PZC Ganzen zorgen voor discussie Middenstand maakt plan voor aantrekkelijk Westenschouwen PZC Hoogste punt voor ROC Zestig jaar getrouwd en naar de Moulin Rouge Belgisch bedrijf neemt snoepfabriek in Breskens over 15 Betere communicatie centraal in projectplan Schouwen-Duiveland agenda PZC donderdag 2 oktober 2003 Tellingen Milieuvriendelijk Parijs Laatste zaagsnede wrak Tricolor Pabo Vlissingen hoog op ranglijst Boete voor wildplasser Celstraffen voor drugshandelaren Buschauffeur bestolen van geld Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zegelspaaractie van de PZC. J Gemeente gaat imago verbeteren door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat vol gend jaar serieus werk maken van haar achterstanden en ge breken op sociaal-economisch gebied. In een projectplan wordt duidelijk omschreven waar de gemeente op de ver schillende terreinen naar toe wil. Centraal daarin staat een betere communicatie met de burgers en het bedrijfsleven, ter verbetering van het eigen ima go. Dat komt ook een succesvol le acquisitie ten goede, zo is de gedachte. De gemeente is volgens burge meester en wethouders de afge lopen jaren vooral druk geweest met 'optimalisering van het on dernemersklimaat en het bur- door Ali Pankow SEROOSKERKE - De ganzen- populatie in en vooral rond na tuurgebied De Prunje blijven de gemoederen binnen de Landin richtingscommissie (LIC) Schouwen-Oost verhitten. Gis teren kruisten vertegenwoordi ger van de agrarische sector P. de Koeijer en G. van Zonne veld van de Zeeuwse Milieufe deratie daarover weer de de gens. De meerderheid in de commissie steunde De Koeijer in zijn wens dat er in de volgen de vergadering duidelijke cij fers over het aantal ganzen op tafel komen. Eén van de doelstellingen van het omvormen van landbouw grond in De Prunje tot natuur gebied is het creëren van over- nachtings- en foerageergebied voor ganzen. Eerder al uitte De Koeijer binnen de LIC zijn zorg dat dit doel niet is bereikt. Hij ziet vaak meer ganzen op de ak kers rondom De Prunje dan in het natuurgebied zelf. Het geeft hem de indruk dat er in De Prunje zelf in de natte winterpe riode te weinig voedsel is we gens een te hoog waterpeil. De vertegenwoordigers van de natuurorganisaties verzetten zich toen al tegen deze kritiek, maar zeggen toe met tellingen te komen ter onderbouwing van de praktijksituatie. De Koeijer vindt dat het hoog tij d dat de cij - fers nu eindelijk eens boven wa ter komen. ,,Er zijn duidelijke afspraken gemaakt over het be heer en waterpeil en daar moet niet zomaar aan worden ge tornd op basis van tussentijdse monitoring en evaluatie. Cijfers moeten gezien worden in relatie met die gemaakte afspraken", verzette Van Zonneveld zich. De Koeijer weigerde zonder cijfers verdere discussie over deze zaak te voeren. Hij kreeg bijval van A. Hanse van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Hanse er kent dat er in bij convenant af spraken over het peilbeheer zijn gemaakt. Daar het echter een proefperiode betreft, stelt ook het waterschap belang in de cij fers over de ganzenpopulatie in relatie met het waterbeheer. „Maar we zijn nog niet eens op de helft van de proefperiode, dus er mogen niet direct conclu sies worden verbonden aan die cijfers", wierp provinciewoord voerster A. bij de Vaate nog te gen. Voorzitter A. de Haan van de LIC maakte daarop korte met ten met de discussie en stelde dwingend dat zowel de gege vens over de ganzen als de cij fers uit de schaderegisters van de landbouw in de vergadering van de LIC in november be schikbaar moeten zijn. gers zo veel mogelijk naar de zin proberen