PZC A. Broekmans vraagt raad Ombudsman over onderzoek veer www.pzc.nl/adverteren *r «r Liliane Grond oud pompstation onder handen genomen geef om 16 Mulder roept Belgische gemeenten op tot hervatting samenwerking lezers schrijven In deze regio zoeken wij Ga spierziekte A te lijf» Giro 1^0 000 woensdag 1 oktober 2003 Verzet tegen schrappen raadsnotulen Gezellig Overeenstemming Verkeer deze unieke kans! M/V Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? BERTUS PEETERS OPA EN OMA BUIJS BEL CRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL giro 7 800 800 Terneuzen niet in nieuw overleg door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster burge meester J. F. Mulder heeft het Intergemeentelijk Grensover schrijdend Overleg (IGO) nieuw leven ingeblazen. Het platform functioneerde de laatste jaren nog nauwelijks. Het IGO bestond tot voor de ge meentelijke herindeling in Zeeuws-Vlaanderen uit de grensgemeenten Hulst, Axel, Beveren, Stekene en Sint-Gil- TERNEUZEN - De LPF- fractie in de Terneuzense gemeenteraad verzet zich tegen het schrappen van de woordelijke verslag legging van de raadsver gaderingen. In het presidium, een bij eenkomst met alle fractie voorzitters, werd deze week bepaald dat het ver slag van de raadsvergade ringen voortaan zakelijk en beknopt moet worden. Maar volgens C. Freeke (LPF) is dat geen zaak die zomaar eventjes in het presidium geregeld kan worden. Hij vindt dat de gehele gemeenteraad moet bepalen of het raadsverslag zakelijk dan wel woordelijk moet wor den weergegeven. Hij wil de kwestie dan ook op de komende agenda. Het argument om de woordelijke weergave te schrappen zijn de hoge kosten. Freeke zegt echter in het presidium 'merk waardigerwijs' geen antwoord te hebben ge kregen op de vraag hoe veel die kosten dan wel bedragen. lis-Waas. Het platform behelsde samenwerking bij brandbe strijding en het afstemmen van maatregelen bij rampen. Ook op sociaal vlak (bibliotheken) werd samengewerkt en drugs bestrijding kwam aan bod. Een van de laatste en meest belang wekkende zaken waarbij de IGO-leden veel aan elkaar had den, was de mkz-crisis. Na ge zamenlijk overleg gingen eerder gesloten grensovergangen weer beperkt open. Het initiatief om controles op de veerpleinen te houden haalde het niet, maar verbeterde wel de onderlinge verstandhouding. Volgens Mulder is weten waar de buurgemeenten mee bezig zijn, een van de belangrijkste doelen waar het IGO naar streeft. Mulder: „Behalve dat het meestal erg gezellig is, is het goed dat we kunnen kijken wat we voor elkaar kunnen beteke nen." De laatste jaren echter, kwamen de gemeentebesturen nauwelijks nog bij elkaar en door de herindeling stond het IGO helemaal op een laat pitje. De toenmalige Hulster burge meester A. Kessen en Mulder, toen nog burgemeester van Ax el, spraken zich eerder nog uit voor het voortbestaan van het IGO. Mulder heeft nu het initiatief genomen om de Vlaamse grens gemeenten Beveren, Stekene en Sint-Gillis-Waas weer bij el kaar te roepen. Het IGO gaat verder in afgeslankte vorm. De nieuwe gemeente Terneuzen (waar Axel in is opgegaan) wordt niet bij het overlegorgaan betrokken. Mulder: „Terneuzen wil zich meer oriënteren op Gent. Dat is ook wel logisch. Wij als Hulst zullen meer toe nadering zoeken tot Antwer pen." De eerste bijeenkomst van het nieuwe IGO staat gepland aan het eind van het jaar, zo rond november of december. De eer ste vergadering wordt bijge woond door de burgemeesters en secretarissen, daarna zal het hele college betrokken worden bij de beraadslagingen. foto Camile Schelstraete De grond onder het voormalige tankstation in Zaamslag wordt na jaren soebatten gesaneerd. door Euqène Verstraeten ZAAMSLAG - Na jaren touw trekken wordt de vervuilde grond onder het al tien jaar gele den gesloten tankstation aan de Veerstraat in Zaamslag einde lijk afgegraven. De met olie en aromaten veront reinigde grond is tot nu toe niet gesaneerd vanwege een me ningsverschil over manier van saneren. In 1999 is door Recy cling Nederland een