Leegloop dreigt bij de Bankgiroloterij Myskina hindert opmars Henin Barney voelt zich onverslaanbaar Hoffman aan de slag met Raymond Jo val 2( 21 l al Volleybalsters laten op EK bronzen medaille uit handen glippen maandag 29 september 2003 Motivatie Landstitel honkballers Neptunus Bangkok Verzadigd Uwe Ampler zwaar gewond Brentjens wint finale topcompetitie Sijbrands terug op eerste stek Dodelijk ongeval bij EK rally rij den Tweede titel Alina Kabajeva Thalmann wint Spartathlon Duatlontitels Smeets en Wiertsema Wielerzeges Guttierrez en Paolini 5 5- 1 13 okio. iag4ot. ïaatajk J Droom eindigt in teleurstelling 0 7.J 9 H 8 7. 8 4 7 S-l 5 torFrank Buschmann IVKARA - Voor vertrek naar Turkije |Itkende bondscoach Angelo Frigoni en jjn volgelingen voor een plek bij de j(Ste vier landen van Europa. Dat doel ((rd donderdag door de volleybalsters TJAC-Fi lereikt. Drie dagen later werd de heugde daarover alweer vernietigd. 22 Eigenhandig nog wel. Drie wedstrijd- «tenkreegNederlandgisteren.maar Duitsland ging er met het brons van- |oor. Het goud was voor Polen, na ist (3-0) op Turkije. Koever- doek 1( iïenkek tflSpar- vr Fa een zenuwslopende strijd van bijna jweeuur (3-2: 25-20, 25-15, 24-26, 23- li. 18-16) duurde het even voordat ze het Nederlandse kamp hun gevoe- tas ijls onder woorden konden brengen. J>ehalve finale was onze grote droom, [uworden we vierde, staan we met le- e handen en voel ik grote teleurstel - ng", probeerde Frigoni het. j de volleybalsters waren zaterdag jog wel zo hoopvol begonnen aan die 20- 8 halve finale van het Europees kampi- i 23 7 «nschap. Maar tegen het gastland gin- m ze in een kolkende Ataturk-hal in '3,j Inkara kansloos met 3-0 (25-17,25-22, i 16-1 8-22) kopje onder. U-l Jisschien kunnen we, wat ik altijd 'P tebgezegd, toch niet zo goed met stress ij'J ingaan", zocht spelverdeelster Kim Bi! Staelens na afloop van het duel met 1 h-t Duitsland naar een oorzaak. Ze baalde vooral van de manier waarop de ploeg tij gisteren naast de derde plaats greep, i 8-12 „Verlies je met 3-0, dan kom je er mis- jchien eerder overheen dan nu. Op deze y nanierdoet het verschrikkelijk pijn." Het vrouwenteam had voor de vierde sic. Vrf keer in het bestaan een plak kunnen Miirn ,innen. Maar er kwam geen vervolg op jfj letbronsvan 1985,hetzilver van '91 en *ceiw, hetgoud van '95. Eigen schuld, meende recM Ingrid Visser. Als iedereen vanaf het w: begin van de wedstrijd tegen Duitsland bij de les was geweest, dan had het vol lens haar niet tot een vijfde set hoeven :omen. „Ik geloof dat ik de eerste twee 'setsde enige was die de kar trok", aldus de aanvoerster. in die fase gaven Elles Leferink, Fran cien Huurman en Irina Donets - de an- MU dere routiniers - inderdaad niet thuis. „Ikweet niet hoe dat komt", aldus Fri- - Weairj goni. „Soms weet een coach het echt niet: Ik kan ze geen motivatie geven voor het spelen om de derde plek. Mis sta» iversri en-Ws FC!.; jsi7( Irina Donets (10), Ruth van der Wel (11) en Francien Huurman (3) trachten een aanval van de Duitse Judith Sylvester te blokkeren. fotoTarikTinazay/AP schien hebben sommige meiden wel een mental-coach nodig." Het grote manco van dit Nederlands team is dat het geen hardhitter heeft. Chaïne Staelens had zo iemand kunnen zijn als ze niet door een vervelende knieblessure was getroffen. Een ander probleem zit 'm in de spelverdeling. Zusje Kim kan een heel toernooi in de basis nog niet aan, zo bleek in Antalya en later in Ankara. En dus opperde Ingrid Visser gisteren dat een terugkeer van Riëtte Fledderus wellicht overwogen moet worden. „Ik zou haar er best bij willen hebben. Ze zou kunnen wisselen met Kim. Dat zou Kim goed