11 Toch vergunning tentluifel bierfestival De Braakman moet slagbomen verwijderen Werknemers snoepfabriek hebben weer vertrouwen in toekomst LcdclthCBtCr ill Sun komt met 's werelds eerste 3in1 Gel Capsules Kinderen weten nu wie Bobje Goudsmit is Herfsttafereel zeeuwse almanak Wereld VERWEN dag 4 oktober ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 3 oktober 2003 Man toont geslachtsdeel Afsluiting van afslag Zaamslag Aanvechten voor in de vaatwasser! Verwen ze op werelddierendag met het lekkerste ooit... CESAR Culirtaria SHEBA Creation l&IBÉS Utopie Bromfieters op de bon gezet Als 't mooi is, is het Sun, zeker nu met Sun 3in1 Gel Capsule PZC Gemengde gevoelens bij Verduijn benarde positie rioor René van Stee BRESKENS - De afronding van de overname van snoepfabriek Gebroeders Verduijn in Bres- kens door haar branchegenoot Bonbons Napoleon uit het Bel gische Schelle is met gemengde gevoelens ontvangen. De 56 overgebleven personeels leden zijn opgelucht dat zowel de onderhandelingen tussen moederbedrijf Perfetti Van Melle en de vakbonden, als de onderhandelingen over de over name tot een goed einde zijn ge- VLISSINGEN - Een achttienja rige vrouw uit Vlissingen is woensdagavond op de President Rooseveltlaan Baskenburg- plein in Vlissingen lastiggeval len door een voor haar onbeken de man. De vrouw fietste over het fietspad van de President Rooseveltlaan toen de man in zijn bus naast haar kwam rij den. Hij sprak haar aan en maande haar te stoppen. Toen de vrouw stopte, deed hij de deur van zijn bus open en toon de zijn geslachtsdeel. Hevig ge schrokken is de vrouw verder gefietst. ZAAMSLAG - Het verkeer op de N61 kan van maandag 6 tot en met vrijdag 17 oktober geen gebruik maken van de afslag Zaamslag via de oostelijke ro tonde van de rondweg om het dorp. Dit gebeurt in verband met werkzaamheden. Voor (brom) fiets- en bestemmingsverkeer geldt een uitzondering. Het ove rige verkeer wordt gedurende deze periode met borden omge leid naar de westelijke rotonde. bracht. Niettemin zijn ze be gaan met het lot van de collega's die zijn ontslagen. ,,We zijn blij dat we mogen blij ven, maar een hosannastem ming heerst er nog niet. Colle ga's met wie je jarenlang hebt samengewerkt zijn weg en dat doet best pijn", verwoordt een personeelslid dat anoniem wil blijven de algemene stemming. „Toch is er weer vertrouwen in de toekomst. De nieuwe directie heeft toegezegd dat ze hard gaat werken aan verdere groei. Posi tief is ook dat een familiebedrijf weer de scepter zwaait. Het menselijke contact en de korte lijnen binnen het bedrijf komen daar hopelijk mee terug", vult een collega aan. Bij C. de Nooijer (40), formeel nog voorzitter van de onderne mingsraad bij Verduijn, heerst berusting. Hij verliest zijn werk na een dienstverband van twin tig jaar. „Mijn functie is verval len. Daar moet ik me bij neerleg gen, hoe moeilijk dat ook is", zegt hij. Evenals F. Alejandro-Perez van FNV Bondgenoten voorziet De Nooijer dat een aanzienlijk aan tal van zijn lotgenoten de beslis sing van Perfetti Van Melle - tot stand gekomen in overleg met het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) - aanvecht omdat er nog grote onduidelijkheid be staat over de selectiecriteria ten aanzien van hun ontslag. „Sommige mensen snappen niet waarom de een wel en de ander niet mag blijven. Als die ondui delijkheid niet snel wordt weg genomen, voorzie ik problemen. Zo is het nog maar de vraag of de procedure correct is verlopen", aldus De Nooijer. Personeelsmanager L. Van Hoecke van Napoleon Confise rie, de naam waaronder Ver duijn maandag officieel verder gaat, wenst hierover geen mede delingen te doen omdat dit vol gens hem een zaak van Perfetti Van Melle is. Bij het voormalige Advertentie Deze rubriek is opgenomen in a op-age ruiin 2 miiioeró Meer informatie: ïbb: j moederbedrijf was niemand be- vankelijk waren dat er zeventig handelingen is gebleken dat er vastbesloten van plan er een reikbaar voor commentaar. van de oorspronkelijke 115. De meer mensen nodig waren dan succesvolle