PZC PZC Korfballen en bellenblazen Leskisten over leven op boerderij 3VO kampt met tekort vrijwilligers Dierenbescherming op zoek naar baasjes voor verwilderde katten Celstraf voor stelen van soep uit voetbalkantines 15 Acties en regels moeten eind maken aan kauwgum, zwerfvuil en hondenpoep gmm PZC agenda w donderdag 2 oktober 2003 Vernielingen in vuurtoren bij Dishoek Voor €5,00 naar Diergaarde Blijdorp met de zeselspaaractie van de PZC. Laatste zaagsnede wrak Tricolor Vragen CDA over theater Subsidie voor keet Meandertje Celstraffen voor drugshandelaren Buschauffeur bestolen van geld Bestuur LPV wil een schoner Vlissingen door Ab van derSluis VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) wil een schone(re) gemeente. Met onder meer ludieke acties en aan scherping van de regeltjes hoopt de partij een einde te maken aan kauwgum in het centrum, zwerfvuil en hondenpoep. Als eerste moet worden geïnventa riseerd wat de gemeente nu doet op het gebied van stadsreini ging. De partij heeft een initia tiefvoorstel ingediend. Vlissingen heeft als iedere ande re gemeente in Nederland te maken met dump- en zwerfaf val in de openbare ruimte en in sloten en vijvers. Ook ergeren veel mensen zich aan honden poep op straat. De LPV vindt dat een vieze stad ook afbreuk doet aan het imago van Vlissin gen. Het probleem blijft be staan, ondanks diverse acties in de gemeente, zoals wijkschoon- maakdagen. „Sommige inwo ners", concludeert fractievoor zitter W. Hirdes, „voelen zich door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Dierenbe scherming Noord- en Midden- Zeeland zoekt tehuizen voor verwilderde katten. Het aantal verwilderde katten in de asielen in Middelburg en Vlissingen neemt ieder jaar toe. Soms ver blijven de katten daar jaren achtereen. De Dierenbescher ming gaat nu op zoek naar ge schikte baasjes. In de asielen in Middelburg en Vlissingen zitten in totaal zo'n twintig verwilderde katten. „Binnenkort komen er nog meer aan"zegt Inge Zweedijk van de Dierenbescherming. „We wor den voortdurend gebeld door mensen die een populatie ver wilderde katten gezien hebben. Meestal worden de dieren ge vangen, gecastreerd of gesterili seerd en teruggezet op de oude plek. Daar gaat in elk geval onze voorkeur naar uit. Maar soms kunnen de katten niet worden teruggeplaatst of willen de mensen die ze gebracht hebben, dat ze niet terugkomen. Deze dieren gaan dan naar het asiel. Incidenteel vinden we een ge schikt plaatsje voor ze. Maar dikwijls blijven ze lang in het asiel zitten. door Aector Dooms MIDDELBURG - Sportkanti nes in Zeeland waren deze zo mer regelmatig het doelwit van inbrekers. De Middelburgse po litierechter G. van Unnik vroeg gisteren aan een verdachte of hij daarnietmeervan wist. Hij ont kende. De negentienjarige man zonder vaste woon of verblijf plaats was aan de hand van een DNA-onderzoek wel opgepakt voor inbraken in twee sportkan tines in Oostkapelle. In de nacht van 17 juni had hij twee blikken soep weggenomen uit de kantine van de voetbal vereniging Oostkapelle. Een dag later stal hij uit het clubge bouw van de tennisvereniging De Sprink dertig euro en een blik soep. De man kreeg tien we ken gevangenisstraf. Omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een veroordeling voor diefstallen werd hem nog vier maanden ge- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur vangenisstraf extra opgelegd. „Zo kunt u toch niet uw pensi oen halen", zei de politierechter. De verdachte was tot zijn vijf tiende jaar naar school geweest. Daarna kwam hij in het crimi nele circuit terecht. Hij leidt tot op de dag van vandaag een zwerversbestaan. „Ik stop er mee", was zijnreactie. Daarwas officier van