PZC Gestopte routiniers moeten nood lenigen Koplopers Meeuwen en SKNWK foutloos in de derde klasse Zeeuws-Vlaamse teams vangen bot Ballegeer had in thuiswedstrijd liefst heel zijn elftal vervangen (0-3) 15 maandag 6 oktober 2003 Grensrechter Muller weggestuurd Eerste zege vrouwen Oostkapelle Overtuigende zege Rillandia Magere oogst vrouwenploegen Kapelle te sterk voor Zaamslag Kloetinge hoopt op terugkeer van Pieter de Munnik en Jeffrey van de Velde Gevaarlijk _u Hoek moet zich diep schamen Hnor Frits Bakker HOEK - De ene dag alles, de an dere niks. Zo dicht liggen voor Hoek hoogtijdagen (7-0 tegen Genemuiden) en dieptepunten (0-3 tegen Rijnsburgse Boys) bij elkaar. Johan Ballegeer trok za terdag voor eigen publiek een boetekleed aan. „Ik hoop dat mijn spelers zich tegenover het publiek net zo diep schamen als ik nu doe", zei de trainer, die zich nooit wegsteekt voor de waarheid. De sombere bespie geling gaf de stemming aan, die na afloop lang op het sportpark bleef hangen. Hoek kon tien dagen geleden nog alles en zaterdag helemaal niets. Voor Ballegeer is dat on verteerbaar, al heeft hij er in zijn carrière mee leren leven. De Belg zag het zaterdag voor zijn ogen gebeuren, riep vanaf de bank de longen uit zijn lijfmaar kreeg zijn elftal niet meer uit de roes. Alles duels gingen verlo ren, geen pass kwam goed aan, voorin liepen twee onzichtbare spitsen en de rest van het elftal deelde in de malaise. Tegenover anderhalve kans van Hoek stonden er tenminste zes voor de Rijnsburgers. Anthony Annicaert had tien minuten voor rust moeten scoren, toen hij door Human vrij voor de goal werd gezet. Dat zou goed zijn geweest voor de gelijkmaker, die de wedstrijd nog een ander aanzien had kunnen geven. Het gebeurde evenwel niet, omdat de droomkans verloren ging en Hoek zich daarna naar de slachtbank liet leiden. Peter Freke, met een afstands schot, had een paar minuten eerder het verzet van de thuis club voor het eerst gebrokenDe lage schuiver verdween links in de uiterste hoek, onder de val lende Belpaire. Het was de eerste waarschuwing van een tegenstander die in elke balbe twisting korter op de man speel de en de bal veel sneller rond liet gaan vanuit de achterste posi ties. Het was zo'n wedstrijd waarvan trainers na afloop zeggen dat ze het liefst alle elf spelers hadden Wesley de Smet vecht een hard duel uit met de Rijnsburgse keeper Lennert Heige en verdediger Leon Star. vervangen. Johan Ballegeer stuurde tien minuten na de rust, net na de 0-2 van Berry Charité, drie verse krachten het veld in. Dat was een wanhoopsdaad zonder kans van slagen, want het kwaad was al veel eerder ge schied. Met Leon van den Ouden, die zichzelf meestal voorbijliep in plaats van tegenstanders, werd het treurspel alleen nog maar erger gemaakt. En achterin, met drie mandekkers en zonder libe ro, hield Hoek in de laatste fase open huis. De lange spits Joost Kuhlmann profiteerde nog één keer van de ruimte (0-3), nadat hij in een vloeiende beweging Belpaire had gepasseerd. De afstraffing maakte een eind aan de ongeslagen status van Hoek, dat na de 0-0 tegen Achil les Veen daarna vier keer op rij had gewonnen. „Toch zag ik dit al aankomen", zuchtte Balle geer, „want vorige week tegen Kloetinge speelden we ook al slecht. We hebben tot nu toe al leen gewonnen van tegenstan ders die allemaal onderin ston den." Dat kan van de Rijnsburgers niet worden gezegd. De misstap van een week eerder, thuis tegen Scheveningen, was een disso nant in een mooie serie. Het elf tal straalde in Hoek een onge kende gedrevenheid uit en had uitblinkers in elke linie. Zo is Joost Kuhlmann, de nieuwe spits, behalve twee meter lang en kopsterk ook gezegend met een gave techniek. Met de routi nier Berry Charité en de donke re vleugelspits Frank Zinhagel vormde hij in Hoek een aanvals- linie die zowel in combinaties als individueel grote indruk maakte. Net zo