PZC Marco van Basten gaat op herhaling Volleybalsters wacht heksenketel Sparta weet wat het morgen moet doen Jaap Pijnenburg wellicht onder de lat bij Kloetinge i J24-zeilers strijden om Open Nederlandse titel Bentschap Knook en Human treffen elkaar bij Kloetinge-Hoek Hie Doelpuntrijke start seizoen beloftenteams uitslagen agenda zaterdag 27 september 2003 Ommekeer Hoek De ol afli ai s! door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De Deli XL Be loftecompetitie kende een doel puntrijke start. Nadat Kapelle vorige week al met 3-1 van Vlis- singen had gewonnen, won RCS met 3-2 bij Oostkapelle. De duels HVV'24-Terneuzen, Pa- trijzen-Terneuzense Boys en Hoek-Oostburg leverden ver volgens nog eens tweeëntwintig doelpunten op. De beloften van Hoek boekten de grootste overwinning. Door doelpunten van Thijs Binnerts, Hiram Collin, Peter Hamelink (alledrie spelers scoorden twee keer) en Tim Brouwer werd Oostburg met 7-2 teruggewe zen. Peter van de Linde en Bas Casteleijn scoorden tegen na mens Oostburg. Het andere duel in poule B tus sen Patrijzen en Terneuzense Boys eindigde in 4-4. Marc van Haneghem (tweemaal), Arjan Verburg en Anne Willeboordse scoorden namens Patrijzen. De doelpunten van tegenstander Terneuzense Boys kwamen op naam van Ali Eryürük (twee maal), Ralph Zegers en Stefan van de Broeke. In poule A wees HW'24 de leef tijdsgenoten van Terneuzen met 4-1 terug. Kieran O'Shea, Jor- den Takiddine en Jari Vyane zorgden in de eerste helft voor een 3-0-voorsprong. Maik de Wolf deed na rust uit een straf schop iets terug namens Terneu zen (3-1), waarna Job Inghels de eindstand op 4-1 bepaalde. Het andere duel in poule A tus sen de beloftes van Zaamslag en Kloetinge werd op verzoek van Kloetinge uitgesteld. De wed strijd staat nu gepland voor dinsdag 30 september om 19.30 uur. RCS was in poule C met 3-2 te sterk voor Oostkapelle. Zeelan- dia Middelburg tegen De Noor mannen werd evenals Zaam- slag-Kloetinge uitgesteld. Pou le D bestaat voorlopig uit slechts twee clubs, Kapelle en Vlissingen. Het bestuur van de beloftecompetitie hoopt daar nog twee verenigingen met een elftal tot 23 jaar aan toe te kun nen voegen. Kapelle won het eerste duel met Vlissingen in middels al met 3-1. Derbygevoel is afgenomen door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Vier gespeeld, vier verloren, vijf keer gescoord en zeventien doelpunten geïn casseerd. De cijfers van Kloe tinge staan in een schril contrast met de prestaties van Hoek, dat na vier duels nog altijd ongesla gen is. Vandaag staan de twee Zeeuwse hoofdklassers in Kloe tinge tegenover elkaar. Kloetin- ge-verdediger John Bentschap Knook (ex-Hoek) en Hoek-aan- valler Arjan Human (ex-Kloe- tinge) blikken terug en vooruit. Beide ploegen werkten afgelo pen week hun duel in de tweede ronde van de Amstel Cup af. Hoek vernederde Genemuiden (7-0), terwijl Kloetinge de scha de beperkt hield tegen eredivi- sionist FC Twente (3-0-verlies). Bentschap Knook vond het duel met de profs een heerlijke wed strijd. „Ook omdat het organi satorisch aardig stond bij ons. Dat gaf een lekker gevoel en dat hadden we echt nodig. Tot nu