13 Schaapskudde opnieuw financieel in de knel Brandblussers en haspels liggen al klaar Scheepswerf moet geluidswal aankleden Connexxion wijzigt verschillende lijndiensten in provincie Raad Reimerswaal wijst bezwaar De Vliedberg af Oranje Verrassend nieuw: Groot schip trekt bekijks op Schelde zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN woensdag 1 oktober 2003 Drie jaar cel geëist voor mensensmokkel D£, WEEH n/i ov/* 4OU ümberiand Messentrekker uit Terneuzen langer vast Waarschuwing Meer bussen door tunnel in spits door René van Stee TERNEUZEN - Vervoersbe drijf Connexxion past per 4 ja nuari de dienstregeling van het openbaar vervoer in Zeeland aan. De belangrijkste wijziging betreft de dienstregeling door de Westerscheldetunnel, waar bij meer bussen in de spitsuren zullen rijden om de vervoers- groei op te vangen. Dit kan ten koste gaan van ritten in de dal uren. Ook diverse buslijnen rond het tolplein van de tunnel worden aangepast om de aan sluitingen tussen de bussen te verbeteren. Ondanks bezuinigingen door het Rijk gaat Connexxion er vanuit dat het huidige niveau van dienstverlening gehand haafd blijft. Dergelijke signalen zijn door de provincie Zeeland afgegeven. Mochten er toch be zuinigingen komen, dan wordt Advertentie Tommy Hilfiger dick boons maripe donna carolina Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl MIDDELBURG - Drie jaar ge vangenisstraf wegens mensen smokkel en uitvoer van soft drugs eiste officier van justitie R. Rammeloo gisteren tegen een 37-jarige Vlissinger bij de rechtbank in Middelburg. De verdachte maakte volgens de officier deel uit van een interna tionale criminele organisatie die de laatste twee jaar illegalen naar Engeland smokkelde en verdovende middelen expor teerde. De Vlissinger wordt door het Openbaar Ministerie een lei dinggevende rol toebedeeld. Hij zou de boten en de schippers voor de overtocht naar Enge land hebben geregeld. De officier moest voor de be wijsmiddelen vooral afgaan op belastende verklaringen van de medeverdachten. Twee zeil jachten werden juli vorig jaar in Engeland gecontroleerd. Aan boord bevonden zich drugs en twintig illegalen, de meesten af komstig uit India. De Vlissinger zou de boten hebben gehuurd. In totaal zou het om twintig overtochten gaan. De verdachte werd niet één keer op heterdaad betrapt. Hij sprak gisteren over een com plot dat tegen hem gericht was. „Ze hebben tegen mij samenge spannen", zei hij over de mede verdachten, die in Engeland waren opgepakt. Voor het overi ge deed hij er het zwijgen toe. Uitspraak op 14 oktober. de dienstregeling later in 2004 alsnog aangepast. In verband met de onzekerheid in de toekomst kan volgens D. Bakker, manager reizigers regio Zuidwest van Connex xion, momenteel alleen een al gemeen beeld van de wijzigin gen worden gepresenteerd. ,,Het betreft aanpassingen ten op zichte van de huidige situatie die aan de provincie Zeeland worden voorgesteld. De details worden de komende weken be kend", aldus Bakker. In Zeeuws-Vlaanderen wordt een aanpassing van buslijn 19 (Hulst-Antwerpen-Breda) voorgesteld op het traject tus sen Hulst en Nieuw-Namen. Ook rondom Hulst en Axel zul len de busdiensten van lijn 6 (Westdorpe-Axel-Koewacht), lijn 7 (Zuiddorpe-Hulst), lijn 8 (Hulst-Sas van Gent) en lijn 10 (Hulst-Kloosterzande-Terneu- zen) worden aangepast omdat er weinig samenhang in de lij nen is. Volgens Bakker is in som mige delen sprake van overbe- diening, terwijl elders te weinig bussen rijden. De maatregelen worden afgestemd op de school tijden in Hulst. In West-Zeeuws-Vlaanderen komt door de sluiting van AZC Hedenesse een verandering in de buslijnen 3 (Oostburg-Groe- de-Breskens) en 4 (Oostburg- Cadzand-Retranchement). De intentie is om deze lijnen te be houden. De verplichte bediening van Philippine (lijn 11) wordt her