PZC Oude schuur krijgt een opknapbeurt Actiecomité zet plan Buitenweg Axel weer op de raadsagenda PZC Jubilarissen verrast met onderscheiding College Terneuzen gaat problemen overdenken op de hei Familiefeestje...? 15 Voorkeur voor verhuizen emplacement naar noordkant van de stad Cliëntenraad Zorgsaam kijkt met gemengde gevoelens terug op 2002 agenda bij nader inzien woensdag 1 oktober 2003 Juiste formatie Onderzoek J - v; Uitlating Suurmond valt verkeerd Reus op Westerschelde Messentrekker (13) langer vast Raad wil besloten vergaderen Cito Moeite w Aiie inib op: www.nieuwvliet-bad.nl Rangeerterrein Sas blijft nodig door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Het rangeer terrein in Sas van Gent is niet al leen nodig voor het aan- en af koppelen van locomotieven die Nederland in of uit rijden. Het emplacement dient ook om trei nen tijdelijk te stallen en om wa gons met ladingen van en voor verschillende bedrijven aan el kaar te koppelen. Opheffen van het rangeerter rein is dan ook geen oplossing, stellen woordvoerders van spoorbeheerder ProRail en goe derenvervoerder Railion. CDA- fractievoorzitter R. Bruggeman stelde vorige week tijdens een commissievergadering in Ter- neuzen voor om Belgische loco motieven gewoon door te laten rijden op Nederlands grondge bied. Sas van Gent zou in één keer van een hoop geluidsover last bij het centrum af zijn, ter wijl de gemeente geen klap geld kwijt is aan een dure verplaat sing, luidde het pleidooi. Technisch zijn er geen directe bezwaren tegen het voorstel van Bruggeman, weet woordvoer ster M. Rouweler van ProRail. Belgische locomotieven kunnen op Nederlandse sporen rij den en Nederlandse locs kunnen op het Belgische railnet uit de voeten. De Belgische locomotieven zijn echter veel zwaarder, omdat op het Vlaamse traject tot honderd kilometer per uur mag worden gereden, terwijl de treinen in Zeeuws-Vlaanderen nergens harder dan veertig kilometer mogen rijden. Het inzetten van zware locomotieven is duurder en Railion moet de vervoers diensten tegen concurrerende prijzen aanbieden. Het al op bedrijfsterreinen in de juiste formatie zetten van goe derentreinen - een idee van TOP, dat onlangs nieuw leven werd ingeblazen door de LPF - is vaak niet mogelijk. Niet al leen omdat fabrieken zelf niet over rangeerfaciliteiten op hun bedrijfsterreinen beschikken, maar ook omdat vaak goederen van meerdere bedrijven aan één locomotief worden gekoppeld. Heel wat treinen bestaan uit wagons met lading van zowel Dow Benelux als Cerestar, ter wijl er ook regelmatig vracht van bedrijven van de oostkant van het kanaal 'meelift' naar bestemmingen in het Gentse ha vengebied. „We kunnen natuurlijk hele korte treintjes richting Gent sturen, maar dan wordt het ver voer per rail veel te duur. Om la ding van verschillende bedrij ven te verzamelen, moeten wagons tijdelijk ergens kunnen parkeren om ze later aan elkaar te koppelen. Een rangeerterrein in de grensregio is daarbij on ontbeerlijk", stelt woordvoer der R. Holdert van goederen ver voerder Railion. De voormalige gemeente Sas van Gent wilde jaren geleden het rangeerterrein, dat net bui ten het centrum van het stadje ligt, al verplaatsen naar de noordkant van de stad. Een 'vergelijkend warenonderzoek' naar verplaatsing naar de noord- en de zuidkant leverde onlangs een voorkeur op voor die destijds gewenste locatie bij Tweekwart. Verplaatsing naar de Poelpolder aan de zuidkant kost weliswaar met een kleine 6,5 miljoen euro zo'n driekwart miljoen euro minder, maar leidt op termijn opnieuw tot conflic ten met de woonomgeving. Aan de noordkant is, als het woon wagencentrum op termijn naar andere locaties kan verkassen, minder overlast te vrezen voor inwoners van Sas van Gent. Het is tot nu toe niet gelukt om de spoorbeheerders via juridi sche weg te dwingen het empla cement te verplaatsen. De geluidsbelasting valt binnen wettelijk toegestane normen, besliste de Raad van State. Maar de gemeente en ProRail overleggen aan het eind van de ze maand opnieuw over de mo gelijkheden tot verplaatsing van het rangeerterrein. De