PZC Krezip blijkt springlevend met dvd en unplugged tour Veel activiteiten tijdens de kinderboekenweek Madonna zingt mee op cd Britney Spears 29 Costello klinkt ouderwets Limp Bizkit twijfelgeval Black Eyed Peas is feestje Geen betere country-rock woensdag 1 oktober 2003 1. The Black Eyed Peas Where Is The Love (3) 2. Nena Kim Wilde - Anypla ce, Anywhere,Anytime (5) 3. Lorna - Papi Chulo (4) 4. Elvis Ft. Paul Oakenfold - Rubberneckin '(TO) 5. Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (1 6. Outlandish Aicha (2) 7. Dj Tiesto - Traffic (-) 8. Kim-Lian - Teenage Super star CI 4) 9. Dewi - Left Of Center (9) 10. Marieke - Just Be Happy 02) 11. Lumidee Never Leave You (Uh-Oooh) (6) 12. K3 OyaLelel 11) 13. Frans Bauer - 'n Ons Geluk (7) 14. The Underdog Project Vs S Summer Jam 2003 (8) 15. Rolling Stones - Sympathy For The Devil 03) 16. Gareth Gates - Spirit In The Sky (18) 17. Dido - White Flag (23) 18. Daniel Bedingfield - Never Gonna Leave Your Side (21) 19. Christina Aguilera - Can't Hold Us Down (26) 20. Scooter Vs. Marc Acardipa -1 Like It Loud (16) 21. R Kelly - Thoia Thoing/Snake (15) 22. Metallica - Frantic (30) 23. The Rasmus - In The Sha dows (41) 24. 4 Girlz - Go Dance! (35) 25. Rene Shuman 8< Angel-Eye - Don't Be Cruel (17) 26. Nelly/P.Diddy/Murphy Lee - Shake Ya Tailfeather (-) 27. Kelly Clarkson Miss Inde pendent (27) 28. Blu Cantrell Ft. Sean Pau - Breathe (19) 29. Sean Paul - Like Glue (25) 30. Westlife Hey Whatever (36) 31. Benny Benassi Pr. The Biz - Satisfaction (28) 32. Earforce Ft. Wesley Dj - Zoene! Zoene! (22) 33. Guus Meeuwis - Ik Wil Je- /Geef Me Je Angst (33) 34. Jewel - Intuition (20) 35. Dj Jean - Supersounds (39) 36. Jim - This Love Is Real (24) 37. Kane Ilse Delange Before You Let Me Go (32) 38. Birgit - Everybody Wants To Be.. (-) 39. Limp Bizkit - Eat You Alive (-) 40. Soulvation Reset YourBrain (37) 41. Eminem - Business (34) 42. Evanescense - Going Under (29) 43. Sting - Send Your Love (50) 44. Thomas Berge - Als Jij Alles Kon Overdoen (-) 45. Chingy Right Thurr (44) 46. Stacie Orrico - Stuck (31) 47. Nickelback - Someday (42) 48. Holy Ghost - Superman (-) 49. The Cooldown Cafe Ft. Ger - The Lion Sleeps Tonight (38) 50. Dj boozywoozy - raise ya hands up (uh oh) (-) 1K3 Oya Lele (1 2. Muse - Absolution (33) 3. Sting - Sacred Love (-) 4. Kane What If (2) 5. Simply Red - Home (4) 6. Blof - Omarm (5) 7. Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (3) 8. Norah Jones - Come Away With Me (7) 9. Genesis - Turn It On Again - The Hits (11 10. Robbie Williams - Escapolo- gy(8) 11. Nickelback - The Long Road (38) 12. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (8) 13. Sean Paul - Dutty Rock (14) 14. David Bowie - Reality (15) 15. Limp Bizkit - Results May Va ry!-) 16. Enigma - Voyageur (13) 17. A Perfect Circle - Thirteenth Step (30) 18. Seal- Seal Iv (24) 19. Beyonce- Dangerously In Lo ve (20) 20. Jewel -0304 (12) 21. Blof - Blauwe Ruis (23) 22. Heather Nova - Storm (28) 23. Bzn - LeefJe Leven (-) 24. The Neptunes - The Neptu nes Present... Clones (18) 25. Jim - Impressed (9) 26. Iron Maiden - Dance Of Death (10) 27. Ilse Delange - Clean Up (16) 28. Justin Timberlake - Justified (19) 29. Eros Ramazzotti 9 (17) 30. Celine Dion - One Heart (21) 31. Guido - Guido (57) 32. Dmx The Grand Champ (43) 33. Evanescence - Fallen (27) 34. Peter Malick Ft. Norah Jo - New York City (36) 35. Starsailor - Silence Is Easy (31) 36. Rolling Stones - 40 Licks (25) 37. Ub40 -Labour Of Love 1,2 3 (22) 38. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (46) 39. Simply Red - The Very Best Of (29) 40. 