justitie G. Ooster- veld niet zo zeker van. Hij eiste tien maanden gevangenisstraf. DISHOEK - Vandalen hebben opnieuw vernielingen aange richt in de vuurtoren in de dui nen bij Dishoek. In de nacht van dinsdag op woensdag moesten enkele slan gen en haspels het ontgelden. Ook werd gereedschap en kle ding meegenomen met een tota le waarde van vele duizenden euro's. Eerder deze week wer den lampen vernield in de vuur toren. De schade bedroeg toen enkele tientallen euro's. kennelijk niet meer medever antwoordelijk voor een schone gemeente." De LPV wil dat niet alleen de gemeente, maar ook de inwoners zich weer samen gaan inzetten voor een schoon Vlis singen. De gemeente heeft nu een pro fessioneel schoonmaakteam, dat regelmatig rondes maakt door de binnenstadVan eind j u- ni tot september breidt dat team zijn werkzaamheden uit tot de boulevard. Bij evenementen worden extra mensen ingezet om de stad weer snel schoon te maken. Ook op ander gebied is de gemeente actief. Bij klachten plaatst de gemeente extra vuil nisbakken, er zijn poepveldjes voor honden aangewezen en hondenbezitters kunnen her en der poepzakjes uit een auto maat trekken. De LPV vindt dat de zakjes beter kunnen verdwij nen, omdat er weinig gebruik van wordt gemaakt. Hirdes vindt dat de gemeente bewoners 'belangrijk' moet ma ken door ze via ludieke acties te betrekken bij mogelijke oplos singen. Als voorbeeld noemt hij het meesturen van een honden poepschepje bij het betalen van de hondenbelasting. Ook wil de LPV bezitters van paarden ver plichten de mest op te ruimen. Leerlingen van scholen kunnen, bij wijze van schoolopdracht, samen een project uitvoeren. Bijvoorbeeld het laten schilde ren van een fietstunnel in frisse kleuren. De dierenbescherming moet ingeschakeld worden om een oplossing te helpen zoeken voor de duivenoverlast in het centrum. Verkeerd gedrag moet beboet worden. De afdeling mi lieu zou een vast, bekend tele foonnummer moeten krijgen om vervuiling te melden. De lokale partij komt ook met een aantal aanvullende maatre gelen om de gemeente schoner te krijgen. Het aantal afvalbakken moet uitgebreid worden, er moet een speciale begeleidende ambtenaar komen en het uit- stallingenbeleid van de winke liers moet onder de loep worden genomen. De LPV stelt ook voor om in navolging van Rotterdam doelen vast te stellen voor een schone gemeente. De dieren zijn meestal te wild voor in een gewoon huis, legt Zweedijk uit. „Je kunt ze niet oppakken, ze komen niet op schoot zitten en soms vliegen ze zelfs tegen de ramen op. En dat is niet prettig; niet voor de men sen en niet voor de katten. Hoe goed ze ook in het asiel ver zorgd worden, de Dierenbe scherming vindt dat deze dieren beter verdienen. Daarom is in samenwerking met de asielen in Vlissingen en Middelburg de ac tie Buiten-kans opgezet. Het is volgens Zweedijk de eerste keer in Nederland dat een organisa tie zich zo specifiek richt op het onderbrengen van verwilderde katten. De actie gaat meerdere jaren lo pen. In die tijd wordt actief ge zocht naar mensen met een flin ke tuin, een boerderij of een woning in het buitengebied die graag zo'n kat onderdak bieden. Het nieuwe baasj e moet wel zor gen voor voeding en verzorging en moet zich aan de richtlijnen van de Dierenbescherming hou den. De dieren krijgen een ge zondheidsverklaring mee, wor den gevaccineerd, gechipt en gecastreerd of gesteriliseerd. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de Dierenbescher ming, telefoon 0118-490510. In de rust vermaakten de scholieren zich met suikerspinnen, jo-jo's en bellenblaas. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Bijna hielden ze het droog. Maar tijdens de halve finale en finale van het Schoolkorfbaltoernooi in Oost- Souburg kwam de regen toch met bakken uit de lucht. De wedstrijden werden afge maakt. De ballonnenwedstrijd, in het kader van het tienjarig bestaan van het toernooi, is verzet naar vandaag. Tweehonderddertig kinderen van basis scholen uit Souburg, Ritthem en Middel burg deden mee aan de wedstrijd. De scholen Burcht-Rietheim, de Kameleon, Cypressenhofde Leeuwenburch, het Kom pas, de Tweemaster en 't Mozaïek streden om de wisselbekers die vorig jaar naar de Burcht-Rietheim en de Kameleon gingen. Terwijl alle teams op het veld hard hun best deden om te winnen, was het naast de speel velden ook een drukte van belang. Kinderen die even rust hadden, vermaakten zich met een springkussen, suikerspinnen, jo-jo's en bellenblaas. Voor het jubileum was er extra uitgepakt. De ingang van het veld werd op gevrolijkt met luchtkanonnen die plastic slingers omhoog bliezen. foto Lex de Meester De finale in de poule groep 6/7 werd ge speeld tussen de teams Burcht-Rietheim 2 en Burcht-Rietheim 3. Team 2 won met 2-0. In de poule groep 4/5 werd de finale ge speeld tussen Burcht-Rietheim 5 en de Ka meleon 3. De Kameleon won, eveneens met 2-0. Het schutterskampioenschap, waarbij deelnemers zoveel mogelijk ballen in de korf moesten krijgen binnen één minuut werd gewonnen door twee meiden. In de poule groep 5/6 won Zoë Koolhuis van de Tweemaster en in de poule 6/7 won Joyce Verhage van de Kameleon. door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Het Milieu Educatie Centrum (MicMec Walcheren) heeft gisteren twee leskisten voor Walcherse basis scholen gepresenteerd. De les kisten hebben de namen 'Koe- kist' en 'de boer op' gekregen. De leskisten zijn bedoeld om kinderen bewust te maken van wat er op boerderijen gebeurt. Ze bestonden al enkele jaren Advertentie maar waren verouderd. Ze zijn vernieuwd en speciaal geschikt gemaakt voor Walcherse scho len, vertelt Wilma Maas van het MicMec. De lessen gaan over akkerbouw-, veeteelt- en fruit- teeltbedrijven. De Koekist is bedoeld voor de kinderen uit de groepen 1 en 2 en bevat puzzels van boerderijdie ren, een kleurboek en een lees boek. Maar het meest interes sante vinden de kinderen het stuk koeienvacht aan de bin nenkant van de Koekist. Leerlingen van basisschool De Branding, locatie Grote Markt :«0«, in Vlissingen, zijn woensdag aanwezig bij de presentatie van de leskisten bij kaasboerderij Pitteperk in Koudekerke. Voor zichtig strelen ze de vacht. Ook de hoorn van een echte koe trekt de aandacht en gaat van hand tot hand. „Het is zeker voor de kleine kinderen belangrijk dat ze dingen kunnen aanraken.", aldus Maas. De lessen in 'de boer op' zijn ge richt op kinderen uit de groepen 3 tot en met 8In deze kist zit een handleiding waarmee leraren een excursie kunnen voorberei den. Ook zitten er spullen in waarmee insecten kunnen wor den gevangen. „Dat heeft te ma ken met het onderwerp fruit teelt", legt Maas uit. „We laten kinderen nadenken over wat er, in dit geval, voor de fruitteelt al lemaal belangrijk is. En insec ten maken daar deel van uit." In de kist zit verder een boekje waarin alle mogelijke vragen die kinderen over dit thema hebben, beantwoord worden. Dat de lessen speciaal geschikt gemaakt zijn voor Walcherse scholen komt vooral tot uiting in de bijgevoegde adressenlijst van te bezoeken boerderijen. Hierbij uw joker voor de zegel spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u dagelijks een zegel aan in uw krant. Heeft u een letter gemist? Dan kunt u deze joker inzetten om het woord OCEANIUM te vormen. De eerste zegelspaarkaart voor deze actie stond op 27 september in de PZC, de tweede zegel spaarkaart wordt op 