overwogen, zodat de bus el ders kan worden ingezet waar meer passagiers te verwachten zijn. In Midden-Zeeland geldt dit ook voor Wolphaartsdijk (lijn 22). In het Stadsgewest Middel burg-Vlissingen komen meer directe verbindingen tussen beide steden. In de diverse wij ken komen meer grote bussen te rijden. De bekende kleine bus sen worden alleen ingezet op lij nen die woonwijken ontsluiten of waar weinig passagiers wor den verwacht. Door aanpassin gen moet de verbinding tussen Middelburg en Oostkapelle worden verbeterd. Op de busdiensten in de Zak van Een kudde schapen langs de Brilletjesdijk in Heinkenszand. door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - De stichting Zeeuwse Schaapskudde zit opnieuw in de financiële problemen. Om een acuut tekort van 20.000 euro op te lossen is de gemeente Borsele in het geweer geko men. Het college wil de stichting dat bedrag lenen. Maar dan moet er wel een oplos sing komen voor het structurele pro bleem. De gemeente Borsele vindt dat er op korte termijn moet worden ge sproken over een andere financiële aanpak, zodat de gemeente niet elke keer hoeft bij te springen. De problemen bij de Zeeuwse Schaaps kudde zijn ontstaan toen de dienst plicht werd opgeheven. De vervangen de dienstplicht zorgde altijd voor her ders omdat de kudde erkend was als ar beidsplaats voor dienstweigeraars. Het Rijk betaalde het salaris van de her ders. Sinds de dienstplicht is afge schaft, zijn ook de weigeraars uit de tijd en moet de stichting alle personeel ge woon uit eigen zak betalen. De inkom sten, vooral subsidies, zijn daarvoor niet toereikend. Het is dan ook niet de eerste keer dat Borsele de kudde uit de brand moet helpen. Voorwaarde voor het verstrekken van foto Willem Mieras een lening is wel dat er orde op zaken wordt gesteld. Deze week komt het stichtingsbestuur met vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur bijeen om de zaak te bespreken. De stichting Zeeuwse Schaapskudde zorgt er met de begrazing van bloemdijken voor dat de dijktaluds in de Zak van Zuid- Beveland niet verruigen en dat de grote diversiteit aan planten er in stand blijft. door Carla van de Merbel GOES - „Het is maar goed dat ik er niet was toen die inspecteurs hier waren." J. Groffen van Hobbyclub De Bevelanden kan nóg kwaad worden als-ie praat over 'de inval'. Vorige week be zochten medewerkers van de Inspectie van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) het havenindustrieter rein in Goes. Conclusie van de inspecteurs: de brandveiligheid schiet ernstig tekort. Van de 46 onderzochte bedrij ven op het verouderde bedrij venterrein waren er 24 niet in orde. Daaronder, volgens de in spectie, een hobbyruimte voor ouderen en gehandicapten. De ze zou brandgevaarlijk zijn. „Hoezo voor ouderen en ge handicapten", reageert Grof fen beledigd. „Dit is een club voor iedereen, ongeacht leef tijd. Toevallig zijn de meeste leden boven de vijftig, maar daarmee zijn we nog geen club voor ouderen en gehandicap ten." Enkele inspecteurs van VROM bezochten vorige week de werk plaats van de hobbyclub. „Die mensen stonden ineens binnen, zonder aankondiging", vertelt Groffen. „Onze voorzitter was erbij en die was gewoon over stuur", vult P. van der Schraaf aan. Van alles werd niet in orde bevonden. Zo moet in elke ruim te een brandblusser komen te hangen. Blikken verf die op een zoldertje in een houten kast staan, moeten worden opgebor gen in een stalen kast. „Daar stond een lege jerrycan. Leeg! Die moest meteen worden weg gehaald." Groffen vindt de uit komst van de inspectie zwaar overdreven. „Hiernaast is een ruimte met wc's en wastafels. Die is helemaal betegeld. En daar moet dan een brandblus ser komen. Dat is toch onrede lijk." Op de club wordt volgens de leden al erg gelet op brandvei ligheid. Zo is het in de hobby ruimte, waar veel met