3 Musketiers - De Musical (26) 41. Robbie Williams - Live Sum mer 2003 (-) 42. Erykah Badu - World Wide Underground (74) 43. Obie Trice - Cheers (-) 44. 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (42) 45. Christina Aguilera Stripped (37) 46. Carel Kraayenhof - Street Tango (65) 47. Gloria Estefan Unwrapped (-) 48. Dido Life For Rent (-) 49. Soulvation - One (58) 50. R. Kelly - The R. In R&B Gr. Hits Coll. Vol. (-) Christina is stoute meid Terwijl Britney Spears behoedzaam werd voor- gerangeerd als opvolgster van Madonna, pikte Christi na Aguilera brutaalweg de troon van The Material Girl in. Zoals het hoort dus, als het gaat om de eretitel van rebelse popkoningin. Ge woon knalhard toeslaan op het moment dat je klaar denkt te zijn voor de machts greep, luidt de strategie van het bleke, blonde muisje dat schoksgewijs uitgroeide tot 's werelds populairste (tijde lijk zwartgelokte) Dirrty Girl. Heel lang heeft de nu 2 2 -j ari- ge Christina Aguilera moe ten aanhikken tegen de voor sprong van haar één jaar jongere rivale Britney Spears op vele terreinen. Britney zag er leuker uit, kende wat baldadige tienerstreken maar ging nooit echt over de schreef, was zelfs trots op haar maagdelijkheid en wist zich te omringen door een producersteam dat haar gere geld van de juiste tienerpop songs voorzag. Aldus werd Spears de lieveling van niet al leen haar generatiegenoten, maar ook van hun ouders en grootouders. Daartegenover stelde zich Aguilera aanvankelijk op als een ogenschijnlijk goedkoper alternatief. Met min of meer eenzelfde aanloop in de benen (begonnen voor haar tiende, vervolgens veel praktijkerva ring opgedaan in Disney's Mic key Mouse Club naast Britney) leek Christina eerst over te ko men als een in meerdere opzich ten ordinaire navolgster. Totdat ze met Genie In A Bottle in de nazomer van 1999 de roos trof, voor haar het sein voor een ar tistieke ontplooiing die vrijwel niemand haar eerder had toege dicht. Zo haakte Aguilera, dochter van een Ierse moeder en een Ecuadoriaanse vader, slim in op de groeiende belangstel ling voor de latin-pop met een Spaanstalig album (Mi Reflejo) en liet ze zich van haar vrome kant horen met de cd My Kind Of Christmas. Verder liet ze zich verleiden tot een duet met Ricky Martin (Nobody Wants To Be Lonely) tijdens diens laatste gloriedagen, inmiddels ruim tweeënhalf jaar geleden en sloot ze een monsterverbond met Lil' Kim, Mya en Pink ten behoeve van de soundtrack van Moulin Rouge, goed voor een spetteren de reprise van Lady Marmala de. Was die laatste manoeuvre nog in de (Parijse) sfeer van 'Oh la la', de clips van haar aansluiten de singles Dirrty en Can't Hold Us Down waren duidelijk be doeld om te shockeren en zo voorgoed afstand te nemen van de eeuwige vergelijkingen met Spears. Waarin Christina Agui lera dan ook met glans is ge slaagd. Door zo ranzig en geil tijdens het zingen tekeer te gaan heeft ze zich de provocatiefakkel die 'moedertje' Madonna wel wens te over te dragen toegeëigend. Haar optredens als Dirrty Girl (ook bij award gala's en thans tijdens haar StrippedLive 2003 Tour) zijn dermate over tuigend dat anderen beter niet meer hetzelfde vaarwater kun nen betreden. Britney Spears die zich straks na haar retraite weer meldt met nog meer pretenties als sexy stoere meid? Ze zal worden ge spiegeld aan de 'vieze' fratsen van Christina en dan vast ge noegen moeten nemen met min der lofzang. In alle commotie over Aguilera's verkenningen aan de boorden van de goede smaak is tot op he den wel een van haar bijzondere talenten onderbelicht gebleven. Want behalve over een giganti sche ambitie beschikt deze ten gere tante