PZC Roy Makaay blijft scoren bij Bayern t: iSSSSS 1m Hattrick na hectisch weekje P Club Brugge maakt zich grote zorgen D st Beter dan AZ, maar toch kostbaar verlies op eigen veld: 0-1 KcVGIlOOrd koiïlt r mm mm i h R maandag 29 september 2003 Ajax krijgt een vrije doorgang van Willem II Schotland Frankrijk I W AM# jft tpf£| Woede Ruud van Nistelrooij topschutter in Engeland Italië Vitesse boekt eerste winst Roma: transfer Chivu afgerond Rosenborg weer Noors kampioen Rivaldo blijft Sparta laat de periode liggen AMSTERDAM - Na de verloren wedstrijden tegen AC Milan en NAC had het zelfvertrouwen van Ajax een positieve injectie nodig. Willem II toonde zich gis teren een prima heelmeester. De uiterst zwakke Tilburgse ploeg legde het elftal van Koeman geen strobreed in de weg: 6-0. Ajax speelt woensdag alweer het belangrijke Championslea- gue-duel tegen Club Brugge. Trainer Ronald Koeman keek alvast vooruit, maar verbond geen conclusies aan de ruime overwinning op Willem II. ,,De overwinning staat op zichzelf, maar het geeft natuurlijk wel vertrouwen." De belangrijkste winst die Ajax boekte was het spel van Wesley Sonck. De Belgische spits, met het oog op de wedstrijd tegen Brugge op de voet gevolgd door een bataljon Belgische verslag gevers, kon de eerste maanden van zijn verblijf in Amsterdam nog niet overtuigen. Hij moet zich richten op een plaats aan de rechterkant en dat viel hem aanvankelijk nogal zwaar. Tegen Willem II straalde de aan valler echter van oor tot oor. Hij maakte het belangrijke eerste doelpunt en was direct betrok ken bij drie andere goals. Ook Koeman toonde zich na afloop tevreden over het spel van zijn aankoop. „Hij is een speler die het niet gemakkelijk heeft, die zichzelf veel druk oplegt en niet snel tevreden is. Het is goed dat hij nu in zijn nieuwe rol zo goed heeft gespeeld." Sonck was content met zijn op treden, maar beloofde in één adem nog beter te kunnen. „Ik ben nog niet op de toppen van mijn kunnen." ok zonder de lichtgeblesseerde Van der Vaart, die uit voorzorg op de bank werd gehouden door Koeman, speelde Ajax gisteren met Wil lem II. Voor rust scoorden Sonck en Ibrahimovic. Na de pauze zetten de Brabanders de deur wagenwijd open. Door doel punten van Sneijder, Sikora, Soetaers en Pienaar werd het 6- 0. Vooral de goals van Sikora, die goed inviel, en Soetaers wa ren beeldschoon. Bij een stand van 1-0 voor Ajax werd overi gens een glaszuivere goal van Landzaat afgekeurd. Aan de 3-0 van Sneijder ging een buiten spelsituatie vooraf. ANP Duistere machten tegen PS V pas iaat op schot door Henk van Weert EINDHOVEN - Een overmacht en beter voetbal leveren niet au tomatisch punten op. PSV merkte zaterdagavond tegen AZ weer eens dat het niet altijd logisch toegaat in het voetbal. De ploeg verloor na bijna een jaar (Feyenoord, 1-2) weer een thuiswedstrijd. Een beetje glui perig pikte AZ de koploper drie punten af: 0-1. Een verklaring voor het verlies was er niet. Sport, en dus ook voetbal, laat zich niet altijd ver klaren. Voetbal is nu eenmaal geen wiskunde. Als verlies ver oorzaakt wordt door grove blunders, slappe mentaliteit of, aan de andere kant, de onbe twistbare overmacht van de te genstander, is het zo klaar als een klontje. Oorzaak en gevolg liggen dan exact in eikaars ver lengde. PSV-AZ was echter geen wed strijd die zich in een dergelijk helder gebied afspeelde. Het elftal van Guus Hiddink was een stuk beter, maar verloor toch omdat AZ een kans kreeg die met de beste wil van de we