Schakers Vlissingen doen goede zaken Kooijman prolongeert titel Delta/Ockenburgh herstelt zich Mannen SAR zetten kampioensaspiraties met zege kracht bij 19 en gj|SA/? wil in elk geval één keer de eredivisie halen maandag 29 september 2003 4ngad-Gaur wint in Münster Jongerius snel in marathon Berlijn Peesontsteking voor skiër Maier Eerste titel Cubs in veertien jaar Azië Cup voor hockeyers India Greevink raakt wereldtitel kwijt Jeugd Chris Vermeulen wereldkampioen Supersportklasse iMet open ogen naar tafeltennishel ■eeuwa »n wil is bij ^Miï iel in i acht® i]u dooi rt. ,Da ntniees, het ivand lucht egeiop. r Koen de Vries JLOOSTERZANDE - Dankzij jrie zeges van Naomi Schelf- ioiit en twee van Kimberly 't ift behoudt SAR/Rabobank sn fraai uitzicht op promotie jaar de eredivisie. Tegen con- w srrent Hoonhorst moesten de ta ufeltennissters uit Klooster- jande zaterdagavond bijna jeeds tegen een achterstand aankijken, maar bij het schei- jen van de markt kwamen ze lochnog langszij: 5-5. Bet is alleen de vraag of promo te naar de eredivisie wel zo be zienswaardig is. Het verschil •assen de hoogste en de op één hoogste klasse van Neder land is te vergelijken met het ljf verschil in lengte tussen de ■O l fcrktoren van Kloosterzande en deEuromast. RapJli de eredivisie spelen dames -ugtoeg net namen als Dong Li, Li Jie, coorde lei Tan, Li Jia Wei, Li Jiao, Cai loq Shanshan, Su Yan, Wei Fang (allen Chinezen), Jelena Ti- ffiddelJnina, Irina Timina en Galina eelstersjjlelnik (allen Russinnen). En canneer het echt belangrijk wordt, kunnen zes van de acht ;t team clubs nog een blik opentrekken in vooi net zogenaamde lalleei «vlieg-Chinezen, Wit-Russen, is, wot lonlijk nomen igelijk Ecorna emaal M:Bj beslis tereen loira OM 'tmU intrj 5 5 MÜNSTER - Indra Angad- Gaur heeft een regionaal floret - loemooi in de Duitse stad r, LeiilMünster op haar naam ge ler KtJ bracht. DeNederlandse schermster was inde finale veel te sterk voor de Duitse juniore Oksana Klippen- :ersvjj ftein. Deze maakte slechts één treffer: 15-1. •uisin|Siebren Tigchelaar bracht in Tilburg het Koning Willem III S.Mschérmtoernooi op zijn naam. titer® i])e Nederlandse degenkampi- oen won in de finale van de Haagse routinier Michel van der Klip. Bij de vrouwen zegevierde Titia Mannessen van FC Alme- re.dJVP Singaporezen, en andere exoti sche tafeltennissters. In dit veld mag bijvoorbeeld Nederlands kampioene Melissa Muller van Fürst uit Heerlen blij zijn wan neer ze de helft van haar partij en wint. Maar ze speelt dan ook niet voor niets in de op één na sterkste tafeltenniscompetitie van de wereld. Eén van de ploegen die de afge lopen jaren verschillende malen keihard het hoofd stootte in de eredivisie was Hoonhorst, SAR's tegenstander van zater dag. De ploeg uit Overijssel was enige jaren het Volendam van het vrouwentafeltennis en liep daarbij aardig wat frustraties op. Niemand kan daar beter over vertellen dan Piet Geurts, al dertig jaar coach van Hoon horst. „Wij doen tegenwoordig ons best om niet te promoveren. Er is niets aan om het halve land af te reizen om dan in twee uur tjes van de tafel geveegd te wor den. Zelfs als die Chinezen op halve kracht spelen heb je geen kans. Als coach heb je nauwe lijks een functie. Ik gaf mijn speelsters soms opdracht om vijf punten te halen. Als dat luk te, was de missie geslaagd." Dat SAR zich weinig aan de woorden van Geurts gelegen laat liggen is