Oemoemenoe bekert verder Jong Ambon na overwinning alleen aan kop Amazone Van Woensel haalt hoogste dagscore Schelde voor het eerst thuis onderuit Zeeuwse derby in derde klasse eindigt doelpuntloos BC Vlissingen weggespeeld Sinar weer gelijk tegen Schollevaar 2 wb 17 maandag 6 oktober 2003 Jeugdtenniscompetitie van start Louter nederlagen driebanders Zege van Korenbeurs in derby Spannend EMM doet ritme op en zegeviert M Patrijzen en HVV in evenwicht Hoor Ron de Waal 'S-HEERENHOEK - De zeer wisselende weersomstandig heden leken gistermiddag in 's-Heerenhoek aanzienlijk veel invloed te hebben op het treffen tussen Patrijzen en HVV'24. Hoewel de thuisploeg iets meer aanspraak mocht maken op de overwinning, hadden beide ploegen vrede met de einduit slag: 0-0. Terwijl de meeste spelers de warmte van de kleedkamers opzochten, stond één speler dui delijk zijn teleurstelling te ver bijten. Invaller Marc van Ha- neghem van Patrijzen had er goed de smoor in, en stak zijn woede ten opzichte van arbiter Hermus niet onder stoelen of banken. „Eerst fluit hij mij in kansrijke positie terug wegens hands, terwijl ik die bal op mijn borst meenam. Daarnaast neemt hij zeer ten onrechte het vlagsignaal voor buitenspel van die grensrechter van HW'24 over. Tweemaal kort achter el kaar wordt je dan goed bena deeld", foeterde Van Haneg- hem. Of een eventuele zege voor Pa trijzen de juiste afspiegeling ge weest zou zijn, werd door KW- trainer Eddy van der Hooft wijselijk in het midden gelaten. „Vooraf had ik hier voor een punt getekend.", bekende Van Der Hooft na afloop. „Onze op zet was om te blijven voetbal len, maar daar kwamen we door conditionele problemen op het laatst niet meer aan toe. Toch denk ik dat we hier een te recht punt hebben wegge sleept." De bezoekers hadden al heel snel op voorsprong kunnen ko men, toen Johnny Lensen niet wist te profiteren van één van de weinige slippertjes van Peter de Jong in de Bevelandse de fensie. Lensen schrok dermate van het slippertje dat hij de bal hoog over het doel van Patrij zen-doelman Sjimmie Kikkert knalde. Patrijzen nam heel snel het initiatief over, zonder daar bij HW-keeper Jean-Pierre de Keijzer echt in de problemen te brengen. Pas na ruim een half uur spelen kreeg de mee opge komen Peter de Jong een aardi ge kans voor Patrijzen, maar diens kopbal was een makkelij ke prooi voor De Keijzer. Op de gelijke stand bij rust was nauwelijks iets aan te merken, temeer omdat beide teams veel moeite hadden om overeind te blijven op het spekgladde veld en van een fatsoenlijk opgezette aanval bijna geen sprake was. Een kwartier na rust werd het duel plots wat levendiger. Eerst moest Joffrey Geldof voor Pa trijzen handelend optreden toen Sjimmie Kikkert een voorzet van Maarten Scheerders maar half weg kon werken. Even later was het André Smulder die nog in kon grijpen, toen Jorden Tak- iddine en Johnny Lensen veel te laks met een overtalsituatie voor HW'24 omsprongen. In de daarop volgende tegenaanval zette Arjan Verburg voor Patrij zen Hubèr Rentmeester in kans rijke positie. Rentmeester werkte de harde voorzet van Verburg echter over het doel van De Keijzer. Met het inbrengen van Marc van Haneghem trachtte trainer Kees van de Sluis de wedstrijd nog in het voordeel van Patrij zen te doen kantelen, maar tot tweemaal toe vonden acties van diezelfde Van Haneghem geen genade in de ogen van scheids rechter Hermus. Ook het torpe deren van Arjan Verburg door doelman De Keijzer binnen het strafschopgebied van HW'24 werd onbestraft gelaten. „Zo wordt je nog een zuivere penalty door de neus geboord", merkte Kees van de Sluis op. Dat het nog 0-0 bleef, hadden de bezoe kers voor een groot gedeelte in de slotfase nog te danken aan M - ;.