PZC 14 Stoffenbeurs Goes ontloopt dwangsom Maritiem festijn in haven Antwerpen t t Fonds KORTE ARMEN? GRATIS HCO VisionCare LEESGLAZEN ReumaWelke reuma Stichting Koegorspolder wil dat Rijk ander gebied uitkiest voor slibdepot Liliane H Ontslagen wethouder wil terugkeren als ambtenaar FAMILIEBERICHTEN U kiest een montuur uit en ontvangt (met krasvaste laag) iReumalijn zaterdag 4 oktober 2003 Reünie van Zandbergenaren Zeilwedstrijd Ga spierziekte A.I.S. te lijf» Giro 100 000 giro 7 800 800 Actiegroep wil afvalproef elders door Harold de Puysseleijr SPUI - De Stichting 'Houdt Koegorspolder Leefbaar' kijkt met gemengde gevoelens naar de jongste ontwikkelingen met betrekking tot de aanleg van een slibdepot in die polder. Secretaris W. Kamoen van de stichting vindt het enerzijds goed dat de staatssecretaris weer in onderhandeling gaat over de slibverwerkingsproef, anderzijds noemt hij het 'slecht' dat nog steeds onderhandeld wordt over de aanleg van een slibdepot in de Koegorspolder. „Want dat hoort niet thuis in die polder." 'Houdt Koegorspolder Leef baar' vindt dat de verwerkings- proef moet plaatsvinden op een locatie -'in Nederland of daar buiten'- die geschikt en financi eel het interessantst is. „Wij twijfelen er aan of de Koegors polder dan als beste locatie uit de bus komt." De leden van het comité zijn be zorgd over de voorgenomen aanleg van het slibdepot. „Wij vinden dat niet meer passen in deze tijd. Als je al zo'n depot aanlegt, moet dat zeker niet ge- ZANDBERG - In het gemeen schapshuis van Graauw houden houden oud-inwoners van Zandberg samen met de huidige inwoners zaterdag 11 oktober een grote reünie. Vijf jaar geleden organiseerden R. Vernimmen en G. Schille- mans een kleine reünie in Kloos- terzande. Er is nu een werk groep opgericht om de reünie te organiseren, samen met het buurtcomité van Zandberg. Zandberg houdt in: Zandberg- Krabbenhoek-Liniedijk-Lan- gendam en Zandbergsestraat tot en met Mahu. Ieder die op Zandberg heeft gewoond of er nu nog woont, heeft een uitnodi ging gekregen. Al 213 personen hebben zich aangemeld. beuren in de buurt van een woongebied dat daar driehon derd meter vandaan ligt, zoals in de Koegorspolder het geval is." De aanleg van het grootschalig baggerdepot kwam in een im passe terecht, nadat staatsse cretaris Schultz van Haegen eerder dit jaar bekend maakte, dat de landelijke verwerkings- proef niet per se in de Koegors polder hoefde te gebeuren. Dat leidde tot woede bij de gemeente Terneuzen, die juist akkoord ging met de aanleg van het de pot als ook de verwerking (de helft van alle slib) daar zou plaatsvinden. De stichting 'Houdt Koegorspolder Leef- door Freek Janssen GOES - De organisatie van de stoffenbeurs die gisteren plaatsvond in de Zeelandhallen in Goes krijgt geen dwangsom van 10.000 euro opgelegd van de gemeente. Eerder hing die de or ganisatie boven het hoofd, om dat het evenement volgens de Centrale Vereniging Ambulante Handel (CVAH) geen beurs zou zijn, maar een markt. W. de Smit, voorzitter van de af deling Zuid-West-Nederland van de CVAH, klopte aan bij de gemeente, omdat volgens hem zowel de markthandel als de de tailhandel door de beurs veel omzet misloopt. „Er is hier sprake van oneigenlij ke concur rentie. Ik ben zelf wezen kijken en 95 procent van de standjes was gericht op de verkoop. De organisatie heeft nog getracht het evenement een beursidee te geven door er een paar tafeltjes met demonstraties neer te zet ten, maar de klanten komen er bewust om stoffen te kopen. Dit noem ik geen beurs, maar een markt met een dak erbo ven." Volgens organisator S. Piller vervult de