opvaUend was de kracht van de achterhoede. Door bles sures ontbraken de twee spelers die doorgaans het centrum vor men. Norbert van Lochem en Robbert van Wijk waren in Hoek gekoppeld aan Human en Annicaert en gaven vrijwel geen kans weg. De enige die na de rust nog gevaarlijk voor de goal opdook was opnieuw Annica ert. Zijn schot werd van de lijn gehaald. „We hebben nog geluk, want ook de koploper verliest", werd Ballegeer na afloop vanuit het sponsorhome opgebeurd. De trainer haalde de schouders op foto Peter Nicolai en mompelde: „Dat interesseert mij helemaal niets." Hoek-Rijnsburgsc Boys 0-3 (0-1). 32 Peter Freke 0-1,54. Berry Charité 0- 2, 83. Joost Kuhlmann 0-3. Scheids rechter: H. van Beek (Cothen). Gele kaart: Norbert van Lochem (Rijns burgse Boys). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Jurgen Belpaire; Thomas Ra- gut (55. Ramazan Yuruk), Johan Mücher, Pascal Smessaert, Franky Standaert; Mare Minnaert (55. Bart Poppe), Pauclair Youda, Steven de Croock, Wesley de Smet (55. Leon van den Ouden); Arjan HumanAn thony Annicaert. SEROOSKERKE - Grensrechter Jacob Muller van Bruse Boys is zaterdag in het duel van zijn ploeg met Serooskerke van het veld gestuurd. Muller protesteerde in de 63e minuut heftig toen een vlagsignaal van hem werd genegeerd en Se rooskerke 2-0 scoorde. Hij kwam het veld inlopen en maakte volgens arbiter Bart Wattel een slaande beweging. Beide ploegen ontkennen echter dat Muller geslagen heeft. Muller, die na afloop zijn excuses maakte bij Wattel, bleek zaterdag avond nog onder de indruk van het gebeurde. „Als ik hierdoor geschorst word is het voor mij einde verhaal." De tuchtcom- missie van de KNVB zal de zaak verder behandelen. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal boekte Oostkapelle op eigen veld de eerste zege, door met 2-1 van Reiger Boys te winnen. In de matige partij kwam de thuis ploeg na 17 minuten op voorsprong. Nathalie van Ee werd neergelegd en Suzanne van de Knijff benutte de strafschop. Zeven minuten na rust werd het via een voorzet van Dianne de Nooyer 2-0 door Nathalie van Ee. Twintig minuten voor tijd werd het 2-1maar echt in problemen kwam de thuisploeg te gen intussen tien tegenstandsters niet. NIEUWENDIJK - Na de 3-0-overwinning bij Altena heeft het gepromoveerde Rillandia zich stevig in de middenmoot van de eerste klasse C genesteld. De ploeg van Paul van Buu- ren kwam in Nieuwendijk voortreffelijk voor de dag en con troleerde het duel. Van Buuren keek daarom na afloop al met vertrouwen uit naar het treffen met streekrivaal SSV, zater dag in Rilland. „Als we zo spelen als vandaag hoeven we van geen enkele ploeg bang te zijn. We zijn geen moment in gevaar geweest." Martijn van Elzakker speelde in Nieuwendijk een belangrijke rol. De vervanger voor de zieke Hakim Didi leverde in de extra tijd van de eerste helft twee puntgave voorzetten af die door Peter Kepers en Guus Heijmans werden verzilverd. Bij de eer ste aanval na de hervatting deelde Giel Dubbeld op aangeven van Mehmet Dolma de genadeklap uit: 0-3. De thuisclub, die nog maar drie tegendoelpunten hoefde te in casseren, slaagde er niet meer in om potten te breken. Keeper Al win van Dongen kwam geen moment in problemen. Bij uit vallen liet Rillandia na de score verder op te voeren. Gebrek aan koelbloedigheid in de eerste lijn was volgens Van Buuren het enige minpuntje. GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal was er opnieuw een magere oogst voor de Zeeuwse ploegen. Smer- diek haalde een punt tegen Xerxes, maar Kloetinge (6-4-ne- derlaag tegen Jodan Boys) en Meeuwen (8-0-verlies tegen koploper Nootdorp) waren kansloos. Xerxes/DZB-Smerdiek 1-1: Smerdiek kwam voor rust op voorsprong door Anne Hage, maar in de tweede helft bleek de ploeg niet opgewassen tegen de door de clubarbiter getole reerde fysieke kracht van de thuisploeg. Doelvrouwe Conny Gulden stopte nog wel