reld door Robin Nelisse niet te missen was. Ronald Waterreus moest zich in de 73e minuut he lemaal strekken op een bal uit een voorzet van Huysegems. Stoppen kon hij de bal niet. De van richting veranderde bal viel voor de voeten van invaller Ne lisse. Ooijer stond op het ver keerde been: 0-1. Een dergelijke honderdprocent kans kreeg PSV niet. Het team schiep zich wel een flink aantal kansen en mogelijkheden, maar in de afwerking ging het telkens mis, zonder dat al die kansen missers echt veel te verwijten was. Zeker, Kezman had een paar keer iets harder en zuiverder mogen schieten, Bouma mikte de bal uit een vrije trap niet op de binnenkant maar op de bui tenkant van de paal, Kezman kwam iets te laat inglijden op een voorzet van Rommedahl en Bouma duwde de bal met een mooie omhaal niet ver genoeg in de hoek. Niet te missen kansen waren dat echter niet. De enige van onze sportredactie ROSTOCK - Met zijn derde competitietreffer bezorgde Roy Makaa^ zijn club Bayern München zaterdag een be nauwde 2-1-overwinning bij Hansa Rostock. Van de top vijf in de Duitse competitie maakte geen enkele ploeg een misstap. VfB Stuttgart, met 3-0 te sterk bij 1860 München, behield de koppo sitie. De twijfels die er kort na de transfer van Roy Makaay heersten, zijn na de laatste wedstrijden verdwenen. De spits schoot twee weken ge leden in gang en heeft sinds dien in vier opeenvolgende officiële wedstrijden telkens gescoord. Zaterdag rondde hij in de 86e minuut een fraaie combina tie af, waarbij Demichelis, Pizarro en Ballack betrok ken waren. Het was zijn eni ge kans, nadat Santa Cruz eerder Bayern op voorsprong had gezet, maar Linke met een eigen doelpunt zijn club in problemen had gebracht. Trainer Hitzfeld miste liefst acht spelers wegens blessu res, ziekte dan wel een schor sing. Bayern bleef op de ranglijst op drie punten van de verras sende koploper VfB Stuttgart, dat in doelman Hildebrand al weken een uit blinker heeft. Hildebrand is al 735 minuten zonder tegen treffer en is nog 67 minuten verwijderd van het record dat Bayern-doelman Kahn vorig seizoen vestigde. Stutt gart won bij 1860 München met 3-0 dankzij doelpunten van Soldo, Meira (uit een strafschop) en Hleb. Bayer Leverkusen en Werder Bremen, de naaste belagers van de Stuttgarters, wonnen beide hun uitduel. Leverku sen zuinigjes, met 1-0 bij Wolfsburg dankzij een doel punt van Schneider. Bremen ruim (1-4) bij FC Köln door treffers van Micoud, Klasnic, Stalteri en Charisteas. Met de zevende overwinning in de zevende competitie wedstrijd kent Glasgow Rangers een perfecte start in Schotland. Tegen Dundee kwam de zege zaterdag pas laat in de wedstrijd tot stand. Tot vier minuten voor het einde hield de dreumes de koploper op 1-1. Doelpunten van Vanoli en oud-Ajacied Shota Arveladze, zijn twee de, bezorgden de thuisclub toch nog winst: 3-1. Celtic bleef op twee punten achterstand van de koploper door de 1-2-zege bij Hiberni an. De Zweedse spits Henrik Larsson tekende met zijn 150e competitietreffer voor Celtic voor de overwinning. Daarvoor had Thompson uit een strafschop Celtic langs Hibernian gebracht. De thuisclub had door de Frans man Doumbe in de 38e mi nuut de leiding genomen. De laatste twintig minuten speelde Celtic met tien man. Balde kreeg rood wegens na trappen. In de derby tegen Rangers kan trainer O'Neill van Celtic volgende week za terdag niet beschikken over drie van zijn vier verdedi gers: Balde, Mjallby en Val- gaeren moeten toekijken. De laatste twee zijn