Eerste seizoenszege Rapide SAR blijft in het spoor van koploper Van de Grift verrast met Zeeuwse judotitels 19 TOP na 15-14-winst alleen aan kop in tweede klasse maandag 6 oktober 2003 Brons voor Wilma Stouten EK Lage opkomst Rinus van de Ven bevestigt status Vrouwen Derde plek Hage bij afscheid 65 cc Eerste punten voor Sranang Huiszoon snelste in Goofie's Race Zeeuwen verder in B-meerkampen Swift en Tjoba gedeeld laatste rioor Jan Roovers GOES - Fortis (in de overgangs klasse) en TOP (tweede klasse) staan, nu de veldkorfbalcompe- titie bijna halverwege is, boven in. Met Swift en Tjoba gaat het in de eerste klasse G iets minder voortvarend. Beide ploegen ver loren zaterdag en staan nu met vier uit zes op de gedeelde laat ste plaats. Fortis-Oranje Wit 13-10: De thuisploeg kende een sterke eer ste helft. Daarin lukte bijna al les. Fortis bouwde een 5-0- voorsprong op en leidde bij rust met 8-3. Maar na rust maakte de ploeg van Ralph Gillissen het zichzelf moeilijk. Oranje Wit kon daardoor nog enigszins te rugkomen in de wedstrijd. Scores Fortis: Ruth Hoogwerf en Rob Sanderse 3, Niels Bebelaar en 'Jouri van de Broeke 2, Wander Koole, Hagar Hoogwerf en Elze Blankenburgh 1. Swift-Albatros 9-14: Geen ver jaardagscadeau voor coach Ma rianne Marinissen. Zij zag al vroeg in de wedstrijd dat Swift het moeilijk zou krijgen: „De te genstander was volwassener, heeft op dit niveau meer erva ring en beschikte ook over meer kwaliteit." Bij rust keek Swift tegen een 8-4-achterstand aan en pogingen om daar in de twee de helft iets aan te veranderen slaagden niet. „Het klassever- schil was te groot", stelde Mari nissen. Scores Swift: Richard Geldof 3, Roel Klootwijk en Paul van de Berg 2, Uabelvan de Velde en Ivo de Hond 1 GKV-Tjoba 12-9: Scoren is al wekenlang het manco bij Tjoba. „Op de training vliegen alle bal len door de korf, in de wedstrij den faalt de afwerking", weet coach Wilko Fokke. Tjoba be gon nog goed (0-2) en werkte een alleszins verdienstelijke eerste helft (5-4) af. Maar meteen na rust liep de Gorinchemse tegen stander uit mnaar 8-5. Even vocht Tjoba zich terug tot 8-7, maar daarna was het over. Scores Tjoba: Ilse Boogaard 3, Mar cel de Dreu 2, Chandra Goedegebu- n, Esther van Boven, Gerben van Boven en Eric van Zon. OUD-GASTEL - De Zeeuwse jeugd reed zich tijdens het na tionaal concours hippique Rei gershof in Oud-Gastel in de kij ker. In de finale van de klasse B eindigde Michelle Evertse als tweede, Wilma Stouten werd derde. De twaalfjarige bij de paarden debuterende amazone uit Se- rooskerke eindigde in de voor ronde van de klassieke omloop met slechts één strafpunt we gens tijdoverschrijding op de negende stek. Dat dit straf- puntje slechts als een incident mocht worden gezien, bewees ze in het progressief parcours di rect op tijd. Vol gas stuurde ze High Society naar de volle 36 punten en toonde zich met haar tijd van 26.70 bovendien de snelste. Stouten bleef hiermee de Vlissingse Deborah Ben schop met Summertime bijna een tel voor. Met de tweede stek verzekerde Benschop zich van een finaleplaats. Dat deed ook de achttienjarige Nieuwlandse Michelle Evertse met Salvador. Ook in de finale haalden de Zeeuwse combinaties geen splinter van het hout. Qua stijl moesten zij echter hun meerdere erkennen in Leander de Heer uit Bergschenhoek, die met Nimber de barage opende met een fout loze rit en met zijn score van 55 stijlpunten de lat erg hoog leg de. Michele Evertse stuurde Salvador fraai rond, maar swam toch drie punten te kort. Ook Stouten slaagde daar niet m. Met 50.5 punten eindigde zij us derde. Oe