PZC Sloeweg lastig voor fietstoerist PZC Eindfase Kamperland III begonnen Dierenbescherming zoekt baasje voor verwilderde katten Kunst als prikkel om afval te scheiden Rotonde vervangt gevaarlijke kruising 13 Verzoeken van organisaties om hogere bijdrage afgewezen agenda WBÊBÊ vrijdag 3 oktober 2003 Open dag Visio-Goes -mm 1 Flinke tuin Nieuw rijtuig voor stoomtrein Zakkenroller actief in Middelburg Man toont geslachtsdeel Vlissinger opgepakt voor diefstal Gestolen auto in kanaal Snel restauratie houtloodsen Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. Hoor Freek Janssen 's-HEERENHOEK - De CDA- fractie in Borsele doet in een brief een dringend beroep op de Provinciale Staten en Gedepu teerde Staten van om een betere oplossing te zoeken voor de af sluiting van de zijwegen van de Sloeweg. De fractie stoort zich vooral aan het ontbreken van bewegwijze ring voor fietsers, maar ook de grote roestige buizen die op 'zeer onprofessionele wijze' de doorgang verhinderen zijn het CDA een doorn in het oog. Door de opening van de Wester- scheldetunnel is de verkeersin tensiteit op de Sloeweg toege nomen. Een aantal zijweggetjes is afgesloten, omdat de over steek van langzaam verkeer over de weg te gevaarlijk is. Op de Sloeweg mag honderd kilo meter per uur worden gereden. Volgens de CDA-fractie is er met name voor recreatieve fiet sers een moeilijke situatie ont staan. „Fervente fietsers uit de regio spreken van radeloze mensen van buiten Zeeland die het maar niet lukt om de Sloe weg te passeren. Veelvuldig wordt een weg ingereden die verderop doodloopt." De fractie denkt dat de afslui ting van de zijweggetjes onvol doende is doordacht bij de openstelling van de tunnel. In de brief aan Provinciale en Gede puteerde Staten spreekt ze de hoop uit dat er zo snel mogelijk een definitieve afsluiting komt. College Tholen snijdt in subsidies Hoor Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - Zes organisaties krijgen volgend jaar minder subsidie van de ge meente Tholen dan zij hadden gevraagd. Zij wilden, om ver schillende redenen, veel meer geld dan de 2,5 procent stijging die als uitgangspunt geldt. Hun verzoek wordt slechts deels ge honoreerd. Een van de betrokken organisa ties is de Stichting Peuterspeel zalen De Sgakel, waaronder sinds mei vorig j aar acht peuter speelzalen vallen. Dit jaar krijgt de stichting nog een subsidie van bijna 169.000 euro; voor 2004 was om bijna 290.000 euro gevraagd. Wat het gemeentebe stuur betreft blijft het bij een bedrag van bijna 239.000 euro. Inclusief een eenmalige bijdra ge van 30.000 euro om nader on derzoek te doen naar de toe komstige financiering van de peuterspeelzalen, gezien de ex plosieve stijging van de kosten. Ook de openbare bibliotheek op Tholen moet het met minder doen. Die had 606.000 euro ge vraagd, flink meer dan nu het geval is. Het college van burge meester en wethouders wil niet verdergaan dan 591.000 euro. De kosten bij het Regionaal In dicatieorgaan (RIO), dat be paalt of mensen voor diverse vormen van zorg in aanmerking komen, stijgen flink, onder meer door een verwachte toena me van het aantal procedures. Ook wordt een andere werkwij ze ingevoerd, die een forse ver zwaring betekent. Het RIO had een subsidie van bijna 390.000 euro gevraagd. De gemeente wil daar 20.000 euro op bezuinigen. De Werkgroep Gehandicapten- GOES - Visio-Goes houdt mor gen een open dag over gespro ken lectuur. I Visio-Goes is een regionale re- validatie-instelling die slecht- ziende en blinde mensen helpt l bij het zelfstandig leven, leren, wonen en werken. De open dag zal in het teken staan van de Daisy-speler, een nieuwe cd- speler waarmee zowel cd's met gesproken tekst als muziek-cd's kunnen worden beluisterd, i Vanaf begin volgend jaar zal de cd in de gesproken literatuur de plaats in gaan nemen van de cassettebandjes. De Daisy-spe- i Ier is ontwikkeld, omdat het af luisteren van deze cd's niet mo- j gelijk is met de gangbare cd- I spelers. De nieuwe spelers bie den een goede geluidskwaliteit en verstaanbaarheid en zijn bo vendien gebruiksvriendelijk. Op de open dag kunnen belang- stellenden de spelers uitprobe- ren. De deuren van de instelling gaan om 110 0 uur open en slui ten om 16.00 uur. redactie bevelaimden/tholeim