\a 4 «KtS William Sallet van Patrijzen (witte broek) probeert een sliding van HVV'er Ayhan Atmaca te ontwij ken. foto Dirk Jan Gjeltema keeper De Keijzer, die paraat was bij inzetten van Arjan Ver burg en Marc van Haneghem. „We kwamen in de slotfase niet meer onder de druk vandaan", besefte trainer Eddy van der Hooft. „Toch hoor je mij niet echt klagen. Met deze jonge ploeg in opbouw zijn we goed op weg." Volgens Kees van de Sluis had er voor Patrijzen meer inge zeten. „We hebben een paar mo gelijkheden gehad, maar die moeten dan wel worden afge maakt. De weg is nog lang, maar voor de eerste periodetitel had den we met een zege zeer goede zaken kunnen doen." Patrijzen - HVV'24 0-0 (0-0). Gele kaart: William Sallet, Camiel Rent meester PatrijzenPercy Verlin den, Jorden Takiddine en trainer Eddy van der Hooft (HW'24). Scheidsrechter: M.J.C. Hermus (Et- ten-Leur). Aantal toeschouwers: 175. Patrijzen: Sjimmie KikkertPeter de Jong, André Smulder, Camiel Rentmeester; Joffrey Geldof, Anne Willeboordse, Guido Moison, Wil liam Sallet; Niels Mulder (63. Mare van Haneghem), Arjan Verburg en Hubèr Rentmeester. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Dave van de Berg, Ayhan Atmaca, Kees Duitenmeijer, Hans Goethals; Percy Verlinden, Kieren O'Shea, Maarten Scheerders, Hans van Damme (53. Dimitri Verlinde); Jor den Takiddine (85. Jari Vianen) en Johnny Lensen (77. Amos Adde). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na het 1 -1 -ge lijkspel van Luctor'88 in de derby tegen Lewedorpse Boys is Jong Ambon in de vijfde klasse B nu nog de enige ploeg zonder puntenverlies. Jong Ambon-Dreischor 5-4: Na de openingstreffer van Frank van der Helm namens de bezoekers bogen Martin Wais- apy, Zico Tuhuleruw en El- dridge Pentury deze achter stand om tot een 3-1-voor- sprong. Rogier Voorzaat bracht even de spanning terug, maar twee treffers van Martin Waisapy leken de beslissing te brengen: 5-2. Dreischor toon de echter veerkracht en kwam in de slotfase nog terug tot 5-4 via Frank van der Helm en een eigen doelpunt van Emiel Laisina. Renesse-Kwadendamme 1-1: Vincent Goedegebuure zette Renesse al snel op voorsprong. De thuisclun bleef hierna ster ker, maar met name in het laat ste halfuur kwam Kwaden- damme steeds beter in de wed strijd. In de tachtigste minuut leidde dit tot de gelijkmaker van Roel de Jonge: 1-1. Lewedorpse Boys-Luctor'88 1-1: In de eerste helft opende Erik de Groene de score na mens de bezoekers: 0-1. De voormalig topscorer van Kloe- tinge kon verder zijn stempel niet op de wedstrijd drukken omdat hij goed in bedwang werd gehouden door Ronald Smits. Omdat diens broer Si mon in de zeventigste minuut aan de andere kant wel raak- schoot, eindigde de derby on beslist. Vosmeer-Nieuw Borgvliet 3-2: Een gelukkige overwin ning voor de Zeeuwen. Na de 1-0 van Arjen Verkamman verdubbelde Ed Mastbergen deze voorsprong in de 43e mi nuut. Sebastiaan Tempelaars en Ali Kurtulus brachten de Bergenaren op gelijke hoogte. Ver in extra tijd bezorgde Jean-Paul Rens de thuisploeg uit een strafschop de zege. Volharding-Ouwerkerk 2-3: Freek van Marle zette Ouwer- kerk op voorsprong. Na rust maakte Rob van Eekelen ge lijk, maar Edwin van der Maas bracht de gasten opnieuw aan de leiding. In de tachtigste mi nuut bracht John Sommeijer Volharding weer langszij maar nog in dezelfde minuut werd Jakkoo Brouwer match winnaar: 2-3. Robur-WW'67 0-3: Robur raakte paal en lat, WW'67 toonde zich slagvaardiger en liep na de