een strafschop, maarzij was een kwar tier voor tijd kansloos bij de gelijkmaker. Jodan Boys-Kloetinge 6-4: In de eerste helft kon bij een 5-0- voorsprong Hilde Menheere tegenscoren. Na de 6-1 opgelo pen nam de thuisclub zoveel gas terug, dat Kloetinge via Tessa Colijn en Judith Bruijnooge (2x) nog terugkwam tot 6-4. Nootdorp-Meeuwen 8-0: De thuisploeg verdeelde de produc tie netjes over beide helften. Het niet complete Meeuwen kon er zelfs geen doelkans tegenover plaatsen. doorWim Broekhoven GOES - Door de knappe 3-0- overwinning van Arnemuiden op Groote Lindt is de strijd om de eerste periodetitel in de tweede klasse weer helemaal open. Opvallend was dat alle Zeeuws-Vlaamse ploegen ver loren. Groote Lindt-Arnemuiden 0-3: De bezoekers kwamen na twin tig minuten wat gelukkig op 0-1 door Arjen Reijnoudt. De thuis ploeg bleek vervolgens niet in staat terug te komen. Aan het eind van de eerste helft werd het via Corné van Belzen 0-2 en twee minuten na rust door Cor Schroevers zelfs 0-3. 's-Heer Arendskerke-Terneu- zense Boys 2-1: In een gelijkop- gaande eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong door Frank Davidse. De tweede helft was van mindere kwaliteit, al gold dat niet voor de fraaie solo een kwartier voor tijd van Rob bie Jonkman: 1-1. Twee minu ten later tekende Ard Eversdijk na een voorzet van Walter de Kok voor de beslissende 2-1. Kogelvangers-Nieuwdorp 2-3: De thuisclub, met slechts vier basisspelers aan de aftrap, leek tot drie minuten voor tijd een punt in de wacht te kunnen sle pen. Martin de Hamer schoot toen echter de 2-3 binnen. Turan Dogan had met een afstands schot voor 0-1 gezorgd, maar via Groenendijk kwam de thuis club gelijk. Dogan tekende met een vrije trap ook voor de 1-2 en Richard Hollander voor de 2-2. Diezelfde Hollander verzuimde daarna tot vier keer toe alleen voor de bezoekende doelman de thuisclub aan de leiding te bren gen. De winnende treffer van De Hamer was daarmee des te pijn lijker. Noad'67-Dinteloord 0-0: On danks het gebrek aan doelpun ten een aardige wedstrijd. Voor rust waren de bezoekers beter. Een schot van Traats belandde echter op de paal. De tweede helft was, met storm mee voor Noad maar de Dinteloordse doelman bleek toen in prima vorm. Seolto-AZVV 2-0: Met twee treffers van Aarnoud Mol in het eerste kwartier was de thuis ploeg snel uit de zorgen. Zeker toe Leon Goossen nog voor rust uit het veld werd gezonden en de Axelaars met tien man nooit meer in een beter resultaat ge loofden. KAPELLE - Kapelle heeft za terdag in de tweede klasse E goede zaken gedaan. De ploeg profiteerde van de vele kansen die het geboden kreeg en ver sloeg Zaamslag met 5-3. Zaamslag kwam op voorsprong door Randy Lauret, maar Ka pelle sloeg terug via Randy de Dreu, Hans Tolhoek en Peter Willemse. Jaap Pijpelink gaf Zaamslag net voor rust weer hoop: 3-2. Na de hervatting benutte Niels Kole een strafschop (4-2), waarna Joris Rademakers de spanning opnieuw terugbracht. Het laatste wapenfeit was van Peter Willemse, die de bal keihard tegen de touwen schoot: 5-3. SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315640 Fax:(0113)315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jan Dagevos CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Geld om tussentijds verster kingen te halen is er niet en dus vestigt een club in nood zijn hoop op routiniers van weleer. Jaap Pijnenburg maakte vorig week al zijn rentree bij het ge plaagde Kloetinge. Wellicht volgen Pieter de Munnik en Jeffrey van de Velde binnen kort zijn voorbeeld. Pieter de Munnik was zater dagmiddag in Capelle aan den IJssel bij de wedstrijd tegen Capelle (3-0-verlies) aandach tig toeschouwer. De rechts back zette aan het eind van het vorig seizoen voorlopig een punt achter zijn loopbaan, om dat het hem allemaal even te veel was geworden. Hij besloot afstand te nemen, maar bleef wel lid van Kloetinge, voor