niet zo vreemd. De Zeeuws-Vlamingen kennen nog geen dilemma's. De club is nog nooit kampioen van de eerste divisie geworden en wil dat in elk geval één keer presteren. ,,Ik wil het in elk geval een keer meegemaakt hebben", zegt de minst getalenteerde maar wel de fanatiekste van het trio, Kimberly 't Hooft. En coach Johan 't Hooft, de oom van Kimberly: „Voor de vereni ging zou het fantastisch zijn als SAR een keer naar de eredivisie zou promoveren." Naomi Schelfhout is het minst enthou siast: „Voor mij hoeft het niet, maar omdat Kimberly het wil, ga ik wel mee. Om het te halen is leuk, maar om in de eredivisie te spelen niet. Branderstad is vo rig seizoen gedegradeerd. Ik ge loof dat ze de eerste vier wed strijden met 7-0 verloren." Tegen Hoonhorst ging het Zeeuws-Vlaamse trio er voor de Schip door Roeland Alders GOES - De Zeeuwse schaak competitie is weer van start ge gaan. In de hoofdklasse deden Vlissingen en Middelburg 2 goe de zaken. Vlissingen, dat vorig jaaruit de landelijke competitie degradeerde, won makkelijk van Landau 2 en Middelburg had een mazzeltje nodig tegen ,enü Zierikzee. en po !0I8 I VM Veste CKe- >ouda C!m i Doe e Pica- eet zi an Eipe- irwis- r vrij IngD« rer a goede merJ de 50 )0me- sinii Ie» 10 me ;skea Patc slag ,peed :na- linde befl Km) ikas ande- 11 a e vol- eet J Landau 2-Vlissingen 1,5-6,5: Na de degradatie van vorig jaar ündc^js er weinig overgebleven van Vlissingse team. Deson danks werd een ruime en terech- deiOI 'e zege behaald op de reserves van Landau uit Axel. Opmerke- ije lijk was dat Jan de Rijke na zes tien jaar zijn rentree maakte voorde Walchernaren. Ook won dij zijn partij net zoals Henk Massink en Hans Weiten. Het doelsaldo werd uitgebouwd of door winstpartijen van Evert Lafeber en Eric van Driel. Paul van Rooijen mocht tegen Ro nald de Pooter zijn handen dichtknijpen met remise. Gedetailleerd: 1. B. Audenaert-H. -tesmfc 0-1, 2. R. de Pooter-P. van Rooijen remise, 3. W. de Wolff-W. Punt remise, 4. J. van Hoorebeek- i-H. Weiten 0-1, 5. R. Janssens-E. nn Driel 0-1,6. T. Luijk-J. de Rijke 7. S. Kruit-P. Bikker remise, 8. D. de Klerk-E. Lafeber 0-1 lerneuzen 2-Goes 4,5-3,5: In wn spannend duel ging de winst terecht naar Terneuzen. De Goese invallers Jo Tholenaar en Arjo van Dommelen verloren snel hun partij. Rinus Burger- noff zette voor Goes daar een is de winstpartij tegenover. Bij een stand van 4-3 in het voordeel van de Terneuzenaren was de partij tussen Erik Roose en Remco van de Braak nog bezig. »an de Braak moest winnen, voor een matchpunt, maar na lang ploeteren kwam Van de Braak niet verder dan remise. Gedetailleerd: 1. J. Dees-J. Grochal fnise, 2. G. Kamminga-L. Nieu- uenhuijse 1-0, 3. K. Freeke-R. Bur- Whoff o-l, 4. E. Roose-R. v/d mak remise, 5. F. de Koeijer-J. Tholenaar 1-0, 6. K. Cohen-J. Pauptit remise, 7. M. van Hecke-A. tan Dommelen 1-0, 8. Q. Volle- tan-J. van Ruler 0-1. Zierikzee-Middelburg 2 3-5: Go Middelburgers willen dit jaar voor het kampioenschap Baan. Maar dan moet er duide- 'tjk beter gespeeld worden dan 'n deze wedstrijd. Zierikzee trad aan in een fantasie-opstel- »ogen dat hielp. De Middelbur- §ers kwamen op een 4-3-voor- volle honderd procent tegen aan. Naomi Schelfhout (25) liet zien dat ze het niveau van de eerste divisie makkelijk aan kan. Ze bleef haar tegenstand sters ruim de baas. Kimberly 't Hooft (18) moest alleen de Bos nische vluchtelinge Samira Mujkic