PZC Voorwaarts sterker dan Scheldesport Dressuur met wisselende scores Taai gevecht met de wind Zaamslag komt tekort in Kapelle BKC heeft sterke eindsprint nodig Debutant De Schelde krijgt les in scoren van Esca: 4-9 Titels verdeeld in autocross uitslagen id maandag 6 oktober 2003 Boogbal Mannen Geslaagd Biljarten Nederlaag voor badmintonners van Terneuzen Atletiek Futsal Badminton Paardensport Kenny de Wilde wint jeugdkoers Wielrennen Angelo Martlé scoort drie keer voor Cadzand Falende schutters in polotreffen door Aector Dooms TERNEUZEN - De waterpolo- mannen van De Schelde kregen zaterdag in het eigen zwembad een harde les van een gerouti neerde tegenstander. Ze verlo ren kansloos met 9-4 van Esca. De Terneuzense debutant in de tweede klasse van de bond was slordig in de afwerking, de Arn hemmers gingen uiterst effici ent met de scoringskansen om. „De ervaring gaf de doorslag", zei coach Kees Rijnhout later. „We waren in de wedstrijd zelf niet eens zoveel minder, maar op dit niveau moet er gescoord worden uit overtalsituaties." De coach zag zijn spelers slechts één keer een overtalsituatie be nutten. „We kregen allebei ze ven overtalsituaties. Esca scoorde daar zes keer uit. En dan moet je weten dat we daar heel veel op trainen", zuchtte Rijnhout. Coach Leo Busscher van Esca, die vorig jaar met zijn team op een tweede plaats eindigde, had meer tegenstand verwacht. „De Schelde heeft veel jonge spelers in de gelederen. Ik was toch een beetje bang voor een conditie slag. Bovendien hadden ze in de eerste wedstrijd knap gelijkge speeld tegen Njord." De angst van Busscher bleek on gegrond. „Het ging eigenlijk heel gemakkelijk. De techniek en de sprongkracht van mijn spelers was beter. We speelden de aanvallen nauwkeuriger uit. Bij De Schelde wilden ze te snel SLUISKIL - In de voorlaatste autocross van het seizoen heb ben Leonard van de Ven en Ab de Jonge hun titels veilig ge steld. Van de Ven verzekerde zich in Sluiskil van de hoofdprijs in de klasse sprinters. De Jonge pro longeerde zijn kampioenschap in de klasse toerwagens tot 1550 cc. voor het schot gaan, dan riskeer je balverlies." Rijnhout vond dat de spelers niet tegen de spanning konden en dat ze te gretig waren om te scoren. Jerry Zaaijer maakte voor Esca in de eerste periode een zuivere hattrick. Cees van Houwelingen benutte een strafworp voor de thuisclub: 1-3. In de tweede periode liepen de Arnhemmers onder aanvoering van Remco Reulink uit naar een 1-5-voorsprong. Chris IJse- baert, die samen met Chris van Royen totaal niet in de wed strijd zat, deed voor de thuis club iets terug: 2-5. En Van Hou welingen, die tot beste speler bij De Schelde uitgroeide, gaf zijn ploeg nog iets meer hoop. Van afstand schoot de routinier raak: 3-5. Maar even later leed De Schelde knullig balverlies bij een overtalsituatie, waarna uit de tegenaanval werd ge scoord: 3-6. Rijnhout probeerde zijn ploeg voor de laatste periode nog op te peppen, maar hij besefte dat het eigenlijk al verloren spel was. De Arnhemmers liepen uit naar een riante 4-9-winst. Stefan de Die scoorde nog voor De Schel de. De laatste goal van Reulink, die eerder in de hoofdklasse speelde, was illustratief voor de trefzekerheid van de ploeg uit