te maken'. „Te weinig heeft de gemeente kans gezien met de behaalde successen een goede eigen pr te voeren. Te vaak hebben de onvermijdelijke missers en controversen het beeld verstoord", zo wordt opgemerkt onder het kopje 'verbetering communicatie' in het projectplan sociaal- economisch beleid. Er komt derhalve een onderzoek naar hoe de populariteit valt te ver beteren. Het projectplan omvat verder zeven andere punten waar nog dit jaar, danwel in 2004 actie op wordt ondernomen. Veel aan dacht gaat daarbij uit naar het versterken van de economische pijlers van Schouwen-Duive land. Het reeds twee jaar gele den geopperde watersportplan voor de Grevelingen en de Oos- terschelde moet er nu daadwer kelijk gaan komen. Ook wordt serieus werk gemaakt van een elkweervoorziening en wordt ingezet op het versterken van cultuur-toerisme in, onder meer, monumentaal Zierikzee. Tevens voorziet het projectplan in een specifiek beleid voor ar rangementen gericht op sei zoensverlenging. De gemeente wil meer in het al gemeen een selectief acquisitie beleid opzetten. Uitgangspunt is dat er een duidelijke voorkeur wordt uitgesproken voor het soort nieuwe bedrijvigheid dat wenselijk is voor de regio. Daar bij gaat de aandacht uit naar milieuvriendelijke onderne mingen met een hoge arbeidsin tensiteit per vierkante meter en een scholingsniveau van mbo of hoger. Deze eisen worden veran kerd in de beleidsstukken. Het college ziet mede in dat kader ook het voordeel van een duide lijke omschrijving en criteria van bedrijventerreinen, zodat vaststaat welke sector waar thuishoort. Voor bestaande be drijven bestaat er nu nog een groot spanningsveld tussen uitbreiding op locatie of vertrek naar de terreinen in Zierik zee danwel Bruinisse. Burge- door Famke van Loon WESTENSCHOUWEN - De ondernemers rond de Lageweg en Westenschouwseweg in Wes tenschouwen zullen zelf een schets maken van hoe dit gebied met horecazaken en winkels be ter ingericht kan worden. Door het vervolgens aan de gemeente te presenteren, hopen zij vaart te krijgen achter de broodnodi ge vernieuwing. Het doel van dit plan is de parkeer- en verkeers problemen van de zomermaan den op te lossen en het gebied aantrekkelijker te maken. Het winkel- en uitgaansgebied langs de Lageweg en Westen schouwseweg heeft met name in het toeristenseizoen te kampen met parkeer- en verkeerschaos. Als 'één van de laatste stukjes van Schouwen-Duiveland' waar volgens de vertegenwoor diger van de Westenschouwse REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vijdag gedu rende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ondernemers, W. Ginjaar, nog gratis geparkeerd kan worden is het gebied onder strandgangers en andere gasten in trek. Met als gevolg dat klanten van de su permarkt, de bakker of de res taurants hun auto niet in de buurt kwijt kunnen. Een betere inrichting van dit ge bied zal 'in ieder voordeel' zijn. Ten tijde van de voormalige ge meente Westerschouwen zijn er al plannen gemaakt om de pro blemen op te lossen met onder meer meer parkeergelegenheid. Maar dat plan stuitte op weer stand van omwonenden, die het aanpalende weilandje niet wil den opofferen voor het toeristi sche blik. Jaren later zijn de pro blemen echter niet opgelost. Bij een werkbezoek van de WD- fractie aan Westenschouwen gisterenmiddag hebben de on dernemers daarom nog een keer de problemen onder de aan dacht gebracht van de raad. „Wij hebben geadviseerd om een herinrichtingsplan te ma ken en dat aan te kaarten bij de gemeente", vertelt fractie-voor zitter A. Verseput. Want dat er wat moet gebeuren zijn de WD- ers met