PZC if Savok gelukkigst in volleybalderby ruime 6-i-zege op IJzendijke Zeelandia Middelburg krijgt er van langs Derby in eerste klasse krijgt verrassende wending na oersaaie eerste helft Drie spelers strijden om A-jeugdtitel ZK schaken maandag 6 oktober 2003 Sassenaren trakteren VVS'92 in Vlissingen op 3-1-nederlaag D jo \Al Kpli no|f Talenten Mannen i van onze sportredactie VLISSINGEN - Vorige week kwam Zeelandia Middelburg op eigen veld nog goed weg tegen Walcheren, maar gisteren in Roosendaal kwam op overtui gende wijze een eind aan de on geslagen status van de ploeg van Wil Wijnands. Na een 3-0-rust- stand liep BSC, dat tot gisteren nog niet had gewonnen in com petitieverband, in de tweede helft verder uit naar een 6-1-ze- ge. De topper tussen Patrijzen en HW'24 kende geen doelpunten. Goals vielen er wel te bewonde ren in het duel tussen Steen en RCS dat in 4-3 eindigde. Wal cheren hield op eigen veld Zie- rikzee op 1-1, wat voor de Schouwse ploeg de eerste ver- liespunten van dit seizoen bete kenden. Ondanks dit resultaat zijn de Vlissingers de nieuwe hekkensluiters in deze klasse. Goes won met 2-0 bij Breskens. BSC-Zeelandia Middelburg 6-1: De Brabanders kenden een goede start, wat na tien minuten tot de openingstreffer van Christiaan Hildebrand leidde: 1-0. Na de 2-0 van Michael Yap ging het duel beide kanten op, maar het was opnieuw Christi aan Hildebrand die kort voor rust de marge op drie doelpun ten bracht. Kort na het begin van de tweede helft voorkwam eerst de lat nog een tegentreffer van de Middelburgers, maar even later was het wel raak door Michel Sinke: 3-1De bezoekers roken hun kansen en gingen op zoek naar meer, echter zonder hierbij veel gevaar voor het doel van BSC te stichten. De 4-1 van Blaise Kakese in de 75e minuut betekende de definitieve gena deklap voor Zeelandia Middel burg. In de slotfase bepaalden twee invallers, A-junior Corné Verbraak en Jeroen Benjert, de eindstand op 6-1. Patrijzen-HVV'24 0-0: De thuisclub was ietsje beter, drong in de slotfase nog even flink aan, maar had evenals HW'24 uiteindelijk vrede met het doelpuntloze gelijkspel. Waar treffers dus uitbleven, vie len de gele kaarten wel als rijpe appelen uit de bomen. Williams Sallet en Camiel Rentmeesters werden namens Patrijzen du I arbiter Hermus bestraft. Pe4I Verlinden, Jorden Takiddinet trainer Eddy van der Hooft J ren aan Hulster kant goed vm - een gele bestraffing. Breskens-Goes 0-2: De val' wachtingen voor het nieit»' seizoen waren hoog, en deco&s petitiestart was ook voortrel 1 lijk. De laatste weken krij Breskens echter dreun na drea1 te verwerken. „We moeten woon naar onder gaan kijken'l concludeerde Breskens-traiiV' Rinus Zegers na het verlies in» gen huis. Goes forceerde winst aan het einde van deeei ste helft. In geen tijd brachtó Ernst Smit (39e minuut uitgji vrije trap via de muur) en Nis Paardekoper (40ste minuut) j1 Bevelanders op een 2-0-voo?1 sprong. Breskens wilde daan: wel, maar kon niet. Steen-RCS 4-3: Steen maafc het zich na een 4-1-voorspioJ1 (na 46 minuten) onnodig moei] lijk. Het elftal van ArdianLefe wisselde op dat moment go2j combinatiespel in voor panie;) j voetbal. RCS kwam in de ijl minuut via Jiddo Lawalatate' rug tot 4-2. En Niels Tourntr maakte er in de slotminuten U j van. Maar verder kwam EC:, niet meer, Steen ging met dril punten lopen. Naast Lawaai en Tournoy vond Regillio Pin:, het net voor RCS. Marco