beurs de wensen van de klant. „We zijn naar Zeeland gekomen omdat we veel e-mails kregen van mensen uit de omge ving, die vonden dat er hier te weinig aanbod was. De moder ne klant weet precies wat ze wil en om dat te vinden moet er een ruime keuze in stoffen zijn. Dan zijn vijf kraampjes op de markt niet genoeg." Maar wat vindt hij van de kri tiek van de CVAH? „Het laatste wat wij willen is broedermoord. Maar de houding van de CVAH komt voort uit eigenbelang en desinteresse. Ze doen niet ge- Tot ongenoegen van de Centrale Vereniging Ambulante Handel ging de stoffenbeurs in de Zeelandhallen gewoon door. foto Willem Mieras noeg moeite voor de stoffenhan del op de markt. Bovendien staan van de vijf plaatselijke stofhandelaren er vandaag vier op de beurs." Om tegemoet te komen aan de klachten heeft de organisatie een aantal standjes ingeruimd voor demonstraties en work shops. Er stonden zelfs aanvan kelijk meer beursactiviteiten op stapel. „We wilden een mode show geven en er zou een de monstratie authentiek stoffen- dubbelen worden gegeven. Maar omdat de vergunning pas drie maanden geleden binnen was, kon dat helaas niet door gaan. Het geheel is daardoor niet helemaal uit de verf geko men, het voldoet niet helemaal aan het beeld dat ik voor ogen had." Toch oordeelde de gemeente dat de organisatie voldoende aan de eisen had voldaan en dat ze zou afzien van het opleggen van een dwangsom. De vooraf gestelde eisen waren dat er buiten ver koopstandjes ook demonstra ties en exposities te zien moes ten zijn. Organisator Piller is opgelucht. „Het is natuurlijk een groot be drag, maar wij lieten het maar op ons afkomen." De Smit van de CVAH is niet blij. „Dan wil ik wel eens horen van de gemeente wat haar defi nitie van een beurs is. Hier laat ik het niet bij zitten. Dit komt bovenaan de agenda bij de eerstvolgende marktcommissie. Als de gemeente besluit dat de Zeelandhallen zomaar voor commerciële doeleinden mogen worden gebruikt, dan heeft dat desastreuze gevolgen. Niet al leen voor de markt, maar voor het hele winkelcentrum, wat zeg ik, voor het totale economi sche leven in de stad." baar' is voorstander van hon derd procent verwerking van het slib, 'want dan heb je ook geen depot meer nodig', aldus Kamoen. door René van Stee ANTWERPEN - Onder de noe mer WaterkAnt '03 beginnen vandaag in Antwerpen diverse maritieme en hieraan gerela teerde evenementen. Blikvanger is het voormalige schoolschip de Mercator dat in het Willemdok aanmeert. De barkentijn (een koopvaardij schip van hoogstens vierhon derd ton met maximaal twee masten en diverse ra- en gaffel zeilen) is morgen, volgende week zondag en het daarop volgende weekend te bezichti gen. In het Willemdok worden van daag en morgen ook de Ko- nincklijke Roeiregatta en Open Steiger (vergelijkbaar met de Hiswa te water) gehouden. Alle sport- en studentenverenigin gen, cafés en havenbedrijven uit Antwerpen en omstreken kun nen aan de roeiwedstrijd mee doen. De ploegen meten eikaars krachten middels een afvalsys- teem. Tijdens Open Steiger kunnen de nieuwste jachten worden beke ken. Ook kunnen bezoekers kennis maken met de nieuwste snufjes op nautisch gebied. Tegelijkertijd houden alle wa tersportbedrijven en -winkels rond het Willemdok open da gen. Volgende week staat WaterkAnt '03 vooral in het teken van zeil wedstrijden. Hoogtepunt is de zestiende editie van de Ant- werprace, die zaterdag 11 okto ber bij zonsopgang in Breskens (grote jachten) en Terneuzen (middelgrote en kleine jachten) begint. Een vloot van minstens 250 boten wordt tussen 13.00 en 15.00 uur in Antwerpen ver wacht. Onder de