Ruime zeges To vaal en Oemoemenoe Mardle bij titelstrijd Yip Plaza Vlissingse hockeyers veel te sterk Alleen Luctor buit thuisvoordeel uit in de vijfde klasse Slechte competitiestart waterpoloërs Stormvogel 17 leelandia Middelburg mag handen dichtknijpen met 3-2-zege 16 wb maandag 29 september 2003 Sterke start EMM-teams Bont gezelschap in menwedstrijd Gerechtigheid Aanstaande fusiepartner Middelburg met 7-0 verslagen Tweede plaats Mirjam Dieleman Van de Linde wordt tweede Winst en verlies voor 3BSD Sinar'75 begint met nederlaag Derde nederlaag FM Sranang Tiende zege voor Bart Maas wRon de Waal jjDDELBURG - In de eerste ibiiiswedstrijd van het seizoen jjjft zondag-derdeklasser kandia Middelburg met han- en wurgen de ongeslagen ytus weten te behouden. In de bby tegen nieuwkomer Wal- jerèn liet de ploeg van trainer Walcheren krijgt veel te weinig HDDELBURG - De handbal- ([svan EMM hebben de smaak jlte pakken. Zaterdagavond serd het tweede oefenduel van lit seizoen tegen Mountain jtars in winst omgezet: 32-28. jijde vrouwen speelde EMM in laatsheuvel sterk in een oefen- reekend. i ontmoeting tussen de hand- sailers van EMM en Mountain tars was allesbehalve slaap- erwekkend. De partij golfde op jneer. De Brabantse hoofd- jlasser kreeg de rekening voor «aanvalslust al snel gepresen- L EMM, dat verre van com- was in de sporthal aan de iassaulaan, zat snel op rozen: -8. Hoewel EMM de hele wed- srijd de regie in handen had, ■erd de marge gaandeweg steeds kleiner. ,,De vermoeid- iid sloeg toe, maar we bleven gelukkig kansen creeeren", ond EMM-trainer John Jan- ffl. Driemaal winst en tweemaal terlies was de oogst van de IMM-vrouwen tijdens een trai- ngsweekend in het Brabantse laatsheuvel. Hoogtepunt was ie knappe zege op het hoger ge- tosseerde Internos. Aan die ze ge werd tegen Desk bijna een vervolg gegeven. Die ploeg Seek na 3x25 minuten maar net lesterk: 15-16. Gisteren was er tweemal succes ophet toernooi van GHV. Zowel lichos 2 (14-5) als Saturnus (11-5) werden aan de zegekar gebonden. De nederlaag tegen GHV was een domper: 5-10. Wil Wijnands zich niet bepaald van zijn beste kant zien, maar mocht geheel tegen de verhou dingen in toch de drie punten in eigen huis houden: 3-2. Na de eerste twee uitwedstrij den van het seizoen had Zeelan- dia Middelburg aan klanten binding gedaan. De toeschouwers die op de eer ste thuiswedstrijd waren afge komen, zullen zich echter nog wel een keer achter de oren krabben alvorens de gang naar de Veerse Poort weer te maken. In een veel te laag tempo en met bitter weinig overtuiging dach ten de hoofdstedelingen het Walcherse varkentje wel even te kunnen wassen. „De drie punten zijn mooi mee genomen, maar over het spel ben ik niet tevreden", merkte trainer Wil Wijnands na afloop terecht op. „Er was geen bewe ging in het elftal te krijgen." De complimenten die Wijnands over had voor het dappere op treden van Walcheren leken al leen nog maar meer zout in de wonden van de ploeg van John Ebert te strooien. „Hier word je goed ziek van", treurde Ebert. „We speelden goed in de organisatie, maar je koopt er niets voor. Alleen de punten tellen." Walcheren, dat vooraf getekend zou hebben voor een punt, startte voortva rend. Al na vijf minuten trof Paul Bunnik voor de bezoekers de buitenkant van de paal, maar het schudde Zeelandia Middel burg niet wakker. Walcheren bleef fier overeind