PZC PZC Slijkspringers, rifwachters en maanvissen Oude molen Terneuzen terug in beeld 13 Ledeltheater neemt zelf risico jeugdvoorstelling Honderd uur taakstraf voor verduistering van negenduizend euro Comité tegen windpark Hooglandpolder dient ook in Terneuzen bezwaar in Beurs met winterkleding en speelgoed PZC zaterdag 4 oktober 2003 Ossenisse Slangen Moskee Bezwaar tegen subsidiestop ijsbaan Bruggen dagje niet open Werkstraf voor klap met bierglas Automobiliste mist rotonde Boete voor aanrijding bij lage zon Gevlucht Forse schulden Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. Hoor Raymond de Frel OOSTBURG - De kindervoor stelling Tierelijn in het Ledel- theater in Oostburg gaat op 22 oktober toch door. Aanvanke lijk liet het theatergezelschap w eten niet te komen vanwege de geringe voorverkoop. Berichten in de media over de afgelasting leverden zoveel re acties op, dat de stichting Le- deltheater besloot opnieuw contact te zoeken met vertegen woordigers van Tierelijn. „Wij vinden dat ze niet zomaar een voorstelling kunnen afgelasten. Zij bleven bij hun standpunt, waarop wij hebben gezegd dat we het risico dan maar zelf lo pen. We durven dat aan, omdat voor de meeste kindervoorstel lingen in het Ledeltheater vol doende belangstelling is", meldt algemeen coördinator J. Bolsius. Dat neemt niet weg dat er naar een structurele op lossing moet worden gezocht om dergelijke situaties in het vervolg te voorkomen. Het re centelijk gerenoveerde Ledel theater krijgt gemeentelijke subsidie, waarvan zesduizend euro overblijft voor hoofdpro grammering. Dat staat onge veer gelijk aan de boeking van één artiest. Het theater is finan cieel niet bij machte om arties ten tegen een garantiebedrag te boeken. Door middel van het maken van goede afspraken be treden zij op eigen risico toch de planken. Zij houden echter de mogelijkheid om het optreden af te zeggen als de voorverkoop te wensen over laat. Aan die si tuatie moet een einde komen, vindt Bolsius. Hij wordt daarin gesteund door wethouder L. Wille van de gemeente Sluis, die eerder verklaarde dat het Le deltheater hoe dan ook moet blijven draaien. „Wille heeft in middels een gesprek aange vraagd om tot een oplossing te komen", aldus Bolsius. Eendragtpolder nu onder vuur door Frank van Cooten OSSENISSE - Het actiecomité 'Hooglandpolder Hoogbouw- kolder' heeft bij het gemeente bestuur van Terneuzen een be zwaarschrift ingediend tegen het geplande windmolencom plex in de Eendragtpolder ten noorden van Zaamslag. Volgens het comité zijn de vijf tien turbines van 140 meter hoog net zo hoog als een flatge bouw van ruim vijftig verdie pingen. „Dit worden de hoogste windturbines van Zeeland. Dus nog hoger dan de enorme turbi nes in de Willem Annapolder, bij Kapelle op Zuid-Beveland. Wie ter hoogte van de Eendragt polder op de Zeedijk staat en uitkijkt over de Westerschelde, schrikt keer op keer van de enorme gevaartes die aan de 'overkant' op zes, zeven kilome ter aan de einder staan. Vijf keer zo hoog als de gemiddelde kerk toren en zelfs hoger dan de hoogste hoogspanningsmast. Ook voor de inwoners van Osse- nisse en omgeving betekenen de plannen een enorme aantasting van hun leefomgeving." Het actiecomité is een initiatief van inwoners van Ossenisse en omgeving. Het comité keert zich tegen de plaatsing van achttien windturbines in de Hoogland polder, vlak bij de Eendragtpol der. !- De gemeenteraad van Hulst wijst het windmolenpark in de Hooglandpolder bij Ossenisse af. De gemeente Terneuzen gaat vooralsnog gewoon door met de planologische voorbereidingen HULST - De afdeling Hulst van het Katholieke Vrouwen Gilde (KVG) houdt zaterdag 11 okto ber een winterkleding- en speel goedbeurs in gebouw 't Kruis punt aan de Tabakstraat. Belangstellenden kunnen hier vanaf 10.00 tot 12.00 uur te recht. Een kwart van de op brengst is bestemd voor de organisatie van een leuke kin dermiddag. Deze vindt dan woensdag 15 oktober plaats in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Om 14.15 uur presenteert Frank Engels zijn nieuwste show Mijn fiets is een duikboot. Deze voor stelling voor kinderen van drie tot tien jaar gaat over een fanta sievolle reis op een wel heel spe ciale fiets. Moeiteloos wordt de fiets omgebouwd tot een boot, een onderwaterwereld, een heli kopter, kermistent en Pipowa- gen. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc. nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur voor het windmolenpark in de Eendragtpolder. De windmolens in de Eendragt polder staan vlakbij de door de Hulster raad afgeschoten wind molens in de Hooglandpolder. Vandaar het bezwaarschrift van het actiecomité 'Hooglandpol der Hoogbouwkolder' aan het gemeentebestuur van Terneu zen. De bezwaren zijn in grote lijnen hetzelfde als die tegen het wind molencomplex in de Hoogland polder. Aantasting van het open polderlandschap, een gewijzig de provinciale visie en waarde daling van het onroerend goed. „Een deel van de bewoners van Reuzenhoek, Hoek van de Dijk, Kwakkel, Poonhaven, Griete en het buitengebied lijden alle maal schade. De gemeente Ter neuzen kan de schadeclaims als gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad niet afwentelen op de initiatiefnemers van het windmolenpark. Terneuzen moet dat geld dan zelf ophoes ten." Het windmolenpark in de Eendragtpolder is volgens het actiecomité ook helemaal niet nodig om de taakstelling van het Rijk van 205 megawatt aan groene stroom te halen. „Als de omwonenden actie willen on dernemen, zullen wij ze van harte ondersteunen", vult J. de Schepper van het actiecomité De gele doktersvis is een van de sterren op de tentoonstelling van de aquariumvereniging in Terneuzen. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - De slijkspringers kij ken de bezoekers brutaal aan. Door de bolle kikkerogen boven op hun kop - ze worden ook wel hoogkijkers genoemd - lijken ze meer op een amfibie dan op een vis. Maar slijkspringers zijn wel dege lijk vissen, verzekert Willy van Maele. De voorzitter van de Terneuzen- se aquariumvereniging De Albino Zwaarddrager is vrijdagmiddag een tevreden man. De jubileumtentoon stelling voor het 55-jarig bestaan, gis teravond geopend door burgemeester J. Lonink, staat op poten en alle vissen zwemmen er op hun mooist bij. Van Maele schrikt even als hem wordt ge vraagd wat de ster van de show is. In eerste instantie gaat hij voor de dis cusvis of liever nog de Symphysodon Aequafasiatus, want de Latijnse naam klinkt altijd beter bij plechtige gele genheden. Maar een maanvis (Pterop- hyllum Scalare), een killivis (Aphyo- semion) of een regenboogvis (Melano- thaenia Boesemani) is natuurlijk ook prachtig en de blinde holenvis (Asty- anax Fasciatus Mexicanus) heeft mis schien wel de chicste naam van alle maal. Het is duidelijk, Van Maele kan niet kiezen uit de enorme collectie vis sen uit alle werelddelen. Want als hij even later in de enige zoutwaterbak in de tentoonstellingsruimte kijkt, wijst hij enthousiast op enkele poetsgarna len, een schuwe rifwachter en een gele zeilvindokter. De 'dokter' blijkt een koudbloedig beestje met een giftig har poentje in zijn achterlijf, waarmee hij kwaadwillende belagers kan uitscha kelen. Belangstellende liefhebbers van vissen moeten zelf maar een favoriet uitzoe ken in de loods aan de Lange Rekse- straat, vinden de leden van de aquari umclub. Overigens zijn er niet alleen vissen in aquaria te zien, maar ook en kele slangen (waaronder een stierslang) en kikkers (de geelkopgifkikker) in ter raria en paludaria. Een paludarium is een combinatie van een aquarium en een terrarium, speciaal bedoeld voor diertjes die een oeverbiotoop nodig hebben (meestal met wat junglebeplan ting) om zich senang te voelen. De ten toonstelling van De Albino Zwaard drager is vanaf vandaag tot en met za terdag 11 oktober het publiek geopend. Vandaag is de expositie te