Ottjq 1 (1-0), Werner Bisschop (2-1,, Eddy van den Bosch (3-1) enat; dermaal Werner Bisschip scow den voor Steen. Walcheren-Zierikzee 1-1: Zi- rikzee-trainer John de Frehii j verre van tevreden over de it stelling van zijn ploeg, waant Walcheren uiteindelijk wist profiteren. Thomas Vos kre. namens de gasten een enori kans in de openingsfase, ma: verzuimde die om te zetten ins j 1 -0Vervolgens zakte het nivea van Zierikzee steeds verdt weg. Na een halfuur bracht D: niel Elebe Walcheren aan dele; ding. Bij de hoekvlag lieten j lin van Oeveren en Barry Haf zich in de luren leggen doorc Walcheren-spits die op ws 1 naar de goal verder niemaii meer tegenkwam. Ben Verwa zorgde er kort na rust voor i Zierikzee nog op een punt h 1 slag kon leggen. Oostkapelle ontsnapt bij SSV'65 door Barry van der Hooft GOES - De eerste goal werd luidruchtig begroet en bij het tweede doelpunt was het feestje nog iets uitbundiger. SSV'65 kwam zaterdag tegen Oostka pelle een kwartier voor tijd door de eerste doelpunten van dit sei zoen op een 2-0-voorsprong en leek op weg naar de eerste zege. Een kwartier later schoot Ha rold Vermeulen echter de 2-2 achter keeper Wilfred Foley, waardoor de derby in de eerste klasse een verrassend slot ken de. Het gezicht van Ronnie Hille brand stond dan ook op onweer bij het verlaten van het veld. De middenvelder, die het eerste doelpunt van SSV'65 voor zijn rekening nam, uitte zijn frustra ties op een reclamebord en ver dween snel de kleedkamer in. De reactie van Hillebrand was begrijpelijk, want na drie ne derlagen op rij had SSV lang zicht op de eerste overwinning. Maar om de één of andere reden wil het dit seizoen niet lukken met de nummer drie van het af gelopen seizoen. „Dit vind ik vooral heel zuur voor de spelers", zei Adriaan Nieuwenhuijse na afloop. „We speelden niet goed, maar ik dacht dat de punten na de 2-0 in de achterzak zaten. De straf schop voor Oostkapelle gaf ech ter de doorslag. Op dat moment brak er iets. Het zal toch niet weer fout gaan hè, dacht ik. En ik denk dat mijn spelers hetzelf de hadden." Nieuwenhuijse beaamde ook dat de eerste helft niet om aan te zien was geweest. SSV'65 en Oostkapelle lieten belabberd voetbal zien. Een fatsoenlijke combinatie of aanval was zeld zaam en de hoofdrol werd opge ëist door het fluitje van scheids rechter Nefs uit Bergen op Zoom. De beste kansen waren voor Oostkapelle, dat van de twee ploegen het minst slecht speelde, De grootste mogelijk heid kwam na achttien minuten op naam van Wilfred Schipper. Dennis van der Welle, de enige speler op het veld die liet zien schop en Oostkapelle ging op zoek naar meer. Houtepen bracht Harold Vermeulen in voor Latuheru en kreeg daar mee het middenveld steviger in handen. Aan de andere kant raakte Pieter van Liere nog wel de onderkant van de lat, maar het initiatief bleef in de verma kelijke slotfase in handen van Oostkapelle. Een andere invaller, Michel Jonckman, werd na een lange bal door Proos aan het shirt ge trokken, maar de overtreding ontging scheidsrechter Nefs. Hij gaf wel een corner die door Alwin van Ham over alles en ie dereen heen werd getrapt. Ha rold Vermeulen schatte de bal wel op de juiste waarde en schoot met een volley de gelijk maker binnen: 2-2. ,We pakken hier een punt, maar dat hadden er eigenlijk drie moeten zijn", vond Houtepen. „Hoewel we een jeugdig team hebben, zijn we dit seizoen nog niet weggespeeld en we creëren kansen. Dat vind ik het belang rijkste." Zijn collega was tevre den over de vechtlust die zijn ploeg had getoond. „Daar moet ik ze een compliment voor ge ven", zei Nieuwenhuijse. „We kunnen geen vuist maken, maar toch moeten we vertrouwen putten uit dit resultaat. Volgen de week tegen Rillandia kan het weer helemaal anders zijn." SSV'65-Oostkapelle 2-2 (0-0). 