PZC H PvdA wil onderzoek naar verkeerslawaai Van der Wouden in beeld als chef van afdeling gemeente Ga borstkanker te lijf! Bromfietser gewond de Zonnebloem Giro 145 Breda Mensen weten niet hoe een vrachtwagen rijdt zaterdag 4 oktober 2003 Goed werk Voordeel In ons land krijgt 1 op de 9 vrouwen borstkanker. Daarom heeft de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) samen met BorstkankerVereniging Nederland oktober uitgeroepen tot jaarlijkse borst- kankermaand. Het gaat ook om jouw toekomst. Giro 26000 KANKERBESTRIJDING CBR overweegt trucker suurtj e door Luuk Kortekaas HULST - Een raadsel: op deze plaats zie je veel meer en tegelij kertijd zie je er veel minder. Het antwoord: in de cabine van een vrachtauto. ,,Kijk zelf maar", zegt truckchauffeur Aschwin Dijkens (24) uit Hulst. „Je kunt vanuit de cabine heel ver kijken, maar wat direct rechts van je zit is veel moeilijker waar te nemen dan in een personenauto, zelfs met extra spiegels. Binnenkort kan iedereen die rij lessen neemt wellicht hetzelfde met eigen ogen zien, want het Centraal Bureau voor Rijvaar digheidsbewijzen (CBR) over weegt een 'truckersuurtje' in te voeren om automobilisten de beperkingen van de vrachtwa genbestuurder te leren kennen. Dijkens, chauffeur van een truck met zilverkleurige opleg ger van Vos Logistics uit Uit hoorn, geniet net even van een sigaretje op de parkeerplaats Vrijenban bij Delft, langs de A13. Zijn truck is hier de lang ste, en dat wil wat zeggen tij dens het lunchuur. Even kijken mag natuurlijk, maar snel, want hij moet van middag nog zijn vrachtje in Vlissingen zien te krijgen. Dijkens: „Ja, ik hoorde het net op de radio, van die rijles. Het is een mooi idee. Mensen hebben er namelijk geen idee van hoe het is om met zoiets als dit rond te rijden. Ze zouden het eens moeten proberen, dan praten ze wel anders. Vandaag heb ik vijf tig ton vloeibare pek bij me. Het is logisch dat ik daarmee niet binnen vijf meter helemaal stil sta. En ik trek natuurlijk ook maar langzaam op. Je ziet maar door llona Vette REIMERSWAAL - Het ver keerslawaai dat het spoor en de snelweg veroorzaakt bij de dor pen in de gemeente Reimers- waal verergert volgens veel in woners. De PvdA-fractie vraagt daarom volgende week tijdens de Commissievergadering om nieuwe geluidsmetingen. Volgens PvdA-fractievoorzitter K. Knuit neemt het verkeersla waai sinds een half jaar flink toe en hij wil dat er metingen ver richt worden die dit kunnen aantonen. Vorige maand kregen verschillende fracties in Rei- merswaal al een brief van bewo- nersgroep Vlake die last heeft van goederentreinen die in de stille uren over de Vlakebrug rijden. Volgens Knuit is dit slechts één van de voorbeelden van geluidshinder. De partij krijgt ook veel klachten van in woners van het gebied langs de A58. „Vroeger nam vrachtver keer de afslag Kruiningen, maar nu rijden ze allemaal door tot Heinkenszand." ProRail en Rijkswaterstaat te kenden afgelopen zomer in de gemeente Reimerswaal veel geluidsschermen in, die de over last zoveel mogelijk moeten be perken. In de twee Reimers- waalse kernen Krabbendijke en Stationsbuurt komen de meeste geluidsschermen te staan. Voor Oostdijk en Vlake, waar veel ge luidshinder is, zijn nog geen maatregelen getroffen en dat is nu ook hard nodig volgens Knuit. zelden dat andere weggebrui kers zich dat realiseren." Daar blijft het niet bijDe groot ste vergissing die zijn mede weggebruikers maken, is dat ze de lengte van Dijkens' wagen verkeerd inschatten. „Ik heb toch een meter of vijftien achter me. Als ik 's ochtends in Hulst van huis ga, rij ik eerst een stuk over de provinciale weg. Dan gaan ze me inhalen en denken ze dat ze het wel redden. Mooi niet, en dan heb ik het probleem: moet ik gaan remmen of moet ik gas bijgeven." Was dat alles? „Nee. Als ik bijvoorbeeld een automobilist ga inhalen die aan het bellen is, dan heb ik dat na tuurlijk niet zomaar even ge daan. Achter me zitten ze dan te drukken, want iedereen heeft tegenwoordig altijd maar haast. Dan maak je het mee dat zo'n automobilist mij ineens ziet en dan kan hij het weer niet hebben dat hij wordt ingehaald door een vrachtwagen. Hij geeft gas en ik moet maar zien dat ik op de rechterbaan kom voor iedereen woest op me is." Aschwin, die al ruim vijf jaar chauffeur is, wil er geen klaag zang van maken, daarvoor is zijn vak te leuk. Maar toch... er is ook nog zoiets als het rijden in de stad. „Iedereen zou eens moeten proberen om met deze wagen een krappe bocht te ne men. Je hebt gewoon een hoop ruimte achter je nodig om dat te kunnen doen. Bovendien heb je dan nog een uitzwaai. Daar zijn veel andere weggebruikers ook niet op