geblesseerd. AS Monaco heeft nog steeds plezier van het Europese suc ces in de Champions League tegen PSV. Dat bleek het op stapje om ook aan de macht te blijven in de Franse com petitie. Toulouse was zaterdagavond het kansloze slachtoffer: 3-0. Emmanuel Adebayor, Edouard Cissé en Dado Prso maakten de doelpunten. Monaco behield een punt voorsprong op Olympic Mar seille, dat Nice met 2-1 de baas bleef. Didier Drogba maakte vanaf de strafschop stip de winnende treffer ver in blessuretijd. Hij tekende in deze topper ook voor de 1- 1, nadat Laslandes de bezoe kers voor rust op voorsprong had gebracht. De Egyptenaar Mido, door Olympic Marseille overgeno men van Ajax, liep al na tien minuten tegen een gele kaart aan. Nice zakte door de nederlaag naar de vierde plaats net ach ter Olympique Lyon, dat een beter doelsaldo heeft. Die ploeg dankte dat vooral aan Juninho. De Braziliaan maakte tegen Lens drie van de vier goals. ANP/RTR/SID mm JMM— **BSS 'vjiï Mateja Kezman verwerkt de teleurstelling van een misser in het doel bij AZ. f foto Rene Manders/GPD speler die wat te verwijten viel was Arjen Robben. De jonge aanvaller sukkelt al weken met zijn vorm. Dat kan en dat mag ook op zijn leeftijd. In zijn drang om zichzelf weer in vorm te spe len, bezondigde hij zich ook te gen AZ aan solistisch spel. Hij zet zijn solo's lang door, waar een simpele pass op Kezman of Vennegoor of Hesselink moge lijk een veel groter rendement had opgeleverd. AZ-coach Co Adriaanse blinkt altijd uit in heldere analyses na wedstrijden. Zaterdagavond had hij er weer zo eentje. „PSV was beter dan AZ. Na 22 jaar hebben wij hier toevallig ge wonnen. Dat hebben wij goed gedaan." Kernachtiger kun je het niet zeggen. Adriaanse had overigens gerust een beet j e meer eer naar zich toe mogen trekken. Tot twee jaar geleden ging AZ in Eindhoven vrijwel altijd met flinke cijfers op zijn gezicht. Vorig jaar be haalde PSV thuis tenauwer- nood een gelijkspel. Nu was er het verlies. Adriaanse heeft van AZ een ploeg gemaakt die weer helemaal aanwezig is in de com petitie en die dit jaar de tradi tionele positie van Feyenoord wel eens kan overnemen als de Rotterdammers van slag blij ven. Dinsdagavond liet AZ zich nog gemakkelijk uit het bekertoer nooi stoten door Heerenveen. De coach liet zijn woede los op het elftal. Zaterdagavond was van die nederlaag niets meer te merken. Hiddink maakte zijn elftal geen verwijten. „Ik praat niet over geluk of pech. Soms is het net wel of net niet. In een aantal ge vallen waren we niet alert ge noeg." De Champions-Leaguewed- strijd tegen Deportivo La Co- runa, morgen in Spanje, speelde geen rol, zo benadrukten coach en spelers. Deportivo speelde zaterdag in Pamplona tegen het kleine Osasuna. De logica ge bood Deportivo daar te winnen. De koploper verloor echter met 3-2. Onlogisch, maar ook dat gebeurde. GPD foto Adrian Dennis Ruud van Nistelrooij (rechts), die drie keer scoorde, vecht een kopduel uit met Leicester-speler Curtis. van onze sportredactie LEICESTER - Ruud van Nistelrooij is weer The Man bij Manchester United. Tegen Lei- cester City schudde de veelbesproken aan valler alle hectiek van de laatste weken van zich af met een hattrick (1-4). Door zijn pro ductie werd de Nederlander leider op de topscorerslijst met zeven goals uit zeven wedstrijden. Jimmy Floyd Hasselbaink was goud waard voor Chelsea. Met zijn vijfde treffer in het seizoen bezorgde hij zijn club de winst op Aston Villa (1-0). Hasselbaink scoorde in de