feliciteren. De achilles hiel van SAR is momenteel de nog maar dertienjarige Simone de Klerk. Ze is stevig in de groei en heeft daardoor moeite de juiste houding en timing te vin den. Ze bleef zonder zege want ze verloor zelfs van haar leef tijdgenote Saskia Liefers, van wie ze anders altijd wint. Juist voor een speelster als Si mone de Klerk kan de overgang naar de eredivisie slecht uitpak ken. Piet Geurts: „Voor Simone zou de eredivisie slecht zijn voor haar ontwikkeling. Wij zorgen ervoor dat Saskia Liefers in de eerste divisie blijft. Daar kan ze langzaam beter worden. In de eredivisie wordt ze alleen maar slechter." Hoewel ze zich in Koosterzande er nog niet erg druk over maken, is er maar één conclusie moge lijk. Er is maar één ploeg in de eredivisie die de naam van SAR (Sla Altijd Raak) in de praktijk kan brengen, en dat is de tegen partij. SAR/Rabobank-Hoonhorst 5-5: Kimberley 't Hooft-Samira Mujkic 8-11 6-11 5-11, Naomi Schelfhout- -Saskia Liefers 11-7 11-6 11-6, Si mone de Klerk-Cora Bonsen 5-11 10-12 11-4 5-11, 't Hooft/Schelf- hout-Mujkic/Bonsen 6-11 11-9 11-9 8-11 9-11, Schelfhout-Mujkic 11-7 6-11 11-7 11-9, 'tHooft-Bon- sen 12-10 5-11 12-10 11-4, De Klerk-Liefers 7-1111-915-1711-8 6-11, Schelfhout-Bonsen 11-6 10-12 11-7 11-8, De Klerk-Mujkic 3-11 7-11 6-11, 't Hooft-Liefers 11-412-10 9-11 11-7. JÉSt Naomi Schelfhout in opperste concentratie tijdens de service. De tafeltennisster van SAR won tegen Hoonhorst al haar partijen. foto Camile Schelstraete sprong toen Zierikzee-speler Martin Krijger gewonnen stond tegen Frans Rikumahu. Door een blunder ging het stuk voor sprong van Krijger teniet, en verloor hij zelfs nog. Gedetailleerd: 1. H. v/d Made-M. Westerweele 0-1, 2. S. Spiegels-W. van Wijnen 0-1, 3. A. Tillema-W. Stange 0-1, 4. R. v/d Veken-H.J. Meijer remise, 5. H. Aangeenbru- g-A. Jonkheer 1-0, 6. A. Bands- ma-R. Lauer remise, 7. B. v/d Graaf-S. Sanders 1-0, 8. M. Krij ger-F. Rikumahu 0-1. De Zwarte Dame-Denk en Zet 5,5-2,5: De Kruiningers waren duidelijk een maatje te groot voor het Thoolse Denk en Zet. Anton Hagenaars, Cor Heijboer en Daan van Noppen waren suc cesvol voor de thuisploeg. De rest van de partijen eindigde on beslist, zodat Denk en Zet met lege handen stond. Gedetailleerd: 1. W. Bliek-P. van Oevelen remise, 2. A. Hagenaars-S. Koedoot 1-0, 3. W. Meulblok-P. v/d Breevaart remise, 4. A. Quakke- laar-D. de Graaf remise, 5. C. Heyboer-J. de Graaf 1-0, 6. D. van Noppen-C. Harmsen 1-0, 7. J. Ca- pello-H. Dijke remise, 8. R. Sor- ber-R. Nijnappen remise. Souburg 2-SVWZV 2-6: On danks een snelle zege van inval ler Albert Vermue op Gerard de Winter, was het Oostburg wat de klok sloeg. Gedetailleerd: 1. H. Westerweele-A. van Hoeve 0-1, 2. T. van Gemert-C. Lanckriet 0-1,3. R. Steijn-B. de Vo- gelaere 1-0, 4. M. Toetenel-S. Pro voost 0-1, 5. E. van Nassau-J. de Meester 0-1, 6. A. Vermue-G. de Winter 1-0, 7. J.P. van Gemert-S. Braem 0-1, 8. P. Noorlander-J. Da- men 0-1. ft8*» Zeilers in actie tijdens het Open NK J24. van onze sportredactie KAMPERLAND - Albert Kooijman heeft dit weekeinde zijn titel in de J24-klasse geprolongeerd. De zeiler uit Katwijk kwam op de Oosterschelde gisteren nog wel even in de problemen. Kooijman had na zeven races slechts één punt voor sprong op Max Houtzager uit Utrecht. Het kwam gisteren vooral aan op tactiek. Een stevige wind en springtij maakten het lastig zeilen op de Oosterschelde. Kooij