PZC Licht en ruimte voor groeiende bomen BEZORGERS www.pzc.nl/adverteren Liliane Connexxion wijzigt verschillende lijndiensten in provincie 16 lezers schrijven w woensdag 1 oktober 2003 Stadskantoor Verenigingen Bijeenkomst over ruimtelijke ordening Veere Bingo openingsweken heb ben wij messcherpe aanbiedingen, prof» teer daarom nu van deze unieke kans! In deze regio zoeken wij Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? M/V BERTUS PEETERS OPA EN OMA BUIJS BEL 6RATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL Meer bussen door tunnel in spits door René van Stee TERNEUZEN - Vervoersbe drijf Connexxion past per 4 ja nuari de dienstregeling van het openbaar vervoer in Zeeland aan. De belangrijkste wijziging betreft de dienstregeling door de Westerscheldetunnel, waar bij meer bussen in de spitsuren zullen rijden om de vervoers- groei op te vangen. Dit kan ten koste gaan van ritten in de dal uren. Ook diverse buslijnen rond het tolplein van de tunnel worden aangepast om de aan sluitingen tussen de bussen te verbeteren. Ondanks bezuinigingen door het Rijk gaat Connexxion er vanuit dat het huidige niveau van dienstverlening gehand haafd blijft. Dergelijke signalen zijn door de provincie Zeeland afgegeven. Mochten er toch be zuinigingen komen, dan wordt de dienstregeling later in 2004 alsnog aangepast. In verband met de onzekerheid in de toekomst kan volgens D. Bakker, manager reizigers regio Zuidwest van Connex xion, momenteel alleen een al gemeen beeld van de wijzigin gen worden gepresenteerd. „Het betreft aanpassingen ten op zichte van de huidige situatie die aan de provincie Zeeland worden voorgesteld. De details worden de komende weken be kend", aldus Bakker. In Zeeuws-Vlaanderen wordt een aanpassing van buslijn 19 (Hulst-Antwerpen-Breda) voorgesteld op het traject tus sen Hulst en Nieuw-Namen. Ook rondom Hulst en Axel zul len de busdiensten van lijn 6 (Westdorpe-Axel-Koewacht), lijn 7 (Zuiddorpe-Hulst), lijn 8 (Hulst-Sas van Gent) en lijn 10 (Hulst-Kloosterzande-Terneu- zen) worden aangepast omdat er weinig samenhang in de lij nen is. Volgens Bakker is in som mige delen sprake van overbe- diening, terwijl elders te weinig bussen rijden. De maatregelen worden afgestemd op de school tijden in Hulst. In West-Zeeuws-Vlaanderen komt door de sluiting van AZC Hedenesse een verandering in de buslijnen 3 (Oostburg-Groe- de-Breskens) en 4 (Oostburg- Cadzand-Retranchement). De intentie is om deze lijnen te be houden. De verplichte bedie ning van Philippine (lijn 11) wordt heroverwogen, zodat de bus elders kan worden ingezet waar meer passagiers te verwachten zijn. In Midden- Zeeland geldt dit ook voor Wol- phaartsdijk (lijn 22). In het Stadsgewest Middel- burg-Vlissingen komen meer directe verbindingen tussen beide steden. In de diverse wij ken komen meer grote bussen te rijden. De bekende kleine bus sen worden alleen ingezet op lij nen die woonwijken ontsluiten of waar weinig passagiers wor den verwacht. Door aanpassin gen moet de verbinding tussen Middelburg en Oostkapelle worden verbeterd. Op de busdiensten in de Zak van Zuid-Beveland wordt gestreefd naar meer ritten. Ten aanzien van de dienstregeling op Schou- wen-Duiveland verwacht Con nexxion geen ingrijpende voor- door Ali Pankow WESTENSCHOUWEN - Het boomvak langs de zeereep in de Boswachterij Westerschouwen wordt deze weken drastisch uit gedund. Een deel van Oosten rijkse en Corsicaanse dennen moet gekapt worden om de overblijvende bomen meer ruimte te bieden om door te groeien. Door het uitdunnen van het bos ontstaat er bovendien meer lichtinval, met als gevolg dat soms al jaren op de grond lig gende zaden van bomen, strui ken en kruiden ontkiemen. Dat past weer in het streven van Staatsbosbeheer de Boswachte rij geleidelijk om te vormen van een naaldbos in een meer geva rieerd bos waarin ook loofhout tot wasdom komt. Boswachter Dirk Fluijt moet op dit moment constateren dat zowel het naald- als het loofhout wel enigszins te lijden heeft gehad van de droogte de afgelopen zo mer. De Boswachterij Westerschou wen werd tussen 1921 en 1942 ingeplant om het verstuiven van de duinen tegen te gaan. Later werd het bos met z'n dennen, vennetjes, heuvels en valleien een toeristische trekpleister. Daarnaast is het nu nog steeds ook een