maar verzuimde alleen de di verse kansen te benutten. Zee landia Middelburg was nauwe- lijk in staat om de Walcherse defensie, onder leiding van de solide Marco Schroevers, in ver legenheid te brengen. Pas na het inbrengen van Daan Eikenhout, die vlak voor rust de geblesseer de Gaza Ambiti verving, kreeg de thuisploeg iets meer grip op de wedstrijd. Eén van de weinige keren dat Alberto Conde Morgado los kon komen van de stugge Walcherse defensie, was het echter meteen door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal spoelde gisteren de kater van de onnodige nederlaag legen Ducks. In Rotterdam nrd hekkensluiter RSRC met li-O weggespeeld. Oemoeme noe haalde op eigen terrein vier punten binnen tegen Ducks. ftainer Henny Zandbergen was ia afloop van het duel tegen Ducks tevreden. De Middelbur- VROUWENPOLDER - De menwedstrijd die gis teren in Vrouwenpolder werd gehouden bestond uit een bont gezelschap. Kleine Shetlander pony's, ranke volbloeds, maar ook zware Zeeuwse boe- renknollen trokken de marathonwagens door het twaalf kilometer lan ge modderig parkoers dat op en rond manege De Eendracht in Vrouwen polder was uitgezet. «Dat is het mooie van de mensport. Elk ras is er ge schikt voor", stelde wed strijdleider Arjen Ytsma. Niet het modderig en zwa re parkoers met daarin ook nog een paar sloten die doorwaad moest wor den bleek de nekkenbre- ker voor de deelnemers, maar het behendigheids parkoers. De afstand tus sen de kegels vormde voor de meeste deelnemers geen enkel probleem, maar de tijdslimiet. De ervaren Leo Pauwe was de enige van de 28 deelnemers die binnen de toegestane tijd zijn paar den door het traject wist le jagen. Maar in de haast ging Pauwe aan de ver keerde kant door de fi nish. Een fout waardoor nij in het eindklassement genoegen moest nemen met de tweede stek, achter Lauw Willemse, die zijn voorsprong in de mara thon wist te consolideren. Bij de pony's ging de zege naar Cor Vink. De zege bij de trekpaarden werd een Prooi voor Ad Janse. raak. Fred Compeer haalde Conde Morgado neer, waarna Marcel Lourens de penalty ge keerd zag door keeper Lars Pee- ters. In de rebound was de inzet van Lourens toch te machtig voor de Walcheren-goalie: 1-0. Direct na rust kwam er gerech tigheid toen de sterke Daniël Elebe de diepte ingestuurd werd en knap wist te scoren: 1-1. Een kwartier later nam de thuis ploeg opnieuw de leiding. Een afgemeten voorzet van de tot dan toe onzichtbare Evert Ei kenhout werd van dichtbij binnengekopt door Conde Mor gado: 2-1. Opnieuw was er gerechtigheid toen Vincent de Rijke via het been van een Mid delburgse verdediger raak schoot: 2-2. Lang kon Walche ren niet genieten van de gelijke stand, want één minuut later scoorde Evert Eikenhout van dichtbij de 3-2. Verwoede po gingen van Walcheren waren daarna niet genoeg om de onte rechte nederlaag af te wenden. „Hier komt het gebrek aan sco rende spelers om de hoek kij ken", legde Walcheren-speler Bart Felius de vinger op de zere plek. Zeelandia Middelburg- -aanvoerder Geert Bosschaart was blij met de drie punten en had tegelijkertijd een duidelijke boodschap voor zijn team. „Qua ondersteuning van elkaar zal er nog flink wat verbeterd moeten worden." Zeelandia Middelburg-Walcheren 3-2 (1-0). 