dertienjarige Anoek Kort 'eed in groep één van de klasse L m het klassiek parcours met Lo- day naar een fraaie vierde Maats. Ook in groep twee hiel- len de Zeeuwen zich in het hon- lerd deelnemers tellende gezel- >chap aardig staande. Met een lesde plaats was Ilyo de Loos de >este Zeeuw. Oe zeventienjarige Stefan Meij- ms uit IJzendijke stuurde in de asse M met twee foutloze rit- e,J Paradiso naar een fraaie ichtste plaats. In het progres- 1 Parcours deed de dertienja- !ge Monique van Sabben van ■ich spreken. De amazone uit 's- er Arendsekérke pakte met -avita een fraaie vijfde plaats, agrid Jakobsen kon op een uit- tekend debuut in de klasse Z wugkijken. De amazone uit Aehskerke stuurde Leila Luca n oen zinderende barrage met en foutloze ronde naar de acht- e plaats. Ook Michele Evertse nel met Oemoemenoe in de bar ege het strafblad blank, wat ■°ed was voor de tiende stek. ODO-TOP 14-15: TOP-coach Blaas de Ridder kwam woorden te kort om de teamprestatie van zijn ploeg te roemen. „Bijna vlekkeloos korfbal", zei hij over de eerste helft, waarin de Arne- muidse verdediging en aanval super waren. In elk geval tot de stand 5-9. Daarna had TOP een iets mindere periode, waardoor ODO vlak voor rust langszij kon komen: 11-11. In de minder aantrekkelijke tweede helft gingen beide ploegen voor de overwinning. TOP won uitein delijk nipt. De ploeg is in de tweede klasse G koploper. Scores TOP: Leon Kloet en Hannuel Kramer 4, Ad Bezemer 3, Jantine Meulmeester 2, Mirjam Kloet en Marlies Nieuwenhuyze 1. Ondo-DSO 16-7: Met de over winning op DSO solliciteert On- do duidelijk naar het kampi oenschap. Vanuit het begin van het duel in de derde klasse wer den de bezoekers overrompeld (7-0 na een kwartier), de aanval van DSO kwam nooit in het stuk voor. Via 10-2 liep de ploeg uitv Sint Laurens uit naar 16-7. Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Wim Allaart 4, Iwan de Pagter 3, Jo- landa de Pagter, Sanne Platz- beecker en Joris Hoogwerf 1 Togo-De Voltreffers 13-6: „De ploeg zit er aan te komen", roept coach Wim Voorneveld al een paar weken. Zaterdag was het zover. In de ontmoeting tussen de beide degradatiekandidaten van dit moment pakte de thuis ploeg de punten. Omdat het bij De Voltreffers allemaal niet liep, groeide daar de irritatie over het spel en de leiding van de arbiter. Gevolg: twee rode en vier gele kaarten. En daarbij kwam nog eens de 13-6-neder- laag omdat bij Togo de routi niers de jeugd goed op sleep touw namen. Scores Togo: Marcel Joziasse en Jo- han Koss 5, Marcha van Belzen 2, Esther Lobbezoo 1. In de vierde klasse A ruimt kop loper Seolto in een winnende reeks alle tegenstanders op. Uit bij Luctor werd al snel afstand genomen, via 1-4 naar de 5-8- ruststand. Meteen na rust scoorde de Vlissingse formarie twee keer (5-10), waarna Luctor uit Terneuzen zich definitief ge wonnen moest geven: 9-14. In de Walcherse derby Stormvo gels-Atlas waren twee gelijk waardige en matig scorende ploegen te zien. De ruststand was slechts 2-4. In de tweede helft had Stormvogels wat meer overwicht en het won daardoor: 8-6. Zaamslag-Blauw Wit eindigde in 13-13. Daarmee mochten de bezoekers het meest tevreden zijn omdat de thuisploeg na 11-8 de tegenstander bij 11-10 terug in de wedstrijd liet komen en daarna zelfs een punt weg gaf. In de vierde klasse B kon Vol harding de goede competitie start niet doortrekken. Thuis te gen Scheldevogels werd wel goed begonnen (2-0 en 4-2), maar drie gemiste 'stippen' de den de wedstrijd kantelen. „4-6 was cruciaal. Aanvallend kon den we niets meer brengen", keek Harry Christiaanse terug