Bouwkranen verrijzen aan Zuidsingel College belooft plan voor veiligere Westkapelseweg PZC Rolstoel geen punt voor Thomas Maritiem festijn in haven Antwerpen Panden Vlissings huiskamerproject zouden woonfunctie hebben w 13 PZC zaterdag 4 oktober 2003 Jongens opgepakt Voorlichting over mantelzorg Kamerleden fff? Informatie Bromfietser gewond bij botsing Boete voor aanrijding bij lage zon Bruggen dagje niet open Telefoonstoring in deel Breskens Automobiliste mist rotonde Man steekt schutting in brand Te vroeg Klasgenoten helpen motorisch gehandicapte leerling zoveel mogelijk Softballen Zeilwedstrijd Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. J Buurt in verzet tegen drugsopvang Hnrtr Ron Magnée VLISSINGEN - Bewoners van de Coosje Buskenstraat in Vlis- singen hebben ontdekt dat de panden van het Huiskamerpro ject voor Drugsgebruikers (HKPD) een woonfunctie heb ben. Volgens een woordvoerder van de belangenvereniging is zowel een kantoor- als een ge bruikersruimte juridisch dan ook niet mogelijk. Op dit moment worden de pan den in de Coosje Buskenstraat gebruikt als opvanghuis door het HKPD. Daarnaast bevinden zich in de panden ook kantoor ruimten. De belangenvereni ging voor omwonenden HKPD heeft onderzoek gedaan naar het bestemmingsplan van de panden. Volgens woordvoerder M. Verhoeven van de belangen vereniging hebben de panden een woonfunctie. „Een ruimte waar methadon wordt ver strekt, is sowieso niet mogelijk. Wat de consequenties zijn voor OOST-SOUBURG - Een der- tienjarige- en een vijftienjarige jongen zijn gisteravond in Oost- Souburg aangehouden. Ze wor den verdacht van diefstal van een mobiele telefoon in de sportzaal aan de Dongestraat. VLISSINGEN - De Vlissingse afdeling van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen geeft maandag voorlichting over mantelzorg in samenwer king met de vrijwillige thuis hulp. Er wordt aandacht besteed aan de verschillende manieren van mantelzorg en de problemen die daarbij komen kijken. De voor lichting begint om 14.00 uur in dienstencentrum Bachten Ree- de aan de Vredehoflaan in Vlis- singen. het gebruik als HKPD-project, zijn we nog aan het uitzoeken." Sinds afgelopen winter klagen buurtbewoners over toegeno men overlast door verslaafden. Het opvanghuis gaat om 12.30 uur dicht, waarna de gebruikers op straat staan. Vooral op straat en in en om de portieken van de Coosje Buskenstraat werd in tensief gedeald en gebruikt, zo stelden buurtbewoners vast. Daarnaast werd het plantsoen naast de gebruikersruimte na sluitingstijd als toiletruimte ge bruikt. Inmiddels zijn de plant soenen gekortwiekt en worden de panden van het HKPD na sluitingstijd afgesloten met een hekwerk. Het HKPD heeft de politiek ge vraagd na te denken over een gebruikersruimte, waar ver slaafden de door henzelf meege brachte verdovende middelen mogen gebruiken. De gemeen teraad kan zich in meerderheid vinden in een plan. Er moet nog wel gesproken worden over een locatie voor een gebruikers ruimte en er wordt een voorstel voorbereid tot renovatie of nieuwbouw van de panden van het HKPD. Buurbewoners van het HKPD hebben inmiddels een belan genvereniging op touw gezet. Een van de eerste acties zal zijn om een aantal parlementariërs in te lichten over de overlast die zij van de drugsgebruikers on dervinden. Twee PvdA-Twee- de-Kamerleden nemen maan dag in Vlissingen een kijkje. De parlementariërs E. Kalsbleek en L. Blom brengen onder meer een bezoek aan het HKPD en de belangenvereniging van omwo nenden. Bij het bezoek van de Kamerleden zullen burgemees ter A. van Dok-van Weele en PvdA-fractievoorzitter E. Wal- rave-Troost aanwezig zijn. De belangenvereniging van om wonenden heeft het bezoek van de parlementariërs aangegre pen om speciale posters te laten drukken die het HKPD aan de kaak stellen. De posters zijn in de Coosje Buskenstraat en de directe omgeving verspreid. v,j ip t i\t' "C.A" Op de plek van het toekomstige theater in Middelburg wordt een kraan opgebouwd. