HVV'24 krikt het zelfvertrouwen op met overwinning Hockeyers Rapide verslaan rivaal Olympia met geflatteerde cijfers Axel en Hulsterloo niet verder dan 1-1 16 17 Scheidsrechter is onderwerp van gesprek na Steen-Patrijzen (1-2) It St maandag 29 september 2003 Bagage Rapportage Derde nederlaag voor Sranang Derde plaats Theo Rabout Eerste verlies voor reserves Hoek AZVV 2 lijdt vierde nederlaag Terneuzen Al verliest opnieuw Ruime zege A-junioren HVV'24 Nederlaag voor Terneuzen BI Counters Ruime winst voor vrouwen van Terneuzense Boys •'hten 'eede ïuel- ielste ome- van inde itrict Zee- 4-4- Ter- ipen. ijde r de 14-2 n de oon- r de ;be- ihel 1 bij .De man ehet s op ring, bmj ïhts iver- »'am Ma- f 25 nen r de mg- '•Hij Negatieve hoofdrol voor Tirions pr Peter van Kouteren ;1XT JANSTEEN - De uitslag |as2-l in het voordeel van kop- l,per Patrijzen, maar eigenlijk f(rd daarover achteraf met .(en woord meer gerept. Het ierd ook niet met zoveel woor- ■([1 gezegd, maar de discussie •j afloop beperkte zich min of jeer tot de vraag wie het dis- jjct Zuid 1 van scheidsrechter prions uit Roosendaal bevrijdt. Prions staat erom bekend dat jij kwistig met kaarten strooit ji boezemt in dat opzicht bij nel verenigingen bij voorbaat bangst in. Heel Steen en vrijwel jdereen bij Patrijzen was het jover eens dat de arbiter giste- jneen bedenkelijke rol had ge- jjeeld. Patrijzen handhaafde jchaan kop van de ranglijst en bram het duel verder ook zon- :erkleerscheuren door. foor Steen waren de druiven ichter in dubbel opzicht zuur. thuisploeg beëindigde het iael met tien man, nadat Wou ter de Neijs in de negentigste sinuut na opmerkingen over de leiding met een rode kaart was weggestuurdDaarnaast liepen üarco Ottjes, Werner Bisschop, Sudy Govaert, Gino van den Sroecke en Pascal Lensen tegen een gele kaart aan. lirions zocht na afloop direct rijnkleedkamer op en wilde niet meer in de bestuurskamer ko men. Hij riep dan ook beide elftalleiders bij zich om het redstrijdformulier in te vullen. Patrijzen-voorzitter Henk Zwartelé: „Wat zegt dat nou overeen scheidsrechter, dat hij aiet meer in de bestuurskamer komt?" Zijn medebestuurslid Jan Traas, zelf oud-scheids- rechter: „Veel. Je bent vooraf in debestuurskamer geweest. Dan behoor je achteraf toch ook even afscheid te nemen. Zoiets krijg je van thuis mee in je bagage." Tirions presenteerde het Steen- se vijftal kort na de hervatting binnen vijf minuten en tien se conden een kaart. Dat was op rich al opmerkelijk, maar voor al de manier waarop de leids Steen-middenvelder Wouter de Neijs bespringt een medespeler nadat hij heeft gescoord tegen Patrijzen. man in een op zich niet moeilijk duel zichzelf een brevet van on vermogen gaf, baarde opzien. De scheidsrechter liet voor rust aanslagen op Niels Mulder, Pe ter de Jong (beiden Patrijzen) en Pascal Lensen (Steen) onbe straft. Toen kort na rust vanuit de dug-out van Steen na een aan Patrijzen toegekende vrije trap verwensingen naar zijn hoofd waren geslingerd, ging de arbi ter in discussie met de spelers die daar zaten. Scheidsrech- tersbeoordelaar Ronnie Meeu- sen: „Dat mag je nooit doen. Je moet de aanvoerder van zo'n ploeg de spelers erop laten wij zen dat ze hun mond moeten houden." De vrije trap resulteerde in een strafschop voor Patrijzen en twee gele kaarten wegens op merkingen aan het