het geval het toch weer zou gaan kriebelen. Bij Kloetinge hebben ze inmid dels de indruk dat De Munnik weer wil gaan voetballen, maar de leiding beseft ook dat het niet het meest ideale mo ment is om hem terug te vra gen. Kloetinge staat na zes duels met nul punten stijf on deraan in de hoofdklasse A en de druk wordt met de week groter. De Munnik sprak zater dag na afloop van het duel met Vergouwen, maar wil nog niet vooruitlopen op de zaken en doet er daarom geen uitspra ken over. Toch hoopt Kloetinge hem deze week over de streep te trekken. De terugkeer van Jeffrey van de Velde, die twee seizoenen geleden in verband met studie stopte, is iets minder concreet, maar bij Kloetinge wordt niet ontkend dat zijn naam is ge vallen. De vrije verdediger is nu alleen nog actief in de zaal. Vorig seizoen werd er ook al Micha Lekawael wordt gevloerd in het duel met Capelle. eens aan hem gedacht, maar omdat Kloetinge zich toen her stelde van een zwakke start, werd Van de Velde nimmer be naderd. Nu is de situatie echter nijpen der en moet er de komende we ken echt iets gebeuren, wil Kloetinge al niet voor de win terstop verdwaald zijn in de spelonken van de hoofdklasse. Zaterdag moest de Bevelandse formatie de zesde nederlaag op rij incasseren. Kloetinge kon wederom geen vuist maken, en dat nog wel tegen een tegen stander die ook niet bepaald overliep van kwaliteit en ver trouwen. Als Kloetinge tegen een ploeg als Capelle geen pun ten weet te halen, tegen welke tegenstander moet het dan wél gebeuren, zo redeneerden kri tische volgers op de tribune. Vergouwen vond dat het zater dag tactisch gezien in de eerste helft nog wel redelijk stond en dat Kloetinge goed anticipeer- foto Rob Kamminga de op de lange bal, die de thuis ploeg veelvuldig hanteerde. De Bevelandse formatie gaf in derdaad nauwelijks kansen weg, maar kwam zelf ook zel den gevaarlijk opzetten. De uitgedachte tactiek was we derom te zeer gericht op de te genstander. Het leek wel of Kloetinge in de eerste helft de pook van de ver snellingsbak in de achteruit had staan. Elke keer als de bal werd veroverd, werd er niet vooruit gedacht. In plaats van diepte te zoeken ging de bal te vaak terug naar achteren. En als de spitsen eens werden ge vonden, was er voorin veel te snel balverlies. De wedstrijd kwam in het laat ste kwartier voor rust in een beslissende plooi te liggen. Ar- ne van Gelder won in de 30e minuut bij een vrije trap vanaf rechts in de lucht van John Bentschap Knook en kopte raak. In de 45e minuut werd er niet voor het eerst dit seizoen achterin slecht gecommuni ceerd en kopte Jeffrey Frijters de bal terug op een moment dat doelman Jaap Pijnenburg uit kwam. De gevolgen waren de sastreus: 2-0. Na de pauze besloot Kloetinge alles of niets te gaan spelen, al le remmen los te gooien en zich niet langer aan te passen aan Capelle. Het leverde de thuis ploeg zes mogelijkheden en een doelpunt op (Roeland scoorde in de 90e minuut bij een uitval), terwijl Kloetinge vier keer kansrijk opdook voor doelman Nederhand, zonder dat het een treffer opleverde. Eenmaal stond de paal een treffer van Pieter de Graaff in de weg, de overige keren redde de goalie bekwaam op schoten van Wilco de Valk (2x) en Mi cha Lekawael. Capelle-Kloetinge 3-0 (2-0). 30. Arne van Gelder 1-0; 45. Jeffrey Frijters 2-0 (eigen doelpunt), 90. Henk Roeland 3-0. Scheidsrechter: J. A. M. Stange uit Zevenbergen. Gele kaart: Micha Lekawael, Ron nie Cremer, Pieter de Graaff (allen Kloetinge), Henk Roeland, Mike Lopes, André Hol (allen Capelle). Aantal toeschouwers: 650. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Ron nie Cremer, Jeffrey Frijters, John Bentschap Knook, Arno Melaard; Johan de Goederen, Pim Bruins (78. Erwin van der Woerdt), Micha Lekawael (73. Jean-Philip Becht); Wilco de Valk, Pieter de Graaff (86. Istvan Bakx), Ronald Zuijdwegt. doorWim Broekhoven GOES - De koplopers in de der de klasse A van het zaterdag voetbal, Meeuwen en SKNWK, maakten geen fout. De Meeu wen won met 4-1 van Yersekeen SKNWK bleek in de Schouwse derby met 5-0 te sterk voor ZSC. Serooskerke, dat met 3-0 van Bruse Boys won, is derde met één verliespunt meer dan de lei ders. Heinkenszand blijft na de 4-0-nederlaag tegen Dau- wendaele samen met Yerseke puntloos hekkensluiter. In 3B pakte Kruiningen door een 1-0- zege op FSV de eerste drie pun ten. WHS verloor met 4-0 van JPS en Tholense Boys met 5-4 van Baronie. De Meeuwen-Yerseke 4-1: Voor rust nam de thuisploeg door goals van Jurrian Janse en Pa trick Koppejan al een 2-0-voor- sprong. Die werd na rust niet verder uitgebouwd omdat tot twee keer toe een treffer werd afgekeurd. De 2-1 van Padden van de Water leverde daarom nog spanning op, maar met treffers van Michiel Brouwer in de 85e minuut en van Arnold Krijger een minuut later rea geerde de koploper op gepaste wijze. Serooskerke-Bruse Boys 3-0: De thuisploeg startte voortva rend want al in de tweede mi nuut zorgde Tom Breedijk voor 1-0. Daarna lieten de bezoekers kansen op de gelijkmaker onbe nut. Frank Allaart scoorde na ruim een uur de 2-0 en vijf mi nuten voor het einde van de wedstrijd gaf Allaart de vierde overwinning van Serooskerke een nog groter aanzien: 3-0. SKNWK-ZSC'62 5-0: Gert-Jan Tierie opende in de aantrekke lijke derby de score. De 1-0 was tevens de ruststand. Na een uur voetballen gaf SKNWK gas. In valler Robbert van der Zande zorgde voor 2-0. Twee goals van Jan-Jaap Padmos en een treffer van Christian van Vossen leid den daarna tot de ruime over winning voor de ploeg uit Nieu- werkerk. Veere-VCK 2-2: Vier minuten voor rust kwam VCK in de bar slechte wedstrijd op 0-1 door Bas de Regt. Dankfried Verhage vergrootte een kwartier na rust via een fraaie vrije trap de voor sprong, maar dat bleek onvol doende voor de eerste VCK- winst. Drie minuten later kopte Mibhael Linger de 1-2 binnen en in blessuretijd werd het door Guide Lord ook nog 2-2, waar mee de thuisclub wel erg ruim werd beloond. MZVC-GPC 2-3: In de 14e mi nuut tekende Riaan Peene voor 0-1Alexander Bom kon er hal verwege de eerst helft wel 1-1 van maken, maar twee minuten later zorgde opnieuw Peene voor de 1-2. Rink Basie tekende tien minuten voor rust na een voorzet van Rene Kerkhof kop pend voor de 2-2. Na een ge- lijkopgaande tweede helft pak te GPC in blessuretijd via Jimmy Pinas toch de drie pun ten. Ileinkenszand-Dauwendaele 0-4: Uitblinker Jorrit Schuur man schoot na tien minuten een vrije trap binnen: 0-1. Angelo Schaalje tekende zes minuten later met een schot door de be nen van doelman Nieuwdorp voor de 0-2. De thuisploeg bleek vervolgens niet echt in staat het de Middelburgers moeilijk te maken. Met nog twee treffers van Schuurman ging de winst vlotjes naar de oppermachtige bezoekers.. Kruiningen-FSV 1-0: De thuis club kwam na een halfuur op voorsprong door een treffer van Ewout Dek. Omdat FSV vervol gens aanvallend onmachtig bleek, kon de ploeg van trainer Bank een uur later de eerste drie punten bijschrijven. WHS-JPS 0-4Vincent de Jonge kwam al in de eerste minuut al leen voor de JPS-goalie, maar de openingstreffer leverde dat niet op. JPS liep vervolgens voor rust door twee verdedigingsfou- ten en een doelpunt met buiten- spellucht uit tot 0-3, waarmee WHS was geklopt. Twintig mi nuten voor tijd werd het ook nog 0-4. Baronie-Tholense Boys 5-4: Na een halfuur was de stand al 3-3 door treffers van Schrijvers(l-0 en 3-3) en Bareman (2-0) voor de thuisclub en Johan Schot (2-1) en Francel Kousemaker (2-2 en 2-3). Twaalf minuten na rust tekende Schrijvers ook voor de 4-3, maar via Johan Schot kwam Tholen vijf minuten later op nieuw op gelijke hoogte. Op de derde treffer van Schrijvers in de 74e minuut bleven de bezoe kers echter het antwoord schul dig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35