PZC Jeugdbrandweer steeds professioneler BEZORGERS www.pzc.nl/adverteren 0 Liliane om Wijziging lijndiensten *9 CARTRIDGE STICHTING AAP lezers schrijven In deze regio zoeken wij Ga spierziekte A.I .S. te lijf s 16 woensdag 1 oktober 2003 Perfecte club Toneel Toegankelijk Kotoun dirigent in Sas van Gent deze unieke kans! Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? M/V "]E¥ BEL GRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versch* nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Bus rijdt vaker door de tunnel De jeugdbrandweer Westerschouwen won vorig jaar de landelijke jeugdbrandweerwedstrijden en doet dit jaar weer mee. foto Dirk-Jan Gjeltema doorRenévan Stee TERNEUZEN - Vervoersbe drijf Connexxion past per 4 ja nuari de dienstregeling van het openbaar vervoer in Zeeland aan. De belangrijkste wijziging betreft de dienstregeling door de Westerscheldetunnel, waar bij meer bussen in de spitsuren zullen rijden om de vervoers- groei op te vangen. Dit kan ten koste gaan van ritten in de dal uren. Ook diverse buslijnen rond het tolplein van de tunnel worden aangepast om de aan sluitingen tussen de bussen te verbeteren. Óndanks bezuinigingen door het Rijk gaat Connexxion er vanuit dat het huidige niveau van dienstverlening gehand haafd blijft. Dergelijke signalen zijn door de provincie Zeeland afgegeven. Mochten er toch be zuinigingen komen, dan wordt de dienstregeling later in 2004 alsnog aangepast. In verband met de onzekerheid in de toekomst kan volgens D. Bakker, manager reizigers regio Zuidwest van Connex xion, momenteel alleen een al gemeen beeld van de wijzigin gen worden gepresenteerd. „Het betreft aanpassingen ten op zichte van de huidige situatie die aan de provincie Zeeland worden voorgesteld." De details worden de komende weken be kend, aldus Bakker. In Zeeuw^-Vlaanderen wordt een aanpassing van buslijn 19 (Hulst-Antwerpen-Breda) voorgesteld op het traject tus sen Hulst en Nieuw-Namen. Ook rondom Hulst en Axel zul len de busdiensten van lijn 6 (Westdorpe-Axel-Koewacht), lijn 7 (Zuiddorpe-Hulst), lijn 8 (Hulst-Sas van Gent) en lijn 10 (Hulst-Kloosterzande-Terneu- zen) worden aangepast omdat er weinig samenhang in de lij nen is. Volgens Bakker is in som mige delen sprake van overbe- diening, terwijl elders te weinig bussen rijden. In West-Zeeuws-Vlaanderen komt door de sluiting van AZC Hedenesse een verandering in de buslijnen 3 (Oostburg-Groe- de-Breskens) en 4 (Oostburg- Cadzand-Retranchement). De intentie is om deze lijnen te be houden. De verplichte bedie ning van Philippine (lijn 11) wordt heroverwogen, zodat de bus elders kan worden ingezet waar meer passagiers te verwachten zijn. In Midden- Zeeland geldt dit ook voor Wol- phaartsdijk (lijn 22). In het Stadsgewest Middel- burg-Vlissingen komen meer directe verbindingen tussen beide steden. De bekende kleine bussen worden alleen ingezet op lijnen die woonwijken ontslui ten of waar weinig passagiers worden verwacht. Door aan passingen moet de verbinding tussen Middelburg en Oostka- pelle worden verbeterd. Op de busdiensten in de Zak van Zuid-Beveland wordt gestreefd naar meer ritten. Die verbete ring gaat ten koste van ritten waar weinig gebruik van wordt gemaakt. Ten aanzien van de dienstrege ling op Schouwen-Duiveland verwacht Connexxion geen in grijpende voorstellen te moeten doen. Wel dient de route nabij Scharendijke en Zonnemaire te worden aangepast vanwege re cente veranderingen in het we gennet. pagina 17: minder vertraging in tunnel door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De tijd dat le den van de Vlissingse jeugd brandweer hun eigen laarzen van thuis moesten meenemen, is allang voorbij. Gemeenten, maar ook de volwassen brand weerkorpsen zelf, gaan steeds professioneler om met hun toe komstige opvolgers. Binnen de landelijke organisa tie van jeugdbrandweerkorp- sen, gaan zelfs stemmen op om jeugdbrandweerlieden in hun laatste jaar als aspirant examen te laten doen als brandwacht. Dat bevordert de doorstroming, bevestigt voorzitter Cor Bos van Netwerk Jeugdbrandweer Ne derland. Hij wil dat elk korps een eigen jeugdbrandweer heeft. De Vlissingse jeugdbrandweer bestaat dit jaar dertig jaar. Vijf enzeventig procent van het hui dige volwassen korps in Vlissin gen en Oost-Souburg bestaat uit oud-jeugdbrandweerleden. In drie decennia leidde de jeugdbrandweer 125 jongeren op, die niet alleen doorstroom den naar de stadsgewestelijke brandweer, maar ook naar korpsen in Gouda, Goirle, Roer mond en Ede. De huidige brand weercommandant van de stads gewestelijke brandweer, Ruud Maljaars, begon zijn loopbaan ook ooit als lid