man bleek het beste bestand tegen de om standigheden en toonde zich de meest er varen zeiler. De meervoudig Nederlands kampioen won de laatste race en stelde daarmee op nieuw een titel veilig. Zijn belangrijkste concurrent Max Houtzager werd zesde. Wanneer de zeiler uit Utrecht als vierde zou zijn geëindigd, had hij foto Mechteld Jansen Kooijman van zijn troon gestoten. Tijdens het kampioenschap, dat door wa tersportvereniging Arne uit Middelburg en de klassenorganisatie J24 werd geor ganiseerd, werden zeven races gevaren. Eén minder dan de geplande acht. In to taal namen er twintig schippers deel. On der hen waren twee Duitsers. De Zeeuwse zeilers speelden een bescheiden rol in het klassement. Jeanot Bruggeling uit Goes werd met JIP tiende en de beste Zeeuw. iroeR e fi- door Joop van den Oudenhoven ROTTERDAM - De driebanders van Del ta/Ockenburgh hebben de misstap van vorige week snel rechtgezet. Tegen het dit seizoen bijzonder sterk gestarte René Degenkamp werd in Rotterdam een de gelijke 6-2-overwinning geboekt. Tevreden gezichten alom in Rotterdam, althans aan Zeeuwse zijde. Onder de rook van Feyenoord-stadion De Kuip stelde Delta/Ockenburgh orde op zaken na de teleurstellende nederlaag van vori ge week. Sprankelend was het niet altijd, maar wel spannend. Er moest gewonnen worden om niet vroegtijdig in het seizoen op al te grote achterstand te geraken, en dat gebeurde ook. In de openingspartij bewees Henk Ha- braken een waardevolle aanwinst voor Delta/Ockenburgh te zijn. In Mike's Club trakteerde Habraken de dit seizoen nog ongeslagen Barry van Beers op een ne derlaag. Het was een partij met wisselen de kansen. Na een gelijkopgaande start nam Habraken met series van acht, vier en drie afstand, maar Van Beers kwam terug met klein maar effectief werk. Bij een tussenstand van 34-35 viel de jonge Brabander even stil en sloeg de gerouti neerde vierde man van Delta/Ocken burgh genadeloos toe. Met 43-50 in veer tig beurten werd het toch nog een vrij eenvoudige zege voor Habraken. Martin Spoormans vocht in de tussentijd op de andere tafel een zware strijd uit met Christ van der Smissen. Spoormans kende een uitstekende start met een serie van tien, en leidde na negen beurten met 5-20. Van der Smissen knokte zich echter terug in de wedstrijd en nam zelfs de lei ding over bij 34-33. Op dat moment scoorde Spoormans een zes en leek hij de beslissende slag te hebben gemaakt. Kansen op de zege kwamen er ook, maar het ontbrak Spoormans aan geluk. En dat schaadde zijn vertrouwen. Met 50-48 ging de winst naar Van der Smissen. Jean Paul de Bruijn bewees opnieuw zijn waarde voor het team door een mooie overwinning op de Belg Ludo Dielis. Na een moeizaam begin volgde een partij BERLIJN - Marlies Jongerius van Top Running Zeeland is 27e geworden in de marathon van Berlijn. Onder ideale omstan digheden liep ze in haar eerste marathon een tijd van 2 uur 47 minuten en 14 seconden. Daarmee werd ze negende in haar leeftijdscategorie. „Van die tijd kon ik eigenlijk alleen maar dromen", liet ze blij na de finish weten. Haar coach Jan de Wilde fungeerde als haas van Jongerius. Hij en Arjan Beije uit Burgh-Haamstede, die kampte met pijnlijke bovenbenen, fi nishten in dezelfde tijd als de atlete. WENEN - Het begin van het skiseizoen op 25 en 26 oktober komt voor Hermann Maier vermoedelijk te vroeg. De Hermi- nator heeft last van een peesontsteking in zijn