PZC Stoffenbeurs ontloopt dwangsom Van der Wouden in beeld als chef van afdeling gemeente Goed in bijzondere vakanties Ga borstkanker te lijf! Geef! Bondenberaad verontrust over korten subsidies de Zonnebloem Giro 145 Breda w 14 zaterdag 4 oktober 2003 Kampioenschap autostyling in Zeelandhallen Rauw Goed werk Twee paarden dood door brand in stal In ons land krijgt 1 op de 9 vrouwen borstkanker. Daarom heeft de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) samen met BorstkankerVereniging Nederland oktober uitgeroepen tot jaarlijkse borst- kankermaand. Het gaat ook om jouw toekomst. Giro 26000 KANKERBESTRIJDING Ouderen laken bezuinigingen door Rolf Bosboom GOES - De Goese ouderenbon den maken zich grote zorgen over de reorganisatie van het welzijnswerk in de gemeente. Die gaat voornamelijk ten koste van de activiteiten in het oude renwerk. Het bestuur van de Bondenberaad Groot-Goes heeft in een brief aan verant woordelijk wethouder D. van Ewijk zijn 'verontrusting' uit gesproken. De plannen hebben alles te ma ken met de financiële situatie bij SMWO-Welzijn, de organi satie die is ontstaan uit een fusie van vier stichtingen op wel- zijnsgebied. Omdat er sprake was van flinke financiële tekor ten, is de begroting van SMWO- Welzijn de afgelopen maanden intensief doorgelicht. Dat heeft geleid tot een krapper budget, waardoor een deel van de ac- GOES - Autoclub CarMania houdt vandaag en morgen een tuning- en stylingbeurs in de Zeelandhallen. Met tuning en styling wordt de vormgeving van auto's met ex tra's bedoeld. Dit weekeinde vinden in de Zeelandhallen de open Nederlandse kampioen schappen tuning en styling plaats. Tijdens deze wedstrijd wordt gekeken naar de vormge ving van de auto's met accessoi res zoals spoilers en bijzondere uitlaten. Er is ook informatie verkrijg baar over de mogelijkheden van extra's op auto's. Zo zijn er stands van onder andere spoi ler-, autosticker- en uitlaatfa- brikanten. Zaterdagavond na 19.00 uur is er een neonparty. Zaterdag is de beurs geopend van tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. tiviteiten moet worden ge schrapt. Het ouderenwerk is daarvan een van de voornaamste slachtof fers. Het is de bedoeling de tele fooncirkels, de seniorenfiets tochten, de filmmiddagen, de platforms ouderenhuisvesting en -educatie, de ondersteuning van het Bondenberaad en de uitgave van de Zilveren Gids stop te zetten. Andere activitei ten, zoals de Vraagbaak Oude ren voor Ouderen, diverse cur sussen, het sozenberaad en het Galm-project, worden wel voortgezet. De maatregelen zijn het bestuur van het Bondenberaad, de over koepelende organisatie van de lokale afdelingen van de oude renbonden Anbo, KBO, PCOB, NBP en AbvaKabo, rauw op het dak gevallen. Het vindt het on der meer wrang dat de breedte sport bij SMWO-Welzijn wél wordt gespaard, terwijl daar juist de tekorten zijn ontstaan. ,,Wij vragen ons af waarom de ouderen zouden moeten op draaien voor de tekorten van de breedtesport", zo staat in de brief aan wethouder Van Ewijk. Het Bondenberaad vindt de zaak des te merkwaardiger, aangezien er juist voldoende subsidie voor breedtesport leek te zijn. Het schrappen van de telefoon cirkels vindt het beraad ook een onverstandige stap. ,,Die heb ben naast een controlerende taak ook een sociale functie. Bo vendien worden zij verzorgd door vrijwilligers, waardoor de kosten laag zijn." Het bestuur vraagt de gemeente de bezuiniging 'nogmaals kri tisch te bezien en een andere op lossing te zoeken'. Het wijst daarbij ook op het toenemende belang van het ouderenwerk door de voortschrijdende ver grijzing van de samenleving. De kwestie wordt vrijdag 10 ok tober besproken in het alge meen bestuur van het Bonden beraad. Dan komt onder meer ook de voortgang van de oprich ting van een Seniorenraad in Goes aan de orde. Bezoekers van de Stoffenbeurs in de Zeelandhallen bekijken de aangeboden waren aandachtig. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - De organisatie van de stoffenbeurs die gisteren plaatsvond in de Zeelandhallen in Goes krijgt geen dwangsom van 10.000 euro opgelegd van de gemeente. Eerder hing die de or ganisatie boven het hoofd, om dat het evenement volgens de Centrale Vereniging Ambulante Handel (CVAH) geen beurs zou zijn, maar een markt. W. de Smit, voorzitter van de af deling Zuid-West-Nederland van de CVAH, klopte aan bij de gemeente, omdat volgens hem zowel de markthandel als de de tailhandel door de beurs veel omzet misloopt. „Er is hier sprake van oneigenlijke concur rentie. Ik ben zelf wezen kijken en 95 procent van de standjes was gericht op de verkoop. Dit noem ik geen beurs, maar een markt met een dak erboven." Volgens organisator S. Piller vervult de beurs de wensen van de klant. „We zijn naar Zeeland gekomen omdat we veel e-mails kregen van mensen uit de omge ving, die vonden dat er hier te weinig aanbod was. De moder ne klant weet precies wat ze wil en om dat te vinden moet er een ruime keuze in stoffen zijn. Dan zijn