toe hebben we alleen de eerste helft tegen Scheveningen en de tweede helft tegen Excelsior Maassluis goed gespeeld. Nu deden ook de aanvallers hun verdedigende werk en dat was positief. Qua organisatie en in stelling was het duel met Twen te in mijn ogen daarom een uit schieter." Ook Hoek kende een uitschie ter, want tegen Genemuiden werd bij vlagen hogeschool voetbal gespeeld. „Het was echt genieten", bekent Arjan Hu- man. „Dit had ik zelfs op trai ningen nog nooit gezien. Cros- spasses over veertig meter, meteen kaatsen en het spel weer verleggen. 'Wat gebeurt hier', dacht ik af en toe. Van achteruit werd er uitstekend gevoetbald. Op het moment dat de ruimte er was, werd de bal ook gegeven. Zo hoort het te zijn. Bentschap Knook was onder de indruk van de uitslag van Hoek. Volgens de Souburger kan het echter ook voordelen hebben voor Kloetinge. „Het kan eigen lijk alleen maar minder gaan bij Hoek", zegt de verdediger. „Na een heel goede wedstrijd is het van onze sporterdactie GOES - Op de Oosterschelde wordt vandaag en morgen het Open Nederlands kampioen schap zeilen in de J24-klasse gevaren. Het evenement wordt onder meer door watersportver eniging Arne georganiseerd. Er wordt gestart vanuit Roompot Marina. S'r' Onder het toeziend oog van wedstrijdleider Roy van Aller van wv Breskens strijden de deelnemers om de titel Open Nederlands kampioen J24 2003. In 2002 veroverde Albert Kooij- man met zijn team deze titel. Naar verwachting zullen er twintig J24's aan de start ver schijnen, waaronder enkele Duitse crews. Ook Kooijman komt naar Zeeland om zijn titel te verdedigen. Hij is één van de grote kanshebbers. Tijdens het wereldkampioen schap J24 dat deze zomer in Me- door Jaap van Essen AMSTERDAM - Marco van Basten maakte gisteren van zijn hart geen moordkuil. Tijdens een voetbalseminar, georgani seerd als toetje op het afscheid van Michael van Praag als voor zitter van Ajax, trok Van Basten stevig van leer. „We zijn het hier allemaal eens. Maar er gebeurt niets, blijkbaar doordat de Fifa niets wil veranderen." „Maar als de Fifa niet wil luiste ren en de zaak frustreert, dan ga je toch gewoon nog harder te keer. Je laat je toch niet wegstu ren. Misschien ben ik wel te op standig, maar zo denk ik nu eenmaal." De voormalige top- spits lanceerde een jaar geleden zijn plannen voor verregaande spelregelveranderingen. Zijn ideeën deden destijds wel wat stof opwaaien, maar al snel werd het weer stil. Gisteren kwam Van Basten er nog eens op terug, „maar alleen voor deze speciale gelegenheid." Om de discussie niet al te inge wikkeld te maken beperkte hij zich ditmaal tot twee concrete voorstellen: de invoering van wedstrijden met een zuivere speeltijd van tweemaal 35 mi- Kloetinge-aanvaller Wilco de Valk (rechts) ziet Djamel Buyse schieten in de derby Kloetinge-Hoek van 3 mei 2003. De Valk scoorde twee keer, maar Hoek won de wedstrijd met 2-5. foto Willem Mieras het volgende duel toch vaak niet zo goed. En als je net als Hoek heel goed voetbalt tegen Gene muiden, dan geef je altijd wat extra's. Dat voel je dan wel in je benen. Vorig seizoen speelden wij tegen Excelsior Maassluis. Die