doen, denk ik. Maar Riëtte wil geen wissel zijn." Bovendien weet de captain dat Frigoni anders heeft be slist. ,,Ik sta achter die keus. Anders had ik hier niet gestaan." Voor de bondscoach is een rentree van Fledderus niet aan de orde. „Ik heb haar horen zeggen dat ze het deze zo mer zonder volleybal hartstikke gezel lig heeft gehad. Moet ik zo'n speelster terugvragen? Kom op_zeg! Het moet volgens de keuzeheer maar eens afgelopen zijn met de roep om af gehaakte internationals. ,,Ik wil niet dat mijn groep steeds aan speelsters wordt herinnerd die er niet meer bij zijn. Dit is het beste wat we op dit mo ment in Nederland hebben." Dan, met iets van trots: „En daarmee zijn we vierde geworden van Europa." GPD Bons ■Bros mrut: IS# ii.iaa imT odl jssiaHi •1> ■Wota door Ad Pertijs DOORNIK/BREDA - Gerben Löwik heeft gisteren de etappe- wedstrijd Franco-Beige gewon nen. In België is dat een zege die lelt en dus mag de Twent hopen opeen overstap naar de nieuwe Vlaamse eerste-divisieploeg Chocolade Jacques van team- baas Jef Braeckevelt en de ver moedelijke ploegleider Johan Capiot. Ik houd me aanbevolen", zegt Löwik, die momenteel onder contract staat bij Bankgirolote rij. Zijn contract bij de ploeg van Arend Scheppink loopt af. Een nieuwe aanbieding heeft hij nog niet op zoek. „Ik heb Arend al een maand niet meer gespro ken. Eind juni zei hij dat we eens moesten praten over 2004. Ik heb er nooit meer iets over ge hoord." Löwik is niet de enige die staat te trappelen om Bankgiroloterij te verlaten. Ook kopman Bart Voskamp wil naar Chocolade Lacques. „Formeel heb ik nog een contract met Bankgirolote rij. Als dat ontbonden kan wor den, sta ik open voor Chocolade Jacques." Met Löwik en Vos kamp zouden ook Koerts, Kem- "a, Pronk en Reinerink de over stap willen maken. Voor de meesten is het een logi sche stap. Ze volgen dan niet al leen hun huidige ploegleider Jo han Capiot, ze koesteren alle maal al jaren de ambitie om in de hoogste divisie te koersen. Bij Bankgiroloterij wil dat niet luk ken omdat Scheppink het geld net vindt om de ploeg naar een hoger niveau te tillen. De dreigende leegloop bij BGL hoeft volgens hem dan ook niet het einde te zijn voor Neder lands tweede wielerploeg, die de laatste jaren opvallend aan de weg timmerde. Löwik en zijn makkers lieten de afgelopen dagen zien dat ze klaar zijn voor een volgend avontuur. De Nederlander ver overde in de eerste, door hem ge wonnen etappe, de leiderstrui en stond die niet meer af. „We hebben de koers niet eens echt hoeven controleren. Het vol stond om steeds een mannetje mee te sturen." In de slotetappe was dat Reine rink, die nota bene de best ge klasseerde van de kopgroep was. Tijdens de finale slopen de mannen als Van Pëtegem en Mattan naar voren. Löwik volg de hen zonder problemen. „De spurt om de etappezege verloor ik jammergenoeg met een band dikte van Geert Verheijen", zegt de man wiens seizoentotaal nu staat op vijf. Arend Scheppink was gisteren niet bereikbaar om te reageren op de ambities van een groot ge deelte van zijn ploeg. GPD ROTTERDAM - Neptunus heeft voor de negende keer de Neder landse honkbaltitel veroverd. De Rotterdamse ploeg won gis teren met veel machtsvertoon de vijfde en beslissende wedstrijd tegen HCAW in de finale van het NK. De titelhouder zegevierde voor eigen publiek met 10-1. Voor Neptunus was het de vijfde landstitel op rij. Daarmee eve naarde de Rotterdamse club het record van O VVO, dat in 1953 de vijfde opeenvolgende landstitel veroverde. ANP van onze sportredactie LEIPZIG/SJANGHAI/BANGKOK - Justi ne Henin-Hardenne heeft een uitgelezen kans laten lopen om 's werelds beste tennis ster te worden. De