Stationspark 28 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 email: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 0800-0231231 ap maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur beleid Tholen heeft bij het ge meentehuis aangeklopt voor een bijdrage van 2580 euro, wat een stijging met vijftig procent zou betekenen. Het college van burgemeester en wethouders ziet geen reden om af te wijken van de gebruikelijke verhoging met 2,5 procent en komt daar door uit op ruim 1750 euro. Het Bureau Slachtofferhulp Nederland ontvangt, als het aan het gemeentebestuur ligt, een kleine duizend euro minder dan de gevraagde 10.300 euro. Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle had gehoopt op een bedrag van 2000 euro vanuit Tholen. Gezien de geringe bin ding van het museum met de gemeente en het bezuinigings beleid wordt een waarderings subsidie van 110 euro voldoen de geacht. De raadscommissie welzijn en onderwijs bespreekt de subsi dies in haar vergadering van dinsdag 14 oktober dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vosse- Een grijpkraan start met de werkzaamheden voor de bouw van veertien huizen in Kamperland III. door Rolf Bosboom KAMPERLAND - De laatste fase van nieuwbouwwijk Kamperland III is in gang gezet. Gisteren werd, in het bijzijn van direct betrokkenen en toekomstige bewoners, officieel de eerste paal gesla gen voor de bouw van veertien huizen. Het gaat om vier geschakelde en tien twee-onder-een-kapwoningen. De woningen worden, mede afhankelijk van eventuele vertraging in de winterpe riode, over tien tot twaalf maanden op geleverd. Van de veertien huizen, met prijzen tot 270.000 euro, zijn er al twaalf verkocht. De aannemer is Bouwgroep Peters uit Middelburg. De ontwikkelaar van het project is Campan, een samenwerkingsverband van Willemsen Minderman Vastgoed ontwikkeling uit Capelle aan de IJssel, AW Beheer uit Middelburg en Faasse Faasse Projecten uit Goes. Campan is vbv foto Willem Mieras verantwoordelijk voor hele wijk Kam perland III, die in totaal 53 woningen omvat. De ontwikkelaar streeft naar ver dere uitbreiding van het dorp. Daarover is het bedrijf in gesprek met de gemeente Noord-Beveland, dat echter maar een beperkt aantal huizen per jaar mag bou wen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Dierenbe scherming Noord- en Midden- Zeeland zoekt tehuizen voor verwilderde katten. Het aantal verwilderde katten in de asielen in Middelburg en Vlissingen neemt ieder jaar toe. Soms ver blijven de katten daar jaren achtereen. De Dierenbescher ming gaat nu op zoek naar ge schikte baasjes. In de asielen in Middelburg en Vlissingen zitten in totaal zo'n twintig verwilderde katten. „Binnenkort komen er nog meer aan"zegt Inge Zweedijk van de Dierenbescherming. „We wor den voortdurend gebeld door mensen die een populatie ver wilderde katten gezien hebben. Meestal worden de dieren ge vangen, gecastreerd of gesterili seerd en teruggezet op de oude plek. Daar gaat in elk geval onze voorkeur naar uit. Maar soms kunnen de katten niet worden teruggeplaatst of willen de mensen die ze gebracht hebben, dat ze niet terugkomen. Deze dieren gaan dan naar het asiel. Incidenteel vinden we een ge schikt plaatsje voor ze. Maar dikwijls blijven ze lang in het asiel zitten." De dieren zijn meestal te wild voor in een gewoon huis, legt Zweedijk uit. „Je kunt ze niet oppakken, ze komen niet op schoot zitten en soms vliegen ze zelfs tegen de ramen op. En dat is voor niemand prettig; niet voor de mensen en niet voor de katten." Daarom is in samen werking met de asielen in Vlis singen en Middelburg de actie Buiten-kans opgezet. Het is vol gens Zweedijk de eerste keer in Nederland dat een organisatie zich zo specifiek richt op het on derbrengen van verwilderde katten. De actie gaat meerdere jaren lo pen. In die tijd wordt actief ge zocht naar mensen met een flin ke tuin, een boerderij of een woning in het buitengebied die graag zo'n kat onderdak bieden. De dieren krijgen een gezond heidsverklaring mee, worden gevaccineerd, gechipt en gecas treerd of gesteriliseerd. Geïnte resseerden kunnen zich melden bij de Dierenbescherming, tele foon 0118-490510. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een gemiddeld mens zet jaarlijks zo'n 550 kilo afval aan de straat. Om die hoe veelheid te verminderen, werd de actie 'Afval, haal eruit wat erin zit' geboren. In het Zierik- zeese gemeentehuis zijn vier kunstwerken die dit thema als uitgangspunt hebben, te zien. Dertien andere Zeeuwse ge meentehuizen volgen. Honderd conservenpotjes in verschillende maten staan op de grond uitgestald. De Middel burger Gilles van Sparrentak vulde de potjes met schildersaf- val vanaf 1991, met als resultaat een raadselachtig beeld. De gla zen potten, witte deksels en zwarte dekselklemmen zorgen voor eenheid. De verschillende maten zorgen voor ritme. De wisselende inhoud voor het in trigerende beeld. Het overheersende patroon dat veroorzaakt wordt door prop pen in elkaar gedrukt bevuild papier wordt aangenaam open gebroken door de nagenoeg lege of bijvoorbeeld met garen en stof gevulde potjes. Afval wordt tot puur visueel object en blijkt het leuk te doen. Liesbeth Min- derhoud uit Domburg koos voor een compositie van allerhande afval, gegroepeerd rondom een doorgezaagde kliko. Saskia de Marée uit Terneuzen schilderde op doek en Caroline Passenier uit Middelburg en Machteld uit Westkapelle maakten een hou ten kruis waarop in plastic zak ken verpakte lucht balanceert. Het is even stilstaan bij alles wat we dagelijks onbewust in de container gooien. En, naar pro vincie, OLAZ en Zeeuwse ge meenten hopen, ook prikkel om het voortaan anders te doen. Het streven is de Zeeuwen te bewe gen beter hun afval te scheiden. Te vaak komen gft, papier, tex tiel en glas nog op de grote - ge wone - afvalhoop terecht. Het streven is in 2006 20 procent meer huishoudelijk afval ge scheiden in te zamelen. De ten toonstelling is één van de prik kels in dat afvalactieplan. De expositie in Zierikzee is de start van een rondgang door de hele provincie. De werken wor den de komende maanden ach tereenvolgens in veertien Zeeuwse gemeentehuizen opge steld. Volgend jaar rond deze tijd zijn zij voor het laatst in Vlissingen te bewonderen. De actie 'Afval, haal eruit wat erin zit' is in september in Middel burg van start gegaan. S TREEKACTIVITEITEN Liesbeth Minderhoud uit Domburg koos voor een compositie van allerhande afval, gegroepeerd rond om een doorgezaagde kliko. De afvalkunstwerken zijn te zien in het gemeentehuis in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30uur: Bezichtiging monumen ten; DIRKSLAND - Hervormde kerk, 19.30 uur: Koor- en samenzangconcert mmv jongerenkoor Jigdaljahu uit Baren- drecht, Lucas Kramer (bariton). Kees Alers (dwarsfluit), Henk Jan Drost en Stephan Koppelaar (trompettisten), Ron van Ommen (organist); GOES - Zeelandhallen, 10.00-18.00 uur: Stoffen beurs; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote of Maria Magdalenakerk, 19.00- 21.00 uur: Uitvaartbeurs; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.30-17.00 uur: Biljarten en GOES - Aan de Museum Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) is een bagagewagen van de vroegere internationale sneltrein Londen-Vlissingen-Berlijn geschonken. Deze bagagewagen was tot voor kort in gebruik als woonhuis in de bossen van Bergen op Zoom. De familie die de bagagewagen aan de SGB schenkt heeft deze ruim veertig jaar geleden gekocht van de spoorwegen en sindsdien gebruikt als woning. MIDDELBURG - Twee vrouwen zijn gisteren in het centrum van Middelburg het slachtoffer geworden van een zakkenrol ler. Op de weekmarkt werd de portemonnee van een 7 8-jarige Middelburgse gestolen. De vrouw mist enkele tientallen eu ro's en een bankpas. In een kledingwinkel werd een 55-jarige Vlissingse bestolen. Uit haar handtas verdween een porte monnee en diverse pasjes. De vrouw merkte de diefstal toen ze wilde betalen. VLISSINGEN - Een achttienjarige vrouw uit Vlissingen is woensdagavond op de President Rooseveltlaan Basken- burgplein in Vlissingen lastiggevallen door een voor haar on bekende man. De vrouw fietste over het fietspad van de Presi dent Rooseveltlaan toen de man in zijn bus naast haar kwam rijden. Hij sprak haar aan en maande haar te stoppen. Toen de vrouw stopte, deed hij de deur van zijn bus open en toonde zijn geslachtsdeel. Hevig geschrokken is de vrouw verder ge fietst. VLISSINGEN - Een 43-jarige Vlissinger is in de nacht van woensdag op donderdag in zijn woning in de Glacisstraat aangehouden. Hij wordt ervan verdacht bouwmaterialen te hebben weggenomen vanaf de bouwplaats bij het stadhuis in Vlissingen. De man is meegenomen voor verhoor en ontving een dagvaarding. WILHELMINADORP - Een personenauto die op 24 septem ber vanaf de Nassaulaan in Goes gestolen is, is in de nacht van woensdag op donderdag teruggevonden in het Havenkanaal te Wilhelminadorp. Voorbijgangers tipten die nacht de politie dat een auto door onbekenden het water in werd geduwd. Ge alarmeerde hulpdiensten troffen geen personen in de auto aan. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZIERIKZEE - Het geduld van de Stichting Museumhaven Zeeland wordt beloond. Volgende week wordt het startsein gegeven voor de enkele tonnen kostende restauratie van de houtloodsen aan de Vissersdijk in Zierikzee. In de karakteris tieke loodsen wordt een werf voor de restauratie van histori sche schepen gebouwd. Voor de verbouwing van de houtloodsen is een subsidie ver kregen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg. De restau ratie neemt vijf maanden in beslag. De buitenzijde wordt zoveel mogelijk ongemoeid gelaten. Om toch comfortabele en veilige werkruimtes te kunnen maken, wordt een glazen ge bouw binnen de volledig uit hout opgetrokken loodsen gecre- eerd. Omdat het onoverzichtelijk is en er veel verschillende soorten iverkeer samenkomen, staat het kruispunt bij Rijkswaterstaat te boek als onveilig. Tussen 1991 en 2000 zijn hier 36 ongelukken en botsingen gebeurd, waarbij vij ftien gewonden zijn gevallen. In het kader van het project 'In tegrale aanpak van de verkeers veiligheid op de N59' wil Rijks waterstaat daarom de kruising overzichtelijker en veiliger ma ken voor alle weggebruikers. Dat moet gebeuren door het punt te vervangen door een ro tonde met één rijbaan. Volgens waterstaat is dat de beste oplos sing in dit geval omdat de oor zaak van de meeste ongelukken een voorrangsfout was. De kruising hoeft hiervoor niet helemaal afgesloten te worden, al zal het werk aan de weg wel voor wat overlast zorgen. Hoe wel het volgens De Feijter de be doeling is het verkeer zo min mogelijk om te leiden, zal dat gedurende delen van het weg werk wel moeten gebeuren. Au to's en fietsers worden dan met borden langs een andere route gestuurd. Binnen twee maan den moet de rotonde er liggen. door Famke van Loon BRUINISSE - De kruising van de parallelweg van de N59 op de Grevelingendam en de N257 op de Philipsdam wordt vervangen door een rotonde. Volgens Rijkswaterstaat moet het kruis punt aangepakt worden omdat er meer ongelukken gebeuren dan op vergelijkbare kruisin gen. De veiligere rotonde moet eind november klaar zijn. „Een onoverzichtelijk punt", noemt E. de Feijter, woordvoer der van Rijkswaterstaat, de kruising. Daar waar de Philips dam de Grevelingendam aan tikt kruisen de parallelweg van de N59 en de N257 elkaar. Ook de afrit van de N59 om richting Tholen en Steenbergen te gaan, komt hierop uit. Auto's en vrachtwagens komen met hoge snelheid de dam naar Philips- land afdenderen, terwijl het langzamere verkeer op de pa rallelweg en de afrit het kruis punt wil oversteken. Daarbij steken ook fietsers en bromfiet sers de kruising over om op het fietspad over de Krammerslui zen te kunnen komen. Advertentie kaarten voor ouderen; Verenigingslokaal, 10.00-23.00 uur: open dag aquariumvereniging de Vuur- neon; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Om- ni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerie- planten en waterpartijen geopend voor publiek; LEWEDORP - Café pension De Goede Verwachting, 19.15 uur: Avondruilbeurs; SINT-ANNALAND - Dorp en Wellevaete, 3 oktober 19.00 uur tot 4 oktober 19.00 uur: Mega Muziek Marathon fanfare Ac celerando; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00- 13.00 uur: Weekmarkt. Hierbij uw letterzegel voor de zegelspaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Met deze letters vormt u het woord OCEANIUM. Heeft u een letter gemist? Af en toe treft u in plaats van een letterzegel een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, de tweede zegelspaarkaart wordt op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31