PZC Jongerius ziet ideale scenario uitkomen Handstandjes Vlissingen walst over IJzendijke 22 Zondag-eersteklasser is koppositie kwijt na verlies tegen Geldrop Niels Püürdckooper ■ri (q\(B RUGNUMMER maandag 29 september 2003 Stootkracht Weddenschappen Total loss Op schoot Hage heeft pech in Drente Terneuzen blijft ver onder niveau sleept zege binnen I door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Terneuzen stond gistermiddag op eigen veld voor de eerste echte kracht meting van dit seizoen, maar bakte er weinig van tegen Gel drop/AEK. Het gros van de spe lers bleef onder zijn niveau, een echte kans werd in negentig mi nuten voetbal niet gecreëerd en de ongeslagen status en koppo sitie gingen verloren. Door een doelpunt van Bob Crooy boek ten de Brabanders een verdien de overwinning: 0-1. Geldrop, dat in het verleden drie keer kampioen van Neder land werd bij de zondagama teurs, beschikte simpelweg over meer inhoud dan Terneuzen. De aanvallers van Terneuzen wer den aan banden gelegd en dat zelfde gold voor middenvelder Mamadouba Gueye. „Ze had den hun huiswerk goed ge daan", erkende Paul Telussa na afloop. „Mamadouba kon bijna niet aan de bal komen, daarmee haal je één van de angels uit ons spel." Telussa vond dat beide ploegen lang hadden gespeeld om niet te verliezen. Dat klopte wel, want het duurde enige tijd voordat de wedstrijd echt op gang kwam. Terneuzen liet vervolgens de eerste goede aanval zien, waar na Geldrop via de snelle Wesley Plugers twee uitstekende kan sen op de openingstreffer kreeg. Erik de Koeijer, die gisteren zijn honderdste officiële wedstrijd voor Terneuzen keepte, bracht beide keren redding. De eerste helft werd na het eerste kwar tier gekenmerkt door veel klei ne overtredingen en de aanval lende onmacht van Terneuzen. Stefan Saey, die als een verkap te linksbuiten speelde, kwam bijvoorbeeld nauwelijks in het spel voor. ,,We konden voorin geen druk ontwikkelen", zei Telussa na af loop. De trainer haalde daarom negen minuten na de rust Ro nald van Sliedregt naar de kant en bracht de Nigeriaan Hilary Chukbugwo (die een halfuur te laat kwam bij de bespreking) in. „Ik wilde met hem voor wat meer stootkracht zorgen. Van Sliedregt liet zich steeds meer terugzakken uit het centrum, terwijl hij juist heel diep moest spelen. Hij zat gewoon niet goed in z'n vel en speelde tegen twee slimme verdedigers." Van Sliedregt was zelf niet zo blij met de wissel.Daarna heb ben we nog lekker veel kansen gecreëerd", zei de spits cynisch. „Ik kreeg alleen maar hoge en lange ballen van achteruit. Wat moet ik daar dan mee doen te gen twee grote en kopsterke ver dedigers? En de tweede helft was nog maar net begonnen! Haal me er dan maar tijdens de rust uit." Vijf minuten na het vertrek van Van Sliedregt kwam Terneuzen op achterstand. Roel Alberti liet zich op het midden veld makkelijk aftroeven en daarna volgde Andy Vereert- brugghen zijn voorbeeld. Engin Özer kon daardoor vanaf links vrij voorzetten, Gila Idrissi schoot aan de tweede paal in, waarna Bob Crooy de bal met een omhaal achter De Koeijer werkte: 0-1. Vanaf dat moment moest Ter neuzen meer druk ontwikkelen, maar de ploeg bleef volharden in lange ballen. De verdediging van Geldrop had geen enkele moeite met die alles-of- nietstactiek, want de lange Bert Spee en zijn kompaan Udo Bus by heersten in de lucht. Chuk bugwo kwam nauwelijks in het spel voor, terwijl Mike But wel hard werkte, maar voetballend niets kon toevoegen. De flan ken, met Saey en Van Leeuwen, bleven ook ongevaarlijk. „Op rechts hadden we met Van Leeu wen weinig diepgang", had