op de onnodige 8-7-nederlaag. door Jasper Harthoorn OOST-SOUBURG - De sensatie van het Zeeuws kampioenschap judo was ongetwijfeld de zes tienjarige Ramon van de Grift. Hij won in Oost-Souburg niet alleen zijn eigen gewichtklasse bij de jeugd, maar ook de open klasse, waar judoka's uit alle leeftijdscategorieën aan mee mochten doen. De jonge judoka won daarin van Dennis Doens, die al Zeeuws kampioen bij de mannen was geworden, en van zijn veertien kilo zwaardere leeftijdgenoot Walid Benka- dour. Bij de vrouwen was de vijftienjarige Nelleke Peeman spekkoper. Zij won zowel bij de vrouwen als in de open klasse. De Vlissinger Van de Grift, die judoot voor Judo Ryu van Scha- ik, behoort tot de landelijke top in zijn klasse. Het lag dan ook in de lijn der verwachting dat hij de klasse onder de zeventien jaar onder de 55 kilo zou win nen. Zijn winst in de open klasse kwam echter als een grote ver rassing. Vooral zijn overwinning in de halve finale tegen de Doens van Sportschool Frans de Boevere sprak tot de verbeelding. Vooraf leek het moeilijk voor te stellen dat Van de Grift zijn tien jaar oudere en liefst 24 kilo zwaarde re opponent zou verslaan. Toch deed hij het, en op een glorieuze manier. Met snel en technisch judo maakte hij liefst vijf scores (één waza-ari, drie yugo's en één koka). In de finale kende hij weinig problemen met clubgenoot Ben- kadour. Toen hij de beslissende worp inzette, wat hem een vol punt opleverde, had Van de Grift al een waza-ari en een yugo op zijn naam staan. De jonge judoka was blij met de overwinning. „Toen ik de loting zag, was mijn enige doel om de drie minuten vol te judoën. Dat leek me toch al moeilijk ge noeg." Van de Grift is nu al provinciaal kampioen in twee klassen, later dit jaar hoopt hij op het Neder lands kampioenschap ook hoge ogen te gooien. Daarop wil hij zich bovendien plaatsen voor het Europees kampioenschap. Trainster Jessica van Schaik van de Souburgse vereniging houdt nog een slag om de arm. „Dit jaar mag hij alleen mee doen in de categorie onder twin tig jaar. Hij krijgt dus oudere tegenstanders. Maar hij heeft zeker een kans." Dbens, met 26 jaar de oudste ju- dojca op het ZK, wijst erop dat Van de Grift nu de kritieke fase ingaat. „Heel veel jongeren stoppen als ze een jaar of zeven tien zijn. Zelfben ik toen ook ge stopt, om een paar jaar later de draad weer op te pakken. Maar ik was op die leeftijd lang niet zo talentvol als Ramon. Hij kan een hele goeie worden." Bij de vrouwen was de opkomst laag. Door afzeggingen van Ma- rijntje Bastiaansen (Judover eniging Breskens/Eede) en Eve lien Piasmans (Judo Ryu van Schaik) ging de strijd tussen Nelleke Peeman van Sport school Frans de Boevere en Chantal Gakeer van Judo-ryu van Schaik. Het onderonsje werd door Peeman gewonnen, waardoor ze zich de beste vrou welijke judoka mocht noemen. Later zou ze ook de open klas se op haar naam schrijven, door af te rekenen met Nikki van Meel (Capital Sports Goes) en Nikki van Waterschoot (Ju dovereniging Hontenisse). Pee man relativeert haar overwin ning. „Ik had natuurlijk maar één tegenstandster in de vrou wenklasse. En ik ben ouder en zwaarder dan de meisjes waar ik in de open klasse van heb ge wonnen." Peeman weet nog niet of ze lang doorgaat met judo. „Dat ligt er aan waar ik ga studeren. Ik zit nu in mijn examenjaar." De vijf tienjarige doet ook mee aan gro tere toernooien, zoals het Ne derlands kampioenschap, maar daar heeft ze nog geen potten kunnen breken. „Het is daar na tuurlijk een stuk moeilijker presteren. Maar ik ga ervan uit dat ik uiteindelijk ook daar suc ces