ploeg had toen in de Amstel Cup alles gegeven tegen RBC en met 2-1 verloren. Ze waren niet fris en we wonnen gewoon." „Op zich is het natuurlijk bela chelijk dat wij binnen 48 uur weer een zware wedstrijd moe ten spelen", meent Human. „Sommige jongens waren don derdagavond om twaalf uur thuis en moesten de volgende dag om zes uur weer op hun werk zijn. Dat kan toch niet." Volgens de spits uit Middelburg kan het vertrouwen de pijn in de benen echter compenseren. „Zo'n goede wedstrijd als tegen Genemuiden is alleen maar lek ker. Maar als het straks een keer wat minder gaat, zul je wel di rect wat negatieve geluiden ho ren. Dat geeft niet. Als wij zo fel spelen als donderdag, hoeven we voor niemand bang te zijn." Waar Hoek de opwaartse lijn wil doortrekken, hoopt Kloetinge dat de derby de ommekeer zal inluiden. „Het gevoel is anders dan in andere jaren", vertelt John Bentschap Knook. „Dat komt natuurlijk door onze slechte start. Kijk, tegen Twente hadden we niets te verliezen en we hebben naar onze mogelijk heden aardig gevoetbald. Nu moeten we weer anders spelen, niet tegen drie maar tegen twee spitsen. Het spelletje van Hoek ligt ons niet zo. De afgelopen ja ren had ik ook het gevoel dat ze bij Kloetinge nogal tegen Hoek opkeken. Dat is minder gewor den, de vonken vliegen er niet meer van af. Het echte derbyge voel is wat afgenomen." Toch zal Kloetinge vlijmscherp aan de aftrap verschijnen, maar volgens Arjan Human geldt voor Hoek hetzelfde. „Want ie dereen moet bij ons honderd procent geven. De verschillen zijn zo klein. Voorin kan de trai ner kiezen tussen Anthony An- nicaert, Leon van den Ouden en mijzelf en ook op het midden veld en achterin heeft hij vol doende keus. Dat houdt ieder- demblik plaatsvond, eindigde Kooijman op de vijfde plaats. Voor het ONK hebben zich tot nu toe vijf Zeeuwse teams inge schreven (Jantje uut de kachel van Jon Boen en Marcel Filius uit Middelburg, JIP van Jeanot Bruggeling uit Goes, Joker van Godfried Boshuizen uit Kats, Double Clutch van Edwin Eg- gink uit Zierikzee en Quality of life van Kees Versluis uit We- meldinge). Voor de deelnemers staan er op iedere wedstrijddag vier wed strijden op het programma. Ie dere race duurt ongeveer een uur en bestaat uit een windward-leeward baan. Zo'n baan bestaat uit twt>e kruisrak- ken en twee voordewindse rak ken. Morgenmiddag rond 17.00 uur is bekend wie zich de nieu we Nederlands kampioen J24 mag noemen. Tegelijk met het ONK wordt het kampioenschap om de wisselbeker van de X79- klasse gevaren. nuten en camera's in het doel. Dat laatste was een mooi inkop- pertje na het voorbije weekein de. Doelman Sinouh van RKC zag tot zijn verbijstering een treffer toegekend worden aan tegenstander FC Twente, ter wijl de bal de lijn nooit passeer de. „Dat is toch een beroerde zaak. Het ergste is dat het niet eerlijk is, wedstrijden moeten zo eerlijk mogelijk verlopen." Alle aanwezigen in de Arena (clubbestuurders, de KNVB- top, scheidsrechters, enzovoorts waren het eenstemmig met Van Basten eens. Het liefst zou men de twee voorstellen van Van Basten morgen al invoeren, maar concludeerden mensen als