Te lussa gezien. „Matti Buijsse heeft dat wel, maar nu hij ge blesseerd is, heb ik eigenlijk geen echte vervanger." Nico van der Meer en Van Leeu wen moesten een kwartier voor tijd plaatsmaken voor Erik-Jan Naudts en Maik de Wolf, maar ook die wissels brachten niet het gewenste resultaat. De wed strijd bloedde langzaam dood. Terneuzen kwam niet verder dan wat geploeter. De beste kansen bleven voor Geldrop. Youssef Laaroussi kopte voor langs en een schot van Steven Barten (één van de betere spe lers van Geldrop) werd door Er ik de Koeijer tot corner ver werkt. De eerste nederlaag van het sei zoen kwam volgens Telussa re delijk hard aan. „We moeten de ze klap verwerken en ik hoop dat de ogen van een aantal spe lers nu open zijn gegaan. Want de eerste drie wedstrijden mag het dan wel makkelijk zijn ge gaan, vandaag was het toch even anders. En dat komt omdat een aantal spelers niet hun ni veau haalden. We willen boven in mee blijven doen, maar de te genstanders gaan zich meer en meer op ons instellen." Terneuzen-Geldrop/AEK 0-1 (0-0). 59. Bob Crooy 0-1. Scheidsrechter: L.H.J. van Beurden ('s-Hertogen- bosch). Gele kaart: Nico van der Meer, Mamadouba Gueye (beiden Terneuzen) en Bob Crooy (Gel- drop/AEK). Aantal toeschouwers: 400. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Danny Magito, Danny Ter Steege, Roel Alberti; Remco van Leeuwen (75. Maik de Wolf), Mamadouba Gueye, Nico van der Meer (75. Erik-Jan Naudts); Mi ke But, Ronald van Sliedregt (54. Hilary Chukbugwo) en Stefan Saey. door Björn Goorden Voor de eerste keer in haar leven liep Marlies Jongerius uit Zierik- zee gisterejtcen marathon. En niet zo maar eentje. De marathon van Berlijn van 2003 werd door de Keniaan Paul Tergat met'zijn haast onwerkelijke prestatie gebombardeerd tot de snel ste marathon ooit. Marlies Jongerius had daar tijdens en kort na haar overigens formidabel ge lopen race geen enkele weet van. „Daar krijg je niets van mee, joh. Als atleet loop je in een grote stroom door de straten van Berlijn, temidden van 35.000 anderen en talloze dolenthou siaste mensen langs de kant. Of je nu in 2.04 (zoals Tergat), in 2.47.14 (zoals ik), of in vier uur de marathon vol tooit, het publiek, dat uit alle kleuren en talen bestaat, schreeuwt de longen uit het lijf voor je. Het was overweldi gend." Maar had je de lucht en de tijd om van dat alles te genieten dan? Marlies Jongerius: „Ja, eigenlijk wel. Een rechtbank in HoChi Minh Stad stuurt 49 Vietnamezen de gevan genis in, omdat zij geld verdienden aan illegale weddenschappen in het voetbal. Dat heeft het dagblad Sai Gon Giai Phong bericht. Zes mensen, die als brein achter het in Vietnam verboden wedden fungeer den, zijn veroordeeld tot celstraffen die variëren van 2,5 tot vier jaar. De 43 anderen zijn bestraft voor het mee doen en kregen daarom lagere straf fen, variërend van negen maanden tot driejaar cel. Er bestaan in Vietnam talrijke net werken die de illegale weddenschap pen organiseren, vaak oogluikend toegestaan door corrupte politiemen sen. Er wordt vooral gegokt op uitsla gen in het Europese voetbal. De eerste tien kilometer voel j e of alles wel op zijn plek zit. Daarna ging het er een stuk losser aan toe, ging ik wat meer praten met mijn coach Jan de Wilde en met Arjan Beije, die met me meeliepen. We waren samen in staat om al die geweldige ervaringen te de len. En dat is heel mooi natuurlijk. Jan, die wat extra's overhad, nam elke keer als hij een bandje hoorde spelen een paar passen voorsprong op Arjan en mij. Maar dat vond ik te veel van het goede, dan zei ik: hoho, niet te