Belgische verloor giste ren verrassend de finale van het WTA-toer- nooi in Leipzig van de Russin Anastasia Myskina: 6-3 3-6 3-6. Bij een zege was Henin haar landgenote Kim Clijsters voorbijgestreefd op de wereld ranglijst. De Vlaamse gaf zaterdag in de hal ve finale tegen Myskina voortijdig op met een blessure en verspeelde daardoor punten. Ze verzwikte haar enkel bij een spagaat op de achterlijn. „Ik kon onmogelijk verder spelen", zei ze kort na haar opgave. Ze verdraaide dezelfde enkel die ze eerder in de week licht blesseerde bij een val van de trap in de spelerslounge. Bij uitgebreid on derzoek in het academisch ziekenhuis bleek er sprake van een zware kneuzing van een enkelband. Henin leek aanvankelijk weinig moeite te hebben met Myskina. De Waalse, die tot de finale in Leipzig 22 partijen op rij won en dit jaar zegevierde in twee grand slams (Roland Garros en US Open), won de eerste set met 6- 3. Daarna kantelde de partij. Myskina werd sterker, Henin leek nerveus en sloeg veel fouten .DeRussinwonde volgende twee sets met 6-3 en pakte met haar vijfde titel in een WTA-toernooi een winstpremie van 83.000 euro. In Bangkok versloeg de Amerikaan Taylor Dent verrassend de Spanjaard Juan Carlos Ferrero in de eindstrijd: 6-3 7-6. Het was Dents tweede toernooizege dit jaar, na zijn eerdere triomf in Memphis in februari. Dent, de nummer 8 van de plaatsingslijst, verdiende bijna 70.000 euro bij de Thailand Open. Door zijn nederlaag wacht Ferrero, de aanvoerder van de wereldranglijst, nog altijd op zijn eerste indoortitel. Hij won dit jaar wel drie toernooien op gravel, waaron der de Frans Open. Mark Philippoussis won in Sjanghai zijn eerste tennistoernooi in tweeënhalf jaar. De Australiër was in de finale veel te sterk voor de Tsjech Jiri Novak. Het servicekanon sloeg in vijftig minuten met 6-2 6-1 Novak is*.. 03$ Justine Henin-Hardenne feliciteert de Russin Anastasia Myskina, die gisteren verrassend het toernooi van Leipzig won. foto Robert Michael van de baan. Voor Philippoussis was het zijn tiende titel in zijn loopbaan. In de Cham pions Race van de ATP stijgt hij naar de ne gende plaats. Het toernooi van Palermo werd een prooi door Dennis Jansen EPINAL/DEN HAAG - Ray mond van Barneveld blijft ver bazen. De Haagse darter ver overde afgelopen weekeinde zijn derde officiële wereldtitel door in het Franse Epinal Ritchie Davies uit Wales te kloppen (3-4). „Drie keer de Embassy, driemaal officieel wereldkampioen. Prachtig toch", glunderde Barney. De vraag dit jaar is: Wie kan Barney stoppen? In januari won hij het officieuze WK (De Embassy), in mei de nieuwe Grand Slam in zijn Haagse achtertuin (de International Darts League) en nog geen maand geleden was hij abso luut de sterkste op de Neder landse Embassy, de World Darts Trophy. „Wat ik wil win nen dit jaar, win ik", aldus de 36-jarige Van Barneveld. „Ik hoef maar naar die pijlen te kij - ken of ze vallen erin." Het wereldkampioenschap darts staat al jaren ver in de schaduw bij de Embassy, het officieuze én prestigieuze toer nooi dat jaarlijks in het Engel se plaatsje Frimley Green wordt gehouden. „Maar er be staat maar één officieel we reldkampioenschap darts en dat is dit. Ik vind het nog altijd onbegrijpelijk en ongelooflijk dat op dit evenement niemand afkomt. In de zaal zitten de spelers en hun aanhang, that's it. Er is geen televisie, geen ra dio, niks." Het is lang geleden dat Van Barneveld een nederlaag van betekenis leed. „De halve fina le in de Dutch Open, van Ted Hankey", herinnerde de Hage naar zich. „Die had ik ook graag gewonnen. Natuurlijk ben ik niet verzadigd, ik wil al les blijven winnen, elk toer nooi, elke partijIk