PZC Schakers Het Witte Paard stunten Zeeuwse junioren net niet in Hockeysters Rapide en Vlissingen onderuit v Succesvolle opening J aargang wedstrijden SI V Eindsprint houdt Fortis in top ranglijst Volleyballers winnen openingsduel in tweede divisie met 4-0 maandag 29 september 2003 Hoogerland wint profkoers Derde klasse Vierde klasse Landskampioen ZZICT komt tegen Sasse ploeg niet verder dan gelijkspel Dei Verbeten strijd Zeeuws succes in catamaranrace Glansrijk debuut Morres/Hulst door Peter van Kouteren GOES - Met overwinningen voor alle teams zijn de hoogst spelende Zeeuwse volleybal teams de competitie zaterdag uitstekend begonnen. De man nen van Morres/Hulst debu teerden in de tweede divisie met een 4-0-zege op Rijnmond 3. Ook de vrouwen van Morres- /Hulst (3-1 bij Rijnmond 2) wonnen hun eerste duel in de tweede divisie. In de derde divisie versloeg Kwiek het hoog ingeschatte WIK/Univé op vreemde bodem met 3-1. In de promotieklasse waren er overwinningen voor de mannen van WS'92 (4-0 tegen Gepidae) en de vrouwen van Savok (3-1 ten koste van Jola/Olympus) en WS'92 (3-2 bij SSS). Morres/Hulst-Rijnmond 3 4-0 (25-17 26-24 25-17 25-19): Een slechte generale op de training vrijdagavond stond zaterdag garant voor een goede uitvoe ring. Morres/Hulst begon de eerste set zonder Davy Hoff mann en Martin Ferket en profi teerde gedurende de hele wed strijd van een grote foutenlast van Rijnmond, dat vrijwel on getraind aan de competitie be gon. „Tref je deze ploeg over vijf weken, dan heb je het een stuk •moeilijker", verzekerde trainer Guido de Beule. Met een lastige opslag, een goe de pass en een gesloten verdedi ging als sterke wapens trok Morres/Hulst het duel naar zich toe. Slechts aan het eind van de tweede set moest een achter stand worden weggewerkt. Een goed blok en sterk verdedigen in het achterveld zorgden ervoor dat Maarten van Goethem met zijn sprongservice een achter stand van 22-24 kon ombuigen in 26-24. Een moreel geknakte tegenstander veerde daarna al leen nog aan het begin van de vierde set heel even op. Verder dan een 1-4-achterstand liet Morres/Hulst het tegen een over veel lengte en slagkracht be schikkende opponent echter niet komen. WS'92 - Gepidae 4-0 (25-18 AALTER - Johnny Hoogerland heeft gisteren een nieuw succes geboekt. De wielrenner uit Yers- eke won een profkoers over 170 kilometer in het Belgische Aal ter. Het was zijn vierde zege dit seizoen. Hoogerland w^s zeer actief tij dens de kermlskoers in Aalter. Al in de eerste ronde ging hij in de aanval. Hij kreeg niet veel la ter gezelschap van zes renners. Halverwege de wedstrijd sloten nog meer renners aan. Op zo'n 60 kilometer voor het einde sprongen zes man weg, en op nieuw behoorde Hoogerland tot de vluchters. Een kilometer voor de finish zette Arthur Farenhout aan. Hij demarreerde en leek op de winst af te stevenen. Hoogerland dacht daar echter anders over, zette nog een keer aan, kwam bij Farenhout en ging toen vol door. „Het was erop en erover", zei Hoogerland na afloop. De renner uit Yerseke verkeert momenteel in topvorm. Afgelo pen donderdag werd hij in Ste- kene nog zesde bij een profwed strijd. Komende zondag rijdt Hoogerland Parijs-Tours voor beloftes. „Als ik de vorm kan vasthouden, ben ik gewoon een kanshebber voor de eindzege." 