Arnhem. Vanaf de zijkant ver raste de uitblinker doelman Serge van Bochove met een boogbal. Busscher keek toch een tikkeltje jaloers naar Rijnhout. „Ik zou graag jouw ploeg met zo veel jonge spelers willen trainen. Bij Esca gaapt er een gat van acht jaar tussen de jeugd en de senio ren. Daarom willen we wel mee doen aan de top, maar geen kampioen worden." Bij De Schelde brak Roderick Wondergem in een duel zijn teen. De Scheldc-Esca 4-9 (1-3, 2-5, 3-6, 4-9). Scores. Cees van Houwelingen (2), Chris IJsebaert, Stefan de Die voor De Schelde. Jerry Zaaijer (3), Remco Reulink (3), Bart Nieuwstra- te, Mark van Diemen en Antoine van V/eerde voor Esca. door Aector Doorns AXEL - De basketbalsters van Voorwaarts zijn het nieuwe sei zoen in de Zeeuwse competitie moeizaam begonnen. In 't Spor- tuus van Axel klopte de rege rend kampioen streekrivaal Scheldesport met 47-41. De Ax elaars sloegen pas in de slotfase toe. De mannen van Voorwaarts hielden lang stand, maar kwa men tekort tegen Scheldesport 2: 61-73. Voorwaarts-Scheldesport 47- 41 (21-20). De derby was rom melig, maar wel spannend. Tot twee minuten voor tijd ging het gelijk op: 41-41. Daarna viel de beslissing. In de slotfase kreeg de thuisclub zes vrije worpen te nemen. Mariek Nanninga nam haar verantwoording en schonk Voorwaarts de winst. De uit blinkster toonde zich de koele afmaker door de vrije worpen te benutten. Tot ongenoegen van Scheldesport-coach Peter Heij- nen, die vond dat de arbitrage in die belangrijke fase te veel op de hand was van Voorwaarts. De Terneuzenaar was wel zeer te spreken over de verrichtingen van zijn team. „De nieuwe ploeg is nog niet ingespeeld, maar heeft zich uitstekend geweerd." De Axelse vrouwen waren nog ver verwijderd van hun beste vorm. De kampioen van vorig jaar kon (nog) niet profiteren van zijn sterkste wapen: de fast- break. Dat was ook wel de ver dienste van de tegenstander, want de Terneuzense vrouwen verdedigden kort en fel. Boven dien had Petra Geelhoedt bij Voorwaarts noodgedwongen maar weinig speelminuten, om dat het Axelse talent niet fit aan de wedstrijd verscheen. Na tien minuten gaf het score bord 11-10 aan. De minimale voorsprong bleef gehandhaafd tot aan de rust: 21-20. In de tweede helft bleven de ploegen door Lucien Roelandt AXEL - De meeste paarden moeten even wennen aan de eerste wedstrijden die bin nen worden gereden. Voor anderen verliep de overgang soepeler. Dat bleek uit de sterk wisselende optredens bi j de opening van het Zeeuws-Vlaamse indoorseizoen dressuur in manege Magrette in Axel. Ina Nijsen schakelde met Narona moeite loos over. De amazone uit Oostburg reed in de klasse B een proef met veel uitstraling. Vooral in de draf toonde de combinatie een schitterend beeld. De teller van de jury staakte het werk voor de Eenhoorn combinatie dan ook pas bij 187 punten. De overwinning van Nijsen ging daardoor vergezeld van het maximum van drie winstpunten en de prijs voor de hoogste dagscore. De achterstand van Linda Beze- mer met Osirus bedroeg maar liefst vijfen twintig punten. De Vlissingse Maaike Hamelink zal geen spijt hebben gehad van haar tochtje door de Westerscheldetunnel. In de klasse LI stuur de zij Square Dimenton met 171 punten overtuigend naar