openingstreffer in de 65e minuut uit naar een 3-0--zege. GOES - De jongens die uitkomen in de B- en C-poule, hebben zaterdag in de tennishal van Goes het spits afgebeten in de Dancemaster Janvier jeugdtenniscompetitie. Dit seizoen zijn er drie jongens- en één meisjespoule, waarin de spelers en speelsters naar speelsterkte en leeftijd zijn ingedeeld. De jeugdtennissers hebben zich als koppel opgegeven voor de competitie. Iedereen speelt een single en een dubbelpartij Voor iedere gewonnen wedstrijd krijgt men twee punten, een gelijkspel levert een punt op. Een tenniskoppel kan dus maximaal zes punten binnenhalen Dat laatste deden de kampioenen van het vorige seizoen in de C-poule; Erik van den Hoff en Tim Visser, die nu uitkomen in de B-poule. In de C-poule waren er maar liefst vier koppels die de volle buit van zes punten wisten binnen te halen: Niek Hermus slaagde daarin met Wouter van de Berge, Hans met Mark Putte, Pieter Keijzer met Jelle Kies, en Paul met Lars van Hoeve. GOES - De Zeeuwse driebanders bleven de afgelopen week zonder zege. Hoondert/de Waard, 3BSD en De Stene Brug verloren stuk voor stuk. 3BSD 1 verloor thuis met 2-6 van Café De Uitspanning. Het vergaat de ploeg uit Zierikzee tot nu toe slecht in poule 2 van de derde divisie. Jan Eickenboom verloor kansloos van Bak ker (21-30), waarna Peter Flikweert de stand gelijktrok door een knappe overwinning op Sari: 30-27 in 47 beurten. Na de pauze verloren Johan Flikweert (21-35 in 34 beurten) en Mar tin Capelle (30-35 in 62 beurten). Hoondert/de Waard ging met 3-5 ten onder tegen DC Michiel- sen. Afgezien van Johan Visser speelde de thuisploeg een de gelijke partij, maar werd overtroffen door een sterk DC Mi- chielsen uit Breda. Frans de Koek bezorgde zijn team de enige overwinning. In een fraaie partij tegen Cas werden de punten binnengehaald: 35-29 in 44 beurten. Sjaan van Kuyk behaal de een remise tegen Slootmans. Gerrit Blom en Johan Visser verloren. Middenmotor 't Pleintje 2 uit Sint Willebrord versloeg verras send De Stene Brug: 2-6. Piet Koek was niet in goeden doen en werd door C. Jaspers naar een nederlaag gespeeld. Marco van der Hout kreeg een afstraffing van Chris Bonne te verwerken. Arjo Hollestelle verweerde zich dapper tegen Heeren maar verloor ook. Ad Menheere was de enige die voor een winstpar tij kon zorgen. ZIERIKZEE - De Zeeuwse derby tussen 3BSD 2 en Koren- beurs/'t Kaaitje in de vierde divisie van de landelijke biljart- competitie driebanden groot leverde een duidelijke 7-1-over- winning op voor de bezoekers. Korenbeurs/'t Kaaitje nestelde zich hierdoor aan de kop van de ranglijst. De bezoekers kwamen voortreffelijke voor de dag in de presti- gestrijd. Ondanks de belangen kenmerkte het duel zich door sportiviteit. Sjaak de Visser corrigeerde in een cruciale fase van zijn strijd tegen Piet Schrier de arbiter, die een zuiver punt van Schrier aftelde. De fout werd hersteld en Schrier bleef in de strijd, hetgeen resulteerde in een remise: 25-25 in 51 beurten. Jean Louis Smulder kwam in zijn tweede optreden voor de bezoekers opnieuw tot winst. Ron Speijer moest eraan gelo ven: 15-20 in 59 beurten. Jan Westdorp klopte daarna een lang tegenspartelende Piet Kox met 16-25 in 35 beurten. Kimmo Pankow legde met een bliksemstart Jan Suykerbuyk op de pijnbank. Pankow gaf zijn tegenstander vervolgens geen enkele kans om terug in de wedstrijd komen: 19-30 in 49 beurten. doorLucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dres- suurwedstrijd van de ruiterclub Sé-Ros werd gekenmerkt door een aantal uitschieters. De hoogste dagscore in manege De Eendracht in