PZC Open dag bij Dethon Industrie Oostburg Progressief Hulst botst met wethouder Opplusdag Sint Kruis bevalt goed PvdA Hulst blundert bij noodontsluiting BACK-complex Raadslid ziet oplossing in aankoppelen Belgische locomotieven zaterdag 27 september 2003 ZB Risico-analyse Hervormde gemeente bestaat 425 jaar Boete wegens verwaarlozing dieren Voorwaardelijke celstraf bijlgooier Rijontzegging voor drankrijder Tachtig keer 112 bellen bestraft Stemronde STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG versch* ia«ietij st datd, rijf». 'Wordi, >n.D,r» Over word( iteldi thie !«j| I lenbei niacia ischeo fijnen?" ritis g thisch alleigi 'Pdeig. lafj-lac. je wg Proge- artritj Hnor Frank van Cooten HULST - Fractievoorzitter A. Heggcr van Progressief Hulst botste donderdagavond tij dens de vergadering van de ge meenteraad op niet mis te ver stane wijze met wethouder E. deDeckere. Hegger beticht De Deckere van 'niet luisteren naar een politieke partij' en 'zo maar wat te doen op basis van een kladpapiertje'. Hegger is nog steeds des dui vels over een brief van het col lege aan de gemeenteraad. Vol- gens B en W wijzen metingen uit dat op de Grote Markt geen asverschuiving nodig is om het verkeer af te remmen. De me ting is verricht ter hoogte van De Korenbeurs waar de Gent sestraat overgaat in de Grote Markt. Volgens het college rijdt het verkeer op die plek niet te hard. Progressief Hulst wil de asver schuiving omdat veel automo bilisten momenteel veel te hard rijden. Daarnaast is door de maatregel meer ruimte voor terrassen. Het college ziet op basis van de metingen echter geen reden het voorstel van Progressief Hulst uit te voeren. Hegger pleitte vorige week in een commissievergadering al voor het openbaar maken van de vergaderingen van de ver- keerscommissie. Hegger weet nu totaal niet hoe het college tot zijn besluit is gekomen. Ze denkt dat een kladpapiertje de basis voor de afwijzing is. Door de uitleg van De Deckere donderdagavond schoot Heg ger helemaal in de gordijnen. ,,Ik heb gezegd eerst na te gaan of de Gentsestraat veilig was. Uit de metingen is gebleken dat de veiligheid in de Gentse straat niet in gevaar is", aldus De Deckere. Hegger reageerde furieus. „U heeft helemaal niet naar ons geluisterd. Het gaat helemaal niet over de Gentse straat maar over de Grote Markt. Daar ging ons initia tiefvoorstel over. De metingen stellen daarom helemaal niets voor. De snelheid had verder op de Grote Markt gemeten moe ten worden. Dan was de uit komst heel anders geweest." De Deckere bleef echter hame ren op de veiligheid in de Gent sestraat. „U heeft helemaal niet gesnapt wat onze bedoe ling was", reageerde Hegger ziedend. „Moeten wij dit echt beschouwen als een doordacht deskundig advies van een ver- keerscommissie dat door u is overgenomen? Wat een lach wekkend niveau, tenminste als het niet zo triest was. Er is ge woon onwil in het spel. Het on derzoek is niet echt serieus be handeld." Burgemeester J.F. Mulder greep in toen de discus sie in een welles-niettes spelle tje dreigde te verzanden. „La ten we opnieuw het huiswerk maken en aan de hand daarvan antwoorden formuleren." waar. me°pa-| Hnnr Euqène Verstraeten ïkendi ij daar Dg ver. wel he erkeni iuivet 1 du® bloed Ircijna foorge ehepa- anova ipaii G« - D Cod uurq diek. jubilea iav« er. He® kesrj Rangeerterrein Sas overbodig TERNEUZEN - Koppel Belgi sche locomotieven aan de trei nen die vanuit Gent naar de Ne derlandse Kanaalzone rijden, dan kan het rangeerterrein bij Sas van Gent worden opge doekt. Dat betoogde raadslid R. Bruggeman (CDA) in de Ter- neuzense commissie Bestuur en Middelen. Op het spoorwegemplacement in Sas van Gent worden voorna melijk Nederlandse en Belgi- tre®l sche locomotieven verwisseld. Het terrein is al lang een doorn 'jdvoa jn het oog van de gemeente, om- ninden Jat het te dicht bij de huizen rlandsfl ligt. Een poging om het trein verkeer te weren door strenge geluidsnormen op te leggen mislukte, omdat spoorbeheer- der