PZC Ritthem klaagt over naaktlopers Delegatie Molukkers optimistisch over wederopbouw van Ambon Schouwen besteedt zorg asielzoekers uit aan Inlia BEZORGERS Liliane fjJtDL9 UXÖjQ^ Overlast voor strandgangers Ga spierziekte Giro 100 000 In deze regio zoeken wij b 16 woensdag 1 oktober 2003 Strandwachten Zeelandia Afval Grenzen open Werkstraf wegens oplichting A.L.S. te lijf. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? M/V giro 7 800 800 BERTUS PEETERS OPA EN OMA BUIjS BEL CRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL door Ron Maqnée RITTHEM - Omwonenden en gebruikers van het strand bij Ritthem klagen steen en been over naaktrecreatie op het strand. Bovendien wordt de plek veelvuldig bezocht door mensen die op zoek zijn naar seksueel contact. Op een willekeurige zonnige dag zijn ze op het strandje tus sen Ritthem en Rammekens- hoek vaak te zien: badgasten die op het strand in adamskostuum recreëren. Volgens de letter van de wet is dat daar niet toege staan. Maar er worden nauwe lijks bekeuringen uitgedeeld aan naturisten en kan men dan ook gevoeglijk van een gedoog situatie spreken. Het strand is ook een locatie waar veel mensen op zoek gaan naar seksueel contact. Bij het vogelbroedgebied dat Rijkswa terstaat in het kader van na tuurcompensatie heeft aange legd, zijn op zonnige dagen veel homoseksuele mannen actief. Klagers benadrukken dat de heteroseksuele mannen echter de meeste overlast veroorza ken. „Ze draaien met hun manne lijkheid boven je hoofd", om schrijft een omwonende uit Ritthem het. Ook zouden vrou welijke badgasten worden aan gesproken en lastiggevallen door naaktrecreanten. Volgens strandwacht A. Dijk stra is het strenge optreden te gen naaktrecreatie in het duin gebied tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle er de reden van dat veel naaktrecreanten hun toevlucht in Ritthem zoeken. Ook hij krijgt af en toe 'signalen van overlast.' Volgens de strandwacht is het belangrijk om eventuele overlast direct te melden. „Het strandje bij Rit them is toch iets verder weg voor de strandwachten. Maar zodra er meldingen zijn van naakt recreanten die voor overlast veroorzaken, reageren wij on middellijk." De strandwacht verwacht hiermee de overlast te kunnen terugdringen. Hij me moreert het duingebied van het Nollestrand in Vlissingen waar ook vroeger sprake was van overlast, maar waar nu de rust is teruggekeerd. Overigens is er in Ritthem wel degelijk een plek waar naakt gerecreëerd mag worden: het grondgebied van de camping Zeelandia. Deze kampeerplaats is ruim 25 jaar geleden opge richt op de voormalige stort plaats bij Ritthem. Een woord voerder zegt dat er door bezoe kers van zijn camping „niet of nauwelijks van het strand van Ritthem gebruik wordt ge maakt." Toch ziet hij er geen kwaad in als mensen op een ver laten stuk strand naakt recreë ren. Hij distantieert zich echter van het gedrag van mensen die 'provocerend' naakt rondlopen op plekken waar juist veel tex- tielrecreanten aanwezig zijn. „Kwaadwillenden zijn overal." Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen heeft in middels ter plekke poolshoogte genomen en met omwonenden gesproken. Ze wilde gisteren nog geen commentaar geven op de situatie. Ook van de zijde van politie onthoudt men zich voor alsnog van commentaar. Reden is dat het onderwerp vandaag door gemeente en politie wordt besproken. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Op de Moluk- ken is het tot rust gekomen. Dat zegt een delegatie Moluk kers die gisteren in Vlissingen aankwam. Ze zijn tot zondag 12 oktober in Zeeland te gast om over de voortgang van de zusterstadrelatie met de ge meente Vlissingen te spreken. „Het is vredig op de Molukken en we zijn optimistisch ge stemd", zegt gemeentesecre taris J. Tetelepta-Huliselean van Ambon. „We hebben na de onrustige jaren nu de moed om aan de wederopbouw van de Molukken te beginnen." Sinds 1996 onderhoudt Vlis singen een zusterstadrelatie met Ambon, een stad met 221.000 inwoners. In de begin jaren werd een programma op gesteld om Ambon te steunen. Er werd ingezet op visserij, toerisme en onderwijs. Ook zou het afvalprobleem worden aangepakt. Op het moment dat de plannen konden wor den uitgevoerd, brak de bur geroorlog uit. „Dat was in januari 1999. We hopen nu dat we de projecten op kunnen pakken en aan de slag kunnen", merkt Tetelepta op. Als het aan de delegatie ligt, wordt nu eerst een oplos sing gezocht voor het afval probleem. „Aan het project gezondheidszorg wordt aan dacht besteedVorig j aar ging een medisch operatieteam van Ziekenhuis Walcheren naar Ambon om operaties te ver richten. „En er