spoorbeheerder en de gemeen te kunnen een beroep doen op speciale rijkssubsidies voor de verhuizing van het emplace ment. Suggesties van gemeenteraads leden om dat geld voor het door trekken van een railverbinding van Zelzate naar de Axelse Vlakte te gebruiken, zijn tot mislukken gedoemd omdat het Rijk de subsidies heeft geoor merkt. Het met spoorverbindin gen ontsluiten van de Axelse Vlakte lijkt nog lang te kunnen duren, omdat ProRail in zijn meerjarenplannen geen geld heeft gereserveerd voor de aan leg van een nieuw traject aan de oostkant van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. door René van Stee SINT ANNA TER MUIDEN - De boerenschuur bij de woning van de familie Maenhout aan de Jonkvrouw Geilstraat in Sint Anna ter Muiden wordt in zijn oude luister hersteld. Momen teel verkeert het stenen bouw werk uit het begin van de negen tiende eeuw in bouwvallige staat. Aangezien de woning een beschermd monument is, mag de eigenaar de aan het huis vast- gebouwde schuur niet afbreken. Daarom moet hij worden geres taureerd. Zodra de bouwvergunning is af gegeven, gaat de familie aan de slag. Aangezien de schuur in het buitengebied staat, moest de ge meente voor de vergunningver lening vooraf advies inwinnen bij zowel de Rijksdienst voor de Monumentenzorg als de provin cie. De provincie heeft inmid dels positief geadviseerd. De aanvraag van de vergunning is er volgens eigenaresse M. Maenhout niet op gericht om een bijdrage in de kosten van de hoognodige restauratiewerk zaamheden binnen te halen. „Er ligt een minieme subsidie in het verschiet, maar daar is het ons niet om te doen. Wij willen af van de bouwval die op ons erf staat. Daar hebben we een mo numentenvergunning voor no dig. Het afbreken van de schuur V..X «ON - ipfc •-v -v *v-- r 4 '"v- vV-w f x .w <r De familie Maenhout uit Sint Anna ter Muiden heeft een vergunning aangevraagd om de monumentale schuur op haar erf te restaureren. foto Camile Schelstraete hebben we geen moment over- aan de orde", verklaart ze. het leggen van authentieke dak- betonnen vloer gestort en elek- wogen. In het kader van de Maenhout hoopt dat het karwei pannen en de vervanging van triciteit aangelegd. Daarna monumentenwetgeving was in het voorjaar is geklaard. De diverse houten elementen van wordt de schuur gebruikt als dat trouwens ook helemaal niet restauratie omvat onder meer het gebouw. Ook wordt er een garage. HULST - Een degradatie van de mensen die serieus met het windmolenpark in de Hooglandpolder bij Ossenisse bezig zijn geweest. Zo beschouwt burgemeester J. F. Mulder van de gemeente Hulst een opmerking van gedeputeerde J. Suur mond. Suurmond zei deze week dat de doelstelling van 250 megawatt windenergie binnen enkele jaren erg klein wordt als alle gemeenten na wat tegenspel door omwonenden plan nen laten schieten. „Deze reactie is kort door de bocht", zegt Mulder. „Zowel de gemeenteraad als het actiecomité hebben hun huiswerk heel goed gedaan. Ik wil daar binnenkort met Suurmond over praten.Suurmond vindt het jammer dat het project in de Hooglandpolder, dat zo veelbelovend leek, feite lijk door de raad van Hulst is afgeschoten. „Kijk, je moet alles in de tijd zetten"zegt Mulder.,Het oorspronkelijke plan ging uit van windmolens van zestig meter hoog. Nu ging het plan uit van grote joekels van 120 meter hoog" TERNEUZEN - Gisteravond om kwart over acht arriveerde het containerschip Sovereign Maersk op Vlissingen Rede. Het schip voer in de loop van de avond door naar Antwerpen. Met een lengte van 346.98 meter, een breedte van 42.91 meter, een dead weight van 104.696 ton en een capaciteit van 6600 zee containers is de Sovereign Maersk het grootste container schip ooit op de Westerschelde. De scheepvaartdienst trof speciale maatregelen om de 'containersuper' een ongehinder de doorvaart richting Antwerpen te bieden. TERNEUZEN - De dertienjarige jongen uit Terneuzen die vo rige week dinsdag een veertienjarige plaatsgenoot met een mes in de buik stak, zit in ieder geval de komende dertig dagen nog vast. Dat meldt woordvoerster