SKNWK speelt met ZSC'62 Mager weekeinde voor vrouwenploegen Duiveland zet titelaspiraties kracht bij: 5-1 Wil Vmm breekt Zierikzee op in duel met Walcheren: 1-1 .17 maandag 6 oktober 2003 Paul Dekker voorzitter van vv Kloetinge Onmacht Bruse Boys weer met lege handen Nieuw erkerkers behalen in attractieve derby 5-0-overwinning Raak Tweede zege voor Zierikzee Al Sterke finale librespelers Mannen Kwiek liggen op koers Spanning in volleybalcompetitie Eerste nederlaag Zonnemaire Strafschop Pupillenvoetbal de Frel hekelt zijn spelers jnnr Ben van den Aarssen ITLISSINGEN - John de Frel ;ag zijn ploeg een lamlendige sarming-up afwerken en wist ■enoeg. Zierikzee zou het moei lijk krijgen tegen het beschei- jen Walcheren. De vrees van de tamer gepassioneerde trainer hvam uit. Na drie overwinnin gen op rij kwam Zierikzee giste ren in Vlissingen niet verder dan een schamele 1-1. De Frel kook te na afloop van binnen. „Voet bal is een simpel spelletje, maar tandaag was alles te moeilijk poor ons." (Us Thomas Vos wat koelbloedi- »er was geweest, was het mis schien allemaal anders gelopen. Vos kreeg in de openingsfase een dot van een kans op aangeven pan Ben Verwest. De Zierikzee- se spits nam de bal echter slor dig aan, waardoor Walcheren- keeper Lars Peeters kon redden. Na de misser van Vos zakten de bezoekers ver weg. Tegen het massaal verdedigende Wal cheren lag het baltempo bij de bloeg van De Frel te laag en wer den de zijkanten onvoldoende bezet. KLOETINGE - Paul Dekker is tijdens de algemene ledenver gadering van voetbalvereniging Kloetinge tot nieuwe voorzitter gekozen. Dekker, die al in het bestuur zat bn tevens elftalbegeleider is van pet eerste team, was door het bestuur naar voren geschoven als kandidaat voor de opvolging van Piet Louwerse. Tegenkan didaten meldden zich niet. De ledenvergadering ging akkoord pet zijn benoeming. jLouwerse, die drie jaar voorzit ter was bij de zaterdag-hoofd klasser, blijft actief binnen de hereniging. Of dat binnen het oestuur zal zijn, wordt later be keken. Door het ontbreken van ijzer vreters als Niels Lodewijk en Michel Winkels was er binnen de lijnen ook niemand die de boel eens goed opjutte. Zierik zee bleef plichtmatig zoeken naar de opening. Volgens De Frel riep zijn ploeg het onheil over zichzelf af. „Op een gege ven moment viel de organisatie weg en deden we dingen doen die we niet moesten doen. Het was pure onderschatting. Ik heb de ploeg daar in de voorbespre king voor gewaarschuwd. Toch zag je de nonchalance erin slui pen. Dan kun je lullen als Brug man, maar je krijgt het er niet meer uit. Dat is het mysterieuze in de sport." Na ruim een halfuur nam het op de tegenaanval loerende Wal cheren onverwacht de leiding. De manier waarop de treffer tot stand kwam was illustratief voor de mentale instelling bij Zierikzee. Bij de hoekvlag lieten Colin van Oeveren en Barry Ha- ge zich in de luren leggen door Daniel Elebe en de spits van de thuisclub kwam op weg naar de goal niemand meer tegen: 1-0. „Een slapstickgoal", oordeelde De Frel vernietigend. „Die twee spitsen van Walcheren mochten sowieso te veel met de bal doen. Ook mijn verdedigers waren niet goed met de wedstrijd be zig." Kort na het openingsdoelpunt kroop Zierikzee andermaal door het oog van de naald. Weer liet Elebe iedereen zijn hielen zien en bediende in het centrum Paul Bunnik, wiens schot nog juist geblokkeerd kon worden. Tot aan de rust kon Zierikzee slechts