vestiging van te ma- Het aantal gedwongen ontsla- nieuwe mede-eigenaresse en in eerste instantie was voorzien, ken. Ook sluit ik niet uit dat we gen in Breskens is uiteindelijk woordvoerster M. Goris ver- „Daarover kunnen we alleen in de nabije toekomst nog meer beperkt gebleven tot 45. Aan- klaart dat gaandeweg de onder- positief zijn. Verder zijn we personeel nodig zullen hebben." Must Wm Leerlingen van de Sint Bernardusschool uit Clinge en de Inghelosenberghe uit Sint Jansteen hangen aan de lippen van kinderboe- kenschrifster Bobje Goudsmit. foto Camile Schelstraete en in de nek van kinderen liet kruipen. De jeugd vond het prachtig. In woord en gebaar kregen de kinderen in een uur tij d heel wat informatie te verwer ken. In de vragenronde vertelde Goudsmit dat ze zelfs haar familie in haar repertoire betrekt. Als ze nog vertelt dat ze in het boek Waanzinnig Verliefd echt heftig schrijft over een meisje dat verliefd wordt op een verkeerde jongen, krijgt ze van veel kinderen de vraag of dat boek nog in de bieb te leen is. Aan het eind van de lezing kregen de leerlingen een door Goudsmit gesigneerde boekenlegger. Volgende week komt de schrijfster terug. Dan ontvangt ze in de bibliotheek van Kloosterzande basisschoolleerlingen uit de voormalige gemeente Hontenisse. door Edy de Witte HULST - Bij de meeste bovenbouwleer lingen van de basisscholen in de voorma lige gemeente Hulst was kinderboeken schrijfster Bobje Goudsmit niet bepaald bekend. Maar na haar bezoek aan de bibliotheek in Hulst, waar ze gisteren een voorstelling gaf, zullen de kinderen haar niet licht vergeten. De scholieren waren één en al oor en genoten van de indruk wekkende manier waarop de schrijfster zich presenteerde. „Ik probeer het voor de jeugd zo leuk mo gelijk te maken. Wellicht werkt mijn show prikkelend en leesbevorderend. Het gaat me niet in de eerste plaats om mijn boe ken. Namen als Anke de Vries, Carry Slee, Paul van Loon en Francine Oomen flap pen de jongeren er zo uit. Bij hen vergele ken sta ik nog op het tweede plan. Als de jeugd het lezen maar oppakt, dan is mijn missie al geslaagd", aldus een enthousias te Goudsmit. Inmiddels heeft dezeinl951in Leiden ge boren schrijfster negen kinderboeken op haar naam staan. Inspelend op het thema van de kinderboekenweek 'Diep in het bos' kwam Bobje Goudmsit gisteren met enge en mysterieuze verhalen op de prop pen. Haar boek 'Shoe Sjanah en de spin- nevrouw' paste goed binnen het thema. Uit haar koffer haalde ze een namaakspin tevoorschijn, die ze met zijn gemene klau wen en kloppend hartje zo over de armen door Frank van Cooten HULST - Cafés De Boy, 't Anker en 't Raedthuijs aan de Grote Markt in Hulst mogen wederom een tentluifel plaatsen voor het derde Ulster Bierfestival op 8 en 9 november. Ambtenaren op het stadskan toor adviseerden het college geen toestemming te verlenen voor de tentluifel voor de be wuste horecapanden, maar wel toestemming te verlenen voor het plaatsen van een tent op de Markt. B en W hebben echter besloten wel een vergunning voor de tentluifel te verlenen. Carnavalsstichting De Vossen, de organisator van het bierf esti- val, moet de doorgang voor hulpverleningsdiensten wel continu garanderen. „De tent luifel moet voor zo weinig mo- gelijk overlast zorgen", zegt wethouder B. Pauwels. Volgens secretaris P. van de Kerkhove van De Vossen is dat geen enkel probleem. „Alleen de linkerbaan is afgesloten." Uitbater B. Picavet van 't Raedthuijs weet niet waarom ambtenaren klaarblijkelijk an ders denkpn dan het college. „Het Ulster Bierfestival is een enorme promotie voor Hulst. Wij doen dat graag. De tent luifel is helemaal geen belem mering voor het doorgaande autoverkeer. Daarnaast zou een tent op de Grote Markt voor ons veel te duur zijn. Je moet een toiletwagen plaatsen en stroom en water aanleggen. Gelukkig heeft het college be sloten toch een vergunning te geven." Bij de tweede editie van het Ul ster Bierfestival vorig jaar was wat commotie in de Hulster ho- recawereld. Sommige horeca ondernemers waren