ProRail met succes naar de Raad van State stapte. De gemeente Terneuzen wil nu het liefst het rangeerterrein ver plaatsen naar een locatie ten noorden van Sas van Gent. „We moeten nu alleen nog proberen geld te krijgen als dat daarvoor beschikbaar komt", aldus wet houder J. van Schaik. Hij wees er overigens op dat uit een onaf hankelijk risico-analyse is ge bleken dat het rangeerterrein nog binnen de veilige normen blijft. Er is dus geen echte nood zaak tot een verhuizing van het nde REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur emplacement. „Maar we gaan toch proberen het verplaatst te krijgen.Bruggeman vroeg of er gekeken is naar de mogelijkheid om de treinen in België te range ren, maar volgens Van Schaik kan dat niet. De Nederlandse lo comotieven kunnen namelijk niet op Belgische rails rijden. „Ook de nieuwe locomotieven niet die dit jaar in gebruik zijn genomen", aldus Van Schaik. „Waarom weet ik niet." Volgens Bruggeman gebeurt er op het rangeerterrein niet meer dan het 'wisselen van Belgische en Nederlands vlaggetjes'. „Het ie toch van de zotte dat we daar voor zo'n dure investering moe ten doen. Als ze Belgische locs voor de treinen zetten die tot in Terneuzen rijden, dan is het pro bleem zo opgelost." De wethou der zei te betwijfelen of de zaak inderdaad zo simpel ligt. OOSTBUBG - Woensdag wordt herdacht dat 425 jaar geleden de hervorming in Oostburg is be gonnen. Dat was het allereerste begin van de huidige hervormde ge meente Oostburg-Zuidzande. De herdenkingsbijeenkomst wordt gehouden in de hervorm de kerk aan het Kerkplein in Oostburg. Er is een gevarieerd programma. Secretaris A. Bauwens van de Heemkundige Kring geeft een korte historische inleiding over een thema uit de oudste geschie denis. De koren Jubilate en Sint-Lau- rentius zingen liederen uit de tijd van de Reformatie. Ad Kra mer biedt de geborduurde pre- dikantenlijst van Oostburg aan. Na afloop is er een receptie in het hervormd kerkcentrum. Al le belangstellenden zijn wel kom. De inwoners van Sint Kruis reageerden niet massaal op de oproep om mee te helpen. door Frank Gijsel SINT KRUIS - De gemeente Sluis had gisteren een aantal nieuwe bezems laten aanrukken om de kern Sint Kruis een grondige opknapbeurt te kunnen geven. In het kader van de jaarlijkse opplusda- gen waren medewerkers van de buiten dienst samen met enkele leden van de dorpsraad druk in de weer. De inwoners reageerden niet massaal op de oproep om mee te helpen, maar daar tilden de drie leden van dorpsraad niet al te zwaar aan. De bestuursleden Walter en Hubert Paridaen en Leo Benne han teerden in de Roeselaerestraat met verve de nieuwe bezems om alle ongerechtig heden van de stoep te vegen. De veegma- chine voerde alles netjes af. Gemeentelij ke medewerkers zorgden voor het snoeiwerk en deden wat straatwerk zaamheden. Hier en daar werd ook een nieuw bordje geplaatst. Tussen de drukke werkzaamheden door vertelden de drie actieve dorpsraadleden de schoonmaakactie een goed initiatief van de gemeente Sluis te vinden. „Men sen uit het dorp kunnen nu zien dat er wat gebeurt om het hier in orde te hou den. We komen nu eens toe aan iets dat we eigenlijk al jaren willen uitvoeren. We zijn maar een klein dorp en het is aardig dat we ook eens aandacht krijgen. Het signaal dat gegeven wordt is het allerbe langrijkste. Voor ons is dit een stimulans om ons in te blijven zetten voor de gemeenschap." Het natje in de vorm van een mandje bier foto Camile Schelstraete dat 's morgens werd aangevoerd door Su zanne de Schepper aanvaardde de ploeg in dank. Volgens Peter de Vrieze en zijn kompaan Bart Hendriks van gemeente werken was het werk in Sint Kruis goed beheersbaar en te overzien. „Dit is de eerste erg nuttige opplusdag voor ons. We kunnen hier nu eens echt de kleinere karweitjes aanpakken", meldde de Vrie ze. Dorpswethouder Johan Provoost kwam een kijkje nemen tijdens de werkzaam heden. door Frank Gijsel OOSTBURG - Dethon Industrie Oost burg zette