rebound, nadat doelman Sorensen van Villa een schot van Lampard niet onder controle had gekregen. Door de overwinningen na derden Manchester United en Chelsea kop loper Arsenal, dat vrijdagavond Newcastle versloeg (3-2), weer tot op één punt. Chelsea heeft een duel minder gespeeld dan de twee concurrenten. Ruud van Nistelrooij stond de laatste weken onder hevige kritiek. De Engelse bond klaagde deze week acht spelers en Wenger wegens wangedrag aan. Van Nistelrooij was daar niet bij. Hij werd na het eindsignaal door vijf spelers van Arsenal opzichtig ge provoceerd, maar reageerde beheerst. In een sukkeldrafje liep hij het veld af, waarna in de catacomben nog een verbaal hoog standje werd uitgevochten met Vieira. Van Nistelrooij zweeg in alle polemiek. Hij liet zaterdag in Leicester zijn schoenen spreken. Nadat aanvoerder Roy Keane zijn ploeg op 0-1 had gebracht, was het woord aan Van the Man. Hij scoorde er drie op rij 164 5en 5 2en stelde de overwinning voor United veilig. Twee keer stond Scholes aan de basis. De rossige middenvelder maakte na een maand (hernia) zijn rentree bij Uni ted. Deportivo la Coruna liep in de Spaanse Pri- mera Division tegen zijn eerste nederlaag op. De koploper verloor zaterdag in Pam plona op de vijfde speeldag met 3-2 van Os asuna. Deportivo was de enige club in de Spaanse competitie zonder puntenverlies. Osasuna nam tussen de 20e en 25e minuut een voorsprong van 3-0 door Patxi Punal, Rosado en Hector, die in eigen doel schoot. Deportivo ging in de achtervolging, scoorde door Luque en Pandiani maar achterhaalde de tegenstander niet meer. Valencia profi teerde van dat verlies. De topper tegen Real Madrid, met Zidane, Figo, Beckham en Ro- naldo, maar zonder Raul, werd met 2-0 ge wonnen. De 55.000 toeschouwers veerden al na vier minuten voor het eerst op. Mista zorgde daarvoor. Ricardo Oliveira verdub belde de voorsprong halverwege de tweede helft. Valencia, dat nog niet heeft verloren, heeft nu een punt voorsprong op Deportivo en drie op Real Madrid. Barcelona bleef gister avond steken op een 0-0-gelijkspel tegen Atletico Madrid. De ploeg van trainer Frank Rijkaard zag Phillip Cocu met een ro de kaart het veld verlaten. In Bilbao eindigde de Baskische derby tus sen Athletic en Real Sociedad in 1-0 voorde thuisclub. Het winnende doelpunt viel tien minuten voor tijd en kwam op naam van Ti- ko, die doelman Westerveld passeerde. Ar biter Davila was kwistig met waarschuwin gen. Hij trok twaalf keer de gele kaart, gelijk verdeeld over beide clubs. ANP Juventus heeft zijn derde overwinning van het seizoen op zak in de Italiaanse competi tie. De landskampioen won zaterdag bij Reggina met 2-0. Edgar Davids zat de hele wedstrijd op de bank. Voor Juventus scoorden Di Vaio voor en Nedved na de rust. De twee vormden de aanval bij absentie van TVezeguet en Del Piero door blessures. Vijf minuten voor het einde kreeg Sottil (Reggina) rood na zijn tweede gele kaart. AS Roma kwam een dag later ook op tien uit vier, maar heeft dankzij de 3-0 tegen Anco- na nog steeds een beter doelsaldo dat de concurrent uit Turijn. De doelpunten kon den pas in de tweede helft worden begroet. Montella, Totti en Delvecchio waren de ma kers. AC Milan, derde met een gelijk aantal pun ten, maakte ook geen fout. De Oekraïnse spits Andrij Sjevtsjenko wees zijn ploeg te gen Lecce de weg met twee goals. Oud-Fey- enoorder Jon Dahl Tomasson, die in de basis stond, bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 3-0. Clarence Seedorf