bogen op een fraaie vrije trap van Serge Berrevoets die op de lat eindigde. Zierikzee kwam onmiddellijk na de hervatting op gelijke hoogte. Het was tekenend voor de aanvallende onmacht van de bezoekers dat laatste man Mar co Schroevers de inzet van Ben Verwest ongelukkig achter zijn eigen doelman werkte: 1-1. Amechtig bleef Zierikzee de bal rondschuiven, zonder dat er nog veel dreiging te bespeuren viel. Daniel Elebe van Walcheren (nummer 9) was een voortdurende plaag voor Zierikzee. Jarno Vermeulen (nummer 3) en de spits laten gaan. Mathijs Hage moeten foto Ruben Oreel door Klaas Verspoor SEROOSKERKE - Bruse Boys heeft na vijf duels in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal nog maar slechts twee pun ten. Ook in in de uitwedstrijd te gen Serooskerke geen het mis. Bruse Boys verloor zaterdag met 3-0. Bruse Boys begon voor de twee de maal deze competitie drama tisch. „Net als tegen GPC kwa men we heel snel achter", vertelde trainer Olaf Filius. Uit een corner zorgde Serooskerke- speler Tom Breedijk al in de tweede minuut voor de 1-0- voorsprong. George Geluk kreeg daarna de gelegenheid om Bruse Boys op gelijke hoogte brengen, maar hij faalde oog in oog met de doelman van Seroos kerke, Bruse Boys, dat de eerste helft grotendeels voetbalde op de helft van de tegenstander, kreeg via Jacob van den Berge voor en na rust goede kansen op Achttien minuten na rust beslis te Frank Allaart het duel in het voordeel van Serooskerke en vijf minuten voor het einde van het duel vergrootte Allaart de marge naar drie treffers. Tus sendoor kon de thuisploeg het zich zelfs permitteren om een strafschop naast te schieten. Serooskerke-Bruse Boys 3-0 (1- ®)- 2. Tom Breedijk 1-0, 63. Frank Allaart 2-0,85. Frank Al laart 3-0. Gele kaart: Niels van den Ouden en Marco Ketting (Bruse Boys), Nicky Holmes (Serooskerke). Scheidsrechter: B. Wattel (Oostkapelle). Bijzon derheden: 63. Assistent- scheidsrechter Jacob Muller Bruse Boys) op last van de arbi- tervervangen. Aantal toeschou wers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Alex Andeweg (65. Er- K Bleiji) en Ruben van de Berg; Niels van den Ouden, Arjan Stoutjesdijk, Marco Ketting en Beon Bal (60. Marien Benard); Jacob van den Berge en George Geluk. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Het was voor ZSC'62 zaterdag bijna schrijnend om te zien hoe eenvoudig SKNWK toch nog tot een 5-0- overwinning kwam. Een uur lang kon de ploeg van trainer Kees Kommer redelijk meegaan in het spel van SKNWK. Het breekpunt in de wedstrijd was het uitval len van ZSC-libero Werner Klaassen. Met hem viel de organisatie weg bij de Scharendijkse vereniging. ZSC'62 moest vervolgens diep buigen voor SKNWK, dat nu met tien punten uit vier duels een keurige derde plaats in de derde klasse bezet. De formatie van Cees Willemse doet mee voor de eersteperio- detitel. „Dat ontken ik niet", aldus Wil lemse. „We zijn gestart met de gedachte: 'we zien wel'. In deze klasse heb je mini maal 25 punten nodig om helemaal veilig te staanAls SKNWK in dit tempo door raast, hoeft de ploeg zich daar zeker geen zorgen over te maken. Bij ZSC'62 stonden de gezichten minder vrolijk. De ploeg begon goed, maar heeft na vijf duels slechts vijf punten. Het baart ook trainer Kees Kommer zorgen. De ex-trainer van onder meer SKNWK stapte voor de tweede keer van het sei zoen als verliezer van het veld. „De klad zit er in. De uitslag hier is terecht. We hebben