noemer ProvAnt Cup is er dezelfde dag ook een zeil- festijn voor de rede van Antwer pen. Tijdens deze zogenaam de demowedstrijd zijn per deel nemende boot twee zitjes voor behouden aan leken op het gebied van de zeilsport. Doel van de wedstrijd is om jonge ren te stimuleren te gaan zei len. Op het Falconplein is er hetze!; de weekend een maritieme bro- cante markt. Bedoeling standhouders aan te trekkend) koopwaar aanbieden die ee maritieme oorsprong hebbenet zoals antieke scheeptoebeho- ren, nautische prullaria of oud( collecties havenfoto's. Behalts voor handelaren die hun koop waar professioneel verzamelt; staat deelname ook open vooi particulieren. ZIERIKZEE - Ex-wethoude A. van der Wouden keert m«. gelijk terug bij de gemeen) Schouwen-Duiveland. Hij i; in beeld als de nieuwe chef vat de afdeling Samenleving. Dit vacature is beschikbaar geko men door interne verschuivij gen. Van der Wouden bevestigde gis teren dat hij op de functie heef gesolliciteerd, maar wilde e verder niet op ingaan. Ook ge meentesecretaris J. de Vos, ver antwoordelijk voor personeels zaken, kan uit het oogpunt vai privacy van de kandidaten gee; inhoudelijke mededelingei doen over het aantal gegadig den en hun onderlinge kansel Levert de 'interne' werving niet de geschikte kandidaat op, da; wordt buiten de poorten vai de gemeente verder gezocht De Vos verwacht dat de functie uiterlijk 1 april zal zijn inge vuld. De kwestie ligt politiek gevoe lig, omdat de voormalige PvdA- wethouder drie maanden gele den moest opstappen na ee; veroordeling wegens het rijde; onder invloed van alcohol. Van uit de coalitie wordt gereser veerd gereageerd op het uitlek ken van de ambtelijke ambitie van Van der Wouden. Strikt for meel genomen heeft de gemeen teraad geen zeggenschap ovei het personeelsbeleid. Zeer verdrietig hebben wij afscheid genomen van onze lieve zus, schoonzus en tante JANNEKE SMIES Ze is 75 jaar geworden. Axel: |an en Cathrien Smies-de Visser Adriana t en Cor t Brakman-Smies Sas van Gent: Bonna en Johan Verguijze-Smies Axel: Chris t en Marie Smies-de Putter Axel: Kees t en Dingena Smies- van Doeselaar Axel: Neel en Ko Dieleman-Smies Neven en nichten Axel, 2 oktober 2003 Corr. adres: de Ruijterstraat 17, 4571 BW Axel De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op dinsdag 7 oktober om 14.00 uur in de SOW kerk, Koestraat 2 te Axel. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Burchtlaan. Na afloop kunt u de familie condoleren in de kerk. Een woord van dank aan het personeel van verpleeg huis "De Vurssche" voor de liefdevolle verzorging. Enige en algemene kennisgeving "Een moeder sterft nooit, zij blijft eeuwig in onze herinnering" Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, zacht en kalm, is ingeslapen onze lieve moeder, grootmoe der en overgrootmoeder MARTHA FRANCISCA SMET weduwe van Julien Petrus Dierickx Terneuzen, 8 mei 1918 Hoek, 2 oktober 2003 Namens: Familie Dierickx Zorgcentrum "Vremdieke" Kamer 5 Correspondentieadres: Zangvogelstraat 69 4451 CD Heinkenszand Onze dank gaat uit naar zorgcentrum "Vremdieke", voor de goede en liefdevolle verzorging die moeder heeft mogen ontvangen. De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op dinsdag 7 oktober in de kerk van de R.K. Geloofsgemeenschap Emmaüs, Alb. Thijmstraat te Terneuzen, welke aanvangt om 10.