adres van de arbiter. Voorzitter Henk Zwar telé (Patrijzen), die zelf achttien jaar in Sint Jansteen woonde, na afloop in de bestuurskamer: „Die strafschop was volgens mij wel terecht. Dan moet je daarna wel je mond houden, want zo'n beslissing neemt hij niet meer terug." En dan, met een inge houden grijns: „Wij hebben geen enkele kaart. Wij zijn toch een fatsoenlijk volkje hè? Onze jongens hebben zich keurig ge dragen." Wouter de Neijs kreeg vlak voor foto Camile Schelstraete het eindsignaal direct een rode kaart. „Wat een zak zeg", foe terde hijtoen hij het veld ver liet. Later in de bestuurskamer ontkende de spelverdeler niet dat hij de scheidsrechter had be ledigd. „Bedankt hè scheids, zei ik. Je kunt er niks van. Maar om daar nou direct rood voor te ge ven..." Steen en Patrijzen kwamen voor rust nog wel aan voetbal len toe. De thuisploeg kwam vroeg in de wedstrijd op voor sprong, toen Wouter de Neijs van rechts naar binnen sneed en alle tijd kreeg om onhoudbaar aan te leggen: 1-0. Na rust te kende Peter de Jong uit een strafschop de gelijkmaker aan en bepaalde Hubèr Rentmeester met een knappe volley de eind stand op 1-2. Steen drong daarna gedurende een kwartier fel aan, kreeg kan sen (Govaert op de lat, Eddy van den Bosch net naast), bleef met lege handen achter en wacht in spanning de rapportage van de arbiter af. Tirions deinsde er eerder na de incidentrijke wedstrijden niet voor terug om stevige rapporten op te stellen. Zo tekende hij twee seizoenen geleden op dat Hulsterloo-trai- ner Paul de Kort hem op maan dagavond na het duel Sluiskil- Hulsterloo telefonisch had be dreigd, waar de oefenmeester bij hoog en bij laag volhoudt dat hij alleen maar zijn excuses heeft aangeboden. Bij het be slissingsduel tussen Axel en Zeeland Sport verklaarde de scheidsrechter vorig seizoen dat hij de verzorgster van Axel naar de tribune had gestuurd, terwijl op het veld van Biervliet (waar het duel werd afgewerkt) hele maal geen tribune is. Steen-Patrijzen 1-2 (1-0). 12. Wou ter de Neijs 1-0, 55. Peter de Jong 1-1 (strafschop), 57. Hubèr Rentmeester 1-2. Scheidsrechter: P. Tirions (Roo sendaal). Gele kaart: Werner Bis schop, Marco Ottjes, Rudy Govaert, Gino van de Broeke, Pascal Lensen (allen Steen). Rode kaart: Wouter de Neijs (Steen). Aantal toeschouwers: 175. Steen: Job van Dorsselaer; Rudy Go vaert, Michel van den Bosch, Eddy van den Bosch, Danny van Daalen; Peter Lemout (70. Serge Merckx), Wouter de Neijs, Marco Ottjes; Pas cal Lensen (82. Michiel Vink), Wer ner Bisschop en Gino van de Broeke. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Joffrey Geldof, André Smulder, Peter de Jong, Camiel Rentmeester; Anne Willeboordse, Guido Moison, Wil liam Sallet; Niels Mulder (80.Jurgen Bout), Arjan Verburg en Hubèr Rentmeester (85. Edwin Capello). door Peter van Kouteren HULST - Met een ruime 4-1- overwinning op BSC handhaaf de HW'24 zich in de derde klas se A van het zondagvoetbal in de bovenste regionen. De formatie van Eddy van der Hooft speelde vooral voor rust erg goed en krikte daarin met het oog op de komende confrontatie met kop loper Patrijzen het zelfvertrou wen op. De ploeg uit Hulst moest slechts in het eerste kwartier na rust het initiatief aan de gasten laten, maar herstelde zich bijtijds van een mindere periode. Nadat BSC de achterstand tot 2-1 