voetballes gekregen. Wat me ver ontrust is dat wij alleen maar de lange bal speelden. Op het middenveld waren we er niet", stelde Kommer die geen be roep kon doen op de geblesseerde Martin Kiesenberg. Het verschil tussen SKNWK en ZSC'62 zat 'm in de tactiek. Met Maarten Padmos als rechtsback had SKNWK vooral over rechts een sterke opbouw. „ZSC ver wachtte daar misschien Sytze Stins. Ik weet dat Kees Kommer SKNWK goed kent", legde Willemse zijn keuze uit. Het was positief voor Willemse dat zijn pupil het vertrouwen niet beschaamde. Vooral over de rechterkant kwam SKN WK in de flitsende openingsfase keer op keer door. In de vierde minuut was het Jan-Jaap Padmos die voor open doel een unieke mogelijkheid op 1-0 liet liggen. Zeven minuten later had Padmos de pech dat een treffer, overigens terecht, werd geannuleerd wegens buitenspel. ZSC'62 liet zich ook niet onbetuigd. Niels van de ZSC-doelman Sander Vaane is eerder bij de bal dan Christian van Vossen. Moezel vond bij een doelpoging de sterk keepende Léon Quik op zijn weg en via John van der Have waren de bezoekers daarna nog tweemaal dicht bij de 0-1. Na twintig minuten zette SKNWK nog eens aan. In een tijdsbestek van vijf mi nuten kregen de blauwzwarten drie dot ten van kansen. In de 2 6e minuut was het, nadat Christian van Vossen en Emiel Kuijten even daarvoor geen doel troffen, wél raak. Maarten Padmos zag Gert-Jan Tierie de vrije ruimte induiken. Waar de aanvallers aan beide kanten faalden was het centrale middenvelder Tierie die al leen voor ZSC-doelman Sander Vaane geen fout maakte: 1-0. Tierie was zijn di recte tegenstander Kasimier Snoek op het middenveld veelal te slim af. Snoek probeerde na de 1-0, als een ware aanvoerder, wel het voortouw te nemen. Met strijd en inzet kwam ZSC echter nog tekort tegen SKNWK. Dat gold ook voor Jan-Willem Dorreman. Althans, in de ogen van trainer Kommer. Al in de 32e minuut kon Dorreman gaan douchen. De boze blik van Dorreman richting de ZSC-dug-out was alleszeggend. Thomas Petiet werd zijn vervanger maar ook hij werd steevast voorbijgelopen door Emiel Kuijten. Kansen voor Christian van Vos sen en Jacky de Bruine werden voor rust nog onbenut gelaten door de thuisploeg. Na rust kreeg SKNWK in het eerste kwartier via Kuijten, op aangeven van invaller Robbert van der Zande, weer een grote kans. SKNWK kon echter pas na het uitvallen van de aan zijn knie gebles seerde Werner Klaassen opnieuw scoren. Kuijten zette vier minuten na Klaassens uitvallen vanaf rechts voor en Robbert van der Zande scoorde 2-0. De kopjes gingen omlaag bij ZSC, ondanks een goede kans voor Niels van de Moezel die opnieuw Quik op zijn weg vond. De at tente Jan-Jaap Padmos scoorde, na een goede actie van Van der Zande, 3-0. Een kwartier voor tijd tekende Padmos ook nog voor de vierde Nieuwerkerkse goal. Christian van Vossen kreeg SKNWK's vijfde treffer vier minuten later vervol gens op een presenteerblaadje van inval ler Leon Goedegebure. Dat Niels van de Moezel tot tweemaal toe paal en lat trof kon ZSC al niet meer boeien. foto Mechteld Jansen „We hadden nog wel meer doelpunten moeten maken," reageerde SKNWK- aanvoerder Leon de Bruine. „Het zat niet echt dicht bij ons", concludeerde ZSC- doelman Sander Vaane. „Wat dat betreft hebben de negatieve lijn van vorige week doorgetrokken." De geblesseerd uitge vallen Werner Klaassen vatte daarna de wedstrijd heel kort samen. „Tot aan de 2-0 konden we meevoetballen. Daarna was het over." SKNWK- ZSC'62 5-0 (1-0). 