over een kolossale stem, waarmee ze op elk num mer haar eigen stempel kan drukken. Voorlopig gaat het bij haar nog om het cultiveren van de stoute meid en wie nou haar vriendje is (Justin Timberlake met wie ze gedeeltelijk samen toert dus niet). Maar eenmaal uitgeraasd zal Christina Aguilera zich meer willen profileren als su perstrot en dan nog menigeen flink verbazen. Louis Du Moulin Christina Aguilera met Strip pedLive 2003 in Ahoy', vrij dag 3 oktober, aanvang 20.00 uur. Uitverkocht. Ligt Krezip op z'n gat? In het laatste nummer van muziektijdschrift Oor wordt de indruk gewekt van wel. Hoewel zangeres Jacqueline Govaert de suggestieve vra gen prima pareert, blijft de lezer achter met een vieze smaak in de mond. Reden voor het venijnige in terview is de release van That'll Be Unplugged (and more), een dvd waarop de carri ère van de Tilburgse band in een notendop is gevat. Belangrijk ste onderdeel van de dvd is een registratie van Pure-sessions, een akoestisch optreden dat eer der te zien was op muziekzender The Box. Daarnaast bevat het schijfje twee videodagboeken (gemaakt tijdens de tournees door Duits land en de Benelux), de BNN- special Alles Of Niets, de uitvoe ring van I Would Stay met het Euregio Orkest en acht video clips. Geen slechte score voor een band die pas relatief kort aan de weg timmert. Waarom dan toch de suggestie gewekt dat het niet goed zou gaan met Krezip? Van het de buut Nothing Less werden meer dan 300.000 exemplaren ver kocht. Het is bijna logisch dat met opvolger Days Like This dergelijke aantallen niet zou den worden gehaald. Navraag leert dat de teller is blijven ste ken op zo'n 60.000 exemplaren, een aantal dat door Nederland se bands overigens maar zelden wordt gehaald. De suggestie dat That'll Be Unplugged de tegen vallende verkoopcijfers van Days Like This zou moeten goedmaken, kan dan ook van tafel. Wat is That'll Be Unplugged dan wel? Op de eerste plaats is het De Tilburgse band Krezip geeft in november een concert in Vlissingen. fotoGPD een aardige afsluiter van zes jaar Krezip, een periode die vooral uit hoogtepunten be staat. De dvd (de akoestische set is ook op cd bijgevoegd) maakt tevens duidelijk dat Krezip mu zikaal gegroeid is. Maar ook het kinderlijk enthousiasme (waar van menigeen in de begindagen zo gecharmeerd was) is er nog steeds, zo blijkt uit de videodag boeken. That'll Be Unplugged is bovendien de opmaat naar een akoestische tournee, die 11 no vember in Kerkrade begint. Misschien is dat nog wel het aar digste: That'll Be Unplugged is geen fantasieloze verzameling 'greatest hits'. De nummers van Days Like This, allemaal voor zien van nieuwe arrangemen ten, blijven in een akoestische uitvoering moeiteloos overeind. Het tekent de muzikale flexibi liteit van het zestal. Het is dan ook flauw dat de band nog ja renlang moet vechten tegen het succes van Nothing Less. Het is helaas tevens de manier waarop in Nederland met talent wordt omgegaan. Paul Geerts That'll Be Unplugged cd en dvd kost 18,99 euro (adviesprijs). Tournee: 15 november Tilburg; 18 november, Heerlen; 19 no vember, Deventer; 26 november Utrecht; 28 november, Den Haag; 4 december, Arsenaal Vlissingen; 7 dec.Groningen; 10 dec., Amsterdam. Sinds Elvis Costello met The Juliet Letters duidelijk maakte niet alleen het poppu bliek te willen bedienen, is een deel van zijn vaste aanhang de weg een beetje kwijtgeraakt. Hoewel de samenwerking met' het Brodsky Quartet ooit zal worden erkend als een hoogte punt in zijn carrière, werd de roep om een ouderwetse roek- plaat met The Attractions al leen maar sterker. In plaats daarvan ging hij sa