56. Ronnie Hillebrand 1-0, 75. Christi aan Boon 2-0, 77. Ruben Coppoolse 2-1 (strafschop), 92. Harold Ver meulen 2-2. Scheidsrechter: P. Nefs Bergen op Zoom). Gele kaart: Ron nie Hillebrand (SSV'65). Aantal toe schouwers: 125. SSV'65: Wilfred Poley; Michel de Groote, Wim Westenberg, Armando Probert (45. Ron Proos), Antoine Kunst; Pieter van Liere (87. Joey van der Hoeff), Ronnie Hillebrand, Marcel Kole, Arjen Oostdijk (70. Stefan Paardekooper); Paul Bom en Christiaan Boon. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Matthijs Lugtenburg, Ruben Coppoolse, Rick Pattenier; Dennis van der Welle, Roel Latuheru (78. Harold Vermeulen), Alwin van Ham, Arjen Pattenier (60. Maarten van Maldegem); Hajo Barth (46. Mi chel Jonckman) en Wilfred Schip per. een individuele actie in huis te hebben, ging door over rechts, legde de bal terug op Schipper, maar diens inzet werd op de lijn gekeerd. „Die bal had erin gemoeten"zei Oostkapelle-trainer Cees Hou tepen. „We hadden het in de eer ste helft sowieso moeten afma ken. Het spel was niet best en de afvallende ballen waren niet voor ons. Toch kregen we kan sen, maar we speelden veel te ver achteruit. Dat hebben we na rust omgezet en vanaf dat mo ment moest SSV meer achteruit. Dat we twee goals tegen kregen, had niets met het spel te maken. SSV scoorde uit een stilstaande situatie en door dom balverlies van ons." De openingstreffer van Ronnie Hillebrand (na een vrije trap van Marcel Kole kon hij de bal van dichtbij binnentikken) brak de derby open. De ruimtes wer den groter, omdat Oostkapelle meer druk wilde ontwikkelen, waar SSV'65 vooral op de coun ter loerde. Doelman Wilfred Po ley hield zijn ploeg met een aan tal fraaie reddingen op de been en een kwartier voor tijd scoor de de thuisploeg uit het niets voor de tweede keer. Roel Latu heru leverde de bal simpel in bij Christiaan Boon, die op snel heid langs twee verdedigers en doelman Jacco Nelen snelde: 2-0. Het duel leek daarmee gespeeld, maar Oostkapelle toonde veer kracht. Van der Welle begon aan een lange solo, passeerde vijf SSV'ers en viel in het straf schopgebied over het uitgesto ken been van Ron Proos. Ruben Coppoolse benutte de straf Invaller Maarten van Maldegem probeert SSV'65-middenvelder Ronnie Hillebrand van de bal te krijgen. foto Willem Mieras van onze sportredactie TERNEUZEN - Het persoonlijk kampioenschap schaken voor de Zeeuwse jeugd is zaterdag weer van start gegaan. In de hoogste leeftijdscategorie strij den slechts drie spelers voor de Zeeuwse titel. Jan Breukelman uit Terneuzen heeft daar de bes te papieren. Zelf sloot hij zijn partij winnend af terwijl club genoot Matthieu Freeke verras send verloor van Goesenaar Joey Grochal. Joey Grochal van schaakvereni ging Goes was dus wel van de partij. In zijn partij tegen Breu kelman moest hij het onderspit delven. Breukelman maakte zijn favorietenrol waar. Grochal speelde in de middagronde te gen Matthieu Freeke. Freeke, ook wel kanshebber voor de ti tel, kon zijn favorietenrol echter niet waarmaken en moest