teleurge steld dat het festival voor de tweede keer op dezelfde plek werd gehouden. Volgens hen was beloofd dat de tent zou rou leren. Ook dit jaar staat de tent luifel op dezelfde plaats als de twee voorgaande edities. „We hebben een goed gesprek gehad met andere horeca-onderne- mers. Toen we vertelden dat we de tentluifel en bijkomende kosten zelf betalen, was de goes ting bij hen snel voorbij", zegt Picavet. „Het was wel een posi tief gesprek. Andere horecaza ken zijn nu ook bij het festival betrokken. Zij verkopen bij voorbeeld het speciale bierglas van het Ulster Bierfestival." Ook Van de Kerkhove vindt het plezierig dat het festival dit jaar breder wordt gedragen. „We hebben een goede vergadering gehad met Horeca Hulst. Het doet me deugd dat behalve de Korenbeurs, Het Bonte Hert, frituur Messagie en de cafés waar de luifel voor staat nu ook de Première, de Toffe Tijd en de Engel meedoen. Deze drie cafés verkopen de bierglazen van het festival en verkopen eveneens een speciaal bier." door Raymond de Frel OOSTBURG - Het Ledeltheater in Oostburg dreigt in de proble men te komen als het voor haar voorstellingen niet genoeg kaarten in de voorverkoop slijt. Algemeen coördinator John Bolsius vindt het te vroeg om de noodklok te luiden, maar hij maakt zich wel zorgen. Aanleiding voor zijn zorgen is de afgelasting van de kinder voorstelling Tierelijn, die ge pland stond op 22 oktober. „Wij worden nauwelijks gesubsidi eerd en moeten daarom goede afspraken maken met de arties ten. Normaal treden zij op basis van een garantiebedrag op. Dat kunnen wij echter niet regelen, simpelweg omdat we daarvoor het geld niet hebben. Gelukkig is er een aantal artiesten dat het Ledeltheater een warm hart toedraagt. Zij komen in princi pe op eigen risico, maar als blijkt dat er in de voorverkoop weinig kaarten zijn verkocht, kunnen ze afzeggen", legt Bolsi us uit. Dat gebeurde dus met de voor stelling Tierelijn. Bolsius: „Zij staan in februari in het Schelde- theater in Terneuzen. Het pro grammaboekje van dat theater is al in mei uitgekomen. Aan de hand daarvan zijn reserverin gen gedaan. Bij ons is dat veel minder het gevalEn dus zeggen ze nu 'John, je bent een aardige vent, maar je hebt niet genoeg kaarten verkocht. We komen niet'. Daarom roep ik bezoekers op om toch vooral in de voorver koop kaartjes aan te schaffen. Dat voorkomt afzeggingen van artiesten." Het Ledeltheater krijgt een ge meentelijke subsidie, waarvan volgens Bolsius zo'n 10.000 euro overblijft voor de programme ring. Daarvan wordt zo'n vier duizend euro gestoken in jongerenprojecten - zoals bij voorbeeld de Kunstbende -, het resterende bedrag wordt be steed aan de hoofdprogramme ring. „Dat staat ongeveer gelijk aan één artiest. Een aanvraag voor subsidieverhoging bij de gemeente Sluis heeft geen zin. De lasten voor de burgers zijn dit jaar al flink omhoog gegaan, dus het ontvangen van meer subsidie is volgens mij een uto pie." Bolsius zoekt daarom naar al ternatieven. Het specifieker be naderen van bedrijven voor een aantal voorstellingen is een op tie. Daarnaast ziet hij een ge meentelijke garantstelling voor sommige voorstellingen als een mogelijkheid. „Het zou kunnen dat de gemeente garant staat voor verliezen op bepaalde voorstellingen. Ik denk dan aan optredens waarbij je een hoge opkomst verwacht, maar die uiteindelijk toch weinig mensen trekken. Zoiets kan natuurlijk alleen onder bepaalde voor waarden en het moet natuurlijk ook niet tien keer per jaar ge beuren", weet Bolsius. Wethouder L. Wille van de ge meente Sluis wil op korte ter mijn een gesprek met Bolsius en iemand van het stichtingsbe stuur van het Ledeltheater aan gaan. „Dit probleem moet zeker aan een nadere analyse worden onderworpen. Een theater, waarin net 680.000 euro ter op waardering is gestoken - de ou de gemeente Oostburg droeg 226.000 euro bij, de rest werd bijeengebracht via een rentelo ze lening van de Rabobank - moet natuurlijk gewoon blijven draaien", aldus Wille. TERNEUZEN - Bij een brom fietscontrole tussen 07.30 uur en 