43. Marcel Lourens 1-0, 47. Daniël Elebe 1-1, 63. Alberto Conde Morgado 2-1, 79. Vincent de Rijke 2-2, 80. Evert Eikenhout 3-2. Scheidsrechter: H. Atmac (Sluiskil). Gele kaart: Michel Sinke, Gaza Am biti, Geert Bosschaart, Jacco de Wit te (Zeelandia Middelburg), Jeroen Dijker en Fred Compeer (beiden Walcheren). Aantal toeschouwers: 200. Zeelandia Middelburg: Milad Og- habian Langar; Jacco de Witte, Pas cal van de Berg, Geert Bosschaart, Ruud Mesu (61. Alper Kop); Paul Constandse, Gaza Ambiti (40. Daan Eikenhout), Michel Sinke (52. Jose Nadez); Alberto Conde Morgado, Marcel Lourens en Evert Eikenhout. Walcheren: Lars Peeters; Fred Com peer, Marco Schroevers, Iemke Kuyper, Sjoerd Reijnhout; Jeroen Dijker (80. Stefan Meliefste), Michel van Dalen, Bart Felius, Paul Bunnik (83. Edward Laarman); Vincent de Rijke en Daniël Elebe. gers hielden de opwaartse lijn van de laatste weken vast tegen een team dat het afgelopen sei zoen lang meedraaide in de mid denmoot van de eerste klasse. Oemoemenoe was in de eerste helft duidelijk sterker, maar het overwicht kwam pas in de 32e minuut tot uitdrukking in de score. Op aangeven van Jan Al- bregtse en Tannequi Descazaud zorgde Berny Ligtvoet voor de openingstry. Ducks kwam wel iswaar vlak voor rust terug tot 5-3, maar na rust hield Oemoe menoe het overwicht. Marcel Kokj e drukte een try na een aan val uit het boekje en in de 62e minuut werd Wouter Krikke ge lanceerd na balwinst in de line- -out:19-3. De Middelburgers hadden nog bijna 20 minuten om het bonuspunt veilig te stel len, maar het goed verdedigen de Ducks gaf geen kansen meer weg. Oemoemenoe-Ducks 19-3 (5-3) 32. Berny Ligtvoet 5-0, 54. Marcel Kok je 10-3, 55. Jan Albregtse 12-3, 62. Wouter Krikke 17-3, 62. Jan Al bregtse 19-3. Scheidsrechter: H. van Dijk (Vlissingen)Aantal toeschou wers: 75 RSRC-Tovaal 0-47: De Goese- naren hadden geen enkele moeite met de Rotterdamse stu denten, die dit seizoen nog geen enkele zege hebben geboekt. In het eerste gedeelte van de eerste helft zorgden Reinier de Haan, Bram Bruijnes en Jacco Kors- tanje al voor een riante 15-0 voorsprong en ruim voor de pauze stelde Erik Buijs het bo nuspunt al veilig. Aanvoerder Egon Geeratz, die waarschijn lijk het hele seizoen niet meer in actie komt, werd bij de conver sies node gemist want er werd er geeneen tussen de palen te schieten. Tries drukken ging To vaal een stuk eenvoudiger af, want op slag van rust bepaalde Caesar Luikenaar de ruststand op 0 25. Na rust bouwden routinier Ton nis van der Tuin, Arthur Hoge- steger, Erik Buijs en Sjoerd van Benthem de score uit. Tot slot was er extra reden tot juichen, want Jan-Joost Wiebrens be nutte de eeste conversion van de wedstrijd. Eindstand: 0-47. RSRC-Tovaal 0-49 (0-25): 5. Reinier de Haan 0-5, 9. Bram Bruijnes 0-10, 14. Jacco Korstanje 0-15, 30. Erik Buijs 0-20, 38. Caesar Luikenaar 0- 25, 45. Tonnis van der Tuin 0-30, 50. Arthur Hogesteger 0-35, 70. Erik Buijs 0-40, 77. Sjoerd van Benthem 0-45, 78. Jan-Joost Wiebrens 0-47. Scheidsrechter: J. Jacobs (Rotter dam). Aantal toeschouwers: 70. Wayne Mardle was gisteravond actief tijdens de clubkampioenschappen van Yip Plaza. van onze sportredactie GOES - Wayne Mardle was gisteravond met voorsprong de prominentste deelnemer aan de clubkampioenschap pen van dartclub Yip Plaza uit Goes. Mardle mocht deelnemen aan het toernooi omdat hij zich vo rig jaar, toen hij een dartde monstratie gaf in het Goese Yip Plaza, als lid liet inschrij ven bij de club. De man uit Es sex die al