E. Boot van het Openbaar Ministerie in Middelburg. De dader is gisteren voorgeleid aan de raadkamer van de rechtbank in Middelburg. Daar is beslo ten tot de gevangenhouding van de verdachte. Deze gevan genhouding duurt maximaal dertig dagen en kan nog twee keer met die periode worden verlengd. Dader en slachtoffer maakten deel uit van een groep die ruzie maakte in de wijk Oude Vaart. Politiewoordvoerder Jan van Mourick kon giste ren nog geen mededelingen doen over de aanleiding tot de ru zie en de steekpartij. Het veertienjarige slachtoffer werd na het incident opgenomen in het ziekenhuis. De jongen maakt het inmiddels beter en mag een dezer dagen naar huis. TERNEUZEN - De meerderheid in de Temeuzense gemeen teraad wil achter gesloten deuren blijven beraadslagen over de gemeentelij ke programbegroting. Dat bleek tij dens de ver gadering van het presidium, een bijeenkomst met alle fractie voorzitters. Alleen de oppositiepartijen GroenLinks, D66 en LPF willen deze bijeenkomsten openbaar maken. In een pers verklaring namens GroenLinks en D66 stelt P. Clijsen (GroenLinks) dat de andere partijen hem 'ondanks een meer voudig verzoek' niet duidelijk hebben kunnen maken waar om de vergaderingen besloten moeten blijven. De program begroting is volgens Clijsen een van de belangrijkste publieke discussies die in de raad plaatsvinden. Met uitzondering van zaken waarin persoonlijke of vitale gemeentelijke belangen in het geding kunnen komen, vinden D66 en GroenLinks dat alle raadsbijeenkomsten over een onderwerp zoals de pro grambegroting openbaar moeten zijn. Naar aanleiding van de discussie in het presidium zegt ook C. Freeke (LPF) achter het standpunt van GroenLinks en D66 te staan. door Eugène Verstraeten AXEL - Na een stilteperiode van een maand of acht wordt het overleg over het plan Buitenweg in Axel weer opgepakt. Dat ge beurt nadat het actiecomité De Statie besloot de stilte te door breken door voorzichtig te in formeren naar de stand van za ken. Voor het actiecomité zijn er nog genoeg punten waarover meer duidelijkheid moet komen. Al lereerst het gasontvangststa- tion. Het actiecomité wil dat dit station wordt verplaatst naar een locatie buiten de toekomsti ge woonwijk. De gemeente wil daar tot nu toe niet volledig voor opdraaien, maar Delta Nutsbedrijven en de Gasunie zijn niet bereid er ook maar één eurocent aan mee te betalen. Ook is er discussie over de ont- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur sluiting van de nieuwe woon wijk. Het comité ziet het liefst een nieuwe ontsluitingsweg naar de Beoostenblijstraat. Die zou dan moeten worden aange legd voordat de werkzaamhe den aan de nieuwe woonwijk beginnen. Het drukke bouw- en werkverkeer zou dan niet via de bestaande woonwijken moeten, met allerlei gevaarlijke situa ties en overlast als gevolg. Maar ook de aanleg van die ontslui tingsweg ziet de gemeente tot nu toe niet zitten. Verder ligt er ook nog een advies van verkeersorganistie 3VO, waarover de gemeente zich nog niet heeft uitgesproken en is er sinds het laatste overleg in maart een nieuwe ontwikkeling bij gekomen. De gemeente wil namelijk ook de gebouwen van busonderneming Cito betrek ken bij de nieuwe woonwijk Buitenweg. Daarmee zou in to taal een 48.000 vierkante meter grote woonwijk kunnen worden gerealiseerd. De provincie heeft al extra geld uit het provinciaal stadsvernieuwingsfonds toege zegd. Naast de algemene punten wil het actiecomité ook praten over de onderhandelingen met om wonenden over met name de aan- en verkoop van grond. „We hebben ons wat rustig gehouden de afgelopen maanden", zegt Robbie van Overmeeren van het actiecomité. „Want we begrij pen ook wel dat het bij de ge meente vanwege de herindeling heel druk is. Maar we zijn blij dat de draad nu toch weer wordt opgepakt." TERNEUZEN - De Cliënten raad van Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen vindt dat de leiding van ZorgSaam vorig jaar niet genoeg heeft gedaan met adviezen die zijn gegeven om de zorgverlening te verbete ren. De cliëntenraad zegt dat in het pas verschenen jaarverslag over 2002. Terugkijkend op het afge lopen jaar overheersen bij de cliëntenraad dan ook gemengde gevoelens. 