productiebos. Bos wachter Fluijt legt uit dat het bos verdeeld is in een aantal productievakken. Elk vak wordt eens per vijf of zes jaar uitgedund. Dit jaar is het vak langs de zeereep aan de beurt. Was er vroeger een hele zaag- ploeg nodig voor het uitdunnen, -®" "«in Een deel van de Oostenrijkse en Corsicaanse dennen wordt in Boswachterij Westerschouwen gekapt. tegenwoordig doet houtvester Marco Brouwers uit het Bra bantse Vessem het werk alleen. Daartoe staat hem wel een im posante houtvestersmachine ten dienste. Dat is een achtwie- lig en zeer wendbaar gevaarte. Een doorgang van 2,70 meter breed is genoeg voor Brouwers om met zijn voertuig van de ene naar de andere boom te rijden. De machine laat zich niet weer houden door hobbels en kuilen. De hydraulische grijparm kan alle kanten opdraaien. De ma chine pakt onder aansturing van Brouwers de boom vast, zaagt hem pal boven de grond af, ontdoet de stam van zijtak ken en zaagt de kaal geritste stammen af op de gewenste lengte. De oogst is bestemd voor de hout- en vezelindustrie. De afgezaagde takken die achter stellen te moeten doen. Wel dient de route nabij Scharen- dijke en Zonnemaire te wor den aangepast vanwege re cente veranderingen in het we gennet. pagina 17: minder vertraging in tunnel foto Dirk-Jan Gjeltema blijven in het bos vormen voe dingsstoffen en schuilgelegen- heid voor allerlei insecten. Door de wielen van de houtvesters machine wordt de grond flink omgewoeld, met als gevolg dat veel zaden gestimuleerd worden te ontkiemen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versch» nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet datdt redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordea niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re. dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De foto van het nieuwe stads kantoor, genomen vanaf de Los- kade, zaterdag 20 september in de PZC, ook gezien? Het onder schrift zal wel fout zijn. Dat moest zijn: Binnenvaartschip passeert containerboot op de Westerschelde. W. Janse Segeersweg 36 Middelburg Allochtonen mijden verenigin gen, zegt de burgemeester van Vlissingen (PZC, 20-9). In 1997 bezuinigde CDA-wethouder Poppe een ontmoetingsplek bij Vluchtelingenwerk weg omdat de deelnemers moesten integre ren in bestaande verenigingen. Als vrijwilliger was het moge lijk om met onopvallende han digheidjes een grote groep van jonge mensen zes jaar incident loos zich uit te kunnen laten le ven. Een vergelijking om dit te proberen voor te stellen: jonge mensen van wie de ouders of NSB'ers óf verzetstrijders wa ren geweest, gezellig onder el kaar. Zonder schoolmeesterty pes, dominees of twee keer modale welzijnsambtenaren. Door de nobele inzichten van Poppe moest dus vanaf 1996 de ze plek leeglopen, om na 1997 te verdwijnen. De jonge mensen van toen zijn inmiddels meer derjarig. Was hun plek geble ven, hadden ze als volwassenen verder kunnen gaan. Bij de raadsverkiezingen bleef 51% van de kiezers thuis. Het college van B&W steunt op 2 van de 5 kiezers. Burgemeester en wet houder maken zich belachelijk met participatienota's. Ze zitten zelf nog op een eiland, hun nota smurfen achternahollend. En als het mist (de aansluiting met o.a. allochtonen), zeggen ze dat het vaststellend is geïsoleerd. Bij de aanstaande conferentie zullen vooral mensen opdagen, die hun subsidie of salaris veilig willen stellen en allochtoen voor de sier meebrengen. Dertij jaar confereren over armoede, mileu, integratie is alleen ten goede gekomen aan ijdele be stuurders en welzijnsdirecteu-: ren in de welzijnskerk. Net ali bij de echte kerk lopen de meesii gemotiveerden en kundigen éét voor één weg. H. Geeraen Bonedijkestraat 31 Vlissingen BIGGEKERKE - De fractie var de PvdA/GroenLinks in Veere houdt 15 oktober een discussie bijeenkomst met als thema 'ruimtelijke ordening in Veere', Tijdens de bijeenkomst komen' vragen aan bod zoals: hoe moet het verder met de landbouw inj Veere, moet er meer ruimte ko men voor toerisme en recreatie moet er meer ruimte komen voor bedrijven in het buitengebied en zijn er nog kansen voor na tuur en landschap. De discussieavond wordt ge houden in het Dorpscentrum in Biggekerke en begint om 19.45| uur met inleidingen door gede puteerde Thijs Kramer en frac tievoorzitter