oud-arbiter Blankenstein en KNVB-directeur Kesler, „de Fifa wil helemaal geen verande ring. Je loopt telkens met je hoofd tegen de muur." Jorien van den Herik, zelf abso luut alleenheerser in De Kuip, maakte zich ook druk over de Fifa. „Het kan toch niet dat men gewoon niet luistert? Moeten we allemaal maar gaan zitten wachten tot meneer Blatter er eindelijk niet meer is? Als we de barricaden op moeten, dan doen we dat maar. Laten we de han den inéén slaan." GPD door Cilya van der Kooij ANKARA - De Nederlandse volleybalsters wacht vanavond (18.00 uur Nederlandse tijd) een heksenketel in Ankara. In de halve finale van het EK tegen gastland Turkije zal Oranje in de 6000 toeschouwers een extra tegenstander tegenover zich krijgen. In de laatste groepswedstrijd werd de situa tie in de bomvolle Ataturkhal zelfs als drei gend omschreven. De maximale capaciteit werd donderdag bij het duel tussen Turkije en Duitsland (2-3) met 1500 mensen over schreden. De Europese bond CEV heeft in middels extra veiligheidsmaatregelen aan gekondigd om in het weekeinde de toe stroom van fans in te dammen. Toch boezemt het grote aantal toeschou wers bondscoach Angelo Frigoni en zijn vrouwen geen angst in. „Dit is juist een fan tastische ervaring voor dit team. Als we met de ploeg een grote toekomst willen hebben, moeten we ook dit soort wedstrijden leren winnen", aldus de bondscoach die gister ochtend vroeg met zijn ploeg naar Ankara vloog. De interesse in vrouwenvolleybal in Turkije is de afgelopen jaren sterk gegroeid. Met het oog op de Europese titelstrijd in eigen land heeft de Turkse bond veel geld in het natio nale team gestoken. Gedragen door het dol enthousiaste publiek drongen de vrouwen verrassend door tot de laatste vier. Het gastland versloeg in de poule onder meer ti telverdediger Rusland, dat weliswaar door voedselvergiftiging verzwakt was. In de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland kwam de ploeg terug van een 2-0-achter- stand in sets, maar moest uiteindelijk met 3-2 buigen. Naast de grote publieke belangstelling is ook de plotselinge dood van de Turkse bondscoach een grote inspiratiebron. Hij overleed twee weken voor de begin van het EK aan een hartaanval. De Turkse vrouwen willen niets liever dan de Europese titel aan hem opdragen. ANP De Nederlandse bondscoach Angelo Frigoni en assistent-coach Han Abbing vieren de halvefinaleplaats van het Nederlands team. Vandaag treft Oranje thuisland Turkije. foto Ronald Hoogendoorn/ANP door Jochem Lippmann ROTTERDAM - Sparta weet waar het aan toe is. Alleen een zege morgen voor eigen publiek tegen FC Dordrecht volstaat voor de winst van de eerste pe riode. De Rotterdammers heb ben aan een gelijkspel niet voldoende, omdat de naaste concurrenten FC Den Bosch en Helmond Sport gisteren geen fout maakten. FC Den Bosch versloeg WV met 3-0. Jansen en Van de Laak (2x) scoorde na rust. Helmond Sport maakte bij M W na rust een ach terstand ongedaan. Na de ope ningstreffer van Caracciolo scoorden Roy Hendriksen, Mark van Dijk en Hese voor de Brabanders. Door de zege heeft de nieuwe koploper FC Den Bosch twee punten meer dan nummer twee Sparta. De Rot terdammers hebben het thuis duel met FC Dordrecht van morgen nog tegoed. Helmond Sport heeft evenveel verlies- punten als FC Den Bosch. De ploeg heeft echter net als Sparta een duel minder gespeeld. Haarlem - Emmen 1 -2 (0-1). 