snel." Maar echt slechte momenten heb je niet gekend? „Tuurlijk loop je niet zomaar een ma rathon. Ik heb er een voorbereiding van drie, drieënhalve maand opzitten. Soms legde ik zo'n 55 kilometer in een weekeinde af. Vandaag had ik wel iets mindere momenten. Vooral tussen de 35 en veertig kilometer had ik het zwaar, maar daar kwam ik goed door heen. De laatste kilometers heb ik niet meer gevoeld, dat was alleen maar ge nieten, van alles wat er om je heen ge beurt. Toen een groep vrouwen me bij voorbeeld tussen al die mannen zag lopen (Jongerius werd 27e overall en David Nalbandian is ongedeerd gebleven bij een auto-ongeluk in de buurt van de Argentijnse stad Cordoba. De Argentijnse tennisser, nummer negen van de wereld, botste met zijn wagen frontaal op een tegen ligger. De auto van Nalbandian was total loss. Zijn vriendin Sofia Cordo ba, die naast hem zat, raakte lichtge wond. De bestuurder van de andere wagen liep een shock op. De twee wer den naar een ziekenhuis in Unquillo overgebracht. negende in haar leeftijdscategorie), werden ze helemaal gek. Weet je, ik had vooraf twee scenario's in mijn hoofd: het ideale en het slech te. Zoals het ideale scenario eruit zag, zo liep het uiteindelijk ook precies." Dit smaakt naar meer? „Als je van het lopen van lange afstan den houdt, wil je ooit eens een mara thon lopen. Dat is het ultieme. Ik heb het ultieme nu meegemaakt en ik vond het fantastisch. Ik heb boven dien een tijd gelopen waar ik, als ik dat met andere Nederlandse loopsters vergelijk, best trots op mag zijn. Ik heb zin in een volgende marathon, maar dan een andere dan die van Ber lijn. Kijken hoe het dan gaat." De meeste tafeltenniscoaches eisen van hun spelers dat ze hun mede spelers tot en met de laatste partij blij ven aanmoedigen. Johan 't Hooft, de coach van het vrouwenteam van SAR, is niet zo streng. Hij gaf zijn kopvrouw Naomi Schelf hout zaterdagavond in het duel met Hoonhorst toestemming de zaal voor tijdig te verlaten omdat ze dringend naar een feest moest. De 13-jarige Si- mone de Klerk zonderde zich op een heel andere manier af. Ze ging gezellig op schoot zitten bij haar oma... van onze sportredactie BOEDAPEST - De Chinese turnmeisjes demonstreren een sierlijk hoogstandje tijdens het WK ritmische gymnastiek in Boedapest. De wedstrijden in de Hongaarse hoofdstad, die bestaan uit disciplines met bal, hoepel, knots en lint, golden als kwalificatie voor de Olympische Spelen. foto lm re Foeldi/AP Door de overwinning van Ro berto Heras in de Ronde van Spanje staan de snelste vijf grote wielerrondes (Vuelta, Giro of Tour) op naam van de Vuelta. Heras finishte gisteren met de snelste gemiddelde snelheid ooit in een van de drie grote wie lerrondes. Hij ging Spanje rond in 42,508 kilometer per uur. Geen enkele grote ronde (Vuel ta, Giro of Tour) werd ooit snel ler afgelegd. De Tour de France van dit jaar staat op de zesde plaats met 40,956 kilometer per uur. De snelste Giro d'Italia (2003, Gilberto Simoni) staat pas op 23e plaats van snelste rondes. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij twee treffers van Joey van de Zweep haalde RCS op eigen veld de eerste overwinning binnen in de derde klasse van het zondag voetbal. De wedstrijd tegen Roosendaal eindigde in 3-1. Goes keek in de thuiswedstrijd tegen Grenswachters lang tegen een 1-0-achterstand aan. In de laatste twintig minuten tekende Niels Paardekooper voor een hattrick en de winst voor zijn ploeg. Goes-Grenswachters 3-1: Voor rust was het Goes dat de aanval zocht en ook kansen creëerde, maar ze werden niet benut. Aan de andere