ontbrak nog door een blessure. ANP/RTR/SID door Jaap van Essen RIJSWIJK - Voor Feyenoord was er na de teleurstelling van woensdag in de Uefa cup een aardige opsteker in de competi tie. De Rotterdammers klom men dankzij een 3-0-overwin- ning op FC Zwolle naar de zesde plaats. Ono (2) en Lurling maakten de doelpunten. Feyenoord moest zich schamen voor de hoeveelheid kansen die het de minst scorende ploeg van de eredivisie nog toestond. Er was natuurlijk wel een excuusje voor de defensie. Paauwe was geschorst en dat scheelt in het huidige team toch wel een slok op een borrel. Maar Van Mar wijk zelf koos er voor om de Ko- reaan Song te passeren. Feyenoord trad daardoor aan met twee vleugelbacks (Swerts en Snoyl), die hun competitie debuut maakten. Het was de twee aan te zien: ze waren bar slecht. Daarmee vielen ze overigens niet bepaald uit de toon, ook el ders in het elftal werden weinig voldoendes gescoord. Kuijt en Buffel werkten weer hard, maar leden ook veel te veel balverlies. Als de spitsen geen bal vasthou den, wordt het voor de midden velders lastig om aanvallend iets te betekenen. En inderdaad renden Acuna (met heel veel overtredingen) en Kees van Wonderen zich weer vele slagen in de rondte, maar kregen nooit greep op het spel. Van Persie kon ook al geen potten breken. De linksbuiten stond in de basis, ten koste van Pardo, die meteen maar vanuit de basis naar de tri bune werd gedirigeerd. Feyenoord werd gisteren gered door een treffer in de 53e mi nuut, die ook volgens de Zwolse tussenpaus Nijkamp 'uit de lucht kwam vallen'. Daarom was hij nog niet minder fraai. Ono schoot een voorzet van Van Wonderen ineens binnen. De treffer had volgens Van Marwijk een bevrijdende werking. „Er viel een last van de schouders bij onze spelers." Het werd inderdaad vlotjes ook 0-2 (Lurling) en 0-3 (Ono), maar dat had weinig te maken met be ter wordend spel FC Zw k probeerde Feyenoord tenjï dringen, maarbetaaldedetoli £ers de vorm van enorme counto kansen voor de bezoekers Toch had de zege voor Few noord natuurlijk welzijn™ De achterstand op PSVwerdt ruggebracht en eindelijk werf achterin eens eenkeerdenul». houden. „Een zwaluw maakt nog CM zomer", wist Van mS „maar het is wel een zetje in dè goede richting." GPD RIJSWIJK - Voor de Ne derlandse deelnemers aan de Uefa-beker kregen de internationale inspannin gen van vorige week hun weerslag. Behalve NAC (2-0 tegen RKC) verloren ook NEC en FC Utrecht, nog wel op eigen veld. In Utrecht boekte Vitesse (3-1) zijn eerste zege van het seizoen. De lang ge blesseerde Zongo scoorde weer eens voor de Arn hemmers. ADO Den Haag won voor de eerste keer sinds de te rugkeer op het hoogsteni- veau. In de Goffert werd het 2-1 voor de Hage naars. Door een eigen treffer van Van As kwam NEC op voorsprong. Van der Gun en Stroeve zorg den voor de winst van ADO. Volendam haalde zijn vijfde punt door gelijk te spelen bij RBC: 1-1. FC Groningen blijft aanslui ting houden bij de mid denmoot. De club van Jans bleef overeind bij Roda JC (0-0). Voor de Limburgers was het op nieuw een tegenvaller, nadat ze in de week bij de amateurs van Baronie al uit de beker waren geke geld. GPD/ANP dooi KLC eraf «ei lalt I dooi RLC wed ergs' ting1 had ran loei over hra Jei ie s bese tam leet We r toe' dag ran fa 'naai tiere teel der! deld Hoe bat weii was eers tiel tred verc maa maa mas .Hi; trom uit c hij. nad Knc van onze sportredactie BRUGGE - Club Brugge, woensdag de tegenstander van Ajax in de Champions League, won