45. Jun- quiera 0-1, 55. Junquiera 0-2, 60. Ketting 1-2. Scheidsrechter: Wiede- meijer. Gele kaart: Van Toor, Kati- pana (Haarlem), Tieltjes (Emmen). Aantal toeschouwers: 1850. Eindhoven - Excelsior 0-1 (0-0). 61. Lopes 0-1. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: Van Kouwen (Eindhoven), Van Dieren, Opoku (Excelsior). Aantal toeschouwers: 2316. FC Den Bosch - VVV 3-0 (0-0). 56. Jansen 1-0 (strafschop), 83. Van de Laak 2-0, 89. Van de Laak 3-0. Scheidsrechter: Luijten. Rode kaart: 56. Verdellen (VW). Gele kaart: Ouweland, Uneken (FC Den Bosch), Jans, Leemans (VVV). Aan tal toeschouwers: 3817. Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 1-3 (1-1). 36. Leferink 0-1, 39. Ty- chon 1-1, 83. Leferink 1-2, 86. Van Putten 1-3. Scheidsrechter: Bour- douxhe. Gele kaart: Brusselers (Fortuna Sittard), Leferink, Van Putten (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 3100. De Graafschap - AGOW 3-0 (2-0). 28 Valeev, 32. Ten Heuvel 2-0, 63. een scherp, zeker als je ziet dat bijvoorbeeld Djamel Buyse en Bart Poppe nu op de bank zitten. Dat is het grote verschil buiten vorig seizoen. We zijn veel ster ker geworden en dat is het voet ballend vermogen alleen maar ten goede gekomen." Human verloor als speler van Kloetinge en Hoek nog nooit een derby. „Met Kloetinge heb ik twee keer van Hoek gewonnen en bij Hoek heb ik geloof ik één keer gelijkgespeeld. Het is een mooi gegeven en dat wil ik graag zo houden." Bentschap Knook rekent echter op een kleine zege voor zijn ploeg. „Ik houd het op 2-1. We krijgen altijd een doel- puntje tegen, maar we gaan de ze wedstrijd gewoon twee keer scoren." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De opdracht voor Kloetinge is vandaag heel simpel. Na vier nederlagen op rij in de competitie móet de ploeg tegen Hoek een positief resultaat neerzetten. „We heb ben één of drie punten nodig om een zetje in de rug te krijgen", zegt Karl Vergouwen. Micha Lekawael is vandaag door werkverplichtingen afwe zig en Vergouwen kan ook geen beroep doen op de geblesseer den Merlijn Swennen, Jan Baaijens en Daan Esser. Erwin van der Woerdt doet ritme op in het tweede elftal. De gestopte keeper Jaap Pijnenburg maakt wel weer deel uit van de selectie en zou best eens aan de aftrap kunnen verschijnen. Gerben de Kievit zou daardoor naar de bank worden verwezen. De trainer was tevreden over de instelling van zijn ploeg in het bekerduel met FC Twente. „In vergelijking met vorig jaar zijn twee posities anders ingevuld en er zit gewoon voldoende kwaliteit in deze groep. Dat klinkt misschien raar na vier nederlagen, maar ik weet zeker dat een goed resultaat de omme keer kan betekenen." Kloetinge speelde halverwege augustus al tegen Hoek in de strijd om de Delta Cup. De Zeeuws-Vlamingen wonnen destijds door twee late doelpun ten van Leon van den Ouden. Vergouwen: „Maar we hebben ze toen wel bijna negentig