'Enerzijds het ge voel, dat de adviezen en sugges ties van de raad met betrekking tot beleid en beleidswijzigingen een gewillig oor vinden. Ander zijds de constatering dat sug gesties en adviezen met be trekking tot het zorgproces on voldoende respons krijgen.' In het werkveld van de thuis zorg voelde de raad zich een 'ge waardeerde partner' die tijdig betrokken werd bij het beleid over de gehele breedt van de zorgverlening. „In het zieken huis wordt hier en daar nog steeds geworsteld met de rol en plaats van de huidige cliënten raad", stelt het jaarverslag. In het kader van cliëntgerichte zorg wil de raad zich dit jaar en volgende jaren vooral sterk ma ken voor het doen houden van door Eugène Verstraeten klanttevredenheidsonderzoe- ken onder de cliënten van Zorg Saam. De raad is ook voorstan der van het houden van een huisartsenenquête, waarin huisartsen gevraagd worden over de wijze waarop zij de zie kenhuiszorg aan hun patiënten ervaren. „Op grond van de uit komsten kan dan in overleg met de raad vastgesteld worden welke verbeteracties wenselijk of noodzakelijk zijn", zo stelt de raad. De raad van bestuur heeft al toegezegd eind dit jaar of begin volgend jaar te star ten met de klanttevredenheids- onderzoeken in het zieken huis. Voorzitter Nadia van Nieulande van EHBO Zuiddorpe kreeg gisteren de hoogst mogelijke onderschei ding voor haar 40-jarig lidmaatschap. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke ZUIDDORPE - Het dagelijkse bestuur van Nationale Bond van EHBO district Zeeland zet te gisteravond vier leden van EHBO Zuiddorpe in het zonne tje. Zij werden na afloop van de jaarvergadering in café 't Ge meentehuis in Zuiddorpe ver rast met verschillende onder scheidingen. Voorzitter Nadia van Nieulande van EHBO Zuiddorpe kreeg uit handen van districtsvoorzitter Serafien Himschoot het Gou den Bondskruis Eerste Klas op gespeld. De de hoogst haalbare EHBO-onderscheiding. „Zon der Nadia had naar ik heb ge hoord de EHBO in Zuiddorpe niet meer bestaan. Dat alleen is al een pluim waard. Veertig jaar lid én voorzitter, dat verdient zéker een mooie onderschei ding", aldus Öimschoot. Naast Van Nieulande werden er drie andere leden onderschei den. Loes Plasschaert, Krijn Burggraaf en secretaris Christi- aan Buys kregen vanwege hun dertigjarige lidmaatschap van EHBO Zuiddorpe het Bronzen Bondsinsigne opgespeld. Alle vier kregen ze ook een fraaie oorkonde van de Bond. „Vier jubilarissen op een leden aantal van 17 is een erg hoog ge middelde. Je praat hier bij deze vier alleen al over 130 jaar erva ring en ik vind het dan ook fan tastisch om als districtsvoorzit ter deze onderscheidingen te mogen uitdelen", verklaarde Himschoot. De vier waren verrast door de aanwezigheid van het districts- bestuur, dat naast Himschoot ook secretaris C. van der Ha en penningmeester E. de Wit had afgevaardigd. Van Nieulande was zichtbaar gelukkig met haar hoge onderscheiding: „Het is leuk om op deze manier in het zonnetje te worden gezet. Er is in de loop der tijd ook wel eens kritiek geweest en dan is het leuk om toch de waardering te krijgen voor hetgeen je doet." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bridge en koersbal; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe-avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: Anbo koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym.; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 9.30 uur: Computeren; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljarten en com puteren; 14.15 uur: Zangkoor; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 10.00 11.30 uur: Koffieochtend parochie; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN Café Sint Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor oude ren; 13.30 uur: Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00-17.00 uur: Soos voor tieners vanaf twaalf jaar; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor gevorder den; Café