rechterknie. Hij liep de tendinitis op tijdens de zomertraining in Nieuw- Zeeland. In Wenen verklaarde Maier (31) zaterdag op de Dag van de Sport dat hij betwijfelt of hij in de eerste wereldbeker wedstrijd in Solden start. „Ik moet rust houden", verklaarde hij. „Over een week wordt de knie weer onderzocht." Maier liep in augustus 2001 bij een motorongeluk een zware blessu re aan zijn rechterknie op. ANP CHICAGO - De Amerikaanse honkbalclub Chicago Cubs heeft de eerste titel in veertien jaar veroverd. De ploeg van succescoach Dusty Baker (ex-San Francisco Giants) won za terdag het kampioenschap van de National League Central Division dankzij de tweede zege op Pittsburgh Pirates (7-2). Het eerste duel van de doubleheader (twee wedstrijden op één dag) eindigde in 4-2 voor de Cubs, die met de slagkracht van onder anderen Sammy Sosa (veertig homeruns alweer dit sei zoen) nog ver kunnen komen in de play-offs voor de World Se ries. ANP/AFP KUALA LUMPUR - De hockeyers van India hebben gisteren in Kuala Lumpur de Azië Cup veroverd. De nieuwe kampi- oensploeg won gisteren in een enerverende finale met 4-2 van buurland Pakistan, dat in de groepswedstrijd nog met dezelf de cijfers van de grote rivaal had gewonnen. Daarmee verze kerde India zich van deelname aan het wereldkampioenschap van 2006 in Duitsland. ANP/RTR GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Ferry Greevink is zater dag bij het WK taekwondo in de Zuid-Duitse plaats Gar- misch-Partenkirchen zijn wereldtitel kwijtgeraakt. De Ne derlandse zwaargewicht (+84 kg) werd al in de tweede ronde, tot zijn grote verbazing, uitgeschakeld. Greevink begon als kampioen nog overtuigend aan het karwei. De Italiaan Leo nardo Basile was in de openingspartij geen al te groot pro bleem: 7-4. Dat was Aleksandr Kalmikov wel. Greevink pro beerde het duel met de onbekende Rus „op overhouden" door te komen. Dat kwam hem uiteindelijk duur te staan. Kalmikov counterde sterk en kwam op voorsprong. De favo riet knokte zich echter bekwaam terug. De eindstand werd op 11-11 bepaald en met twee rondes in zijn voordeel waande Greevink zich bij de laatste zestien. De matscheidsrechter be sliste echter anders. Hij zag de Rus als winnaar. Een protest tegen dat besluit was zinloos. Het goud in deze klasse was voor de Iraniër Morteza Rostami. Hij volgde Greevink op door de Deen Zakaria Asidah in de eindstrijd te verslaan .ANP waarin de verdedigende stellingen voor al door Dielis werden betrokken. Fraai werd de partij daardoor niet. Na veertig beurten moest Dielis zich gewonnen ge ven en was de buit voor de Zeeuwse for matie binnen. Op de andere tafel had Ro land Forthomme namelijk weer eens een demonstratie van zijn kunnen gegeven, tegen Richard Bitalis. In 25 beurten snel de de Waal naar de finish. De Fransman kwam er niet aan te pas en moest heel diep buigen voor de suprematie van zijn tegenstander: 28-50. Een opgetogen teamleider Raymond Ni- codem na afloop: „Zo, de smet van vorige week is weggewerkt en die mannen zijn weer op hun plaats gezet. Beter kon het niet lopen vandaag." door Alex Krappen GOES - De Zeeuwse landelijke tafeltennisteams hebben dit weekeinde de goede seizofens- start niet voort kunnen zetten. De vrouwen van RdT en SAR 2 verloren, evenals de mannen van Arnemuiden. Uitzondering was het mannenteam van SAR, dat de kampioensaspiraties kracht bij zette met een klin kende 9-1-zege op