had verkleind, stelde HVV'24 orde op zaken. Eddy van der Hooft: „We hebben 7 5 van de negentig minuten heel goed gevoetbald." De thuisploeg kwam flitsend uit de startblokken en wist zich al vroeg in de wedstrijd diverse goede kansen te scheppen. Na dat Percey Verlinden de Roo- sendaalse doelman al eens op de proef had gesteld, mikte Hans van Damme uit een voorzet van Verlinden raak: 1-0. Ineen sterke fase waren daarna ook Johnny Lensen en Jorden OOSTERHOUT - Het wil dit seizoen nog niet lukken met FM Sranang in de hoofdklasse van Bet futsal. De Goesenaren, die vorig jaar nog als tweede ein digden, verloren ook hun derde duel. In Oosterhout was ZVO/ Goodbookers met 6-1 te sterk. Dij Sranang waren, naast de langdurig geblesseerde aan voerder Ramon Dahoe (achil lespees), basisspelers Clarence Dahlad, Rosanno Acton (lies- Blessure) en Gaza Ambiti niet van de partij Sranang, dat grotendeels be stond uit spelers die vorig sei zoen op de bank zaten, kwam in Oosterhout wel op voorsprong. Alex van den Hoven maakte de d-1. Daarna nam ZVO/Good- bookers het roer over. Voor rust scoorden de Brabanders twee Beer en ze voegden daar na de pauze nog vier doelpunten aan toe. Takiddine kansrijk, maar het duurde tot halverwege de eerste helft voordat Takiddine de voorsprong verder uitbouwde. De snelle spits was met een on berispelijke kopbal het eindsta tion van een vloeiende aanval over links, waarbij ook Ayhan Atmaca en Hans van Damme betrokken waren: 2-0. „Eigen lijk hadden we daarna nog voor rust moeten uitlopen naar 3-0", vond Van der Hooft, wijzend op kansen voor Percey Verlinden en Johnny Lensen. In het eerste kwartier na de her vatting was HW'24 het juiste spoor bijster. BSC drong aan en knokte zich door een treffer van Eddy Voeten terug in de wed strijd: 2-1. Johnny Lensen vol trok daarna definitief het von nis over de Brabanders. Hij mikte na een steekpassje van uitblinker Kieran O'Shea eerst op de paal, maar miste in de re bound niet: 3-1Kort daarna be paalde Jorden Takiddine de eindstand op 4-1. HW'24-BSC 4-1 (2-0). 12. Hans van Damme 1-0, 27. Jorden Takiddine 2-0, 58. Eddy Voeten 2-1, 70. Johnny Lensen 3-1, 72. Jorden Takiddine 4-1. Scheidsrechter: S.E.V. Cairo ('s- Hertogenbosch). Gele kaartMaar ten Scheerders (HVV'24). Aantal toeschouwers: 200. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Da vy van de Berg (76. Davy Kerstens), Kees Duitemeijer, Ayhan Atmaca, Hans Goethals; Percey Verlinden, Maarten Scheerders, Kieran O'S hea, Hans van Damme (76. Dimitri Verlinde); Johnny Lensen (80. Je roen Claessens) en Jorden Takiddi- SINT MARIA OUDENHOVE - Theo Rabout uit Zuidzande is als derde geëindigd in een 10,5 kilometer lange stratenloop in het Belgische Sint Maria Ou- denhove, dat in het hart van de Vlaamse Ardennen ligt. Rabout finishte na 35 minuten en 24 seconden. Patrick van Quekelberghe uit Aardenburg kwam als zesde binnen in 37.20. De winst was voor de Belg Mare Vanderhoeven in 32 minuten en 50 seconden. Patrick de Boevere uit Aardenburg werd negende op de 7 kilometer in 25.49. Een aanvaller van Olympia (midden) heeft tussen een aantal verdedigers uitgehaald op het doel van Rapide. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders HULST - Het streekduel in de vierde klasse D van de hockey- competitie tussen de mannen- teams van Rapide en Olympia werd op het scherp van de snede betwist. Rapide wist het treffen met opvallend forse, maar wel zeer geflatteerde cijfers te win nen. De 5-2-eindstand was ze ker geen juiste afspiegeling van het vertoonde spel. In de slotminuten sloeg de vlam plan in de pan. Het was in de fa se dat een beter Olympia de stand in evenwicht leek te gaan trekken. De 3-1-achterstand was verkleind tot 3-2 en de ge lijkmaker hing min of meer in de lucht. Op dat cruciale moment speelde scheidsrechter Van Campenhout voor al wat Olym pia heette een zeer dubieuze rol. Hij keurde de 4-2 van Wouter van Ommen goed, terwijl die volgens Olympia de bal met de voet in het doel werkte. Het pro test van gelegenheidsaanvoer der Jan Kruijsse (Gijs Schueler is met vakantie) mocht niet ba ten. Even weigerde Olympia het spel te hervatten. Maar toen het ver stand tenslotte de emotie ver drong en men toch het spel her vatte raakten de gemoederen pas echt oververhit. De jeugdige Olympia-doelman Jeroen Adri- aanse kon al dat 'onrecht' niet goed verwerken en torpedeerde op grove wijze de doorgebroken Rapide-aanvaller Bart Smits binnen de beruchte lijnen. Een rode kaart en een strafbal waren het gevolg. Die strafbal werd door Koen Totté feilloos langs invaller doelman Arjen de Vries geslagen. Direct daarna werd wijselijk afgefloten door het ar bitrale duo. Daarmee kreeg het duel wel sterk vertekende eind cijfers. De druk bij Rapide was groot bij aanvang van dit treffen. De ploeg had de pech dat het reeds in het begin van de competitie tegen enkele potentiële titel kandidaten moest aantreden. Dat resulteerde in nederlagen tegen respectievelijk Vlissingen en Gilze-Rijen. Wilde de Hulster formatie van coach Peter van de Kerkhove nog enigszins mee blijven doen, dan moest er ge wonnen worden van rivaal Olympia. De thuisploeg kwam wel wat nerveus uit de startblokken, maar toonde zich aanvankelijk in een over het algemeen vrij evenwichtig treffen de meest slagvaardige ploeg. Het was tot twee keer toe de uit het tweede team opgeroepen Wouter van Ommen die op de juiste plaats stond om een inzet voldoende HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek moesten zaterdag hun eerste nederlaag van dit seizoen incasseren. Op eigen veld verloor de ploeg van trainer Arie Dekker met 6-2 van midden moter Groote Lindt 2. Peter Hamelink bracht Hoek 2 vroeg in de wedstrijd nog wel op 1-0, maar nog voor de rust werd het 1-1 en 1-2. Na de rust werd het vervolgens ook nog eens 1-3 en 1-4. Peter Hamelink bracht de achterstand uit een strafschop daarna weliswaar nog terug tot 2-4maar Groote Lindt liep in het vervolg weg naar 2-5 en 2-6. HENDRIK IDO AMBACHT - Voor AZVV 2 dreigt een seizoen waarin weinig eer te behalen valt. De ploeg van trainer Piet de Vries leed zaterdag uit tegen ASWH 2 alweer zijn vierde op eenvolgende nederlaag: 3-1. Corné Langendoen bracht de Zeeuws-Vlamingen uit een vrije trap na negen minuten spe len op voorsprong, maar twee momenten van onachtzaam heid betekenden nog voor de rust 1-1 en 2-1. Na de hervatting kreeg AZW 2 vervolgens voldoende kansen om de score weer een ander aanzien te geven. Een derde tegentreffer, drie mi nuten voor tijd, bleek echter van beslissende betekenis: 3-1 GORINCHEM - De A-junioren van Terneuzen moesten zater dag, in hun vierde wedstrijd van dit seizoen, opnieuw met een