hout en machines wordt gewerkt, ver boden te roken en worden de houtkrullen elke dag opge ruimd. „Volgens de verzekering moeten er twee brandblussers hangen. Nou, die hangen er, maar dan is het toch weer niet genoeg." Toch hebben Groffen en Van der Schraaf, beiden bestuurslid van de hobbyclub, de aanwijzingen van de inspecteurs ter harte ge nomen. Groffen: „Het wordt in orde gemaakt. De brandblus sers en haspels liggen al klaar. Die hebben we de dag na de in spectie al gehaald. We wachten nu nog op de gemeente en brandweer, zodat we eerst ho ren waar alles moet hangen." Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft het rapport van de VROM-in- spectie gisteren besproken. Bin nen twee weken komt er een ambtelijk advies waarna het college een beslissing zal nemen over te nemen stappen. Advertentie W SPORTS FACTORY TIMBERLAND Leder boot in bruin Maten 40 - 46 Van 114.95 voor Zuid-Beveland wordt gestreefd naar meer ritten. Die verbete ring gaat ten koste van ritten waar weinig gebruik van wordt gemaakt. Ten aanzien van de dienstregeling op Schouwen- Duiveland verwacht Connex xion geen ingrijpende voorstel len te moeten doen. Wel dient de busroute nabij Scharendijke en Zonnemaire te worden aange past naar aanleiding van recen te veranderingen in het wegen net. pagina 17: minder vertraging in tunnel door Rolf Bosboom HANSWEERT - De tijdelijke geluidswal van zeecontainers die komt bij Scheepswerf Rei- merswaal in Hansweert, mag de omgeving niet ontsieren. Daar om is het noodzakelijk er be planting tegenaan te zetten. Die eis heeft de provincie opge nomen in de milieuvergunning voor de werf. Gedeputeerde Staten besloten gisteren de ver gunning te verlenen voor de twee locaties aan de Kaai. Dat is een van de stappen die nodig zijn om te komen tot volledige legalisering van het bedrijf. Het onderhoud en de reparatie van schepen voldoen nu niet aan de geluidsnormen. Er is inmid dels een nieuw bestemmings plan in voorbereiding, dat de bouw van een werkplaats moge lijk maakt. Dat gebouw, waarin ook een kantine en de stroom voorziening worden onderge bracht, krijgt tevens de functie van geluidsscherm. De planologische procedure neemt echter veel tijd in beslag. Om de hinder op korte termijn op te lossen moet er een geluids wal in de vorm van zeecontai ners komen. Het gaat om veer tien containers die samen een muur vormen van ongeveer 75 meter lang en vijf meter hoog. De gemeenten Reimerswaal en Kapelle - de locatie ligt precies op de grens van beide gemeen ten - zijn bereid daaraan mee te werken. De aanvraag voor de bouwvergunning doorloopt momenteel de inspraakproce dure. De gemeenten hebben wel als eis gesteld dat de zeecontai ners er maximaal vier jaar mo gen staan. Uiterlijk in augustus 2007 moeten de containers zijn verdwenen. De provincie heeft die eis over genomen in de milieuvergun ning. Er is aan toegevoegd, me de naar aanleiding van een inspraakreactie, dat het ontsie rende effect van de containers tot een minimum dient te wor den beperkt. De werf heeft ove rigens volgens de provincie al met de omwonenden de af spraak gemaakt dat gezamen lijk naar een passende oplossing wordt gezocht. Gedeputeerde Staten gaan voorlopig uit van 'passende, snelgroeiende be planting'. In verband met mogelijke ge luidsoverlast staat in de milieu vergunning ook de eis dat de roldeur van de werkplaats voortdurend gesloten moet zijn. Die mag alleen even omhoog om goederen of mensen door te la ten. TERNEUZEN - De dertienjari ge jongen uit Terneuzen die vo rige week dinsdag een veertien jarige plaatsgenoot met een mes in de buik stak, zit in ieder geval de komende dertig dagen nog vast. Dat meldt het Openbaar Ministerie in Middelburg. De jeugdige dader is gisteren voorgeleid. Daar is besloten tot de gevangenhouding van de verdachte. Deze gevangenhou ding duurt