25-19 25-20 25-20): Een eenzij dig duel, waarin het tempo door WS'92 werd bepaald. De Til- burgers hadden moeite met de Vlissingse opslag en moesten het initiatief uit handen geven. WS'92 kwam dan ook in geen enkele set in de problemen. Met een sterke middenaanval werd het Gepidae-blok omzeild. Bo vendien sloot het Vlissingse blok wel goed. WS'92 nam elke set halverwege afstand van de tegenstander, die binnen zeven tig minuten werd afgetroefd. Rijnmond 2-Morres/Hulst 1-3 (14-25 25-18 23-25 19-25): Met het verlies van vorig seizoen nog vers in het geheugen had Mor res/Hulst iets recht te zetten te gen een ploeg die over een sterke aanval beschikt. De Zeeuws- Vlamingen begonnen goed en hielden met een prima opslag de thuisploeg onder druk. „We moesten hun pass ontregelen, omdat ze anders tot goede aan vallen zouden komen", ver klaarde trainer Harry van Put te. De thuisploeg kwam in de twee de set langszij. Rijnmond profi teerde van een veel gemakkelij ker te verwerken service en was zowel in het midden als aan de buitenkanten trefzeker. Een collectief sterk Morres/Hulst stroopte in de derde set de mou wen op. Met veel dreiging en scorend vermogen in het mid den werd halverwege de derde set licht afstand genomen. Die marge werd niet meer uit han den gegeven. In de vierde set deelde Morres/Hulst de lakens uit. Via 2-9 en 13-22 werd ruim afstand genomen. Gemakzucht leidde ertoe dat de thuisploeg tot 18-22 kon terugkomen. Een time-out bracht Morres/Hulst echter op het juiste spoor. WIK/Univé-Kwiek 1-3 (17-25 25-17 23-25 21-25): Als ope ningsduel van de competitie op papier een topper maar kwali tatief gezien stegen beide teams echter nauwelijks tot grote hoogte. Kwiek, dat enorm tegen het duel had opgezien, kwam voortvarend uit de startblokken en hield de thuisploeg blokke rend in de tang. Dat leidde in de eerste set tot een ruime zege. WIK/Univé kwam door winst in de tweede set op gelijke hoogte, maar moest in het restant van het duel toestaan dat Kwiek met de winst ging strijken. De Bruse formatie werkte in de derde set in een rumoerige fase een ach terstand weg en sloeg in het vierde bedrijf met een lastige opslag een gaatje. Die voor sprong werd niet meer uit han den gegeven. Savok-Jola/Olympus 3-1 (25-20 26-24 21-25 25-20): De thuisploeg begon prima en pro fiteerde van veel passfouten bij de tegenstander. Dat leidde al vroeg in de eerste set tot een comfortabele voorsprong, die naarmate de set vorderde wel wat terugliep. In het tweede be drijf waren beide teams aan el kaar gewaagd. Na een krappe zege moest een plots slecht pas send Savok in de derde set het Een speler van TOP (wit shirt) maakt het zijn tegenstander lastig. De Arnemuidse ploeg blijft door de zege op Ventura Sport bovenin meedraaien, foto Lex de Meester door Jan Roovers GOES - Na vijf wedstrijden kunnen de korfballers van overgangsklasser For tis en tweedeklasser TOP tevreden te rugkijken op de start van de veldcom- petitie. Fortis won zaterdag in Pijnac- ker van Avanti (15-18), TOP versloeg thuis het bezoekende Ventura Sport: 12-9. Eersteklassers Swift (14-9 in Nieuwerkerk) en Tjoba (thuis 12-14 te gen Kinderdijk) verspeelden dure pun ten. Avanti-Fortis 15-18: Het resultaat telt. Daar kon coach Ralph Gillissen niet anders dan tevreden over zijn, maar: „We hebben nog niet laten zien wat we echt kunnen." Hoe dan ook, door de overwinning blijft Fortis aansluiting houden met de top in de overgangsklas se B. Na een