11 oktober afgedrukt. Alleen originele spaar- zegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Meer informatie over Blijdorp en de actie vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl ZEEBRUGGE - De Combinatie Berging Tricolor, met Smit Salvage als hoofdaannemer, begint eind deze week met het doorzagen van hét laatste stuk van het gezonken Noorse au toschip Tricolor. Als het weer meezit, duurt dit twee a drie da gen. Woordvoerder L. Walder verwacht dat de hele bergings operatie eind oktober gereed kan zijn. De Tricolor, die half december in de aanloop tot het Nauw van Calais zonk na een aanvaring, wordt in negen stukken gezaagd. Een probleem voor de bergers is dat bij de laatst geborgen stukken steeds meer restanten achterblijven op de bodem. Een groot gebied rond de Tricolor zal daarom tot slot van de bergingscombina tie worden afgezocht op onderdelen van het schip en van de auto's die erin zaten. De geborgen scheepsdelen gaan naar Zeebrugge, waar ze worden gesloopt. Met het zaagwerk aan de Tricolor is in juli begonnen. Het werk ligt een week achter op schema. „Valt niet tegen", vindt woordvoerder Walder. MIDDELBURG - De CD A-fractie in Middelburg wil duide lijkheid over de aanbesteding van het nieuwe theater in de stad. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld aan het colle ge. Tijdens de vorige week gehouden informatie-avond werd duidelijk dat de aanbesteding en gunning van de fundering/ bouwput zijn afgerond. Het CDA wil weten of dat inderdaad het geval is. Ook vragen de christen-democraten of de exploi tatie van het theater (nog) volledig dekkend is nu de eerste werkzaamheden zijn aanbesteed. Het CDA stelt dat het beter is de aanbesteding en gunning van de nieuwe schouwburg pas plaats te laten vinden na volledig zekerheid over de exploita tie. MIDDELBURG - B en W hebben 1500 euro subsidie toege kend aan 't Meandertje in Middelburg-zuid. Met het geld kun nen buurtbewoners een oude bouwkeet opknappen. Bewo ners uit de omgeving Meanderhof kregen deze zomer een oude keet van de gemeente Middelburg, die met eigen middelen werd opgeknapt. Een schildersbedrijf kwam met een tweede, afgedankte keet over de brug. De stichting 't Meandertje klopte vervolgens bij de gemeente aan voor subsidie om de keet op te knappen voor buurtactiviteiten. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 39-jarige man uit Vlissingen voor dealen in harddrugs en wapenbezit veroordeeld tot een jaar cel. Een 24-jarige Rot terdammer kreeg voor handel in cocaïne zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. In die straf is een vorige voorwaar delijke veroordeling van zes maanden ook opgenomen, aan gezien de man nog in zijn proeftijd voor dat delict verkeerde toen hij opnieuw de fout in ging. De Vlissinger had dit jaar zijn woning beschikbaar gesteld aan de Rotterdammer, die bolle tjes coke verkocht aan klanten uit de Vlissingse drugsscene. De Rotterdammer moet 2500 euro, de drugswinst, terugbeta len aan de Nederlandse Staat. OOST-SOUBURG - Een 32-jarige buschauffeur uit Oost- Souburg is gisteren van zijn portemonnee bestolen. De man had zijn jas over zijn stoel gehangen. In een onbewaakt ogen blik werd zijn portemonnee weggenomen, met daarin per soonlijke papieren en enkele tientallen euro's. gersvereniging en Kinderen Voorrang is opgegaan in 3VO) en op een gegeven moment werd ze voor een bestuursfunctie ge vraagd. „Het is leuk en nuttig werk", verzekert ze. „Bezig zijn met en voor mensen is altijd aar dig, bevorderen van de ver keersveiligheid is vanzelfspre kend belangrijk en daar komt bij dat het nog een zinvolle tijd- vulling is ook." De verkeersveiligheidsorgani satie voert een breed pakket van activiteiten uit, zodat vrijwilli gers zich kunnen richten op ta ken die hen aanspreken. 