zich verrassend gewonnen geven. De partij tussen Jan Breukelman en Matthieu Freeke moet nu de be slissing brengen voor het kam pioenschap. Bij de B-jeugd gaat de strijd om het kampioenschap na een speeldag tussen Souburger Erik van Nassau en de voor de West- Zeeuws-Vlaamse Schaakver eniging spelende Simon Pro voost. Beide spelers wonnen hun twee partijen zonder al te veel moeite. Middelburger Stefan Willem- sen en de Axelse Debbie de Klerk volgen de favorieten op een half punt. In de C-categorie verraste Inge borg Jansen van het Axelse Landau. Net zoals Middelbur ger Quinten van de Vrie won ze haar drie partijen. De talenten Quinten Volleman van Schaak vereniging Terneuzen en Ro land Kars, spelend voor Sou burg, schaakten onderling remise zodat beide spelers een half punt moeten goedmaken op de koplopers. Quinten Ducarmon en Luuc van der Zee delen de koppositie bij de D-jeugd. Beide schakers be haalden de volle honderd-pro centscore. Waarschijnlijk zal het kampioenschap ook tussen deze twee spelers gaan. De con currentie staat namelijk na vier ronden al op een vol punt ach terstand. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Kwiek hebben in de derde divi sie de tweede uitzege op rij ge boekt. Bij De Burgst werd met 3-1 gewonnen. Morres/Hulst liep in de tweede divisie tegen de eerste nederlaag aan (3-2) en in' de promotieklasse won Savok in Vlissingen de Zeeuwse derby te gen VVS'92 met 3-1. De Zeeuwse mannenploegen verloren. Morres/Hulst met 4-0 van Nivoc'68, Mytilus met 3-2 van Atak'55 en WS'92 kans loos met 4-0 bij Rowi. Saturnus-Morres/Hulst 3-2 (25-11 17-25 25-21 23-25 17-15): Een aantrekkelijk duel met veel en lange rally's. Satur- nus begon uitstekend, profi teerde in de eerste set van een verlammend werkende wil om te winnen aan Hulst-zijde en deelde een mentale tik uit. Trai ner Harry van Putte: „We had den afgesproken om fel uit de startblokken te komen en de te genstander te overrompelen. Maar wij lieten ons overrompe len." Na een zeperd in de eerste set herstelde Morres/Hulst zich echter knap. Met een betere pass en veel scorend vermogen op de opslag van de thuisploeg zetten de Zeeuws-Vlamingen in de tweede set die misser recht. Vanaf de derde set ontwikkelde zich een duel tussen twee volle dig aan elkaar gewaagde teams. Saturnus profiteerde aan het eind van de derde set van een paar missers in de Hulst-gelede ren. Morres/Hulst trok met pri ma spel in de vierde set de stand opnieuw in evenwicht. In de be slissende vijfde set leek Morres- /Hulst al snel op rozen te zitten. Een 9-4- en 13-10-voorsprong werd echter uit handen gege ven. De Burgst-Kwiek 1-3 (14-25 21-25 25-27 25-19): Kwiek was direct bij de les en nam in de eer ste set het initiatief. Door een goede opslag werd de Brabantse aanval aan banden gelegd. Het Zeeuwse overwicht resulteerde in een ruime setzege. Daarna bood de hard werkende en taai verdedigende thuisploeg steeds beter partijAan het eind van de tweede set wikkelde Kwiek niettemin na 19-19 met succes af naar winst. Doorgevoerde wissels waren er in het derde bedri j f mede de oor zaak van dat Kwiek geruime tijd zonder succes naar de juiste patronen zocht. De Burgst had lang uitzicht op de setzege, maar kon tegen een degelijk en bekeken spelend Kwiek een 23- 21-voorsprong niet verzilveren. Kwiek liep in de vierde set ech ter opnieuw een achterstand op. Dat leidde tot setverlies. VVS'92-Savok 1-3 (22-25 20-25 25-17 24-26): De Sasse formatie was in deze enige Zeeuwse derby in de promotie klasse B de gelukkigste ploeg. Savok begon ijzersterk en trok na een gelijkopgaand spelver- loop in de slotfase van de eerste twee sets de winst naar zich toe. De Zeeuws-Vlamingen profi teerden daarbij van persoonlij ke fouten aan Vlissingse kant. Met veel servicedruk en een pri ma blok nam de thuisploeg in de derde set het initiatief. Na een ruime zege moest WS'92 in de vierde set tegen een goed spe lend Savok aanvankelijk afha ken. Keihard werkend en met een hecht blok werd de Sasse aanval echter op een moment dat niemand nog in winstkan sen geloofde aan banden gelegd en werd een 13-19-achterstand opgehaald. In een enerverende slotfase werd het 24-24. Juist op dat moment hield Savok het hoofd koel en verzekerde de ploeg zich bekwaam spelend van de derde setzege. Nivoc'68-Morres/Hulst 4-0 (25-17 25-15 25-10 25-21): Zonder libero Koen Koudstaal, Davy Hoffmann en de met een blessure afgehaakte Martin Ferket was Morres/Hulst een gemakkelijke prooi voor de thuisploeg. Het uit de eerste di visie gedegradeerde Nivoc'68 maakte het Morres/Hulst met een lastige opslag erg moeilijk en ontregelde daarmee de Zeeuws-Vlaamse pass. Morres- /Hulst werd daardoor tot een voorspelbaar spelletje aan de buitenkant gedwongen, waar een hecht blok van lange spelers stond. Met drie man van meer dan twee meter in de gelederen was er voor de Zeeuwen nauwe lijks doorkomen aan. Slechts in de vierde set kon Mor res/Hulst de thuisploeg geruime tijd bijbenen. Bij 18-16 schroef de Nivoc'68 het tempo op. Dat was voldoende om voor de vier de keer op rij afstand te nemen. Atak'55-Mytilus 3-2 (25-16 25-14 20-25 19-25 15-13): Een wedstrijd met twee gezichten, waarin Mytilus binnen de kort ste keren tegen een 2-0-achter- stand aankeek. De Goese ploeg was aanvankelijk serverend te lief voor de thuisploeg en ver loor in het begin bijna alle ral ly's. Met routinier Bob Janse als rustbrenger keerde het duel in het voordeel van Mytilus. De Zeeuwen speelden scherper, na men het voortouw en kwamen door twee makkelijk tot stand gekomen zeges terug in de wed strijd. In de vijfde set zette Myti lus na een slechte start een ster ke reeks neer (van 8-4 achter werd het 9-8 voor de Goesena- ren). De thuisploeg beschikte echter over de langste adem. Rowi-WS'92 4-0 (26-24 25-17 25-22 25-22): Een geflatteerde overwinning voor de thuis ploeg, die een om diverse rede nen uitgedunde Vlissingse op ponent trof. WS'92 was geen schim van de ploeg die de com petitie zo goed begon en speelde vooral zonder inspiratie. Een matige opslag, te veel passfou- ten en te weinig afspeelmoge- lijkheden en precisie in de spelverdeling leidden tot een aanvallende onmacht. Rowi profiteerde daar maximaal van. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A heeft Ria W zich goed hersteld van de 2-1-nederlaag van vorige week, getuige de dui delijke 6-1-zege op IJzendijke. Vlissingen boekte tegen Corn Boys (4-0) de vijfde zege op rij en blijft dus koploper. Noor mannen blijft, na de ietwat for tuinlijke 3-1-overwinning op Hontenisse, op twee punten achterstand de voornaamste concurrent van de Vlissingers. Koewacht won met 2-0 van Zeeland Sport en is door dit re sultaat hekkensluiter af. Het duel tussen Oostburg en Aar denburg kende met een 2-2- eindstand geen winnaar, Dom burg won met 3-1 bij Sluiskil. In de vierde