PZC Opnieuw punt voor Celta de Vigo United gaat onderuit in Stuttgart Jos Verstappen vrijwel zeker weg bij Minardi Jochem Uytdehaage tekent zijn laatste contract als schaatser Wereldtitel dammen beslist in vluggertjes 21 Amsterdammers op het goede spoor in nieuwe Europese campagne champions league donderdag 2 oktober 2003 Supporters Ajax en Brugge slaags BankGiroLoterij stopt na 2004 met wielerploeg Drie miljoen Voldongen feit Aanvallend Freire blijft winnen in Italië Jan Ullrich mag naar de Spelen De Clercq zet punt achter carrière Oscar Moens op proef bij Spurs Wildcard voor volleyballers Servië Kiplagat start ook in Amsterdam Losse aanpak van onze sportredactie VIGO - Het debuterende Celta de Vigo heeft in de Champions League het tweede puntje be haald. De Spaanse ploeg hield in groep H, de poule van Ajax, titelhouder AC Milan op 0-0. Eerder speelde de ploeg van trainer Lotina gelijk tegen Club Brugge (1-1). De spelers van Celta de Vigo kwamen kort voor het Cham- pions-Leagueduel met AC Mi lan nog in opstand tegen hun be stuur. Strijdpunt waren de ach terstallige premies. De selectie en trainer van Celta besloten dinsdag de traditionele geza menlijke overnachting te boy cotten. De Italianen, zonder de geblesseerde Seedorf, speelden kleurloos in de eerste helft. De ploeg van trainer Ancelotti, met Inzaghi, Tomasson en spijtop tant Rivaldo op de bank, dwong voor de rust geen enkele kans af. Celta de Vigo was meer dan ge lijkwaardig en kreeg vlak voor de pauze de beste kans. De sterk spelende aanvoerder Mostovoi schoot vanaf 22 meter op het doel van Milan. Keeper Dida redde fraai. Na de pauze toon den de Italianen iets meer lef en aanvalslust, zeker met de inval lers Inzaghi en de gretige Rival do binnen de lijnen. De laatste was vorige week al min of meer vertrokken bij AC Milan, maar kwam op zijn besluit terug na een gesprek met de clubleiding. Ook Rivaldo kon echter geen gaatje vinden in de hechte ver dediging van Celta de Vigo. Celta de Vigo (Spa) - AC Milan (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Riley (Eng). Gele kaart: Vagner (Celta), Cafu, Ambrosini, Maldini, Pirlo (Milan). ANP/SID Poule E: Panathinaikos (Gri)-Glasgow Rangers (Sch) 1-1 (0-1). 35. Emerson 0 1, 88. Pan- telis Konstantinidis 1-1. Scheidsrechter: Dauden Ibanez (Spa). Rode kaart: 57. Goumas (Panathinaikos). Gele kaart: Sil vio Marie, Vlaovic, Epallé (Panathinai kos), Arteta (Rangers). VfB Stuttgart (Dui)-Manchester United (Eng) 2-1 (0-0). 50. Szabics 1-0, 52. Kuranyi2-0,67. Van Nistelrooij 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: Bolognino (Ita). Gele kaart: Tiffert (Stuttgart), Gary Nevil le (Manchester U.). Bijzonderheid: 80. Fernando Meira (Stuttgart) mist straf schop. Stand: Rangers 2 1 1 0 4 3-2 Man.United 2 10 13 6-2 Stuttgart 2 10 13 3-3 Panathinaikos 2 0 111 1-6 Groep F: Olympique Marseille (Fra)-Partizan Bel grado (Ser) 3-0 (0-0). 62. Drogba 1-0, 68. Drogba 2-0,85. Drogba 3-0. Scheidsrech ter: Messina (Ita). Rode kaart: 45. Deliba- sic (Partizan) 2x geel. Gele kaart: Mido (Marseille). FC Porto (Por)-Real Madrid (Spa) 1-3 (1-2). 7. Costinha 1-0, 28. Helguera 1-1, 37. Solari 1-2, 67. Zidane 1-3. Scheids rechter: Collina (Ita). Gele kaart: Deco (Porto), Pavon, Helguera (Real). Stand: R. Madrid 2 2 0 0 6 7-3 Marseille 2 10 13 5-4 Porto 2 0 111 2-4 Partizan B 2 0 11 1 1-4 GroepG: Chelsea (Eng)-Besiktas (Tur) 0-2 (0-2). 23. Sergen Yalgin 0-1, 28. Sergen Yalgin 0-2. Scheidsrechter: Cardoso Cortez Ba tista (Por). Rode kaart: 50. Ilhan Mansiz (Besiktas) 2x geel. Gele kaart: Mutu (Chelsea), Tayfur, Giunti, Sergen Yalgin, Zago (Besiktas). Lazio (Ita)-Sparta Praag (Tsj) 2-2 (0-2). 