voel me on verslaanbaar." Barney is in sublieme vorm, kwam in de eindstrijd tegen Davies, een herhaling van de Embassy-finale, met 3-0 voor en reikte net als in Utrecht on langs tot een verbazingwek kend gemiddelde, boven de 35. De Welshman vocht zich echter terug tot 3-3, waarna Barney alsnog het laatste woord had. In Epinal verloor het Neder landse team, dat bestond uit Van Barneveld, Co Stompé, Vincent van der Voort en Al- bertino Essers, in de finale met 9-7 van de Verenigde Staten. Het nationale vrouwenteam met de Vlissingse Karin Krap pen en Francis Hoenselaar be reikte de finale en verloor daarin van Engeland. Krappen sneuvelde in het enkel in de tweede ronde tegen de Engelse Barbara Lee. GPD LEIPZIG - De Duitse oud-wielrenner Uwe Ampler is bij een trainingsongeval ernstig gewond geraakt. Ampler (39) werd op de fiets aangereden door een jeep en liep daarbij zware ver wondingen aan zijn hoofd op. Ampler werd overgebracht naar een ziekenhuis in Leipzig waar hij kunstmatig in coma werd gehouden. De renner verkeert inmiddels buiten levens gevaar. Ampler was olympisch kampioen in 1988 en verover de later ook de wereldtitel bij de amateurs. ANP/DPA KUINRE - Bart Brentjens heeft in Kuinre de finalewedstrijd van de topcompetitie mountainbiken gewonnen. Brentjens, die Bas Peters en Maarten Tjallingii voorbleef, werd ook win naar van het eindklassement. Bij de vrouwen pakte Laura Turpijn de dagprijs en de eindzege. In Kuinre was ze te sterk voor Saskia Elemans en Reza Ravenstijn. ANP AMSTERDAM - Oud-wereldkampioen dammen Ton Sijbrands heeft de eerste plaats op de wereldranglijst her overd. Hij dankt die positie aan de matige prestaties van we reldkampioen Georgiev en oud-wereldkampioen Tsjizjov in het Russische kampioenschap. Ze staan op de tweede en derde plaats. Ook de Russische kampioen Schwarzman leverde punten in en werd door Guntis Valneris en Harm Wiersma ge passeerd. Bij de vrouwen heeft wereldkampioene Tansikkoezhina de eerste plaats veroverd. Oud-wereldkampioene Golubjeva verloor in een toernooi in Minsk zoveel punten dat zij ook werd gepasseerd door de Nederlandse kampioene Hoekman en Europees kampioene Chub. ANP ATHENE - De Griekse autocoureur Dimitris Koliopanos is zaterdagmorgen om het leven gekomen door een ongeval tij dens het EK rallyrijden in Griekenland. Zijn bijrijder Theofa- nis Hasiotis raakte ernstig gewond. Koliopanos verloor de macht over het stuur en reed zijn Toyota Yaris in volle vaart tegen een tranformatorhuisje. Dat gebouw viel om en plette de wagen. Koliopanos was op slag dood, de zwaargewonde Hasiotis werd naar een ziekenhuis vervoerd. Bij de Stara-Zagora-rally in Bulgarije gebeurde eveneens een zwaar ongeluk. Een van de deelnemers verloor de macht over het stuur en reed op het publiek in. Elf toeschouwers raakten daarbij gewond, van wie twee ernstig. ANP/DPA BOEDAPEST - Alina Kabajeva heeft zaterdag voor de twee de keer de wereldtitel ritmische sportgymnastiek in de vier kamp behaald. De 20-jarige Russin verzamelde in Boedapest op de vier onderdelen bal, hoepel, knots en lint 0,325 punten meer dan Anna Bessonova uit Oekraïne. Het brons ging naar de Russin Irina Tsjatsjina. Twee jaar geleden werden Kabajeva en Tsjatsjina voor één jaar geschorst vanwege het gebruik van furosemide, een vochtafdrijvend middel. Kort voor het begin van het WK werd bekend dat de drievoudig wereldkampioene Peitsjeva uit Bulgarije eveneens positief op hetzelfde middel had gerea geerd. Anna Pobokova vertegenwoordigde Nederland in Boedapest. De 15-jarige turnster uit Bergen op Zoom eindigde op de 50e plaats ANP/DPA voor Nicolas Massu. De Chileen won de fi nale van de