Vrouwenpolder kwam op naam van de Oud-Bei- erlandse Ilona van Woensel. Zij scoorde in de klasse L2 met Or nament 185 punten. Ilona van Woensel was met Or nament duidelijk een maatje te groot voor haar achtervolgers. Getuige de enorme achterstand van de Borselse Weelruiters In- ger van Boven met Nadja en Martje Polderman met Biko, die met hun score van 161 punten de tweede stek deelden. Op het hoogste niveau, de klasse Z2, waren de tweelingzusjes Jessica en Chantal Nijpjes de uitschieters. Jessica toonde zich de beste van het duo uit Middel burg. Zij reed Maquire met 191 VLISSINGEN - Het eerste vrouwenteam van Vlissingen speelde zaterdag een matige wedstrijd tegen Hoofddorp. Aanvallend werd er te vaak knullig balverlies geleden en verdedigend was de organisatie ver te zoeken. Het leidde tot een pijnlijke nederlaag van 87-39. BV Hoofddorp - BC Vlissingen 87-39: Vlissingen begon sterk maar verloor de scherpte waar door de thuisploeg al snel op voorsprong kwam. Er werd bij de Zeeuwse formatie slecht ge- passt en slordig met de kansen omgegaan. Hier nam Hoofd dorp dankbaar gebruik van en rustte royaal met een voor- ®Prong van 38-16. Na rust kon Vlissingen het spel nog steeds niet bepalen, mede doordat de thuisploeg een man op man tac tiek handhaafde en Vlissingen hier geen antwoord op had. In het laatste kwart kon Vlissingen voorkomen dat de marge te ver werd vergroot maar kon de overwinning van de thuisploeg niet in gevaar brengen. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joos- - punten, Romana de Ridder 7 Punten, Immi Pattikawa 6 punten, arjolijn van den Bosse 6 punten, indy Kole 5 punten, Marjolijn de "reu 2 punten en Melanie Linde- berg 1 punt. punten naar het oranje erelint, vier puntjes meer dan Chantal met Justice. De klasse Z1 werd gekenmerkt door een sterke kopgroep met een overtuigende leider Raz Nitzani. De Israëlische stuurde Razelma met 198 punten naar de overwinning en twee winst punten. De onlangs naar deze klasse gepromoveerde Carola Paauwe toonde met Jurjana's Ohnidou dat ze het niveau aan kan. De netjes uitgevoerde proef met vloeiend gereden overgan gen, werd gehonoreerd met 189 punten. Goed voor de tweede plaats. Bijzonder spannend verliep de strijd in de klasse M2. Laatste starter Katja de Groes met Li bra verliet uiteindelijk als win naar het strijdtoneel. Met haar 158 punten bleef zij Janine Commee met Roal Lady een puntje voor. Voor Commee bete kende het haar tiende winst punt, waardoor ze voldoende punten heeft om de overstap naar de klasse Z te maken. Evelien Schouten had zich waarschijnlijk geen leukere overstap van de pony's naar de paarden kunnen bedenken. De amazone uit Kapelle reed Miami met 178 punten in de klasse Ml naar de overwin ning. MIDDELBURG - In een span nend duel heeft Sinar'71 gelijk gespeeld tegen het Rotterdamse Schollevaar 2. De wedstrijd in de hoofdklasse van de badmintoncompetitie van het district Zuid-West werd evenals voorgaande jaren ge kenmerkt door een gering krachtsverschil. Ook nu werden er verschillende driesetters ge speeld. Het meest succesvol bij de Middelburgers was Stepha nie Potter. Zij won haar enkel spel in twee sets, versloeg samen met Eveline van der Hof het vrouwendubbel Hofland/De Rek in drie sets en won eveneens het gemengd dubbel samen met Patrick Caljouw. Caljouw ma nifesteerde zich ook verdienste lijk door zijn enkelspel in twee sets te winnen. Een speler van Oemoemenoe (links) trekt ten strijde, Alkmaar zit hem kort op de huid. foto Ruben Oreel door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe heeft de eerste ronde van het bekertoernooi