moeizame eerste helft (11-11) wees Gillissen de ploeg op het gebrek aan scherpte in de verdediging en wilde hij na de pauze aanvallend meer druk zien. Beide onderdelen van het spel werden opgepikt, waardoor Fortis na 11-14 de wedstrijd kon controleren. Vervolgens verzuimde de aanval echter de zaak af te maken en moest na 14-15 een sterke eindsprint worden ingezet. Toen kon de ploeg het ineens wel en zat bij 14-18 de wedstrijd in de knip. Scores Fortis: Joery van den Broeke en Cha- im Koole 5, Rob Sanderse 3, Ruth Hoogwerf en Wander Koole 2, Marieke de Rijke 1 Nieuwerkerk-Swift 14-9: „Ontzag voor de tegenstander, het gemis aan overtuiging en moeite met de lengte van Nieuwerkerk", noemde Swift-coach Marianne Marinissen als oorzaken voor de nederlaag die haar ploeg leed. Te weinig beweging in de openingsfase had al een 4-1-achterstand tot gevolg. Terug naar 5-4 kon Swift aanvallend de organisatie niet neerzetten en miste het team ook de energie om de wedstrijd te doen kantelen. Scores Swift: Mabel van de Velde 4, Roel Klootwijk en Paul van de Berg 2, Richard Geldof 1. Tjoba-Kinderdijk 12-14: Na de tweede thuisnederlaag wist coach Fokke te vertellen waar het fout was gegaan: We waren bij momenten zeker de bete re ploeg, hadden ook nooit mogen ver liezen.."In de eerste helft daardoor al met 8-11 achtergekomen had Fokke een „droevig tweede bedrijf "gezien. Scores Tjoba: Sandra Goedegebure en Mar cel de Dreu 3, Robert van Schaik 2, Jojanne- ke Fokke, Mark de Schipper, Gerben van Boven en Eric van Zon 1 TOP-Ventura Sport 12-9: Coach Blaas de Ridder denkt allerminst aan een kampioenschap, maar beseft dat zijn ploeg door de winst in dit cruciale duel bovenin mee blijft draaien. „Met dank aan de verdediging." Daar lag volgens de coach de basis van de overwinning. De cijfers gaven hem gelijk: 8-4 bij de rust en pas 10-6 na vijftig minuten. Na 12-7 capituleerden de bezoekers. Scores TOP: Leon Kloet 4, Hannuel Kramer en Ad Bezemer 3, Jantine Meulmeester en Mirjam Kloet 1. Good Luck-Ondo M 13-18: Door de goede competitiestart stapt de ploeg van Ondo telkens barstensvol vertrou wen het veld in. Na een kwartier hing al 1-5 op het scorebord, na 6-10 bij de rust haperde het door achterverdedigen van Good Luck aanvallend even (9-11). Maar de eindsprint was zo overtuigend dat de thuisploeg er alleen maar naar kon kijken. Scores Ondo M: Iwan de Pagter en Martijn Walraven 5, Mirte Hoogwerf en WimAllaart 3, Joris Hoogwerf 1 Vios W-Togo 15-10: Ondanks de vierde nederlaag op rij houdt coach Wim Voor- neveld vertrouwen in een goed eindre sultaat. Tegen de koploper zette Togo een goede eerste helft neer (6-5). Het team verloor in het middenstuk van de wedstrijd echter de aansluiting met de tegenstander. Scores Togo: Martin Crucq en Marcel Jozias- se 3, Roel Schipper 2, Mascha van Belzen en Johan Koss 1. In de vierde klasse A had koploper Se- olto weinig moeite met het bezoekende Zaamslag. „We waren een maatje te groot", vond Anja Ovaa, die na de vier de zege op rij (17—10) met de ploeg in een jaar terug wil naar de derde klasse. Topscorer was Rob Harthoorn met acht doelpunten. Blauw Wit-Luctor werd door de thuisploeg door twee demarra ges beslist. De eerste stopte bij 7-1, na 7-7 werd de tweede op 18-11 winnend afgesloten. Arnold Flipse was met vijf doelpunten topscorer. Na de uitsteken de competitietart dreigt KVK wat weg te