de zege. In de overgangen bleef de zwarte hengst het ritme uitstekend vasthouden. aan elkaar gewaagd. Na de der de periode was de stand gelijk: 31-31. Tot twee minuten voor tijd was er bij een 41-41-stand nog vanalles mogelijk. Toen sloeg het noodlot voor Schelde sport toe en beslisten de vrije worpen van Mariek Nanninga de strijd in het voordeel van Voorwaarts: 47-41. Nanninga was topscoorster bij Voorwaarts met zeventien pun ten. Marjolein Kruysse (ex- Scheldesport) maakte een ver dienstelijk debuut met tien pun ten, Marianne Hommerson was goed voor acht punten. Bij Scheldesport werd de score verdeeld onder Marjolein Bruurs (tien punten), Nathalie de Wijs en Lisanne Schieman (beiden acht). Voorwaarts-Scheldesport 61- 73 (31-29). Het wegvallen van Arjan Joziasse bij Voorwaarts betekende het breekpunt van de wedstrijd. In de vijfde minuut van de derde periode kreeg de Axelse spelbepaler zijn vijfde persoonlijke fout. Daardoor moest Joziasse naar de kant. Vanaf de bank moest hij de res terende tijd toekijken hoe zijn vier medespelers tegen de vijf basisspelers van Scheldesport moesten opboksen. Voorwaarts had geen wisselspelers en dat brak het Axelse team op. In de eerste helft was daarvan nog geen sprake. Via snelle uit vallen werd een 31-29-stand bij de rust bereikt. Scheldesport benutte het lengte-overwicht. Tot aan de derde periode hiel den de ploegen elkaar in even wicht. De Terneuzenaren liepen uit naar een verschil van dertien punten en wonnen met 61-73. Bij Voorwaarts was Tim Witte topscorer met 22 punten. Schel desport had in Tony Jansen en Gerard Phylipsen met achttien punten zijn topschutters. door Wim de Vos TERNEUZEN - Zaterdag morgen, zo tegen de klok van half elf. Het Schelpenhoekje bij Terneuzen, onderaan de dijk langs de Westerschelde, is de plaats van afspraak voor het laatste wielerevenement op de weg in Zeeuws-Vlaande ren: de traditionele koppel tijdrit naar Perkpolder en terug. Robbert de Moor, de or ganisator, kijkt tevreden: de belangstelling is ten opzichte van vorig jaar met vijftig pro cent toegenomen. De deelnemers hebben andere zorgen aan het hoofd: de harde noordwesten wind zal hen na het keerpunt parten spelen. De favorieten Jacques Schuit en Leo de Nooijer verwachten dit keer grote concurrentie van het tandemduo Rob Koole en Arnold Polderman. Het wordt inderdaad een taai gevecht met de wind, dat uit eindelijk toch weer wordt ge wonnen door Schuit en De Nooijer. Het verschil bedraagt amper vijftien seconden. In totaal 39 deelnemers zijn zaterdag op de koppeltijdrit afgekomen: negentien koppels en de Canadese handbiker Shauna Whyte, de vriendin van de visueel-gehandicapte sporter Arnold Polderman. Zij heeft het moeilijk om de ruim vierendertig kilometer vol te maken. Toch wordt het een ge slaagd optreden: vorige week tijdens de verkenning van het parkoers kwam ze uit op een tijd van 1 uur 40, nu beëindigt ze de wedstrijd een kwartier sneller. Whyte komt uit op een tijd van 1.25.08. Rob Koole en Arnold Polder man gaan op de tandem als eersten van start. Ze houden er vooral in de eerste wedstrijd- Leo de Nooijer (links) en Jacques Schuit vechten tegen de harde wind in de tijdrit langs de Wester schelde. foto Peter Nicolai helft