wordt regelma tig medische apparatuur over gebracht." „Dat project loopt. Vandaar dat we nu iets willen doen aan het afvalprobleem. Iedereen gooit zijn spullen op straat. Het is een zootje. Het afval trekt ongedierte aan en het is slecht voor de volksgezond heid", stelt J. Manuputty, di recteur van het Haulussy Hos pital op Ambon. Op Ambon staan maar drie afvalcontai ners. „Er zijn geen vuilniswa- J. Manuputty, H. Tetelepta en J. Malaihollo (van links naar rechts): „Het is weer vredig op de Mo lukken". foto Ruben Oreel gens en er is niets geregeld", legt Tetelepta uit. De gemeentesecretaris zegt dat het zin heeft om in 'mensen te investeren'. „Het is niet de goede manier om geld en ma terieel te geven. We willen lie ver deskundigheid uitwisse len. Wij stellen ons voor dat Ambonese medewerkers een tijdje in Vlissingen kunnen meelopen bij bijvoorbeeld de afvalverwerking. Ze doen daar kennis op, die ze vervol gens gebruiken op de Moluk ken." Dit idee is naar voorbeeld van het verpleegkundigen-pro ject, dat bedoeld is om de ge zondheidszorg op de Moluk ken te verbeteren. Ambonese verpleegkundigen doen in Zeeland werkervaring op. Na twee jaar gaan ze terug met het doel om de gezondheidszorg op een hoger niveau te bren gen. ,D at is een goed voorbeeld van internationale samenwerking, die aanslaat en die vruchten afwerpt op de lange termijn", vinden Manuputty en Tetelep ta. De gedachte aan de wederop bouw is geen utopie meer. „Het is een klein wondertje dat het nu rustig is." Om de Molukken te bezoeken is bijvoorbeeld geen speciale toelatingsbrief meer nodig. „De grenzen zijn open voor iedereenD at is voor de eerste keer sinds lange tijd", zegt J. Malaihollo, voorzitter van de gemeenteraad. „Door Ambon-stad loopt géén af zetting meer. De bevolking kan vrij van het ene naar het andere deel lopen. We feesten met elkaar en de nieuwe gou verneur is een man van het volk." Op vrij daglüoktober wordt in Vlissingen een conferentie ge houden over de Molukken. Daarin zal worden ingegaan op de voortzetting van de sa menwerking tussen Ambon en Vlissingen. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Stichting Inlia gaat op Schouwen-Duive- land uitgeprocedeerde asielzoe kers begeleiden. De gemeente trekt daarvoor jaarlijks vijfdui zend euro uit. Met de overeen komst wordt voorkomen dat een aantal 'gevallen' buiten de boot valt. Tot dusver werd door de ge meente intensief samengewerkt met Vluchtelingenwerk voor de noodopvang van uitgeproce deerde asielzoekers. De organi satie moet het door (landelijke) interne bezuinigingen sinds en kele maanden op Schouwen- Duiveland zonder professionele coördinator doen. En omdat ook de gemeentelijke afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) niet vol doende mensen beschikbaar heeft, heeft de gemeente geko zen de kwesties in handen te ge ven van Inlia. Alle aanmeldin gen worden met ingang van vandaag doorgeschoven, maak te wethouder G. van der Salm (PvdA) bekend. Daarmee wordt voorkomen dat de afhandeling van dergelijke, vaak schrijnen de, 'gevallen' in het gedrang komt. Op verschillende locaties bin nen de eilandelij ke gemeente worden momenteel achttien uitgeprocedeerde asielzoekers opgevangen. Daarbij gaat het om mensen die niet langer kun nen rekenen op levensonder houd in een asielzoekerscen trum en in afwachting zijn van een beroepsuitspraak met be trekking tot hun verblijfsver gunning. Nog eens 26 anderen zijn aange meld voor noodopvang. Inlia gaat nu beoordelen of zij aan de criteria voldoen om in aanmer king te komen en zal ze in een positief geval ook ergens huis vesten. Met name die beoorde ling was tot dusver de taak van Vluchtelingenwerk. Van der Salm is niet bang dat door het uitbesteden van deze vorm van zorg aan de -provin- ciebrede en landelijke actieve- hulporganisatie minder naar de persoonlijke omstandigheden van de 'Schouwse asielzoekers wordt gekeken. „De gemeente heeft hierin totaal geen verant- woordelijkheid. Dat we het tot dusver wél zelf deden, is een an dere zaak. Uitgeprocedeerde asielzoekers leven ondergronds Op onverwachte momenten ko- men ze naar boven en dan probeerden wij samen met Vluchtelingenwerk een zo goed mogelijke oplossing te vinden Mijn indruk over de aanpak van Inlia is: streng maar rechtvaar dig. Zij zijn de specialisten op dit gebied." Het streven van Vluchtelingenwerk is altijd de asielzoekers onder te brengen in de omgeving van hun laatste adres, zodat onder andere de kinderen gewoon naar de hun vertrouwde school kunnen blij ven gaan. Inlia kijkt meer over de grenzen van gemeenten en provincie. De gemeente betaalt Inlia jaarlijks vijfduizend eun aan uitvoeringskosten. Daar naast willen B en W een voor schot tienduizend euro geven als 'werkkapitaal'. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Kortgene is deze week in Middelburg voor op lichting veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. Een 29-jarige vrouw uil Oost-Souburg kreeg voor haai rol zestig uur taakstraf opge legd. Politierechter M. Meeuwissei vond bewezen dat de man 12 de cember vorig jaar een compu terbedrijf uit Zierikzee heeft ge dwongen tot afgifte van een! computer. Dat deed hij op eet listige, bedrieglijke manier, na' dat hij zijn failliet verklaard hoveniersbedrijf bij de Kame: van Koophandel op naam var! zijn Souburgse vriendin had li- ten zetten. Tijdens de feestelijke openingsweken heb ben wij messcherpe aanbiedingen, proti- teer daarom nu van deze unieke kans'. OPENINGSTIJDEN: Maandag: gesloten Dinsdag: 9.00 uur - 18.00 uur Woensdag: 9.00 uur - 18.00 uur Donderdag: 9-00 uur - 17.30 uur koopavond 19 00 uur - 21.00 uur Vrijdag: 9.00 uur - 18.00 uur Zaterdag: 9.00 uur - 17.00 uur D.V. woensdag 1 oktober opent Joh.de Heer Muziekinstrumenten Goes (voorheen Muziekcentrum Verspuy) aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 zijn deuren! Piano's, orgels, digitale piano's, keyboards, gitaren, versterkers en vele andere instru menten staan speelklaar voor u opgesteld. Joh.de Heer heeft alleen maar topmerken in huis zoals Yamaha, Content, Technics, Roland, Domus, Schimmel, Rosier, Joh.de Heer, Ahlborn, Crafter, Aria, Gibson, Epiphone, Cuenca enz.... Joh.de Heer Goes, ook voor uw bladmu ziek en verhuur van instrumenten. Joh.deHeer Méér dan Muziek! Sinds 1898. SLIEDRECHT (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Tel. (0184) 419 611 Donderdag koopavond ROTTERDAM (centrum) Oostplein 131-146 Tel. (010) 411 52 55 Vrijdag koopavond BOSKOOP (naast hetbrug) Galerij 8 Tel. (0172) 404066 Vrijdag koopavond GOES 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 Tel. (0113) 214862 Donderdag koopavond ACTUELE INFORMATIE: WWW.JOHDEHEER.NL DEALER VAN ALLE BEKENDE MERKEN LID VAN DE NPMB Wat ats je leveP aar eer draadje hangt? Voor A.I.S. patiënt er is dit de dagelijkse realiteit. Ga dere verwoestende spierziekte met ons te lijf. Kijk op www.als.certriim.nl Ln.v, A.I.S. Centrum-Amsterdam in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. m STICHTING Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden A Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, ||F verloving, huwelijk, jubileum, examen/V enz. Ook voor mededelingen over huisdieren! Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. 25 jaar in dienst. Je collega's 50 jaar getrouwd, gefeliciteerd! Marleen en Pauline «f mam ui—iiiiiiiij KOSTELOOS Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Maatje Brouwer, wonende te Zuid- dorpe. aan Jean l'ierre Theodorus Rene de Koek. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding, van 19 augustus 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 ja nuari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een pro cureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. P. T. R. de Koek kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op on derstaand adres. Gerechtsdcurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2, Middelburg. KOSTELOOS Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Lisette Jose Diana Boenders, wonende te Terneuzen, aan Aleksandr Timofeyevich Kolesov. zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 24 september 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 januari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A. T. Kolesov kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op onder staand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2, Middelburg. Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Pieter Abraham Kievit, wonende te Kloetinge, is gedagvaard P. J. G. Kramer, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg van woensdag 31 december 2003 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw. Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan P. J. G. Kramer een afschrift kan krijgen op onderstaand adres, wordt o.m. geëist de waardeloos verklaring van het conserva toir beslag gelegd op 23 juli 1985. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2. Middelburg. Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heek hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilari- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu ér Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! ^BF| GOEDE DOELEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34