nederlaag genoegen nemen. Uit tegen GJS werd het 6-5 voor de thuisclub. Na amper een kwartier spelen keek de ploeg van trainer Dennis Sanches al tegen een 3-0-achterstand aan en die tegenslag kwamen de Zeeuws-Vlamingen nooit te boven. Door doelpunten van Jamo Waebeke (voor de rust) en Tim Faassen (tweemaal, kort na de hervatting) werd het daarna weliswaar nog 3-3, maar vrijwel direct daarna bracht GJS de stand op 4-3 en 5-3. Via 5-4 (door Jarno Waebeke) en 6-4 be paalde Tim Faassen de eindstand uiteindelijk op 6-5. ZIERIKZEE - De A-junioren van HW'24 en Terneuzense Boys waren zaterdag beide goed voor een ruime zege. HW'24 versloeg Zierikzee Al uit met 5-0 en Terneuzense Boys was in Middelburg Dauwendaele Al met 5-1 de baas. In Zierikzee effende HVV'24 al in de eerste helft de weg naar de overwin ning door doelpunten van Evert van den Berg en Ruben van der Hoeven. Beide spelers troffen na de hervatting opnieuw doel, waarna Jari Vyane er 0-5 van maakte. Even gemakkelijk ging het Terneuzense Boys af. In de uit wedstrijd tegen Dauwendaele Al scoorden Ylmaz Yavuz (2x), Gokhan Ersahin (2x) en Ali Eryürük. Bij 0-4 scoorde Dau wendaele de enige tegentreffer in dit vrij eenzijdige duel. TERNEUZEN - De B-junioren van HW'24 moesten zaterdag voor het eerst dit seizoen genoegen nemen met een nederlaag. In Tilburg werd het tegen Longa BI 4-0. Halverwege de wed strijd was het nog maar 1-0, maar een strafschop, tien minu ten na de hervatting, ontnam HW'24 daarna alle hoop op een goed resultaat. Via 2-0 werd het daarna 4-0. Terneuzen BI moest ook in TSC BI zijn meerdere erkennen. Op eigen veld werd het een 4-1-nederlaag. De Zeeuws-Vla mingen keken al na vijf minuten spelen tegen een 1-0-achter- stand aan en werden na de rust naar 0-2 en 0-3 gespeeld. Mels de Vos scoorde uit een strafschop nog wel tegen, maar daarna bracht TSC de marge opnieuw op drie treffers: 1-4. van richting te veranderen om daarmee de Olympia-doelman te verrassen. Op slag van rust scoorde de goed spelende Paul Schueler echter de zo belangrij ke aansluitingstreffer voor de bezoekers. Na de doel wisseling lag het Ra- pide-doel zeer regelmatig onder grote druk, maar de jeugdige in valler-doelman Koen Schouten wilde van geen wijken weten. Hij zorgde ervoor dat zijn ploeg in een positief resultaat kon blijven geloven. Nadat Jochem Beaart voor 3-1 had gezorgd vreesde Rapide toch even voor het missen van drie punten. Dat was vier minuten voor tijd toen good-old Maarten de Heus de 3-2 liet noteren. De dubieuze treffer van Wouter van Ommen (4-2) en de verzilverde strafbal van Koen Totté hielden de Ter- neuzenaren vervolgens echter van een mogelijk gelijkspel af. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het topduel in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal tussen Axel en Hul sterloo eindigde onbeslist: 1-1. De naaste achtervolgers profi teerden daarvan. Philippine versloeg Graauw met 4-2 en Biervliet won ietwat gelukkig met 2-3 bij Terhole. t Axel-Hulsterloo 1-1: In dezege- lijkopgaande en aantrekkelijke wedstrijd waren de betere kan sen voor Axel. Toch was het Hulsterloo dat in de tweede helft de leiding nam via Daan van Damme. Het duurde tot de 85e minuut voordat Joram Scheele via een vrije trap de ver diende gelijkmaker liet noteren. Philippine-Graauw 4-2: De eer ste helft was voor