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Op de plaats van het toe komstige theater aan de Zuidsingel in Middelburg wordt een 36 meter hoge bouw- kraan opgebouwd. De kraan wordt ge bruikt voor de aanleg van de fundering en de bouwput. De bouwput waarop het theater en de par keergarage moeten komen, wordt tien me ter diep. Om de put heen wordt een wand ge maakt van betonnen palen die zeventien meter lang zijn. „Net als een soort dam- wand, wordt deze wand tegen elkaar gezet. Daar hebben we de hulp van de kraan bij nodig", zegt H. van Haaren die de bouw na mens BBN adviseurs begeleidt. De betonnen palen in de wand worden ter plekke gestort. Daarvoor worden eerst ga ten in de grond geboord. Als de wand er he lemaal staat, wordt de grond in de put afge graven. Over een paar weken wordt een tweede kraan op het terrein van de voormalige ka zerne opgebouwd. Deze kraan krijgt een plaats fn de bouwput. De kranen zullen tot en met december het zicht op de Zuidsingel domineren. De fractie van Leefbaar Middelburg dringt in schriftelijke vragen aan op meer infor matie over de bouw van het theater. De par tij zegt in contacten met omwonenden de in druk gekregen te hebben dat het zeer matig gesteld is met de openheid. „Onze fractie heeft de stellige indruk dat een term als ge chicaneer op zijn plaats is." Leefbaar Middelburg stelt dat geen enkele van de monumentale bomen aan de Zuids ingel en het Molenwater gekapt mogen wor den. De partij wil daarvoor een toezegging van B en W. Als de bomen blijven staan, moet het verkeer over een acht meter brede weg. „Is het juist dat daardoor eenrich tingsverkeer moet worden ingesteld?" De partij is bang dat er voor het theater een ui termate gecompliceerde verkeerstoestand ontstaat door wandelaars, fietsers, auto's, opstelruimtes voor bussen, materiaalwa gens en taxi's. In dat verband vraagt de frac tie hoe het laden en lossen van decorstukken afgewikkeld moet worden. Vragen heeft Leefbaar Middelburg ook over de financiering van het nieuwe the ater. De partij wil onder meer weten wat de totale kosten zijn, of de exploitatie al rond is en hoeveel er tot nu toe is uitgege ven. MIDDELBURG - Een zeventienjarige bromfietser uit Oost- Souburg is gistermiddag bij een aanrijding op de Meander laan in Middelburg gewond geraakt. Hij reed op de verkeerde weghelft, toen een 26-jarige automobiliste uit Middelburg achteruit uit een parkeervak kwam gereden. De vrouw merk te hem niet op en kwam met hem in botsing. Het slachtoffer is, vermoedelijk met een gebroken enkel, naar het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Oss verklaar de gisteren in Middelburg dat hij verblind was door de laag staande zon toen hij een fietser aanreed. Politierechter G. van Unnik vond de jonge Brabander niet het prototype ver- keerscrimineel, maar hij achtte hem wel schuldig aan het on geval. Hij legde een boete op van 500 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Het ongeval vond plaats in de ochtend van 24 november vorig jaar. De automobilist reed op de Ruiterplaat- weg in Kamperland een voor hem rijdende fietser aan. Het slachtoffer liep een gecompliceerde beenbreuk op.Officier van Justitie J. Zondeivan eiste 500 euro boete en vier maan den voorwaardelijke rijontzegging. „U had uw snelheid moe ten aanpassen of de auto aan de kant moeten zetten"vond hij MIDDELBURG - De bruggen over het Kanaal door Walche ren en het Kanaal door de Oude Arne worden dinsdagavond 14 oktober niet bediend. Ook de sluizen in Vlissingen worden niet bediend. Aanleiding is de vernieuwing van de computer programmatuur in het bedieningscentrum voor de sluizen en bruggen in Vlissingen. De scheepvaart op beide kanalen is ge stremd van zes uur 's avonds tot middernacht. BRESKENS - Een breuk in een kabel legde gisteren het vaste telefoonnet van KPN telecom in het westelijke deel van Bres kens plat. Bij ruim driehonderd aansluitingen bleef de lijn van twee uur 's middags tot acht uur 's avonds dood. Ook pin automaten en diensten als internet via de telefoon weigerden dienst. Een woordvoerder van KPN telecom had geen verkla ring voor de kabelbreuk. Volgens hem treder^ dergelijke sto ringen regelmatig op na langdurige regenval of droogte. TERNEUZEN - Een 35-jarige vrouw uit de gemeente Hulst heeft afgelopen donderdagavond rond elf uur schade aan haar auto gereden nadat zij een rotonde over het hoofd had gezien. De vrouw reed op de kruising Rooseveltlaan-Serlip- pensstraat in Terneuzen rechtdoor de rotonde op en botste te gen twee verkeersborden. De bestuurster kwam met de schrik vrij, haar auto raakte aan de voorzijde flink beschadigd en moest worden weggesleept. HEINKENSZAND - Een onbekende heeft in de nacht van donderdag op vrijdag geprobeerd een houten schutting in brand te steken bij een woning aan de Leeuwerikhof in Hein- kenszand. Doordat de bewoners een brandlucht roken en alert reageerden, kon de beginnende brand worden geblust met een emmer water. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het gemeentebe stuur van Veere gaat een start notitie opstellen ter verbetering van de verkeersveiligheid op de Westkapelseweg in Zoutelande. Dat heeft de gemeenteraad be dongen door een motie van de VVD aan te nemen. De fractie van de SGP was fel tegen. De WD vroeg eind augustus in een brief aan B en W waarom het college zo weinig doet aan de veiligheid op de Westkapelse weg. Op deze doorgaande weg tussen Zoutelande en Westka- pelle is het vooral in de zomer druk met auto's. Langs de weg staan tientallen auto's gepar keerd. Een bijkomend probleem is dat de sportvelden en de va- redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur kantieparken Kustlicht I en II aan de weg grenzen. Daardoor is er veel afslaand verkeer. Het college wilde pas iets aan de weg doen, als het faillissement van Kustlicht II is afgewikkeld. De WD vond dat de afwachtende houding van B en W lang genoeg had geduurd en dat ze actie moesten ondernemen om het faillissement voor de rechter te brengen. Het college reageerde met twee zinnen: 'we willen niet treden in de activiteiten en de belangen van de curator', en 'er is geen geld geraamd voor de aanpas sing van de Westkapelseweg'. Dit summiere antwoord schoot bij de WD-fractie in het ver keerde keelgat. „Het getuigt van minachting van de raad", zei fractievoorzitter R Over- meen tijdens de raadsvergade ring. Wethouder M. te Roller legde uit dat het korte antwoord niet be doeld was om de raad af te sche pen. „We hadden eerst een heel uitgebreid antwoord geformu leerd. Uiteindelijk hebben we er toch een beperkte reactie van gemaakt, want we wilden niet in de belangen van de curator tre den." O vermeen diende tijdens de vergadering een motie in waar in staat dat het college een plan moet ontwikkelen om de West kapelseweg zo verkeersveilig mogelijk te maken. Vooraf gaand aan dat plan moet het college een startnotitie maken waarin alle uitgangspunten voor het plan staan. In een vurig pleidooi zei fractie voorzitter K. Houmes van de SGP dat de motie tien stappen te vroeg komt. „Begin nou eerst eens met het schrijven van een krachtige brief aan de curator en vraag waarom het zo lang duurt voordat het faillissement is afgewikkeld. Bovendien heb ben we er in de voorjaarsnota bewust voor gekozen géén geld uit te trekken voor de Westka pelseweg. Dan zouden we nu een plan moeten maken zonder geld? Met deze motie kunnen we niks." De wethouder onthulde dat er een kant en klaar plan voor de Westkapelseweg klaar ligt waarin uitgegaan wordt van een rotonde en ventwegen. Dit plan kost ongeveer één miljoen euro. Thomas Geertse met links Josca Verschelling en rechts Marit Audenaerd. foto Peter Nicolai door Piet Kentin TERNEUZEN - De Week van de Toegankelijkheid zit er op. De afgelopen week werd aandacht gevraagd voor de toegankelijk heid van gebouwen en recrea tievoorzieningen maar ook voor straten, pleinen en scholen. Toe gankelijkheid wordt een steeds belangrijker aandachtspunt. Vooral ouderen met een functie beperking hebben nogal proble men. Maar ook voor jonge men sen kan het lastig zijn. Een van hen is de 12-jarige Tho mas Geertse, leerling van klas IC op de Stedelijke Scholenge meenschap De Rede in Terneu zen. Thomas, die een motorische handicap heeft, loopt moeilijk en verplaatst zich op school met een rolstoel. Daarbij komt hij weinig obstakels tegen. Deuren blijven open door speciale klemmen en de school beschikt over een lift. Als hij naar een an der lokaal moet, gaat hij een paar minuten voor het eind van de les weg om de grote stroom te ontwijken. Daarbij is hij nooit alleen. Zijn