plan opge steld voor het verwijderen van de grond- en grondwaterver ontreiniging in de omgeving van de pompeilanden en de onder grondse tanks. De vervuilde grond onder de weg zou geïso leerd worden door het aanbren gen van een damwand aan weerskanten van de weg. Rijkswaterstaat en de gemeente Terneuzen tekenden prompt be zwaar aan tegen het plan, om dat ze meenden dat ook sane ring van de grond onder de weg best mogelijk is. Bovendien wil de de gemeente geen eigenaar worden van een vervuild stuk weg. Ook zou de geplande hou ten damwand te weinig zeker heid bieden dat de vervuiling zich op termijn niet verspreidt. De provincie wuifde de bezwa ren begin 2000 echter weg, waarop de gemeente en Rijks waterstaat in beroep gingen bij de Raad van State. Die ver klaarde de bezwaren in februari vorig jaar gegrond. De Raad van State vond dat het sanerings plan niet voldeed aan de Wet bo dembescherming. Naar aanleiding van die uit spraak vroeg de provincie de Stichting Uitvoering Bodemsa nering Amovering Tankstations (SUBAT) een nazorgplan op te stellen. Maar omdat ook daar weer bezwaren tegen kwamen, is uiteindelijk ingezet op een volledige sanering van de ver ontreiniging onder de Veer straat. Alle partijen hebben daar nu overeenstemming over bereikt. De weg wordt opengebroken en nadat de schone bovenlaag is verwijderd en opgeslagen, wordt de vervuilde grond afge graven totopmeerdan twee me ter diepte. Óm droog te kunnen graven, wordt het grondwater onttrokken via een bouwputbe maling. Met de werkzaamheden wordt zo snel mogelijk begon- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Mijn felicitaties gaan uit naar de bewoners van de Eerste Ver korting en omgeving. Eindelijk, na lange strijd, is dit gebied al leen toegankelijk voor bestem mingsverkeer. Een maatregel die dit gebied in rustig vaarwa ter terugbrengt. Dit in navol ging van de Hulsterseweg, hoe wel de bestemming een andere is. Deze miljoenen kostende weg is uitgerust met een bussluis. Deze bestemming heeft de nodi ge problemen en schade veroor zaakt. Maar niet getreurd: de toevoer naar Axel werd be perkt. Verder zijn Spui en Magrette voorzien van talloze drempels waardoor de bewo ners hun veiligheid en rust heb ben zien toenemen. Zelfs het openbaar vervoer mijdt deze omgeving. Rest nog één punt De Kinderdijk, die door al deze maatregelen de allure heeft ge kregen van een snelweg. De on gekende hoeveelheid sluipver- keer en overdreven snelheid zijn buiten proporties. Wij, als be woners van de Kinderdijk, zijn veroordeeld om de gevolgen van bovengenoemde maatregelen te dragen. Ongetwijfeld is er nog een aantal commissies, dat in staat is dit euvel tot normale proporties terug te brengen. Je weet maar nooit, hoop doet le ven! E. P. de Kort Kinderdijk 9 Axel door Frank van Cooten HULST - A. Broekmans uit Hulst schakelt de Nationale Ombudsman in om aan de weet te komen of het onderzoek naar de haalbaarheid van een fiets- voetveer tussen Perkpolder en Kruiningen betrouwbaar is. Op basis van dit onderzoek is door de gemeente Hulst en de provin cie geconcludeerd dat deze veerverbinding geen haalbare kaart is. De voorvechter van het fiets- voetveer trekt de betrouwbaar heid van het onderzoek door Grontmij in twijfel. Grontmij zegt dat alleen fietsers en voet gangers bij het onderzoek in fe bruari zijn betrokken, maar Broekmans gelooft daar niets van. Uit eigen waarnemingen concludeert hij dat ook automo bilisten zijn ondervraagd. En dat is in zijn ogen een groep die geen gebruik maakt van de veerverbinding. Het onderzoek geeft daarom volgens hem een vertekend beeld. Het aantal rei zigers dat nodig is voor een ver antwoorde exploitatie van het fiets-voetveer is volgens Broek mans te laag begroot. „B en W van Hulst hadden nooit op basis van het rapport een beslis sing mogen nemen om definitief af te zien van een veerverbin ding." Een medewerker van de provin cie, die het afnemen van de en quêtes op de boot heeft geobser veerd, liet Broekmans weten 'geen onvolkomenheden gecon stateerd te