27. Sionko 0-1,35. Poborsky 0-2,46. Simone Inzaghi 1-2,61. Simone Inzaghi 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Colombo Fra Gele kaart: Johana (Sparta). Stand: Lazio 2 1 1 0 4 4-2 Besiktas 2 10 13 2-2 Chelsea 2 10 13 1-2 Sparta Praag 2 0 111 2-3 Groep H: Ajax-Club Brugge 2-0, Celta de Vigo-AC Milan 0-0. Stand: AC Milan 2 110 4 1-0 Ajax 2 10 13 2-1 Celta 2 0 2 0 2 1-1 Brugge 2 0 111 1-3 AMSTERDAM - Op en rond het Leidseplein in Amsterdam raakten supporters van Ajax en Club Brugge gisteren met elkaar slaags. De mobiele eenheid van de politie was in groten getale aanwezig om escalaties te voor komen. De politie verrichte bij na honderd aanhoudingen, het merendeel Belgen. ANP AMSTERDAM - BankGiroLo terij houdt na volgend jaar op met het sponsoren van de gelijk namige wielerploeg. Het con tract dat de geldschieter had met manager Arend Scheppink loopt tot en met 2004. Scheppink was de afgelopen maanden bezig met het zoeken van een nieuwe hoofdsponsor om zo de stap naar de hoogste klasse van het internationale wielrennen te maken. Die zoek tocht is mislukt, erkende de ma nager gisteren. Zijn ploeg blijft een tradeteam 2. Scheppink heeft zijn renners in middels aangegeven dat ze wel kom zijn voor een gesprek over contractverlenging voor een jaar. Alleen de contracten van Bart Voskamp en Bert Hiemstra lopen nog door. Bram Schmitz vertrekt zeker bij BankGiroLoterij, hij gaat naar Telekom dat volgend jaar T-Mo- bile heet. Dinsdag werd bekend dat in elk geval Bart Voskamp, Gerben Löwik en Jan van Velzen overstappen naar de nieuwe Belgische ploeg Choco lade Jacques. „Mij is daarover nog niets bekend", zei Schep pink, die al wel contact heeft ge had met enkele Nederlandse renners die zijn ploeg willen versterken. „Als renners uit ons team zich sportief gezien kun nen verbeteren, zal ik hen niet in de weg staan. Ik maak me geen zorgen dat er volgend jaar geen volwaardige ploeg staat. Ren ners als Addy Engels en Tristan Hoffman hebben zich al bij me aangeboden." Scheppink stuitte in het be drijfsleven op terughoudend heid. „Natuurlijk, de economie zit niet mee. En ik heb het toch over bedragen van tweeëneen half, drie miljoen euro. Nie mand durft op dit moment zo veel geld uit te geven. Voor Jan Ullrich blijkt het al moeilijk een sponsor te vinden, laat staan voor Arend Scheppink." ANP Sonck vonnist Club Brugge door André Hoogeboom AMSTERDAM - Een Belg in Nederlandse dienst heeft het vonnis geveld over Club Brugge. Wesley Sonck, die zondag tegen Willem n al nadrukkelijk teke nen van herstel vertoonde, scoorde gisteren twee keer in de Arena en zette Ajax na de eerdere nederlaag in Milaan toch op het spoor van een nieuwe Europese campagne; een spoor waar landskampioen PSV alleen maar van kan dro- Door het gelijkspel van Celta de Vigo heeft Ajax nu de tweede plaats in de poule, achter AC Milan, een plek waar het in no vember nog steeds hoopt te staan. Ajax deed in de Arena wat het moest doen, tegen een ploeg die te zeer gehavend was om voldoende partij te kunnen bieden. Club Brugge miste drie basisspelers, de aanvallers Mendoza en Martens en de mid denvelder Stoica. De Belgen bleken bij vlagen aardig mee te kunnen doen, maar misten stootkracht op de beslissende momenten. Stoot kracht bezat Ajax wel; in de vorm van Wesley Sonck. De Belg, opnieuw geposteerd op de rechterkant, verraste zijn land genoten al in de zesde minuut en deed dat later, vroeg in de twee de helft opnieuw. Dat aan die tweede treffer de geur van buitenspel hing, deed niets af aan het voldongen