klasgenootjes heb ben zich spontaan aangemeld om hem daarbij te helpen. Margot De Koning-Dujardin, mentor van Thomas, is erg en thousiast over hoe dat tot nu toe verloopt. „Voordat het school jaar begon, hebben we een middag georganiseerd waar ie dereen met elkaar kon kennis maken. Ik heb toen een voorge sprek gehad met de ouders van Thomas en zijn handicap be sproken. Het voorstel was om dat op die dag aan de leerlingen te vertellen. Thomas heeft dat zelf gedaan. De leerlingen had den er meteen begrip voor en ac cepteerden het als vanzelfspre kend." Tot nu toe is iedereen erg tevre den over hoe de praktijk ver loopt. Thomas voelt zich thuis op school. Notities en proefwer ken maakt hij op een laptop. „Daar is hij erg bedreven in", zegt zijn mentor. Bij toerbeurt helpen de andere kinderen hem als er verkast moet worden. „Best leuk", zegt Niek van de Calseijde. „Je mag wat eerder de klas uit en als we naar een ande re verdieping gaan mag je met de lift." Als er gesport wordt op de vel den van W Terneuzen zorgen twee kinderen dat Thomas daar komt. Gymlerares Mireille De- foer probeert Thomas zoveel mogelijk mee te laten doen. „Aan alles waar hij mee kan doen, doet hij mee", vertelt ze. „Als er gevoetbald wordt rent hij niet maar schopt de bal wel weg. Bij een negen minuten- loop laat ik Thomas softballen. We gebruiken daar een statief door René van Stee ANTWERPEN - Onder de noe mer WaterkAnt '03 beginnen vandaag in Antwerpen diverse maritieme evenementen. Blik vanger is het voormalige schoolschip de Mercator dat in het Willemdok aanmeert. De barkentijn (een koopvaardij schip van hoogstens vierhon derd ton met maximaal twee masten en diverse ra- en gaffel zeilen) is morgen, volgende week zondag en het daarop vol gende weekend te bezichtigen. In het Willemdok worden van daag en morgen ook de Ko- nincklijke Roeiregatta en Open Steiger (vergelijkbaar met de Hiswa te water) gehouden. Alle sport- en studentenverenigin gen, cafés en havenbedrijven uit Antwerpen en omstreken kun nen aan de roeiwedstrijd mee doen. De ploegen meten eikaars krachten middels een afvalsys- teem. Tijdens Open Steiger kunnen de nieuwste jachten worden beke ken. Ook kunnen bezoekers kennismaken met de nieuwste snufjes op nautisch gebied. Te gelijkertijd houden alle water sportbedrijven en -winkels rond het Willemdok open dagen. Volgende week staat WaterkAnt '03 vooral in het teken van zeil wedstrijden. Hoogtepunt is de zestiende editie van de Ant- werprace, die zaterdag 11 okto ber bij zonsopgang in Breskens (grote jachten) en Terneuzen (middelgrote en kleine jachten) begint. Een vloot van minstens 250 boten wordt tussen 13.00 en 15.00 uur in Antwerpen ver wacht. Onder de noemer Pro- vAnt Cup is er dezelfde dag ook een zeilfestijn voor de rede van Antwerpen. Tijdens deze zoge naamde demowedstrijd zijn per deelnemende boot twee zitjes voorbehouden aan leken op het gebied van de zeilsport. Doel van de wedstrijd is om jongeren te stimuleren te gaan zeilen. Op het Falconplein is er hetzelf de weekend een maritieme bro- cante markt. Behalve voor handelaren staat deelname ook open voor parti culieren. Advertentie bij, zodat het wegslaan van de bal geen probleem is. Bij een lange bal loopt Thomas een honk en doet een ander de vol gende. Het is steeds uitprobe ren." Om de zes weken komt een am bulant begeleidster van De Sprienke, een school voor speci aal onderwijs in Goes, naar Ter neuzen om samen met Thomas, zijn ouders en Margot De Ko ning-Dujardin het functioneren van Thomas te bespreken. „Waar zij vooral naartoe werkt, is om praktische dingen te ver beteren. Ook leert ze Thomas om voor zichzelf op te komen. De ouders stimuleren Thomas eveneens erg. Zij houden de lij nen met ons kort, waardoor het contact optimaal is." En Thomas zelf? Op de vraag wat hij van zijn klasgenoten vindt is het antwoord: „Ze zijn allemaal zo vrolijk. Dat vind ik het leukste." I Hierbij uw letterzegel voor de zegelspaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Af en toe treft u in plaats van een letterzegel een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, de tweede zegelspaarkaart wordt op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13