zakken. Coach Eric Dijselinck weet ook hoe dat komt: „Aanvallend zit er nog verbetering inDat komt er nog wel uit." Tegenstander Stormvogels lijkt het goede ritme intussen wel te pakken te hebben en won met 12-8. In de vierde klasse B doet Volharding het onwaarschijnlijk goed. Uit werd met 15-14 gewonnen van 't Capproen. In Hellevoetsluis toonde Volharding karakter en had na een lang gelijkop- gaande wedstrijd de langste adem. door Roeland Alders GOES - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben in de landelijke schaak- competitie een verrassend ge lijkspel geboekt tegen de lands kampioen ZZICT uit Breda. Het Brabantse tiental mocht de handen dichtknijpen. In de tweede klasse lieten de Zeeuwse teams van zich spre ken. Middelburg won van CSV en de reserves van Het Witte Paard verpulverden Euwe 2. In de derde klasse verloren alle Zeeuwse ploegen. HWP Sas van Gent 3, Terneuzen, Souburg en Landau uit Axel konden geen potten breken. ZZICT-HWP Sas van Gent 5-5: ZZICT begon weliswaar niet in haar sterkste bezetting aan de wedstrijd, maar had toch een goed team op de been gebracht. De wedstrijd ging gelijkop, me de door een knappe overwin ning van Steven Geirnaert op Jan Werle. Gunther Deleyn hield Job Dellemarre op remise. Zo ontstond een 4,5-3,5-achter- stand met Helmut Cardon en Bart Michiels nog achter de bor den. Helmut Cardon speelde te gen niemand minder dan John van der Wiel. Cardon was niet bang voor de reputatie van zijn tegenstander en won. Bart Mi chiels mocht het voor de Zeeuws-Vlamingen afmaken. In een eindspel had hij het bete re van het spel, maar de winst kon hij niet vinden. Daardoor was de toch wel verrassende eindstand van 5-5 een feit. Gedetailleerd: l.J. v/d Wiel-H. Car don 0-1, 2. E. v/d Doel-E. van Beers 1-0, 3. J. Dellemare-G. Deleyn re mise, 4. R. Kuijf-B. Michiels remise, 5. M. Martens-K. Leenhouts remise, 6. J. Werle-S. Geirnaert 0-1, 7. J. Hoogendoorn-K. Nieuwelink remi se, 8. H. Verstappen-J. Goormach- tigh 0-1, 9. S. Siebrecht-H. Groffen 1-0, 10. M. de Wit-B. de Bruijcker 1-0. Euwe 2-HWP Sas van Gent 2 1,5-6,5: De Zeeuws-Vlamingen begonnen goed aan de landelij ke competitie. Er was op de overwinning weinig af te din gen. Alleen Mark de Waal had moeten verliezen, maar hij kon nog net remise behalen. Frans Snijders rondde een konings- aanval goed af en Gert van Rij won nadat hij zijn tegenstander helemaal tegen de muur had ge zet. Gedetailleerd: 1. P. Janse-M. de Waal remise, 2. C. Ballon-M. La crosse 0-1, 3. R. Büdicker-H. Pro voost remise, 4. P. Beugel-M. v/d Zalm 0-1, 5. H. van Brekel-E. van Leeuwen 0-1, 6. P. van Severen-H. v/d Wijnkele remise, 7. O. van Keu- len-G. van Rij 0-1, 8. J. Vuur- boom-F. Snijders 0-1. CSV-Middelburg 2,5-5,5: De Middelburgers boekten een goede zege, ondanks de afwe zigheid van grootmeester Ikon- nikov. Sven Stange en Tycho Burgerhoff wonnen hun partij zeer overtuigend en ook de an dere jeugdspeler Willem-Jan Pannekoek kon een overwin ning noteren. Ewoud van Hec- ke, vorig jaar nog uitkomend voor Vlissingen, stond slecht en had weinig tijd. Zijn tegenstan der verslikte zich echter zodat ook hij een punt kon incasseren. Gedetailleerd: l. H. Schouten-W.J. Pannekoek 0-1, 2. J. van Rosmale- n-R. Tiggelman remise, 3. M. Trim- p-E. van Hecke 0-1, 4. R. Ammerl- aan-J. de Wolf 1-0, 5. R. Trimp-H. Porte 1-0, 6. J. Rusch-S. Stange 0-1, 7. R. v/d