de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9.30-10.00 uur: SAV aerobic voor 55-plussers; 9.30 uur: Dansclub de Regenboog; 10.00-11.00 uur: SAV gym nastiek voor 55-plussers; 15.30 uur: Grut- moole volksdansen voor kinderen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: N-train en scenery modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 18.30 uur: Yoga; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Swos zwemmen; 13.30 uur: Swos zang koor, kaarten, canasta en biljarten com petitie heren; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, bloemschikken biljartles; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Prijs kaarten, koersbal; 13.30 en 15.00 uur: Kreatieve Vorming Kinderatelier; 14.00 uur: Vertrek fietstocht; 19.30 uur: Infor matiebijeenkomst tienerclub; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00-15.30 uur: Kin derclub 4 tot en met 7 jaar; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het college van, burgemeester en wethouders van Terneuzen verruilt binnen kort het stadhuis van Bakema voor een optrekje op de hei. Het dagelijks bestuur hoopt een paar dagen in afzondering te kunnen brainstormen over op lossingen voor de (financiële) problemen, waarmee de groot ste gemeente van Zeeland wor stelt. Het uitstapje is volgens burge meester J. Lonink verder be doeld om elkaar wat beter te le ren kennen. In een later stadium zal ook de voltallige raad van Terneuzen nog vergast worden op een uitje. De nieuwe gemeente Terneuzen maakte dit jaar een valse start. De gemeente werd geconfron teerd met zware financiële te genvallers, deels omdat de voor malige gemeenten Sas van Gent en Terneuzen een vrijwel lege gemeentekas overdroegen. Deels omdat het kabinet-Balke nende fors het mes zette in de uitkering uit het Gemeente fonds. Het nieuwe Terneuzen begint het eerste bestaansjaar dan ook met een tekort van bijna zes mil joen euro. Het op orde brengen van de financiële huishouding heeft het dagelijks bestuur veel tijd en moeite gekost. Zoveel zelfs, dat er momenteel nog steeds geen collegeprogram ma ligt. Wel een raadspro- gramma, dat vrij snel na de collegeonderhandelingen in het vat kon worden gegoten. Een programma dat bovendien ruimte - geld dus - vraagt voor nieuw beleid. Probleem is ech ter dat geld dit en volgend jaar in Terneuzen niet voor handen is. Een ander probleem is dat burgemeester Lonink bij zijn sollicitatie naar Terneuzen de hoop koesterde een uitgebreid takenpakket te krijgen. In de gesprekken met de vertrou wenscommissie werd Lonink voorgespiegeld dat hij vooral ook op economisch vlak zijn waarde zou kunnen bewijzen. Bij de verdeling van de politiek- inhoudelijke portefeuilles wa ren die taken evenwel toebe deeld aan de CDA-wethouder A. van Waes (economische za ken) en J. van Schaik (PvdA, fi nanciën). Beide wethouders kregen ook een plek in het be stuur van het havenschap Zee land Seaports. Het gevolg van die werkverde ling was dat Lonink enkel zijn wettelijke taken (veiligheid) kreeg toebedeeld en be leidscoördinatie. Lonink heeft de laatste maan den niet nagelaten om te zeggen dat hij 'eigenlijk wel wat meer om handen wil hebben'. De ses sie op de zandgronden, zal vol gens Lonink echter niet in het teken staan van een herschik king van taken. Lonink: Wat we wel gaan doen is nadenken over het collegeprogramma, omdat dit er nog steeds niet ligt." Lonink hoopt verder dat door het uitstapje naar de hei de ban den tussen de collegeleden ver sterkt worden, zodat er straks echt teamwerk afgeleverd kan worden. Gisteren is abusievelijk gemeld dat de praatavond van de afdeling Breskens van de Borstkanker Vereniging Neder land plaats zou vinden op dinsdag 30 september. De bijeenkomst vindt echter vandaag plaats in zaal De Uitkomst aan de Langeweg in Breskens. Aanvang 20.00 uur. Advertentie Dé toplocatie aan de Zeeuwse kust. Voor meer informatie: lel. 00 31 (0) 117 37 20 20 K-mail: info@nieuwvliet-batl.nl I lorei Restaurant Kir/Lounge Terras Bowling Kegelen Sauna l itness Zwembad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45