kan boeken." Judo is een sport waar vaak lichte blessures opspelen. De EHBO post werd tijdens het ZK ook regelmatig bezocht. „Lo gisch", aldus Toon van Meel, trainer van Capital Sports Goes. „Judo is en blijft een con- tactsport. Maar die blessures zijn vaak niet ernstig hoor. Pijn tjes spelen altijd meer op als er wordt verloren." Er deden 143 judoka's mee, waarvan 135 jeugdleden. Allemaal hebben ze pogingen gedaan om de tegen stander te vloeren. En hoewel veel judoka's last hadden van kleine pijntjes, bleef de serieuze schade beperkt tot één schouder uit de kom. Een speelster van Rapide (links) probeert de bal te ontfutselen aan een speelster van Bommelerwaard. door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Rapide heeft de eerste sei zoenszege te pakken in de der de klasse van de hockeycom- petitie. In een meeslepend duel werd Bommelerwaard met 5-3 verslagen. Bij de mannen in de vierde klasse D liet medekop loper Vlissingen belangrijke punten liggen (2-2) bij het laaggeklasseerde Ouden bosch. Rapide-Bommelerwaard 5-3: Derdeklasser Rapide liep uit naar een riante voorsprong van 3-0 door treffers van Leo- nie de Bruijne, Saskia Haayer en Eva Willaert. Op slag van rust scoorde Bommelerwaard tegen. Na de pauze kwam Bommelerwaard op gelijke hoogte. Vanaf dat moment toonde Rapide karakter en trok door doelpunten van Sas kia Haayer en Marlieke van Ommen de winst naar zich toe. Vlissingen-Prinsenbeek 0-2: Vlissingen had opnieuw moei te met de fysieke kwaliteiten van de tegenstander in dezelf de derde klasse. In de eerste helft was het spelbeeld rom melig, maar na de doelwisse- ling werd er aardig gehockeyd. Prinsenbeek was wel wat beter in de combinatie. Toch moest die ploeg tot ruim in de tweede helft wachten voordat het een kans kreeg. Toen was het ook direct raak. Daarna viel de or ganisatie weg bij Vlissingen en kon Prinsenbeek de 0-2 laten aantekenen. Middelburg-Zevenbergen 1-4: Middelburg (vierde klasse D) werkte hard, maar moest toch ervaren dat Zevenbergen meer kwaliteit in huis had. Voor de rust liep Zevenbergen uit naar 0-2. Kort na de pauze werd het op schlemielige wijze 0-3. Een bal werd volgens Middelburg van buiten de cirkel ingesla gen. Middelburg-keepster An- nemieke van Kooten, die ove rigens uitstekend acteerde, liet de bal bewust lopen. Tot ont steltenis werd die treffer goed gekeurd. Nadat het 0-4 was geworden, redde Emma Her mans vijf minuten voor tijd de spreekwoordelijke eer. Oudenbosch-Vlissingen 2-2: Vlissingen begon hoopvol aan dit duel met het laaggeklas seerde Oudenbosch. Lein La- bruyère zorgde voor 0-1 en even later liet Joost Jiskoot uit een strafcorner 0-2 noteren. Binnen een tijdsbestek van ruim drie minuten kwam Ou denbosch langszij. Twee keer onnodig en dus slordig balver lies op het middenveld waren debet aan die tegentreffers. Na rust een constant drukkend Vlissingen, dat zich echter stuk liep op een bastion van verde digers en niet meer tot scoren kwam. Rapide-DDHC 3-2: In de ne gentiende minuut kwam de thuisploeg op achterstand, maar binnen twee minuten werd het gelijk door een verzil verde strafbal van Jeroen Fas- saert. Nog eens twee minuten later stond DDHC echter weer aan de positieve kant van de score. In de rust werd er na drukkelijk van gedachte ge wisseld binnen de rijen van de thuisploeg. Dat had effect, want een veel feller Rapide be heerste vrijwel de gehele twee de helft. Op aangeven van Ar nold Totté liet Koen Totté ver diend 2-2 noteren. Even later stond laatstgenoemde aan de basis van de 3-2, die Michiel IJsebaert scoorde. Olympia-Gilze-Rijen 2-3: Gil- ze-Rijen had langdurig het foto Peter Nicolai beste van het spel. Via goede combinaties zette het veel druk op het doel van de thuis ploeg. Dat resulteerde in de eerste helft in 0-1 en kort na de pauze zelfs in 0-2. De thuis ploeg toonde daarna opmerke lijk veel veerkracht. Uit een strafcorner liet Paul Schueler 1-2 noteren. Een door Jan Kruijsse versierde strafcorner werd even later door Paul Schueler ingeslagen en in de rebound door Jan-Willem Cal- ten in 2-2 omgezet. Door een ietwat fortuinlij ke treffer werd het nog 2-3. Teteringen-Middelburg 2-0: Blunders in de verdediging en te weinig stootkracht in de voorhoede waren er schuldig aan dat Middelburg verloor. Twee fouten in de defensie werden al binnen een kwartier afgestraft. Toen al stonden de eindcijfers op het scorebord: 2- 0. Daarna had Middelburg ge regeld overwicht, maar de kansen waren aan Middelburg niet besteed. door Alex Krappen KLOOSTERZANDE - De tafeltennis- vrouwen van SAR/Rabobank hebben de tweede plaats in de eerste divisie stevig in handen dankzij een 7-3-zege op Vice Versa. Sterker nog, het verschil met kop loper Brandersstad bedraagt slechts één punt. De mannen van Arnemuiden verlo ren met 7-3 van Bijmaat en hebben nu drie punten achterstand op nummer vijf Kluis 2. Vooral het optreden van Simone de Klerk dwong respect af in de wedstrijd van SAR. Na een kansloze nederlaag tegen Sandra Leyten en een ruime achterstand tegen Martine Geertse leek de geplaagde De Klerk op een nieuw rampje af te gaan. Ze vocht zich echter uitstekend terug, overwon haar vormcrisis en trok de par tij tegen Geertse alsnog naar zich toe. In de partij daarna, tegen Joyce Schoone, speelde de dertienjarige jeugdinterna- tional weer als vanouds. Haar teamgeno ten Kim 't Hooft en Naomi Schelfhout wonnen ook beiden twee wedstrijden. De reserves van SAR hestelden zich met een 8-2-zege op Fürst 2 enigszins van een dramatische seizoensstart. Audrey en Lacey Koole bleven allebei ongesla gen, Lindsey Boerdam moest twee oppo- nentes feliciteren. SAR 2 steeg een plaats, maar heeft nog enkele ruime ze ges nodig om uit de gevarenzone van de tweede divisie te komen. In de derde divisie verzuimde RdT af stand te nemen van concurrent HTC. De Lamswaardsen namen een 4-2-voor- sprong maar zagen HTC nog langszij ko men. RdT staat nu laatste, de achter stand op HTC bedraagt twee punten. De remise kwam tot stand door twee zeges van Cindy van Driessche en Martine Smol ders en één overwinning van San dra Goossen. De mannen van Arnemuiden hadden in Huizen tegen Bijmaat kans op meer dan een 7-3-nederlaag, maar verloren een paar spannende wedstrijden met klein verschil in de vijfde game. Frank Boute won twee partijen, Mare Hackenberg één. In de derde divisie troffen de mannen van SAR/Rabobank de Nederlandse jeugd kampioen van vorig jaar, Unicum. De be zoekers balden af en toe leuk mee, maar kwamen er uiteindelij k tegen de titelpre- tendent niet aan te pas: 9-1. Alleen Pas cal Neve verloor een potje. Door de 6-4-nederlaag van concurrent Maasbree staan de Zeeuws-Vlamingen nu zeven punten los. In de hoofdklasse kenden beide 't Zand- teams een uitstekend weekeinde. Het eerste team won met 9-1 van Belcrum 4, het tweede met 9-1 van SAR 2. Voor het eerste team lijkt de titel een kwestie van tijd. Ook het tweede staat bovenaan, ROSMALEN - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren in Rosmalen laten zien dat hij de terechte Nederlandse kam pioen 80 cc grote wielen is. De vijftienjarige Vlissinger die vo rige week al officieus beslag legde op de titel, won op de Bra bantse zandbaan