zaterdagavond met 3-0 van Beveren. De overwinning kwam na rust tot stand en verbloemde het matige spel van de ploeg van trainer Trond Sollied. De Noor had personele proble men, omdat Martens, De Cock, Stoica en Rozenhal met blessu res sukkelen en Mendoza een disciplinaire straf uitzat. De aanvaller had zich zaterdag te laat in het stadion gemeld. Eer der in de week was hij al in op spraak gekomen na een licht handgemeen met ploeggenoot Verheyen, de maker van het eer ste doelpunt zaterdag. Als in valler stelde Mendoza acht mi nuten voor tijd de zege veilig. ROME - AS Roma heeft via een persverklaring bekendgemaakt dat de transfer van Cristian Chivu is afgerond. De Roemeen se verdediger werd in de zomer overgenomen van Ajax, maar de Italianen konden niet aan hun financiële verplichtingen vol doen. Chivu werd daarna tijde lijk verhuurd om Roma meer tijd te geven te betalen. Volgens de Italianen is dat nu gebeurd. Ajax-directeur Arie van Eijden kent de verklaring van AS Ro ma, maar houdt nog een slag om de arm. „Ze hebben in het verle den wel eens vaker wat gezegd. Tussen woorden en daden zit echter een groot verschil bij die club." Van Eijden verwacht maandagochtend meer duide lijkheid. „Dan kunnen we onze bankrekening bekijken en zal blijken of het geld is overge maakt", aldus de directeur. ANP OSLO - Rosenborg is gisteren voor de twaalfde opeenvolgen de keer voetbalkampioen van Noorwegen geworden. De koploper versloeg zijn naas te concurrent Bodo/Glimt met 5-4. Met nog vier speelronden te gaan is Rosenborg daardoor niet meer te achterhalen. ANP/RTR Demets passeerde in de slotfase ook nog zijn eigen doelman. Sollied werkt vandaag in voorbereiding naar het duel nel Ajax nog een gesloten trainiij af in Brugge. „Ik wil niet te veel in mijn kaarten laten kijken." Voor trainer Olde Riekerini lijkt de lucht voorlopigweerop- geklaard. Zijn club AA Geat won de uitwedstrijd tegen Ger minal met 2-0. Spectaculairwas het duel tussen LierseenRaciig Genk. Na 13 minuten, bijeenl- 1-stand, moesten Genks Vites- se-huurling Theo Janssen f£ Lierse-speler De Wilde metracd naar de kant na een opstootje. Lierse nam nog voor rust een 3- 1-voorsprong, maarverloomit- eindelijk met 3-5. Roussel scoorde tweemaal voor deploeg van Sef Vergoossen. ANP MILAAN - AC Milan wil Rival' do terug. Dat heeft vice-voor- zitter Galliani gezegd. Twee» gen eerder kwamen de club to de speler overheen het contract te verbreken. Rivaldo ziet het niet meer zitten bij de winnaar van de Cham pions League, omdat hij veelo? de bank zit. De BraziliaanP zegt aanbiedingen uit Engels- te hebben. Galliani zegt nu to bestuur, spelers en technisch! staf niets liever willen da de wereldkampioen van blijft. „Ik ga er al les aan d« hem terug te halen. AlVW1 ROTTERDAM - Spartaiserniel in geslaagd de eerste pcn°e' tel in de eerste divisie tewnra® De Rotterdammers had»' daarvoor gistermiddag «P Kasteel een overwinningnW maar ze verloren verras van FC Dordrecht: 1-2- Sparta kwam na een op voorsprong door Koe mans. FC Dordrecht kwam daarna op 1-1 via een.^ r'. doelpunt van Rimkus. - tweede helft miste Koever een strafschop voor de ploeg. Onyeike besliste he in de 74e minuut na een veri^ gingsfout van Spartaan Fauw. t nll De eerste periodetitelja» naar FC Den Bosch of Helm" Sport. ANP doo NIH -D terd Kro lam zoei der dee naa In d de kaa eke rair beei op 1 bur: paa Luc VOO geh had aan 192 ziel In van stri stui ken Thi Jun stri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14