voorbereid. Ze denken dat ze vlak achter je langs kun nen, terwijl dat gewoon niet gaat. En wij krijgen de schuld'. Volgens Dijkens kan een rijles in de vrachtwagen de gewone au tomobilist in ieder geval iets le ren over dit soort problemen. „Een uurtje is natuurlijk niet genoeg om een truck te leren be sturen. Maar met wat meer be grip zijn we echt al een heel stuk verder." Basisscholen laten kinderen al vaak kennismaken met het beperkte zicht vanuit vrachtwagens. Hier kijken jongens van de Middelburgse Beverburch in een dodehoekspiegel. Het is de bedoeling dat ieder een die autorijles neemt, het zicht vanuit een truck ervaart. foto Ruben Oreel door Marcel Modde ZIERIKZEE - Ex-wethouder A. van der Wouden keert moge lijk terug bij de gemeente Sehouwen-Duiveland. Hij is in beeld als de nieuwe chef van de afdeling Samenleving. Die va cature is beschikbaar gekomen door een aantal interne ver schuivingen. Van der Wouden bevestigde gis teren dat hij op de functie heeft gesolliciteerd, maar wilde er verder niet op ingaan. Ook ge meentesecretaris J. de Vos, ver antwoordelijk voor personeels zaken, kan uit het oogpunt van privacy van de kandidaten geen inhoudelijke mededelingen doen over het aantal gegadig den en hun onderlinge kansen. Levert de 'interne' werving niet de geschikte kandidaat op, dan wordt buiten de poorten van de gemeente verder gezocht. De Vos verwacht dat de functie ui terlijk 1 april zal zijn ingevuld. De kwestie ligt politiek gevoe lig, omdat de voormalige PvdA- wethouder drie maanden gele den moest opstappen na een veroordeling wegens het rijden onder invloed van alcohol. Van uit de coalitie wordt gereser veerd gereageerd op het uitlek ken van de ambtelijke ambities van Van der Wouden. Strikt for meel genomen heeft de gemeen teraad geen zeggenschap over het personeelsbeleid. PvdA- fractievoorzitter W. Renden onthoudt zich in dat verband dan ook van commentaar. „Ik wil de sollicitatieprocedure niet beïnvloeden. Ik neem aan dat ze intern zorgvuldig afwegen wie de beste kandidaat is. Hoe dat afloopt, zullen we dan wel zien. Het aftreden van Van der Wou den werd in belangrijke mate ingegeven door het feit dat zijn eigen partij het vertrouwen in hem opzegde. Mocht hij straks als hoge ambtenaar terugkeren op een plek waar hij als wethou der de scepter heeft gezwaaid, dan is dat op z'n minst discuta bel, vinden fractievoorzitter A. Verseput van de WD en zijn CDA-collega R. van der Wél ken. „Hij heeft in de korteti die hem gegund was goed wi geleverd op die post en vi goodwill gekweekt, maar of nou zo verstandig is om zo vl na deze hele geschiedenis mbi; meer op de zelfde stek te gaaj zitten? Ik denk niet dat zoiet goed overkomt op de buite; wacht. Dat is wel een vras waar we als politiek iets i® kunnen", aldus Verseput. Va der Wekken heeft de zelfde k denkingen. „Je krijgt hoe da ook het idee dat hij via een acl terdeur weer wordt binneng» haald. Dat is nooit goed, ot; niet voor Van der Wouden zei Hij kan beter eerst een paar jajj in een andere keuken kijken. Fractievoorzitter J. Koopma' van coalitiegenoot Alert! heeij aanmerkelijk minder moeit met de nieuwe ambities van Vat der Wouden en ziet er eerderee voordeel in als hij op die postiej rugkeert. „Hij kent de klappe van de zweep. Of het verstand:; is naar die functie te sollicitere is zijn afweging, dat kan M voor de politiek nooit zijn. Hij; al een keer gestraft door i rechtbank, vervolgens door zip eigen club en de gemeente, du dat moet niet nog een keer. Vai onze fractie had hij ook niet we gehoeven." OOST-SOUBURG - Een zeven tienjarige bromfietser uit Oost Souburg is gistermiddag bij eet aanrijding op de Meanderlaai in Middelburg gewond geraakt Hij reed op de verkeerde weg helft, toen een 26-jarige auto mobiliste uit Middelburg ach teruit uit een parkeervak kwam gereden. De vrouw merkte hei! niet op en kwam met hemt aanrijding. Het slachtoffert vermoedelijk met een gebroke enkel, naar het ziekenhuis ii Vlissingen vervoerd. "Wat heb ik het naar m'n zin gehad vandaag. Eerst uitgebreid ontbeten en daarna de natuur in. Heerlijk buiten geluncht. Broodje tonijnsalade meteen lekker glas witte wijn. Vanmiddag hebben we gezwommen, ter rasje gepikt en zojuist dus die geweldige barbecue. En nu ben ik dood op. Welke reisorganisatie dat was? De Zonnebloem!" Ruim 6600 zieken en gehandicapten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloem en dankzij de huip van 6900 vrijwilli gers. Door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn, kos ten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl NEDERLANDSE KONINGIN WILHELMINA FONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24