimtes die het Cios nodig heeft, worden tegen de huidige voorgevel ge bouwd. In totaal komt er, ver deeld over twee verdiepingen, 1400 vierkante meter bij, gro tendeels bestemd voor het ROC. „Het grote voordeel is dat we complex gelijk een betere, mo dernere uitstraling kunnen ge ven, wat de aantrekkingskracht ervan vergroot", zegt directeur D. van de Velde. Er gaat nog veel meer gebeuren. Zo wordt de kleedaccommoda tie van het zwembad, dat twee jaar geleden ingrijpend is ver bouwd en uitgebreid, verbeterd. Ook worden twee van de vier waterfilters van het zwembad vernieuwd. De andere twee wa ren al vervangen. Van de Velde: ,Het gaat om de Rolls Royce on der de filters, zodat we de ko mende jaren een perfecte water kwaliteit kunnen garanderen." Verder worden twee van de drie sporthallen gerenoveerd. Deze zijn nu twintig jaar oud en daar mee op de helft van hun ver wachte levensduur. Ingrijpende werkzaamheden zijn nodig om ervoor te zorgen dat ze de veer tig jaar volmaken. Zo worden de vloeren vernieuwd en worden de kleedaccommodaties met bijbehorende sanitaire voorzie ningen volledig nieuw opge- trqkken. Buiten wordt het voorterrein varj het Sportpunt opnieuw in gericht met looppaden en bank jes. Dat gaat ten koste van par keerruimte, maar die wordt gecompenseerd op de plaats van de tennisbaan, die inmiddels uit exploitatie is genomen. Vijf aannemers dingen mee naar de uitvoering van de verbou wing. De aanbesteding is op 3 november; twee weken later moet het werk beginnen. Ge bruikers van Sportpunt onder vinden relatief weinig hinder van de werkzaamheden, al moet nog wel een goede oplossing voor een tijdelijke ingang wor den gevonden. Door de renova tie van de sporthallen zo veel mogelijk tegen en in de zomer van volgend jaar uit te voeren, moet ook dat tot weinig proble men leiden. Sportpunt Zeeland hoopte aanvankelijk de verbou wing te combineren met de bouw van een turnhal, deels be stemd voor het Cios en deels voor verenigingenVooral Forza Gymnastica had bij de gemeen te gepleit voor de bouw van zo'n hal. De gemeente ziet daar ech ter, gezien de bezuinigingsope ratie waar zij voor staat, voorlo pig geen mogelijkheden voor. Van de Velde: „Dat is jammer, maar misschien lukt het als we een paar jaar verder zijn." STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; KOUDEKERKE - Peuterspeelzaal De Uk kepuk, Kerkstraat 2, 14.00-15.30 uur: Winterkledingbeurs; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jarten bejaardensoos; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13,9.30-11.30: Sjoelclub Stich ting Welzijn Ouderen; Woelige Werf, Rijnstraat, 14.00 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 9.30-11.30 uur: Kleding ma ken, 9.30-11.30 uur: Koffiecontact, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken voor kinderen, 19.30-21.30: Kleding maken; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor vijftigplus sersen 20.15-21.45 uur: Hatha Yoga; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; Milieu Educatie Centrum, 14.00-16.30 uur: Kabouterpad in tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13