maximaal dertig da gen en kan nog twee keer met die periode worden verlengd. Het slachtoffer (14) maakt het in middels beter en mag een dezer dagen naar huis. Advertentie Pullovers t/m mt. XXXXL Jacks t/m mt. 62 Shirts t/m mt. 48 Pantalons t/m mt. 641/4 en toch vertrouwd Md>jd^st|Wl900 Plein 1940 nr 20 - 4331 LH Middelburg® 0118-612508 door Mieke van der Jagt KRUININGEN - De gemeente raad van Reimerswaal heeft zich gisteravond uiteindelijk neergelegd bij het schrappen van de subsidie voor extra zorg en ondersteuning voor De Vliedberg in Rilland. Dat ge beurde echter niet nadat van verschillende kanten was ge probeerd de zaak terug te draai- Aan de orde was een voorstel om een bezwaar van de Vliedberg ongegrond te verklaren. Een commissie heeft bekeken of het schrappen van de subsidie wel in overeenstemming is met het eigen beleid van Reimerswaal. Volgens die commissie is dat het geval. In een streven om de las ten niet verder te verhogen heeft Reimerswaal het mes gehan teerd in verschillende subsidies. De fracties van de SGP, Leef baar Reimerswaal en PvdA droegen verschillende alterna tieven aan om niet te hoeven snijden in de subsidie voor De Vliedberg. De PvdA vond dat het om zo weinig geld ging, dat zo doelmatig werd ingezet, dat wel iets anders gevonden kon worden om op te bezuinigen. De SGP stelde voor om de kwestie, naar oud-Reimerswaals gebuik, terug te halen naar de commis sie om de kwestie opnieuw te be spreken. Leefbaar Reimerswaal vond de begrotingsbehandeling een mooie gelegenheid om er nog eens naar te kijken. Burgemeester A. Verbree, por tefeuillehouder welzijnszaken, waarschuwde de raad. „Als jul lie dit opnieuw gaan overwegen, krijg je de hele samenleving over je heen, want we hebben veel meer clubs gekort, die ook allemaal goed werk doen." Verbree sprak bovendien tegen dat de stichting is verrast door het stopzetten van de subsidie. Hij heeft de stichting erop ge wezen dat er moet worden sa mengewerkt en dat moet wor den gestreefd naar de inzet van vrijwilligers. De stichting wilde dat niet en heeft daarvan de consequenties te aanvaarden. De raad ging uiteindelijk mee met het ongegrond verklaren van het bezwaar maar gaf Ver bree wel de opdracht om bin nen afzienbare tijd met een ver slag te komen van pogingen om een samenwerking op gang te brengen en de zorg in de be jaardenwoningen op peil te houden. TERNEUZEN - Gisteravond om kwart over acht arriveer de het containerschip Sove reign Maersk op Vlissingen Re de. Het schip voer in de loop van de avond, onder het toeziend oog van tientallen scheepvaartlief hebbers die zich her en der op de Westerscheldedijk hadden verzameld, door naar Antwer pen. Met een lengte van 346,98 me ter,een breedte van 42,91 meter, een dead weight van 104.696 ton en een capaciteit van 6600 zee containers is de Sovereign Maersk het grootste container schip ooit op de Westerschelde. De scheepvaartdienst trof spe ciale maatregelen om de 'con tainersuper' een ongehinderde doorvaart richting Antwerpen te bieden. Het schip voer, vol gens voorschrift, met twee lood sen aan boord. Vandaag keert de Sovereign Maersk terug naar P. van der Schraaf, J. Groffen en M. de Haan (vlnr) van Hobbyclub De Bevelanden in Goes: „De VROM-inspecteurs stonden ineens binnen." foto Willem Mieras Feest bij de Covra. De konin gin opende de knaloranje bunker waarin hoogradioac- tief afval de komende hon derdjaar ligt uit te doven. Een verslaggever van Radio 1 vroeg een woordvoerder naar het waarom van de uitbundi ge beschildering van de be tonnen kolos. Zijn antwoord stelde de Zeeuwse luisteraars niet echt gerust. „We willen het gebouw een bijzondere uitstraling ge- Aanbidding geldig van 1 t/m 5 oktober 2003 PRIMO MIDDELBURG Markt 45 (v/h Bristol) Donderdag koopavond (ZONDAG GEOPEND)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31