11 Hartstikke mooie bomen moeten blijven Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat nieuwe koers varen MEGA-OPRUIMING alle CD's 5 voor 50 euro Den Inkel kampt met financiële problemen Bewoners Goes-Zuid hekelen verkeersdrukte rondom supermarkt Afschieten ganzen blijft het laatste middel Omschakeling supermarkt heeft geen gevolgen voor personeel deurloo Vooroordeel zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 27 september 2003 Jagers Voorwaardelijke elstraf voor ijlengooier Middelburg Scherp Nieuwe formule oesenaar lelde 84 keer alarmnummer Boete voor bekogelen klant Een eigentijdse kijk op Wonen Buitendienst t/m4okt'03 tegen inlevering van deze bon nog 1 gratis bij 10cü s GNTEIVIY CD/DVD/KADOSHOP walstraat 96, Vlissingen, 0118 441552 Bijdrage J I jfMigke van der Jagt kSEN'KERKE - De stichting 1,1 Zeeuwse Landschap blijft Kirlopig akkoord met beheer- aatregelen die de populatie I uuwe ganzen op Noord-Beve- I j moeten halveren ten op- I (htevan 2002. Hoewel de toe- ime van de grauwe gans als indvogel in Zeeland door als een verrijking wordt jen, blijft de natuurbescher- jigsorganisatie bij de afspra- met de landbouw, de pro- ,cieen Staatsbosbeheer. Met name het afschieten van ganzen in de inlagen, waartoe de wildbeheereenheid Noord- Beveland uitsluitend in augus tus overgaat als de populatie te groot wordt, heeft kwaad bloed gezet bij sommige Noord-Beve landers. In een brief aan de klagende do nateurs heeft directeur M. Hem- minga uitleg gegeven over de aanpak van de grauwe gans, die in groten getale rust, broedt en ruit in de Noord-Bevelandse in lagen. Eten doet de grauwe gans echter liever een eindje verder op, waar prachtige, vruchtbare landerijen liggen. Nu de gan- zensoort eenmaal doorheeft dat zich massaal vestigende groe pen vogels gegarandeerd eten kunnen vinden rondom de Noord-Bevelandse natuurge bieden, dreigen er steeds meer te komen. Deskundigen hebben uitgerekend dat hun aantal zich zonder maatregelen kan ver dubbelen. Omdat de ganzen veel schade toebrengen aan landbouwge wassen zijn met staatsbosbe heer, de landbouworganisaties en de provincie afspraken ge maakt over maatregelen. Die zijn vastgelegd in een beheers plan. Doel is om binnen twee jaar het aantal ganzen gehal veerd te krijgen. Afschieten is ook voor HZL het laatste mid del. In het voorjaar gaan vrij willigers op pad om eieren te schudden, wat de broedresulta- ten aanzienlijk beperkt. Ook wordt met een vaste vang- installatie ganzen gevangen. Op landbouwpercelen worden ge durende het seizoen dat op gan zen mag worden geschoten, ja gers van de wildbeheerseenheid Noord-Beveland toegelaten. Alleen als dat alles niet vol doende helpt mogen ze in au gustus in de inlagen ganzen schieten. Volgens Hemminga heeft een breed gedragen plan als voordeel dat de landbouw de aanwezigheid van de ganzen ac cepteert en dat natuurbescher mers tot op zekere hoogte be heersmaatregelen accepteren. Deze herfst wordt weer bekeken of de maatregelen hebben ge holpen. Zodra dat het geval blijkt, vervalt de toestemming om in augustus in de natuurge bieden te schieten. mrllona Vette OES - De Konmar-super- irktin Goes maakt in novem- ii plaats voor supermarkt Konmar winkel Goes wordt Jumbo JDDELBURG - De Middel- Bgse politierechter G van nikheeft gisteren een 23-ja- ^eman uit Aardenburg we ns poging doodslag vier aanden voorwaardelijke ge- wgenisstraf en reclasserings- jezicht opgelegd. De verdachte loide 20 november vorig jaar lAardenburg een bijl naar zijn ader. de strafmaat werd rekening tkouden met het feit dat de iiidenburger in een psychose «rkeerde toen hij zijn vader huis opzocht en de bijl gooide odra de voordeur werd ge iend. Het slachtoffer kon het fojectiel niet helemaal ontwij- a en geraakte gewond aan ijn bovenarm. herdachte ontkende gisteren beschuldiging. Raadsman Burlet bepleitte vrijspraak, laarvoor officier van justitie T. lendriks was het duidelijk dat leverdachte de dader was. De itierechter vonniste conform leeis." Winter 2003 Kinderkleding t/m maat 140, boby-kinder- Wiaalzaak Wtplein 8 ferseke 0113-574210 ^"«.bruundebeernl Jumbo. Om 'bedrijfseconomi