menwerkingen aan met Burt Bacharach (Painted From Me mory, 1998) en Anne Sofie von Otter (For The Stars2 0 01 Pas vorig jaar leverde Costello met When I Was Cruel weer een min of meer ouderwetse pop plaat af. En waar moeten we zijn nieu weling North plaatsen? Ergens tussen voornoemde titels in. Pop en licht klassiek gaan hand in hand op dit album vol jazzy composities. Mooi, heel mooi zelfs. Costello komt volgende maand voor twee concerten naar Rotterdam en Amsterdam. Martin Groenewold Elvis Costello 'North' (Deutsche Grammophon/Universal Clas sics) Speelduur: 45.41 min. In juli werd de groep in Chica go van het podium gekegeld met plastic flessen. Limp Bizkit, de band rond de megalomane schreeuwlelijk Fred Durst, heeft het moeilijk. Wat wil je, als de frontman lak heeft aan iedereen, de stergita rist de band verlaat en de fans, na een tegenvallende plaat, drie jaar moeten wachten op de op volger. Results May Vary is - op een paar gerapte beuknummers volgens beproefd recept na - ge vuld met melodieuze rocksongs en galmende akoestische balla ds. Er is afwisseling, de produc tie is lekker en sommige samples zijn vrij sterk, net als de opbouw van de kraker Let Me Down. Ondanks het kopiëren van de Jane's Addiction-sound en het regelmatig terugvallen op mu zikale gemeenplaatsen, krijgt Results May Vary daarom het voordeel van de twijfel. Maar of het album de voormalige helden van de nu metal er nog bovenop helpt, is zeer de vraag. Rob Broere Limp Bizkit 'Results May Vary' (Interscope/Universal) Speelduur: 68.43 min. Met de huidige, soulvolle hit single Where Is The Love onderstrepen The Black Eyed Peas nogmaals hun veelzijdig heid. Want hoewel ook op deze uitstekende derde cd Elephunk hiphop domineert, weten wil- l.i.am, apl.de.ap, Taboo en nieuwkomer Fergie er een lek kere funky draai aan mee te ge ven. Het viertal uit Los Angeles be wijst hiermee - net als geestver wanten als Jurassic 5The Roots en Common - dat hiphop tegen woordig ook nog gewoon posi tief en leuk kan zijn en veel meer inhoud heeft dan al die cliché matige gangsterrappers doen vermoeden. Sterker nog, The Black Eyed Peas weten heel 4 goed hoe ze een feestje moeten bouwen. Ze doen het op ver schillende manieren, met gas trollen voor rockgroep Papa Ro ach, danchehall-toaster Tippa Irie en tieneridool Justin Tim berlake. Eind november neemt Timberlake The Black Eyed Pe as als voorprogramma mee naar het Arnhemse Gelredome. Peter van der Heide The Black Eyed Peas 'Ele phunk' (Interscope/A&M/Uni- versal) Speelduur: 59.37 min. Southern Rock Opera van de Amerikaanse Drive-By Truckers was vorig jaar nog een van de favoriete platen van Ron Jans. Het is een keuze die ver gaande liefde voor muziek ver raadt. De sympathieke trainer van FC Groningen zal ook wel in zijn nopjes zijn met deze opvol ger, Decoration Day. Net als de legendarische southern-rock- band Lynyrd Skynyrd hanteren deze rednecks - tegenwoordig wonend in Georgia en Alabama - drie gitaren. En net als tijdge noten Slobberbone en The Bott le Rockets weten de hardwer kende Drive-By Truckers op hun vijfde cd hun roots nieuw leven in te blazen. Het zijn teksten vol ellende (in cest, zelfmoord, een boer die zijn boerderij verliest) en de met drank overgoten blues klinkt door in titels als Hell No, I Ain't Happy. Betere countryrock wordt er op dit moment niet ge maakt. Als het meezit toert de band in november door Neder land. Peter van der Heide Drive-By Truckers 'Decoration Day' (New West/Sonic Rendez vous) Speelduur: 64.51 min. De kinderboekenweek be gint vandaag en duurt tot en met zaterdag 11 oktober. Schrijfster Ditte Merle komt vanmiddag