Fransman Paul-Henri Mathieu: 1-6 6-2 7-6. Het was Massu's tweede zege dit jaar; hij won eerder het toernooi van Amers foort. ANP/RTR/AFP door Rob van Rooijen CHARLEROI - Stan Hoffmann gaat er de komende maanden voor zorgen dat de naam van bokser Raymond Joval op dp af fiches van boksgala's in de Ver enigde Staten komt. De ge wiekste Amerikaanse manager houdt van ware kampioenen en dus kan de Nederlander op zijn steun rekenen. Zeker na zater dagavond in Charleroi, waar middengewicht Joval (35) tegen de Belg Bea Lansana Diallo op overtuigende wijze de vierde aanval op zijn IBO-titel afsloeg. Alleen de jury had enig medelij den met IBF-intercontinentaal kampioen Diallo en zijn fana tieke aanhang in het Spiroudo- me. Joval won op punten, maar de jury deed met 115-113 116- 112 118-112 enigszins afbreuk aan het machtsvertoon van de Nederlandse prof. Maar niemand in het Joval- kamp die zich daar druk over maakte, en zeker Hoffmann niet. De kleine Newyorker, die eerder de belangen behartigde van Regilo Tuur en Orhan Deli- bas, had genoten van zijn kampioen. „Hij bokste een fan tastische partij, een kampioen waardig. Raymond weet waar mee hij bezig is. Ik zal hem nu helpen met dat laatste zetje naar de top", aldus Hoffmann. Hij verwacht dat hij Joval in febru ari volgend jaar in Amerika de ring in krijgt. Het titelgevecht in Charleroi SPARTA - De Oostenrijkse ul traloper Markus Thalmann heeft de Spartathlon gewonnen, de hardloopwedstrijd tussen Athene en Sparta. Thalmann finishte zaterdag na 246 kilometer in 23 uur, 28 mi nuten en 24 seconden. De Oos tenrijker was vorig jaar nog tweede. De Brazilaan Valmir Nunes legde beslag op de twee de plaats. Hij kwam ruim 2 uur na Thalmann in Sparta aan (25.30.35). In de Spartathlon volgen de deelnemers het voetspoor van de legendarische Atheense boodschapper Pheidippides. Hij liep in het jaar 490 in zijn eentje van Athene naar Sparta om de hulp van de Spartanen in te roepen tegen de oprukkende Perzen. ANP/AFP was het eerste gevecht van Joval sinds januari dit jaar. Hij verde digde toen in Schermerhorn te gen de Argentijn Francisco An tonio Mora met succes zijn IBO- titel, maar hield er wel een dub bele kaakbreuk aan over. Het gevolg was dat de langverwach te prestigepartij tegen Fighting Nordin Ben Salah, met als inzet de Nederlandse hegemonie in het middengewicht, niet door ging. „Ik heb tegen Diallo geen moment aan mijn kaak gedacht. Pas na afloop in de kleedkamer voelde ik er voor het eerst aan", aldus Joval. ANP VALKENBURG - Oud-prof wielrenner, oud-mountainbi- ker en nu duatleet; Roger Smeets uit Elsloo is een all round duursporter. De Limbur ger bewees dat gisteren met zijn eerste nationale duatlontitel. Hij won in Valkenburg op ver trouwd terrein de 10 kilometer hardlopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen in 1.55.13, bijna anderhalve mi nuut sneller dan titelverdediger Armand van der Smissen (1.56.41). Bij de vrouwen greep een oppermachtige Suzanne Wiertsema de nationale titel. Ze finishte in een tijd van 2.11.52, drieënhalve minuut eerder dan Barbara Zutt (2.15.25). GOES - De Spaanse wielrenner José Ivan Gutierrez won zater dag de Ronde van Emilia. Gut ierrez bleef in de koers, die geldt als een serieuze test voor het WK, de Rus Aleksandr Kolob- nev voor. De Italiaan Davide Rebellin werd derde. De Italiaan Luca Paolini was gisteren de snelste in de wieler koers Milaan-Vignola. Hij ver sloeg na 200 kilometer in de sprint de Zwitser Elmiger, de Italiaan Mazzanti en de Oekraï ner Gontsjar. Op acht seconden won de Spanjaard Freire (Rabo bank) de sprint om de vijfde plaats. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21