PZC Hinder van parkeren op stoep Lekko-leden krijgen kick van sleepboten Herdenkingsbos voor kankerpatiënten Dit keer vragen we iets heel speciaals van u. Een grote mond. w Jonge vogelhouders showen hun kanaries EX-KINDSOLDA TEN BOUWEN AAN HUN TOEKOMST BEZORGERS M/V Big Swing Band kwart eeuw op hoog niveau Executie verkoop Astma Fonds GroenLinks trekt aan de bel m m Word vriend van een vluchteling maandag 29 september 2003 Oude foto's in trek bij jarige Antoniusschool ■DZEDDEEOB1 In deze regio zoeken wij M/V Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? a.u.b. namen doorgeven vóór 1 oktober 2003 Belastingdienst interesse? Meer weten? 10 2517 HZ Den Haag In deze regio zoeken wij autoroute West-Zeeuws Vlaanderen Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet een eind maken aan de parkeeroverlast van werkverkeer in de binnenstad. Met name op de routes waar langs kinderen naar school gaan, mag de stoep niet geblok keerd zijn. GroenLinks-raadslid P. Clijsen schrijft dat aan burgemeester en wethouders. Volgens GroenLinks worden bewoners en gebruikers van de AXEL - Het weer zat zaterdag mee, tijdens de fancyfair ter ere van het honderdjarig bestaan van de St. Antoniusschool in Axel. In en om het Grego- riuscentrum aan de Walstraat kwamen vele oud-leerlingen, ouders, kinderen en andere be langstellenden een kijkje ne- In het Gregoriuscentrum kon den oud-leerlingen in de foto boeken snuffelen en herinnerin gen ophalen aan de tijd van wel eer. Ook werden er oude video beelden vertoond. Bij het kraampje waar de jubileumcd- rom kon worden besteld, liep het storm. Op de cd staan onge veer driehonderd klassenfoto's van 1911tot2004, zoveel moge lijk met namenlijsten. Ter gele genheid van de eeuwviering was een speciale Antoniusmunt ge slagen. Op het plein kon jong en oud genieten van oude volks spelen. Terneuzense binnenstad te pas en te onpas geconfronteerd met hinderlijk parkeergedrag van auto's en vrachtwagens die bij bedrijven en winkels moeten zijn, of die materiaal aanleveren voor bouw- en verbouwactivi teiten. „Uitermate hinderlijken hier en daar zelfs riskant voor de gebruikers en bewoners", be toogt Clijsen. „Met name het schooltraject Korte Kerkstraat wordt structureel geblokkeerd op beide stoepen door onder an dere toeleveranciers van de ho reca." Niet alleen ouders en kinderen, maar ook rolstoelgebruikers, ouders met kinderwagens of ou deren die slecht ter been zijn hebben regelmatig te maken met situaties die volgens Groen Links 'niet acceptabel' zijn. Ook aan de kop van de Nieuwstraat en in de Burg. Geillstraat spelen die problemen. „Wij hebben alle begrip voor de wens om werk bare oplossingen voor toeleve ranciers en aannemers als men ter plekke moet werken", zegt Clijsen. „Maar dat begrip is meestal niet wederzijds." Daar door zijn mensen volgens hem genoodzaakt actie te onderne men of risico's te nemen. Een structurele oplossing ziet GroenLinks in een beleidsplan voor alle kernen in de gemeente. Terneuzen zou nu al strenger moeten optreden tegen foutpar- keerders. Clijsen wil graag we ten of het college het er mee eens is dat er een strenger parkeerre- gime moet komen, vooral met betrekking tot wat hij noemt 'werkparkeerverkeer'. Ook vraagt Clijsen of B en W bereid zijn, gezien de urgentie van het probleem, binnen afzienbare tijd een beleidsnota over dit on derwerp aan de gemeenteraad voor te leggen. Leden van Lekko fotograferen het optreden van Union-sleepboot Finland. door Edy de Witte TERNEUZEN - „Het is net als vliegtuigen spotten. Je krijgt er een kick van als je met je verrekijker en fototoestel langs een water weg of in een haven sleepboten onder de loep neemt", zegt Hans Hoogesteger uit Vlissingen. Deze Zeeuwse bestuursvertegenwoordiger van Lekko, de vereniging van belangstel lenden voor de sleepvaart, is zaterdag dan ook in zijn element op de internationale Lekkodag in paviljoen Westkant in Terneu zen. De hele dag door komen sleep- vaarthobbyïsten uit Nederland en België maritieme foto's en gegevens uitwisselen. Lekko is eigenlijk een verbastering is van let's go. Deze uitroep klinkt op zee als de trossen van de sleper weer los gegooid mo gen worden. De vereniging presenteert zich met een maritieme shop waar clubbladen, sleepvaartfoto's, maritieme boeken en club artikelen te koop zijn. Paviljoen De Westkant, gelegen aan de Scheldedijk, is voor een