Philippine. In die periode liep de thuisploeg uit naar 2-0 door doelpunten van Edwald Martijn en Marnix Schieman. Na rust was het spel- beeld evenwichtiger. Het werd in die fase spannend, omdat Graauw tot twee keer toe aan sluiting kreeg. Edward Kips scoorde 2-1 en nadat Michel van Craenenbroeck 3-1 had laten noteren tekende Karei Steijaert voor 3-2. In de slotfase maakte Ostar Dieleman aan alle onze kerheid een einde: 4-2. Terhole-Biervliet 2-3: In dit pit tige duel verzuimde de thuis ploeg aanvankelijk de kansen te verzilveren. Daarvoor kreeg het de rekening gepresenteerd via een tegendoelpunt van Theo de Schepper. Direct daarna scoor de Giovanni Verbraeken de ge lijkmaker, maar nog voor rust stond Biervliet opnieuw aan de positieve kant van de score door Idric Yavuz. Tien minuten voor tijd nam Eric van Goethem met een kopbal de verdiende gelijk maker voor zijn rekening. Toch stond die ploeg na afloop met le ge handen, want in de 87e mi nuut scoorde Jimmy Coone van afstand 2-3. Hoofdplaat-Schoondijke 4-1: De beginfase was voor de thuis ploeg. Die ploeg liep dan ook voor de 27e minuut uit naar 2-0 door doelpunten van Barry Su- tin en Alf Waatjes. Kort daarna scoorde Barry Haerens de aan sluitende treffer. Na de pauze moest Schoondijke de gebles seerde uitblinker Edwin van de Velde vervangen en daardoor zakte de ploeg ver terug. Een dominerend Hoofdplaat trok de winst naar zich toe door treffers van Yoeri Waebeke en uitblin ker Alf Waatjes. Dit na voorbe reidend werk van respectieve lijk Martin Scherbeijn en Rino van Voren. Vogelwaarde-SDO'63 1-3: Al na drie minuten nam de thuisploeg de leiding. Een vrije trap van Wim Steijns werd gelost en in de rebound door Björn Vermeers- sen binnengeschoten. Pasal Helmich profiteerde daarna van balverlies en liet 1-1 noteren. Op slag van rust nam die speler eveneens de 1-2 voor zijn reke ning. Na rust een aandringend Vogel waarde, dat echter attent moest zijn voor de uitvallen van SDO'63. Uit één van die coun ters besliste Pascal Helmich met zijn derde treffer definitief dit duel. Groede-Sluis 1-1: Sluis had wel een veldoverwicht, maar Groe- de kreeg ongeveer evenveel kansen. Het was Peter Ver- cruijsse die na een kwartier met een kopbal de score voor de thuisploeg opende. Daarna troffen beide teams nog een keer het houtwerk. Pas in de tachtig ste minuut viel de overigens ver diende gelijkmaker, die werd gescoord door Maarten van Hal TERNEUZEN - De vrouwen van Terneuzense Boys boekten in de vierde klasse van het zater dagvoetbal een ruime 6-0-zege in de derby tegen Zaamslag. De wedstrijd Colijnsplaatse Boys- Aardenburg in de vijfde klasse werd afgelast, omdat Colijns plaatse Boys met personele pro blemen kampte. In de eerste helft kon een sterk verdedigend Zaamslag de rijen nog redelijk gesloten houden. In die periode was Terneuzense Boys overigens al veel sterker. Zaamslag kwam slechts spora disch over de middellijn. Het enige doelpunt viel al in het be gin van de wedstrijd en werd ge scoord door Lies Schrier. Na de pauze voerde Terneuzen se Boys het tempo op en sneed nu wel met vlotte combinaties door het hechte defensieblok van de thuisploeg heen. Dit re sulteerde in een ruime zege door doelpunten van Karin Schelle- kens (3x), Monica van Vooren en Wies van der Eede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41