3VO werkt eraan om op elke school een verkeersouder te hebben, die helpt bij verkeersexamens en leskisten over veilige fiets verlichting beheert. Aandacht wordt ook besteed aan veilig vervoer van kinderen in perso nenauto's en aan veilige routes en veilig gedrag voor scholieren die van de basisschool voor het eerst naar het voortgezet onder wijs gaan. Verder organiseert 3VO caravancursussen en -in specties en opfriscursussen voor automobilisten. Vrijwilligers passen rijwielen aan voor oude re fietsers en zijn paraat bij de BOB-anti-alcohol campagne en bij acties om het gebruik van blindehoek-spiegels door land bouwvoertuigen te bevorderen. Belangstellenden voor het werk van 3VO kunnen zich melden via telefoonnummer 0118- 614496. door Ben Jansen MIDDELBURG - Verkeersvei ligheidsorganisatie 3VO zoekt vrijwilligers. Vooral op de Beve- landen kampt de landelijke ver eniging met een tekort aan ge gadigden die zitting willen nemen in afdelingsbesturen en/of projecten willen uitvoe-' ren. Dat betekent dat het lastig is voor 3VO daar haar activitei ten op touw te zetten. „In een organisatie als de onze heb je nu eenmaal te maken met verloop", zegt Johanna de Nood uit Middelburg, vice-voorzitter van het district Zeeland. „Er treedt vergrijzing op en soms houden vrijwilligers het na een aantal jaren voorgezien. Hetge- beurt ook dat iemand ermee op houdt, die jarenlang als motor van een enthousiaste groep heeft gefungeerd. De rest van de groep ziet daar dan aanleiding in om er ook mee te stoppen. In de meeste delen van Zeeland lukt het doorgaans tijdig ver vangers te vinden. Waar het door komt weet ik niet, maar op de Bevelanden gaat het 't moei zaamst." Kinderen voelen aan de koeienvacht in de leskist. foto Lex de Meester 3VO streeft ernaar in elke ge meente een afdeling te hebben, zodat op gemeentelijk niveau activiteiten kunnen worden uit gevoerd. In Reimerswaal zijn pas weer enkele vrijwilligers ge vonden. Daarmee is een basis gelegd voor bezigheden van 3 VO in deze gemeente. De Nood: „Knelpunt is alleen dat deze mensen wel bereid zijn projec ten uit te voeren, maar dat ze er niet voor voelen om een afde lingsbestuur te vormen. We heb ben in elk geval afgesproken dat ze met begeleiding van onze re giocoördinator zich om te be ginnen gaan bezighouden met de organisatie van verkeersexa mens op de scholen. Verder zien we dan wel." Een afvaardiging van het districtsbestuur van 3VO heeft onlangs gesproken met de gemeente Noord-Beve land over mogelijkheden om daar eindelijk activiteiten van de grond te krijgen. Johanna de Nood, gepensio neerd directeur van een Middel burgse basisschool, is zich al als jong onderwijzeres met ver keersveiligheid gaan bezighou den. Ze gaf verkeersles en ver zorgde de verkeersexamens. Zo kwam ze in contact met Veilig Verkeer Nederland (de organi satie die samen met de Voetgan- STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Artemis Koudekerkse- weg 133,13.30 -15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met he vige emoties; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur: Computerclub en wijkinternetpunt; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 19.00 - 20.00 uur: Flamenco- dansen voor beginners en gevorderden, 19.30 - 21.30 uur: Linedance; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00- 14.45 uur: Gymnastiek 50+; Petruskerk, 9.10 - 10.25 uur: Hatha Yoga en 10.45 -11.45 uur: Ouderenyoga; Campus De Ruyter, Van Hogendorpweg 58a, vanaf 20 uur: Open lesavond round- dancing van de North Sea Dancers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15