26. Gert-Jan Tie rie 1-0,63. Robbert van der Zande 2-0,68. Jan- Jaap Padmos 3-0, 75. Jan-Jaap Padmos 4-0, 79. Christian van Vossen 5-0. Scheidsrechter: A. J. A. Simonse (Heinkenszand)Aantal toe schouwers: 150. SKNWK: Léon Quik, Maarten Padmos, Leon de Bruine, Johan Padmos en Mark den Haan; Jacky de Bruine (63. Sytze Stins), Gert-Jan Tierie, Jan-Jaap Padmos en Ronald van Vos sen (46. Robbert van der Zande); Emiel Kuij ten (70. Leon Goedegebure) en Christian van Vossen. ZSC'62: Sander Vaane, Leon Weeda, Werner Klaassen (61. Sebastiaan Vaane), John Dorre man en Jan-Willem Dorreman (31. Thomas Petiet); Michiel van den Hoek, Kasimier Snoek, Wouter Fioole en Marco de JongeJohn van der Have en Niels van de Moezel. jjogr Evelyn Pokorni BREDA - Voor trainer Leen Koster van Zierikzee was er voor de tweede keer in één week goed nieuws te melden. Eerst werd in de loop van vorige week zijn tweede dochter geboren en za terdagmiddag gaven zijn A-junioren hem ook een surprise. Jeka Al werd met 1-0 verslagen. Koster toonde zich verguld met de drie punten. „Dat we hier wonnen was best een opluchting", keek Koster terug op het duel. De eerste helft was vooral spannend te noemen. Zierik zee kreeg via Leon Sinke voor rust de beste kans maar zijn punter trof geen doel. De thuisploeg blufte Zierikzee in het eerste bedrijf vooral op felheid af zonder daarbij tot uitge speelde kansen te komen. Zierikzee begon de tweede helft van het duel in de hoofdklasse goed. Het goede spel leidde in de tiende minuut tot de 0-1Maarten Bolier onderschepte de bal begon een dribbel en zette vervolgens Wesley Goud vrij voor de goal. NOORDGOUWE - De finale van het persoonlijk kampioen schap libre zesde klasse van het district Schouwen-Duive- land kende een hoog niveau. Liefst drie van de vier deelne mers promoveerden. Twee van hen hadden een te hoog moy enne om aanspraak te kunnen maken op een plek in de gewes telijke eindstrijd. Die eer is nu weggelegd voor Onno Sies van Phoenix uit Ouwerkerk die genoeg had aan een derde plaats. Rini Merle van De Graanbeurs en Wim Zuydijk van de Poedel sierden hun debuut in een districtsfinale op met respectieve lijk de eerste en tweede plaats en een fraaie promotie naar de vijfde klasse. Beide kemphanen gaven elkaar weinig toe. Bij het ingaan van de laatste ronde stond Merle op 0.83 en Zuy dijk op 07 8Beiden moesten winnen om Onno Sies van het lij f te houden. Dat gebeurde en het moyenne moest de doorslag geven. Merle bleef uiteindelijk eerste. Het verschil bedroeg niet meer dan tweehonderdste van een punt: 0.83 om 0.81. GOES - De volleyballers van Kwiek handhaafden zich in de eerste klasse A aan kop van de ranglijst. De Zeeuwen boekten ten koste van de reserves van Volley Voorne de tweede maxi male zege: 0-4 (15-25, 19-25, 18-25, 13-25). Kwiek was on danks een wat hoge f outenlast in de risicovolle service heer en meester. De Bruse formatie was vooral blokkerend sterk en aan het net dank zij een goede spelverdeling trefzeker. Dat leidde in een spel van kat en muis tot afgetekende setzeges. ZIERIKZEE - Big Boss heeft de leiding genomen in poule A van de recreatieve volleybalcompetitie van Zierikzee. De ploeg won met 3-0 van Praktijk Jan/Cluzona en heeft nu tien punten uit vier duels. Profile Tyrecenter is tweede met negen punten. De ploeg heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. In poule B gaat Connexxion op