feit. Beide keren werd Sonck bril jant in stelling gebracht. De eerste goal dankte hij aan een geniaal hakje van Zlatan Ibra- himovic. Sonck kwam van rechts naar binnen en maakte dankbaar gebruik van de ruim te. Even na rust, op een moment waarop Brugge het initiatief naar zich toe trok en zelfs had kunnen scoren via Gvozdenovic werd Sonck in stelling gebracht na een passje door het midden van invaller Sneijder, die in de ploeg was gekomen voor vleu gelspits Soetaers. De score verhulde het matige spel van de Amsterdammers bij vlagen voor rust. Ajax ontsnap te aan een domme gelijkmaker, nadat achtereenvolgens Gala- sek en Pasanen in defensief op zicht ernstige steken hadden la ten vallen. Bij Ajax bleef schade uit, omdat Escudé op tijd terug was om met een wanhopige sli ding de bal te keren, en omdat de Noor Bengt Saeternes, tech nisch te beperkt is om snel te kunnen handelen. De blunder bleef zonder gevol gen, maar wierp Ajax wel enigs zins terug in de wedstrijd. Het povere Brugge, dat tegen Celta de Vigo met man en macht over eind was gebleven en met tien man een gelijkspel uit het vuur sleepte, kon vrijwel geen vuist maken. De aanvallende on macht van de Belgen was zo groot, dat Ajax ook zelf niet tot grote hoogte hoefde te stijgen om de eerste klus in de Arena te kunnen klaren. Teveel Ajacie- den wisten niet het niveau te be halen, waarmee eerder op de Europese velden bewondering werd geoogst. Ajax begon met een Europees gezien opmerkelijk aanvallend ingesteld ploeg. Drie aanvallers en twee offensief ingestelde middenvelders, Van der Vaart en Pienaar, moesten Brugge, ze ker in de beginfase, over de kling jagen. Dat lukte slechts ten dele. Vooral Tom Soetaers kende grote problemen aan de linkerkant. Zegge en schrijven één geslaagde voorzet kwam van zijn voet. Ook Van der Vaart en Pienaar kwamen te weinig in de buurt van Ibrahimovic om daadwerkelijk Club Brugge on der druk te zetten. Na rust gooi de Koeman het over een andere boeg, zette Sneijder in voor Soetaers. Nadat Brugge even op jacht was gegaan naar de gelijkmaker, boorde de acht tienjarige alle Belgische illusies met een splijtend passje in de grond. Met de 2-0 van Sonck ging de wedstrijd op slot en haalde niet meer een meeslepend niveau. Ajax (Ned) - Club Brugge (Bel) 2-0 (1-0). 12. Sonck 1-0, 54. Sonck 2-0. Toeschouwers: 49.371. Scheidsrech ter: Barber (Eng). Gele kaart: Soetaers, Pasanen, Van der Vaart, De Jong (Ajax), Englebert (Club Brugge). Ajax: Lobont, Trabelsi, Pasanen, Escudé en Maxwell; Pienaar (60. De Jong), Galasek en Van der Vaart (77. Van Damme); Sonck, Ibrahimovic en Soetaers (46. Sneijder). Club Brugge: ButinaDe Cock, Cle ment, Rozehnal en Van der Heijden, Cornelis, Simons, Englebert (64. Ceh), Verheijen en Gvozdenovic (79. Simic); Saeternes (86. Lange). GPD Ajax-spits Wesley Sonck is in een luchtduel verwikkeld met de Brugge-verdedigers David Rozehnal (met masker) en Philippe Clement. foto Bas Czerwinski/AP van onze sportredactie STUTTGART - Na drie gemiste strafschoppen scoorde Ruud van Nistelrooij gisteren einde lijk weer eens vanaf de stip. Maar zijn treffer in de 67e mi nuut was niet voldoende om een nederlaag van Manchester Uni ted te voorkomen bij VfB Stutt gart: 2-1. In een groot offensief van de Duitse koploper straften Sza bics en Kuranyi onregelmatig heden in de Engelse afweer na rust professioneel af. Dankzij Van Nistelrooij kwam Manches ter terug in de wedstrijd. Maar de Duitse defensie, nog ongesla gen in de Bundesliga na zeven duels, bleef daarna overeind. Meira miste namens de ploeg van oud-international Felix Magath nog