een strak tempo op na, kunnen dat op de terugweg met de felle wind tegen niet volhouden, maar slagen erin om met een gemiddelde van ruim 43 kilometer per uur de wedstrijd te volbrengen. „Daar ben ik zeer tevreden mee", reageert Polderman. „Ik heb drie weken amper getraind. Dan is het toch weer de vraag of je het de hele wedstrijd vol kunt hou den." De tijd van de tandemrijders blijft lange tijd de beste op de klok van Jaap van der Staal en zijn kleinzoon Kevin. Niet zo verwonderlijk, omdat de hoogst ingeschatte favorieten, Jacques Schuit en Leo de Nooijer, als laatsten aan het karwei beginnen. Het tweetal rijdt al jaren samen, kent el kaar goed genoeg en de samen werking is perfect. „Toch was het lastig met die wind", oordeelt Leo de Nooij er. Met de wind mee kon ik niet op kop komen, omdat ik geen 'twaalf had staan." Schuit en De Nooijer blijken toch weer goed voor de snelste tijd: 46.51. Wel een paar minu ten trager dan vorig jaar, maar ongetwijfeld kwam dat door de harde tegenwind. Ard van Houte en Joost Serra- rens was het snelste koppel bij de trimmers, het duo Vernim- men/Steijaart won bij de toer rijders. van onze sportredactie KAPELLE - Zaanislag onder vond zaterdag tegen Kapelle de wet van de sterkste. De wed strijd was met acht doelpunten het aanzien meer dan waard, maar met een verzwakt elftal trok Zaamslag aan het kortste eind (5-3). De Zeeuws-Vlamingen kwa men nog wel op een voorsprong, nadat Hubert van den Hemel de bal tot bij spits Peter Dieleman had gebracht. Die soleerde door de verdediging van Kapelle en sloot zijn rush af met een pass op Randy Lauret: 0-1. Die opsteker werd snel weer te- nieg gedaan. Randy de Dreu zorgde voor 1-1. Vijf minuten later mocht de man aan het sco rebord opnieuw aan de slag. Hans Tolhoek kopte raak: 2-1. Kort voor de pauze lag Den Hol lander opnieuw aan de basis van een doelpunt. Op zijn aangeven scoorde Peter Willemse met een fraaie uithaal, maar Jaap Pijpe- link zorgde nog voor 3-2. Met de wissel Peter Oppeneer voor Coen Goossen begon Zaamslag na de rust aan de in haalrace. Toen een treffer uit bleef, werd Erik Tissink naar de kant gehaald en Joris Radema kers ingebracht. Die gaf al vrij snel zijn visitekaartje af door rakelings voorlangs te knallen. De daaropvolgende solo van Sjoerd Philipse, door het hart van de defensie van Zaamslag, resulteerde in een strafschop, omdat Menno den Dekker de ac tie onreglementair stuitte. Het buitenkansje vanaf elf meter was een kolfje naar de hand van Niels Kole: 4-2. Met nog twintig minuten te gaan, bracht Joris Rademakers de spanning nog iets terug (4-3). Peter Willemse haalde in bles suretijd uit voor een schot dat keihard buiten bereik van de verbouwereerde Bart Corstanje in de touwen verdween (5-3). Kapelle-Zaamslag 5-3 (3-2). 