beide manches met grote voorsprong. In de eerste manche moest Van de Ven nog even enkele rijders voor zich dulden, maar hij stelde al snel orde op zaken. In de tweede manche leidde hij van start tot finish. Komend weekeinde rijdt Rinus van de Ven zijn laatste race in de 80 cc. Hij kan zich dan ook tot Duits kampioen laten kro nen. In één van de twee manches moet hij zich bij de eerste tien plaatsen. Na de wedstrijd in Duitsland stapt Van de Ven als professionele crosser over naar de 125 cc klasse. ROSMALEN - Stefan Hage heeft met een derde plek afscheid genomen van de 65 cc grote wielen. In Rosmalen finishte hij in de eerste manche van de laatste wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap als tweede. Achter de Belg Jens Gette- man. In de tweede manche had Hage een mooie kopstart en reed drie ronden lang op kop. Aan het eind van de race waren twee crossers Hage gepasseerd. De crosser uit Borssele ein digde in de eindstand van het NK als derde. Volgend seizoen zal Hage uitkomen in de 85 cc. WAALWIJK - FM Sranang heeft eindelijk haar eerste punt in de hoodklasse van het futsal binnen. Tegen koploper FC Inter uit Waalwijk speelden de Goese zaalvoetballers met 2-2 ge lijk. Sranang, dat zonder de geblesseerden Ramon Dahoe, Clarence Pahlad en Rosano Acton speelde, kwam via Ryan de Meza op een 1-0-voorsprong. Nog voor rust kwam FC Inter op gelijke hoogte. In de tweede helft waren de teams goed aan elkaar gewaagd en over en weer waren er kansen. Het houtwerk voorkwam tot twee keer toe dat Sranang op voorsprong kwam. Jacco Neelen speelde een goede partij en hield het doel van de Goesenaren schoon. Drie minuten voor tijd kwam Sranang op 2-1 door opnieuw Ryan de Meza. FC Inter benutte vrijwel direct daarna een vrije trap en bracht de eindstand op het bord. COLIJNSPLAAT - Willem Huiszoon heeft zaterdag de Goo fie's Race in de ORC-Clubklasse gewonnen. De Middelburger was op de Sula de snelste op de Oosterschelde vanuit Colijns- plaat. In de IMS-klasse ging de eerste prijs naar de Checkma te van Peter de Ridder. De Easy Living van Rinus de Jonge werd in die categorie tweede. Patrick de Cort was op de Sanka de beste in de ongemeten klasse. In totaal gingen er zaterdag 56 schepen van start. De volgende Goofie's Race wordt zaterdag 1 november vanaf 12.00 uur ge houden. BRIELLE - Drie Zeeuwse tafeltennissers hebben in Brielle de tweede ronde bereikt van de Nationale B-meerkampen. Len- nard Roodenburg en Dennis Verdurmen eindigden bij de mannen als vierde en vijfde. Bij de vrouwen schopte Simone de Klerk het tot de tweede ronde, ze werd vierde. De SAR-tweeling Audrey en Lacey Koole wist zich met een zesde en achtste plaats niet te plaat sen voor de volgende ronde. concurrent JCV was zo vriendelijk met 9-1 van Herwaarden 5 te verliezen. De andere Zeeuwse teams in de hoofd klasse hebben het zwaar. SAR 2 staat na drie nederlagen laatste, Arnemuiden 2 snoepte drie puntjes mee tegen Back hands, maar zal in de komende wedstrij den moeten gaan winnen om nog een se rieuze kans te maken op behoud. De meiden van SAR verloren in de lande lijke A-klasse opnieuw, ditmaal met 6-4 van TOGB. Voor de competitiestart was gehoopt op een topklassering, maar zon der Debbie de Klerk en Liselotte Fas- saert is SAR helemaal geen bijzonder team in de A-klasse. In de jongens B-klasse komt Arnemui den geleidelijk aan in vorm. Ditmaal werd tegen Flash met 5-5 gelijkgespeeld. Arnemuiden staat nu vierde, maar de concurrenten Docos en AAC Cosmos hebben hun onderlinge wedstrijd nog voor de boeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19