een strafschop. Glasgow Rangers profiteerde in groep E maar half van de neder laag van de Engelse kampioen. De Schotse ploeg bleef bij Pana thinaikos op 1-1 steken. Twee minuten voor tijd maakte Kon stantinidis de openingstreffer van Emerson ongedaan. Een treffer van Michael Mols werd wegens buitenspel nog afge keurd. In groep F trad Real Madrid ge tergd aan bij FC Porto (1-3). Maar in Portugal ging het giste ren niet meteen lekker. Costinha kopte al in de zevende minuut raak, nadat Real-doelman Ca- sillas een vrije trap van Deco on voldoende had weggeslagen. In de 28e minuut kwamen de Ma- drilenen op gelijke hoogte dankzij Helguera, die een vloei ende aanval, met bijdragen van Zidane en Solari, trefzeker af rondde met het hoofd: 1-1. Kort daarna was het hogeschool voetbal van Real Madrid de thuisploeg opnieuw te veel. So lari scoorde na uitstekend werk van Zidane en Ronaldo. Zidane maakte in de 67e minuut het karwei af uit een vrije trap van Figo: 1-3. Marseille behaalde in groep F de eerste zege. De Franse ploeg won thuis met 3-0 van Partizan Belgrado. Na een uur maakte de 25-jarige Drogba uit Ivoorkust binnen 25 minuten een zuivere hattrick. De Joegoslavische ploeg speelde de gehele tweede helft met tien man na een rode kaart op slag van rust voor aan valler Delibasic. Chelsea begon in groep G zon der Hasselbaink aan de thuis wedstrijd tegen Besiktas (0-2). De international van Oranje moest vanaf de bank toekijken. In de 24e minuut viel Stamford Bridge stil. Tegen de veldver- houding in nam Besiktas een voorsprong. Verdediger Terry veranderde een schot van Ser gen Yalcin van richting, waarna doelman Cudicini geen verweer meer had: 0-1. De Turkse international was vijf minuten later opnieuw suc cesvol, nadat verdediger Desailly een verre uittrap van doelman Cordoba slecht afhan delde. Yalcin pikte de bal op en door Ivo op den Camp MUGELLO - Jos Verstappen zal volgen de week zondag in Japan op het circuit van Suzuka vrijwel zeker zijn laatste ra ce voor Minardi rijden. De Formule 1- coureur heeft geen zin meer om nog een jaar lang veel energie te steken in een au to waarmee geen eer valt te behalen. Ook een tweede test met de na het faillis sement van Arrows opgekochte A23-bo- lide, die volgend jaar als Minardi PS04 zal worden ingezet, gisteren op het cir cuit van Mugello kon de Limburger niet van die gedachte afbrengen. „Alleen als er een gigantische financiële injectie komt en er nieuwe mensen worden aan getrokken om een beduidend betere auto te bouwen, is een langer verblijf bij Mi nardi bespreekbaar", liet Verstappen weten. Erg veel fiducie in een verbete ring heeft hij niet. Bovendien hebben de sponsors van Verstappen aangegeven niet nog een seizoen veel geld te willen steken in een heilloze missie. Stiekem had Verstappen zijn hoop gezet op de Arrows A23, de auto die volgend jaar doorontwikkeld zal worden tot Mi nardi PS04. Verstappen testte de A23 drie weken geleden al eens, maar was toen niet sneller dan in de huidige Minar di PS03. Gisteren ging het iets beter. On der vergelijkbare omstandigheden reed de Nederlander 0.8 seconde sneller dan ALTOPASCIO - Oscar Freire heeft gisteren ook de tweede etappe van de Ronde van de Provincie Lucca gewonnen. De Spaanse wielrenner van Rabobank was na 180 kilometer in Altopascio in de sprint te snel voor de Italianen Stef ano Zani- ni en Michele Bartoli. Voor Freire was het de tweede opeen volgende dagzege in de Italiaanse rittenkoers. ANP/AFP VELEN - Het Duitse olympisch comité NOK heeft geen be zwaar tegen deelname van wielrenner Jan Ullrich aan de Olympische Spelen, volgend