TTCV/Her- waarden 3. Arnemuiden balde in de twee- de-divisiewedstrijd tegen Faleo leuk mee, maar dolf uiteindelijk het onderspit met 7-3. Vooral de drie verliespartijen van Leon van Boven, alledrie in vijf games, waren illustratief. Arne muiden is nu hekkensluiter, en zal de inzet van Frank Boute en Jan-Rien Meerman hard nodig hebben om serieus kans te ma ken op handhaving. Eén klasse lager lijkt SAR/Rabobank in sneltrein vaart op weg naar de titel. Dit maal werd het niet kinderachti ge Herwaarden 3 met 9-1 afgedroogd, waarbij alleen Wim 't Hooft een steekje liet vallen. Maasbree volgt op twee punten. Ondertussen duurt de vormcri sis van het tweede vrouwen team van SAR onverminderd voort. Was dit team vorig jaar de schrik van de tweede divisie, na opnieuw een te ruime neder laag, ditmaal 9-1 tegen Red Stars 2, moet nu gevreesd wor den voor degradatie. Alleen Audrey Koole won een partij In de derde divisie werden de vrouwen van RdT weggetikt door lijstaanvoerder De Wild- t/ONI, 9-1 was de uitslag. De Lamswaardsen zijn door dit de bacle op de laatste plaats be land. Namens RdT won alleen Marscha de Booy een potje. In de hoofdklasse won 't Zand ook de tweede wedstrijd van de competitie, ditmaal met 7-3 van Tios. Wim Wegman won drie partijen, Stefan de Groot be sloot een matig optreden met twee winstpartijen, Arjan Jonk man won één partij. Het Mid delburgse team voert na twee ronden de ranglijst aan. Arne muiden 2 vertrok gehavend naar Geldrop voor de uitwed strijd tegen Unicum 2, en keerde met vier punten terug. Daan Mijnsbergen won twee partijen, Hans Oosterling één. Arnemui den staat nu vijfde. In de andere poule won 't Zand 2 met 6-4 van Belcrum 3. Jan Henk Bomhof bleef ongeslagen, Thomas Groenewoud won twee partijen, veteraan Willem-Jan Duininck één. De reserves van 't Zand delen in deze klasse de koppositie met Herwaarden 5. SAR 2 verloor de eerste wed strijd van het seizoen met 6-4. Johan 't Hooft won tweemaal, Octaaf van Eggermont luisterde zijn rentree bij SAR op met één zege. In de meisjes A-klasse verloor SAR opnieuw, ditmaal was FvT te sterk, met 8-2. Sara van Belle en Chantal Remorie wonnen beiden één partijSAR zal enke le malen ruim moeten gaan win nen om zicht te houden op de doelstelling van dit seizoen, plaatsing voor de kampioens- groep. In de jongens B-klasse verkleinde Arnemuiden het ver schil met de concurrenten voor de vierde plaats door een fraaie 6-4-zege op AAC Cosmos 2Ar nemuiden blijft nog laatste, maar heeft de sterkste tegen standers al gehad. In de C-klasse herstelde Smash zich goed van de domper van vo rige week. Vice Versa werd met een 8-2-nederlaag tegen naar Oudenbosch teruggestuurd. De Sint-Annalanders staan nu tweede met slechts twee punten achterstand op Irene. IMOLA - De Australiër Chris Vermeulen is zondag op het cir cuit van Iniola wereldkampioen in de Supersport-motorklasse geworden. De 21 -j arige coureur uit het Ten Kate Honda-team had in de tiende van de elf races genoeg aan een tweede plaats om zijn eerste wereldtitel in de midden klasse van de fabrieksmotoren veilig te stellen. Vermeulens land- en ploeggenoot Karl Mug- geridge won de race in Italië. Jurgen van den Goorbergh nam revanche voor zijn mislukte op treden twee weken geleden in Assen, toen hij crashte. De Bre- danaar finishte als derde en die plek bezet hij ook in het WK- klassement. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19