overleefd. De ploeg had het vooral in de tweede helft moei lijk met de fysiek sterkere te genstander uit Alkmaar, maar bleef knap overeind. Mede door try's van Martijn Boogaart en Dapa Stokes wonnen de Mid delburgers met 15-10. Vooraf was Alkmaar licht favo riet. De club is nog ongeslagen in de Tweede Klasse Noord, en sommige spelers dachten dat ze Oemoemenoe 'wel even zouden doen'. Arie Ringelesteyn, coach van de Alkmaarders had zijn spelers nog gewaarschuwd: „Oemoemenoe draait leuk mee, wij spelen uit, dus het wordt een lastige pot." De oefenmeester kreeg gelijk. De Middelburgse rugbyers kwamen flitsend uit de start blokken en kwamen in de vijfde minuut op voorsprong door een try van Martijn Boogaart. Door dat beide ploegen nog in de be ginfase een penaltykick verzil verden, stond de stand na tien minuten spelen al op 8-3. Na de openingsfase zakte het goede spel van Oemoemenoe wat weg. Er werd in een laag tempo gespeeld en beide ploe gen maakten veel slordigheids foutjes. Tot de rust had Oemoe menoe het betere van het spel, maar de ploeg verzuimde verder uit de lopen. Het begin van de tweede helft was wederom flitsend. Met een mooie interceptie stond Boog aart aan de basis van een try voor de Middelburgers, afge rond door Dapa Stokes. Jan Al- brechtse benutte de conversie en bracht de stand daarmee op 15-3, waarmee de wedstrijd de finitief beslist leek. Oemoemenoe liet de Alkmaarse formatie echter terugkomen in de wedstrijd. Albrechtse vocht een beslissing van de scheids rechter aan, die de scrum prompt tien meter verplaatste in de richting van de achterlijn van de Middelburgers. Trainer Henny Zandbergen was niet te spreken over de actie van zijn speler. „Er worden soms beslis singen genomen waar je het niet mee eens bent, dat blijft nou eenmaal zo. Maar dan moet je gewoon je kop houden en door spelen. Je weet dat dit soort din gen kunnen gebeuren." Alk maar profiteerde optimaal en scoorde via de scrum. De daar opvolgende conversie werd benut, waardoor de Noord- Hollanders terugkwamen tot 15-10. In het resterende half uur dic teerde Alkmaar de wedstrijd. Vooral in de scrums kwam het jonge team van Oemoemenoe tekort. Het bleef tot het einde toe spannend, omdat een enkele try van de Alkmaarders de ploeg langszij zou brengen. Tot op luchting van de aanwezige toe schouwers bleven verdere sco res uit en won Oemoemenoe de wedstrijd. Zandbergen was tevreden over het spel van zijn ploeg. „Alk maar heeft fysiek sterkere jon gens dan wij, dus gingen de scrums vaak verloren. Maar on ze line-out was vandaag voor treffelijk. Kenneth Kik pakte bijna elke bal." Ringelesteyn weet het verlies van zijn ploeg aan slordigheden. „Normaal hebben we veel bal vaste spelers, maar vandaag dus even niet. En als je gewoon een halfuur druk zet en niet tot sco ren weet te komen, verdien je het ook niet om te winnen." Oemoemenoe - Alkmaar 15-10 (8-3). 5. Martijn Boogaart 5-0, 8. Bob Burges 5-3, 10. Jan Albrechtse 8-3, 42. Dapa Stokes 13-3, 42. Jan Albrechtse 15-3, 48. Jelle Molenaar 15-8, 48. Bob Burges 15-10. Aantal toeschouwers: 50. door Ko Mechielsan GOES - De waterpoloërs van Schelde hebben hun eerste thuiswedstrijd verloren. In Esca trof Schelde een geroutineerde tegenstander die beter met de kansen omging en met 4-9 won. Stormvogel zette thuis de zaken recht door met 12-5 te winnen van Treffers. Schelde-Esca 4-9: Het gerouti neerde Esca dat al jaren in de tweede klasse actief is, maakte gelijk in de eerste periode het verschil door driemaal een fout je aan Schelde-zijde af te straf fen. Pas daarna ging Schelde iets beter spelen. In de eerste pe