eens de halve finale van het belangrijkste dart- toernooi van de wereld haalde, foto Mechteld Jansen de Embassy in Frimley Green, was deze week in de buurt van Goes en gaf te kennen mee te willen doen. Hij was gisteren tot laat in de avond in de run ning. door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - De hockeyers van Vlissin gen waren gisteren een paar klassen beter dan die van Middelburg. De uitslag van 7-0 in de derby in de vierde klasse was dan ook niet eens geflatteerd. Slechts een handjevol mensen had de moei te genomen om de derby bij te wonen. Dege nen die waren gekomen zagen een wedstrijd die eigenlijk nooit een wedstrijd was. Vlis singen begon scherp aan het duel en kwam al vrij snel op een 2-0-voorsprong. Lars de Kubber en Lijn Labruyère waren de doel puntenmakers. Middelburg knokte voor wat het waard was, maar de ploeg kwam in de eerste helft nauwelijks in het spel voor. Vlissingen wist de score op te voeren tot 4-0 door strafcorners van weer Labruyère en Johan Tange. Pas toen floot de scheidsrech tervoor de rust. In de tweede helft speelde Middelburg beter. Er waren zo af en toe leuke combinaties aan beide kanten. Vlissingen bleef wel de bo venliggende partij en kwam nooit echt in de problemen. Bijna elke fatsoenlijke aanval leverde een treffer op. Uitblinker Labruyère maakte zijn hattrick compleet met een be keken schuiver. Een fantastische uithaal van Marius Versteeg vanaf de rand van de cirkel betekende het halve dozijn voor Vlis singen. In de voorlaatste minuut bracht Gijsbert van Empel met zijn specialiteit, een draai van 360 graden met de bal aan de stick, de eindstand op het scorebord. Chris Jiskoot, trainer van Vlissingen, was tevreden over het vertoonde spel. „Ik ben blij dat we de concentratie, ondanks de gro te voorsprong, vast hebben kunnen houden. Het is ook mooi dat Tange en Versteeg bei den hun doelpuntje hebben meegepakt, want zij hebben nog nauwelijks kunnen trainen." Bij Middelburg kwam de nederlaag niet als een verrassing. Uco Sonnenberg, normaal aanvoerder maar aan de kant vanwege een enkelblessure, trad op als trainer. „Vlissin gen was gewoon de betere ploeg. Maar we hebben wel lekker gespeeld.Beide trainers kijken uit naar de fusie van de clubs. Son nenberg: „Dan kan iedereen tenminste op zijn eigen niveau spelen." De fusie laat echter nog op zich wachten. Bestuurslid Rob van Eijkelenburg: „De Een speler van Middelburg (liggend) probeert de bal af te spelen. foto Lex de Meester clubs zijn helemaal klaar om de fusie aan te gaan. Het wachten is op de accommodatie." Voor de bekostiging is het wachten tot de ge meenten Middelburg en Vlissingen over de brug komen. En dat duurt volgens van Eij kelenburg te lang. „We zijn teleurgesteld in het beleid van de gemeente. Ze moeten luis teren naar de wensen van de sportclubs. Flip Reijnierse, oud-trainer en in het verle den spelend voor beide clubs, valt hem bij. „Ze hebben daar wel geld voor een omstre den theater, maar ze doen moeilijk over een accommodatie waar iedereen bij gebaat is." De afzonderlijke ploegen Vlissingen en Middelburg hebben dringend behoefte aan een fusie, want beide clubs hebben een te kort aan leden. Eijkelenburg: „Vlissingen heeft te weinig junioren, daar lopen spelers rond die niet aan wedstrijden mee kunnen doen omdat ze te weinig leeftijdgenoten in de ploeg hebben. Middelburg heeft juist weer