kop, op de voet gevolgd door café de Vlinder en Fixet Schuddebeurs. In de vrouwencompe titie staat er geen maat op Mazda Legemaate. De koploper won ook haar derde duel, 3-0 tegen WEA/Mevo'80 meisjes. MIDDELBURG - Zonnemaire heeft tegen Jong Ambon 2 de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Middelburgers wonnen met 5-2 van de Schouwenaren die door blessures vijf spelers moest missen. Doelpuntenmakers voor Zonnemaire waren Peter van Mourik en Chris Bitsas. IERIKZEE - Het was een ma- ?er weekeinde voor de vrou- Wenploegen. De voetbalsters *an WIK'57 kwamen niet ver- 1-1, ZSC'62 ging onder uit bij Wemeldinge, terwijl Zie- ee 'n de vierde klasse niet opgewassen was tegen koploper terneuzense Boys: 2-0. WlK 57-GJS 1-1: Derdeklasser WIK kwam in de tiende minuut van de eerste helft door een doelpunt van Saskia Kloet, na een combinatie met Jaime van Beveren en Bianca Kloet, op een 1-0-voorsprong. WIK kreeg hierna veel kansen, maar benut te ze niet. GJS profiteerde ver volgens in de 70e minuut van Een kwartier voor het einde was er even een korte opleving. Uit de punt van het zestienmeter gebied vuurde Rutger Kooman op de buitenkant van de paal en een afstandschot van Ber revoets eindigde juist in het zij net. een uitglijder van Karlijn de Boer en bracht de stand op 1-1. Ook in de eindfase van de wed strijd waren er kansen voor WIK dat echter genoegen moest nemen met een gelijkspel. Trai ner Kees Westdorp: „Er werd best redelijk goed gevoetbald, maar als je de kansen niet af- Bij de snel uitgevoerde counters was de thuisclub echter min stens even gevaarlijk. Zierikzee verdiende ook niet meer dan een gelijkspel, vond De Frel. „We moeten de hand in eigen boezem steken. Voor de manier waarop we Walcheren, na een sterk be- maakt, verdien je niet te win nen." Wemeldinge-ZSC'62 2-1: Vier deklasser ZSC'62 ging op be zoek bij Wemeldinge, dat alleen de eerste twintig kon domine ren. Een 1-0-achterstand werd door ZSC, in de persoon van Mi chelle Brongeest, tenietgedaan. gin van onze kant, terug in de wedstrijd laten komen, heb ik geen goed woord over. Het was een bijzonder matige verto ning." Walcheren-Zierikzee 1-1 (1-0). 32. Daniel Elebe 1-0, 47. Ben Verwest 1- 1. ScheidsrechterC. Osmanovski De bezoekers waren constant op de speelhelft van Wemeldinge te vinden, maar de kansen bleven onbenut. Evenals vorige week in de wedstrijd tegen Nieuw- dorp viel in de laatste minuut de beslissing en ging ZSC onder uit. Terneuzense Boys-Zierikzee (Breskens). Aantal toeschouwers: 125. Zierikzee: Jaco van der Schee; Colin van Oeveren (60. Martin van der Schee), Jarno Vermeulen, Barry Ha ge, Serge Berrevoets, Lee Mol, Rob bert Roggeband (46. Elmar Verha- ge), Ben Venuest, Rutger Kooman, Mathijs Hage en Thomas Vos. 2-0: Zierikzee-trainer Hans Schreurs was na afloop tevre den met het spel van zijn ploeg: „Van onze kant was het een heel goede wedstrijd, die moed geeft voor de komende duels." Vlak voor rust had Zierikzee de beste kansen. Na een kwartier in de tweede helft viel pas de eerste treffer van Terneuzense Boys. In blessuretijd werd voor de twee de maal door de Zeeuws- Vlaamse club gescoord. door Ko de Ridder OOSTERLAND - De cijfers van ZPR'84 waren tot zaterdag in drukwekkend. Vier wedstrijden gespeeld, twaalf punten en een doelsaldo van 22-3. Medekop loper Duiveland kon de borst natmaken. Dat deed de vierde klasser ook. ZPR'84 kreeg alle hoeken van het veld te zien: 5-1. Duiveland