riode hield Schelde de tegen stander op 1-3, in de tweede periode op 2-5 en in de derde pe riode op 3-6. In de laatste perio de gaf Esca weer meer gas waar door Schelde nogal eens aan de noodrem moest trekken. De ploeg uit Arnhem maakte het verschil in de man-meer-situa- ties waardoor het met een afge tekende 9-4 -zege naar huis kon. Scores Schelde: Cees van Houwelin- gen 2, Stephan de Die en Chris Eijse- baert 1. Stormvogel-Treffers 12-5: Op nieuw was Stormvogel verre van compleet. In de thuiswed strijd konden drie jeugdspelers daardoor wel aan het bondsni- veau ruiken. Stormvogel kende een goede start en kwam in de eerste periode snel met 3-0 voor. Treffers maakte het zich zelf vervolgens erg lastig toen een speler een uitsluiting met ver vanging kreeg. Omdat de ploeg slechts met acht spelers naar Vlissingen was gekomen, had Treffers dus geen wissels meer. Stormvogel had het daar in het begin lastig mee, maar wist daar vooral in de laatste periode toch van te profiteren. Scores Stormvogel: Pim Bekkers 3, Chris van der Draai, Danijel Ga- vranovic, Karei van de Ketterij en Gerco Koks 2 en Frank Leijnse 1. Stormvogel 2-Aegir 4-4: De Vlissingse reserves begonnen zaterdag goed aan de wedstrijd tegen Aegir door in de eerste pe riode een 1-0-voorsprong te ne men. Daarna werd het een erg rommelige wedstrijd waarin aan beide zijden te veel kansen simpel werden gemist. Aegir was in de tweede periode de slimmere ploeg en nam een 2-1- voorsprong. Stormvogel streed meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander, maar kwam nog wel op 2-2Maar Aegir nam ver volgens weer een voorsprong: 2-3Het was te danken aan kee per Bern dj an Bekkers dat de schade niet groter werd. In de yierde peripde kon Stormvogel 2 de achterstand omzetten in een voorsprong. Niets leek de winst in de weg te staan, maar door slordig balverlies kwam Aegir in de laatste minuut op gelijke hoogte. Scores Stormvogel 2: Geep Navest 3 en Kloek van Wetende 1. Schelde-PSV 3 15-3: De water- polosters van Schelde onder vonden van PSV weinig tegen stand en namen in de eerste periode een gedegen 5-0-voor- sprong. Daarna werd het moeilijk de concentratie vast te houden. PSV maakte daar dankbaar gebruik van en kwam terug tot 5-2. De Terneuzense vrouwen her vonden zich echter weer en lie pen uit naar een 9-2-voor- sprong. De derde periode was de lastigste, er werd erg slecht ge speeld mede door het zwakke optreden van PSV waarin Schelde zich liet meevoeren: 11-3. Pas in de laatste periode was Schelde weer zichzelf en won uiteindelijk dik verdiend met 15-3. Scores Schelde: Jessica Koster 8, Renate Louwerse 3, Astrid Segers 2 en Brenda Post, Rowena Witkamp 1 KOUDEKERKE - Eigenlijk zouden de handballers van EMM vrij zijn, maar dat ging op het laatste moment niet door. Delta Sport haakte af wegens personele bezetting, dus traden de Middelburgers aan tegen He- lius. Weer was er winst voor de equipe van Jansen in de aanloop naar het nieuwe seizoen. De teller staat inmiddels al op drie zege's. De marge tegen de formatie uit Hellevoetsluis was wel bescheiden: 23-21. „Ditzijn mooie duels om de kernpunten op te pakken: balcirculatie en vooral het wennen aan elkaar," zei John Jansen na afloop. Na de reserves van Heerle (21-14) was GSC gisteren te sterk voor OSV Breda: 24-20. Minpuntje was de marge. Ge zien de opgelegde kansen was GSC veel te mild in de afwer king. De vrouwen van EMM versloegen HMS Achilles: 14-9. Hercules dat eveneens een klas hoger acteert, was iets verder scherper in het afmaken van de kansen dan EMM: 7-12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17