09.45 uur aan de Oude Vaart in Terneuzen zijn gisteren 22 be keuringen uitgedeeld. In totaal werden 27 brommers gecontroleerd. Achttien brom fietsers kregen een prent omdat hun brommer was opgevoerd. Twee jongeren waren niet in het bezit van een bromfietscertifi caat, een had geen gele plaat, en een geen verzekeringsplaat. door René Hoonhorst HOEK - De slagbomen bij de in gang van vakantie-eiland De Braakman moeten van het re creatieterrein af. De eigenaren van het recreatiecentrum bij Hoek mogen 'geen belemmerin gen voor het verkeer opwerpen' omdat de wegen openbaar zijn, oordeelt de rechtbank in Mid delburg. Ruim veertig bungaloweigena ren hebben meer dan een jaar gewacht op het vonnis. De eige naren van een aantal recreatie woningen kwamen - evenals le den van watersportvereniging Vremdyck - in het geweer toen de slagbomen drieëneenhalf jaar geleden werden geplaatst. Na diverse rechtszaken werd uiteindelijk vastgesteld dat de wegen op het recreatiecentrum openbaar zijn en dus voor ieder een toegankelijk moeten zijn. De slagbomen staan intussen al weer anderhalf jaar omhoog. De Middelburgse rechter, D. van Reekum, gaf de bezwaar makers op 1 oktober alsnog ge lijk en gelastte de eigenaren van De Braakman dat de slagbomen en de bordjes 'eigen weg' moe ten verdwijnen op straffe van een forse dwangsom: 4500 euro per dag met een maximum van 100.000 euro. Hoewel iedereen dus al anderhalf jaar zonder piroblemen het vakantiepark op en af kan, is de uitspraak heel belangrijk, vindt advocaat A. de Brouwer, de vertegenwoordiger van de bezwaarmakers. De slagbomen en de bordjes doen volgens de Brouwer vermoeden dat De Braakman een privéter- rein is en moeten bezoekers van bungalows afschrikken. Als het aan De Brouwer ligt, verdwij nen ook de camera's en het regi stratiesysteem van De Braak man. Daar loopt nog een proce dure over bij het college Be scherming Persoonsgegevens. Beheerder C. Verpalen was gis teren nog niet op de hoogte van de uitspraak van de Middel burgse rechtbank. Hij is niet van plan de slagbomen op stel en sprong te verwijderen, omdat hij ervan uit gaat dat de raads lieden van De Braakman beroep tegen de gerechtelijke uitspraak zullen instellen: „De provincie is niet gelukkig met het feit dat de wegen openbaar blijken te zijn en is druk bezig de zaak recht te breien"Daarnaast is de gemeente bezig met het ontwik kelen van een integrale recrea tievisie en een nieuw bestem mingsplan. De Brouwer stelt dat de rechter heeft bepaald dat het vonnis 'uitvoerbaar bij voorraad' is. Dat houdt in dat het vonnis ook kan worden uitgevoerd als de veroordeelde in beroep gaat. De Middelburgse basisschool was in herfstsferen gehuld: dode boomtakken bij de deur en overal mandjes met zelf- geraapte kastanjes. Ook Rick, die net in groep 1 zit, wilde zijn bijdrage le veren met een herfstbakje. Dus toog hij woensdag middag naar het bos, waar al gauw bleek dat hij niet de enige was die gewapend met plastic zak de grond af speurde. En zeker niet de eerste, want alle glimmen de kastanjes waren al weg. Gelukkig kon hij nog wel een zakje vol eikels ra pen. Thuis werd de zak meteen omgekiept op de keukenta fel. Daar bleek de oogst gro ter dan verwacht: ook vele pissebedden, vliegjes en wor men kwamen tevoorschijn. Die hadden zich verschanst in de eikels, en waren onder weg uit hun huisje gekropen. Al snel krioelde het van het ongedierte. Met een paar snelle vegen be landden de eikels daarop in hun bak. Geen herfstbak, maar de groenbak. Vaatwasmkldel, spoelgians en zout- functie in één: alles wat nodig is voor een dagelijks stralend sctioon resultaat Direct vanuit de verpakking in een handomdraai te doseren Geen poederrestjes op de handen dus is handen wassen niet meer nodig. Met de nieuwe Sun 3inl Gel Capsules komt het servies nu wel erg glanzend uit de vaatwasser! Ingebouwde spoelgians met unieke glansparels zorgt namelijk voor een briljante glans. Bovendien zijn Sun 3in1 Gel Capsules erg gemakkelijk in het gebruik:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45