sche redenen' verkoopt super marktketen Laurus het filiaal aan de Marconistraat aan Jumbo, onderdeel van de Van Eerdgroep, een supermarkt die naar eigen zeggen de goedkoop ste is. Donderdagavond maakte Lau rus dit bekend aan de medewer kers van de Konmar in Goes. Voor hen zal er weinig verande ren. Zij kunnen hun werk in de nieuwe supermarkt blijven doen, aldus voorlichter M. Ver stappen van Laurus. Volgens een medewerker van de Konmar in Goes is de verkoop voor de medewerkers geen ramp, want op de winkelformule na veran dert er niets. „We maken ko mende maand nog af bij Laurus en daarna zien we wel hoe het gaat lopen met de Jumbo." Jumbo opent pas begin decem ber haar deuren. In één maand tijd moet de Konmarwinkel om gebouwd worden naar een Jum bo-supermarkt. Marketingdi recteur C. Kloosterman van Jumbo is blij met de nieuwe winkel in Goes. „We zitten in Middelburg en in Terneuzen en dat loopt goed. Daarom wilden we al langer nog een filiaal in Zeeland." Volgens Kloosterman hebben de medewerkers van de Konmar de berichten positief ontvangen. Medewerkers die willen, kunnen hun baan hou den bij de Jumbo. Supermarkt Jan Bruijns in Goes, onderdeel van super marktketen Dirk van den Broek, heeft geen problemen met de extra concurrentie die de winkel staat te wachten. Dirk van den Broek: „Wij zijn niet bang van een beetje concur rentie. Daardoor sta je op scherp en moet je wat meer je best gaan doen om klanten te binden. Dat kan helemaal geen kwaad. Te gen de verbouwde Agrimarkt zagen we destijds ook op, maar dat is behoorlijk meegevallen." Klanten waren gisteren niet ontdaan van het nieuws. Een aantal vindt het jammer dat ze de luxere producten waarvoor ze meestal naar de Konmar gaan, straks niet meer kunnen kopen. Een klant gaat vooral naar de Konmar vanwege de ruime parkeerplaatsen. „Als dat niet verandert, vind ik het niet erg. Hoewel, ik zou het wel jammer vinden als die verse- visafdeling weggaat." Een ou dere inwoonster van Goes maakte zich vooral zorgen over de spaarpunten. „November al, wat moet ik nu dan doen met m'n punten?" Laurus begon twee jaar geleden aan een nieuwe Konmarformu- le, met als doel de marktpositie van Albert Heijn te ondermij nen. Veel Edah- en Super de Boer-winkels werden omgeto verd tot Konmar. Ze werden omgebouwd en kregen kinder speelhoeken en servicebalies. Maar de nieuwe formule sloeg niet aan en in mei van dit jaar besloot Laurus om de Edah- en de Super de Boer-formules weer een kans te geven. De vijftig su perstores van Konmar, de grote re winkels, waarvan de vesti ging in Goes er één is, zouden blijven. Nu verdwijnt dus ook één van die grotere winkels. Laurus is druk bezig met reor ganisaties en kondigde eerder deze maand al aan 360 banen op kantoren en distributiecentra te schrappen. Waar nu nog Konmarkarretjes staan, komen straks winkelwa gentjes van Jumbo. foto Mechteld Jansen HDDELBURG - Een 63-jarige woner van Goes moest zich jsteren verantwoorden voor de olitierechter in Middelburg ««dat de man 84 keer het iarmnummer 112 had gebeld. Jkkom thuis en ik zie dat heel lijn huis overhoop is gehaald. Ihebtoen 112 gebeld, maar ik Keg geen fatsoenlijk ant- foord. Daarna heb ik nog een natal keren gebeld." )e politie trof28januariditjaar tn hennepkwekerij bij de man an. „Een hobby van mij. Ik leed het voor vrienden en ken- éssen",zeihij. Officier van Jus- fe T. Hendriks geloofde daar iets van. „Aan dergelijke hoe- wlheden verdient men geld." leofficier nam het de verdachte talijk dat hij zo vaak het iarmnummer had gebeld. Hij ste 150 uur werkstraf. Raads man D. Olie: „De hennepkwe kerij is bij toeval ontdekt, want Ie politie had een andere reden iffl huiszoeking te doen. Mijn fat wordt van deelname aan lensensmokkel beschuldigd. Politierechter G. van Unnik feldhetop 120 uur werkstraf. Advertentie KATS - Kinderen uit Kats proberen sinds donderdagmiddag het kappen van twee bomen naast een speelveldje te verhinderen. De gemeente wil vlak bij verenigingsgebouw de Vriendschap in Kats parkeerplaatsen aanleggen, maar op die plaats staan twee prunus sen. Die zouden gisteren gekapt wor den. De kinderen uit het dorp