bezichtigen van 10.00 tot 21.00 uur. Maandag 6 tot en met vrijdag 10 oktober is de 'reis rond de wereld' van 14.00 tot 21.00 uur open en op de laatste dag kunnen men sen van 10.00 tot 17.00 uur terecht. door Marco Hamelink TERNEUZEN-De Terneuzense binnenstad heeft een van haar molens terug. Weliswaar niet in tastbare vorm, maar alleen vi sueel. Burgemeester J. Lonink onthulde gisteren in het Tuin pad de muurschildering van de in 1932 gesloopte molen. De molen is op eenderde van het oorspronkelijke formaat ge schilderd, op de voormalige wo ning van molenaar Van Wijck. Het 'herrijzen' van de molen is een initiatief van D. van der Meer, die eigenaar is van ver schillende panden in het oude Terneuzen. „Met een aantal ambtenaren vormen we 'De vrienden van het Tuinpad'. Samen proberen we het Tuinpad weer op te fleuren met acties als deze. Inmiddels zit het volgende project alweer in het vat. Op het tegenoverlig gende pand gaan we het verhaal van de Gelaarsde Kat weerge ven", vertelt Van der Meer. De molen Windlust werd in 1862 gebouwd en was tot 1911 in het bezit van de familie Van Wijck. Deze verkocht hem aan de fami lie De Meijer, die de molen in 1932 liet afbreken. De oude mo lenaarswoning bleef echter ge- Burgemeester Lonink bij de 'herrezen' molen van Terneuzen. spaard en kwam later in het be zit van Van der Meer. Tot vijf jaar geleden deed het pand dienst als moskee. Daarna was het achtereenvolgens een win kel met Zeeuwse producten en een pannenkoekenhuis. De nieuwe huurders zij n de kunste naars van het Terneuzense col lectief Coltek. Victor Spasov foto Peter Nicolai van het kunstenaarscollectief nam de muurschildering voor zijn rekening. Speciale gast bij de onthulling was de 90 - jarige kleinzoon van TERNEUZEN - De Stichting Terneuzen On Ice tekent bij de gemeente bezwaar aan tegen het besluit dit jaar geen subsidie meer te geven voor de inrichting van een ijsbaan op de Grote Markt in Terneuzen. Bij de besluitvorming is volgens de stich ting 'onvoldoende rekening gehouden met het maatschappe lijk rendement van het evenement en zijn alle relevante be langen onvoldoende afgewogen'. Het bestuur van Terneuzen On Ice heeft begrip voor de krappe financiële situatie waarin de gemeente verkeert, maar vindt dat dat er niet toe mag lei den dat de gemeente iedere vorm van ondersteuning voor een evenement afwijst.De ijsbaan heeft zijn waarde volgens de stichting de afgelopen twee jaar bewezen. De doelstelling van de baan is volgens Terneuzen on Ice ook niet puur commerci eel, zoals de gemeente beargumenteert in haar afwijzing. „Ons hoofddoel is en blijft een leuk evenement te organiseren en zodoende een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid. Het bezwaar staat geagendeerd voor de raadsvergadering op donderdag 9 oktober. MIDDELBURG - De bruggen over het Kanaal door Walche ren en het Kanaal door de Oude Arne worden dinsdagavond 14 oktober niet bediend. Ook de sluizen in Vlissingen worden niet bediend. Aanleiding is de vernieuwing van de computer programmatuur in het bedieningscentrum voor de sluizen en bruggen in Vlissingen. De scheepvaart op beide kanalen is ge stremd van zes uur 's avonds tot middernacht. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Un- nik veroordeelde gisteren een 34-jarige inwoner van Vlissin gen tot 180 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. De Vlissinger sloeg op 27 april in Middelburg een man met een bierglas in het gezicht. Dit gebeurde nadat beiden het café waren uitgezet. De verdachte zei achteraf zelf niet meer te snappen waarom hij zich zo had laten gaan. „Ik was mezelf niet meer", was zijn enige verklaring. Het slachtoffer hield er gebroken tanden en littekens aan over. De verdachte moet 180 euro tandartskosten en een voorschot van 250 euro immate riële schade betalen. Het slachtoffer had 5000 euro smarten geld geclaimd. TERNEUZEN - Een 35-jarige vrouw uit de gemeente Hulst zag donderdagavond rond elf uur een rotonde over het hoofd. Ze reed op de kruising Rooseveltlaan/Serlippensstraat in Terneuzen rechtdoor de rotonde op en botste tegen twee ver keersborden. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Haar auto raakte flink beschadigd en moest worden weggesleept. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Oss verklaar de gisteren in Middelburg dat hij verblind was door de laag staande zon, toen hij een fietser aanreed. Politierechter G. van Unnik vond de jonge Brabander niet het prototype ver- keerscrimineel, maar hij achtte hem wel schuldig aan het on geval. Hij legde een boete op van 500 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Het ongeval vond plaats in de ochtend van 24 november. De automobilist reed op de Ruiterplaatweg in Kamperland een voor hem rijdende fietser aan. Het slachtof fer liep een gecompliceerde beenbreuk op het; verzoek. Ze woonde in die periode in Zeeuws-Vlaanderen, maar was tijdelijk gevlucht naar België. Ze werd uiteinde lijk toch getraceerd. Ze gaf toe het geld te hebben opgenomen. Zelf zei ze erover: „Tijdens het pinnen drukte ik per ongeluk op saldo-informatie. Ik schrok van het saldo van 50.000 euro. Ik dacht: 'als ik pin, zullen ze wel niets missen'." door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 38-ja- rige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats bij verstek ver oordeeld tot honderd uur werk straf voor verduistering van geld De vrouw drukte negen duizend euro achterover van haar werkgever, een tehuis voor gehandicapten van de Stichting Tragel in Hulst. De verduistering vond vorig jaar plaats tussen 17 april en 25 juni. Tien medewerksters kon den beschikken over een pinpas. Het geld dat werd gepind, moest verantwoord worden via het overleggen van een bon. Toen bleek dat er een grote som geld miste, werd er een onderzoek in gesteld. De verdachte was de laatste van de personeelsleden die voor een gesprek werd opgeroepen. Aan vankelijk reageerde ze niet op De vrouw ging in de fout door grote bedragen tot 1250 euro te pinnen. Dat viel op bij de Stich ting, omdat gewoonlijk kleine bedragen door de medewerkers werden opgenomen. Het geld had de vrouw opgesoupeerd in een hotel in Blankenberge (B). De verdachte heeft forse schul den. Ze is na haar aanhouding gevlucht naar haar geboorte land België en sindsdien spoor loos. Ze had beloofd het geld terug te betalen. De Stichting Tragel bleek giste ren geen schadeclaim te hebben ingediend. molenaar Van Wijck. Vroeger speelde hij altijd bij de molen van zijn opa en zong er het Neu- zenlied. Voor de gelegenheid zong de krasse Zuidzandenaar nog eenmaal het lied bij de mo len van zijn grootvader. Burgemeester Lonink onthulde het kunstwerk door een doek weg te trekken. Achter het laken bleek een afbeelding te staan van zijn eigen college in Axelse klederdracht. Vanaf het laatste stukje wal dat Terneuzen kende, kijken de burgemeester en zijn vijf wethouders over het Tuin pad. „Het is bedoeld als grapje", ver duidelijkt Van der Meer, die zelf vanuit een raam 'ergens halver wege de hemel' tevreden voor zich uit kijkt. Ook zijn vader heeft een plekje op de muur gekregen. Hij is pro minent aanwezig op het bordes van de molen. „Mijn vader is be gonnen met het kopen van hui zen in de oude binnenstad. De gemeente had indertijd al vier oude huizen gesloopt en mijn vader wilde proberen het gebied te bewaren. In de loop der tijd heb ik dat van hem overgeno men. De panden probeer ik te verhuren voor een niet al te hoge prijs. Ik hoef er niet aan te ver dienen. Het is puur om ze in stand te houden", aldus Van der Meer. Advertentie wtmmmmmmmm Hierbij uw letterzegel voor de zegelspaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Af en toe treft u in plaats van een letterzegel een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, de tweede zegelspaarkaart wordt op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37