PZC PZC Rolstoel geen bezwaar voor Thomas 13 Politie treedt komend jaar streng op tegen naaktlopers Ritthem Souburger breekt enkel op nieuw kunstgrasveld Gemeente wil zwaardere industrie PZC zaterdag 4 oktober 2003 Bezwaar Kampioenschap autostyling Bijeenkomst computerclub Concordia viert jubileum Klasgenoten helpen motorisch gehandicapte leerling zoveel mogelijk Tevreden Sport Seksueel contact Boete voor aanrijding bij lage zon Bruggen dagje niet open Broers moeten zitten voor inbraak Man steekt schutting in brand Straf voor dreigen met luchtbuks Uitvaartbeurs Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. Tholen weert bedrijfswoning rioor Rolf Bosboom THOLEN - De gemeente Tholen staat geen bedrijfswoningen meer toe op de bedrijventerrei nen Slabbecoornpolder en Wel gelegen in Tholen-stad. De re den is dat huizen in de omgeving de mogelijkheden voor bedrijfs activiteiten kunnen beperken. De gemeente werkt aan een nieuw bestemmingsplan voor de bestaande terreinen Slabbe coornpolder en Welgelegen I. Bovendien maakt de plan de aanleg van een nieuw gedeelte, Welgelegen II, mogelijk. De voorbereiding daarvan is gaan de. Op de bestaande terreinen bevinden zich ook bedrijfswo ningen. Volgens de huidige re gels mogen in de directe omge ving daarvan geen 'zware' be drijven worden gevestigd. Op basis van de normen die nu gel den, gaat het om acht bedrijven die eigenlijk niet zijn toege staan. Voor die ondernemingen geldt in het nieuwe bestem mingsplan een overgangsrecht. Als de activiteiten worden be ëindigd mag er alleen een gelijk waardig bedrijf of een die wel in het beleid past, voor in de plaats komen. Om dergelijke situaties voort aan te voorkomen, wordt het bouwen van nieuwe bedrijfswo ningen, zowel op de bestaande terreinen als op Welgelegen II, uitgesloten. Daardoor kan ook de vestiging van zwaardere be drijven worden toegestaan, wat volgens de gemeente in een dui delijke behoefte voorziet. Aannemersbedrijf Bogert heeft bezwaar gemaakt tegen het be stemmingsplan. Het bedrijf, ge vestigd aan de Schelde Rijnweg, heeft het al geruime tijd aan de stok met de gemeente. Het had zonder vergunning een bedrijfs woning op zijn perceel, waarte gen de gemeente is opgetreden. Industrieterrein Welgelegen II vanuit de lucht gezien. Het gebied wordt momenteel bouwrijp gemaakt. Rechtsonder ligt Welgelegen I. De woning is verzegeld. De bouwvergunning die Bogert vervolgens heeft aangevraagd, is geweigerd. Het Thoolse colle ge van burgemeester en wet houders wil ook het bezwaar schrift ongegrond verklaren. Het bestemmingsplan wordt donderdag 23 oktober voorge legd aan de gemeenteraad. Die moet zich tevens uitspreken over de exploitatieopzet voor Welgelegen II. Een kavel be- drijfsgrond gaat 54 euro per foto Willem Mieras vierkante meter kosten. Voor een 'zichtlocatie' moet tachtig tot negentig euro worden neer geteld. De gemeente is in ge sprek met 'enkele gegadigden' over vestiging op het nieuwe be drijventerrein. GOES - Autoclub CarMania houdt vandaag en morgen een tuning- en stylingbeurs in de Zeelandhallen. Met tuning en styling wordt de vormgeving van auto's met ex tra's bedoeld. Dit weekeinde vinden in de Zeelandhallen de open Nederlandse kampioen schappen tuning en styling plaats. .Zaterdag is de beurs ge opend van tot 22.00 uur en zon dagvan 10.00 tot 17.00 uur. GOES - De vereniging van com putergebruikers HCC houdt dinsdag om 20.00 uur een bij eenkomst in Hotel Goes in Goes. Gerrit Schoenmaker van de OS/2 gebruikersgroep zal een presentatie geven over bestu ringssystemen. De bijeenkomst is de eerste in een reeks van vier. De andere bijeenkomsten zijn op 9,20 en 28 oktober respectie velijk in Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee. KRABBENDIJKE - Muziek vereniging Concordia uit Krab- bendijke viert vandaag haar 115-jarig jubileum. Om dit te vieren treedt de Reünisten Ma trozen Kapel op, een gezelschap dat gevormd