Bosse-B. Henderikse 0-1, 8. M. van Gameren-T. Burger hoff 0-1. Terneuzen-Overschie 1,5-6,5: Het gemis van Ralf Gommers liet zich duidelijk voelen bij de Terneuzenaren. Zijn vervanger Jaap Dekker zette een mooie aanvalspartij op, maar tastte mis door een foute combinatie. Ook Wilfried Vleeskens kon het niet bolwerken. De jeugd kon zich nog staande houden. Jan Breukelman en Matthieu Freeke konden beiden een half punt laten noteren. Gedetailleerd: 1. C. Ghijsels-E. Brandenburg 0-1, 2. W. Vlees- kens-R. Fokkink 0-1, 3. J. Breukel- man-H. Ochtman remise, 4. M. Freeke-K. Looijmans remise, 5. D. Lansay-A. Segers 0-1, 6. A.J. Breu- kelman-M. de Jong 0-1, 7. J. Ger- naert-H. Krop remise, 8. J. Dek- ker-C. Feelders 0-1. DSC Delft 2-HWP Sas van Gent 3 5,5-2,5: Bij de eerste tijdscon- trole behoorde een eventuele 4-4 eindscore nog tot de moge lijkheden. De eerste drie borden stonden beter, maar er werden slechts twee remises behaald door André Galle en Adri den Hamer. Invaller Cor Provoost deed wat van hem verwacht werd en pakte de enige overwin ning voor de Zeeuws-Vlamin gen. Gedetailleerd: l.A. Bosma-N. Dub beldam 1-0, 2. K. van der Meer-A. Galle remise, 3. P. Buzing-A. den Hamer remise, 4. A. Beltz-J. de Zwart 1-0, 5. M. Kouwenhoven-T. Lammens remise, 6. P. de Bas-J. Gommers 1-0, 7. N. Ransijn-C. Pro voost 0-1, 8. J. Weenink-M. Colsen 1-0. Souburg-Dordrecht 2-6: Al snel keken de Souburgers tegen een 3-0- achterstand aan. Collin Boelhouwer deed voor de Sou burgers wat terug door een stuk en later de partij te winnen. Ro bin Bosters won eveneens. Gedetailleerd: l.J. Hekhuis-R. Hof man 0-1, 2. M. Boelhouwer-R. Krul 0-1, 3. C. Boelhouwer-B. Eikel boom 1-0, 4. K. Zomer-M. Holwijn 0-1, 5. P. Uijtdewilligen-P. Pluij- mert 0-1, 6. C. Boogaard-A. v/d Leij 0-1, 7. R. Alders-K. Abee 0-1, 8. R. Bosters-C. Oliemans 1-0. S. Landau Axel-Stukkenjagers 3-5: Een niet onverdienstelijk debuut ondanks een kleine ne derlaag. Het Axelse team speel de frank en vrij, maar de tegen stander was gewoon beter. Gedetailleerd: 1. P. Kalisvaart-W. Cnossen remise, 2. D. van Vliet-E. Dignum remise, 3. M. de Clerck-F. Hoogendoorn remise, 4. T. de Putte- r-A. Greunsven 0-1, 5. R. de Hul- ster-K. Storm remise, 6. E. Bolle- man-R. Hofstede remise, 7. A. Arendse-G. Thomassen remise, 8. W. Sinke-I. Heijnen 0-1. 1 initiatief aan de bezoekers la ten. Nadat Jola de achterstand tot 2-1 had teruggebracht, pak ten de Zeeuws-Vlamingen met een juist antwoord op de plaats- ballen de goede draad weer op. SSS-VVS'92 2-3 (22-25 19-25 25-16 25-17 10-15): Een met twee invalsters afgereisd WS'92 was in de eerste twee sets vooral aanvallend opper machtig en legde daarmee de basis voor een 2-0-voorsprong. Die voorsprong verdween ech ter door concentratieverlies. De Vlissingse pass en misverstan den en persoonlijke fouten leid den ertoe dat SSS op gelijke hoogte kon komen. In een meer spannende dan fraaie vijfde set wist een hard werkend WS'92 de winst alsnog veilig te stellen. door Frits Bakker DRONTEN - De juniorenploeg van Theo Middelkamp is als zes de geëindigd op het NK tijdrij den voor clubs. Het Zeeuwse viertal, dat bestond uit Emiel Nijsse, Pieter Israël, Niek Rent meester en Wouter Lugtenburg, legde de de 36,7 kilometer af met een gemiddelde van bijna vijftig per uur. Winnaar werd het team van ZWC Zaandam. Volgens ploegleider Adrie Bruijnooge was de