24. Randy Lauret 0-1, 26. Randy de Dreu 1-1, 35. Hans Tolhoek 2-1, 44. Brigitte Malta werd winnaar van de klasse L2De Terneuzense amazone reed met Per- masha een zeer accurate proef. Vooral het rijden van de volte's en het aanspringen in galop door de bruine merrie was een lust voor het oog. De combinatie werd beloond met 174 punten. Ook de Axelse Rinske Vos kon op een geslaagd indoor debuut terug zien. Zij eiste met Leara met 163 punten de tweede plaats op. Ver onder de maat waren de proeven in de klasse M. AlleenDiana Haj- ee haalde een voldoende, goed voor een winstpunt. De amazone uit Borsele reed de bruine ruin Patachou met 157 punten naar de overwinning in de Ml door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van BKC uit Breskens kunnen in de derde klasse B na vijf wed strijden nog bogen op een onge slagen status. De koploper won zaterdag met 17-15 van Vios Willemstad. Zaamslag speelde in de vierde klasse gelijk tegen Blauw Wit (13-13), Luctor ver loor thuis met ruime cijfers van Seolto: 9-14. BKC-Vios W 17-15. „De doel stelling is lijfsbehoud", gaf Jo- landa Dees voor de start van de competitie aan. Na vier over winningen en een gelijkspel moet dat wel lukken. Wat heet: na de cruciale zege op Vios W doet BKC mee om de toppositie. De start was zaterdag daverend, met 11-4 op het scorebord en een Vios dat zonder weerwoord bleef. Maar BKC last ook telkens een paar mindere periodes in. Slor dig verdedigen betekende 13-9 bij de rust en zelfs 13-14 achter met nog ruim een kwartier te gaan. Het trio Lilian van de Lij- ke (14-14), Michiel Roest (15-14 en 16-14) en Carlo Hamelink (17-14) haalde de ploeg in de slotminuten toch weer over de streep. Scores BKC: Michiel Roest 5, Wietse Roest 3, Jolanda Dees en Karin Korstanje Lilian van de Lijke en Danny Hamelink 2, Carlo Hamelink 1. Zaamslag-Blauw Wit 13-13. Aanvoerder Frans Verpoorte van Zaamslag baalt er een beet je van: „De derde keer op rij dat we gelijkspelen", keek hij terug op de puntendeling tegen Blauw Wit. „Helemaal niet nodig ook", oordeelde de Zaamslag-cap- tain. De tussenstanden gaven hem gelijk: 3-0, 5-2, 9-5 bij de rust en 11-8 na een kwartier in de tweede helft. Balverlies bracht de bezoekers bij 11-10 terug in de wedstrijd en de thuisploeg onnodig in de zenuwen. Bij 13-13 bleek eens temeer dat Zaamslag geen fina le kan spelen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 7, Pieter Ham Jink en Joris de Bree 2, Ankie Bleijs en Frans Verpoorte 1. Peter Willemsen 3-1, 45. Jaap Pijpe- link 3-2, 70. Niels Kole 4-2, 74. Joris Rademakers 4-3, 94. Peter Willem sen 5-3. Scheidsrechter: C. van der Linden (Wemeldinge). Gele kaart: Jon Herselman en Danny Nouse (beiden Kapelle), Menno den Dek ker (Zaamslag). Zaamslag: Bart Corstanje, David de Haan, Hubert van den Hemel, Jaap Pijpelink, Tommy Tissink (80. Maarten de Groene), Menno den Dekker, Eric Tissink (59. Joris Ra demakers), Coen Goossen (46. Peter Oppeneer), Randy Lauret, Peter Dieleman, Jacco den Hamer. Luctor-Seolto 9-14. Destarttf. gen de koploper was niet bes verdedigend chaotisch en aan vallend zonder afwerking var de weinige kansen liep de thuis- i ploeg bij 1-4 en 3-8 al mete®!, zware averij op. Nog net voorde., pauze bijgetrokken naar 54 was 5-10 meteen na de herstar, beslissend. Na de vierde neder laag verkeert Luctor in degra- datienood. Scores Luctor: Davy Jonker )1 Marjolein Durink en Ferry i(;: Waele 2, Evelien van den Dool en Marc Kolijn 1 TERNEUZEN - De badminton ners van Terneuzen 1 moesten met een 5-3-nederlaag genoe gen nemen tegen Asterix 4 inde tweede klasse van het districi Zuid-West. Op die zege vielniei veel af te dingen. Wel kon Ter- neuzen enkele excuses