is uit oud-leden van de muziekkapellen van de marinebases Hilversum, Den Helder, Valkenburg en Biak. Over de eerste jaren van het be staan van de vereniging is niet veel meer bekend. In een huis houdelijk reglement uit 1911 is op te maken dat de vereniging toen beschikte over een bode, die voor 5 gulden per jaar werk te. Leden die niet kwamen op dagen voor een repetitie of uit voering moesten een boete betalen. In de jaren '50 kreeg de vereniging er naast de fanfare een drumband bij. Inclusief de ze drumband telt de vereniging op dit moment ongeveer 45 le den. Het jubileumconcert vindt plaats in het dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke en be gint om 14.30 uur. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur foto Peter Nicolai Thomas Geertse wordt door klasgenootjes Josca Verschelling (links) en Marit Audenaerd geholpen bij het wisselen van lokalen. door Piet Kentin TERNEUZEN - De Week van de Toegankelijkheid zit er op. De afgelopen week werd aan dacht gevraagd voor de toe gankelijkheid van gebouwen en recreatievoorzieningen maar ook voor straten, plei nen en scholen. Toeganke lijkheid wordt een steeds be langrijker aandachtspunt. Vooral ouderen met een func tiebeperking hebben nogal problemen. Maar ook voor jonge mensen kan het lastig zijn. Een van hen is de 12-jarige Thomas Geertse, leerling van klas IC op de Stedelijke Scho lengemeenschap De Rede in Terneuzen. Thomas, die een motorische handicap heeft, loopt moeilijk en verplaatst zich op school met een rolstoel. Daarbij komt hij weinig obsta kels tegen. Deuren blijven open door speciale klemmen en de school beschikt over een lift. Als hij naar een ander lokaal moet, gaat hij een paar minu ten voor het eind van de les weg om de grote stroom te ontwij ken. Daarbij is hij nooit alleen. Zijn klasgenootjes hebben zich spontaan aangemeld om hem daarbij te helpen. Margot De Koning-Dujardin, mentor van Thomas, is erg en thousiast over hoe dat tot nu toe verloopt. „Voordat het schooljaar begon, hebben we een middag georganiseerd waar iedereen met elkaar kon kennismaken. Ik heb toen een voorgesprek gehad met de ouders van Thomas en zijn handicap besproken. Het voorstel was om dat op die dag aan de leerlingen te vertel len. Thomas heeft dat zelf ge daan. De leerlingen hadden er meteen begrip voor en accep teerden het als vanzelfspre kend." Tot nu toe is iedereen erg tevre den over hoe de praktijk ver loopt. Thomas voelt zich thuis op school. Notities en proef werken maakt hij op een lap top. „Daar is hij erg bedreven in", zegt zijn mentor. Bij toer beurt helpen de andere kinde ren hem als er verkast moet worden. „Best leuk", zegt Niek van de Calseijde. „Je mag wat eerder de klas uit en als we naar een andere verdieping gaan mag je met de lift." Als er gesport wordt op de vel den van VV Terneuzen zorgen twee kinderen dat Thomas daar komt. Gymlerares Mireille Defoer probeert Thomas zoveel moge lijk mee te laten doen. „Aan al les waar hij mee kan doen, doet hij mee", vertelt ze. „Als er ge voetbald wordt rent hij niet maar schopt de bal wel weg. Bij een negen minutenloop laat ik Thomas softballen. We ge bruiken daar een statief bijzo dat het wegslaan van de bal geen probleem is. Bij een lange bal loopt Thomas een honk en doet een ander de volgende. Het is steeds uitproberen." Om de zes weken komt een am bulant begeleidster van De Sprienke, een school voor spe ciaal onderwijs in Goes, naar Terneuzen om samen met Tho mas, zijn ouders en Margot De Koning-Dujardin het functio neren van Thomas te bespre ken. „Waar zij vooral naartoe werkt, is om praktische dingen te verbeteren. Ook leert ze Thomas om voor zichzelf op te komen. De ouders stimuleren Thomas eveneens erg. Zij hou den de lijnen met ons kort, waardoor het contact optimaal is." En Thomas zelf? Op de vraag wat hij van zijn klasgenoten vindt is het antwoord: „Ze zijn allemaal zo vrolijk. Dat vind ik