hebben'. Broekmans neemt daar geen genoegen mee. Hij vraagt de ombudsman zijn. invloed uit te oefenen om de en quêteformulieren in zijn bezit ts, krijgen. Het gaat om de enquêï tes die op 25 februari op de boo;' van 13.00 uur zijn afgenomen De provincie heeft Broekman eerder geweigerd kopieën vai de formulieren te verstrekken. Tijdens de feestelijke openingsweken heb ben wij messcherpe aanbiedingen, proh teer daarom nu van OPENINGSTIJDEN: Maandag: gesloten Dinsdag: 9-00 uur - 18.00 uur Woensdag: 9.00 uur - 18.00 uur Donderdag: 9.00 uur - 17.30 uur koopavond 19-00 uur - 21.00 uur Vrijdag: 9.00 uur - 18.00 uur Zaterdag: 9 00 uur - 17.00 uur D.V. woensdag 1 oktober opent Joh.de Heer Muziekinstrumenten Goes (voorheen Muziekcentrum Verspuy) aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 zijn deuren! Piano's, orgels, digitale piano's, keyboards, gitaren, versterkers en vele andere instru menten staan speelklaar voor u opgesteld. Joh.de Heer heeft alleen maar topmerken in huis zoals Yamaha, Content, Technics, Roland, Domus, Schimmel, Rosier, Joh.de Heer, Ahlborn, Crafter, Aria, Gibson, Epiphone, Cuenca enz.... Joh.de Heer Goes, ook voor uw bladmu ziek en verhuur van instrumenten. Joh.deHeer Méér dan Muziek! Sinds 1898. KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, 'enz. Ook voor mededelingen over huisdieren! Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. 25 jaar in dienst. Je collega's 50 jaar getrouwd, gefeliciteerd! Marleen en Pauline KOSTELOOS Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Maatje Brouwer, wonende te Zuid- dorpe, aan Jean Pierre Theodorus Rene de Koek. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding, van 19 augustus 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 ja nuari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een pro cureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. P. T. R. de Koek kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op on derstaand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2, Middelburg. KOSTELOOS Uil een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Lisette Jose Diana Boenders, wonende te Terneuzen, aan Aleksandr Timofeyevich Kolesov. zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 24 september 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 januari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A. T. Kolesov kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op onder staand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland. Dam 2, Middelburg. Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Pieter Abraham Kievit, wonende te Kloetinge, is gedagvaard P. J. G. Kramer, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg van woensdag 31 december 2003 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan P. J. G. Kramer een afschrift kan krijgen op onderstaand adres, wordt o.m. geëist de waardeloos verklaring van het conserva toir beslag gelegd op 23 juli 1985. Gerechtsdeurvvaarderskantoor Zeeland. Dam 2. Middelburg. Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilan- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu én Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! ACTUELE INFORMATIE: WWW.JOHDEHEER.NL DEALER VAN ALLE BEKENDE MERKEN LID VAN DE NPMB Wat alt, je lever aar eer draadje hangt? Voor A.I,S. patiënten it, dit de dagelijkse realiteit. Ga deze verwoestende spierziekte met ons te lijt. Kijk op www.a1s-centrum.nl 1.H.V, A.I.S. Centrum - Amsterdam SLIEDRECHT (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Tel. (0184) 419 611 Donderdag koopavond ROTTERDAM (centrum) Oostplein 131-146 Tel. (010) 411 52 55 Vrijdag koopavond BOSKOOP (naast hefbrug) Galerij 8 Tel. (0172) 404066 Vrijdag koopavond GOES 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 Tel. (0113) 214862 Donderdag koopavond in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lillanefonds.nl Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? STICHTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46