de ondernemers eens. Verseput noemt het zelfs een 'onhoudbare situatie' in de zo mer. Maar daar tegenover staat dat de gemeente momenteel tijd en geld te kort komt om dergelij ke projecten aan te pakken. Vol gens Verseput zullen de onder nemers daarom niet alleen zelf een schets maken, maar hebben ze ook aangegeven eventueel mee te willen betalen aan de verbeteringen in het gebied. Volgens Ginjaar is het de bedoe ling 'binnen nu en een aantal weken' dat plan met daarbij een kostenplaatje te maken om er vervolgens mee naar de ge meente te stappen. Want de be trokken ondernemers willen er zeker vaart achter zettenHij re kent er niet op dat de parkeer en verkeersproblemen in Wes tenschouwen vóór volgend zo mer zijn opgelost. Wanneer de gemeente wil meewerken, ver wacht Ginjaar dat de plannen makerij en uitvoering ervan twee jaar in beslag zal nemen. STREEKACTIVITEITEN BURGH - Revasa, Kerkstraat, 20.00 uur: Gespreksbijeenkomst over geloof en cul tuur; meester en wethouders willen eveneens het beleid voor grond- uitgifte eenduidiger maken. Dat is nu nog te versnipperd. Waar mogelijk wil de gemeen ten ook sturing gegeven aan de uitgifte van particuliere gron den. Speciale aandacht gaat komend jaar uit naar het arbeidsmarkt beleid. Gestreefd wordt naar de oprichting van een regionaal platform 'samen bouwen aan werk' met het bedrijfsleven. De gemeente gaat inventariseren welke behoefte aan scholing er is bij bedrijven, instellingen en de lokale overheden. Ook wordt de uitstroom van leerlingen naar het onderwijs buiten de re gio in beeld gebracht, gekop peld aan de mogelijkheden bin nen Schouwen-Duiveland. Het college wil bovendien onder steuning bieden aan startende ondernemingen. Of de doelstel lingen in het project ook het be oogde effect hebben, moet stel selmatig worden onderzocht. Dat onderzoek dient zich tevens te richten op de behoefte van de consument, meldt het project plan. Bouwvakkers aan het werk aan de nieuwbouw van het ROC Zeeland in Goes. Het is de bedoeling dat het gebouw komend schooljaar in gebruik wordt genomen. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt GOES - Vanuit de lucht lijkt het nieuwe schoolgebouw van ROC Zeeland in Goes op een mens, maar vanaf de grond, gezien vanaf de Bessestraat of de Fruitlaan, begint het toch heel veel weg te krijgen van een groot gebouw. Het onder wijsinstituut vierde dan ook gisteren dat het hoogste punt is bereikt van het casco waar alle Goese opleidingen vanaf september 2004 een onderko men moeten vinden. De werknemers van aanne mer WBU zijn wat betreft de constructie tamelijk snel bij het hoogste punt aangeko men, want het startsein voor de bouw werd pas in april van dit jaar gegeven. Rienks Ar chitecten uit Breda heeft het ontwerp gemaakt voor een gebouw waarin de ROC-afde- lingen verzorging en verple ging, CIOS, uiterlijke verzor ging, welzijn, assistenten gezondheidszorg en educatie samen zullen komen na jaren van gespreide huisvesting. De ROC-afdelingen zijn nu nog verspreid over Goes gehuis vest. In het nieuwe gebouw komt een centrale mediatheek, er wordt een openlerencentrum ingericht en er een multifunc tionele collegezaal. De bouwvakkers zullen naar verwachting tot in juni vol gend jaar aan het schoolge bouw bezig zijn. Bij de aanvang van het volgende studiejaar kunnen de leerlin gen erin. Een aantal van hen, de leerlingen van Ter Welle wiens school voor de nieuw bouw moest wijken, heeft er dan meer dan een schooljaar van reizen opzitten. De leer lingen van ROC Ter Welle zijn zolang in Vlissingen, Middel burg en andere Goese vesti gingen naar school geweest. Het