vijf kraampjes op de markt niet genoeg." Om tegemoet te komen aan de klachten heeft de organisatie een aantal standjes ingeruimd voor demonstraties en work shops. Er stonden zelfs aanvan kelijk meer beursactiviteiten op stapel. „Maar omdat de vergun ning pas drie maanden geleden binnen was, kon dat helaas niet doorgaan. Het geheel is daar door niet helemaal uit de verf gekomen." Toch oordeelde de gemeente dat de organisatie voldoende aan de eisen had voldaan en dat ze zou afzien van het opleggen van een dwangsom. Organisator Piller is opgelucht. „Het is natuurlijk een groot be drag, maar wij lieten het maar op ons afkomen." De Smit van de CVAH is niet blij. „Dan wil ik wel eens horen van de gemeente wat haar defi nitie van een beurs is. Hier laat ik het niet bij zitten. Dit komt bovenaan de agenda bij de eerstvolgende marktcommis- sie." door Marcel Modde ZIERIKZEE - Ex-wethouder A. van der Wouden keert mogelijk terug bij de gemeente Schou- wen-Duiveland. Hij is in beeld als de nieuwe chef van de afde ling Samenleving. Die vacature is beschikbaar gekomen door een aantal interne verschuivin gen. Van der Wouden bevestigde gis teren dat hij op de functie heeft gesolliciteerd, maar wilde er verder niet op ingaan. Ook ge meentesecretaris J. de Vos, ver antwoordelijk voor personeels zaken, kan uit het oogpunt van privacy van de kandidaten geen inhoudelijke mededelingen doen over het aantal gegadig den en hun onderlinge kansen. Levert de 'interne' werving niet de geschikte kandidaat op, dan wordt buiten de poorten van de gemeente verder gezocht. De Vos verwacht dat de functie ui terlijk 1 april zal zijn ingevuld. De kwestie ligt politiek gevoe lig, omdat de voormalige PvdA- wethouder drie maanden gele den moest opstappen na een veroordeling wegens het rijden onder invloed van alcohol. Van uit de coalitie wordt gereser veerd gereageerd op het uitlek ken van de ambtelijke ambities van Van der Wouden. Strikt for meel genomen heeft de gemeen teraad geen zeggenschap over het personeelsbeleid. PvdA- fractievoorzitter W. Renden onthoudt zich in dat verband dan ook van commentaar. „Ik wil de sollicitatieprocedure niet beïnvloeden. Ik neem aan dat ze intern zorgvuldig afwegen wie de beste kandidaat is. Hoe dat afloopt, zullen we dan wel zien. Het aftreden van Van der Wou den werd in belangrijke mate ingegeven door het feit dat zijn eigen partij het vertrouwen in hem opzegde. Mocht hij straks als hoge ambtenaar terugkeren op een plek waar hij als wethou der de scepter heeft gezwaaid, dan is dat op z'n minst discuta bel, vinden fractievoorzitter A. Verseput van de VVD en zijn CDA-collega R. van der Wet ken. „Hij heeft in de korte tf- die hem gegund was goed wd geleverd op die post en vee' goodwill gekweekt, maar of he nou zo verstandig is om zo vla. na deze hele geschiedenis min; meer op de zelfde stek te gaa; zitten? Ik denk niet dat zoiet goed overkomt op de buiter. wacht. Dat is wel een vraa; waar we als politiek iets m# kunnen", aldus Verseput. Va: der Wekken heeft de zelfde bei denkingen. „Je krijgt hoe dar' ook het idee dat hij via een act terdeur weer wordt binnengi haald. Dat is nooit goed, «t niet voor Van der Wouden ze!:; Hij kan beter eerst een paar jaa in een andere keuken kijken: Fractievoorzitter J. Koopt®: van coalitiegenoot Alert! heef. aanmerkelijk minder moeit met de nieuwe ambities vanVai der Wouden en ziet er eerderee1 voordeel in als hij op die postte rugkeert. „Hij kent de klappe van de zweep. Of het verstand; is naar die functie te sollicitere is zijn afweging, dat kan he voor de politiek nooit zijn. Hij; al een keer gestraft door rechtbank, vervolgens door zij: eigen club en de gemeente, dis dat moet niet nog een keer. Vat onze fractie had hij ook niet we; gehoeven." WEMELDINGE - Bij een bram in Wemeldinge zijn gisteravon: twee paarden om het leven gt komen. Twee andere paarde; konden nog uit de stal worde; gered. De brand brak rond negen uur uit aan de Chezeeweg. Toenèj brandweer ter plaatse kwair, was de stal niet meer te redde: Wel wist men te voorkomen da: het vuur oversloeg naar een wo ning die op enkele meters van;- stal staat. De oorzaak van brand is vooralsnog niet be kend. De technische recherche stelt een onderzoek in. Ii "Wat heb ik het naar m'n zin gehad vandaag. Eerst uitgebreid ontbeten en daarna de natuur in. Heerlijk buiten geluncht. Broodje tonijnsalade meteen lekker glas witte wijn. Vanmiddag hebben we gezwommen, ter rasje gepikt en zojuist dus die geweldige barbecue. En nu ben ik dood op. Welke reisorganisatie dat was? De Zonnebloem!" Ruim 6600 zieken en gehandicapten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloem en dankzij de hulp van 6900 vrijwilli gers. Door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn, kos ten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 65 62 E-mail: info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl VOOR NEDERLANDSE KONINGIN WILHELMINA FONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14