van de jeugd brandweer Vlissingen. Oud-commandant Chris Janse nam in Vlissingen het initiatief tot oprichting van de jeugd brandweer. Cor Bos, nu voorzit ter van de landelijke organisa tie, was met zijn vijftien jaar het oudste aspirant-lid in 1973. Het korps verstrekte afgedankte pakken met scheuren, er kwa men plastic helmpjes, maar de laarzen moesten de leden zelf maar meenemen van huis. „Als ik zie hoe ik ooit begonnen ben", zegt Bos, „en je kijkt hoe de jeugdbrandweer er tegenwoor dig uitziet; dat is een wereld van verschil. De jeugdbrandweer wordt door andere activiteiten ook steeds professioneler. Sinds twee jaar wordt de jeugdbrand weer ook opgeleid in de proef klasse hoge druk om ze voor te bereiden op het echte brand- weerwerk." Hoofdleider Peter ter Meulen houdt zich inmiddels al dertig jaar bezig met de jeugdbrand weer. Het korps werd enkele malen Nederlands Kampioen en behaalde tientallen ereplaat sen. „Het is niet makkelijk om tegenwoordig met jongeren te werken", weet hij, „maar je moet eerlijk en duidelijk zijn. Dan heb je aan een groep van twintig jongeren een perfecte club." De tijd dat tijdens wedstrijden balletjes of blokjes omver ge spoten moesten worden om punten te vergaren, is voorbij. „De jeugdbrandweer is profes sioneler geworden", vindt ook Ter Meulen. „Onze kleding vol doet aan allerlei Arbo-normen. We hebben allemaal, goed pas sende leren laarzen om maar een voorbeeld te noemen. Dertig jaar geleden bestond er nauwe lijks lesmateriaal, nu hebben we officiële boeken van het Neder lands Instituut voor Brandweer en Rampenbestrijding." Vijf jaar geleden alweer rijpte het idee bij de leiding om zich kan didaat te stellen voor de organi satie van de landelijke jeugd brandweerwedstrijden in het jubileumjaar. Zaterdag is het zover. In Vlissin gen verzamelen zich 36 voertui gen en ongeveer vierhonderd jonge brandweermensen, in clusief vrienden en familie. Deelnemende Zeeuwse korp sen zijn: Goes, Westerschou wen, Sint-Philipsland en Ter- neuzen. De PZC van 23 september bericht dat de Stichting Histo rische Spelen te weinig jonge mannen heeft. Het stuk sugge reerde dat jongemannen, zoals wij, geen zin zouden hebben in een 'duf' toneelstuk. Wij wilden daarom even iets rechtzetten: bij de Stichting Historische Spelen gaat het al vanaf het eer ste jaar steeds precies hetzelfde: de grote rollen gaan naar de sponsors of de vrienden en fami lie van regisseur Cees Möhl- mann en zijn vrouw Elly. De so lozang is voorbestemd aan de vrienden van Mar van der Veer. Wie niet tot de vriendenkring van deze mensen behoort, krijgt een figurantenrolletje. Het maakt niet uit hoe goed je kunt acteren, want aan audities wordt niet gedaan. Vandaar dat wij medio september voor de vierde maal op rij een zwijgende rol kregen. Dit ging er bij ons niet in. Na drie jaar trouwe dienst (we kwamen vaker naar de oefenavond dan menige hoofdrolspeler), werden we af gedankt met het excuus: „We kennen jullie eigenlijk niet zo goed." Daarop zijn wij opge stapt en kunnen we concluderen dat de afname van de toneelspe lende jongemannen bij de Stichting Historische Spelen niet ligt aan de motivatie van de jongemannen, maar aan het ge brek aan interesse van hoger hand. Maarten Elenbaas en Wouter Seinen Nieuwe Bogerdstraat 30 Zierikzee Inzake het geval Joke Schuk- kink, die op 15 september met haar scootmobiel strandde op het Duinhoevepad geef ik graag een toelichting. Dat pad is heel goed bereikbaar voor busjes, want het is een betonnen pad, waar aan het eind gekeerd kan worden. Ik was daar toevallig om 11.30 uur, en heb de taxi chauffeur precies verteld hoe hij er moest komen, want hij was in eerste instantie naar de ver keerde plek gegaan. Maar de taxichauffeur zei dat hij bang was niet op tijd terug te zijn voor andere afspraken. Hij heeft het niet eens meer geprobeerd en heeft niets meer van zich later horen. Ik heb begrip voor hei feit dat een taxibedrijf zich moet houden aan vaste afspra ken en dat ze geen extra ver voermiddelen voor invaliden kunnen hebben voor een enkel geval in het vakantieseizoen Echter, er werd geen poging ge daan een andere oplossing te vinden. Er was ook geen gewone1 taxi beschikbaar om Joke te verlossen uit haar benarde posi tie. Ook de politie was niet be reid mee te denken. „Het was niet hun werk", zei de centralis- te. Dit overwegende ware het beter in informatiefolders dui delijk te maken wat wel en niet mogelijk is, dat het taxivervoer niet berekend is op het hoogsei zoen en dat fietspaden steile hellingen hebben en slecht zijn onderhouden. Ook voor valide fietsers zijn veel fietspaden ge vaarlijk: losliggende