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Hoek. Samenkomst in de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in de kerk. Er is gelegenheid tot afscheid nemen in het mortu arium van streekziekenhuis "De Honte", Wielingen laan 2 te Terneuzen op maandag 6 oktober van 20.30 tot 21.00 uur. Alleen zijn met mooie gedachten Gedachten neemt niemand je af Alleen zijn met dierbare doden Aan tijden, die lang reeds vervlogen Aan alles wat kwam en ging Alleen, ongestoord in je kamer De dingen vertrouwd om je heen Een rustig en zuiver geweten Dan ben je gelukkig alleen Wie zo het alleen zijn kan dragen Wie zo zich verzoent met zijn lot Die spreekt niet van eenzame dagen Die leeft in vertrouwen op God. Wij hebben met verdriet afscheid moeten nemen van onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder ELISABETH ANNA LOUISA KERCKHAERT weduwe van Cyrillus Cornells Eduardus Verschueren Hengstdijk 21-9-1904 Hulst 2-10-2003 Oetrange (L.): Riet en Ben Volleman-Verschueren Vogelwaarde: Edie en Paula Verschueren-Ferket Culemborg: Roos en Albert Ferket-Verschueren Vogelwaarde: Leon en Riet Verschueren-van Daele Bonaire: Magda en Benny Bleijenbergh- Verschueren Goes: Tilly en Tonny Fassaert-Verschueren Vogelwaarde: George en Tanja Verschueren- Korstanje Nieuw-Namen: Angèle en Theo van Haelst- Verschueren Klein- en achterkleinkinderen Hulst, 2 oktober 2003 Correspondentieadres: Parallelweg 4, 4568 PS Nieuw-Namen De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 8 oktober 2003 om 14.00 uur in de Basi liek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de be grafenis in besloten familiekring zal plaatsvinden op de begraafplaats van der Maelstedeweg te Hulst. Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in de Basiliek. Zondag 5 oktober om 10.30 uur zal moeder bijzon der herdacht worden tijdens de weekendviering in de kapel van"De Blaauwe Hoeve" te Hulst. Waarna gelegenheid is tot afscheid nemen. Gelegenheid tot condoleren in het "Hof van Vlaan deren", Vismarkt 3 te Hulst na de begrafenis. leven aan een draadje hangt? patiënten is dit e dagelijkse realiteit. ?rv\»oestende spierziekte met ons te lijf. jk op wtvMVM.aIs-centriim.nl t.n.v. A.i,J, centrum-Amsterdam Een uniek mens is heengegaan. Nu zijn we verbijsterd en bedroefd, maar oma zal altijd bij ons blijven door de onuitwisbare indruk die zij achterlaat Overal en altijd verspreidde zij warmte en liefde Carolien en George, Isabelle Carl en Engeline, Linda, föhn, Joyce Frank en Annette, Bennie, David, Andrew, Daniël Marcel Ronald en Ingrid, Martijn, Valerie t Jos en Igma, Michiel Rudi en lara Michel Carlos en Stefanie, P? Marianne, Thijs, Rianne Pascal Joyce en Eric, Daniëlle, Nathasja, Wouter Karin Pierriene en Arno, Floris, Eva Judith en Roland, Aimé, Tibbey Veronique en Ronan Theo en Renate Monique en Daniël, Anne, Evy Patrick en Astrid Chantal Martin en Elly, Robin, Thomas Winand en Annelies, Alina, Michelle Liefs van ons allen. STICHTING Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten tip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten wor den. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revali datie. Helpt u mee? Havensingel 26,5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl ir» samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden H E N N O CYSOUW HO OPTIEK brillen contactlenzen refraktieve I a s e rc h i r u rg i e Postbus 467, 4530 AL Terneuzen Markt 19, 4531 EP Terneuzen Tel. 0115 -616113 - Fax 0115 - 648391 www.cysouwoptiek.nl info@cysouwoptiek.nl Er zijn zo'n 130 verschillende soorten reuma. Reumatoïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vragen. Daar kunt u mee terecht bij de Reuma- lijn. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl Voor al uw vragen over reuma maandag t/m vrijdag w -16 uur 0,10 pm) 0900-2030300

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38