kant sloeg Chris Dek ker na vijfentwintig minuten wel toe voor de Brabanders: 0-1. In de tweede helft voorkwamen lat en paal eerst nog de verdien de gelijkmaker na inzetten van Clarence Pahlad en Wander Snoeck. Pas in de 70e minuut bracht Niels Paardekooper zijn ploeg langszij: 1-1. Die speler zorgde een kwartier later ook voor 2-1 en in blessuretijd maakte hij zijn hattrick com pleet. RCS-Roosendaal 3-1: De thuis ploeg kende een goede start, wat na een kwartier leidde tot de openingstreffer van Sander Schutte: 1-0. Vijf minuten later was het weer gelijk door een doelpunt van Geert-Jan Kor- tendijk: 1-1. In de tweede helft kwam RCS al snel opnieuw op een voorsprong door Joey van de Zweep: 2-1. De Brabanders gin gen op zoek naar de gelijkma ker, maar de beste kansen ble ven voor de Souburgers. Onder meer omdat invaller Wessel Ver meulen tot tweemaal toe een mogelijkheid onbenut liet, bleef het spannend tot in de 78e mi nuut. Toen besliste Joey van de Zweep de wedstrijd met zijn tweede doelpunt: 3-1. Zeelandia Middelburg-Walche ren 3-2: Zeelandia Middelburg kreeg met de winst iets te veel van het goede tegen het gegroe peerd voetballende Walcheren. Marcel Lourens zette de thuis ploeg na één van de eerste ge slaagde aanvallen op voor sprong, waarna Daniël Elebe gelijkmaakte. Alberto ConH» Morgado scoorde de 2-1 Vincent de Rijke bracht Wakb ren opnieuw langsZ1j.Zijnplo had echter geen antwoord^ op de treffer van Evert Eiken hout, tien minuten voortiiH HVV'24-BSC4-l:HW'2flei, de bij de rust al met 2-0 door doelpunten van Hans van Dan me en Jorden Takiddine Indé tweede helft wist BSC wat tem» te doen via Eddy Voeten iW Johnny Lensen en 0p£ Takiddine bepaalden de eind stand op 4-1. Zierikzee-Breskens 3-2:Zierik- zee sloot een matige eerste helft af met een 1-0-voorspronj dankzij Patrick Roggeband In de tweede helft verhoogde Tho mas Vos de marge tot dne doel punten. In de slotfase verslapte de aandacht van Zierikzee en kwam Breskens via Johnny de Jaeger en Robbie van de Wiinc- kel nog op 3-2. Steen-Patrijzen 1-2: Wouterde Neijs zorgde in de eerste helft voor een 1-0-voorsprong voor Steen. Na rust maakte Peter de Jong vanaf elf meter gelijk, waarna Hubèr Rentmeester twee minuten later 1-2 van maakte. In de slotfase kreeg De Neijs rood van scheidsrechter Tirions na commentaar op de leiding. EMMERCOMPASCUÜM-Ste fan Hage is in Emmercompas- cuüm als derde geëindigd in de op één na laatste wedstrijd voor het NK. In de eerste manche was 1 die uitkomt in de 65cc grotewie- len, te laat weg bij de start, De koplopers Robert Just uit Lei- land en de Belg Jens Getteman waren direct buiten bereik voor de crosser uit Borssele. 1 kwam als derde over de finish. In de tweede manche was Hage beter weg. In de laatste ronde botste de Bevelander op ra achterblijver en kwam ten vi Hage werd toch vijfde. De Let Robert Just werd Nederlands Kampioen. Pr-:--' wr 1 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Vlissingen is na vier speelronden nog zonder puntenverlies in de vierde klas se van het zondagvoetbal. Het elftal van trainer Ruud Pen- nings kwam in IJzendijke pas na de rust goed op gang, maar won uiteindelijk wel met riante cij fers (5-0). Ria W liep in Domburg tegen de eerste nederlaag van dit seizoen op. Het werd 2-1 voorde Wal- cherse ploeg. De voornaamste concurrent van de Vlissingers is nu Noorman nen, dat met 2-1 won bij Aar denburg. Zeeland Sport was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Hontenisse en kent een prima seizoenstart met negen punten uit vier wedstrijden. Met Koe wacht, dat zich vooraf zo