tegels en diepe kuilen met mul zand, die met regen veranderen in grote diepe plassen. Marieke de Mooi] Westerenban 44 Burgh-Haamstede ZIERIKZEE - De Zierikzeese Cathy Kotoun wordt dirigent van Harmonie De Vereenigde Vrienden in Sas van Gent. Zij volgt Johan de Witte op, die sinds 1971 de scepter heeft ge zwaaid over de Zeeuws-Vlaara- se muzikanten. Tijdens het najaarsconcert op zondag 16 november in dei Vlaanderen in Sas van Geml geeft hij het stokje over aan Ko toun. De Zierikzeese is geselec teerd uit een club van twaal gegadigden. Tijdens de feestelijke openingsweken heb ben wij messcherpe aanbiedingen, Profl teer daarom nu van OPENINGSTIJDEN: Maandag: gesloten Dinsdag: 9.00 uur - 18.00 uur Woensdag: 9.00 uur - 18.00 uur Donderdag: 9.00 uur - 17.30 uur koopavond 19-00 uur - 21.00 uur Vrijdag: 9 00 uur - 18.00 uur Zaterdag: 9.00 uur - 17.00 uur D.V. woensdag 1 oktober opent Joh.de Heer Muziekinstrumenten Goes'(voorheen Muziekcentrum Verspuy) aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 zijn deuren! Piano's, orgels, digitale piano's, keyboards, gitaren, versterkers en vele andere instru menten staan speelklaar voor u opgesteld. Joh.de Heer heeft alleen maar topmerken in huis zoals Yamaha, Content, Technics, Roland, Domus, Schimmel, Rosier, Joh.de Heer, Ahlborn, Crafter, Aria, Gibson, Epiphone, Cuenca enz.... Joh.de Heer Goes, ook voor uw bladmu ziek en verhupr van instrumenten. Joh.deHeer Méér dan Muziek! Sinds 1898. SLIEDRECHT (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Tel. (0184) 419 611 Donderdag koopavond ROTTERDAM (centrum) Oostplein 131-146 Tel. (010) 411 52 55» Vrijdag koopavond BOSKOOP (naast hefbrug) Galerij 8 Tel. (0172) 404066 Vrijdag koopavond GOES 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 Tel. (0113) 214862 Donderdag koopavond ACTUELE INFORMATIE: WWW.JOHDEHEER.NL DEALER VAN ALLE BEKENDE MERKEN LID VAN DE NPMB KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. v; s Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, IIP verloving, huwelijk, jubileum, examen, P enz. Ook voor mededelingen over huisdieren:^ Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen f§ twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. OPA EN OMA BUIjS 50 jaar getrouwd, gefeliciteerd! Marleen en Pauline KOSTELOOS Uil een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Maatje Brouwer, wonende te Zuid- dorpe, aan Jean Pierre Theodorus Rene de Koek. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding. van 19 augustus 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 ja nuari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een pro cureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. P. T. R. de Koek kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op on derstaand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2. Middelburg. KOSTELOOS Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Lisette Jose Diana Boenders, wonende te Terneuzen, aan Aleksandr Timofeyevich Kolesov, zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 24 september 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 januari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank tc Middelburg. Genoemde A. T. Kolesov kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op onder staand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland. Dam 2, Middelburg. Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Pieter Abraham Kievit, wonende te Kloetinge. is gedagvaard P. J. G. Kramer, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg van woensdag 31 december 2003 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw. Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan P. J. G. Kramer een afschrift kan krijgen op onderstaand adres, wordt o.m. geëist de waardeloos verklaring van het conserva toir beslag gelegd op 23 juli 1985. Gerechlsdeurwaarderskantoor Zeeland. Dam 2. Middelburg. Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilan- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu én Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! GOEDE DOELEN R, WÊTr Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. STICHTING |^^ty International Filmfestival en Huh^^^Konds IFFR presenters Een film van Manj||||pkmat tnis als metafoor licrokosmos van een vrouwei voor de Iraartse sai til Film festival festteritehi' IMat als, je lever aar een draadje hangt? Voor A.I.S. patiënten is dit de dagelijkse realiteit. Ga deze verwoestende spierziekte met ons te lijf. Kijk op www.als-centrum.nl t.n.v. A.i.S. centrum-Amsterdam in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38