was gebrand op een zege. Zelfs een verlaat aan- vangstijdstip (ZPR'84 had een verhaal over een openstaande brug en een ander aanvangs- tijdstip) kon de thuisploeg niet uit zijn evenwicht brengen. Trainer Jan Heikamp, die debu teert bij Duiveland, had zijn team aangepast. Heikamp: „Ik wilde wat meer gedoseerd spe len en koos daarom voor een 4-4-2-systeem in plaats van 4-3-3. Hierdoor hadden we een extra aanspeelpunt op het mid denveld." Na vier minuten bleek de tac tiek al lonend. Ronald Zwager kwam op rechts in balbezit en na een fraaie pass stond Lex Zwang in het centrum klaar voor de afronding 1-0. Na ne gen minuten viel er een soort gelijk doelpunt van Ronald Zwager te bewonderen, na een assist van Barry Steenpoorte: 2-0. ZPR'84 stond erbij, keek er naar en kon er niets tegenover stel len. Topscorer Ruud van Rijcke- vorsel werd aan banden gelegd. In de 31e minuut kwam Marnix van der Hulle op links goed door en zijn voorzet op maat werd door Ronald Zwager afgewerkt: 3-0. In de 37e minuut was het weer de beurt aan Lex Zwang. Hij lepelde de bal over ZPR- doelman Werner Nuyten en de 4-0 was een feit. ZPR'84 was rijp voor de slachtbank. De mooiste actie van de eerste helft kwam van Leen IJzelenberg, die langs vier ZPR-spelers slalom de, maar oog in oog met de doel man naast schoot. In de tweede helft ging Duive land door. In de 60e minuut pik te ook Barry Steenpoorte zijn verdiende doelpuntje mee. Hij kwam alleen voor de doelman en kopte fraai over de sluitpost, maar de bal raakte de paal. De terugspringende bal werd hier na alsnog door Steenpoorte in het doel gewerkt: 5-0. Toen in de 68e minuut Duive- land-verdediger Marnix van der Hulle binnen het zestienme tergebied de bal met de hand beroerde, mocht ZPR'84-in- valler Galy Jacobs de straf schop achter de goed spelende doelman Rene Zwart schieten: 5-1. ZPR-trainer Kees de Maerte- laere kon er na afloop met zijn hoofd niet bij. „Duiveland is de terechte winnaar", zei hij na derhand. „Ze zijn favoriet voor de titel. Wij hadden een totale off-day, het leek wel pupillen- voetbal. Er was geen beleving, geen concentratie en iedereen wilde zo snel mogelijk van de bal af. Er was werkelijk nie mand vandaag in staat iets neer te zetten. Op alle fronten zijn we afgestraft." Collega Jan Heikamp had ge noten van het goed verzorgde spel van zijn ploeg. „In deze vorm en met deze instelling kan het een leuk seizoen worden. De doelstelling is zo snel mogelijk terug te keren naar de derde klasse. Iedereen bij Duiveland werkt daar hard aan. En met de speelwijze en beleving zoals vandaag valt er voor iedere voetballiefhebber weer wat te genieten. Wat kun je als debu terend trainer nog meer wen sen." Duiveland-ZPR'84 5-1 (4-0). 4. Lex Zwang 1-0, 13. Ronald Zwager 2-0, 31. Ronald Zwager 3-0, 37. Lex Zwang 4-0, 60. Barry Steenpoorte 5-0,68. Galy Jacobs 5-1 strafschop Scheidsrechter: M. A. Schipper (Scherpenisse) Aantal toeschou wers: 90. Duiveland: Rene Zwart; Marnix van der Hulle (70. Chris IJzelenberg), Bart van der Hulle, Leo Burgers, Mark IJzelenburg, Wilmar van de SandeLeen IJzelenberg, Marcel de Bruine, Lex Zwang Barry Steen poorte, Ronald Zwager (70. Dennie le Comte). ZPR'84: Werner Nuyten; Ardy de Maertelaere, Abraham Fode, Jerry van de Engh, Mark Wouts, Sjaak Stoffels, Murat Gucun, Robbert Gommers (50. Galy Jacobs), Hein van de Engh, Omar Ozturk, Ruud van Rijckevorsel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29