gebrek aan volwassenen die trainin gen kunnen geven of wedstrijden kunnen fluiten." Oud zeer tussen de verenigingen is er niet meer. Reijnierse: „Vroeger was het bloed aan de paal, maar dat speelt helemaal niet meer. Er zijn veel spelers die al bij beide ploegen actief zijn geweest." Scores Vlissingen: Lijn Labruyère 3, Lars de Kub ber, Johan Tange, Marius Versteeg, Gijs Bert van Empel. GOES - Mountainbikester Mirjam Dieleman uit Vlissingen is in de finalewedstrijd om de Flanders cup in het Belgische Dil- sen-Stokkem op de tweede plaats geëindigd. Haar broer Joël greep net naast het podium met een 4e plaats bij de espoirs (10e overall). Leen Schoe uit Vrouwenpolder reed knap naar een 17e plaats bij de masters. SCHARENDIJKE - Windsurfer Niek van der Linde is als tweede geëindigd tijdens de 'Young guns of freestyle'-wed- strijd bij de Brouwersaam. Het evenement gold als laatste manche voor het Belgisch kampioenschap. De zwakke wind speelde Van der Linde en andere deelnemers parten. De races telden niet mee voor het kampioenschap. In een officieuze wedstrijd eindigde Van der Linde op een tweede plek, achter de Belg Tom Scheirlinck uit Gent die ook het eindklassement van het Belgisch kampioenschap op zijn naam schreef. Ook daarin was de surfer uit Rilland de runner-up. GOES - De biljartteams van 3BSD boekten wisselende resul taten in de competitie driebanden. Het tweede team versloeg De Distel met 6-2, het eerste ging met dezelfde cijfers ten on der bij Nissan Cas Lamens. De enige zege voor de hoofdmacht van 3BSD kwam op naam van Peter Flikweert. Johan Flik- weert, Martin Capelle en Peter van Houwelingen gingen ten onder. Bij 3BSD 2 verloor Ron Speijer nipt van Broos (20-16), maar daarna ging het crescendo met het reserveteam uit Zie- rikzee. Sjaak de Visser, Philip van der Male en Jan Suyker- buyk zorgden voor de verdiende zege. MIDDELBURG - De badmintonners van Sinar'75 zijn de competitie in de hoofdklasse van de badmintoncompetitie van het district Zuid-West gestart met een nederlaag. Ritte 5 was met 5-3 te sterk voor de Middelburgse formatie. De routi ne van enkele spelers van Ritte gaf de doorslag. Patrick Cal- jouw maakte bij de Middelburgers de sterkste indruk. Hij won zijn enkelspel, het mannendubbel met Marcel van Aspe- ren en de mix met Stephanie Potter. OOSTERHOUT - Het wil dit seizoen nog niet lukken met FM Sranang in de hoofdklasse van het futsal. De Goesenaren, die vorig jaar nog als tweede eindigden, verloren ook hun derde duel. In Oosterhout was ZVO/Goodbookers met 6-1 te sterk. Bij Sranang waren, naast de langdurig geblesseerde aanvoer der Ramon Dahoe (achillespees), basisspelers Clarence Pahlad, Rosano Acton (liesblessure) en Gaza Ambiti niet van de partij. Sranang kwam in Oosterhout wel op voorsprong. Alex van Hove maakte 0-1. Daarna nam ZVO/Goodbookers het roer over. Voor rust scoorden de Brabanders twee keer en voegden daar na de pauze nog vier doelpunten aan toe. GOES - Bart Maas heeft zaterdag zijn tiende overwinning van het seizoen geboekt. De 14-jarige mountainbiker uit Hans- weert won een wedstrijd voor de topcompetitie in Kuinre. Maas maakte deel uit van een kopgroep van drie man en sloeg in de laatste ronde een gaatje. de eerste helft de score namens de bezoekers: 0-1Na rust drong Kwadendamme Lebo terug, wat in de 58e minuut leidde tot de gelijkmaker van A-junior Marco Remijn: 