aanvoe ren. Zo kwam tweede man Niell Marsé pas voor het eerst in actie Hij moest toch enigszins de to: betalen voor het gebrek aar trainingsarbeid. In het enkel spel verloor hij met 9-15 enl-li van Maurice Bourgonje en inhei mannendubbel moest hij samai met Patrick van Straten het on-1 derspit delven tegen het tweetal Maurice van Bourgonje/Ar- noud van Amersfoort. In het ge mengd dubbel sleepte hij er nog wel een driesetter uit met team genote Mireille Hamelink, maai ook die leverde verlies op. Eerste man Patrick van Straten kampt al enige tijd met een rug blessure. In het enkelspel speel de die blessure nog geen grote rol. Dat treffen won hij in drie sets van Bart Strijbosch. Maat in de dubbelspelen begon dat euvel zich nadrukkelijk te ma nifesteren. Winstpartijen voor Terneuzen waren voor Brigitte van de Waeter in het enkelspel en in het vrouwendubbel. Daar in kwam zij in actie met Mireille Hamelink. Clubkampioenschappen De Wielingen en Scheldesport. Kampioenen De Wielingen. Jongens-pupil len C: Wouter Thomaes. Jongens-pupillen B: Ewout de Koeyer. Jongens-pupillen A1: Joeri van der Hooft. B-jongens: Casper Quist. Senioren-mannen meerkamp: 1. Marco van der Meulen, 2. Jan Engelaar, 3. Adri Vermue. 800/3000 meter: 1. Theo Rabout, 2. EricCappon,3. PietWesterweele. Meisjes-pupillen C: Aliki de Zwart. Meisjes pupillen B: Paulien van Luijk. Meisjes-pupil len A1: Dascha van den Hout. Meisjes-pupil len A2: Sharona Schipper. Vrouwen-senio ren lopen: Frederique Versluys. Kampioenen Scheldesport. Jongens-pupil len C: Lyam Jones. Jongens-pupillen B: Se bastian Bouterse. Jongens-pupillen A1: Ro bert Sprenkels. Jongens-pupillen A2: Niek den Exter. D-jongens: Robert Paul de Roo. C-jongens: Wesley Hemelsoet. Mannen-se- nioren/veteranen meerkamp: 1. Ronald Rasenberg, 2. Glenn Hofman, 3. Roland Vol leman. 800/3000 meter: 1. Tonny Lauret, 2. Eric Goossen, 3. Alwin de Zeeuw. Meisjes pupillen C: Astrid Rasenberg. Meisjes-pu pillen B. Ylana Groot. Meisjes-pupillen Al: Layla de Vries. Meisjes-pupillen A2: Esther Platteeuw. D-meisjes: Arlette Haak. C-meis- jes: Manja Oppeneer. B-meisjes: Marianne Verdonk. Vrouwen-senioren/veteranen meerkamp: 1. Wilhelmien Verdonk, 2. Tina Bouterse. Zeeuws-Vlaanderen Midden. Derde klassi A: De Pieper-Flux Electro 16-3, SportcaféAx el-Eetkafe Anverse 5-4, Marine Service Deto Jeans 1-4, Atoom Boys/De Kraag- Zwaantje 3-10. Stand: 1. Deto Jeans 3-9;2 Café de Pieper 2-6; 3. Marine Service3-6;4.1 Zwaantje 2-3; 5. Cerestar 2-3. Vierde klasse: Reham Vastgoed-Broomche mie 14-8, Curamus-Dow 3 2-14, Café De Griete-Schipper/Adhanco 3-2. Stand: 1.Re- ham Vastgoed bv 2-6; 2. FC Vatitec 2-6; 3. De Griete 2-6; 4. Dow 3 3-6; 5. Smit Sportprijzer 1-3. Terneuzen-Asterix 4 3-5. ME: Patrick van Straten-Bart Strijbosch 15-11,15-17,15-11; Niek Marsé-Maurice van Bourgonje9-15,1- 15. VE: Brigitte van de Water-Petra Docter Kramer 11-5,11-1; Mireille Hamelink-Maai- ke Mulder 9-11,11-7,4-11GD: Van Straten- /Van de Water-Amoud van Amersfoort/Doc- ter Kramer 5-15, 11-15; Marsé/Hamelink- Strijbosch/Joke Hofman 15-17, 15-8, 8-15. MD: Van Straten/Marsé-Van Bourgonje/Van Amersfoort 10-15, 5-15. VD: Van de Water- /Hamelink-Mulder/Hofman 15-3,15-5. Axel. Dressuur Vossenruiters. Paarde klasse Z11Tinie Scheele, AmadeuslOr®- jer.) 174. M2: 1. Nathalie Thijjssen, Osbon (Hulst) 151. M1: 1. Diana Hajee, Patacta (Weelr.) 