zijn het daar niet mee eens. Ze vinden het zonde van hun speelruimte en daarom voeren ze actie. Ze hebben al honderden hand tekeningen ingezameld en stonden gis teren de hele dag met spandoeken op het veldje, 's Middags bond een aantal kinderen zich zelfs vast aan de bomen. Initiatiefneemsters Maud (10) en Sin- edu (11): „Wij vinden het gemeen dat de bomen weg moeten want de bomen zijn niet eens ziek en nog hartstikke mooi. We blijven hier nog de hele dag staan." Hun actie bleek toch succes te hebben, want gisteren ging de kap in ieder geval nog niet door. foto Mechteld Jansen door Rolf Bosboom GOES - Bewoners van Goes- Zuid storen zich aan de ver keersoverlast rond supermarkt Jan Bruijns in de Beukenstraat. De populariteit van de super markt en het bijbehorende tankstation, waar de benzine minder duur is dan elders, trekt veel autoverkeer naar de wijk. Het probleem is een van de knel punten die woensdag 1 oktober worden besproken tijdens 'Kijk in de wijk', waarbij vertegen woordigers van de gemeente ko men kijken wat er in de buurt speelt. Bewoners van de wijk konden opgeven wat zij als voornaamste problemen erva ren. Uit de vele aangedragen punten heeft de Werkgroep Wijkbelangen Goes-Zuid een topdrie samengesteld. De verkeersoverlast bij het MIDDELBURG - „Ik wilde die man uitschakelen", beweerde gisteren een caféhouder uit Ter- neuzen op de zitting van de Mid delburgse politierechter. Maar B. Doorewaard Boekhout vond dat de verdachte een verkeerde keuze maakte door een venster met veiligheidsglas vanaf de eerste etage van het cafébovenop de lastige bezoe ker te gooien. Hij vond poging tot toebrengen zwaar lichamelijk letsel dan ook bewezen en veroordeelde de Terneuzenaar tot een boete van 2000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Het slachtoffer was het Terneu- zense uitgaanscentrum hele maal door het lint gegaan toen een vrouw hem beledigde. In middels was de politie gebeld, maar het duurde twintig minu ten voordat agenten in actie kwamen. Dat was volgens de ei genaar te lang. tankstation is een van de drie kwesties. Daarnaast wordt er aandacht gevraagd voor het aanhoudende probleem van zwerfvuil in het bosgebied bij de wijk. Het derde punt op de lijst is de vrees voor overbelasting van de kruispunten in de Fruitlaan als de nieuwbouw van het Regio naal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland eenmaal gereed is. Het ROC bouwt momenteel een groot nieuw complex in het gebied tussen de Fruitlaan en de Bessestraat. In het enorme pand worden alle opleidingen van het ROC in Goes samengevoegd. Dat trekt naar verwachting veel verkeer aan. De gemeente Goes heeft zelf al gekeken naar de situatie voor de voetgangers tussen het station en het ROC-pand. In de Fruitlaan komt voor 123.000 euro een veilige oversteekplaats met een middenberm. Vertegenwoordigers van de Werkgroep Wijkbelangen, amb tenaren, raadsleden en bestuur ders gaan woensdag om 17.00 uur op pad om de drie voor naamste knelpunten met eigen ogen te bekijken, 's Avonds wor den de bevindingen vanaf 19.45 uur besproken in het Groen Col lege in het Stationspark, waar bij alle inwoners welkom zijn. Advertentie T'r woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil nog efficiënter gaan werken. Het geld dat daar mee wordt bespaard is hard no dig om ervoor te zorgen dat dfe tarieven de komende jaren niet al te zeer stijgen. Dat streven is de rode draad in het Waterschapstotaalplan dat is opgesteld. Het geeft in grote lijnen aan welke koers Zeeuwse Eilanden de komende jaren wil volgen. Aanleiding zijn de eer dere discussies binnen het be stuur over de toenemende kos ten waarmee de organisatie te maken heeft. De afspraak is gemaakt dat alle basistaken hoe dan ook worden uitgevoerd, ook al kost dat extra geld. Voor veel andere werk zaamheden geldt dat die wel worden uitgevoerd, maar waar mogelijk in een lager tempo. Andere activiteiten worden doorgelicht om te bezien of deze efficiënter kunnen worden ge daan en of zaken die momenteel als vanzelfsprekend worden uitgevoerd, ook daadwerkelijk nodig zijn. Echte bezuinigingen moeten vooral worden gevonden binnen