het leukste." door Ron Magnée RITTHEM - De politie gaat het volgende zomerseizoen streng optreden tegen naaktrecreatie en aanstootgevend gedrag op het strand van Ritthem. Buurt bewoners en recreanten klagen hier al langer over. Toch valt het aantal meldingen dat bij de po litie binnenkomt wel mee, zegt een woordvoerder. Zonaanbidders die op het strandje tussen Ritthem en Rammekenshoek in adamskos tuum recreëren, worden volgens politiewoordvoerder A. Don vanaf volgend jaar 'gepardon neerd'. Met andere woorden: krijgen het vriendelijke doch dringende verzoek om (bad)kle- ding aan te trekken. Mensen die zich op verboden gebied bege ven of aanstootgevend gedrag vertonen, worden bekeurd. Tot de nieuwe maatregelen is deze week besloten in het drie hoeksoverleg waarin politie, justitie en de burgemeester van Vlissingen zitting hebben. Omwonenden en gebruikers van het strand bij Ritthem kla gen al langer over naaktrecrea tie op het strand. Officieel is naturisme in het gebied niet toe gestaan. Op Walcheren is elders een aantal plekken aangewezen om naakt te zonnebaden. Toch verschijnen er nog veel badgas ten in Ritthem naakt aan de vloedlijn. Een andere vorm van overlast betreft de mensen die bij het strandje zoeken naar seksueel contact. Bij het vogelbroedge bied dat Rijkswaterstaat in het kader van natuurcompensatie heeft aangelegd, zijn op zonnige dagen veel homoseksuele man nen actief. Klagers benadruk ken dat de heteroseksuele man nen echter de meeste overlast veroorzaken. Volgens politie woordvoerder Don valt het aan tal meldingen van aanstootge vend gedrag wel mee. Dat neemt niet weg dat er het volgend jaar toch streng wordt opgetreden tegen recreanten die aanstoot gevend gedrag vertonen. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Oss verklaar de gisteren in Middelburg dat hij verblind was door de laag staande zon toen hij een fietser aanreed. Politierechter G. van Unnik vond de jonge Brabander niet het prototype ver- keerscrimineel, maar hij achtte hem wel schuldig aan het on geval. Hij legde een boete op van 500 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Het ongeval vond plaats in de ochtend van 24 november vorig jaar. De automobilist reed op de Ruiterplaat- weg in Kamperland een voor hem rijdende fietser aan. Het slachtoffer liep een gecompliceerde beenbreuk op,U had uw snelheid moeten aanpassen of de auto aan de kant moeten zet ten", vond officier van justitie J. Zondervan. MIDDELBURG - De bruggen over het Kanaal door Walche ren en het Kanaal door de Oude Arne worden dinsdagavond 14 oktober niet bediend. Ook de sluizen in Vlissingen worden niet bediend. Aanleiding is de vernieuwing van de computer programmatuur in het bedieningscentrum voor de sluizen en bruggen in Vlissingen. De scheepvaart op beide kanalen is ge stremd van zes uur 's avonds tot middernacht. MIDDELBURG - Twee broers van 21 en 22 jaar uit Honselers- dijk zijn gisteren bij verstek door de Middelburgse politie rechter veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf plus honderd euro boete wegens een bedrijfsinbraak. De boete kregen ze, omdat ze allebei een valse naam hadden opgegeven aan de politie. De broers gingen 7 november 2001 op stroop tocht door Zuid-Beveland, maar lieten hun sporen na. Vlak na een bedrijfsinbraak in Kruiningen werden de verdachten aangehouden in Bergen op Zoom. In hun auto zaten spullen die van de diefstal in Kruiningen afkomstig waren. HEINKENSZAND - Een onbekende heeft in de nacht van donderdag op vrijdag geprobeerd een houten schutting in brand te steken bij een woning aan de Leeuwerikhof in Hein- kenszand. Doordat de bewoners een brandlucht roken en alert reageerden, kon de beginnende brand worden geblust met een emmer water. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 22-jarige vrouw uit Sint-Annaland wegens poging zware mishandeling en bedreiging conform de eis vier maan den voorwaardelijke gevangenisstraf en tachtig uur werk straf opgelegd. De verdachte kon volgens de psychiater het misdrijf niet helemaal worden toegerekend, omdat ze op dat moment in een psychotische toestand verkeerde. Het incident gebeurde 15 maart dit jaar in Oud-Vossemeer. Met een lucht buks van haar vader stond ze dreigend voor het raam van de woning, waar twee van haar (ex-)vriendinnen verbleven. Ver volgens schoot ze naar de woning. De kogel bleef steken in de dubbele beglazing van de woning. De vrouwen in de woning renden in paniek de kamer uit. Aan een van de slachtoffers moet verdachte 225 euro smartengeld betalen. Officier van justitie J. Zondervan sprak van wildwest taferelen. Hij vond het delict zeer ernstig. De officier hield rekening met het rap port van de psychiater. De Thoolse wordt nog behandeld in een psychiatrische kliniek Die verplichting moet ze na blij ven komen. Ook moet er reclasseringscontact blijven. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Het nieuwe kunstgrasveld van de voetbal club RCS in Oost-Souburg is perfect, zegt Dick Schinkel, raadslid voor de Partij Souburg Ritthem. „De ballen gaan pre cies zoals je ze wilt hebben. Al leen is het veld nogal hard." Dat ondervond Schinkel donder dagavond aan den lijve. Het raadslid is, voor zover be kend, de eerste die een botbreuk opliep op het nieuwe veld. „Donderdagavond heb ik voor het eerst sinds lange tijd meege daan aan een training van RCS. Door het nieuwe veld dat eind augustus is geopend, kreeg ik weer zin. Maar ja, als 53-jarige probeerde ik me een beetje uit te sloven voor al die jonge gasten. Net toen ik een mooie actie wil de makenzette ik mij n voet ver keerd weg. Op normaal gras zou mijn voet waarschijnlijk zijn doorgegleden. Maar op het har de kunstgras klapte hij dubbel en brak mijn enkel." De Souburger stemde als raads lid zelf in met de aanleg van het veld dat de gemeente ruim 500.000 euro kostte. „Daar heb ik nog steeds geen spijt van hoor. Het voetbalt lekker. Het is al leen vrij hard. Het is vergelijk baar met een droog grasveld in de Corner." Schinkel neemt de botbreuk gelaten op. „Normaal zou je balen. )\taar nu kan ik er wel een beetje om lachen. Jaar in jaar uit heb ik bij RCS gevoet bald. Een heel plakboek hield ik er van bij. De actie van donder dagavond is mijn laatste ge weest. Ik heb mijn les geleerd. Voortaan zal ik wat rustiger sporten beoefenen." Schinkel leerde nog iets anders door de ongelukkige val. „Het zieken huis in Vlissingen moet blijven. Ik ben echt fantastisch gehol pen door de ambulance en door de mensen van de eerste hulp." GOES - In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes wordt vandaag een uitvaartbeurs ge houden. Bezoekers kunnen tus sen tien en zes uur inforrpatie krijgen over alles wat met ster ven te maken heeft, zoals het kunstenaarsgezelschap Moving Circle, dat alternatieve vormen van afscheid nemen toont. Advertentie De actie in Ritthem is vergelijk baar met het strenge optreden in de duinen tussen Vrouwenpol der en Oostkapelle. Tot voor kort was dit duingebied een plek waar veel homoseksuelen op zoek gingen naar seks. Daar om begaven veel mannen zich in het natuurgebied. Dat was al tijd al verboden, het natuurge bied is beschermd, maar sinds deze zomer surveilleerde de po litie er geregeld. Agenten heb ben dit zomerseizoen in totaal 110 bekeuringen uitgedeeld. In één geval ging het om gluren en aanstootgevend gedrag. In alle andere gevallen ging het om het zich begeven op verboden ge bied. Op die laatste overtreding staat een boete van 28 euro. Hierbij uw letterzegel voor de zegelspaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Af en toe treft u in plaats van- een letterzegel een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, dë.tweede zegelspaarkaart wordt op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer Informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23