zesde plaats het hoogst haalbare voor zijn ploeg. „We hadden alles mee, behalve de wind. Wij Zeeuw willen graag wind bij een wJ lerkoers, maar het was b windstil in Dronten." De M delkampers keken al snel L race tegen een ruime achte stand aan op een van deploe» die eerder waren gestart bleek niet meer goed te mak besefte Bruijnooge. De Goesenaar Niek Rentmeea ter, die deze week nog het moest houden, bleek een vand tempomakers. „Wehebbenhe voor de koers nog neusdrupp. to gegeven om een beetje luchtt krijgen. Hij zag er maar was ijzersterk." io] [ER! jat e door Peter Snelders HULST - Bij de vrouwencom- petities hockey hadden de Zeeuwse teams weinig succes. In de derde klasse D verloor Vlissingen met 2-1 van Bomme- lerwaard. Rapide ging met 5-1 onderuit bij Son. Een klasse la ger verloor Middelburg met 4-1 van DES. Vlissingen blijft samen met Gil- ze-Rijen de ranglijst aanvoeren in de vierde klasse D van de hoc- keycompetitie voor mannen. Vlissingen won het streekduel met Middelburg met 7-0, Gilze- Rijen versloeg DDHC met 4-1. Olympia haakt voorlopig af, de Terneuzenaren verloren met ge flatteerde cijfers (5-2) van Rapi de. Bommelerwaard-Vlissingen 2- 1Bij de eerste strafcorner die de Zeeuwse formatie tegen kreeg, scoorde Bommelerwaard: 1-0. Na rust voerde Vlissingen de druk op. Dat resulteerde in de gelijkmaker van Suzanne Heuff. In de laatste minuut scoorde Bommelerwaard bij een uitbraak: 2-1. Son-Rapide 5-1: Rapide kwam direct onder druk te staan en kreeg geen moment de gelegen heid om in de wedstrijd te groei en. Bij rust was het duel reeds beslist (3-0). Even deed Rapid (eth inde tweede helftiets terugtoei [t Sonja Matena 3-1 scoordeLnl Daarna bouwde de thuisploe «d< de voorsprong verder uit. DES-Middelburg 4-1: Mi burg, met vier jeugdspeelster cm uit de meisjes A en Bin de gele Bmi deren, speelde niet onaardii :m Qua veldspel hoefde het tear niet eens onder te doen voo s DES. De thuisploeg had allea fysiek wat meer in huis. w« daardoor veelal de persoonlijk Scha duels. Nadat de thuisploeg ee voorsprong had genoma maakte Petra van Riet degelijk ffi maker uit een strafcome -olgi Daarna scoorde DES driemaal Middelburg-Vlissingen 0-I:B rust was het duel reeds beslii door doelpunten van achtereen ïlaa volgens Lars de Rubber, Lei !0'n Labruyère (2x, waaronder strafcorner) en Johan Tange... rust gingen de bezoekers onva tlul drotenverderenvoerdendesco knj re op naar 0-7 door treffers- Lein Labruyère, Marius Va en Gijs Bert van Empel Rapide-Olympia 5-2 (2-1). 9 meei ter van Ommen 1-0,25. Woutera Ommen 2-0, 35. Paul Schueler!- 63. Jochem Beaart 3-1,66. Mam de Heus 3-2,68.Woutervan(km 4-2, 70. Koen Tottë 5-2 (stn Rode kaart: Jeroen Adrrn (Olympia). a toekt kids dig- ianp klei lens kuni sen aijst ee moei een euro steeg (fraai schot in de kruising kri| geld „Gei iSs groti door Jeroen Dellebeke GOES - De eerste Speedo Jaar gangwedstrijden, wedstrijden voor zwemmers onder de twaalf jaar, zijn in Goes en Terneuzen succesvol verlopen. Veel per soonlijke records zijn gesneu veld en er werden al behoorlijk goede tijden neergezet in de voorrondes, welke recht geven op plaatsing voor de Zeeuwse en landelijke finales. De huidige Zeeuwse jaargangrecords hiel den echter stand. In Sportpunt Zeeland, waar de organiserende vereniging De Ganze de wedstrijd inrichtte, waren het vooral de zwemmers van De Stormvogel uit