dergelijke bijeen komst een uitermate geschikte locatie. Ge regeld veren bezoekers op uit hun stoel als ze op zee een boot voorbij zien komen. „Na tuurlijk focussen wij niet alleen op sleepbo ten" vertelt Hoogesteger. „Ieder schip heeft wel iets. Maar van sleepboten zijn we hele maal weg." Hoogesteger haalt een foto tevoorschijn van de Otton. Deze sleper is onlangs in Vlissin gen opgebracht vanwege drugssmokkel. Als je de foto goed bekijkt, blijkt op de romp nog vaag de naam Ribut te staan. Hoogeste ger: „Dan zijn we als hobbyist in ons ele ment. Je wilt dan de geschiedenis van de Ri but uitpluizen. Inmiddels ben ik er achter dat deze sleper begin jaren tachtig voor re derij Wijsmuller in de Perzische Golf dienst heeft gedaan. Soms zijn de boten wel vijf of zes keer van rederij veranderd en hebben ze telkens onder een andere naam gevaren. Via havendiensten, rederijen en ook door speur werk op internet krijgen we veel parate ge- »«tiiiliim»..» Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deieukstebijbaan.ni voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. <mtmk téSêimr Ter nagedachtenis aan dierbaren die aan kanker zijn overleden, kunt u hun namen laten aanbrengen op de Ge- denkplek in het Koningin Wilhelmina- bos in het Roggebotzand bij Dronten/ Kampen. De naam op de Gedenkplek is het monumentje voor de overlede ne. Dit monumentje wordt omgeven door het bos, symbool voor het leven dat doorgaat. De onthulling van vóór 1 oktober doorgegeven namen vindt plaats op zaterdag 29 november a.s. Nabestaan den kunnen dan meewerken aan de aanleg van het bos door een boom te planten. Staatsbosbeheer beheert het bos. De boom wordt onderdeel van het bos en krijgt geen individuele zorg. Het bos is een initiatief van de Stich ting Nationale Boomfeestdag en Staatsbosbeheer ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Neder landse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) in 1999. Kosten bedragen 35,--. Hiervan is 11,50 bestemd voor het KWF ten behoeve van kankeronderzoek. Meer informatie: www.wilhelmina- bos.nl of Stichting Nationale Boom feestdag, postbus 1300, 3970 BH Driebergen, tel. 030 - 692.61.26, email info@boomfeestdag.nl Op dinsdag 30 september 2003 om 10.00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: P. Decrae, wonende te Hulst, Kamillestraat 2. Te koop wordt aangeboden: Een personenauto merk: HONDA, type: Civic coupé 1.5 DXi, kenteken: NS-NN-54, bouwjaar: 1996. De plaats van ver koop is: Hulst, Kamille straat 2. Bezichtiging: Dinsdag 30 september 2003 om 09.45 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuid- west/kantoor Terneuzen, Rosegracht 1 Voor inlichtingen tel. 06-18607336 of 0115-681485. De belastingdeurwaar der belast met de executieverkoop Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Een op de tien mensen heeft last van luchtwegklachten zoals astma en C0PD (chronische bronchitis en longemfyseem). Het Astma Fonds zet zich In voor deze mensen. Op het gebied van collectieve belan genbehartiging wil het Astma Fonds meer doen. Daartoe wordt een lan delijk netwerk van 27 regioraden gevormd. Hiervoor zoeken we be langenbehartigers met verbale kwa liteiten. Voor meer informatie kunt u te recht op www.astmafonds.nl of bel len naar (033) 434 12 77. door Edy de Witte TERNEUZEN - Met een werve lend concert heeft de Big Swing Band zaterdagavond in het Scheldetheater haar zilveren jubileum gevierd. Met nummers als In the mood, van Glenn Mil ler, How Sweet It Is en Ameri can Patrol bracht de formatie voor 450 toehoorders swingen de bigbandniuziek uit de jaren vijftig en zestig ten gehore. De Honkers Brass band speelde in het voorprogramma. Daar naast traden ook nog de ensem bles Jazzed in Time en de Flying Dixies voor het voetlicht. In de ze beide bands spelen ook muzi kanten van de Big Swing Band. De jubilerende band werd begin 1978 geformeerd door de beken de Sluiskilse muzikant en or kestleider Johan de Witte. De Witte gaf tot zijn aftreden als di rigent ook zijn naam aan de band: John White's Big Band. Nadat de huidige muzikaal lei der Freddy Delagaye uit het Vlaamse Kaprijke in 1998 de scepter ging zwaaien, werdd. naam veranderd in Big s J Band. Meer dan Zeeuws-Vlaamse en Belgis Vlaamse muzikanten hebben die 25 jaar hun beste beentb voorgezet. Deze muzikantêr zijn echt fanaten. Ze zijn daar naast ook nog lid van een har mome