de eigen organisatie, door nog doelmatiger te gaan werken. Er loopt al een reorganisatie van het waterschap. Zo zijn de kan toren van de buitendienst recent gesloten en werkt iedereen met een bureaufunctie nu vanuit het hoofdkantoor in Goes. Verder dient het aantal arbeidsplaat sen in drie jaar met twintig te worden verminderd. Dat is naar verwachting mogelijk door na tuurlijk verloop. Het Waterschapstotaalplan geeft verder mogelijkheden aan om efficiënter te werken. Meer dan voorheen wordt uitgegaan van een filosofie van centraal bestuur en centrale regie. De al gemene vergadering (het alge meen bestuur) moet de hoofdlij nen van het beleid uitzetten. Daarmee wordt voorkomen dat er voorbereidend werk wordt gedaan dat niet past in de uitge zette visie. Binnen de ambtelij ke organisatie krijgt het direc tieteam nadrukkelijker de touwtjes in handen. Zeeuwse Eilanden streeft ver der naar een vereenvoudiging van de vergunningvoorwaarden en verscherpte toezicht op de naleving van regels. Daarnaast geldt 'maatschappelijk verant woord ondernemen' als uit gangspunt en wordt er onder de medewerkers veel aandacht ge schonken aan integer en juri disch verantwoord handelen. Het waterschap wil ook werken aan het verhogen van zijn naamsbekendheid en aan de be kendheid van wat het allemaal doet. Verder moet de klantge richtheid, en daarmee uiteinde lijk het imago, worden verbe terd. Het Waterschapstotaalplan wordt maandag 13 oktober be sproken in de algemene verga dering van Zeeuwse Eilanden. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand en begint om 19.30 uur. Advertentie door Rolf Bosboom KRUININGEN - Zwembad Den Inkel kampt met financiële problemen. Het afgelopen jaar is afgesloten met een aan zienlijk tekort. Ook voor dit jaar heeft de stichting de be groting niet sluitend kunnen krijgen. Het zwembad heeft over 2002 een tekort van bijna 74.000 eu ro. Dat wordt vooral veroor zaakt door een navordering van pensioenpremies en een wijzi ging in de collectieve arbeids overeenkomst van het personeel. Er wordt nog een te ruggave verwacht van rond de 25.000 euro, maar die kan pas in het huidige boekjaar worden verwerkt. De begroting voor dit jaar laat een tekort zien van bijna 30.000 euro. Het bestuur van het zwembad heeft al een tariefs verhoging van 25 eurocent doorgevoerd. Deze maand is de bijdrage voor het schoolzwemmen met één eu ro verhoogd. Daarnaast zijn de uitgaven tot een minimum be perkt. Het bestuur ziet geen mo gelijkheden om de kosten nog verder te verlagen. De financiële perikelen liggen nu op het bordje van de gemeen te Reimerswaal, waarmee de stichting een subsidiecontract heeft. Het college van burge meester en wethouders is bereid het tekort over 2002 bij te pas sen. Verder gaat het gemeente bestuur akkoord met een ta riefsverhoging van 50 eurocent per 1 november om de geldzor gen te verlichten. Eind dit jaar wordt samen met het zwembad- bestuur bekeken of het nodig is verdere maatregelen te nemen. Het subsidiecontract loopt dit jaar af. De gemeente vindt de huidige financiële situatie 'geen goede basis' om het contract met opnieuw vier jaar te verlen gen. Zij kiest daarom voor een verlenging met slechts één jaar, zodat in de loop van 2004 dient te worden beslist hoe met het contract wordt verdergegaan. De financiële situatie van Den Inkel wordt 7 oktober bespro ken in de commissie welzijn van de gemeente Reimerswaal. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Kruiningen en begint om 20.00 uur. Het groepje agenten stond gniffelend bij het raam van dat West-Brabantse politie bureau. Beneden stond een paarden trailer die na keuring mocht worden opgehaald door de eigenaar. „Het zal eens geen Belg zijn, spraken zij terwijl zij het Duitse automobiel uit de hogere prijsklasse achteruit naar de trailer zagen rijden. Maar het leedvermaak maakte plaats voor verba zing toen vanonder het rood witte kenteken, onder zacht zoemen, een trekhaak naar buiten schoof. Toen de man in zijn automo biel wegreed, zwaaide hij naar boven. Rond zijn mond hoeken speelde een minzaam lachje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49