157; 2. Emmy Boutshoorn, Feste- (Hulst) 149; 3. Vivian Thijs, Champagne:. Nord (Luctor et Emergo) 145. L2:1. Brigitte Malta, Permascha (Honter.) 174; 2. Rinski de Vos, Leara (Luctor et Emergo) 163:3.1a van den Meijdenberg, Boy (Oranjer.) 151 L1: 1. Maaike Hamelink, Square Dimenti® (Scheldestad) 171; 2. Mark Mahu, Shars (Honter.) 164; 3. Vanity Esseling, Prima»® Hazenhoek (Oranjer.) 160. Pony's klasse Z1 cat.D: 1. Ingrid vands Vlies, Dolcis (Vossenr.) 180. M2 cat, DE: Gwendoline Behr, Odessa (Eenhoornr.l 153. M1 cat. D: 1. Mariëlle Nieuwenhuis Eduardo (Gouwe Reyers) 151. L2cat.DE:' Kelly van Walsem, De Merel's DamaxIHuiï 161. L1 cat. DE: 1. Carmen Krijgsman,Te» thems N (Honter.) 165. L1 cat. AB: 1. Natas/ Verhoef, Black Boy (Paardebloem) 157. Clinge. Kampioenschap zesde klasse libre ZVB. Eindstand: 1. Frans Valke (HBC/De Troubadour Clinge) algemeen gemiddelde 0,827; 2. Ankie Polderman (DOS Hoek) 0,684; 3. Annemarie Ras (BV Groede) 0,720; 4. Sylvia Zegers (DOS) 0,612; 5. Alain Du- rincksIJBH Hulst) 0,651; 6. Jan Drabbe (DOS 0,562; 7. Anita de Vriend (Hof van Eede, Eede) 0,691; 8. Anja Ceulemans (ABC Bres kens) 0,460; 9. Henny de Schepper (Concor dia Terneuzen) 0,361; 10. Angelique Maas (JBH) 0,320. IJZENDIJKE - In IJzendijke werd bij het sluiten van het wie- Ierseizoen een koers voor jeugd gehouden. In de oudste leeftijdscategorie, de 12- tot en met 14-jarigen, ging bij de licentiehouders de winst naar Kenny de Wilde uit het Belgische Lembeke. Hij haalde het voor zijn landgenoot Lorenzo de Rijcke en Birgit Laureijssen uit Kapelle. In de categorie tot 12 jaar deed Georges de Rijke uit Aalbeke met succes een greep naar de bloemen. Agneetha Fracke uit Koudekerke kreeg de pechprijs. Zij kwam, rijdend in de oudste leeftijdscategorie, lelijk ten val en hield daar de nodige schaaf wonden aan over. Jeugdwielerwedstrijden IJzendijke. Licen tiehouders. Tot 12 jaar: 1. Georges de Rijh (Aalbeke), 2. Georges van Koeveringe (Ka pelle), 3. Gilbert de Rijcke (Bellegem). 12,1; en 14 jaar: 1. Kenny de Wilde (LembekelJ Lorenzo de Rijcke (Bellegem), 3. BirgitLaur eijssen (Kapelle). GOES - De strijd om de topposi tie in de vierde klasse A lijkt di seizoen bijzonder spannend t worden. Koploper Spui verloo verrassend met 1-0 val Wolfaartsdijk en zag Coiijns plaatse Boys (6-1 -zege op SVDI Cadzand (4-0 tegen Borssele)« DFS (2-1 tegen Wemeldinge) o| gelijke hoogte komen. Wolfaartsdijk-Spui 1-0. D( thuisclub was de eerste helf sterker, maar meer dan een ba tegen de lat van Leon Tavernie leverde dat niet op. Elf minutei na de pauze was het na een vlot te aanval via Perry Eveleens we raak. De thuisclub doorstom vervolgens vrij eenvoudig be slotoffensief van Spui. Cadzand-Borssele 4-0. Cad zand bleek in de evenwichtig1 partij veel beter in de afwfl king. Voor rust zorgden Guidi Raynard (14e minuut) en Ange lo Martlé (30e) voor 2-0. Die zelfde Martlé zorgde na rust me treffers in de 60e en 80e minuu voor een 4-0-eindstand. Schelde-keeper Serge van Bochove is kansloos op een schot van Jerry Zaaijer. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36