jaar in Athene. Ullrich krijgt zo de gelegenheid zijn titel te verdedigen hoewel hij een doping- verleden heeft. Volgens de olympische regelgeving mogen de bonden zelf bepalen of een sporter die ooit werd bestraft we gens doping al dan niet wordt uitgezonden. ANP/DPA WORTEGEM-PETEGEM - Drievoudig wereldkampioen veldrijden Mario de Clercq rijdt op zondag 12 oktober in zijn eigen woonplaats Wortegem-Petegem zijn allerlaatse cyclo cross. De Clerq (37) zei dat hij dit voorjaar zijn besluit om te stoppen al had genomen. Dat was na het wereldkampioen schap in het Italiaanse Monopoli, waar de Belg tweede werd. „Toen besefte ik voor het eerst dat mijn hoogtijdagen waren geteld." De Clerq is begin deze maand evenals Johan Mu seeuw ondervraagd in de grote dopingzaak die België in zijn greep heeft. Spil daarin is een dierenarts die ervan verdacht wordt doping te hebben gegeven aan wielrenners. De Clerq ontkende met klem dat de verhoren door de recherche zijn be- lissing hebben beïnvloed. ANP LONDEN - De transfervrije doelman Oscar Moens probeert de komende dagen een contract bij de Engelse club Totten- ham Hotspur af te dwingen. De voormalig keeper van AZ is gisteren naar Londen gereisd voor een trainingsstage. Moens vertrok vorige week met een forse afkoopsom uit Alkmaar, na een langdurige ruzie met AZ-voorzitter Dirk Scheringa. ANP LAUSANNE - Olympisch kampioen Servië-Montenegro heeft van de internationale volleybalbond FIVB een wildcard ontvangen voor het toernooi om de World CupDe topdrie van het evenement in Japan plaatst zich voor de Olympische Spe len van Athene. Servië was door het tegenvallende presteren (vierde) bij het Europees kampioenschap in Duitsland niet rechtstreeks geplaatst voor de World Cup. De Nederlandse volleyballers hebben er alle belang bij dat de sterke Europese landen zich in Japan plaatsen voor de Spelen. Die landen ont breken immers in januari in Leipzig bij het Europese kwalifi catietoernooi waar één olympisch ticket klaarligt. ANP AMSTERDAM - De Keniaanse hardloper William Kiplagat, in april winnaar van de marathon van Rotterdam, start 19 ok tober ook in de marathon van Amsterdam. Hij heeft de organisatie te kennen gegeven dat hij voor 'de dubbel' gaat. Het is nog nooit een atleet gelukt om in één jaar zowel de marathon van Rotterdam als Amsterdam te winnen. Kiplagat won Rotterdam in een tijd van 2.07.42. ANP schoot onberispelijk in (0-2). Chelsea voetbalde daarna voor namelijk tegen zichzelf. Ook te gen tien man, na rood voor Mansiz in de vijftigste minuut, kwam de bijeen gekochte ploeg uit Londen niet tot scoren. In de andere groepswedstrijd keek Lazio voor eigen publiek bij de rust ook tegen een achter stand aan van 0-2. Sparta Praag profiteerde koel van de defen sieve chaos in de Italiaanse ploeg. Stam deelde in de malaise en zag eerst Sinko en later Po borsky van dichtbij scoren. Negen seconden na de rust ver kleinde Simone Inzaghi de ach terstand en bracht na een uur beide partijen uit een strafschop op gelijke hoogte nadat hij zelf was neergelegd: 2-2. ANP door Gijs van Oosten LANGWEER - Op een klassieke raderboot op de Friese wateren keek olympisch kampioen Jo chem Uytdehaage gistermiddag alvast vooruit naar zijn afscheid als schaatser. De horizon ligt voor de blonde Utrechter in 2006, vlak na de Olympische Winterspelen in Turijn. „Daar richt ik me op en dan is het klaar, einde oefening." Zijn sponsor TVM had even eer der tijdens de ploegpresentatie in de omgeving van Langweer zojuist bekendgemaakt dat het contract met Uytdehaage (27) onlangs is opengebroken en ver lengd tot medio 