klasse B kwam Clinge bij Meto nog wel op voor sprong, maar uiteindelijk werd de wedstrijd afgesloten met een 8-1-zege voor de Brabanders. Hansweertse Boys kwam in de slotfase van de wedstrijd nog langszij bij FC Bergen: 1-1. Ria W-IJzendijke 6-1: Het was opnieuw Daryl Rawidjan die, voor de vierde keer in vijf wed strijden, de eerste treffer van Ria W produceerde: 1-0. Net als de voorgaande keren liep de ploeg uit Westdorpe hierna uit naar een ruime zege. Na eerder tweemaal 5-1 nu dus voor de tweede maal 6-1. Arno Verlin de, Ludwig van Gremberghe en opnieuw Daryl Rawidjan zorg den voor 4-0, IJzendijke-speler Luciën van Dijk voor 4-1en Ar no Verlinde en Ludwig van Gremberghe voor 5-1 en 6-1. Vlissingen-Corn Boys 4-0: De opdracht waarmee de Vlissin gers het veld op kwamen, luidde 'snel scoren'. Jason Blomaert pikte die woorden van zijn trai ner goed op en schoot vrijwel di rect vanaf de aftrap raak (na twaalf seconden), nadat hij eerst drie tegenstanders had uitgespeeld. De thuisploeg bleef beter, maar kende wat proble men met de afwerking. Roepesh Bhagola, Nasser Gashi en Kha- led Boufrahi scoorden wel. De Noormannen-Hontenisse 3-1: Pas aan het einde van een gelijkopgaande eerste helft opende Jacky Minderhoud de score: 1-0. Een minuut later was de stand weer in evenwicht, na dat Wilco de Zwart een straf schop had benut: 1-1. In dek: van de tweede helft creëerden! bezoekers een overwicht. Ma- het doel konden ze niet vinde In de laatste vijf minuten ste gen Frank Maranus en Mart Minderhoud aan de andere kar wel toe, met als gevolg een je flatteerde 3-1-overwinm.c voor de thuisploeg. Koewacht-Zeeland Sport 24 Het eerste kwartier was voorè bezoekers, zonder echt gevaar lijk te worden. Langzaam maï zeker nam de hardwerkend: thuisploeg het initiatief over wat halverwege de eerste helt tot de openingstreffer van Jact Lambert leidde. Dezelfde spek; bepaalde zes minuten later c stand op 2-0, wat uiteinde® ook de eindstand werd. Sluiskil-Domburg 1-3: De be zoekers kenden een goede sta: toen Chiel Maranus al in deee ste minuut 0-1 aanteken® Sluiskil herstelde zich weid; waar, maar zag toch Micha Be: nard halverwege de eerste heli de voorsprong verder uitbou wen: 0-2. Op slag van rus bracht Hassan Kesikbas thuisploeg weer terug in 4 wedstrijd: 1-2. Ko Brand brad' in de zestigste minuut de marf weer op twee treffers. Meto-Clinge 8-1: Clinge nat na een halfuur een 1-O-voor sprong door Davy van Puyvel- de. Kort voor rust leidde efi misverstand in de Zeeuwse de fensie tot de gelijkmaker: 1-1 Ook de eerste tien minuten vat de tweede helft waren de ploe gen redelijk aan elkaar °-r waagd, maar na de 2-1 van At thur Borsboom veranderde i drastisch. FC Bergen-Hansweertse Boy 1-1: De thuisploeg kwam infi- 61e minuut op voorsprong doft Michael van Hees, die een straf schop benutte. Tien minuten® ter mocht dezelfde speler wKj aanleggen van elf meter, mat' hij miste. Vijf minuten voor®- einde kopte Fersjan Selim gelijkmaker binnen: 1-1- Oostburg-Aardenburg Aardenburg nam via Marco® Croock een l-O-voorsprot; Dominique Verlinde scoorde® een strafschop echter snel wei- tegen. Peter van de Linde bratf Oostburg zelfs aan de leidinl Ronnie Tresonie bezorgde Aai- denburg in de slotfase nog verdiend punt door te scoren I Een speelster van VVS'92 (links) legt aan voor een smash, Savok springt op om de bal te blokken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18