mi nuten lang op 0-0 gehouden. Kloetinge - Hoek is gewoon een wedstrijd op zich, al is Hoek na tuurlijk wel in goeden doen. Ze hebben veel in huis, maar wij gaan van onze eigen kracht uit. Het is een term die binnen de voetbalwereld regelmatig wordt gebruikt: never change a winning team. Johan Ballegeer heeft met Hoek echter al vier wedstrijden op rij gewonnen met wisselende formaties. Wie vandaag bij de Zeeuws-Vlamin gen aan de aftrap verschijnen Badminton Aarhus. Deens Open. Vrouwen, kwartfina le: Mi (Chn/3)-Audina (Ned/5) 11-9 11-4. Basketbal Patras. EK vrouwen. Kwartfinale: Polen- Slowakije 78-61. 9e t/m 12e plaats: Honga- rije-lsraël 67-61, Griekenl.-Oekraïne 76-68. Bridge Bot 3-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Haverkort. Gele kaart: Van der Ree, Wegh (AGOW). Aantal toe schouwers: 9600. Veendam - Stormvogels Telstar 2-2 (0-1). 22. Slory 0-1,49. Pater 0-2, 65. Pander 1-2, 90. Hamming 2-2. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Slory, Ommel (Stormvogels Telstar Aantal toeschouwers: 2750. Cambuur - Top Oss 0-0. Scheids rechter: Nijhuis. Rode kaart: 69. Van Zundert (Cambuur). Gele kaart: Schaken (Cambuur), Rook (TOP Oss). Aantal toeschouwers: 3345. MVV - Helmond Sport 1-3 (1-0). 28. Caracciolo 1-0, 51. Hendriksen 1-1, 65. Mark van Dijk 1-2, 70. Hese 1-3. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Sergio van Dijk (Helmond Sport). Aantal toeschouwers: 3361. ANP Sportprijsvragen F voor het duel met Kloetim ook nog een groot vraastL Zulke weelde >s alleen^' goed zegt de trainer Wordt het achterin pw Smessaert of Gunther Ho u L er?EngeeftBallegï:ï5;K keur aan topscorer Leon X in den Oudertof toch aan Antho» r M Anmcaert? De laatste llet do3'. f„mi derdag tegen Genemuiden „B.risi twee doelpunten een sterke in. !the druk achter en datzelfde E0ij voor Smessaert, die vrijwelie- der duel om de bal winnend af. ben r sloot. „Ik moet er nog eensnis.! de tig over nadenken met wieikj. starten", laat Ballegeer weten De Belgische oefenmeesterweet wel dat Hoek een moeilijke it PI wedstrijd te wachten staat Jk kan moeilijk oordelen over Kloetinge", zegt Ballegeer. „Yo. rig seizoen incasseerden ze veel doelpunten, maarzemaaktener zelf ook altijd. Daarnaast blij. ven ze altijd offensief spelenen ik hoop dat dat deze keer weer zo is. Ze hebben weinig keus denk ik, want Kloetinge moet punten pakken. Maar als ze al les dichtgooien, wordt het geen prettige wedstrijd." Na de indrukwekkende zegeop Genemuiden waakt Ballegeei voor onderschatting. „Ik heb echter het voordeel van eenster- ke bank. Als er iemand naast zijn schoenen loopt, kan ik di rect ingrijpen. Daarom zie ik geen gevaar voor onderschat ting; alle spelers weten hoe het ervoor staat. Als ik de teu iets zou laten vieren, zou misschien anders zijn. We moe ten punten blijven pakken,wil len we bovenin mee blijver doen. In dat opzicht ligt er dus wel een beetje druk op ons, taliser jatziji tenW itente :er ee ieater lochtf Bgin Btsse uilege mor chouv seentt iialb hda: rethor Vermoedelijke opstellingen. Klot- tinge: Jaap Pijnenburg; RonmeCn- mer, John Bentschap Knook, JeJnj Frijters, Arno Melaard; Johan a Goederen, Emiel Dorst, Wouter U brujère; Wilco de Valk, Pieten h Graaffen Ronald Zuijdwegt. Hoek: Jürgen BelpaireThomash gut, Johan Mücher, Gunther a Meijer, Franky StandaertMm Minnaert, Pauclair Youda, Stern de Croock, Wesley de Smet; Hijs Human en Anthony Annicaert. Kwartfinale: Massu (Chl/1) - Mom» (Spa) 6-41-66-4. /T Gouden Gids divisie: Haarlem Emmeo't Veendam - Stormv. 