1-1. Kort voor tijd zorgde Ronald Smits er met een rake kopbal voor dat de drie punten toch meegingen naar Lewedorp: 1-2. WVV'67-Jong Ambon 1-2: Al binnen enkele minuten keken de Middelburgers tegen een achterstand aan toen Dennis van Loon uit de eerste aanval 1- 0 aantekende. Pas na een uur voetbal bracht Martin Waisapy Jong Ambon weer langszij: 1-1. Nadat Paulo da Silva Gomes in de 75e minuut voor 1-2 had ge zorgd, kregen de gasten in de slotfase de nodige kansen om de score verder uit te bouwen. Deze bleven onbenut waardoor de wedstrijd in 1-2 eindigde. Volharding-Robur 1-5: Een sterker Robur leidde halverwe ge met 2-0 via treffers van Ge rard Tibbe en Dennis Weyers. In de tweede helft voerde Dennis Weyers zijn totaal van deze mid dag op tot vier doelpunten. Om dat Nathan Schenk bij 0-4 te- genscoorde komen deze drie treffers niet in de boeken als hattrick: 1-5 de eindstand. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B was Luctor'88 de enige ploeg die op eigen veld een over winning behaalde. Het duel met Vosmeer eindigde in 5-2. In de overige vijf wedstrijden won nen de bezoekers. Grootste uit schieter hierbij was de 1-5 bij Volharding-Robur. Luctor'88-Vosmeer 5-2: De thuisploeg begon slap, wat leid de tot 0-1 via Jacco Vaders. Erik de Groene (strafschop), Maurice Huijskens en Marco Utermark bogen de achterstand om tot een 3-1-voorsprong, maar kort voor rust bracht Arjen Verkamman de marge terug tot één doelpunt: 3-2. Kort na rust kreeg Luctor- -doelman Berry Simonse een bal niet onder controle, maar hij redde fraai op de rebound en voorkwam zo de gelijkmaker. Erik de Groene benutte hierna twee van de vele kansen van de thuisploeg: 5-2. Kwadendamme-Lewedorpse Boys 1-2: Ook de vooraf gepre senteerde nieuwe tenue's leid den er niet toe dat de thuisploeg de eerste punten van dit seizoen behaalde. Uit een vrije trap opende John Stijns halverwege door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs zijn de competitie in de derde klasse slecht begonnen. De Vlissingers verloren met 6-2 van EZZ. Ook de Vlissingse reserves konden geen vuist maken. Zij gingen met 11-1 onderuit bij Vennen. De vrouwen van Ganze wonnen met 3-2 van Nuenen. De water poloërs van De Schelde begon nen de competitie in de tweede klasse verrassend goed. De ploeg uit Terneuzen speelde met 7-7 gelijk bij Njord. EZZ-Stormvogel 6-2: Stormvo gel kon met slechts zeven spe lers naar Arnhem reizen. Toch speelde de ploeg drie periodes een goede wedstrijd. Na 0-0 openden de Vlissingers in de tweede periode de score: 0-1. EZZ kwam in de derde periode langzij en nam in de laatste mi nuut een 2-1 -voorsprong. Daar na zakte Stormvogel door het ijs: 6-2. Ad van't Westende en Gabrijel Gavranovic scoorden voor Stormvogel. Vennen-Stormvogel 2 11-1: Ook het tweede van Stormvogel was zwaar verzwakt en kon in Don gen niet imponeren. Henk Rie- mens redde de Vlissingse eer. Ganze-Nuenen 3-2: De Goese vrouwen namen in de eerste pe riode een 1-0-voorsprong. In de tweede periode bleef Ganze aan de goede zijde van de score 2-1. In een spannende derde periode werd niet gescoord, maar na 2-2 in het begin van de laatste pe riode was de spanning weer he lemaal terug. Ganze speelde het echter slim en gaf na een nieuwe voorsprong niets mee weg. Scores Ganze: Astrid Assing 2, Mar jolein Flipse 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17