Vlissin gen, Zeelandia Reimerswaal, Onderdak Zierikzee en De Be velanders Kapelle die zich in de kijker zwommen. De oudste jaargang, jongens twaalf jaar, werd volledig gedomineerd door Hajo Kok van de Bevelan ders. Hij won zowel de 100 me ter vlinderslag als de 100 meter schoolslag. Bij de meisjes minioren 6, werden de gouden plakken mee naar Vlissingen genomen door Monique de Haard (winst op de 100 school) en Danique van Peenen (100 vlinder). Yannick Mol (De Stormvogel) en Simon Edenburg (Onderdak) vochten een verbeten strijd uit bij de minioren 5, waarbij ze de prijzen verdeelden. Mol was de sterkste op de rugslag, Eden- burg was iedereen te snel af op de 200 wissel en 100 vrij. De Stormvogel-meiden Manon Minneboo, Judith Stap en An- niek Minderhoud domineerden de categorie bij de meisjes volle dig. Minneboo, dit keer zeer goed op dreef, kwam thuis met drie gouden plakken. Zeelandia-zwemmer Tim Tramper, die een zeer goed sei zoen maakte in het open-water- zwemmen, gaat op dezelfde voet verder en wist alle onderdelen bij de minioren 3 en 4 te winnen. Siegert van Dieren (Bevelan ders), Kevin Koopman (Onder dak) en Jorn de Klerk (Zeelan dia) verdeelden de andere prijzen, na het zwemmen van de 50 vlinderslag en 100 rugslag. Wederom een dominerend De Stormvogel bij de meisjes onder tien jaar, ditmaal in de persoon van Marouscha Meerman (winst op de 50 vlinder) en Priscilla Meerman, die de 100 meter rug slag winnend afsloot voor haar clubgenoten Marenthe Set- per en Saskia de Haard. De Terneuzense zwem- en po lovereniging De Schelde orga niseerde de wedstrijd vw verenigingen onder de Wester schelde. Daar was het ZCKoe wacht die met vijf gi medailles naar huis ging. Chris- toph Bral, Roderick van Doe selaar, Michelle en Claire Pica- vet wisten allen één of meerden onderdelen te winnen. De Honte heeft in Iris Erpelinck een zeer sterke zwemster enzij kan de strijd goed aanb met haar concurrentie vanbo ven de Westerschelde. Erpe linck zegevierde op zoweldelM meter rugslag, 200 meter «is- selslag als de 100 meter «is slag met ruime voorsprong. De organiserende verenigingDe Schelde had in Toon Mirreren Mitchel Kappetein zwemmers. Beiden zwommer.3 hun categorie tweemaalnaarö winst. Mirrer deed dat bi] 4 jongens tot tien jaar op dei meter vlinderslag en de 1001- ter rugslag. Kappetein wasindj categorie elfjarigen op de -l meter wisselslag en de 100®' ter vrije slag iedereen te snela De Scheldestroom uit Bresknj behaalde met Michiel W winst op de 100 meter rugslag De resultaten van de Spew wedstrijden in Goes en Terne- zen worden samengevoegd in» Zeeuwse Top-25. De best zwemmers gaan naar de W Speedo-finales en maken W op afvaardiging naar de lan® lijke Speedo-wedstrijden J Leiden en Dordrecht. De,c' gende Speedo-wedstrijd lis Zeeuwse Speedo Club Mee Vlissingen. HELLEVOETSLUIS - Dl[' Nieuwenhuis uit Serooskem en Middelburger Jaap 5 kenbroek hebben zaterdap 24e Ronde TiengemetengeW nen. Met hun nieuwe vaart.m®-f Marstrom M20, uit Zweden^ gen de twee zeilers matig start in de qua deelnemen één na grootste catamaran- strijd van Nederland. Na een inhaalrace pa»*? Nieuwenhuis en Straakenb» echter alsnog als eerste nish. Het doo TEI lige 194, na 1 de Jan terd naa bru Axe Het ren: Kar viei Hai inl een gez dit ma: stel een diei Sch rijk dei stui ove enl kin mei ver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34