om 14 uur in De Drvkkery in Middelburg op be zoek voor kinderen van zes tot en met acht jaar. Ze schreef veel verhalen en kinderboeken over de natuur, zoals Wat vliegt daar, Wat kruipt daar, Wat prikt daar en Kleine Kriebelbeestjes. Aansluitend leest Evianne de Kup voor uit het boek Sprookjes voor Oog en Mond, geschreven door Roberto Piumini, met te keningen van Emanuela Busso- lati. Dan zie en hoor je hoe Roodkapje in de buik van de wolf tuimelt, de heks van Hans en Grietje in lichterlaaie gaat en de prinses de markies van Cara- bas maakt tot lievelingsfavo riet. Roberto Piumini zette drie van de bekendste sprookjes op rijm: Roodkapje, Hans en Grietje en de Gelaarsde Kat. Bijzonder aan zijn boek is de nauwe samenwerking met Emanuela Bussolati. Iedere re gel is geïllustreerd, zodat het verhaal helemaal in beeld is te volgen. Dat verklaart ook de ti tel Sprookjes voor Oog en Mond. Met de mond lees je voor en met je ogen kijk je naar de beelden. Evianne de Kup ver taalde de tekst. Roberto Piumini ontving een Zilveren Griffel voor Motu-Iti, het meeuweiland (Querido) in 1994. Matthijs en zijn opa en Stralend kruid (Querido) kre gen beiden een Vlag en Wimpel van de Griffeljury in 1994 en 1995. Schrijfster Yet Baas uit Middelburg leest zaterdag in De Drvkkery voor uit haar eerste boek Door het oog van de Naald. Om 14 uur krijgt ze het eerste exemplaar uitgereikt. Boven dien zij n de originele illustraties van Marcel Engels te zien. De Vlaamse tekenares Gerda Dendoven wordt zondag vanaf 14 uur geïnterviewd door kinde ren van groep 7 en 8. Zij kreeg- veel prijzen voor haar werk, on der meer drie Boekenpauwen en een Zilveren penseel. Zelf een gedicht schrijven kan woensdag 8 oktober onder lei ding van Johanna Kruit. In no vember verschijnt een nieuw boek van haar met verhalen. Met hulp van Leontien Tierolff kunnen illustraties worden ge maakt. De aanvang is om 14.00 uur. Boswachter Piet de Keu- ning komt zaterdag 11 oktober om 13 uur vertellen wat in het bos te beleven is. Knutselen kan er vanaf 14 en 15 uur met Maria Rademaker, schrijfster van het boekje Het bos in - Knutselen natuurlijk. Schrijfster Bobje Goudsmit brengt donderdag een bezoek aan de bibliotheek van Hulst om over haar werk te vertellen aan leerlingen uit de hoogste groe pen van de regionale basisscho len. Hans Tabbers Dat Madonna en Britney Spears zich tot elkaar voe len aangetrokken, is wel duide lijk na de kus tijdens de laatste MTV-Awards. Maar nu blijkt dat Madonna ook nog zal mee zingen op het nieuwe album van Britney. Het vierde album heet Get in the zone en zal 17 novem ber uitkomen. Madonna zingt samen met Brit ney op de eerste single Me against the music. Het album werd eerder deze maand gepre senteerd bij de opening van het nieuwe Amerikaanse Football seizoen. Niet alleen Madonna heeft meegewerkt aan het al bum, ook P.Diddy, R.Kelly en Moby laten van zich horen. Overigens overweegt Madonna een derde kind te nemen. Zij is hierover in gesprek met haar doktoren. „Door erg intensieve inspanningen heb ik mijn cyclus nogal in de war geschopt. En ik ga nu naar de dokter om zeker te weten of het nog verstandig is om een derde kind te nemen", legt de 45-jarige zangeres uit. Madonna heeft al twee kinde ren. Van haar ex-vriend en fit nessleraar Carlos Leon kreeg ze zeven jaar geleden haar dochter Lourdes en van haar huidige man, filmmaker Guy Ritchie, kreeg ze drie jaar geleden haar zoon Rocco. Christina Aguilera tijdens haar optreden ter gelegenheid van de MTV Video Music Awards in augustus dit jaar. foto Win McNamee DECORATfCW DAY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29