gisteren zijn deuren open voor publiek. Bezoekers konden 's middags een kijkje nemen in de verschillende pro ductieafdelingen, waar werknemers uit leg gaven over het productieproces. In de Oostburgse vestiging worden voor namelijk behangtafels van hout en alu minium gemaakt. Hiervan gaan er jaar lijks meer dan honderdduizend naar verschillende Europese landen. Naast de afdelingen uit Oostburg waren ook de units uit Terneuzen en Hulst met ver schillende stands vertegenwoordigd in de hallen. Buiten liet de groenafdeling door middel van demonstraties van be schikbare machines zien wat tot de mo gelijkheden behoort. Het voltallige team van Dethon Integratie was aanwezig om uitleg te geven over de nieuwste tak van het bedrijf. Voor aanvang van de open dag overhandigde bestuursvoorzitter J. van Schaik het ISO-certificaat aan be- drijfsmanager Th. Veldman. „We probe ren mensen met weinig kans op een baan op de reguliere arbeidsmarkt te krijgen door het geven van trainingen en oplei dingen. Sommigen kunnen daarna door stromen naar een functie in het bedrijfsleven of bij de overheid. We heb ben nu alles onder één dak om mensen aan het arbeidsproces te laten wennen." Langdurig werklozen of arbeidsgehan dicapten die weer aan slag willen kunnen bij Dethon Integratie terecht. Volgens voorzitter Van Schaik biedt Dethon mo menteel werk aan 850 mensen in Zeeuws-Vlaanderen. „We zijn hiermee in grootte de tweede werkgever in dit ge bied. We proberen mensen zo te begelei den dat ze met plezier hier komen wer ken." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Kuitaart voor het verwaarlozen van zijn dieren 1500 euro boete, waarvan 1000 euro voorwaardelijk, opgelegd. Bij de man werden begin dit jaar vier paarden, een koe en twee honden in een sterk vervuilde toestand aangetroffen. Het ont brak de paarden en de koe aan eten, drinken, beschutting en droog stro en ze stonden diep in de mest. De honden bevonden zich in een veel te klein hok, dat ernstig was vervuild door uit werpselen. Officier van Justitie J. van Meer eiste een onvoor waardelijke boete van 1000 euro.De politierechter legde de boete deels voorwaardelijk op. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G van Un- nik heeft gisteren een 23-jarige man uit Aardenburg wegens poging tot doodslag vier maanden voorwaardelijke gevange- nisstrafopgelegd. De verdachte gooide op 20 november vorig jaar in Aardenburg een bijl naar zijn vader. In de strafmaat werd rekening gehouden met het feit dat de Aardenburger in een psychose verkeerde toen hij zijn vader thuis opzocht. Het slachtoffer raakte gewond aan zijn bovenarm. De ver dachte ontkende gisteren de beschuldiging. Raadsman J. Burlet bepleitte vrijspraak. Maar voor officier van justitie T. Hendriks stond het vast dat de verdachte de dader was. De vader had aangifte gedaan. Bovendien was de bijl afkomstig van de verdachte. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Un- nik veroordeelde gisteren een 37-jarige drankrijder uit Ter neuzen voor vijf verkeersmisdrijven en een overtreding con form de eis tot een jaar rijontzegging, 140 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Het alcoholge bruik loopt bij de Terneuzenaar als een rode draad door zijn leven, concludeert het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs. Uit zijn strafblad bleek dat de verdachte zeven keer eerder was veroordeeld voor dronken rijden. Ook is zijn rijbewijs ongeldig verklaard. Vorig jaar 15 oktober werd hij voor de achtste keer betrapt. Het gemeten alcoholpercentage, zijn ongeldige rijbewijs en onverzekerde auto waren aanlei ding voor de politie om hem een rijverbod op te leggen, maar dat weerhield hem er niet van om weer in zijn auto te stappen. Twee uur later werd de man opnieuw aangehouden. MIDDELBURG - Een 63-jarige inwoner van Goes moest zich gisteren verantwoorden voor de politierechter in Middelburg. De man had 84 keer het alarmnummer 112 gebeld. „Ik kom thuis en ik zie dat heel mijn huis overhoop