Doede Holtkamp' van de PvdA/GroenLinks in Veere. Na de pauze wordt er aan de hand van stellingen gediscussi-, eerd door het publiek en dooi een panel. In dit forum zitten; naast Kramer, wethouder Jan Bostelaar, Joke de Witte van Re- cron Walcheren en Geertje van der Krogt van de Zeeuwse Mi lieu Federatie. Van 22 tot 22.30 uur kan er worden nagepraat. VLISSINGEN - De Doordou wers houden zaterdag eer bingo-avond in het VTV-club gebouw aan het Baskensburg plein. Aanvang: 20.00 uur. Tijdens de feestelijke OPENINGSTIJDEN: Maandag: gesloten Dinsdag: 9.00 uur - 18.00 uur Woensdag: 9.00 uur - 18.00 uur Donderdag: 9.00 uur - 17.30 uur koopavond 19-00 uur - 21.00 uur Vrijdag: 9.00 uur - 18.00 uur Zaterdag: 9-00 uur - 17.00 uur D.V. woensdag 1 oktober opent Joh.de Heer Muziekinstrumenten Goes (voorheen Muziekcentrum Verspuy) aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat 4 zijn deuren! Piano's, orgels, digitale piano's, keyboards, gitaren, versterkers en vele andere instru menten staan speelklaar voor u opgesteld. Joh.de Heer heeft alleen maar topmerken in huis zoals Yamaha, Content, Technics, Roland, Domus, Schimmel, Rosier, Joh.de Heer, Ahlborn, Crafter, Aria, Gibson, Epiphone, Cuenca enz.... Joh.de Heer Goes, ook voor uw bladmu ziek en verhuur van instrumenten. loh.deHeer Méér dan Muziek! Sinds 1898. SLIEDRECHT (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Tel. (0184) 419 611 Donderdag koopavond ROTTERDAM (centrum) Oostplein 131-146 Tel. (010) 411 52 55 Vrijdag koopavond BOSKOOP (naasl hefbrug) Galerij 8 Tel. (0172) 404066 Vrijdag koopavond GOES s-Heer Hendrikskinderenstraat 4 Tel. (0113) 214862 Donderdag koopavond ACTUELE INFORMATIE: j/VWW.JOHDEHEER.NL DEALER VAN ALLE BEKENDE MERKEN LID VAN DE NPMB IpWP'Pi KRANT VOOR ZEELAND Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. STICHTING Ramodhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Rubriek voor gelukwens 7;:: ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren'; Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. 25 jaar in dienst. Je collega's 50 jaar getrouwd, gefeliciteerd! Marleen en Pauline KOSTELOOS Uit een exploot van l.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Maatje Brouwer, wonende te Zuid- dorpe. aan Jean Pierre Theodorus Rene de Koek. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding. van 19 augustus 2003 met aanzegging dat uiterlijk 7 ja nuari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een pro cureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. P. T. R. de Koek kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op on derstaand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2, Middelburg. KOSTELOOS Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Lisette Jose Diana Boenders, wonende te Terneuzen. aan Aleksandr Timofeyevich Kolesov, zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 24 september 2003 niet aanzegging dat uiterlijk 7 januari 2004 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A. T. Kolesov kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op onder staand adres. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland. Dam 2. Middelburg. Uit een exploot van t.k.-deurwaarder B. J. Meijering, d.d. 25 sep tember 2003 blijkt, dat t.v.v. Pieter Abraham Kievit, wonende te Kloetinge, is gedagvaard P. J. G. Kramer, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg van woensdag 31 december 2003 te 10.00 uur. gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan P. J. G. Kramer een afschrift kan krijgen op onderstaand adres, wordt o.m. geëist de waardeloos verklaring van het conserva toir beslag gelegd op 23 juli 1985. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland, Dam 2, Middelburg. Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilan- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu én Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! ^BF| jHBty International Filmfestival en Hul Een film van Man in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds Wet als je leven aan een draadje hangt? |b> Voor A.l.S. patiënten is dit de dagelijkse realiteit, Ga deze verwoestende spierziekte met ons te lijt, Kijk op www.als-centrifm.nl t.n.v. A.i .s. centrum - Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16