schoolgebouw, bijna 200 meter lang, kost een kleine 20 miljoen euro, geld dat gedeeltelijk uit de verkoop van oude ROC-gebouwen moet komen. Voor het deel dat de school op de kapitaalmarkt ging lenen, heeft de gemeente Goes zich garant gesteld. door Nona Vette GOES - Al zestig jaar bij elkaar en nog steeds niet op elkaar uit gekeken. Voor het ene stel een hele prestatie, voor het andere heel gemakkelijk. In die laatste categorie horen Christiaan Fe- leus (82) en Elizabeth Dekker (80). Gisteren was het zestig jaar geleden dat het paar in het hu welijksbootje stapte en nog steeds kunnen ze het prima met elkaar vinden. Het eerste contact tussen het stel werd gelegd tijdens een korfbal wedstrijd tussen de twee clubs waarbij ze speelden. Dat was in Schouwen-Duiveland, waar Chris en Betsy zijn opge groeid. Na de trouwerij woonden ze een tijd in Zierikzee. Tot het water in 1953 het inmiddels jonge ge zin uit Zierikzee wegspoelde naar Goes. Daar konden ze wo nen in een huis via Chris' werk, deHeidemij. Sinds 1959 wonen Chris en Bet sy in de Tulpstraat in Goes. Eerst op nummer 35, maar om dat daar geen oprit was en ook in die tijd de parkeerruimte al schaars was, wilde Chris graag een huis met parkeergelegen heid. Dus toen nummer 33 leeg kwam te staan, aarzelde Chris niet en kocht het. In hun huis mét oprit wonen ze nu al dertig jaar. Gelukkig heeft het stel ook al veel genoten van hun lange le ven en hun familie. Met 4 kinde ren, 11 kleinkinderen en 8 ach terkleinkinderen verveelt het echtpaar zich niet zo snel. Ze gaan vaak op bezoek bij hun kroost en Chris neemt zelfs af en toe de tuin van zijn dochter nog onder handen. En met een klein dochter die in Parijs woont ko men Chris en Betsy ook nog wel eens over de grens. En dan blijven ze heus niet al leen maar binnen zitten, ze gaan namelijk gewoon lekker de stad in, ook 's avonds. Chris: „Dan ga ik graag naar de Moulin Rouge, dat is zo leuk". ZEEBRUGGE - De Combinatie Berging Tricolor, met Smit Salvage als hoofdaannemer, begint eind deze week met het doorzagen van het laatste stuk van het gezonken Noorse au toschip Tricolor. Als het weer meezit, duurt dit twee a drie da gen. Woordvoerder L. Walder verwacht dat de hele bergings operatie eind oktober gereed kan zijn. De Tricolor, die half december in de aanloop tot het Nauw van Calais zonk na een aanvaring, wordt in negen stukken gezaagd. Een probleem voor de bergers is dat bij de laatst geborgen stukken steeds meer restanten achterblijven op de bodem. Een groot gebied rond de Tricolor zal daarom tot slot van de bergingscombina tie worden afgezocht op onderdelen van het schip en van de auto's die erin zaten. De geborgen scheepsdelen gaan naar Zeebrugge, waar ze worden gesloopt. Met het zaagwerk aan de Tricolor is in juli begonnen. Het werk ligt een week achter op schema. „Valt niet tegen", vindt woordvoerder Walder. VLISSINGEN - De Pabo van de Hogeschool Zeeland in Vlis singen staat in Nederland op een gedeelde tweede plaats. Dat blijkt uit het visitatierapport Moed tot Meesterschap, een vergelijkend onderzoek waarbij de kwaliteit van alle 37 pa- bo's in Nederland onder de loep is genomen. Sinds de visitatie van 1995/ 1996, waarbij de Pabo niet al te best uit de bus kwam, is hard gewerkt aan verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. De Zeeuwse opleiding is een samenwerkings verband aangegaan met de Pabo's van de hogescholen in Den Haag, Rotterdam en Leiden. De visitatiecommissie komt in haar recente rapport tot de conclusie dat er sprake is van een vitale en ambitieuze oplei ding. De commissie roemt de professionele houding van stu denten. Zij zijn goed in staat problemen op te lossen. De Vlis- singse Pabo staat inmiddels te boek als één van de snellere groeiers. De Pabo Arnhem en de Pabo van de Theo Thijsen Academie in Utrecht delen de eerste plaats. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Arnemuiden heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een boete gekre gen van 45 euro. De man stond te plassen tegen de gevel van een woning op de Rouaansekaai in Middelburg. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 39-jarige man uit Vlissingen voor dealen in harddrugs en wapenbezit veroordeeld tot een jaar cel. Een 24-jarige Rot terdammer kreeg voor handel in cocaïne zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. In die straf is een vorige voorwaar delijke veroordeling van zes maanden ook opgenomen, aan gezien de man nog in zijn proeftijd voor dat delict verkeerde toen hij opnieuw de fout in ging. De Vlissinger had dit jaar zijn woning beschikbaar gesteld aan de Rotterdammer, die bolle tjes coke verkocht aan klanten uit de Vlissingse drugsscene. De Rotterdammer moet 2500 euro, de drugswinst, terugbeta len aan de Nederlandse Staat. OOST-SOUBURG - Een 32-jarige buschauffeur uit Oost- Souburg is gisteren van zijn portemonnee bestolen. De man had zijn jas over zijn stoel gehangen. In een onbewaakt ogen blik werd zijn portemonnee weggenomen, met daarin per soonlijke papieren en enkele tientallen euro's. door René van Stee BRESKENS - De overname van snoepfabriek Verduijn in Bres kens door zijn concurrent Bon bons Napoleon is afgerond. Dat liet het bedrijf uit het Belgische Schelle gisteren weten. Moederbedrijf Perfetti Van Melle uit Breda verkoopt de Verduijnvestiging in Breskens in verband met een reorganisa tie waarbij de productie van hardsuikerwerk (zuurtjes en aanverwante artikelen) werd afgestoten. De overnamesom is door zowel Perfetti Van Melle als Bonbons Napoleon niet be kendgemaakt. Door de reorganisatie verloren zeventig van de 115 medewer kers in Breskens hun baan. Het personeelsbestand van Bon bons Napoleon verdubbelt door de overname naar meer dan honderd. De Belgische zoetwa- renfabrikant concentreert zijn hardsuikerwerk-productie in Breskens. Een nieuwe produc tielijn voor lollies is enkele maanden geleden al in gebruik genomen. Die activiteiten staan los van de verkoop aan Verduijn. De verkoop van Verduijn zou aanvankelijk in juni worden af gerond. De moeizame onder handelingen over een sociaal plan voor de ontslagen werkne mers zorgden voor een aanzienlijke vertraging. Napo leon Bonbons werd door deze ontwikkelingen ongeduldig. Persvoorlichter en mede-eige naresse M. Goris liet toen weten dat hierdoor het afketsen van de deal zelfs niet was uitgesloten. Uiteindelijk werd het sociaal plan begin vorige maand door de bij de vakbonden aangeslo ten personeelsleden goedge keurd. Napoleon Bonbons hoopte per 1 oktober volledig operationeel in Breskens te zijn. Door de vertragingen in de on derhandelingen tussen de direc tie van Perfetti Van Melle en de vakbonden is die datum uit het zicht verdwenen. Naar ver wachting draait het bedrijf over uiterlijk twee maanden op volle toeren. Advertentie Hierbij uw joker voor de zegel spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Heeft u een letter gemist? Dan kunt u deze joker inzetten om het woord OCEANIUM te vormen. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, de tweede zegel spaarkaart wordt, op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl Het diamenten echtpaar Feleus-Dekker. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37