of fanfare", zegt secieta' ris Wim Dieleman van de band „Ze krijgen echt stevige kost te verwerken. Als wij naar buiten komen, spelen de amateurmuzi- kanten een zeer hoog niveau Oorspronkelijk bestaat een Bis Band uit twaalf muzikanten „Voor een amateurband is het wel prettig dat we bijna op een dubbele bezetting kunnen reke nen", zegt Dieleman. Voorzitter Bram Stoffels stond zaterdagavond nog even stil bij vijf muzikanten van het eerste uur. Zij blazen al 25 jaar hun partij mee. Voor deze verdienste werden Jack Jurriëns, Mare Spuessens, Walter Maas, Robert Jurriëns en Gilbert Rammeloo in het zonnetje gezet. Zij kregen een pen met inscriptie. foto Camile Schelstraete gevens. De geheimzinnige waas die wel eens over vliegtuigen hangt, tref je bij de slepers eigenlijk niet aan." Aanvaringen en bergingen zijn zonder meer voer voor de sleepvaartfanaten. De berging van de autocarrier Tricolor in het Engelse Kanaal is in de zaal doorlopend op video te volgen. Naast de geschiedenis van de boot wil de hobbyist zo veel mogelijk gegevens weten over onder meer de afmetingen, diepgang, motorvermogen, gewicht, snelheid, type nummer en verrichte werkzaamheden. De sleepvaartdag werd nog opgeluisterd door een vlootshow van sleepboten van Union Nederland BV en Multraship BV. De deelnemende schepen maakten er ter hoog te van de Oude Veerhaven een schitterende show van. De scheepsmodelbouwvereni ging Zuid-Zuidwest uit Terneuzen presen teerde zich in de Westkant met enkele pracht-exemplaren. De bijna vijf meter lan ge Shelltanker Sabrina sprong hierbij in het oog. dor Carla van de Merbel KRABBENDIJKE - „Ze zijn ge woon heel schattig. Je kan ze tam maken en als je dan de kooi openzet, komen ze op je hand zitten." Sarah de Lijzer (12) uit Zuidzande is gek van vogels. Zaterdag deed ze met 21 andere jonge Zeeuwse vogelliefhebbers mee aan de jaarlijkse jeugd- show in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. De deelnemers, tot zeventien jaar, hebben in totaal 120 zelf gekweekte vogels meegenomen naar Krabbendijke. Kanaries, parkieten en tropische vogels staan in hokjes opgesteld. Sarah de Lijzer doet met drie kanaries mee aan de jeugdshow. Ze komt uit een echt vogelgezin. Met z'n vijven hebben ze drie honderd kanaries thuis, ver deeld over drie volières. Rond haar derde jaar ging Sarah al meehelpen met de verzorging.ln Krabbendijke kijkt Sarah me« met de kanarie-keurmeester. „De snavel moet iets bruineren ronder", beoordeelt Sarah een deelnemende kanarie. Als keur meester in spe let ze op verschil lende onderdelen. „De vogel moet mooi in z'n veren zitten,de kleur moet goed zijn, ookvande snavel en de pootjes. Daarom moet je er goed voor zorgen. En er af en toe tegen praten, danra- ken ze eraan gewend en worden ze niet gek als ze op een tentoon stelling staan." De eerste prijs in de categone tropische vogels ging zaterdag naar Paul Roos (Arnemuidenl In de categorie kanaries won Edwin Meerman (Amemuiden! en bij de parkieten Stephanvan Ast (Rilland). Paul Roos sleepte ook nog eens de algemene trofee in de wacht. Stichting Vluchteling steunt vluchtelingen wereldwijd. Stichting Vluchteling helpt ook de voormalig kindsoldaten in het West-Afrikaanse land Sierra Leo ne. Ruim tien jaar woedde er een burgeroorlog. Die kostte ruim 300.000 mensen het leven en meer dan de helft van de bevol king sloeg meerdere malen op de vlucht. Nu is er vrede. Ook voor de jonge vrouwen die als kindsoldaten werden ingezet. Helpt u Fawe? Fawe, een lokale partner van Stichting Vluchteling in Sierra Leone, steunt als vrouwenorga nisatie jonge Sierra Leonese vrouwen bij de verwerking van hun trauma's. Veel jonge vrou wen die bij Fawe komen, zijn seksueel misbruikt en hebben als kindsoldaat gevochten. Bij Fawe leren ze een vak, zoals kleren maken, groente verbou wen, het huishouden doen óf metselen. Na de scholing krijgen de vrouwen een naaimachine, een cementmolen of bijvoor beeld een landbouwpakket met zaden en gereedschap mee. Als ze eenmaal echt op eigen benen staan en een eigen inko men verdienen, betalen de vrou wen de kosten van deze star- tersset terug. STICHTING VLUCHTELING Stadhouderslaan 28 tel: 070-3468946 e-mail: info@vluchtelingorg www.vluchteling-or9 Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U dient hiervoor in het bezit te zijn van een auto. U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38