is gehaald. Ik heb toen 112 gebeld, maar ik kreeg geen fatsoenlijk antwoord. Daarna heb ik nog een aantal keren gebeld", aldus de man. De politie trof op 28 januari dit jaar een hennepkwekerij bij de man aan. „Een hobby van mij. Ik deed het voor vrienden en kennissen", zei hij. Officier van Justitie T. Hendriks geloofde daar niets van. „Aan dergelijke hoeveelheden verdient men geld." De officier nam verdachte het bijzonder kwalijk dat hij zoveel keren het alarmnummer had gebeld. Hij eiste 150 uur werkstraf. Raadsman DOlie vroeg de politierechter begrip te hebben voor de verdachte. „De hennepkwekerij is bij toeval ontdekt, want de politie had een andere reden om huiszoeking te doen. Mijn cliënt wordt van deelname aan mensensmokkel beschuldigd. De frustratie zat hoog." Politierechter G. van Unnik hield het op 120 uur werkstraf. door Sheila van Doorsselaer HULST - De PvdA-fractie in Hulst heeft een schot voor open doel gemist. Door een formele fout van burgeipees- ter J.F. Mulder zou een initia tiefvoorstel van de PvdA alsnog uitgevoerd moeten worden. Mulder wist zich echter handig uit zijn neteli ge positie te praten en de PvdA trok zich met de staart tussen de benen terug. Het discussiepunt, donder dagavond tijdens de raads vergadering, was een initia tiefvoorstel dat PvdA'er D. van Damme- Fassaert tij dens de raadsvergadering in juli indiende. De noodont sluiting tussen het BACK- winkelcomplex aan het Sta tionsplein en de Absdaalse- weg (een hek bij de brand weerkazerne) moet volgens de partij bij grote drukte voor normaal verkeer ge opend kunnen worden en niet alleen voor de hulpdien sten. Omdat veel raadsleden tegen het voorstel waren, vreesde Van Damme-Fassaert geen meerderheid voor het initia tiefvoorstel te halen. Ze trok het voorstel niet terug, maar zag af van een stemronde. Mulder ging er echter vanuit dat Van Damme-Fassaert het voorstel had teruggenomen en bracht het voorstel dus niet in stemming. Door het uitblijven van stemming dacht een aantal fracties juist dat het voorstel wél was aangenomen. PvdA-fractievoorzitter P. Plasschaert kwam in de raadsvergadering van don derdag terug op het voorstel. Hij herinnerde Mulder aan het feit dat er geen stemming was geweest en het voorstel dus was aangenomen. Mul der reageerde geprikkeld. „Formeel heeft u gelijk, maar indien u bij uw standpunt blijft, dwingt u mij in een ne telige positie. Het initiatief voorstel moet dan immers bij de Kroon nietig worden ver klaard en dat betekent een hoop rompslomp en kost veel tijd. Het is een zwaar instru ment." Plasschaert zei van niks te weten. „Het voorstel is aan genomen hoor, dus wat kun nen we nu van het college verwachten?" Mulder pro beerde andermaal Plas schaert op andere gedachten te brengen. „Wilt u dan dat een initiatiefvoorstel wordt aangenomen terwijl de meer derheid van de raad tégen is? Nogmaals, als u de letter van de wet wilt volgen, heeft u gelijk, maar brengt u mij in een lastige positie!" CD A-fractievoorzitter J. Steijaert viel Mulder bij. „Het oordeel van de raadsle den was duidelijk, wij staan vierkant achter Mulder. "Na mens Groot Hontenisse deed LMangnus er nog een schep je bovenop. „We kunnen onze tijd wel beter gebruiken. Plasschaert, neem dat voor stel maar terug." Het was Van Damme-Fassaert die een eind maakte aan de pijnlijke vertoning. „Aangezien ik het lijdend voorwerp ben, wil ik het hierbij laten." Advertentie Bi j Dethon in Oostburg worden voornamelijk behangtafels gemaakt. foto Camile Schelstraete JONA Muziektheater van WILLEM BREUKER» VI ma. 29 sept. 19.30 uur LEZING THE MAKING OF JONA Naar aanleiding van de wereldpremières op vr. 24 en za. 25 oktober in de Stadsschouwburg Middelburg geeft de tekstschrijver Karei Deurloo een lezing over de eigenzinnige en bij vlagen clowneske profeet JONA. Prof. Dr. KAREL 0EURL00 hoogleraar Bijbelse theologie VU-A'dam. Toegang lezing maandag 29/9 2,50 Info tel 0900.3300033

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63