had versterkt, blijft het sukkelen. Sluiskil won op eigen veld met 1-0. In de door Brabantse ploegen gedomineerde vierde klasse B troffen de twee Zeeuwse clubs elkaar. Hansweertse Boys en Clinge speelden tegen elkaar en deel den een puntje: 1-1. Aardenburg-De Noormannen 1-2: De Walcherse ploeg kwam in de eerste helft op een voor sprong door Peter van Alphen. Na rust ging Aardenburg met man en macht op zoek naar de gelijkmaker, maar in plaats van zelf te scoren zag het de tegen stander verder uitlopen naar 0- 2 via Mark Minderhoud. Pas een kwartier voor het einde bracht Martin Dieleman de spanning terug in de wedstrijd. Óndanks hachelijke momenten voor het doel van Noormannen bleef het daarbij. IJzendijke-Vlissingen 0-5: De thuisploeg was verzwakt door de absentie van Adri van Hane- gem en Frank van de Vijver, maar bood voor de rust nog aar dig tegenspel. Vlissingen mocht zich in die fase alleen beroepen op een inzet die tegen de paal eindigde. Vijf minuten na het begin van de tweede helft opende Jason Blommaert de score: 0-1. De be zoekers kregen vanaf dat mo ment steeds meer ruimte en maakten daar goed gebruik van Met goed voetbal werd de score in rap tempo opgevoerd naar 0- 5 via treffers van Ngefu Sambi, Jacques Blijlevens (strafschop), Abubakar Kourouman en Jai- my van Bloppoel. Domburg-RIA W 2-1: Nadat Chiel Maranus in de zevende minuut een goede kans onbenut had gelaten, sloeg Geertjan de Smet tien minuten later aan dt andere kant wel toe: 0-1. De rad werd door trainer Stoffel Schip- per benut om enkele omzettin gen in zijn elftal aan te brengen Binnen een minuut had dat» ces, toen Chiel Maranus de ge lijkmaker binnenschoot: 1-1. Ook daarna bleef de thuisploeg sterker tegen het in de tweede helft onherkenbaar RIA. Twin tig minuten voor het eindezof de Chiel Maranus met kopbal voor Domburg voor c; eerste competitiezege sinds ïf januari van dit jaar: 2-1. Koewacht-Sluiskil 0-1: Sluiskil was de hele wedstrijd feller in dit duel tussen de twee onderst! ploegen, die tot gisteren allebei nog op zoek waren naar het eer ste competitiepunt. Het stonde- 0 halverwege, maar een half® na de rust werd Hensley Victori- na matchwinnaar. Hij voor de enige en winnende tref fer: 0—1. Zeeland Sport-Hontenisse U Het voor rust sterker spelen® Zeeland Sport kwam in de U minuut verdiend op voorsproij door Robert Ayal, die een mooie combinatie afrondde: 1-0. W minuten later zorgde Ralph® Frel uit een vrije trap voordege lijkmaker: 1-1 bij rust. In® tweede helft waren de roll® omgedraaid en was Hontenisse sterker, wat echter weinig kan sen opleverde. De Vlissingers loerden op een uitval en uit»1 situatie bracht Ender Eg» zijn ploeg in de 62e minuut nieuw op voorsprong: 2-1 - stand bleef tot het einde toe».- het bord staan, onder meert""- dat een inzet van Wilco Zwart op de paal eindigde Hansweertse Boys-Clinge - Het eerste halfuur was voor Zeeuws-Vlamingen, d kwamen de Boys wat terug wedstrijd. Tegen de verhoud® in zorgde Bruno da Rosa cente in de 30e minuut voor- maar binnen een minuut it straf" Thomas Leegwater een verdek gingsfout af door 1-1aan kenen. In de tweede helft**1 thuisploeg direct vanaf he gin een overwicht te creere zuiverheid het doel van Clinge. ontbrak echwjjj Stanley Stanczak liet in minuut een goede kans on en tien minuten later en# een kopbal van TimJawJf tegen de paal, zodat de strijd onbeslist eindigde foto Camile Schelstraete Terneuzen-aanvaller Hilary Chukbugwo (midden) is de bal kwijt bij een duel met Bert Spee (links) en Udo Busby van Geldrop/AEK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22