2006. Hetzelfde geldt voor de overeenkomsten van coach Gerard Kemkers en de sprinters Gerard van Velde en Beorn Nijenhuis. Uytdehaage beaamde dat hij, zoals hij er nu over denkt, zijn laatste contract als beroeps sporter heeft getekend. De Olympische Spelen in Turijn vormen zijn einddoel, dit sei zoen wil hij op alle fronten weer meedoen voor de podiumplaat sen. Vorig seizoen verliep niet geheel naar wens. Het ging mis in de cember, met een achtste plaats op het NK allround, waardoor hij zich als titelverdediger niet kwalificeerde voor het EK en WK allround. Maar hij kwam aan het einde van het seizoen, op het WK afstanden in Berlijn, 1 sterk terug. Uytdehaage won in maart van dit jaar goud op de Vijf kilometer. „Het is een leer zaam seizoen geweest." Er waren wat wrijvingen in het team van TVM als gevolg van de samenvoeging van de groep rond Ritsma en de voormalige kernploeg van Gerard Kemkers. De losse aanpak van de geves tigde groep botste met de gepro grammeerde werkwijze van de nieuwkomers. Na een gewen- ningsjaar zijn de twee culturen samengesmolten en is er sprake van een team. „De ploeg zit nu beter in elkaar", aldus Uytde haage. „Ik voel me daarbij meer op mijn gemak. Vorig jaar was ik continu op zoek naar de rust die ik nu wel heb gevonden. Ik ben meer op mezelf, besef dat ik er hard voor moet werken en alle stappen moet doorlopen om tot topprestaties te komen. Vorig seizoen liet ik me te veel afleiden en ondertussen praatte ik me zelf moed in: het komt wel goed, het komt wel goed." In de zomertraining heeft Uyt dehaage meer en harder ge traind dan in het post-olympi- sche jaar. „Mijn basis is breder. Ik verwacht dit seizoen meer van mezelf dan ik vorig seizoen heb laten zien. Uiteindelijk richt ik me op 2006. Olympisch goud en dan stoppen. Klaar." GPD de vorige keer. „Daaraan zie je dat er met de A23 nog wel enige winst geboekt kan worden, iets dat met de PS03 absoluut niet het geval is. Maar ik denk niet dat het voldoende is om volgend jaar van die laatste plek af te komen." Dat in overweging nemende, staat Ver stappens besluit om Minardi te verlaten vrijwel vast. „Minardi zal een achterhoe deteam blijven"weet Verstappen, die te vens klaagt over een gebrek aan struc tuur in het team. „Een jaar als dit kan ik bovendien niet meer opbrengen. Het is frustrerend als je je kapot werkt, maar bij voorbaat weet dat je kansloos bent. Dit jaar is alleen goed geweest om in beeld te blijven bij de andere teams." GPD van onze sportredactie ZWARTSLUIS - De wereldtitel dammen wordt beslist in vlug gertjes. Na zes ronden eindigde de driekamp tussen de Russen Georgiev en Tsjizjov en de Let Valneris gisteren in Zwartsluis gelijk. Alle zes partijen mond den uit in voorspelbare remises. Vandaag gaat het trio in ver sneld tempo op jacht naar de wereldtitel. Er wordt gespeeld volgens het Fischer-systeem. Begonnen wordt met zes partij en met twintig minuten bedenk tijd per speler plus tien secon den per zet. Daarna volgen eventueel drie ronden van zes partijen met tien minuten be denktijd plus vijf seconden per zet. Indien er dan nog geen be slissing is gevallen, gaan de drie grootmeesters morgen verder met twee ronden van zes partij en met vijf minuten bedenktijd plus drie seconden per zet. Als laatste middel om de beslis sing te forceren worden mini- matches gespeeld voor het 10/3- systeem. De witspeler krijgt tien minuten plus vijf seconden per zet, de zwartspeler drie minuten plus drie seconden per zet. De witspeler móet winnen, bij re mise gaat de overwinning naar zwart. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49