2-2, Graafschap-AGv VV 3-0, Den Bosch - VW 3-0, Cambuur. TOP 0-0, Fortuna S. - GA Eagles 1-3, MV, Helmond Sport 1-3, Eindhoven Era!» 0-1. District Zeeland, parencompetitie dames, eerste zitting (score in punten/procenten). Groep A: v. d. Hil/v. d. Hil 160/66.67, Olysla- ger/Schoolmeester 129/53.75, Klooster- man/Minet 128/53.33, Geervliet/ Groen 126/52.50, Bordes/Boter 126/52.50, Philip- pen/van Rijn 121/50.42, de Vlieger/ West- strate 121/50.42, Kramer/Kramer 120/50.00, den Engelsman/Schliekelmann 114/47.50, v. d. Brink/v. d. Brink 100/41.67, van Duin/de Klein 99/41.25, Janse/Louwerens 96/40.00. Groep B; Dondorf/de Ruiter 163/67.92, Kips/ van Nieuwenhuyzen 148/61.67, Dispa/Port- man 145/60.42, Hofman/Verhagen 135/ 56.25, Meerman/Schouten 133/55.42, Tref fers/de Visser 125/52.08, v. d. Heyden/Schil- lemans 117/48.75, Dees/Westveer 111/ 46.25, van Dijk/U ittenbosch 110/45.83, Noordhoek/Ruissen 99/41.25, Bolderhey/ van Loo 82/34.17, Dierx/Kerstens 72/30.00. Groep C: Prins/de Regt 169/70.42, Lens hoek/Vogelaar 146/60.83, van Doorn/Schell 143/59.58, van Dam/Heyboer 140/58.33, van de Dries/Verbeek 120/50.00, Geschiere/van Gennep 117/48.75, Bergs/Mullie 114/47.50, Prosman/Spelier 114/47.50, de Both/Leef- lang 113/47.08, Bruynzeel/van Stee 100/ 41.67, van Galen/partner 40.42, Meesters/ Verrijzer 67/27.92. Dammen Zwartsluis. WK, mannen, barrage, tweede partij: Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 1-1. Stand: 1Tsjizjov 2-2,2. Georgiev (Rus) 1-1, Valneris 1-1. Den Bosch Sparta Helmond Sp Excelsior GA Eagles TOP Graafschap Stormv. Heracles VVV AGOW Haarlem Dordrecht Emmen Cambuur L. Fortuna S. Eindhoven Veendam MVV 0 20 »t 1 18 22 5 0 17 »t 1 17 13-8 door 1 2 13 !H 1 12 13 2 12 KIS 2 12 M 2 11 13» 2 11 13! 3 11 13'! 4 8 311 2 6 3» 6 71) i 5 317 ZIER tisicc schaj zijn king. dracl toorl Dedi ndr 31!' 3 3IS 3 7-23 2 3» België, competitie: Heusden-Zolder-to- derlecht 2-4, Germinal - Gent 0-2.Stajd aan kop: Anderlecht 7-21, Geul 711 Brugge 6-11,RC Genk 6-11, Lierse31t Engeland, competitie: Arsenal to castle 3-2. Stand aan kop: Arsena: Chelsea 5-13, Man. United 6-13. Sout hampton 6-12, Birmingham 5-11. Darts Eerste bekerronde ZDF. Flightstones-Hart van Middelburg 1 1-12, Cue Action-DVC Wissekerke 5-8, Les Amies-Bravour 5-8, Gompy2-Veerhuis 1 2-11, DTP/EPA-Arrwos 1 10-3, Zierikzee 2-Midcity 2 5-8, Zierikzee 1- Wicked 2-11, Wissekerke 2-Party&Co 5-8, SMR-DT Sluis 4-9, Butterfly-Yip Plaza 2 3-10, Basken 2-De Zwaan 0-13, Pimpelaars-De Weerdt 11-2. Golf St. Andrews. Dunhill Links Championship, 4,5 miljoen euro. Stand na tweede ronde: 1. Clarke (Nle), Howell (Eng), Lawrie (ler) 135 (- 9), 4. Campbell (NZe), Lawrie (Sch), Bjorn- stad (Noo), Murphy (ler) 136, 8. Lafeber (Ned), Stenson (Zwe), Yates (Sch), Hansen (Den), McNulty (Zim), Jacquelin (Fra), Els (ZAf) 137, 54. Derksen (Nedj 142,80. Muntz (Ned) 144. Amateurteams: 1. Gullit (Ned), Vialli (Ita) 125 netto, 3. East (GBr) 126,4. Koh ler (VSt), Webb (ler), Hansen (Sch), Van Doorne (Ned) 127,150. Cruijff (Ned) 141. Collado de Villalba. Ronde van Spa** gentiende etappe, La Vega de Alcobendas- Collado de Villalbo: 1. Simeoni (Ita) !m" in 3.51.18, 2. Möller (Den), 3. PerdijiB (Spa) 0.16, 4. Moreni (Ita), 5. Beat (Zwi), 6. Cardenas (Col), 7. UnaiOsalSpf» Rasmussen (Den), 9. Valverde (Spa). W villa (Spa), 11. Heras (Spa), 31. NozallSpa 1.30, 36. Igor Gonzalez de GaldeanolSpi1 67. Leipheimer (VSt), 68. Kroon, 111 Bctf' 18.35, 112. De Jongh, 114. Mutsaars, Van Heeswijk, 142. Tankink, 149. Engels* gemeen klassement: 1. Nozal 65133.' Heras 1.55, 3. Igor Gonzalez de Gal«- 3.03, 4. Valverde 4.06, 5. Mancebo IV 5.13, 6. Beltran (Spa) 5.16,7. Rasj®» 6.118. Perez (Spa) 7.37,9. Unai0sa7.«* Cardenas 8.14, 58. Leipheimer 2.051" Tankink 2.46.04, 114. Engels 3.07.» Van Heeswijk 3.30.47, 142. MuBJi 3.31.48, 143. Boven 3.33.42,145. DeJc-T 3.35.35. Saint-Amand-Montrond, Parijs 0°'"" Eerste etappe, Ormes - Saint'Ar™" rond: 1. Kirsipuu 190 km in 3.59.56,2. (Aus), 3. Förster (Dui), 4. Gardeyn Renier (Fra), 6. Stoyanev (Bul),8.M» Vierhouten Dottignies. Circuit Franco-Beige etappe, Estaimbourg - Dottignies (NZe) 180 km in 4.13.00,2. Radochla (Dui), 4. Koerts(Ned),5-Ca t ven (Bel). Algemeen klassement. (Ned)8.11.46,2.Capelle(Bel)O.10,3.V (Bel) 0.14, 4. Klier (Dui) 0.18,5. Bruv» (Bel), 6. McEwen0.24. Lucky Day: 3-12-16-17-20-21-23-32-38-39- 42-46-48-49-58-69-71-72-73-78 (ondervoor- behoud) Tennis Leipzig (Dui). Vrouwen, 520.000 euro. Kwartfinales: Myskina (Rus/3) Petrova (Rus/6) 6-7 6-16-1, Vento-Kabchi(Ven) - Klei nova (Tsj) 6-0 3-1 opgave Kleinova, Clijsters (Bel/1) - Schnyder (Zwi) 6-1 6-3, Henin-Har- denne (Bel/2) - Callens (Bel) 6-2 6-4. Bangkok (Tha). Mannen, 490.000 euro. Kwartfinales: Ferrero (Spa/1) - Carraz (Fra) 6-4 6-7 7-6, Dent (VSt/8) - Thomann (Fra) 6-3 opgave Thomann (voetblessure), Nieminen (Fin/5) - Moya (Spa/3) 6-7 6-4 6-4, Ljubicic (Kro/6) - Srichaphan (Tha/4) 4-6 7-6 7-5. Sjanghai (Chn). Mannen, 300.000 euro. Kwartfinales: Arthurs (Aus) - Karlovic (Kro) 6-4 3-6 7-6, Novak (Tsj/1) - Norman (Zwe/7) 2-1 opgave Norman, Soderling (Zwe) - Dra per (Aus) 6-7 7-6 7-6, Philippoussis (Aus/3) - Canas (Arg) 6-3 7-6. Palermo (Ita). Mannen, 300.000 euro. prod tracl tisic DeZ ten van gerii duri van der stan ffer Besl nen »or geir van besi en< woi fra mei leïr ten den dat ten 'tie. erv hot f0€ de Dressuur LR en PC Walcheren SOO ie pony's klasse B. 9.40 uur: paar reu B. 13.00 uur: pony's klasse L. paarden klasse L1. 15.00 u"r.M. del klasse L2. 16.00 uur: ponys 3 17.32 uur: paarden klasse^.w» -ai paarden klasse Z1. 18' c„ideW klasse Z2. Locatie: manege 5 Nieuw en Sint Joosland. da; Finalewedstrijd ATB ZornfffgPparccas 5® satie: X-Treme. Locatie. M 'Ol Westerschouwen. Inschrijv g jg 11.30 uur. Start: 12.30 uur. zaterdag. Paardensport Der (ede dracl Mttt Kon tpdr ?ra! in o] »rd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 54